Stavebnice Fiat Coupe

Na čem pracují členové TF

Moderátoři: Fáboš, Kane13, Tom_, tholis

Odpovědět
Invictus
Příspěvky: 22
Registrován: 10 kvě 2015 20:14

Stavebnice Fiat Coupe

Příspěvek od Invictus »

Zdravím tuningáře, vůz vlastním sice už dva roky, ale proč se nepodělit se světem.

Když jsem si Coupečko koupil, byl jsem nadšený, především díky motorizaci. Už před deseti lety, kdy jsem "tunil" žigulíka, slintal jsem nad italskou Integrálou. První pokus ochutnat její kouzlo byla Delta 1.6HF turbo, ovšem byla ve strašném stavu, tak jsem přesedlal na Punto GT, které překvapivě jelo stejně nebo lépe než Lancia. Nechápu jak se to stalo, ale Punto jezdilo až do prodeje bez problémů a umělo natřít rychlejší auta. Ale chtěl jsem jít dál, půl mega na Integrálu nehrozí, východiskem bylo Coupe T16, které má stejnou motorizaci.

Zprvu to vypadalo na špatný kup, motor jel jen v nouzáku, neznámo proč, elektronika interiéru si dělala co chtěla, mělo sjetou spojku, zliskané pneumatiky.. Na druhou stranu byl na autě výfuk Ragazzon, pěkné 17' kola, kastli bez rzi a zachovalý lak.
Obrázek ObrázekObrázek Obrázek Obrázek
Fiat Coupe T16 - T3/04E - cooler - blow - ext. wastegate - 2.5' exhaust - 300hp+

Invictus
Příspěvky: 22
Registrován: 10 kvě 2015 20:14

Re: Stavebnice Fiat Coupe

Příspěvek od Invictus »

První sezónu jsem vyměnil motorovou elektriku, interierovou elektroniku, spojkovou sadu (seriovou), repasoval vstřiky, vyměnil regulátor paliva, regulátor turba, pneumatiky, snížené pružiny + podložky, odstranil KAT a ochutnával seriových 200 koní výkonu.
Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek
Fiat Coupe T16 - T3/04E - cooler - blow - ext. wastegate - 2.5' exhaust - 300hp+

Invictus
Příspěvky: 22
Registrován: 10 kvě 2015 20:14

Re: Stavebnice Fiat Coupe

Příspěvek od Invictus »

Protože jak všichni víme s jídlem roste chuť, další rok jsem se pustil do úprav "stage II". Na seriový motor putoval MBC, FPR, rozvody, velký Intercooler, francouzská jednotka pro integrale motory a za seriový downpipe se nastěhoval nerezový výfuk s masivním koncovým tlumičem o vnitřním průměru 60mm. Protože je ta možnost a na tuto motorizaci lze překopat přední brzdy z T20, tedy čtyřpístkové brzdiče Brembo a kotouče 305mm. Výkon motoru šel nahoru znatelně, měl jsem možnost porovnat i se seriovým Coupe a ujel jsem mu hodně. Stovka se pohybuje kolem 6s, ale to už je spíše umění s předním náhonem :-)
Obrázek Obrázek ObrázekObrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek
Fiat Coupe T16 - T3/04E - cooler - blow - ext. wastegate - 2.5' exhaust - 300hp+

Invictus
Příspěvky: 22
Registrován: 10 kvě 2015 20:14

Re: Stavebnice Fiat Coupe

Příspěvek od Invictus »

Další rok za náma a posouvám se zase o kus dál, tedy úpravy motoru pro "stage III". Stručně: GO hlavy motoru, turbo T3/04E, wallbro 255l/h, velké vstřikovače, keramická spojka a větší downpipe s externím wastegate za turbem. Všechna těsnění motoru jsem sehnal přes zimu od Payenu, tak doufám že se kvalita projeví. Cílem je prostě jen větší výkon, nic extra, ale minimálně 300, což by neměl být problém.
Obrázek ObrázekObrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek
Naposledy upravil(a) Invictus dne 10 kvě 2015 21:54, celkem upraveno 1 x.
Fiat Coupe T16 - T3/04E - cooler - blow - ext. wastegate - 2.5' exhaust - 300hp+

