Podvozek/podvozky

Nápravy, podvozky, snižování, brzdy, řízení - vše kolem náprav a brzd

Moderátoři: Fáboš, Bohuš, Kane13, Ritchma

Odpovědět
Uživatelský avatar
honza 2.0 16v
Příspěvky: 1518
Registrován: 09 říj 2005 12:41
Kontaktovat uživatele:

Re: Podvozek/podvozky

Příspěvek od honza 2.0 16v »

Ondras píše:Barva je věc estetická. Springrate se u levných pružin neuvádí, což je velmi nešťastné a člověk vlastně netuší do čeho jde. Musíš to prostě risknout.
barevně odlišený pružiny má snad jen výrobce auta- třeba pokud bouchá 20lůznejch aut na stejným základu (třeba fiat- bravo/tipo/coupe, lancia dedra, deltaHPE atd.. je to všechno stejný..)

sice barva na origo pružině je černá, ale tuhost značej různě barevný pruhy(žlutá modrá..atd.) - třeba nedávno jsem snižoval moje civilný tipo pružinama co mi zbyly ze seriovýho podvozku z coupe- na pohled úplně stejný, -na předku chyběl 1 závit, na zadku stejný(jen volná dýlka o 6cm kratší..)- snížení auta bylo 2cm s tím že tuhost na předku + 15%, na zadku +12%- dle mejch výpočtů ..

Uživatelský avatar
Rolljoin
Příspěvky: 1779
Registrován: 26 lis 2006 17:39
Bydliště: BV city?
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Rolljoin »

Fáboš píše:rolljoin: sedí ti to hezky, ale musíš počítat, že tlumiče už tolik nevydržej, vždycky je lepší kupovat komplet podvozek 8)
dik. No já prvně nevěděl jak to bude vypadal a jak se s tím bude jezdit a podobně takže jsem se toho trochu bál tak jsem nechtěl vypláznout 20tyček když jsem nevěděl do čeho jdu. Až odejdou tak určitě koupím lepší tlumiče 8)
EX: Audi A4 Avant 1,9TDi quattro
NOW: TDpoVWa GIII

M.Design
Příspěvky: 2
Registrován: 20 srp 2007 19:24

Re: Podvozek/podvozky

Příspěvek od M.Design »

Rolljoin píše:Mám takový blbý dotaz. Rozdělují se nějak pružiny podle barvy na různě tvrdé? Jsou třeba červené, žluté, zelené. Teďka to na mě jeden týpek vybalil a celkem jsem na to čučel.
Třeba já jsem si teďka obědnal pružiny wietec a ty jsou zelené, myslim HR jsou červené ale nikde nic o tvrdosti.


Také uvažuji také o koupi pružin wietec,ale mám strach,že vůz ztratí komfort. Zůstal ti komfort zachován a pokud ne,jak je to citelné? [/list]

M.Design
Příspěvky: 2
Registrován: 20 srp 2007 19:24

Re: Podvozek/podvozky

Příspěvek od M.Design »

Nevíte někdo o pružinách,které vůz sníží,ale zachovají komfort (na BMW E34) ?

Uživatelský avatar
elviiis
Příspěvky: 2279
Registrován: 12 črc 2006 21:15
Bydliště: Olomoooc a Jeseniiik

Příspěvek od elviiis »

To bys toho chtěl trochu moc... Vůz snížíš sportovními pružinami a ty bývají tvrdší tudíž komfort už nebude to co býval... I když pružiny jen seřízneš tak vůz stejně stvrdne... Takže počítej s tím že už vůz nebude tak pohodlný pokud však koupíš kvalitní podvozek tak si budeš moc vybrat s tvrdosti vezmeš si ty nejměkčí a vzhledem k tomu že v kvalitních setech budou i kvalitní tlumiče tak by komfort nemusel být výrazně nižší a jízdní vlastnosti se zlepší...
TOYOTA CELICA CARLOS SAINZ 2.0 TURBO 4WD 153KW 1992 = funny
Skoda Ochcavia f kombajnu f metle na hlinach a i kliiimu ma a samozrejmne hagusy 81KW = daily

Uživatelský avatar
honza 2.0 16v
Příspěvky: 1518
Registrován: 09 říj 2005 12:41
Kontaktovat uživatele:

Re: Podvozek/podvozky

Příspěvek od honza 2.0 16v »

M.Design píše:Nevíte někdo o pružinách,které vůz sníží,ale zachovají komfort (na BMW E34) ?
nechat vyrobit na zakázku v pérárně v plzni (tuším) podle seriovejch

to že prožiny jsou nižší někdy nemusí znamenat že jsou tužšší..

