Poslední návštěva: 21 dub 2019 13:05 Právě je 21 dub 2019 13:05

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina
 [ Příspěvků: 209 ]  Přejít na stránku 1, 2, 3, 4, 5 ... 7  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Daewoo Nexia³ project
PříspěvekNapsal: 18 úno 2011 21:41 
Offline
Administrátor
Uživatelský avatar

Registrován: 04 úno 2004 09:41
Příspěvky: 3789
Bydliště: Brno-Praha
Přátelé, dovolte mi stručně představit moje auto, abyste měli za dlouhých zimních večerů co číst. Pojal jsem to chronologicky, jinak to asi ani nešlo.

Ivan
____

1996

Model Nexia vyráběla automobilka Daewoo od roku 1994 do roku 1997. Vyráběl se jako třídveřový hatchback, pětidveřový hatchback nebo čtyřdveřový sedan. Auto je založeno na Opelu Kadett E. Obsah motorů byl u všech modelů stejný – 1498 ccm – slabší varianta (8 ventilů) měla výkon 55 kW, což je asi 75 koní, a druhá varianta se 16 ventily měla výkon 65 kW, tedy asi 90 koní. Verze na trhu se lišily také výbavou, ta nejluxusnější v sobě zahrnovala klimatizaci, ABS a elektricky ovládaná okna.

Když moje Nexia opustila v roce 1996 brány jihokorejské automobilky, asi netušila, jaký osud ji čeká. Jestli mě paměť neklame, pořizovací hodnota Nexe v roce 1996 byla kolem 400.000 Kč, ale je pravdou, že před více než 15 lety patřila na českých silnicích k tomu hezčímu a lepšímu, co šlo potkat, a 90 koní pod kapotou silnějšího 16V motoru dělalo z řidiče krále silnic. Z dnešního pohledu je to jen těžko představitelné.

2001

Téměř pět let sloužila Nexia jako rodinné auto, bez jakýchkoli úprav či oprav, nepočítáme-li běžný servis. Nabízela poměrně velký zavazadlový prostor, na tehdejší dobu výborné jízdní vlastnosti, celkem svižný motor a v neposlední řadě i poměrně zajímavý design.

Pamatujete na rok 2001? Pamětníci si jistě vzpomenou, jak se na plátnech kin objevil film „The Fast and the Furious“, neboli „Rychle a zběsile“, který odstartoval něco, co v České republice dosud masově neexistovalo – zájem o úpravy automobilů (ať po stránce vzhledu, a o to šlo tehdy především, či po stránce technické) a o závody ve sprintu na čtvrt míle.

2003

Tento film neminul ani mě a po vzoru ostatních fanoušků tohoto kultovního filmu, kteří vlastnili automobil, jsem se s pár let čerstvým řidičákem pustil do úprav, které mi dnes připadají neuvěřitelně směšné. Ale i to k historii mého vozu patří. Nemá cenu úpravy popisovat dopodrobna, vše začalo „tuningovou“ nálepkou na nádrži (stála 600 Kč), pokračovalo to laděným koncovým tlumičem polské výroby, mračítky na světlech (také z Polska), později jsem přidal laminátové prahy a tuhle úsměvnou fázi zakončil nalepením laminátového „lízátka“ na přední nárazník a nasávače na kapotě, který měl přivádět studený vzduch ke vzduchovému filtru. Následoval nákup „nachipované“ řídící jednotky, která spolu se sportovním vzduchovým filtrem Green a sportovními svíčkami Iridium subjektivně přidala nejméně 30 koní :D Následovalo odstranění katalyzátoru a nákup litých kol. Ano, tehdy jsem měl pocit, že vlastním tu největší závodničku pod Sluncem.

