Rada s reklamaciou

Pokec nejen o autech...

Moderátoři: Eiffel, Fáboš, Bohuš, Berry, habitat3, Tommy1978, Kane13, Ritchma

Odpovědět
Uživatelský avatar
Bezdak69
Příspěvky: 219
Registrován: 31 led 2009 20:17
Bydliště: Praha - Snina

Rada s reklamaciou

Příspěvek od Bezdak69 »

Dobry, nevedeli by ste mi poradit?

Dal som benzinove cerpadlo (BOSCH) na reklamaciu po mesiaci mi prislo rozhodnutie ze vraj ju neuznavaju ze v nom bola spina, piesok, atd. proste necistoty. Ako nic v zlom, ale tankujem na benzinkach to co v nich maju, a cerpadlo je v uzavretej nadrzi, necisti sa filter je az za cerpadlom. Vydrzalo rok a to cca 10.000km, to sa mi vidi na nove cerpadlo malo, alebo nie?
Je mozne proti takemuto vyjadreniu namietat, ak ano ako, alebo ako postupovat?
Fiat Barchetta LE -1998. 96 kW, objem 1.747, 1.260 kg, 9,6 l na 100 km
Skoda Octavia Super - 1960
Som Amater - ale snazim sa

Rudi
Moderátor
Příspěvky: 11957
Registrován: 22 srp 2004 13:03
Bydliště: OK
Kontaktovat uživatele:

Re: Rada s reklamaciou

Příspěvek od Rudi »

znalejckej posudek a případně se jít soudit, což se asi nevyplatí :D
VW - Very Wonderful
ALUSADY.CZ - originální alu kola na Váš vůz
Dovoz vozidel, odtahy z celé EU, STK

Uživatelský avatar
crocjirka
Příspěvky: 3627
Registrován: 05 kvě 2011 12:53
Bydliště: prágl
Kontaktovat uživatele:

Re: Rada s reklamaciou

Příspěvek od crocjirka »

co mam zkusenosti napr s elektronikou(delal sem u jednoho velkeho prodejce) tak napr u tzv sedeho dovozu prodejci sami sabotuji napr ze mobil vymachaji v caji atd.. proto je dulezite si ty veci dukladne nafotit :)abys mohl pripadne ukazat na rozdily :)
ex:opel tigra 1.4 16v,opel tigra 1.6 16v,peugeot 106 1.4 sport,seat leon 1.8T 200PS+,ibiza 1.9TDI 6L 170PS, octavia RS combi 1.8T
NOW: family car skoda octavia 2 RS combi 2.0TSI 200 teplejch poniku...
facebook.com/jiriprokopfotograf

Uživatelský avatar
Globus
Příspěvky: 1561
Registrován: 07 srp 2005 10:45
Bydliště: Praha 6
Kontaktovat uživatele:

Re: Rada s reklamaciou

Příspěvek od Globus »

Můžu Ti poslat kontakt na soudního znalce v oboru vozidel.
BMW - uměle zvýšený ego, přírodně snížená inteligence

pokorneo
Příspěvky: 1517
Registrován: 19 pro 2004 13:51
Bydliště: Prague
Kontaktovat uživatele:

Re: Rada s reklamaciou

Příspěvek od pokorneo »

uplne easy , je to klasickej postup kdy to zamitnou a snazi se usetrit protoze vyrobce jim to nebude kompenzovat, sice bude s tím sraní , ale pošli jim to zpět a to s písemným dokumentem , vlastnoručně podepsaný , nejlépe doporučeně .

Odvolání proti rozhodnutí v reklamačním řízení .

Napiš jim , že nesouhlasíš s řešením reklamace a to z důvodu toho , že porušili zákon .

Zákon č. 634/1992 Sb., o ochraně spotřebitele

§ 13
Prodávající je povinen spotřebitele řádně informovat o rozsahu, podmínkách a způsobu uplatnění odpovědnosti za vady výrobků a služeb, včetně podmínek uplatnění rozporu s kupní smlouvou (dále jen "reklamace") spolu s údaji o tom, kde lze reklamaci uplatnit, a o provádění záručních oprav.


Nebyl jsi obeznámen s podmínkou , že by jsi měl čerpadlo chránit před nečistotou pomocí nějakého filtru , aby jsi zamezil tomuto znečištění ( v tomhle případě je to nemožné ) tudíž ti nemůže být produkt zamítnut z důvodu znečištění .

