Brzdy

Nápravy, podvozky, snižování, brzdy, řízení - vše kolem náprav a brzd

Moderátoři: Fáboš, Bohuš, Kane13, Ritchma

Odpovědět
riskoOoDT
Příspěvky: 23
Registrován: 09 kvě 2009 15:49

Re: Brzdy

Příspěvek od riskoOoDT »

Z golfaca 2,0 16V GTi??to by malo pasovat so strmenmi??

Uživatelský avatar
Mustafa
Příspěvky: 171
Registrován: 21 srp 2007 18:36
Bydliště: Bílina

Brzdy

Příspěvek od Mustafa »

I já sem upgradoval brzdy :) 256 -> 288 už dávno. Měnila se těhlice i s brzdičema. Výměna kus za kus. To časem přestalo stačit, tak sem měnil z 288x25 -> 325x25. Tady sem využil shodnýho uchycení brzdiče jako maj auta platformy golf s 288/312x25mm a dosadil sem přes adaptér brzdič z Porsche 911 (996)

Obrázek
Fabia HTP+

Uživatelský avatar
maxm
Příspěvky: 41
Registrován: 25 zář 2008 15:04

Re: Brzdy

Příspěvek od maxm »

to si na fabiu supol take brutal brzdy???? :lol: :lol: vyzeraju maskrtne spek
I love the smell of the napalm in the morning

Uživatelský avatar
fokr_jr
Příspěvky: 299
Registrován: 29 bře 2007 20:08
Bydliště: Přísečná
Kontaktovat uživatele:

Re: Brzdy

Příspěvek od fokr_jr »

prosim prosim poradte kde sezenu samotnej brzdovej valecek? je to na Ducato rok 90, tonaz 14, ten mensi ze predku, prumer 38mm. je vyrezlej a oprava nevim estli by sla...
Suzuki Swift GTR - AWD ITB, T25 @ 9psi spousta srandy
Lupo 3L

Uživatelský avatar
catdavid
Příspěvky: 47
Registrován: 25 pro 2008 23:18
Bydliště: Olomouc
Kontaktovat uživatele:

Re: Brzdy

Příspěvek od catdavid »

Mustafa píše:I já sem upgradoval brzdy :) 256 -> 288 už dávno. Měnila se těhlice i s brzdičema. Výměna kus za kus. To časem přestalo stačit, tak sem měnil z 288x25 -> 325x25. Tady sem využil shodnýho uchycení brzdiče jako maj auta platformy golf s 288/312x25mm a dosadil sem přes adaptér brzdič z Porsche 911 (996)

Obrázek
Mužu se zeptat z čeho máš kotouče?Nebyla by fotka bez kola?Dík
GIV HW já+soft TDIFUN=208PS-prodáno.
GII-PD 96kw HW já+soft TDIFUN 280ps/511Nm
http://www.vw-club.cz/viewtopic.php?f=121&t=161352
Tel:603742155 email:cat.david@seznam.cz

Uživatelský avatar
Alfoun
Příspěvky: 1071
Registrován: 12 říj 2005 11:53
Bydliště: now Smethwick,B-ham
Kontaktovat uživatele:

Re: Brzdy

Příspěvek od Alfoun »

to by me taky zajimalo,neb ja jsem daval na corro disky z Cupry a ty jsou 323x28 :?:
http://forum.corradoclub.cz
FB Corrado R32T
Corrado R32 turbo 509BHP/640NM
Yamaha YZF-R1 4XV 150hp

Uživatelský avatar
Mustafa
Příspěvky: 171
Registrován: 21 srp 2007 18:36
Bydliště: Bílina

Re: Brzdy

Příspěvek od Mustafa »

Sou to kotouče od Bremtechu a jsou to přední z nějakýho Roveru, ale z jakýho, to ted nevim.
Fabia HTP+

CHUD
Příspěvky: 88
Registrován: 22 úno 2007 09:01
Bydliště: Jižní čechy

Re: Brzdy

Příspěvek od CHUD »

měl bych dotázek jakej je cca tlak v brzdovom systému při brždění?