Uživatelský avatar
LiberaleMiguel2
Příspěvky: 3841
Registrován: 22 říj 2013 17:21

Re: Stavebnice Fiat Coupe

Příspěvek od LiberaleMiguel2 »

Ferrari :( :nono:
JSEM ZPÁTKY NA SVÉM PŮVODNÍM PROFILU, TAKŽE COKOLIV PIŠTE NA LiberaleMiguel (bez dvojky)

Invictus
Příspěvky: 22
Registrován: 10 kvě 2015 20:14

Re: Stavebnice Fiat Coupe

Příspěvek od Invictus »

jj koupil jsem to polepené znakama ze všech stran :)
Fiat Coupe T16 - T3/04E - cooler - blow - ext. wastegate - 2.5' exhaust - 300hp+

kony5
Příspěvky: 1337
Registrován: 30 pro 2008 22:21

Re: Stavebnice Fiat Coupe

Příspěvek od kony5 »

To znam od videni par let z5 ..ferrari si pamatuju :D

don
Příspěvky: 150
Registrován: 24 črc 2012 21:12

Re: Stavebnice Fiat Coupe

Příspěvek od don »

Hezká práce 8) 8) konečně projekt!

Uživatelský avatar
radekrat2
Příspěvky: 84
Registrován: 22 úno 2009 20:57
Bydliště: Brno

Re: Stavebnice Fiat Coupe

Příspěvek od radekrat2 »

Parada .. davam ted dohromady 20VT tak doufam ze za 3 roky te budu vykonem dohanet ... COupe je proste nadherny auto!

Invictus
Příspěvky: 22
Registrován: 10 kvě 2015 20:14

Re: Stavebnice Fiat Coupe

Příspěvek od Invictus »

Radku ono s 20VTčkem není těžké udělat 300 nebo více koní, problém je stav motoru, je tam sposta problémů projevujících se naježděnými km. Ale co se týče výkonu, nevím jestli jsem na našich evropských vozech viděl lepší motor než 20VT, jeden kluk u nás na klubu na na seriovém motoru pověšené jen velké turbo, čerpadlo vstřiky, odbržděných 400 koní a jezdí sprinty po půlce republiky, motor stále bez úhony.
Fiat Coupe T16 - T3/04E - cooler - blow - ext. wastegate - 2.5' exhaust - 300hp+

Invictus
Příspěvky: 22
Registrován: 10 kvě 2015 20:14

Re: Stavebnice Fiat Coupe

Příspěvek od Invictus »

Coupe se letos bude mít trochu lépe alespoň co se týče olejů a stravy, vždy dostává jen OMV. Dále se mi zadařilo sehnat luxusního svářeče nerezi, takže hned do toho hopnu a co nejrychleji dodělám celý výfuk.

Obrázek Obrázek
Fiat Coupe T16 - T3/04E - cooler - blow - ext. wastegate - 2.5' exhaust - 300hp+

Uživatelský avatar
radekrat2
Příspěvky: 84
Registrován: 22 úno 2009 20:57
Bydliště: Brno

Re: Stavebnice Fiat Coupe

Příspěvek od radekrat2 »

Invictus píše:Radku ono s 20VTčkem není těžké udělat 300 nebo více koní, problém je stav motoru, je tam sposta problémů projevujících se naježděnými km. Ale co se týče výkonu, nevím jestli jsem na našich evropských vozech viděl lepší motor než 20VT, jeden kluk u nás na klubu na na seriovém motoru pověšené jen velké turbo, čerpadlo vstřiky, odbržděných 400 koní a jezdí sprinty po půlce republiky, motor stále bez úhony.
Mam ted motor venku, takze zatim delam zakladni veci a pak zacnu zjistovat v jakym stavu vlastne je. Ted sem daval motor zpatky , ale jeste bude potreba repase brzdicu a vymena hadicek. No a pak se zacne experimentovat ...