Vasekk
Příspěvky: 1002
Registrován: 06 pro 2006 22:45
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Podvozek/podvozky

Příspěvek od Vasekk »

honza 2.0 16v píše:
M.Design píše:Nevíte někdo o pružinách,které vůz sníží,ale zachovají komfort (na BMW E34) ?
nechat vyrobit na zakázku v pérárně v plzni (tuším) podle seriovejch

to že prožiny jsou nižší někdy nemusí znamenat že jsou tužšší..
A nestane se to, že tlumič je v nižší poloze a tím je tužší?
SKODA SUPERB
Golf 1 Cabrio Karmann

Uživatelský avatar
honza 2.0 16v
Příspěvky: 1518
Registrován: 09 říj 2005 12:41
Kontaktovat uživatele:

Re: Podvozek/podvozky

Příspěvek od honza 2.0 16v »

Vasekk píše:
honza 2.0 16v píše:
M.Design píše:Nevíte někdo o pružinách,které vůz sníží,ale zachovají komfort (na BMW E34) ?
nechat vyrobit na zakázku v pérárně v plzni (tuším) podle seriovejch

to že prožiny jsou nižší někdy nemusí znamenat že jsou tužšší..
A nestane se to, že tlumič je v nižší poloze a tím je tužší?
toho si nejsem vědom, dle mě asi ne

Uživatelský avatar
Rolljoin
Příspěvky: 1779
Registrován: 26 lis 2006 17:39
Bydliště: BV city?
Kontaktovat uživatele:

Re: Podvozek/podvozky

Příspěvek od Rolljoin »

2 M.Design - máš mail. Musím vám říct že jsem s pružinama weitec max spokojený. Na komfortu to neubralo ( fakt pohodlná jízda) a o dost se zlepšily jízdní vlastnosti. Průjezdy zatáčkama - super.
EX: Audi A4 Avant 1,9TDi quattro
NOW: TDpoVWa GIII

Uživatelský avatar
Venca146
Příspěvky: 256
Registrován: 23 dub 2006 13:02
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Venca146 »

Já mám pružiny NOVITEC -45mm a tuhostně stavitelné tlumiče OMP. Obojí jsem musel objednávat ze zahraničí, protože na moji Alfu toho tady je sakra málo co se týká podvozkových dílů - obzvlášť tlumiče jsou tady k nesehnání...
Alfa je tvrdá už v sérii, takže změna komfortu nebyla tak velká oproti sérii, ale auto je už hodně tvrdé, ale za to svezení to stojí - se sérií se to nedá srovnat.
Fiat Marea Weekend 1,9 JTD 81kW (daily)
Alfa Romeo 146 2.0 16V Turbo (in progress)
Alfa Romeo GTV 3.0V6 24V Edizione Sportiva (funny)

Cuore Sportivo

Uživatelský avatar
GReddy
Příspěvky: 1398
Registrován: 24 črc 2005 19:54

Příspěvek od GReddy »

ma nekdo zkusenosti s timhle? je mi jasny ze oproti serii si polepsim..jde mi o kvalitu materialu atd

http://www.sportovniautodoplnky.cz/stor ... odsID=3622

Uživatelský avatar
fakie vw
Příspěvky: 753
Registrován: 30 lis 2005 17:41
Bydliště: ostrava
Kontaktovat uživatele:

gti

Příspěvek od fakie vw »

Co podvozky JOM jaké máte zkušenosti?
VW golf II GT 1.8Turbo

Uživatelský avatar
Sails66
Příspěvky: 198
Registrován: 25 dub 2007 18:53
Bydliště: Zlín

Příspěvek od Sails66 »

nemá někdo zkušenost s tímhle podvozkem?