Dále jim napiš , že v případě, že nebude reklamace kladně řešena budeš celou věc řešit soudní cestou ( trochu je postrašit )

V případě , že by se zdráhali , pak je poslední varianta vybrat si nějakou benzinku na kterou jezdíš a řešit s nimi poškození čerpadla z důvodu nečistot v palivu ( jsou pojištený takže by neměl bejt problém to na to hodit ) tam zase můžeš strašit ČOIkou :)

good luck 8)
Pravé tajemství života je hledání dokonalého auta .

Uživatelský avatar
enougher
Příspěvky: 10
Registrován: 14 říj 2011 00:29
Kontaktovat uživatele:

Re: Rada s reklamaciou

Příspěvek od enougher »

Smula neudelas nic
žádná auta prosím , pouze Mercedes BENZ

Uživatelský avatar
maRkus
Příspěvky: 5343
Registrován: 15 zář 2006 13:08
Bydliště: Praha 13
Kontaktovat uživatele:

Re: Rada s reklamaciou

Příspěvek od maRkus »

enougher píše:Smula neudelas nic
tohle je typycky ceske a proto tu kazdej s kazdym vyjebava, kdyby se kazdej dohadoval a hadal tak by lidi prestali s tim vyjebavanim :savle:
Naposledy upravil(a) maRkus dne 15 říj 2011 17:52, celkem upraveno 1 x.
AUTOSERVIS, PNEUSERVIS, AUTOSKLO, RYCHLOSERVIS, mechanické práce, klempířina, lakovaní, odtah vozidel. (Praha 5) - SZ nebo 603 909 767, http://www.freshlak.cz" onclick="window.open(this.href);return false;

https://www.flickr.com/photos/130435261@N04/" onclick="window.open(this.href);return false;

Uživatelský avatar
enougher
Příspěvky: 10
Registrován: 14 říj 2011 00:29
Kontaktovat uživatele:

Re: Rada s reklamaciou

Příspěvek od enougher »

Podivej priteli to ze jsi v afektu a v duchu si o mne myslis same expresivy , nic nemeni na tom ze na reklamaci prisla benzinova pumpa
plna bordelu, za coz vyrobce nemuze a reklamaci odmitnul uznat.

je to asi jako kdyby jsi se pokousel dat na reklamaci pneumatiku se zarazenym sroubem

to neni o vymrdavani ale....


Obavam se ze bordel byl v nadrzi za ty leta ho tam je mraky

Cerpadlo by melo jit rozebrat a vycistit a vsak nikdo nedokaze utesnit tlak 3-6 baru

Ja osobne jsem u svych benzinovych Mercedesu mel vzdy kosik v nadrzi a jeste predfiltr pred cerpadlem, tim jsem tyhle veci eliminoval a menil jsem filtry 1x za 2 roky nebo s cerpadlem

Pripadnou neuznanou reklamaci bych odmitnul s tim ze moje vozidlo Mercedes je vybaveno 2ma predfiltry a je nemozne aby se pisek dostal do cerpadla
a dolozil bych to fakturou za filtr a instalaci



btw- čeština je krasny jazyk ale tebe pravidla pravopisu lehce minula :kladivo:
žádná auta prosím , pouze Mercedes BENZ

Kroci
Příspěvky: 3214
Registrován: 22 čer 2005 16:09
Bydliště: P-Town
Kontaktovat uživatele:

Re: Rada s reklamaciou

Příspěvek od Kroci »

No, kdyz uz se tady ohanis cestinou, tak tobe taky intepunkce nic nerika ... jinak vcelku souhlasim, ale zase nadruhou stranu znam lidi, ktery by to proste vyreklamovali tim zpusobem, ze by tam otravovali tak dlouho, az to ta firma vzda :lol:
Stilyng objemem nenahradýš

Kód: Vybrat vše

www.strasse.cz - oblečení s autotématikou

Uživatelský avatar
Bezdak69
Příspěvky: 219
Registrován: 31 led 2009 20:17
Bydliště: Praha - Snina

Re: Rada s reklamaciou

Příspěvek od Bezdak69 »

zabudol som dodat jednu dolezitu vec, to cerpadlo reklamujem na Slovensku. Aj ked jazdim a tankujem v Prahe. (ta svina totiz odisla na dovolenke a jej vymena bola narychlo v SR aby som mohol pokracovat v ceste).

Nadrz nema zidne sitko, a cerpadlo je v nadrzi ponorene, filter je az za cerpadlom. Popravde nikdy som neuvazoval presitkovavat benzin z benzinky. Ako kvalita je jedna vec, ale spinu by som nepredpokladal, skor ze ta spina ostava na dne nadrze v zemy.