Invictus
Příspěvky: 22
Registrován: 10 kvě 2015 20:14

Re: Stavebnice Fiat Coupe

Příspěvek od Invictus »

Narazil jsem trochu na problém, nemohl jsem sehnat firmu, která by mi srovnala přírubu na turbo. Nicméně podařilo se a můžeme pokračovat.

Obrázek
Fiat Coupe T16 - T3/04E - cooler - blow - ext. wastegate - 2.5' exhaust - 300hp+

Uživatelský avatar
Yellow01
Příspěvky: 62
Registrován: 17 bře 2014 19:12
Bydliště: Třeboň

Re: Stavebnice Fiat Coupe

Příspěvek od Yellow01 »

Na to by mělo jít použít magnetku a kolem příruby naskládat ocelové příložky, které jí podrží, aby nikam nejezdila. A firmu s magnetkou by neměl být problém v okolí najít.
http://tuning-forum.org/viewtopic.php?f=116&t=117147" onclick="window.open(this.href);return false;
http://yellow01.rajce.idnes.cz/" onclick="window.open(this.href);return false;

Invictus
Příspěvky: 22
Registrován: 10 kvě 2015 20:14

Re: Stavebnice Fiat Coupe

Příspěvek od Invictus »

Ty, volal jsem do třech firem a ve dvou z nich jsem byl osobně, vždy mi řekli že to nejde. Až předevčírem mi otec dal kontakt na známého, který vlastní obráběčskou firmu. Tomu jsem to ukázal a jeho otázka byla jestli to chjci hned nebo stačí zítra, dal mjsem mu 100kč a problém vyřešen. Spíše je to o tom jestli se lidem chce nebo nechce.
Fiat Coupe T16 - T3/04E - cooler - blow - ext. wastegate - 2.5' exhaust - 300hp+

kony5
Příspěvky: 1337
Registrován: 30 pro 2008 22:21

Re: Stavebnice Fiat Coupe

Příspěvek od kony5 »

Klasika tady u nas na morave noo.. v cechach jsou jeste lidi co neco umi ... Tady v okoli ovy mam stejnou zkusenost..nic nejde...atd atd....

Uživatelský avatar
LiberaleMiguel2
Příspěvky: 3841
Registrován: 22 říj 2013 17:21

Re: Stavebnice Fiat Coupe

Příspěvek od LiberaleMiguel2 »

kony5 píše:Klasika tady u nas na morave noo.. v cechach jsou jeste lidi co neco umi ... Tady v okoli ovy mam stejnou zkusenost..nic nejde...atd atd....
:nono: tak to jsi asi jediný, v 99,9% to bývá přesně naopak. Navíc na Ostravsku jezdí vichni k Pecovi a tam jsem ještě neslyšel, že by něco nešlo 8)
JSEM ZPÁTKY NA SVÉM PŮVODNÍM PROFILU, TAKŽE COKOLIV PIŠTE NA LiberaleMiguel (bez dvojky)

Invictus
Příspěvky: 22
Registrován: 10 kvě 2015 20:14

Re: Stavebnice Fiat Coupe

Příspěvek od Invictus »

Výfuk hotový, už je na cestě ke svářeči:

Obrázek
Fiat Coupe T16 - T3/04E - cooler - blow - ext. wastegate - 2.5' exhaust - 300hp+

Uživatelský avatar
Beaver
Příspěvky: 6553
Registrován: 17 srp 2004 09:01

Re: Stavebnice Fiat Coupe

Příspěvek od Beaver »

Se screamer pipe tě budou sousedi milovat :D
Toyota Supra 2.5 twin turbo (208 kW/360 Nm)
Lexus RX400h 3.3 VVTi '06 (205 kW/418 Nm)
Toyota RAV4 2.5 Hybrid '16 (114 kW/213 Nm)
Lexus IS200 2.0 VVTi (115 kW/200 Nm)
"Vždycky můžete spát v autě, ale nikdy nemůžete řídit dům"