Kód: Vybrat vše

http://www.aukro.cz/item246647105_podvozek_pro_opel_vectra_a_novy_.html

Uživatelský avatar
fakie vw
Příspěvky: 753
Registrován: 30 lis 2005 17:41
Bydliště: ostrava
Kontaktovat uživatele:

gti

Příspěvek od fakie vw »

je to JOM :wink:
VW golf II GT 1.8Turbo

Uživatelský avatar
Floppy
Příspěvky: 84
Registrován: 01 říj 2007 17:14
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Floppy »

koukal sem na pružiny JOM na Hondu Civic, snížení o 35mm za 1700,- necelejch, ale zajímalo by mě, zda uvedená cena je za všechny 4 pružiny nebo jenom za jednu?
Sem nováček, tak vim prd :(
díky za pomoc

Uživatelský avatar
fakie vw
Příspěvky: 753
Registrován: 30 lis 2005 17:41
Bydliště: ostrava
Kontaktovat uživatele:

gti

Příspěvek od fakie vw »

určitě za komplet :wink:
VW golf II GT 1.8Turbo

Uživatelský avatar
Floppy
Příspěvky: 84
Registrován: 01 říj 2007 17:14
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Floppy »

a eště takovej detail, komplet sou pružiny na jednu nápravu, čili 2, nebo všechny 4 ???
Jo a eště když je koupim, tak to stačí celý sundat a vyměnit za původní nebo se tam musí ještě něco dokoupit nebo upravit ?

Uživatelský avatar
Beaver
Příspěvky: 6553
Registrován: 17 srp 2004 09:01

Příspěvek od Beaver »

Obvykle se prodává celá sada na auto, tj. zpravidla 4 pružiny.
Toyota Supra 2.5 twin turbo (208 kW/360 Nm)
Lexus RX400h 3.3 VVTi '06 (205 kW/418 Nm)
Toyota RAV4 2.5 Hybrid '16 (114 kW/213 Nm)
Lexus IS200 2.0 VVTi (115 kW/200 Nm)
"Vždycky můžete spát v autě, ale nikdy nemůžete řídit dům"

Uživatelský avatar
kozorozecek
Příspěvky: 618
Registrován: 02 říj 2007 21:02
Bydliště: Louny
Kontaktovat uživatele:

Re: Podvozek/podvozky

Příspěvek od kozorozecek »

Poradte co na dryft je nejlepši?předek mekči než zadek nebo zadek mekči než předek jako na tlumičich i na stabilizatorech když je motor před zadni napravou aby se auto lepe utrhlo a talo se znej vice přetačive?
mercedes C w202 141kw
holky a auta to je moje

Uživatelský avatar
Flinta
Příspěvky: 1975
Registrován: 21 kvě 2006 08:55
Bydliště: Český Krumlov
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Flinta »

ja mam zadek koni sport + pruziny netami -51mm predek je zatim serie + pruziny netami ...uz ted je to tvrdy jako krava a mam doma i tuhostne stavitelnej konackej podvozek

a drzi to dobre 8)

Uživatelský avatar
Butcher
Příspěvky: 3186
Registrován: 15 říj 2006 23:48
Bydliště: Sodom and Gomorrah
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Butcher »

Protlum a "dá se to" :wink:

Uživatelský avatar
Krosmen
Příspěvky: 1811
Registrován: 07 srp 2004 16:23
Bydliště: Dobříš
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Krosmen »

mám možnost dodání tlumičů koni sport s 20% slevou oprati běžným cenám.....už sem jednou nabízel ale byly problémy s dodávkami respektive s časem dodání.....pokud by někdo měl o něco zájem písněte SZ a já vše zjistím a tentokrát už opravdu.......kontakt je ověřený a spolehlivý.....

Uživatelský avatar
Rendis
Příspěvky: 1853
Registrován: 09 zář 2004 19:43
Kontaktovat uživatele:

Re: Podvozek/podvozky

Příspěvek od Rendis »

už jsem Ti psal 2x.....
BMW e34/M5 4.0 V8
BMW e34/M5 3.6
BMW e34 2.5i 24v vanos
2x dopr.prostředek: 1.3 MPi;
ex BMW e36 1.8i R.I.P

Uživatelský avatar
Ragnar
Příspěvky: 42
Registrován: 12 črc 2005 15:35
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Ragnar »

Nemate niekto skusenosti s pruzinami APEX ? su tvrdie alebo skor makke? zhanam nieco tvrdsie na tlmice KYB AGX

