Daily project - Fiat Brava 16V

Na čem pracují členové TF

Moderátoři: Fáboš, Kane13, Tom_, tholis

Uživatelský avatar
Kane13
Moderátor
Příspěvky: 1737
Registrován: 17 lis 2009 23:33
Bydliště: Ecce Homo

Re: Daily project - Fiat Brava 16V

Příspěvek od Kane13 »

200 tacho může znamenat spoustu věcí. U mě v Puntu to například znamená, že zatlačilo turbo. Konkrétně se stane to, že když tomu víc hrábnu, tacháč vylítne do 200 a následně spadne, a to bez ohledu na rychlost.

Ale to sem nepatří, omlouvám se za OT... :oops:
Bad things happen when good people pretend nothing is wrong. - Corey Mother Fuckin´Taylor

Uživatelský avatar
ZoD
Příspěvky: 9
Registrován: 31 říj 2013 20:22

Re: Daily project - Fiat Brava 16V

Příspěvek od ZoD »

Není náhodou "tuning" o tomhle? Překopávat auta, odlišit se? Když koupíš Alfu, každej to od ní bude tak nějak čekat, co je asi pod kapotou.?????? Když tě ale nakope Brava, s nálepkou na kufru 1.2 16V, tak to je ten důvod co mě baví :)


nálepku 1.2 přečte někdo tak při pošournuti ve městě,jinak nechápu smysl to spíš u té felicie to poladit.... navíc ten koho předjedeš na to ser* a max si poklepe na čelo,zatímco ty se při manévru ve 160 budeš klepat ve staré plečce (V6 je fajn ale kastle je furt stary fiat) tak majitel třeba tdi seriovky ti radši uhne aby ses mu nelepil na prdel i když ví že by to mohl polechtat a nejakych 300nm co ty tdi mivaji by ho katapultovalo daleko od tebe a v naprostem konfortu....
zatím astra....

Uživatelský avatar
LiberaleMiguel2
Příspěvky: 3841
Registrován: 22 říj 2013 17:21

Re: Daily project - Fiat Brava 16V

Příspěvek od LiberaleMiguel2 »

ZoD píše:když ví že by to mohl polechtat a nejakych 300nm co ty tdi mivaji by ho katapultovalo daleko od tebe a v naprostem konfortu....
a teď tu o červené karkulce :lol:
JSEM ZPÁTKY NA SVÉM PŮVODNÍM PROFILU, TAKŽE COKOLIV PIŠTE NA LiberaleMiguel (bez dvojky)

Majza
Příspěvky: 135
Registrován: 06 led 2013 12:19
Bydliště: Olomouc

Re: Daily project - Fiat Brava 16V

Příspěvek od Majza »

LM2: nezapomeň že ty seš tady pohádkář.. :lol:

Uživatelský avatar
LiberaleMiguel2
Příspěvky: 3841
Registrován: 22 říj 2013 17:21

Re: Daily project - Fiat Brava 16V

Příspěvek od LiberaleMiguel2 »

Ale tohle už je i na mě moc :D
JSEM ZPÁTKY NA SVÉM PŮVODNÍM PROFILU, TAKŽE COKOLIV PIŠTE NA LiberaleMiguel (bez dvojky)

Uživatelský avatar
MartyCZe
Příspěvky: 1020
Registrován: 10 říj 2011 18:15

Re: Daily project - Fiat Brava 16V

Příspěvek od MartyCZe »

ZoD píše:Není náhodou "tuning" o tomhle? Překopávat auta, odlišit se? Když koupíš Alfu, každej to od ní bude tak nějak čekat, co je asi pod kapotou.?????? Když tě ale nakope Brava, s nálepkou na kufru 1.2 16V, tak to je ten důvod co mě baví :)


nálepku 1.2 přečte někdo tak při pošournuti ve městě,jinak nechápu smysl to spíš u té felicie to poladit.... navíc ten koho předjedeš na to ser* a max si poklepe na čelo,zatímco ty se při manévru ve 160 budeš klepat ve staré plečce (V6 je fajn ale kastle je furt stary fiat) tak majitel třeba tdi seriovky ti radši uhne aby ses mu nelepil na prdel i když ví že by to mohl polechtat a nejakych 300nm co ty tdi mivaji by ho katapultovalo daleko od tebe a v naprostem konfortu....
S tím tdi bych to nepřeháněl, tam než přiloží pár polen do kamen, aby mu to zahulilo a rozhýbalo se to, tak mu klidně i s tou 1.2 dávno ujedeš. A navíc komfor v tom při vyoskych otáčkách fakt není :D
Škoda RAPID 1.2 TSI 77kw
Škoda Fabia I. - Hromada Technických Problémů :) - bejvávalo :/

