Zápis jiných kol do TP

Pneumatiky, elektrony, plecháče, podložky, šrouby, štefty, změna rozteče...

Moderátoři: Rudi, m.artty

Odpovědět
Uživatelský avatar
F.l.a.n.e.l.
Příspěvky: 14358
Registrován: 05 lis 2004 19:03
Bydliště: Split, Croatia

Re: Zápis jiných kol do TP

Příspěvek od F.l.a.n.e.l. »

.
Naposledy upravil(a) F.l.a.n.e.l. dne 26 zář 2015 17:32, celkem upraveno 1 x.
Autoservis, diagnostika, geometrie, zprostředkování STK, přihlášení, evidenční kontroly,...


Škoda Rapid 130 (2,0i 16v) Budíž ti země lehká. Děkuju ti za vše :poklona:

Uživatelský avatar
AlesiBoss
Příspěvky: 720
Registrován: 05 říj 2012 14:26

Re: Zápis jiných kol do TP

Příspěvek od AlesiBoss »

Podle tohodle typaku mam zapsany kola... trvalo to vc navstevy stk i uradu max 2 hodky a technik na urade jen vycital ze tam neni uvedenej rychlostni index...

http://uloz.to/x5QuAdug/41r8805-08x-pdf" onclick="window.open(this.href);return false;
Naposledy upravil(a) AlesiBoss dne 13 úno 2015 12:35, celkem upraveno 1 x.
už nemám hnujdaj...

Uživatelský avatar
AlesiBoss
Příspěvky: 720
Registrován: 05 říj 2012 14:26

Re: Zápis jiných kol do TP

Příspěvek od AlesiBoss »

a technicak po zapisu
Přílohy
WP_20150213_001.jpg
už nemám hnujdaj...

Uživatelský avatar
tomio007
Příspěvky: 322
Registrován: 27 srp 2007 18:15
Bydliště: Opava
Kontaktovat uživatele:

Re: Zápis jiných kol do TP

Příspěvek od tomio007 »

Flanel: jak 9Jx18"? snad 9,5Jx18 a 8,5Jx18 ne? :D
Ford Probe GT 2.5 V6 24V

Uživatelský avatar
mr.pavka
Příspěvky: 27
Registrován: 28 led 2015 12:29

Re: Zápis jiných kol do TP

Příspěvek od mr.pavka »

Co tak čtu na jiným serveru kde jsem už léta letoucí a podle toho co mi tam píšou bráškové v tom maj na úřadech nehoráznej bordel.

Uživatelský avatar
Linkisek
Příspěvky: 83
Registrován: 01 čer 2010 10:19
Bydliště: 3nec

Re: Zápis jiných kol do TP

Příspěvek od Linkisek »

Pane mr.pavka zkusil jste se zeptat na kteremkoliv autosalonu Skoda Auto zda-li by nebyli schopni podle cisla VIN vystavit seznam schvalenych disku a pneumatik pro Vase vozidlo na zaklade ktereho by mneli na urade za par korun napsat do TP pouze to co tam skutecne patri? 8)

Uživatelský avatar
F.l.a.n.e.l.
Příspěvky: 14358
Registrován: 05 lis 2004 19:03
Bydliště: Split, Croatia

Re: Zápis jiných kol do TP

Příspěvek od F.l.a.n.e.l. »

.
Naposledy upravil(a) F.l.a.n.e.l. dne 26 zář 2015 17:29, celkem upraveno 1 x.
Autoservis, diagnostika, geometrie, zprostředkování STK, přihlášení, evidenční kontroly,...


Škoda Rapid 130 (2,0i 16v) Budíž ti země lehká. Děkuju ti za vše :poklona:

Uživatelský avatar
mr.pavka
Příspěvky: 27
Registrován: 28 led 2015 12:29

Re: Zápis jiných kol do TP

Příspěvek od mr.pavka »

Ted to beru u originálních kol: Jak je možný, že tam má jeden kluk od novýho zapsány rozměry který tam podle škoda auto nemaj co dělat?