Uživatelský avatar
LiberaleMiguel2
Příspěvky: 3841
Registrován: 22 říj 2013 17:21

Re: Stavebnice Fiat Coupe

Příspěvek od LiberaleMiguel2 »

u baráku holt nebude tlakovat :D
JSEM ZPÁTKY NA SVÉM PŮVODNÍM PROFILU, TAKŽE COKOLIV PIŠTE NA LiberaleMiguel (bez dvojky)

Invictus
Příspěvky: 22
Registrován: 10 kvě 2015 20:14

Re: Stavebnice Fiat Coupe

Příspěvek od Invictus »

Beaver píše:Se screamer pipe tě budou sousedi milovat :D
Na vesnici ani není kde tlakovat, když to na dvojku motor progumuje a vytáhne kolem 100km/h. Ale ano, ex. wastegate jsem udělal ze zvědavosti a kvůli zvuku, mám rád ten efekt. Jestli se to projeví nějak na křivce nevím, každopádně ta průchodnost výfukem by se měla zlepšit.
Fiat Coupe T16 - T3/04E - cooler - blow - ext. wastegate - 2.5' exhaust - 300hp+

Invictus
Příspěvky: 22
Registrován: 10 kvě 2015 20:14

Re: Stavebnice Fiat Coupe

Příspěvek od Invictus »

Zatím co na výfuku pracuje svářeč, dodělal jsem sací a palivový systém. Motor se opět maskuje za kvanta kabelů, hadic a hadiček.

Obrázek
Fiat Coupe T16 - T3/04E - cooler - blow - ext. wastegate - 2.5' exhaust - 300hp+

Invictus
Příspěvky: 22
Registrován: 10 kvě 2015 20:14

Re: Stavebnice Fiat Coupe

Příspěvek od Invictus »

Auto je hotové, tento víkend první testovací jízdy a až na pár drobností jede motor úplně normálně tak jak bych očekával. Po prvním složení, když jsem zkoušel nastartovat, úplně normálně to naskočilo, což bylo fakt překvapení. Když ho držím delší dobu pod tlakem, tak se zakucká, to by mohl být palivový filtr. Dále se časem objevil dost závažný problem se vstřikovačema. Tyto neoriginální nemají drážku ani doraz pro aretaci, takže po natlakování potrubí turbem vstřik vyjel z potrubí a zarazil se do vstřikovací lišty. Nicméně tento problém se mi podařilo vyřešit (na projížďce asi 30km od baráku :D ) a mohl jsem řádit dál. Konečný tlak zůstal na 1,4b, nebylo jednoduché wastegate naladit, dual port mi nefungoval vůbec, nedostal jsem se přes 0,8b, tak jsem zvolil nejjednodušší variantu a horní port jsem nechal volný, regulace funguje. Co mě docela šokuje je, že tlak se chová úplně obráceně než na serii, tam jsem na jedničku dvojku nedosáhl skoro jednoho baru, naopak na čtverce vyletěl na 1,3b a ve vysokých otáčkách klesal. Na tomto turbu vyletí tlak na dvojce k 1,4b a neklsedne ani o kousek, na čtverce ukáže na 1,3b a s rostoucíma otáčkama motoru ještě trochu stoupne. Tlak se nehne až do omezovače, takže turbo to dává s přehledem jako nic, což má i stinné stránky a sice to, že prakticky do 4000ot ten motor skoro nic nedělá. Tlak se dostane na špičku někde kolem 4000 nebo trochu méně, ale jde vidět že motor neví co s tím má dělat, naopak od 5000 přichází ten záběr co by tam měl být a ten se nemění až do 7200. Takže tohle mě trochu ještě tak nějak štve, podřazování je nutností s tímto setupem, ale mě šlo především o to, že to poskládám a povozím se. Nějaké menší videjko z víkendu a fotky s bratránkovým GT :-)