Ten zakon si pozriem na slovensku, obdoba bude aj u nas. Zase ci sa neozenu tym ze je to specializovany diel a urceny pre servisi a tym padom ze nieje potreba ma predtym upozornit na nieco.

To je pravda, ze tam mohol byt bordel v nadrzi z predchadzajucich rokov. Ale ked sa cerpadlo menilo do nadrze som pozeral, nebola tam ziadna viditelna spina, a teraz ked som ho vyberal zase tak som to kontroloval a nebolo v nadrzi nic nezvicajne. Nic nezvicajne pisem preto ze tam bolo na spodku vidiet trosicku spiny, ako ked mam spodok v bandaske. Navise, predosle cerpadlo neviem ci bolo original, ale od kupy auta som s nim jazdil 4 roky a bez problemu, a keby nebolo piskalo tak ho ani nemenim. Tak sa mi nevidi ze jedno vydrzi min. 4 roky, a dalsie odijde po roku.
Fiat Barchetta LE -1998. 96 kW, objem 1.747, 1.260 kg, 9,6 l na 100 km
Skoda Octavia Super - 1960
Som Amater - ale snazim sa

kony5
Příspěvky: 1337
Registrován: 30 pro 2008 22:21

Re: Rada s reklamaciou

Příspěvek od kony5 »

to je zajimavé že mi shořeli 2 čerpadla , jedno benzinové a jedno ostřikovačů a vždycky v nich byl bordel když sem to reklamoval.... A když sem je pak rozebral žádný bordel v nich nebyl ! ale protože už byly rozebrané reklamovat nejdou - neodborný zásah. Pokud mi nějaký prodejce odmítne reklamaci kvuli takove volovině nebo dělají jinačí problem tak už na to kašlu na nakupuju jinde za ty nervy to nestojí.. a Aspoň mu udělám špatnou reklamu.

Uživatelský avatar
enougher
Příspěvky: 10
Registrován: 14 říj 2011 00:29
Kontaktovat uživatele:

Re: Rada s reklamaciou

Příspěvek od enougher »

Bezdak69 píše:zabudol som dodat jednu dolezitu vec, to cerpadlo reklamujem na Slovensku. Aj ked jazdim a tankujem v Prahe. (ta svina totiz odisla na dovolenke a jej vymena bola narychlo v SR aby som mohol pokracovat v ceste).

Nadrz nema zidne sitko, a cerpadlo je v nadrzi ponorene, filter je az za cerpadlom. Popravde nikdy som neuvazoval presitkovavat benzin z benzinky. Ako kvalita je jedna vec, ale spinu by som nepredpokladal, skor ze ta spina ostava na dne nadrze v zemy.

Ten zakon si pozriem na slovensku, obdoba bude aj u nas. Zase ci sa neozenu tym ze je to specializovany diel a urceny pre servisi a tym padom ze nieje potreba ma predtym upozornit na nieco.

To je pravda, ze tam mohol byt bordel v nadrzi z predchadzajucich rokov. Ale ked sa cerpadlo menilo do nadrze som pozeral, nebola tam ziadna viditelna spina, a teraz ked som ho vyberal zase tak som to kontroloval a nebolo v nadrzi nic nezvicajne. Nic nezvicajne pisem preto ze tam bolo na spodku vidiet trosicku spiny, ako ked mam spodok v bandaske. Navise, predosle cerpadlo neviem ci bolo original, ale od kupy auta som s nim jazdil 4 roky a bez problemu, a keby nebolo piskalo tak ho ani nemenim. Tak sa mi nevidi ze jedno vydrzi min. 4 roky, a dalsie odijde po roku.
Omlouvam se ale napadlo mne
Dival jsi se tam s rozsvicenou baterkou nebo s rozsvicenym zapalovacem???
:deejay:
žádná auta prosím , pouze Mercedes BENZ

Uživatelský avatar
maRkus
Příspěvky: 5343
Registrován: 15 zář 2006 13:08
Bydliště: Praha 13
Kontaktovat uživatele:

Re: Rada s reklamaciou

Příspěvek od maRkus »

enougher: to nebylo na tebe osobne, ale celkove problem obcanu :(
AUTOSERVIS, PNEUSERVIS, AUTOSKLO, RYCHLOSERVIS, mechanické práce, klempířina, lakovaní, odtah vozidel. (Praha 5) - SZ nebo 603 909 767, http://www.freshlak.cz" onclick="window.open(this.href);return false;

https://www.flickr.com/photos/130435261@N04/" onclick="window.open(this.href);return false;

Odpovědět

Zpět na „Pokec“