Notebook do 20 000

Pokec nejen o autech...

Moderátoři: Eiffel, Fáboš, Bohuš, Berry, habitat3, Tommy1978, Kane13, Ritchma

Odpovědět
Uživatelský avatar
tholis
Moderátor
Příspěvky: 3014
Registrován: 16 dub 2009 07:33

Notebook do 20 000

Příspěvek od tholis »

Zdravím pánové, jelikož jsem absolutní IT amatér chci se zeptat na radu. Sháním nadupanej notebook s i7, 17palci monitorem. Notebook bude hlavně na hry, filmy nějaký ten CAD systém jak ve 2D tak 3D.
" www.autowerks.cz "

Uživatelský avatar
tholis
Moderátor
Příspěvky: 3014
Registrován: 16 dub 2009 07:33

Re: Notebook do 20 000

Příspěvek od tholis »

http://www.alza.cz/asus-x750ln-ty056h-d603483.htm" onclick="window.open(this.href);return false;

??
" www.autowerks.cz "

Uživatelský avatar
MartyCZe
Příspěvky: 1020
Registrován: 10 říj 2011 18:15

Re: Notebook do 20 000

Příspěvek od MartyCZe »

http://www.alza.cz/lenovo-ideapad-z710- ... 481317.htm" onclick="window.open(this.href);return false;
Tohle vypadá rozumně.

Z mý zkušenosti neber hlavně HP Pavilion řadu, mam to doma a po třech letech to je katastrofa. Plasty prd vydržej a ATI grafika v tom děla bordel
Škoda RAPID 1.2 TSI 77kw
Škoda Fabia I. - Hromada Technických Problémů :) - bejvávalo :/

Uživatelský avatar
Mike Mad
Moderátor
Příspěvky: 2347
Registrován: 11 kvě 2004 10:59
Bydliště: Sleepy Hollow - Dux
Kontaktovat uživatele:

Re: Notebook do 20 000

Příspěvek od Mike Mad »

http://www.hpmarket.cz/productOpt.asp?konfId=G6W53EA" onclick="window.open(this.href);return false;

Pavilionu bych se nebal.
Volkswagen Jetta Mk2 Coupe US&A 2.0 16V ABF ... reconstruction
Volkswagen Bora Variant 1.9TDI ARL ... daily

Uživatelský avatar
8laz3r
Příspěvky: 129
Registrován: 26 srp 2011 10:55

Re: Notebook do 20 000

Příspěvek od 8laz3r »

za poslednich 5 let jsem mel doma HPcka dve, jak za 30t tak za 10t, oba kvalitativne naprosta katastrofa :kladivo: ... ten za 10 ma stejne sasi jak tady odkazuje Mad Mike, to musel navrhovat nejakej magor, nechcu videt jak se v tom smazi i7...plast jak na 10 let starem Aceru, proste mnam :savle:
na druhou stranu to lenovo vypada slusne a recenze ho taky chvali 8)

kony5
Příspěvky: 1337
Registrován: 30 pro 2008 22:21

Re: Notebook do 20 000

Příspěvek od kony5 »

packard bell --- měl sem acer a msi a ten packard bell funguje zatím nejspolehlivějí a nejdéle...

Uživatelský avatar
Tiger.s
Příspěvky: 2575
Registrován: 17 lis 2005 11:44
Bydliště: Téměř Pilsen :)
Kontaktovat uživatele:

Re: Notebook do 20 000

Příspěvek od Tiger.s »

má též packard bell a zatím jsem spoky
89´Corsa A Sport (motor nebudu psát :D )
01´Movano Combi SU8
00´Astra G Van x17dtl
00´Astra G Caravan Y20DTH Elegance
Ex:Škoda Rapid 90hp,Opel Tigra 115hp,Opel Tigra 186hp,vw golf ,Opel Corsa A,Opel Corsa B 17?hp+,Felicia Pick-up

Uživatelský avatar
Dacan
Moderátor
Příspěvky: 1528
Registrován: 08 kvě 2010 12:05
Kontaktovat uživatele:

Re: Notebook do 20 000

Příspěvek od Dacan »

mám lenovo já i přítelkyně a spoky, předtím acer, asus hp a katastrofen.