Uživatelský avatar
honza 2.0 16v
Příspěvky: 1518
Registrován: 09 říj 2005 12:41
Kontaktovat uživatele:

Re: Brzdy

Příspěvek od honza 2.0 16v »

jednoduchá matematika a vyšlo 2,5MPa pokud použiješ následující hodnoty..

síla na pedál 20-30kg (300N)
páka pedálu 25cm (0.25m)
páka na ovládání brzdového válce dejme tomu 8cm (0,08m)

průměr HBV - běžně 22mm (0,022m)

Uživatelský avatar
GeeTee
Příspěvky: 68
Registrován: 25 říj 2005 15:37
Bydliště: Komárno

Re: Brzdy

Příspěvek od GeeTee »

viete mi poradit kde by sa dalo daco podobne, ak nie to iste, en sa mi nechce davat za brzdy viac penazi ako ma stalo povodne auto+druhe ako darca organov

http://tuning.autodoplnky.cz/brzdy/galf ... y-s2296472" onclick="window.open(this.href);return false;
otlcene priblizovadlo Citroen ZX vprisernej zelenej :-D
hlada sa nahrada za xantijku

Uživatelský avatar
JRD McLAREN
Příspěvky: 4074
Registrován: 16 črc 2006 21:39
Kontaktovat uživatele:

Re: Brzdy

Příspěvek od JRD McLAREN »

chcesh teraz kupit co ... ??

SET - kotuce strmene..
alebo Kotuce, Dosticky..

chcesh nahradu za originalne rozmery ..??
s pouzitim povodneho strmena ...

alebo chesh nieco uplne ine..??
ine strmene, ine kotuce ...
Člen Klubu Šlapacích Moskvičov
IMF Master Ignition Forum - http://imfsoft-forum.eu/

Uživatelský avatar
GeeTee
Příspěvky: 68
Registrován: 25 říj 2005 15:37
Bydliště: Komárno

Re: Brzdy

Příspěvek od GeeTee »

no mam tam seriovo seriove brzdy a pod 17kami diskami je to na smiech :-D a bude vymena zadnej napravy za kotucovu a zdochnutej 1.4i za 2.0 16V, no a druhotny dvovod je vaha, lebo kotuce s duralovim stredom vazia o chlp menej ako povodne(aj ked su vecsie) a strmene o dost menej ako originalny jednopiestik

no a najradsej by som chcel tieto galferi (v podstate su to APcka) pretoze tie sa davali na ZX/Xsara pre zavody, a skladam si taku skoro repliku ZX kitcar takze brzdy s napisom porsche by boli trochu trafene za hlavu
ale dat za ne vyse 2000€ mi pride ako zlodejina
otlcene priblizovadlo Citroen ZX vprisernej zelenej :-D
hlada sa nahrada za xantijku

Simmy
Příspěvky: 597
Registrován: 29 črc 2009 20:28

Re: Brzdy

Příspěvek od Simmy »

poradili byste mi ohledně volby brzd. komponentů?

Plánuju koupit všechny 4 kotouče Brembo (plné, nevrtané ani nedrážkované, jen přední chlazené) a teď k nim vybírám destičky ... co byste k těm kotoučům doporučili? za předpokladu, že mají nějakou charakteristiku a hodí se k nim nějaký druh desek více či méně ... na výběr mám v mojí cenové relaci z následujících ... BOSCH, TEXTAR, EBC Blackstuff, (možná ještě TRW)

dík za rady

Uživatelský avatar
misokgb
Příspěvky: 286
Registrován: 28 srp 2007 04:05
Bydliště: Nitra, SVK
Kontaktovat uživatele:

Re: Brzdy

Příspěvek od misokgb »

Simmy, volil by som asi EBC - v testoch, ktore som cital na nete, jednoznacne best volba.


A chcem sa spytat, na mojej staruckej alfe budem cez zimu menit motor, s velkym vykonom nez seria takmer dvojnasobny... Brzdy su tam teraz vpredu akurat chladene, dvojpiestove brzdice Brembo original - najmensi disk obujem 14". Roztec 5x98, chcem tam dat nejake VACSIe brzdy aspon aby som minimalne musel dat 16" disk nech to uz brzdi ked uz tak uz...