Uživatelský avatar
F.l.a.n.e.l.
Příspěvky: 14358
Registrován: 05 lis 2004 19:03
Bydliště: Split, Croatia

Re: Zápis jiných kol do TP

Příspěvek od F.l.a.n.e.l. »

.
Naposledy upravil(a) F.l.a.n.e.l. dne 26 zář 2015 17:30, celkem upraveno 1 x.
Autoservis, diagnostika, geometrie, zprostředkování STK, přihlášení, evidenční kontroly,...


Škoda Rapid 130 (2,0i 16v) Budíž ti země lehká. Děkuju ti za vše :poklona:

Uživatelský avatar
mr.pavka
Příspěvky: 27
Registrován: 28 led 2015 12:29

Re: Zápis jiných kol do TP

Příspěvek od mr.pavka »

On ale a novým autě nekupoval neorigo kola.

Uživatelský avatar
mr.pavka
Příspěvky: 27
Registrován: 28 led 2015 12:29

Re: Zápis jiných kol do TP

Příspěvek od mr.pavka »

Sem si ty disky Ronal pořídil a nechal zapsat kvůli jejich možnosti že se na nich dá použít vícero rozměrů pneumatik. Hlavně zimní gumy 165/70. A mimoto jsou pro ty disky povolený i pro gumy 175/65, 185/60, 185/65, 195/60, 205/55. Takže spousta rozměrů na výběr. A taky byly ty disky za dobrou cenu.

Designově sou ty zapsaný Ronal kola fajn, ale ty další kola Alustar stejných rozměrů ale od jiného výrobce kvůli kterým tady prudim se mi líbí vzhledově ještě víc. Vypadaj tak nějak masivnějc, uhlazenějc. Prostě mi sednou na oko líp. Jenže jsou schválený jenom pro Fabia1, O1, G4.

Tak proto taková zarputilost se kterou to tu obhajuju a snažim najít rozumnej kompromis mezi mnou a zákonama.

Uživatelský avatar
F.l.a.n.e.l.
Příspěvky: 14358
Registrován: 05 lis 2004 19:03
Bydliště: Split, Croatia

Re: Zápis jiných kol do TP

Příspěvek od F.l.a.n.e.l. »

.
Naposledy upravil(a) F.l.a.n.e.l. dne 26 zář 2015 17:30, celkem upraveno 1 x.
Autoservis, diagnostika, geometrie, zprostředkování STK, přihlášení, evidenční kontroly,...


Škoda Rapid 130 (2,0i 16v) Budíž ti země lehká. Děkuju ti za vše :poklona:

Uživatelský avatar
F.l.a.n.e.l.
Příspěvky: 14358
Registrován: 05 lis 2004 19:03
Bydliště: Split, Croatia

Re: Zápis jiných kol do TP

Příspěvek od F.l.a.n.e.l. »

.
Naposledy upravil(a) F.l.a.n.e.l. dne 26 zář 2015 17:31, celkem upraveno 2 x.
Autoservis, diagnostika, geometrie, zprostředkování STK, přihlášení, evidenční kontroly,...


Škoda Rapid 130 (2,0i 16v) Budíž ti země lehká. Děkuju ti za vše :poklona:

Uživatelský avatar
SomČarovný
Příspěvky: 478
Registrován: 13 srp 2014 23:27

Re: Zápis jiných kol do TP

Příspěvek od SomČarovný »

když už se tady tak nervujete. Mám zapsané 19 a musím teď zapsat ještě 18 :lol: Ale technika "K" u zápisu zajímalo jen to, aby v TUV byly dané rozměry a auto ale HLAVNĚ aby na kolech bylo vyraženo KBA XXXX. Je to opravdu nutnost to tam mít, nebo jen výmysl technika a na jiné stk je to zajímat nebude? Ať vím, jestli shánět kola s KBA XXXX nebo to risknout.