Uživatelský avatar
KRA
Příspěvky: 215
Registrován: 23 pro 2009 23:01

Re: Notebook do 20 000

Příspěvek od KRA »

Když NTB tak jedině ASUS! A nebo pak už ultimate značky jako je Goldmax nebo tak něco..

Takže... Jestli chceš nějaké dělo na nové hry na FULL.. Tak za 20tis nemáš šanci u NTB.. Herní NTB počítej od 28tis+

Viz..
Já mám - (Hranice 32tis+) http://notebooky.heureka.cz/asus-g750jx ... e/#section" onclick="window.open(this.href);return false; a většinu her +- dám jakž takž na FULL ale u hry Planet Side 2 kde je třeba 180lidi na mapě tak se to ani nesekne. (Ještě jsem se nesetkal že by se něco seklo.) Ale taky to není hitparáda.


Ale u NTB za 20tis+- nemáš moc šanci na nové pecky na FULL... Jediný tak slušný NTB co má dobrou grafiku tak je tady ten..

FULL HD 17", i7-4700HQ, 8GB RAM, HDD 750GB.. GT 750M (GRAFIKA která je v NTB od 25tis do 27tis)
http://notebooky.heureka.cz/asus-n750jv-t4108/#section" onclick="window.open(this.href);return false;

Zahraješ si na tom
Crysis 3 na FULL ULTRA na 9FPS.. Takže na medium by to už bylo HRATELNÉ
BioShock Infinite na FULL ULTRA na 15FPS.. Takže ideal..


A do přesně těch 20tis bych bral ten cos házel
http://www.alza.cz/asus-x750ln-ty056h-d603483.htm" onclick="window.open(this.href);return false;

Bohuš
Moderátor
Příspěvky: 710
Registrován: 30 kvě 2011 09:11

Re: Notebook do 20 000

Příspěvek od Bohuš »

Přidej 8k a pořiď lenovo y50-70 :)

Uživatelský avatar
Paty47
Příspěvky: 80
Registrován: 11 črc 2008 10:12
Kontaktovat uživatele:

Re: Notebook do 20 000

Příspěvek od Paty47 »

Nevím jak jsou na tom kvalitou ty herní od Asusu, ale v cenové kategorii, kterou si udal bych do Asusu nešel, ani do Aceru či něčeho podobného. Za mě jednoznačně Lenovo. Máme teď doma 2 a maximální spokojenost. Dál bych se poohlídnul i třeba po nějakym Dellu, na ty jsem taky neslyšel nikdy moc špíny. V celé firmě máme vešketé IT vybavení od Dellu a spokojenost. 8)
The fact that no one understands you doesn't make you an artist! :)

Uživatelský avatar
MartyCZe
Příspěvky: 1020
Registrován: 10 říj 2011 18:15

Re: Notebook do 20 000

Příspěvek od MartyCZe »

Mike Mad píše:http://www.hpmarket.cz/productOpt.asp?konfId=G6W53EA

Pavilionu bych se nebal.
Tak tohle bych přesně nebral.
Jak říkám, mám tuhle Pavilion řadu doma, dokonce i s tou AMD ATI grafikou a jak říkám. Po třech letech katastrofa katastrofa a zase jenom katastrofa.

Zpracování šasi a plastů je jak z modelíny. Ty dekorativní plasty kolem šasi se rozpadly z běžnýho přendavání do baťohu (kterej je přimo pro NTB od HP). Levá část vedle dotykovýho pole je odrbaná od zápěstí, který tam mám opřený a celkově se ty plechy strašně deformujou. A ta grafika ATI... to radši nekomentovat. Výkon jak 512mb ve stolním pc. Ty 2gb jsou tam jen pro efekt.
Při hraní GW2 to kolisalo mezi 20-30fps na medium.
Při hraní dayz byl zazrak na nejmenší detaily se udržet na 20 fps.
A navíc HP nemá vůbec podporuju pro nový ovladače ATI

Takže asi tak.
Škoda RAPID 1.2 TSI 77kw
Škoda Fabia I. - Hromada Technických Problémů :) - bejvávalo :/

Uživatelský avatar
tholis
Moderátor
Příspěvky: 3014
Registrován: 16 dub 2009 07:33

Re: Notebook do 20 000

Příspěvek od tholis »

No takže ve finále výstup žádnej :roll: :roll:

Lennovo jsem měl Ideapad G780 a totálně se mi rozpadli panty. Myslím že to že mi poslali dobropis vypovídá o všem, sami uznávají že je to na pytel. Co jsem koukal ty lennova co tu padli mají stejný systém šasi=stejnej problém. Navíc se mi vyviklalo napájení.