2005

Někdy v roce 2005 jsem pobral trochu rozumu a od kolegy Pecy z Nexia Clubu, který prodával svoji Nexii, jsem výhodně koupil tuhostně stavitelné tlumiče KONI, zkrácené pružiny značky ENZO a brzdy značky ATE. Současně jsem nechal vyměnit celou zadní nápravu za nápravu z Astry GSi, abych získal kotoučové brzdy namísto původních bubnových. V tento okamžik jsem si uvědomil, že vylepšování jízdních vlastností je mnohem rozumnější než nesmyslné patlání tuningových doplňků na auto a inspirován lidovou moudrostí „z hovna bič neupleteš“ jsem začal uvažovat o výměně původního 1,5litrového motoru za silnější. Na nové auto jsem neměl peníze, takže se mi tahle možnost jevila jako nejvhodnější. Viděno dnešníma očima bych ještě pár let počkal a koupil si auto silnější už od výroby, ale znáte to, když se vlak rozjede, špatně se zastavuje :D Na druhou stranu jsem přestavbu viděl jako obrovskou výzvu vytvořit něco, co nikdo jiný nemá.

2006

Jak zmíněno v úvodu, Nexia je nástupcem Kadetta a díky tomu je drtivá většina dílů vzájemně kompatibilních (také s Astrou, Vectrou, Calibrou a jinými modely od Opelu). Proto jsem na počátku roku 2006 požádal Pavla Bureše a jeho otce Jiřího Bureše, nesmírně šikovné mechaniky z Jinačovic u Brna, kteří se mimo jiné specializují právě na Opely, o to, zda by byli schopni provést výměnu stávajícího sériového motoru za atmosférický 2litr z Opelu Kadett (c20xe), který jsem koupil od člověka s přezdívkou I.C., vlastníka jednoho z tehdy vůbec nejrychlejších dvoulitrů ve sprintech v ČR.

Implantování nového motoru nebylo jednoduché a z počátku nás provázelo také dost starostí pramenících z toho, že automobilka Daewoo udělala na autě oproti Kadettu více změn, než jsme původně předpokládali. Nicméně investované prostředky se zúročili v dubnu 2006, kdy na sprintech na brněnském okruhu skončila tehdy premiérově představená, ale ještě nedokončená Nexia v kategorii dvoulitrů na čtvrtém místě hned za dvěmi Integrami a Fiatem Uno.

Od tohoto okamžiku jsem zcela rezignoval na nesmyslné úpravy vzhledu auta a soustředil se jen na úpravy související s jeho výkonem. Pořídil jsem svody od německé společnosti Lexmaul, které jsem omotal do izolačních pásek od ThermoTecu, pořídil jsem tzv. „sací domeček“ od Friedrich Motorsport, koupil anatomické sedačky Recaro montované do Caliber, kvalitnější pneumatiky i brzdy a o půl roku později si nechal podomácku vyrobit také výfukové potrubí odpovídající tomu originálnímu, které se používalo v Kadettu GSi.

2007

Nadšení z atmosférického motoru, který mohl mít výkon kolem 160-170 koní, pomalu začalo vyprchávat, protože člověk si na rychlost a výkon strašně rychle zvykne a jak se říká, „s jídlem roste chuť“. Někdy v půlce roku 2007 se mi podařilo přemluvit mechanika Pavla Bureše, aby mi prodal motor, který jako oko v hlavě schovával u sebe v garáži; jde o motor s kódovým označením c20let – znalci motorů Opel vědí, že se jedná jeden z nejvýkonnějších motorů od Opelu – o přeplňovaný 2litrový motor se sériovým výkonem 204 koní a kroutícím momentem 280 Nm. Pavel mi motor nakonec prodal a společně s jeho otcem provedli montáž do Nexie. Původní atmosférický motor našel svého nového majitele, který jej po mém vzoru umístil do své Nexie. Již v září 2007 jsem poprvé vyjel na silnice s novým turbo motorem a na ten zážitek asi nikdy nezapomenu. Po první jízdě jsem byl úplně spocený, plný zážitků a adrenalinu. Tušil jsem, že auto bude silnější, ale že pojede tak, jak jelo, to jsem si ani ve snu nepředstavoval. Ačkoli vím, že 204 koní není nic až tak neobvyklého, nechal jsem se naprosto unést tím neskutečným výkonem umocněným o to „nakopnutí“, které motoru dala turbína. A navíc ten pocit, že pod kapotou rodinného nenápadného hatchbacku mám 204 koní, nebyl úplně špatný.