Obrázek
Obrázek
Fiat Coupe T16 - T3/04E - cooler - blow - ext. wastegate - 2.5' exhaust - 300hp+

Uživatelský avatar
LiberaleMiguel2
Příspěvky: 3841
Registrován: 22 říj 2013 17:21

Re: Stavebnice Fiat Coupe

Příspěvek od LiberaleMiguel2 »

Velké turbo na malorážce, se nediv :D
JSEM ZPÁTKY NA SVÉM PŮVODNÍM PROFILU, TAKŽE COKOLIV PIŠTE NA LiberaleMiguel (bez dvojky)

Invictus
Příspěvky: 22
Registrován: 10 kvě 2015 20:14

Re: Stavebnice Fiat Coupe

Příspěvek od Invictus »

No, je to nadčtvercový dvoulitr, myslel jsem že si s tím poradí no :-) Ale dá se to ovládat, není to úplně k ničemu. Tento měsíc jedu na slováky na sraz a pak na brzdu, tak uvidíme co ukáže graf.

EDIT: Ty videa nejdou že? :-D

Tady odkazy: https://youtu.be/92QyjWPBB5k" onclick="window.open(this.href);return false;
https://youtu.be/Zdk4CwRvqKg" onclick="window.open(this.href);return false;
Fiat Coupe T16 - T3/04E - cooler - blow - ext. wastegate - 2.5' exhaust - 300hp+

Uživatelský avatar
LiberaleMiguel2
Příspěvky: 3841
Registrován: 22 říj 2013 17:21

Re: Stavebnice Fiat Coupe

Příspěvek od LiberaleMiguel2 »

Jedeš na Carat ?

Videa jdou, zvuk dobrý dost :slina: 8)
JSEM ZPÁTKY NA SVÉM PŮVODNÍM PROFILU, TAKŽE COKOLIV PIŠTE NA LiberaleMiguel (bez dvojky)

Invictus
Příspěvky: 22
Registrován: 10 kvě 2015 20:14

Re: Stavebnice Fiat Coupe

Příspěvek od Invictus »

Carat mi opět letos nevyjde, mám každý týden něco jiného vlastně celý červen. Máme tam Coupe sraz, tam jezdím pravidelně, tak bych nechtěl vynechat ani letos. Mimo to, pokud neuděláš 400m pod 13s tak na carat nemá smysl jezdit :D
Fiat Coupe T16 - T3/04E - cooler - blow - ext. wastegate - 2.5' exhaust - 300hp+

Uživatelský avatar
Juraj
Příspěvky: 2117
Registrován: 30 črc 2011 21:37

Re: Stavebnice Fiat Coupe

Příspěvek od Juraj »

kdyz by nekdo chtel upravovat 20VT tak to rovnou prebrousit na 2.5 s blokem ze stila ci lancie.. jinak to je zbytecna vaha navic oproti 16VT.
Jediná správná poloha ženy a pístů je "V" nehledě na to že "Víc hlav, víc ví..."

Uživatelský avatar
sparco-ikaros
Příspěvky: 336
Registrován: 30 kvě 2007 10:26
Bydliště: kousek od Opavy
Kontaktovat uživatele:

Re: Stavebnice Fiat Coupe

Příspěvek od sparco-ikaros »

Nepocházi toto auto z okolí opavy? zda se mi, že tady jezdilo podobné, ne-li stejné
Jsem zarytý koncernista protože vlastním GTi ........ to chceš !

Invictus
Příspěvky: 22
Registrován: 10 kvě 2015 20:14

Re: Stavebnice Fiat Coupe

Příspěvek od Invictus »

Auto bylo předemnou v Bohumíně a předtím Itálie, tak asi tam máš (měl) podobné.
Fiat Coupe T16 - T3/04E - cooler - blow - ext. wastegate - 2.5' exhaust - 300hp+

Odpovědět

Zpět na „Projekty“