Uživatelský avatar
Venca Brody
Příspěvky: 3338
Registrován: 09 črc 2006 18:04
Bydliště: jižní čechy
Kontaktovat uživatele:

Re: Daily project - Fiat Brava 16V

Příspěvek od Venca Brody »

To není. Tam je komfort tak leda kolem 2tis. Nad 3už je peklo :-D :lol: :lol:
EX citroen saxo 1,4vts,. EX bmw e36 316i,. EX BMW e36 328 iT,. EX Golf III 1,8i, OOOO A4b5 avant 1,9TDI, BMW e36 316i compakt
A teď jedna merdka OOOO A6C5 avant 2,8i quattro

BIGPAPA
Příspěvky: 9161
Registrován: 09 čer 2007 01:50
Bydliště: PIT-STOP
Kontaktovat uživatele:

Re: Daily project - Fiat Brava 16V

Příspěvek od BIGPAPA »

common raily jsou tichý i okolo 4 tis 8) :lol:
Svět by byl o mnoho bezpečnejší, když by každý před vstupem do letadla musel sníst kousek slaniny....

Uživatelský avatar
HansBee
Příspěvky: 52
Registrován: 05 črc 2014 11:51
Bydliště: České Budějovice

Re: Daily project - Fiat Brava 16V

Příspěvek od HansBee »

Hoši neuražte se, ale o naftě mi tu prosím nepiště, patří do traktorů, bagrů, kamionů a všemožných zemědělských strojů! Je to hnus, smrdí to, klepe se to, každý ráno tím zbudíte sousedy..v zimě celou ulici! Prosím, ušetřete mě nafty! :lol:

Uživatelský avatar
HansBee
Příspěvky: 52
Registrován: 05 črc 2014 11:51
Bydliště: České Budějovice

Re: Daily project - Fiat Brava 16V

Příspěvek od HansBee »

UP
Takže sem nějak zakopl o podvozek značky Intrax. V životě jsem neviděl tak brutální pístnici :shock:

No rozebral jsem ho, z většího očistil, odmastil a fouknul barvou ve stylu originalu :) Akorát dvě matice odešli do věčných lovišť a dvě se nepodařilo ani povolit. No, zatím mám echo o člověku s cnc, takže by z toho mohly snad vyprdnout 4 matky 8)

Jinak otázka: Ze spodu je matka se závitem (Viz foto) napadá Vás někoho oč může jít?

Lordík tvrdil, že takovej blázen, jako Juraj by mohl vědět, proto ano, ptám se TEBE! :D
Přílohy
rozebráno
rozebráno
zadek zatím bez pružin, čeká se na dovoz
zadek zatím bez pružin, čeká se na dovoz
stav po vyndání z krabice
stav po vyndání z krabice

Uživatelský avatar
HansBee
Příspěvky: 52
Registrován: 05 črc 2014 11:51
Bydliště: České Budějovice

Re: Daily project - Fiat Brava 16V

Příspěvek od HansBee »

:)
Přílohy
K čemu ta matka?
K čemu ta matka?
IMG_20140814_130136.jpg
vyčištěnej závit od rzi :)
vyčištěnej závit od rzi :)

Uživatelský avatar
HansBee
Příspěvky: 52
Registrován: 05 črc 2014 11:51
Bydliště: České Budějovice

Re: Daily project - Fiat Brava 16V

Příspěvek od HansBee »

:wink:
Přílohy
IMG_20140814_155541.jpg
IMG_20140814_153346.jpg
IMG_20140814_151635.jpg

Uživatelský avatar
Juraj
Příspěvky: 2117
Registrován: 30 črc 2011 21:37

Re: Daily project - Fiat Brava 16V

Příspěvek od Juraj »

to neni pistnice, je to jen patrona... pistnice je smerem dolu :-) viz konstrukce bilstein.
Jediná správná poloha ženy a pístů je "V" nehledě na to že "Víc hlav, víc ví..."