Z coho? Z alfy 156 GTA, alebo vraj Fiat Coupe 20VT ma vraj take iste kotuce, lenze ten ma len 4x98 a ja mam na aute 5x98 - potom ako tam tie kotuce uchytim? Tipujem, ze na sirku nebudu mat rovnaky rozmer na naboj ako na moju staru alfu, treba tam vyrobit nejaky adapter? A co s brzdicom? Nejake zelezo vypalit ako adapter? Tak isto netusim co s brzdovou hadickou... Robil tu uz niekto upravu, ze z ineho auta dal kotuce a musel na to vyrabat nejake pripravky?

Vdaka.
Alfa Romeo 75 3.0V6 185ps 246Nm
Alfa Romeo 75 1989 2.0TS
109kW 148bhp 186Nm
6L/100km > predpisovo, redline > 9L/100km max.
0-100km/h pod 8s...
Vmax 240km/h
Transaxle porsche system...

Uživatelský avatar
bóďa
Příspěvky: 2337
Registrován: 12 pro 2005 19:05
Bydliště: Kutná Hora
Kontaktovat uživatele:

Re: Brzdy

Příspěvek od bóďa »

jaký máte zkušenosti s destičkami ferodo ds2000? jde to použít s normálními kotouči, popřípadě jakou značku a typ kotoučů použít? nejlepší k tomu jsou asi kotouče ferodo performance, ale ty stojej 6600,- a to už si radši pořídim nějaký čtyřpístky... poradíte?
3x Renault Safrane Hartge Biturbo

Ondras
Moderátor
Příspěvky: 2146
Registrován: 15 dub 2004 13:41
Bydliště: !!!
Kontaktovat uživatele:

Re: Brzdy

Příspěvek od Ondras »

Mám zkušenost s DS1.11 na hladkých kotoučích EBC. Ty desky jsou vyšší řada než DS2000, mají vyšší koeficient tření a pro kotouč jsou výrazně šetrnější než třeba EBC Yellowstuff, které kotouč slušně nadrážkují. Je to dáno tím, že lépe brzdí (a to tak že o mnoho lépe) a je vyžadován nižší tlak na pedál (a potažmo desky na kotouč).
|\/| /\ '|' | '/. ~ < | \/ | < ~ \/ | |< <> |\|

shocki
Příspěvky: 10
Registrován: 01 pro 2008 20:51

Re: Brzdy

Příspěvek od shocki »

rad bych slysel vas nazor na kotouce ci desticky od firmy TRw? Da se na tom jezdit? Co sem cetl tak tu tato znacka nebyla zminovana :D Predem diky za reakce

Uživatelský avatar
Butcher
Příspěvky: 3186
Registrován: 15 říj 2006 23:48
Bydliště: Sodom and Gomorrah
Kontaktovat uživatele:

Re: Brzdy

Příspěvek od Butcher »

Brzdy....Brembo nebo AP Racing?A proč...
KEHO rennsport

Uživatelský avatar
bóďa
Příspěvky: 2337
Registrován: 12 pro 2005 19:05
Bydliště: Kutná Hora
Kontaktovat uživatele:

Re: Brzdy

Příspěvek od bóďa »

Chci se zeptat, vadí hodně, když dávám větší brzdy, vše pasuje, až na kotouč, který má větší vnitřní průměr? :lol: Jakože náboj by měl být o pár mm větší, aby se na něj kotouč narazil. Ostatní je OK - středovka, díry na šrouby atd.. Ale pokud tam neni kolo tak kotouc nedrzi, coz se mi teda fakt nelibi. Jeste k tomu ty dva sroubky co drzi kotouc tak se take prekryvaji se zavity na naboji takze ani tim to neni pridelane.

ještě musim neco poresit, myslim si ze se daj sehnat i naboje k temhle kotoucum, ale kdyby ne, da se na stavajici "male" naboje nalisovat nejakej vymezovaci kus?

fakt bych nerad aby mi ulitlo kolo a kotouc se tam nak sprajcnul :lol:
3x Renault Safrane Hartge Biturbo