Mám na kolech vyryté nějaké čísla, ale bylo mi minule jasně řečeno že je nutno tam mít to KBA. Tak jak to teda je? :D
7GTD

Uživatelský avatar
LiberaleMiguel2
Příspěvky: 3841
Registrován: 22 říj 2013 17:21

Re: Zápis jiných kol do TP

Příspěvek od LiberaleMiguel2 »

Já nemám na kolech vyraženo vůbec nic :lol: Jak mě budou buzerovat, tak ohobluju značení gumy a budu tvrdit, že to jsou 17" :lol:

Jinak tady je mamčin typový list :-)
http://p2.uloziste.com/fotky6/t7fb46ad9 ... 6a0513.jpg" onclick="window.open(this.href);return false;

Na Magistrátu se úředníkovi na tom akorát nelíbilo, že proč je tam Porsche, když zapisuje kola na Leona :lol: ale myslím, že Flanel už tu taky několikrát naznačil co je to tam za debila co to vyřizuje :lol:
JSEM ZPÁTKY NA SVÉM PŮVODNÍM PROFILU, TAKŽE COKOLIV PIŠTE NA LiberaleMiguel (bez dvojky)

Uživatelský avatar
maRkus
Příspěvky: 5343
Registrován: 15 zář 2006 13:08
Bydliště: Praha 13
Kontaktovat uživatele:

Re: Zápis jiných kol do TP

Příspěvek od maRkus »

8x15 et18 a 185/45 na lupu :lol:
AUTOSERVIS, PNEUSERVIS, AUTOSKLO, RYCHLOSERVIS, mechanické práce, klempířina, lakovaní, odtah vozidel. (Praha 5) - SZ nebo 603 909 767, http://www.freshlak.cz" onclick="window.open(this.href);return false;

https://www.flickr.com/photos/130435261@N04/" onclick="window.open(this.href);return false;

Uživatelský avatar
Breakthru
Příspěvky: 1804
Registrován: 05 dub 2006 19:59
Bydliště: Třebíč...

Re: Zápis jiných kol do TP

Příspěvek od Breakthru »

to musí být někde chyba, ty vole :lol: Flanel je vůl, že vůbec se snaží někomu tahle pomáhat, když to nikam nevede...
Já byl včera na úřadě kvůli zápisu kol na Passata B5...Rychlej rozhovor.
Máte nový kola nebo starý?
Starý
takže žádnej typovej list.Zavolejte si do VW, je s nima dobrá domluva.Pak Vám zapíšeme všechny rozměry, který chcete.

Zavolám do VW..

Ok, pošlete nám to na e-mail s kontaktní adresou a telefonem, my Vám to do týdne vyřídíme.Není žádnej problém u tohodle auta.

deset minut maximálně a mám jasno.Pak jen někoho pošlu na řad, aby mi to vyřídil a budu si tam moc narvat 17" jaký chcu...

Chyba na úřadech není.Bordel taky ne.Problém je totiž ten, že úředníci a lidi od ofiko dovozců se řídijou určitejma pravidlama, dělají svoji práci a pokud člověk s nima neumí komunikovat, tak pak vzniká bordel.Jen díky blbům jako je Pavka, kterej nedokáže pochopit jednoduchý věci a furt se babrá v něčem a ničem a nehne se z místa.Pochcat takový blbce a nevěnovat jim žádnou pozornost.Tohle jsou ti, co nejvíc řvou, že je bordel na silnicích, úřadech a sami jsou příčinou.Chápu, že úředník takovýho cvoka pošle do prdele a v autorizáku si s ním vytřou prdel...
Fakt tě Flanele obdivuju, že máš na takovýdle hovado sicflajš....
svět dospělých je pro mne záhadou......