Uživatelský avatar
Marab
Příspěvky: 423
Registrován: 07 srp 2013 09:20

Re: Daily project - Fiat Brava 16V

Příspěvek od Marab »

...proto dole ta matka..
jinak zkus poptat matky v obchodě s ložisky, jednoho času jsem si vyráběl štělovatelný tlumiče :D a ty matky jsem tam koupil..je to na nějaký zajišťování ložisek..http://www.levna-loziska.cz/product/km/ ... --zkl/1998nevim jakej máš závit, musíš pohledat
sledujte fb MA-BO

bigmexicanwoman 325i + Lancia Delta II 2L turbo + eRko + dělník audi A4 B6 PD Built_not bought
povko

Uživatelský avatar
HansBee
Příspěvky: 52
Registrován: 05 črc 2014 11:51
Bydliště: České Budějovice

Re: Daily project - Fiat Brava 16V

Příspěvek od HansBee »

Hoši a to je přesně ten důvod proč jsem si zakládal topic! Díky moc! :respect: :potlesk: :poklona:

Obzvlášť Jurajovi, Jonáš se v tobě nemýlil 8)

Uživatelský avatar
Breakthru
Příspěvky: 1804
Registrován: 05 dub 2006 19:59
Bydliště: Třebíč...

Re: Daily project - Fiat Brava 16V

Příspěvek od Breakthru »

MartyCZe:na svižnou jízdu to bohatě stačí tyhle TDI.Sice kdekdo to tahá do nebes jak je to bomba motor a podobný srance.Mě se na tom líbí spotřeba a cena dílů a docela slušná blbuvzdornost.Na denní ježdění super.....nicméně jsem ještě nezpozoroval, že by mi to i po chipu nějak hulilo, ba naopak.Nicméně třeba takový AFN se rozhejbává hodně slušně a rychle.Taky druhá věc s tím umět jezdit, pokud chceš někoho předjet a máš při 70km/h pětku, tak se to blbě sbírá a hulí :D
A to mám ještě 2.5 TDI pětivál a to je peklo, když tomu naložíš, to je zas mor na cyklisty :D
svět dospělých je pro mne záhadou......

Uživatelský avatar
HansBee
Příspěvky: 52
Registrován: 05 črc 2014 11:51
Bydliště: České Budějovice

Re: Daily project - Fiat Brava 16V

Příspěvek od HansBee »

UP
Tak dnes nahozeny, zatím jen přední, kožené sedačky z alfy romeo 156 edice momo :)
Zadek se musí nějak vyřešit, protože brava má sklopný, alfa ne a taky je alfa o dost širší :?
Takže se nejspíše bude řezat!! :lol:

Jinak, nikdy sem neměl koženej interier, potřebuji rady jak se dá oživit..je docela zašlej, ale co bych chtěl za patnáct kil :D
Přílohy
10624875_10202585976912100_7416965741872337940_n.jpg

Uživatelský avatar
HansBee
Příspěvky: 52
Registrován: 05 črc 2014 11:51
Bydliště: České Budějovice

Re: Daily project - Fiat Brava 16V

Příspěvek od HansBee »

UP

Tak včera se zkoušela jedna strana, konečně mě to nakoplo a dodalo energii, kterou jsem tak trochu začínal ztrácet :( S leštěním kol jsem si fakt nasral na ruce, když to dělám o volném času všechno růčo. Zatím jen brousím...brousím...a zbavuji se detailů, ale o tom až časem. Podvozek je vlastně původně z Punta mkI...netušili jsme zda ho tam dostaneme, spodní uchycení je ale na chlup stejný, horní uložení se prohodilo ze série a padlo to jako prdel na hlavu! :) Jen sem teď trošku IN, páč mám nulovej odklon, ale za to brutální "véčka" (viz. foto) :lol: takže se budou muset řešit ještě odklony, ale to není nic, co by se nezvládlo! :P

PS: doporučte nějaké odkazy na leštící pasty a zkušenosti, rady apod. a máte u mě drink! :pifko:
Přílohy
IMG_20140907_194817.jpg
IMG_20140907_194745.jpg
IMG_20140907_194807.jpg

Uživatelský avatar
Breakthru
Příspěvky: 1804
Registrován: 05 dub 2006 19:59
Bydliště: Třebíč...