Ani v tomto případě se nám zcela pochopitelně nevyhnuly technické problémy – po celou dobu nás provázely především opakované problémy se sériovým turbem a občas se pokazilo něco, co se pokazit vůbec nemělo. V průběhu roku 2008 jsme provedli výměnu a přemístění sériového intercooleru za větší z Opelu Frontery, nainstalovali budíky na měření tlaku oleje, benzínu a turba, pancéřové brzdové hadice, pořídil jsem skořepinové sedačky Sparco, upravili jsme přední kapotu kvůli odvětrávání, do motorového prostoru umístili novou rozpěru mezi tlumiče a koupil jsem nové pneumatiky Toyo R888.

2009

To, že mechanik Pavel Bureš se svým tátou předvedli opět vynikajicí práci, se potvrdilo v roce 2009, kdy se Nexie pravidelně umísťovala na bodovaných pozicích nejen v závodech DRAG CUP (http://www.dragcup.com), ale i na sprintech nevalné úrovně konané v rámci nejrůznějších tuning srazů. Úspěšný rok 2009 završila 2. místem v celém poháru DRAG CUP v nejsilnější kategorii předokolek (nad 2000 ccm). Někdy v té době se o Nexii objevil také článek v Tuning Magazínu a Světu motorů.

Bylo ale evidentní, že Nexie má zdatné konkurenty (zejména Fiaty) a že si svoje prvenství neudrží dlouho. Proto jsem využil obrovského potenciálu, který motor c20let poskytuje, a připravoval se na další etapu, která měla výkonový náskok Nexie před konkurencí udržet.

2010

Hned v lednu 2010 se začalo intenzivně pracovat na úpravách, které měly výkon Nexie posunout na hranici 350 koní. Jestli jste to dočetli až sem tak víte, čím vším jsem si za uplynulé roky prošel – proto jsem se rozhodl, že úpravy neponechám náhodě, neboť jak se říká: „Nejsem tak bohatý, abych si mohl kupovat levné věci.“ Ale ani v tomto případě to bohužel neplatí bezvýjimky, jak se dočtete dále :mad:

Zatímco motor putoval na úpravy na Slovensko, v dílně u Pavla Bureše se připravoval zbytek auta na implementování upraveného motoru. Kromě nutných úprav karoserie a jejího zesílení v kritických částech se skládala převodovka F28 se samosvorným diferenciálem Quaife dovezeným z Velké Británie. Po ukončení karosářských úprav jsme celý motorový prostor nalakovali a zamaskovali tak stopy po převařování. V mezidobí slovenská AMA Exhaust Systém chystala motorové svody a downpipe, později připravili k mé velké spokojenosti také celé výfukové potrubí.

Přibližně za 4 měsíce byl motor po naladění převezen zpět do České republiky, kde se následující 2 měsíce celé „dílo“ kompletovalo. Motor byl naladěn na střízlivých 340 HP / 410 Nm při 0,9 baru. Pro fajnšmekry prozradím některé komponenty, ze kterých je motor složen: vstřiky Siemens, turbo Garrett, kovové těsnění pod hlavou, olejový ostřik pístů, hlavové šrouby ARP, kované písty a ojnice Wiseco, hliníkový setrvačník, kovokeramická spojka, programovatelná řídící jednotka EMS, palivové čerpadlo Bosch a další. Přesnou specifikaci zcela záměrně uveřejňovat nechci.

