Zmena roztece alu kol

Pneumatiky, elektrony, plecháče, podložky, šrouby, štefty, změna rozteče...

Moderátoři: Rudi, m.artty

Odpovědět
Uživatelský avatar
R32
Příspěvky: 313
Registrován: 06 pro 2011 08:31
Bydliště: v zimě u krbu...... v létě u vody...
Kontaktovat uživatele:

Zmena roztece alu kol

Příspěvek od R32 »

Mate nekdo zkusenost se zavarenim otvoru pro srouby a prevrtani novych der pro zmenu roztece ?

Pripadne je-li to 100% presny a cca cenu ?

Nahodou kontakt na nekoho kdo to dela ?

Diky :pifko:
www.R32.cz

BIGPAPA
Příspěvky: 9161
Registrován: 09 čer 2007 01:50
Bydliště: PIT-STOP
Kontaktovat uživatele:

Re: Zmena roztece alu kol

Příspěvek od BIGPAPA »

zkušenost nemam ale cnc dělá na přesnost na 0,001mm 8) mam dojem, že Máca nechával svoje kola převařovat a vrtat 8)
Svět by byl o mnoho bezpečnejší, když by každý před vstupem do letadla musel sníst kousek slaniny....

tom406
Příspěvky: 574
Registrován: 12 čer 2007 17:00
Bydliště: ostrava
Kontaktovat uživatele:

Re: Zmena roztece alu kol

Příspěvek od tom406 »

No nevím nevím. Svar nijak nezpevní ten střed a právě ve středu je nejvyšší namáhání. Otázkou je jak je na tom dosedací plocha jestli je plná nebo ne. Já bych toto nikdy nedělal.

Uživatelský avatar
tholis
Moderátor
Příspěvky: 3014
Registrován: 16 dub 2009 07:33

Re: Zmena roztece alu kol

Příspěvek od tholis »

Tohle by mela zvladnou jakakoliv stredni horizontka. Dle meho presnost v 0.05 je dostatecna. Je ale potreba si uvedomit ze svarovanim se nektere materialy tepelne degraduji...takze muze dojit lokalne k vyraznemu ubytku pevnosti a take je kolikrat problem svar vrtat (pokud se roztece prekryvaji).
" www.autowerks.cz "

Uživatelský avatar
Bufik
Příspěvky: 439
Registrován: 19 srp 2013 12:53
Bydliště: Kladno

Re: Zmena roztece alu kol

Příspěvek od Bufik »

Tak do toho bych se asi nepouštěl, co takhle podložky?
The Ultimate Driving Machine. (OO=[][]=OO)

VWshop.cz
Příspěvky: 143
Registrován: 30 led 2013 10:47

Re: Zmena roztece alu kol

Příspěvek od VWshop.cz »

Proč to neřešit podložkami? Převaření je opravdu velký zásah do kola a nikdo neví jak to dopadne.
Jezdíš Volkswagenem a neznáš VWshop.cz? Chyba chyba chychaa..

Uživatelský avatar
R32
Příspěvky: 313
Registrován: 06 pro 2011 08:31
Bydliště: v zimě u krbu...... v létě u vody...
Kontaktovat uživatele:

Re: Zmena roztece alu kol

Příspěvek od R32 »

Nabízel mi to zavařit a převrtat člověk co prodává dělený kola a věci kolem, jen jsem si chtěl získat nezávislý názory odjinud :banan:

Vzhledem k tomu že bych se rád dožil vysokýho věku ve zdraví tak nebudu experimentovat a nechám si tyhle kola raději ujít. Podložky pod to z důvodu ET nevejdou.