Na druhou stranu podobnou specifikaci za ty peníze co jsem měl v tom lennovu asi nikde jinde nedám. Třeba HP mám jako služební notebook (probook 650) a až na výpočetní výkon dobrej notas...Jsem fakt bezradnej :(

Trošku mě láká ten ASUS. Nemá to mouchy? Já nepotřebuju hrát hry na full. Mám jen football managera a WoT. Časem nějaké hry pořídím, ale nic náročnýho.. 8)
" www.autowerks.cz "

Uživatelský avatar
Mike Mad
Moderátor
Příspěvky: 2347
Registrován: 11 kvě 2004 10:59
Bydliště: Sleepy Hollow - Dux
Kontaktovat uživatele:

Re: Notebook do 20 000

Příspěvek od Mike Mad »

martycze: to neni pavillion ale probook.

rukama mi proslo za poslednich 12let v oboru IT reknu tisice notebooku od HP, Dellu a dost ruznych znacek od levnych socek az po predrazeny masiny. nejakou dobu jsem pracoval v servisnim centru Quanta computers v NL - jeden ze 3 vyrobcu skoro vsech notebooku, apod od kterych berou zakladni design 90% vyrobcu vsech znacek.
poslednich 9let jsem zamestnanec HP, ale podporuju i zakazniky kteri maji techniku napr od Dellu, IBM/Lenova apod.
co se tyka "problemu" ktere popisujes u Pavillionu: videl sem X notebooku naprosto stejneho modelu ktere po 4letech pouzivani vypadaji jako nove i kusy ktere po 1 roce uzivatel znicil ze sem nechapal jak to udelal. vzdy je to jen o cloveku. muj notas je po tech 3 letech jak novy a to ho denne vyndavam z onoho HP batohu tak 20krat a nechovam se k nemu nijak slusne.
Podpora ATI grafik byla spatna pred 2 roky, ted uz jsou ovladace naprosto funkcni. Sam nemam problem na 3 roky starem Elitebooku 8460 rozjet na koukatelnou uroven i novejsi hry. Pokud chce nekdo mastit nove hry na max detaily a honit si nad FPS ve FullHD, tak bych si rozhodne nekupoval NB ale stolni komp. vykonne herni notebooky zacinaji na 35tisicich teprve. od 20 do 35 jsou vykonne rady na praci. do 20 jsou to jen prenosny stanice na net, FB, domaci suchani a sem tam nejakou starsi hru. a to bez vyjimek co se tyka znacky
Volkswagen Jetta Mk2 Coupe US&A 2.0 16V ABF ... reconstruction
Volkswagen Bora Variant 1.9TDI ARL ... daily

niemand
Příspěvky: 217
Registrován: 18 lis 2006 13:45
Kontaktovat uživatele:

Re: Notebook do 20 000

Příspěvek od niemand »

Mike Mad píše: do 20 jsou to jen prenosny stanice na net, FB, domaci suchani a sem tam nejakou starsi hru. a to bez vyjimek co se tyka znacky
Před 3 lety jsem za 18k koupil Lenovo Y570 (nový). i7-2670QM, 4GB RAM (lze rozšířit), GT 555M a musim říct, že se na tom hrálo a hraje dobře. Je to 15" s 1366x768 rozlišením, tak je jasné, že oproti full hd to je taky trochu něco jiného, ale zatím jsem tam ani na min. nerozjel jen BF4. Jinak ostatní hry většinou na střední jeli na 25+ FPS. Kdybych byl doma, poslal výsledky testů, jak FPS her, tak nastavení grafiky u her, teploty při hraní + výsledky různých benchmarků.

Když se koukám na notebooky, tak mi připadá, že dneska za těch 18k nic podobného neseženu.