Uživatelský avatar
tomio007
Příspěvky: 322
Registrován: 27 srp 2007 18:15
Bydliště: Opava
Kontaktovat uživatele:

Re: Zápis jiných kol do TP

Příspěvek od tomio007 »

Vzal jsem typáč z "košile" šel jsem na úřad,zaplatil 50,- a mám v TP 8,5 a 9,5x18 na Probečku :D
Ford Probe GT 2.5 V6 24V

Uživatelský avatar
F.l.a.n.e.l.
Příspěvky: 14358
Registrován: 05 lis 2004 19:03
Bydliště: Split, Croatia

Re: Zápis jiných kol do TP

Příspěvek od F.l.a.n.e.l. »

.
Naposledy upravil(a) F.l.a.n.e.l. dne 26 zář 2015 17:32, celkem upraveno 1 x.
Autoservis, diagnostika, geometrie, zprostředkování STK, přihlášení, evidenční kontroly,...


Škoda Rapid 130 (2,0i 16v) Budíž ti země lehká. Děkuju ti za vše :poklona:

Uživatelský avatar
mr.pavka
Příspěvky: 27
Registrován: 28 led 2015 12:29

Re: Zápis jiných kol do TP

Příspěvek od mr.pavka »

Ale do toho kde je to víc k tématu.

Uživatelský avatar
bóďa
Příspěvky: 2337
Registrován: 12 pro 2005 19:05
Bydliště: Kutná Hora
Kontaktovat uživatele:

Re: Zápis jiných kol do TP

Příspěvek od bóďa »

Breakthru píše:to musí být někde chyba, ty vole :lol: Flanel je vůl, že vůbec se snaží někomu tahle pomáhat, když to nikam nevede...
Já byl včera na úřadě kvůli zápisu kol na Passata B5...Rychlej rozhovor.
Máte nový kola nebo starý?
Starý
takže žádnej typovej list.Zavolejte si do VW, je s nima dobrá domluva.Pak Vám zapíšeme všechny rozměry, který chcete.

Zavolám do VW..

Ok, pošlete nám to na e-mail s kontaktní adresou a telefonem, my Vám to do týdne vyřídíme.Není žádnej problém u tohodle auta.

deset minut maximálně a mám jasno.Pak jen někoho pošlu na řad, aby mi to vyřídil a budu si tam moc narvat 17" jaký chcu...

Chyba na úřadech není.Bordel taky ne.Problém je totiž ten, že úředníci a lidi od ofiko dovozců se řídijou určitejma pravidlama, dělají svoji práci a pokud člověk s nima neumí komunikovat, tak pak vzniká bordel.Jen díky blbům jako je Pavka, kterej nedokáže pochopit jednoduchý věci a furt se babrá v něčem a ničem a nehne se z místa.Pochcat takový blbce a nevěnovat jim žádnou pozornost.Tohle jsou ti, co nejvíc řvou, že je bordel na silnicích, úřadech a sami jsou příčinou.Chápu, že úředník takovýho cvoka pošle do prdele a v autorizáku si s ním vytřou prdel...
Fakt tě Flanele obdivuju, že máš na takovýdle hovado sicflajš....
zkus si zapsat kola na nějaký auto který nemá každej franta z prasečáku a pochopíš, že to tak ýzy neni 8) 8) 8)


jinak prosímtě nepřesvědčuj nikoho, že není na úřadech bordel. jestli chceš, vyfotím ti techničák, kterej to prase úřednícký arogantní při přihlašování 3x zkur... má na to totiž poupohejch 14 dní, aby opsal pár údajů z papíru A na papír B.
1) 4x2 místo 4x4
2) chyba ve VIN
3) objem 193ccm místo 2963ccm
za tohle bych dával metál. ale s dlouhou násadou a do hlavy. story která předcházela akci na úřadě (dovozová technická s autem, na kterej tu nemaj ZTP) by vydala na knížku.

takže tvýmu tvrzení se musim fakt smát.. stejte tak tomu, jakej je problém zapsat kola do techničáku. když ty negramoti jsou schopný v TP sprasit naprosto všechno, vč. VIN.
Naposledy upravil(a) bóďa dne 25 úno 2015 23:50, celkem upraveno 1 x.
3x Renault Safrane Hartge Biturbo

Uživatelský avatar
LiberaleMiguel2
Příspěvky: 3841
Registrován: 22 říj 2013 17:21