Kromě toho došlo ke kompletní výměně kabeláže a veškerých rozvodů, řešily se technické detaily s vhodným umístěním intercooleru a další desítky nejrůznějších technických věcí, které zde nemá cenu rozebírat. A jak to tak bývá, nic není tak snadné, jak se zdá: po cca 200 ujetých kilometrech se opakovaně objevily problémy s hydraulickými zdvihátky, prasklo těsnění pod hlavou mezi 2. a 3. válcem, což si vyžádalo přebroušení hlavy a dost časově náročné dodatečné práce, později se objevily problémy s převodovkou a spojkou, asi po 300 km odešel kloub na poloose.

Na závěr jsem pro běžné ježdění objednal nová kola Team Dynamics 16" Pro Race 1.2 s pneumatikami Toyo R888, na sprinty jsem koupil grafitová Team Dynamics 15" Pro Race 1.2 a pneumatiky Hoosier Drag Radial Racing slicks, dokoupil jsem také pro spolujezdce 6bodové pásy Securon.

Zdá se, že všechny největší technické problémy jsme prozatím překonali, Nexia až doposud bez jakékoli závady najela kolem 8.000 km v poměrně svižném tempu a asi 10 cvičných závodů ve sprintu, včetně letmého kilometru (http://www.youtube.com/watch?v=5sQaVsMeOgk). Cílem v roce 2010 nebylo nikde vítězit, spíše jen otestovat techniku a vychytat „mouchy“.


2011

Na jaro 2011 čeká kompletní kontrola celého auta, nové brzdy od MD Components (o zkušenosti se podělím) a ještě další věci, které zatím nechci publikovat.

Pokud jste celý příběh dočetli až sem, doufám, že Vás zaujal a možná i inspiroval. Na závěr bych rád podotkl, že nepovažuji svůj projekt za nikterak výjimečný, je to pouze jeden z mnoha projektů, které v České republice v poslední době vznikly. Za všechny bych rád zmínil MarAtovu Hondu a několik dalších aut, které se pravidelně účastňují DRAG CUPu. Můj projekt je originální možná zvoleným modelem auta a mojí urputností s projektem pokračovat. Vím, že kdybych nyní s tímto projektem začínal, začal bych úplně, ale úplně jinak. Ale chybami se člověk učí.Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
ObrázekObrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek

_________________
Nexia³ project | SVAZ AUTOMOBILOVÉHO SPRINTU


Nahoru
  
 
 Předmět příspěvku: Re: Daewoo Nexia³ project
PříspěvekNapsal: 18 úno 2011 21:59 
Offline
Moderátor
Uživatelský avatar

Registrován: 23 čer 2009 21:23
Příspěvky: 8201
Bydliště: Litvínov
Perfektní projekt 8) na jednu stranu je trošku škoda, že to není v původní karoserii Kadetta (byl by to Kadett s nejkrásnější technikou v naších luzích a hájích), na druhou stranu je fajn, že to vzniklo na základě obyčejného auta, které nikdy nemělo žádné sportovní ambice.

Každopádně tenhle projekt budu sledovat velice rád 8)


Ještě jen okrajově k rozdílům Nexia vs. Kadett. Zrovna předělávám elektrické stahování oken z Nexie do Kadetta.... a na co jsem nenarazil - Nexiácké konektory vypadají stejně jako Kadetťácké, ale jsou o maličko menší :lol: Nechápu jaký důvod měli Krojeci k tomu, aby předělali úplně nepodstatné věci :lol:

_________________
Současnost: Kadett E 2,0 GSi cabrio & Calibra 2,5 V6 & Omega B 2,5 TD
Minulost: Astra F 1,7 TD, Astra F 1,4 16V sedan, Kadett E 1,6 cabrio, Kadett E 1,6i cabrio, Golf II 1,6D, a pár Kadet na díly


Nahoru
  
 
 Předmět příspěvku: Re: Daewoo Nexia³ project
PříspěvekNapsal: 18 úno 2011 22:04 
Offline
Administrátor

Registrován: 03 úno 2004 13:57
Příspěvky: 8035
Ivane super, kez by podobnych clanku tady bylo vic, snad uz lidi jednou pochopi ze plasty a neony pod autem nejsou vsechno 8)


Nahoru
  
 
 Předmět příspěvku: Re: Daewoo Nexia³ project
PříspěvekNapsal: 18 úno 2011 22:30 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: 27 kvě 2008 11:48
Příspěvky: 497
Bydliště: Moravská Třebová
Moc hezký projekt. Prosim tě, kde se dá sehnat ta maska?