Uživatelský avatar
King
Příspěvky: 161
Registrován: 17 srp 2007 08:56
Bydliště: Highland (New Town)

Příspěvek od King »

ahoj chci se zeptat na pár věcí ohledně stavitelnýho podvozku- jsem laik. :sorry:
Co mě zajímá hlavně. Stavitelnej vybírám především proto, abych auto mohl podle potřeby (hlavně při vjezdu do garáže) trochu zvýšit atd. Chtěl bych vědět jak snadná nebo možná otravná :D je manipulace při samotným snižování (x zvyšování). (pro některé, airride nechci :nono: ) U KW, na který jsem se ptal mi odepsali z shopu asi toto: "seřizování výšky se provádí v podběhu kola přiloženým klíčem pomocí dvou podložek pod pružinami, omezeně lze jen při vytočení kol". Můžete mi to nějak polopatě vysvětlit jako laikovi jak se to provádí? 8)

A dál mě zajímá ještě vaše zkušenost:
z celkovýho výběru mi vyšli dva adepti a to KW variant 1 (20 700,- Kč)vs. Weitec Hicon GT (18 800,- Kč). Oba jsou prý za tu cenu celý sady- tudíž jelikož to chci na 206- tak předek: tlumiče+pružiny a zadek: tlumiče, cena je skoro podobná, ale přiznám, se že mě stejně asi (z)láká KW- lepší značka, větší snížení, navíc nerez materiál. Tak co vy na to? KW, koupit?

Anděl
Moderátor
Příspěvky: 2559
Registrován: 11 kvě 2005 22:27
Bydliště: Český Krumlov

Příspěvek od Anděl »

King píše:ahoj chci se zeptat na pár věcí ohledně stavitelnýho podvozku- jsem laik. :sorry:
Co mě zajímá hlavně. Stavitelnej vybírám především proto, abych auto mohl podle potřeby (hlavně při vjezdu do garáže) trochu zvýšit atd. Chtěl bych vědět jak snadná nebo možná otravná :D je manipulace při samotným snižování (x zvyšování). (pro některé, airride nechci :nono: ) U KW, na který jsem se ptal mi odepsali z shopu asi toto: "seřizování výšky se provádí v podběhu kola přiloženým klíčem pomocí dvou podložek pod pružinami, omezeně lze jen při vytočení kol". Můžete mi to nějak polopatě vysvětlit jako laikovi jak se to provádí? 8)

A dál mě zajímá ještě vaše zkušenost:
z celkovýho výběru mi vyšli dva adepti a to KW variant 1 (20 700,- Kč)vs. Weitec Hicon GT (18 800,- Kč). Oba jsou prý za tu cenu celý sady- tudíž jelikož to chci na 206- tak předek: tlumiče+pružiny a zadek: tlumiče, cena je skoro podobná, ale přiznám, se že mě stejně asi (z)láká KW- lepší značka, větší snížení, navíc nerez materiál. Tak co vy na to? KW, koupit?
Tak tohle si nedokážu představit. :shock:

A už vůbec si nedokážu představit jak pokaždé budeš přehazovat torxku na zadku. :lol:
Mitsubishi Eclipse GSX 4x4 turbo r.v 1992 - Prodám
Eagle Talon FWD turbo - Prodám
Škoda Felicia Pick-UP r.v. 2001 50kw
Honda VF 750C Magna 65kw

Uživatelský avatar
King
Příspěvky: 161
Registrován: 17 srp 2007 08:56
Bydliště: Highland (New Town)

Příspěvek od King »

Anděl...já si to radši ani nepředstavuju :lol: realita ukáže. :D :lol: Ted' vážně-
tím zvýšit... bylo myšleno: reálná možnost přizvednout předek- kdyby bylo fakt potřeba- kdyby to nevycházelo pár centimetrama třeba do tý garáže atd. Proto stavitelnej. :wink: Zadek neřeším- torzky se pak přehazovat samozřejmě nebudou.:nono: zadek je výš jak předek- po snížení bez problémů.

Jinak najde se někdo ohledně mého dotazu?