Re: Zápis jiných kol do TP

Příspěvek od LiberaleMiguel2 »

^tak to jde přes tu individuální přestavbu ;-)
JSEM ZPÁTKY NA SVÉM PŮVODNÍM PROFILU, TAKŽE COKOLIV PIŠTE NA LiberaleMiguel (bez dvojky)

Uživatelský avatar
bóďa
Příspěvky: 2337
Registrován: 12 pro 2005 19:05
Bydliště: Kutná Hora
Kontaktovat uživatele:

Re: Zápis jiných kol do TP

Příspěvek od bóďa »

ktera vyjde ne zrovna levno, pokud si dobře pamatuju.
já jsem se poučil, že jediný řešení jak dostat "normální" kola na moje auto je, to auto dovést ze zahraničí a kola tam zapsat při dovozový technický. pak už přes to nejede vlak.
3x Renault Safrane Hartge Biturbo

brunofol
Příspěvky: 5
Registrován: 15 dub 2015 20:56

Re: Zápis jiných kol do TP

Příspěvek od brunofol »

přidám svou zkušenost z posledních dnů se zápisem...

na stránkách borbet sem si stáhnul TUV pro potřebný rozměr, v acrobatu doplnil potřebné gumy, upravil kba aby sedělo na moje kola a změnil název, ostatní věci byly shodné, takže to bylo jen pro jistotu.

přeložil sem to do češtiny, s tím šel na úřad kde mě nějakej chytrolín vyfakoval, že musím na technickou a vyplnil žádost kde chtěj pomalu i co sem měl k snídani. šel sem na technickou, frajer koukal pomalu i na to jestli nemam nasráno v trenkách, zaplatil sem 400,- a s papírem kde bylo napsáno v těžkých závadách že mam jinej rozměr neshodující se s tím co je ve vtp, potvrzeným kulatým technikem typu K , který jsem dostal i na ty TUV z borbetu (- na technický s tím problém neměli) jsem vyrazil na úřad. tam opět nějaká poloopice prohlásila že takovej typák v životě neviděla a pečlivě se s druhym opičákem jali zkoumat jestli všechno sedí. Nechápu co na tom kontrolovali, když to za ně udělali na stk, ale holt sem byl slušnej a držel hubu. Po asi 15min kdy konečně dočetli jsem dostal potvrzení že můžu k okýnku, kde ve zcela prázdné hale sem byl donucen vzít pořadový lístek a minutu čekat, než se báby ráčí dohodnout co bude k obědu a přepne konečně na moje číslo. Hurá. Její kyselej xicht s výrazem totální debility a navíc naznačením, že se teda ještě nedohodly co k tomu obědu vlastně bude a já jí zdržuju, se jala tužky a začla prudit, že jsem toho vyplnil v žádosti o jedno políčko víc a ona to musí škrtnout a příště ať to nechám na ní. Důležitě mi to zapsala do VTP křivě a dost nevýrazně, čekal sem že taková bába se smyslem pro pořádek to vytiskne tak, aby to nějak vypadalo a razítko asi namočila do mizícího inkoustu. No, konečně mam kola zapsaný.

Myslíte si, že někoho zajímalo, jestli třeba při vytočení volantu kola nedřou, nebo nelezou? Asi ne, když se kontroluje zadní a kontrola spočívá pouze v porovnání TUV s tím co je vyraženo na kole. Takže úkon, který je naprosto nepotřebný, zvládneho normální myslící člověk sám bez nějakýho technika typu K a vůbec snad vím nejlíp, co si můžu na autě dovolit mě stál asi tak hodinu života, přesně 450kč a 6litrů naturalu 95 za 31,50/litr.