_________________
mazda MX-6 coupe GD 2.0 16v - summer car
peugeot 405 SRi 2.0 - ex winter car
škoda fabia 1.2 htp - daily


Nahoru
  
 
 Předmět příspěvku: Re: Daewoo Nexia³ project
PříspěvekNapsal: 18 úno 2011 22:35 
Offline
Administrátor

Registrován: 03 úno 2004 13:57
Příspěvky: 8035
Masku si vyrobis, tady je navod ktery jsem delal pred lety :mrgreen:

http://www.nexiaclub.com/view.php?cislo ... 2002071501


Nahoru
  
 
 Předmět příspěvku: Re: Daewoo Nexia³ project
PříspěvekNapsal: 18 úno 2011 23:20 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: 16 črc 2006 20:39
Příspěvky: 3994
...IN ACTION...

_________________
Člen Klubu Šlapacích Moskvičov
IMF Master Ignition Forum - http://imfsoft-forum.eu/


Nahoru
  
 
 Předmět příspěvku: Re: Daewoo Nexia³ project
PříspěvekNapsal: 18 úno 2011 23:24 
Offline
Administrátor
Uživatelský avatar

Registrován: 04 úno 2004 09:41
Příspěvky: 3789
Bydliště: Brno-Praha
JRD McLAREN píše:


Všimněte si zejména profesionálního rozjetí :lol:

_________________
Nexia³ project | SVAZ AUTOMOBILOVÉHO SPRINTU


Nahoru
  
 
 Předmět příspěvku: Re: Daewoo Nexia³ project
PříspěvekNapsal: 18 úno 2011 23:26 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: 16 črc 2006 20:39
Příspěvky: 3994
..ale treba si to dat na "slow-motion".. :alien:

_________________
Člen Klubu Šlapacích Moskvičov
IMF Master Ignition Forum - http://imfsoft-forum.eu/


Nahoru
  
 
 Předmět příspěvku: Re: Daewoo Nexia³ project
PříspěvekNapsal: 19 úno 2011 00:18 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: 10 říj 2004 10:10
Příspěvky: 682
Bydliště: Česká republika
Můj projekt je originální možná zvoleným modelem auta a mojí urputností s projektem pokračovat.

8) RESPECT

_________________
crx 4x4 boosted- 10.23s
8x národní rekord ve sprintu na 1/4míle
exige gt3,gsx,mr2,200sx aj.
www.marat.cz


Nahoru
  
 
 Předmět příspěvku: Re: Daewoo Nexia³ project
PříspěvekNapsal: 19 úno 2011 12:06 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: 05 bře 2010 17:58
Příspěvky: 890
Dobře ty, další Korejec. Já mám své auto zatím v utajení :D :?:


Nahoru
  
 
 Předmět příspěvku: Re: Daewoo Nexia³ project
PříspěvekNapsal: 19 úno 2011 13:45 
Offline
Moderátor
Uživatelský avatar

Registrován: 11 úno 2004 21:38
Příspěvky: 9432
pěkný 8) Tohle auto ještě pamatuju když dostávalo na prdel od saxa, to už je let...
Btw mě už k tomuhle prostě nesedí ten otuzenej předek, minimálně to zbytečně zakrývá intercooler, jinak tomu nemam co vytknout a obdivuju že si vydržel takovou hroznou dobu s pořád stejnym autem 8)

_________________
Build shit car, call everyone haters....
Function > Form


Nahoru
  
 
 Předmět příspěvku: Re: Daewoo Nexia³ project
PříspěvekNapsal: 19 úno 2011 14:07 
Offline
Administrátor

