Lze pouzit rozdilny profil na predku a zadku?

Pneumatiky, elektrony, plecháče, podložky, šrouby, štefty, změna rozteče...

Moderátoři: Rudi, m.artty

Odpovědět
trychlik
Příspěvky: 15
Registrován: 06 srp 2011 13:06

Lze pouzit rozdilny profil na predku a zadku?

Příspěvek od trychlik »

Lze pouzit rozdilny profil na predku a zadku? Stavajici 275/35/20 na predku mi pri plnem rejdu skrtaji do plastoveho podbehu a melo by to vyresit 275/30/20. Rad bych ale dojezdil 275/35/20 na zadku, ktere jsou temer nove a vlastne by pribyly i nahradni z predku.
Nahon je na zadek. Bude pote ABS plne funkcni?

Diky

Uživatelský avatar
Kane13
Moderátor
Příspěvky: 1737
Registrován: 17 lis 2009 23:33
Bydliště: Ecce Homo

Re: Lze pouzit rozdilny profil na predku a zadku?

Příspěvek od Kane13 »

Pokud nemáš rozdílnej rozměr disků, tak bys (podle mě a nejsem si jistej) neměl mít rozdílnej rozměr pneu... Nicméně já chvíli jezdil 195/45/14 na jedné nápravě a 195/40/14 na druhé a nikdo si toho ani nevšiml.. Informovanej policajt by asi mohl udělat problém.

BTW na jakým to máš autě?
Bad things happen when good people pretend nothing is wrong. - Corey Mother Fuckin´Taylor

Uživatelský avatar
beck
Příspěvky: 541
Registrován: 26 čer 2007 18:14
Bydliště: Hrochov/Prostějov/Brno

Re: Lze pouzit rozdilny profil na predku a zadku?

Příspěvek od beck »

dalsi vec je pohon...pokud mas obe napravy hnany,mely by byt stejny i pneu a disky 8)
Müller Motorsport & Customs - Autoservis Prostějov
- servis, lakovna, karosárna, svařování plastů, geometrie, klimatizace , zajistení stk
- rámování, renovace veteranu, tuning a offroad upravy + shop, výroba z lamina a uhlíku

trychlik
Příspěvky: 15
Registrován: 06 srp 2011 13:06

Re: Lze pouzit rozdilny profil na predku a zadku?

Příspěvek od trychlik »

vsechny 4 disky jsou stejny. je to na mustangu gt. ani mi tak nejde o silnicni kontrolu, jako o to, aby to nerozhodilo treba to brzdeni..

Uživatelský avatar
m.artty
Moderátor
Příspěvky: 8238
Registrován: 23 čer 2009 22:23
Bydliště: Litvínov
Kontaktovat uživatele:

Re: Lze pouzit rozdilny profil na predku a zadku?

Příspěvek od m.artty »

Ono spíše jde o to, aby to nevadilo autu. Když jsem dal na Calibru dopředu 205/45 R17 a vzadu nechal 235/45 R17, tak se kontrola trakce mohla pominout (bere si info z čidel ABS a přední vs. zadní kola měla asi velký rozdíl v otáčkách). Každopádně po chvíli ježdění této kombinace si to zvyklo a už fungovalo normálně.
Současnost: Kadett E 2,0 GSi cabrio & Calibra 2,5 V6 & Omega B 2,5 TD
Minulost: Astra F 1,7 TD, Astra F 1,4 16V sedan, Kadett E 1,6 cabrio, Kadett E 1,6i cabrio, Golf II 1,6D, a pár Kadet na díly

Odpovědět

Zpět na „Disky + Pneumatiky“