Děkuji za názory :wink:
www.R32.cz

Uživatelský avatar
máca
Příspěvky: 2415
Registrován: 18 úno 2006 01:20
Bydliště: mostecko

Re: Zmena roztece alu kol

Příspěvek od máca »

ja uz takhle predelal nekolik sad a zadnej problem sem nikdy nemel, zalezi na dosedaci plose, kterou se kolo opira o naboj, kdyz je hladka, je to levnejsi, kolo se dava zavarit do firmy, kde delaj hlavy a bloky motoru a opravy alu kol proste je to kolo pak plny bez der na srouba, stredovka se da zmensit nalisovanim ocelovyho strediciho krouzku a pak se na delicce nechava udelat potreebna roztec, delal sem si svoje brocka, tec co ma aluetty a troje bbs, jedny RSsa a dvoje RCcka, proste kola co se v moji rozteci bud nedelaj, nebo stoji nesmysl a neo neni idealni etcko pro na, cena je individualni, ale za vareni jedny diry chteji kilo, takze ja sem delal vzdy z 5x120, takze dvojku vareni, pak soustruznim na zarovnani dosedacich ploch, a delicka, to je uz individualni, ale neni to za dekuju ale zas pak mas neco co nikdo jinej nema no, jako na kola za 2000 to asi nema cenu delat, jinak
ja to takhle ma predelany aktualni kola 4 sezonu a delam s tim obcas i psi kusy-bmw 325 kompresor a kola drzi naprosto v pohode a teda ja kola pokazdy nechavam jeste srovnavat, prubezne, aby pak nahodou nebyla nejak reklamace-zatim kazdej spokojenej :lol: pocitej, jeste ze je potreba kola po svarovani lakovat, nebo lestit a pod....
cabrio bukvice

Gooder
Příspěvky: 2116
Registrován: 13 zář 2011 20:48
Bydliště: Středočeský kraj

Re: Zmena roztece alu kol

Příspěvek od Gooder »

Nejedná přímo o změnu rozteče, ale zajímá mě, jak je to se zvětšením díry pro šrouby. Sehnal jsem kola Team Dynamics s roztečemi 5*98 a 5*110. Středovka problém není a pro rozteč 5x100 jsem chtěl použít plovoucí šrouby, ale nenapadlo mě zkontrolovat průměr díry pro šroub :kladivo: Šrouby mám M14 a díra má průměr 14,6mm, takže šroub do díry nedostanu (respektive závit jo, ale hlavu šroubu do kola nezasunu), natož tam nacpat plovoucí šroub.

Je reálné zvětšit díru a dosedací plochu u kol s dvojí roztečí a vůbec nějak finančně rozumně řešitelné? Chci to zvětšit, abych tam dostal ten plovoucí šroub.
Přílohy
WP_20160726_16_52_16_Pro.jpg

Uživatelský avatar
honza 2.0 16v
Příspěvky: 1518
Registrován: 09 říj 2005 12:41
Kontaktovat uživatele:

Re: Zmena roztece alu kol

Příspěvek od honza 2.0 16v »

šroubem s plovoucí hlavou řešit změnu rozteče o 5mm na 1 šroub je dost odvážný.. 1mm ještě jde...ale 5mm bys musel mít tu díru oválnou...

Gooder
Příspěvky: 2116
Registrován: 13 zář 2011 20:48
Bydliště: Středočeský kraj

Re: Zmena roztece alu kol

Příspěvek od Gooder »

Jak jsi přišel na 5mm? :shock: Já mám 5x100 a ty kola mají jednu rozteč 5x98, což jsou 2mm a tohle se běžně dělá.

Uživatelský avatar
honza 2.0 16v
Příspěvky: 1518
Registrován: 09 říj 2005 12:41
Kontaktovat uživatele:

Re: Zmena roztece alu kol

Příspěvek od honza 2.0 16v »

protže tam máš i 5x 110 :)

Gooder
Příspěvky: 2116
Registrován: 13 zář 2011 20:48
Bydliště: Středočeský kraj

Re: Zmena roztece alu kol

Příspěvek od Gooder »

Jo, to jsem nějak přehlédl :D Každopádně s těmi 5x98 to možné je. Věřím, že zvětšit díru pro šroub problém nebude, jen se bojím té dosedací plochy šroubu, jak moc reálné je ji zvětšit.

Odpovědět

Zpět na „Disky + Pneumatiky“