Registrován: 03 úno 2004 13:57
Příspěvky: 8035
Mno, vzdyt z puvodniha auta uz zbyla jen kastle a palubka, zbytek je jinej :mrgreen:


Nahoru
  
 
 Předmět příspěvku: Re: Daewoo Nexia³ project
PříspěvekNapsal: 19 úno 2011 19:25 
Offline
Administrátor
Uživatelský avatar

Registrován: 04 úno 2004 09:41
Příspěvky: 3789
Bydliště: Brno-Praha
Ritchma píše:
pěkný 8) Tohle auto ještě pamatuju když dostávalo na prdel od saxa, to už je let...
Btw mě už k tomuhle prostě nesedí ten otuzenej předek, minimálně to zbytečně zakrývá intercooler, jinak tomu nemam co vytknout a obdivuju že si vydržel takovou hroznou dobu s pořád stejnym autem 8)


Ritchmo, úpravy nárazníku kvůli intercooleru jsou také plánovány na toto jaro, jsem si toho vědom. Dobrej postřeh, díky ;)

_________________
Nexia³ project | SVAZ AUTOMOBILOVÉHO SPRINTU


Nahoru
  
 
 Předmět příspěvku: Re: Daewoo Nexia³ project
PříspěvekNapsal: 19 úno 2011 21:20 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: 17 lis 2005 11:44
Příspěvky: 2575
Bydliště: Téměř Pilsen :)
Moc pěkný tenhle projekt sleduju už od samého začátku kdy pro mňě začal být zajímavý tzn od implantace c20xe .C20let je pokračování evoluce které se podlě mého nedalo vyhnout 8)

Super :potlesk:

_________________
89´Corsa A Sport (motor nebudu psát :D )
01´Movano Combi SU8
00´Astra G Van x17dtl
00´Astra G Caravan Y20DTH Elegance
Ex:Škoda Rapid 90hp,Opel Tigra 115hp,Opel Tigra 186hp,vw golf ,Opel Corsa A,Opel Corsa B 17?hp+,Felicia Pick-up


Nahoru
  
 
 Předmět příspěvku: Re: Daewoo Nexia³ project
PříspěvekNapsal: 19 úno 2011 22:55 
Offline

Registrován: 29 kvě 2004 21:45
Příspěvky: 112
Bydliště: Hradec Králové
Pravděpodobně nejrychlejší nexie na světě. Máš můj obdiv 8)

_________________
Audi A8 4.2 Quattro


Nahoru
  
 
 Předmět příspěvku: Re: Daewoo Nexia³ project
PříspěvekNapsal: 21 úno 2011 15:34 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: 28 kvě 2007 13:43
Příspěvky: 687
Bydliště: Praha 2
Perfektní projekt 8) Já bych nebyl do auta nacpat tolik prostředků a času :) Už tomu chybí jenom 4x4, to přijde na řadu příští rok? :idea:

_________________
Pětka f kombajnu


Nahoru
  
 
 Předmět příspěvku: Re: Daewoo Nexia³ project
PříspěvekNapsal: 21 úno 2011 15:58 
Offline

Registrován: 21 led 2008 20:50
Příspěvky: 1539
Bydliště: Kladno
Lidi jako ty si zasloužej velkej obdiv za stavbu takovejch "hraček" 8)

_________________
Když se chlap vyspí s více ženami, je borec.
Když se žena vyspí s více muži, je kurva.......proč je to tak?!
Protože když klíč otevře několik zámků, je to univerzální klíč......
kdežto když zámek otevřeš vícero různými klíči, je zkurvenej zámek


Nahoru
  
 
 Předmět příspěvku: Re: Daewoo Nexia³ project
PříspěvekNapsal: 21 úno 2011 16:02 
Offline
Moderátor
Uživatelský avatar

Registrován: 05 srp 2005 13:31
Příspěvky: 3727
Bydliště: Český Těšín
moc pekne,sympaticke cisla a sympatickej projekt 8) Jen tak dale 8)