Tož hezký večer :)

Uživatelský avatar
Bobek
Příspěvky: 1205
Registrován: 30 led 2012 18:11
Bydliště: Morava

Re: Zápis jiných kol do TP

Příspěvek od Bobek »

Panové dotaz: Mám v TP zapsané kola RH 17" 8,5J 215/45/17 a chci tam dostat kola Opel 17" 7J 215/45/17, musím sehnat typový lsit nebo kontaktovat dealera nebo si ho napsat sám doma?
Renault Laguna III phase 3, Initiale Paris, 110kw
Renault Mégane Grandtour GT, 151kw
Renault Mégane Grandtour GT220 162kw
Opel Vectra B Caravan 92kw

Uživatelský avatar
LiberaleMiguel2
Příspěvky: 3841
Registrován: 22 říj 2013 17:21

Re: Zápis jiných kol do TP

Příspěvek od LiberaleMiguel2 »

Jestli to jsou origo Opel, tak bych to zkusil přes centrálu Oplu. S Oplem nemám zkušenost, ale ve VW byli v tomhle dost ochotní, stačil jeden email :-)
JSEM ZPÁTKY NA SVÉM PŮVODNÍM PROFILU, TAKŽE COKOLIV PIŠTE NA LiberaleMiguel (bez dvojky)

Uživatelský avatar
ála.
Příspěvky: 149
Registrován: 13 bře 2011 19:35
Bydliště: Chrudim city
Kontaktovat uživatele:

Re: Zápis jiných kol do TP

Příspěvek od ála. »

Tohle bych vůbec neřešil... nikdo ti nikdy nebude zkoumat značku a šířku kola (obzvlášť, když by ho kvůli tomu musel sundat z auta). Stačí dodržet předepsané pneu :)
Mazda MX-5 Sportive
Alfa Romeo GTV V6 TB
www.VinarskyDumSedlec.cz

Uživatelský avatar
Bobek
Příspěvky: 1205
Registrován: 30 led 2012 18:11
Bydliště: Morava

Re: Zápis jiných kol do TP

Příspěvek od Bobek »

Zkusím napsat na Opel a dál se uvidí, dík za pomoc 8)
Renault Laguna III phase 3, Initiale Paris, 110kw
Renault Mégane Grandtour GT, 151kw
Renault Mégane Grandtour GT220 162kw
Opel Vectra B Caravan 92kw

Uživatelský avatar
pavelini
Příspěvky: 2637
Registrován: 27 lis 2007 12:53
Bydliště: Karlovy Vary
Kontaktovat uživatele:

Re: Zápis jiných kol do TP

Příspěvek od pavelini »

Ahojky, nemate prosim nekdo typovy list na origo Audi kola 20 palcu , kde je uvedena Audi A5 3.0tdi ?
Nejezdím rychleji než létá můj anděl strážný.
Vše zustalo, jen se doma zabydlelo něco rodinného pro kočárek a konečně něco RS a M

Martinm
Příspěvky: 3
Registrován: 28 dub 2015 21:05

Re: Zápis jiných kol do TP

Příspěvek od Martinm »

Zdravím, mám dotaz, pročítal jsem tento topic tak letem světem ale mám už takové nervy na ty naše úřady, že se prostě zeptám zde. Koupil jsem si nové alu kola na Octavii II 8x17 ET40 značky Borbet, mám k ním český typový list a německý TUV. Na STK kde jsem chtěl potvrdit TL mi řekli, že chtějí český překlad TUV - stačí mít ten stažený na mdcr.cz? Taky mi řekli, že ten český TUV budou chtít na úřadě, jak to tedy je? Byl jsme informován několika prodejci, že to nikdo nikdy nepotřeboval ten TUV česky a ani výrobce to nedodává.
brunofol píše:přidám svou zkušenost z posledních dnů se zápisem...

na stránkách borbet sem si stáhnul TUV pro potřebný rozměr, v acrobatu doplnil potřebné gumy, upravil kba aby sedělo na moje kola a změnil název, ostatní věci byly shodné, takže to bylo jen pro jistotu.

přeložil sem to do češtiny
Můžu se zeptat, kde sis to nechal přeložit? Nebo jak postupovat s výše uvedeným mým problémem?

Odpovědět

Zpět na „Disky + Pneumatiky“