Anděl
Moderátor
Příspěvky: 2559
Registrován: 11 kvě 2005 22:27
Bydliště: Český Krumlov

Příspěvek od Anděl »

King píše:Anděl...já si to radši ani nepředstavuju :lol: realita ukáže. :D :lol: Ted' vážně-
tím zvýšit... bylo myšleno: reálná možnost přizvednout předek- kdyby bylo fakt potřeba- kdyby to nevycházelo pár centimetrama třeba do tý garáže atd. Proto stavitelnej. :wink: Zadek neřeším- torzky se pak přehazovat samozřejmě nebudou.:nono: zadek je výš jak předek- po snížení bez problémů.

Jinak najde se někdo ohledně mého dotazu?
Hlavní otázka zní. Proč chceš snižovat. Je jasné, že tvůj P206 není žádný trhač silnic ani supersportovní vůz. Je ti snad jasné, že se ti zhorší jízdní komfort a jízdní vlastnosti se můžou a nemusí zlepšit. Na tohle auto bych ho snad ani nedával. Jestli chceš něco udělat pro své auto, tak ho nech sériové a kup si něco jiného na úpravy a zábavu. 8)
Mitsubishi Eclipse GSX 4x4 turbo r.v 1992 - Prodám
Eagle Talon FWD turbo - Prodám
Škoda Felicia Pick-UP r.v. 2001 50kw
Honda VF 750C Magna 65kw

Tom_
Moderátor
Příspěvky: 3732
Registrován: 05 srp 2005 14:31
Bydliště: Český Těšín
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Tom_ »

Anděl píše:
King píše:Anděl...já si to radši ani nepředstavuju :lol: realita ukáže. :D :lol: Ted' vážně-
tím zvýšit... bylo myšleno: reálná možnost přizvednout předek- kdyby bylo fakt potřeba- kdyby to nevycházelo pár centimetrama třeba do tý garáže atd. Proto stavitelnej. :wink: Zadek neřeším- torzky se pak přehazovat samozřejmě nebudou.:nono: zadek je výš jak předek- po snížení bez problémů.

Jinak najde se někdo ohledně mého dotazu?
Hlavní otázka zní. Proč chceš snižovat. Je jasné, že tvůj P206 není žádný trhač silnic ani supersportovní vůz. Je ti snad jasné, že se ti zhorší jízdní komfort a jízdní vlastnosti se můžou a nemusí zlepšit. Na tohle auto bych ho snad ani nedával. Jestli chceš něco udělat pro své auto, tak ho nech sériové a kup si něco jiného na úpravy a zábavu. 8)
jj napr gsx jako ma andel a aspon se muzete odtahovat navazjem :lol: :lol: :lol:
Audi Coupe Quattro

Anděl
Moderátor
Příspěvky: 2559
Registrován: 11 kvě 2005 22:27
Bydliště: Český Krumlov

Příspěvek od Anděl »

Tom_ píše:
Anděl píše:
King píše:Anděl...já si to radši ani nepředstavuju :lol: realita ukáže. :D :lol: Ted' vážně-
tím zvýšit... bylo myšleno: reálná možnost přizvednout předek- kdyby bylo fakt potřeba- kdyby to nevycházelo pár centimetrama třeba do tý garáže atd. Proto stavitelnej. :wink: Zadek neřeším- torzky se pak přehazovat samozřejmě nebudou.:nono: zadek je výš jak předek- po snížení bez problémů.

Jinak najde se někdo ohledně mého dotazu?
Hlavní otázka zní. Proč chceš snižovat. Je jasné, že tvůj P206 není žádný trhač silnic ani supersportovní vůz. Je ti snad jasné, že se ti zhorší jízdní komfort a jízdní vlastnosti se můžou a nemusí zlepšit. Na tohle auto bych ho snad ani nedával. Jestli chceš něco udělat pro své auto, tak ho nech sériové a kup si něco jiného na úpravy a zábavu. 8)
jj napr gsx jako ma andel a aspon se muzete odtahovat navazjem :lol: :lol: :lol:
Voe, já už najel 600 mil a měl jsem jen dvě poruchy. :lol: Přestal makat altík a kardan lítá sem a tam. První porucha opravena a druhá bude snad ve čtvrtek. :D
Mitsubishi Eclipse GSX 4x4 turbo r.v 1992 - Prodám
Eagle Talon FWD turbo - Prodám
Škoda Felicia Pick-UP r.v. 2001 50kw
Honda VF 750C Magna 65kw

Odpovědět

Zpět na „Podvozek a brzdy“