_________________
Audi Coupe Quattro


Nahoru
  
 
 Předmět příspěvku: Re: Daewoo Nexia³ project
PříspěvekNapsal: 21 úno 2011 16:04 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: 17 říj 2007 06:04
Příspěvky: 788
Moc pěkné, taky sleduju ,,od vždycky´´ 8) . Nevím jestli si mě pamatuješ ale jednou asi před 4-5 ti lety si mě vezl na baldovci?? Ještě se starým motorem myslím (: (červená nexie sedan-Iveta, já syn :D )

_________________
https://www.facebook.com/michal.vychodil.drift


Nahoru
  
 
 Předmět příspěvku: Re: Daewoo Nexia³ project
PříspěvekNapsal: 21 úno 2011 22:23 
Offline
Administrátor
Uživatelský avatar

Registrován: 04 úno 2004 09:41
Příspěvky: 3789
Bydliště: Brno-Praha
awaj12 píše:
Moc pěkné, taky sleduju ,,od vždycky´´ 8) . Nevím jestli si mě pamatuješ ale jednou asi před 4-5 ti lety si mě vezl na baldovci?? Ještě se starým motorem myslím (: (červená nexie sedan-Iveta, já syn :D )


Ahoj, samozřejmě pamatuju, tehdy jsem Tě vezl s atmosférickým 2litrem. O 4x4 jsem samozřejmě už mnohokrát uvažoval, ale nevím, jestli se mi do něčeho takového chce, navíc podle pravidel DRAG CUPu bych byl v jiné kategorii, kde nejsem vůbec konkurenceschopný (MarAt a jemu podobní) :D

_________________
Nexia³ project | SVAZ AUTOMOBILOVÉHO SPRINTU


Nahoru
  
 
 Předmět příspěvku: Re: Daewoo Nexia³ project
PříspěvekNapsal: 22 úno 2011 12:52 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: 09 led 2009 12:15
Příspěvky: 2092
Bydliště: Jihlava - Staré hory
TOhle je nadhera.... hlavne ten motor teda :D drzim palce at se dari dal... 8)

_________________
ex:Opel Calibra 2.0i 4x4
akt:BMW 525TDS E39

((( NÁHRADNÍ DÍLY OPEL CALIBRA )))


Nahoru
  
 
 Předmět příspěvku: Re: Daewoo Nexia³ project
PříspěvekNapsal: 22 úno 2011 14:06 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: 27 úno 2008 20:56
Příspěvky: 1629
Projekt sleduju a je to parádní 8)
Lepší Nexii jsem neviděl :wink: A to, že to stavíš z zrovna z tohoto auta nemá chybu. Prostě respekt :potlesk: 8)

_________________
Bramborák f paketu s motorem - bejvávalo

Český sen a pár dalších krámů


Nahoru
  
 
 Předmět příspěvku: Re: Daewoo Nexia³ project
PříspěvekNapsal: 23 úno 2011 12:39 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: 21 kvě 2006 07:55
Příspěvky: 1975
Bydliště: Český Krumlov
moc pekny 8) 8) 8)


Nahoru
  
 
 Předmět příspěvku: Re: Daewoo Nexia³ project
PříspěvekNapsal: 23 úno 2011 12:43 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: 02 pro 2005 18:27
Příspěvky: 831
Bydliště: Opava
Moc zajimavy pocin, ac neoplista, potazmo neDaewoo fanousek, tak toto vozidlo vedu v patrnosti jiz par let.