Re: Daily project - Fiat Brava 16V

Příspěvek od Breakthru »

já používám Finix.Zatím u mne funguje nejlépe a s litrovkou nebo kolik to má objem udělám 4-5 aut.Docela to oživí i světla, ale chce to leštičku a dobrej filc....nicméně slušnou mašinku pořídíš do patnácti kil....a ten finix se dá sehnat třeba v lakovnách za sedm stovek, jinak prodávaj v klidu za litr :lol: určitě jsou i lepší, ale mě to stačí....neživím se ti a auto neleštím každej týden...Nicméně používaj to i v lakovnách a dá se tím dost zachránit a spravit na novým i na starým 8)
svět dospělých je pro mne záhadou......

Uživatelský avatar
HansBee
Příspěvky: 52
Registrován: 05 črc 2014 11:51
Bydliště: České Budějovice

Re: Daily project - Fiat Brava 16V

Příspěvek od HansBee »

Jéééé, já asi zapomněl dopsat že myslím pastu na leštění hliníku :shock: :D :D :D

Jinak co se týče auta, budu používat Meguiars...nechal jsem se ukecat na Křivonosce od L-J (je to dobrej obchodník, lepší jak Horst Fuchs) :) :) 8)

Každopádně díky a promiň že sem plejtval zbytečně tvým časem :wink:

Uživatelský avatar
Breakthru
Příspěvky: 1804
Registrován: 05 dub 2006 19:59
Bydliště: Třebíč...

Re: Daily project - Fiat Brava 16V

Příspěvek od Breakthru »

já to pochopil s lakem právě :lol: v poho...
svět dospělých je pro mne záhadou......

Uživatelský avatar
Juraj
Příspěvky: 2117
Registrován: 30 črc 2011 21:37

Re: Daily project - Fiat Brava 16V

Příspěvek od Juraj »

stakovihlema odklonama asi ten podvozek moc nesedi co??? :-D :-D :-D :-D
Jediná správná poloha ženy a pístů je "V" nehledě na to že "Víc hlav, víc ví..."

Uživatelský avatar
Venca Brody
Příspěvky: 3338
Registrován: 09 črc 2006 18:04
Bydliště: jižní čechy
Kontaktovat uživatele:

Re: Daily project - Fiat Brava 16V

Příspěvek od Venca Brody »

Taky si myslím, že to nějak nepasuje :lol:
EX citroen saxo 1,4vts,. EX bmw e36 316i,. EX BMW e36 328 iT,. EX Golf III 1,8i, OOOO A4b5 avant 1,9TDI, BMW e36 316i compakt
A teď jedna merdka OOOO A6C5 avant 2,8i quattro

Uživatelský avatar
8laz3r
Příspěvky: 129
Registrován: 26 srp 2011 10:55

Re: Daily project - Fiat Brava 16V

Příspěvek od 8laz3r »

vsak aby to jelo jak po kolejich spek

Uživatelský avatar
HansBee
Příspěvky: 52
Registrován: 05 črc 2014 11:51
Bydliště: České Budějovice

Re: Daily project - Fiat Brava 16V

Příspěvek od HansBee »

Juraj píše:stakovihlema odklonama asi ten podvozek moc nesedi co??? :-D :-D :-D :-D
Bohužel to není plug and play, jak jsem doufal :( Nicméně, jde o to, že se muselo použít horní uložení ze sériového podvozku Bravy, protože podvozek je z Punta, který mělo jiný, ale to zrovna někomu jako jsi ty nemusím říkat že :) Nejspíše se pokusíme nějak převařit to horní uložení, napasovat tam to, který tam má bejt. uvidíme co to bude dělat pak, kdyžtak se to dořeší vyosením dolního uchycení a následným doladění odklonů :)