Uživatelský avatar
Rolljoin
Příspěvky: 1779
Registrován: 26 lis 2006 17:39
Bydliště: BV city?
Kontaktovat uživatele:

Re: Brzdy

Příspěvek od Rolljoin »

dal bych nějaký vymezovací kroužek na střed, já kotouče taky nemám nijak přišroubované origo, drží na svém místě jen tím že mam přišrubované kolo
EX: Audi A4 Avant 1,9TDi quattro
NOW: TDpoVWa GIII

Ondras
Moderátor
Příspěvky: 2146
Registrován: 15 dub 2004 13:41
Bydliště: !!!
Kontaktovat uživatele:

Re: Brzdy

Příspěvek od Ondras »

Mám kotouče na náboji zcela na volno, nejištěné šroubky, drží ho na místě jenom kolo (a samozřejmě brzdič, při sudnání kola kotouč nikam neupadne). Po sundání brzdiče je možné kotouč volně rukou sundat. Nevadí to ničemu, používá to tak na CTR spousta lidí a to vč. těch s velkými brzdamí (355/32/6 pístků). Jen doplním, že mám štefty, při řešení se šrouby to může být o něco méně pohodlné při manipulaci s kolem.
|\/| /\ '|' | '/. ~ < | \/ | < ~ \/ | |< <> |\|

Uživatelský avatar
bóďa
Příspěvky: 2337
Registrován: 12 pro 2005 19:05
Bydliště: Kutná Hora
Kontaktovat uživatele:

Re: Brzdy

Příspěvek od bóďa »

ok, super, dík. středovka je stejná, na té to drží, ale jakoby není to natlučené na náboji, takže se to dá rukou sundat.

jinak dneska jsem to ještě koumal a zjistil jsem, že je to naopak, než jsem psal, že ten náboj, z kterého kotouče pochází je menší než ten, na který kotouč dávám. takže podle mě by bylo logické, aby na něj kotouč spíš nešel. vnitřní průměr kotouče je v pohodě, ale jakoby uplně na konci je takový rantl (zmenšený průměr), na kterém je to asi naťuknuté. Nicméně když dám ten kotouč na můj, větší náboj, je sice volný, ale sedí na náboji (není mezera nezi kotoučem a nábojem). no pořád mi to nejde do hlavy, ale to je jedno..
3x Renault Safrane Hartge Biturbo

Uživatelský avatar
misokgb
Příspěvky: 286
Registrován: 28 srp 2007 04:05
Bydliště: Nitra, SVK
Kontaktovat uživatele:

Re: Brzdy

Příspěvek od misokgb »

Aaa brzdy, chcem sa spytat, ak kotuc bude upevneny len cez koleso, a dajme tomu, ze by som chcel pouzit kotuc z ineho auta - ktory ma ale inu roztec, na moj povodny naboj. Mozem do kotuca navrtat vlastne roztecove diery kvoli naboju, alebo sa kotuc takouto procedurovu oslabi?? Ako sa vyraba original kotuc? Diery na sroby kola su tam vyvrtane, alebo je to odliatok uz s dierami v kopyte kotuca? Vdakaaaa :)
Alfa Romeo 75 3.0V6 185ps 246Nm
Alfa Romeo 75 1989 2.0TS
109kW 148bhp 186Nm
6L/100km > predpisovo, redline > 9L/100km max.
0-100km/h pod 8s...
Vmax 240km/h
Transaxle porsche system...

Kulisek
Příspěvky: 366
Registrován: 29 bře 2008 22:29
Bydliště: F-M
Kontaktovat uživatele:

Re: Brzdy

Příspěvek od Kulisek »

Ahoj lidi potřeboval bych poradit potřebuji nějaké kvalitní desky Brembo DSka nebo něco kvalitnějšího co bude brzdit i při větších rychlostech a při intenzivním používání a co by snesla i hobby kopce.Mám to na VW GolfIII GTi 2,0 85kw kotouče pruměr 280mm samozřejmě tyto komponenty jsou na jiném autě.Nemáte někdo nějaký odkaz na super ceny?Díky Ahoj
Zakázková výroba na CNC strojích výroba různých držáků adaptérů podložek a provádím různé úpravy dílů mrkněte na foto

http://petjess.rajce.idnes.cz/

Uživatelský avatar
misokgb
Příspěvky: 286
Registrován: 28 srp 2007 04:05
Bydliště: Nitra, SVK
Kontaktovat uživatele:

Re: Brzdy

Příspěvek od misokgb »

Kulisek píše:Ahoj lidi potřeboval bych poradit potřebuji nějaké kvalitní desky Brembo DSka nebo něco kvalitnějšího co bude brzdit i při větších rychlostech a při intenzivním používání a co by snesla i hobby kopce.Mám to na VW GolfIII GTi 2,0 85kw kotouče pruměr 280mm samozřejmě tyto komponenty jsou na jiném autě.Nemáte někdo nějaký odkaz na super ceny?Díky Ahoj
Zdar, napis uzivateli LLuKKi.
Alfa Romeo 75 3.0V6 185ps 246Nm
Alfa Romeo 75 1989 2.0TS
109kW 148bhp 186Nm
6L/100km > predpisovo, redline > 9L/100km max.
0-100km/h pod 8s...
Vmax 240km/h
Transaxle porsche system...

Uživatelský avatar
misokgb
Příspěvky: 286
Registrován: 28 srp 2007 04:05
Bydliště: Nitra, SVK
Kontaktovat uživatele:

Re: Brzdy

Příspěvek od misokgb »

Kulisek píše:Ahoj lidi potřeboval bych poradit potřebuji nějaké kvalitní desky Brembo DSka nebo něco kvalitnějšího co bude brzdit i při větších rychlostech a při intenzivním používání a co by snesla i hobby kopce.Mám to na VW GolfIII GTi 2,0 85kw kotouče pruměr 280mm samozřejmě tyto komponenty jsou na jiném autě.Nemáte někdo nějaký odkaz na super ceny?Díky Ahoj
Zdar, napis uzivateli LLuKKi.
Alfa Romeo 75 3.0V6 185ps 246Nm
Alfa Romeo 75 1989 2.0TS
109kW 148bhp 186Nm
6L/100km > predpisovo, redline > 9L/100km max.
0-100km/h pod 8s...
Vmax 240km/h
Transaxle porsche system...

Kulisek
Příspěvky: 366
Registrován: 29 bře 2008 22:29
Bydliště: F-M
Kontaktovat uživatele:

Re: Brzdy

Příspěvek od Kulisek »

misokgb díky už píši 8)
Zakázková výroba na CNC strojích výroba různých držáků adaptérů podložek a provádím různé úpravy dílů mrkněte na foto

http://petjess.rajce.idnes.cz/

Uživatelský avatar
Mustafa
Příspěvky: 171
Registrován: 21 srp 2007 18:36
Bydliště: Bílina

Brzdy

Příspěvek od Mustafa »

4 pístky brembo s adaptérama a vším příslušenstvím z Leona Cupry R. Připraveno k namontování na Octavii RS (sedlo by to na všechny auta od fabie po octu I, co maj brzdy 288x25 - 312x25mm)
Přílohy
brembo.JPG
brembo.JPG (99.01 KiB) Zobrazeno 4212 x
Fabia HTP+

Uživatelský avatar
Zemi
Moderátor
Příspěvky: 8750
Registrován: 29 čer 2004 19:52
Bydliště: 608372848
Kontaktovat uživatele:

Re: Brzdy

Příspěvek od Zemi »

Krasavice...
(nejen) UK (United Kingdom - Anglie) DOVOZ VOZIDEL - DÍLŮ

> DOVOZ - ODTAH - PROVĚŘENÍ vozidel v celé EU <

tel. 608 372 848

Uživatelský avatar
Butcher
Příspěvky: 3186
Registrován: 15 říj 2006 23:48
Bydliště: Sodom and Gomorrah
Kontaktovat uživatele:

Re: Brzdy

Příspěvek od Butcher »

Tohle mi neukazujte...at uz je jaro :(
KEHO rennsport

Odpovědět

Zpět na „Podvozek a brzdy“