Drzim palce s dalsim zdarnym vyvojem 8)

_________________
www.vh-autoservis.cz
H S2000 AP1 / V 850 SW


Nahoru
  
 
 Předmět příspěvku: Re: Daewoo Nexia³ project
PříspěvekNapsal: 24 úno 2011 17:56 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: 25 dub 2008 12:38
Příspěvky: 247
krása,už jen to,že jsi vydržel přes standartní kecy,že se dostaneš na seriový výkon jiných aut...nádhera :D moc pěkný jen vydržet :lol:

_________________
Ford Mondeo TDCI (96kw)
Škoda Fabia, taková benzínová zdechlina.....


Nahoru
  
 
 Předmět příspěvku: Re: Daewoo Nexia³ project
PříspěvekNapsal: 24 úno 2011 18:21 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: 13 kvě 2009 08:37
Příspěvky: 122
Bydliště: Havířov-Opičí hory Podlesí
kdybych měl na hlavě klobouk smekl bych!

_________________
Grande Punto Sport 1,4 16V Carribean Orange "Baby maserati"


Nahoru
  
 
 Předmět příspěvku: Re: Daewoo Nexia³ project
PříspěvekNapsal: 26 úno 2011 12:26 
Offline
Moderátor
Uživatelský avatar

Registrován: 02 srp 2004 10:27
Příspěvky: 6530
poklona pane
si ještě pamatuju jak sis u mně tuším v přerově hodil do auta náhradní kola, dyžs jel sprint, to je let...

_________________
Fiat Panda 1.2 >> AR 155 2.0 TS >> BMW E30 318i >> AR Giulietta 2.0 TD >> Ford Sierra 2.0i DOHC >> Saab 9000 CSE 2.0t >> AR 164 2.5 TD >> Ford Sierra 2.0i >> Lancia Lybra 2.4jtd


Nahoru
  
 
 Předmět příspěvku: Re: Daewoo Nexia³ project
PříspěvekNapsal: 26 úno 2011 13:54 
Offline
Administrátor
Uživatelský avatar

Registrován: 04 úno 2004 09:41
Příspěvky: 3789
Bydliště: Brno-Praha
Jardafox píše:
poklona pane
si ještě pamatuju jak sis u mně tuším v přerově hodil do auta náhradní kola, dyžs jel sprint, to je let...


Ještě jednou díky, pamatuju si na to. Díky Tobě jsem tehdy vyhrál druhé místo ve dvoulitrech (tehdy nepřijela naštěstí žádná Honda) :D

_________________
Nexia³ project | SVAZ AUTOMOBILOVÉHO SPRINTU


Nahoru
  
 
 Předmět příspěvku: Re: Daewoo Nexia³ project
PříspěvekNapsal: 27 úno 2011 10:25 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: 04 čer 2004 05:18
Příspěvky: 2701
Bydliště: Brno
JJ taky sleduju od začátku :-) By mě jen zajímalo co máš jako civilní auto?

_________________
Japonci na konci
Nissan Pathfinder - jen tak na práci
Honda Civic 8g 1.8 V-tec - jen tak pro ženu
Toyota MR2 ZZW30 2ZZ - jen tak pro radost
Yamaha Majesty 250 - jen tak na lítačku


Nahoru
  
 
 Předmět příspěvku: Re: Daewoo Nexia³ project
PříspěvekNapsal: 27 úno 2011 11:46 
Offline
Administrátor
Uživatelský avatar

Registrován: 04 úno 2004 09:41
Příspěvky: 3789
Bydliště: Brno-Praha
Goldies píše:
JJ taky sleduju od začátku :-) By mě jen zajímalo co máš jako civilní auto?


Ahoj Goldies, jako civilní auto mám Opel Corsa 1,2 v automatu s klimatizací a raritku z roku 1993 Opel Vectra 4x4 turbo (viz obrázek).


Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.

_________________
Nexia³ project | SVAZ AUTOMOBILOVÉHO SPRINTU


Nahoru
  
 
 [ Příspěvků: 209 ]  Přejít na stránku 1, 2, 3, 4, 5 ... 7  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: CommonCrawl [Bot] a 0 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Přejít na:  
Originál a repas turbo
News News Site map Site map SitemapIndex SitemapIndex RSS Feed RSS Feed Channel list Channel list
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz
phpBB SEO
Zpracování osobních údajů