Ale je to vše jen teorie, nemáš ty nějaký nápad, zkušenost z praxe? Budu rád za každý nakopnutí :wink:

Uživatelský avatar
m.artty
Moderátor
Příspěvky: 8238
Registrován: 23 čer 2009 22:23
Bydliště: Litvínov
Kontaktovat uživatele:

Re: Daily project - Fiat Brava 16V

Příspěvek od m.artty »

Nebylo by jednodušší dát podvozek určenej na Bravu? Není to nic nesehnatelného...
Současnost: Kadett E 2,0 GSi cabrio & Calibra 2,5 V6 & Omega B 2,5 TD
Minulost: Astra F 1,7 TD, Astra F 1,4 16V sedan, Kadett E 1,6 cabrio, Kadett E 1,6i cabrio, Golf II 1,6D, a pár Kadet na díly

Uživatelský avatar
Venca Brody
Příspěvky: 3338
Registrován: 09 črc 2006 18:04
Bydliště: jižní čechy
Kontaktovat uživatele:

Re: Daily project - Fiat Brava 16V

Příspěvek od Venca Brody »

m.arty teď jsem to chtěl napsat. Proč vymýšlet chujoviny a opičárny, když by šlo sehnat podvozek určen na ten vůz :?
EX citroen saxo 1,4vts,. EX bmw e36 316i,. EX BMW e36 328 iT,. EX Golf III 1,8i, OOOO A4b5 avant 1,9TDI, BMW e36 316i compakt
A teď jedna merdka OOOO A6C5 avant 2,8i quattro

Progresss
Příspěvky: 1018
Registrován: 11 pro 2007 08:46

Re: Daily project - Fiat Brava 16V

Příspěvek od Progresss »

Však psal, že toto je nějákej fajnovej a asi za dobrou cenu 8) Na druhou stranu to je kravina, punto bude odhadem o 200kg lehčí jak Brava, a jestli je stejně těžký se stejnou geometrií atd tak proč ne. 8)

Uživatelský avatar
HansBee
Příspěvky: 52
Registrován: 05 črc 2014 11:51
Bydliště: České Budějovice

Re: Daily project - Fiat Brava 16V

Příspěvek od HansBee »

Tak mi sem hoď stavítko na Bravu, kvalitou rovnatelnou Intraxu, s konstrukcí jako Bilstein s cenovkou 1. 500,- ? Za to nemáš ani pružiny! :nono: A ten podvozek je naprosto v pořádku...cena je sice ze známosti, ale to na tom nic nemění. Raději to předělám a těch dvacet co bych dal za jinej podvozek investuji raději jinam ;)

Progresss je koukám jedinej kdo pořádně čte 8) Váhovej rozdíl je skoro minimální spíše rovnající se třem cestujícím na zadních sedadlech, ale já jezdím max s přítulkou, takže fuck :)

EDIT: ještě k té váze, když vidím, jak někdo do kufru rve muziku co má dohromady 200kg, dělá swap s váhovým rozdílem, plácnu 100kg a narve si plný auto lidí na seriovým podvozku, tak o co jde? Ano, Punto je možná lehčí, ale myslíš že to bude tak znát? Ten podvozek je dělanej na větší nosnost, ale udává se samozřejmě ta, kterou to daný auto váží že :wink:
Naposledy upravil(a) HansBee dne 09 zář 2014 21:40, celkem upraveno 1 x.

Uživatelský avatar
LiberaleMiguel2
Příspěvky: 3841
Registrován: 22 říj 2013 17:21

Re: Daily project - Fiat Brava 16V

Příspěvek od LiberaleMiguel2 »

Stejně vlastnosti toho podvozku snížením zničíš, takže řešit kvalitu je imho nesmysl...
JSEM ZPÁTKY NA SVÉM PŮVODNÍM PROFILU, TAKŽE COKOLIV PIŠTE NA LiberaleMiguel (bez dvojky)

Odpovědět

Zpět na „Projekty“