Sice už mám nějakou dobu stolní komp, protože hraju často a rád, takže notebook nestačí, ale i na tom noťasu jsem si dobře zahrál.

Co se týče konstrukce, tak po 3 letech každodeního používání jsem nenarazil na jediný problém, žádné vrzání, nikde nic neprasklo, necvaká, takže já jsem spokojen.

Hlavně neber MSI :D , u toho jsem se spálil až moc (5 reklamací a potom mi konečně, ale s křivou hubou byly vráceny peníze). A nebyl jsem jediný, kdo měl s MSI celkem velké problémy.

KRA píše:Zahraješ si na tom
Crysis 3 na FULL ULTRA na 9FPS.. Takže na medium by to už bylo HRATELNÉ
BioShock Infinite na FULL ULTRA na 15FPS.. Takže ideal..
Sry, ale 15FPS je ideál maximálně na karty, nebo klikací adventury, na takové hry jako Bioshock či Crysis rozhodně ne. ;)
A car isn't an object, or something you own... it's a part of you!

Mercedes-Benz ML320 CDI

All pizza and no pizza makes pizza a pizza pizza.

Drive hard. Die last.

Uživatelský avatar
KRA
Příspěvky: 215
Registrován: 23 pro 2009 23:01

Re: Notebook do 20 000

Příspěvek od KRA »

Libi se mi, jak každý propaguje jen marketingové sráče typu Hp či Lenovo ještě tu chybi Samsung...

Tak zrovna Asus a jeho ROG serie jsou jedny z nej NTB na hry + SE STAČÍ podívat co ty bytelne tanky dokažou jak vzledem tak výkonem. A lepší výrobce na herný NTB neni. Když neberu Goldmax a nebo rádoby herní mikrovlnky od MSI.

A kdekoliv vemu svůj NTB G750 tak hodně lidi se jde podívat co je to za brutálni kolos.. Jelikož vzhled je na 1.

Asus je kvalitou tak na 90% když neberu ty malé plastové sráče za 5tis..

U NTB za 20 bych se nebál ničeho. Hlavně bych se díval na čip grafiky.. ( hdd či ram jdou vyměnit)

A není problém se jít mrknout na kvalitu do elektra ;)

Tholis:
Takže je sice o 3tis drahší ale výkon ma luxusní a lepší NTB nelze sehnat za ty peníze. (Projížděl jsem 45min všechny NTB a ten je top)

Je dělaný přesně na všechny věci které vyžaduješ!

17.3" / Intel Core i7-4702MQ 2.2GHz / 12GB RAM/ 1TB / GTX 850M 2GB / BT / Win8.1
http://www.mironet.cz/acer-v3772g747a12 ... +dp205803/" onclick="window.open(this.href);return false;
Hlavne Bioshock na 29fps na ultra ;)
Crysis 3 na ultra 19fps :))))
KRA píše:Zahraješ si na tom
Crysis 3 na FULL ULTRA na 9FPS.. Takže na medium by to už bylo HRATELNÉ
BioShock Infinite na FULL ULTRA na 15FPS.. Takže ideal..
Sry, ale 15FPS je ideál maximálně na karty, nebo klikací adventury, na takové hry jako Bioshock či Crysis rozhodně ne. ;)[/quote]

Blbě si mě pochopil.. Ideal jako na medium ne na Full (byli tam 2 tečky) ideal je 45 fps+ ale i těch 30fps je hratelných..

niemand
Příspěvky: 217
Registrován: 18 lis 2006 13:45
Kontaktovat uživatele:

Re: Notebook do 20 000

Příspěvek od niemand »

KRA: yop, tak už chápu jak to bylo myšleno a s tim souhlasim. Ideál 45+ ale i na 30 jde hrát :)

Jinak jak píšu, s Lenovem problém nemám a zase slyšim nadávání na Asusy a Acery... Ale to nemůžu posoudit, nemám s tim tolik zkušeností.
A car isn't an object, or something you own... it's a part of you!

Mercedes-Benz ML320 CDI

All pizza and no pizza makes pizza a pizza pizza.

Drive hard. Die last.

Rudi
Moderátor
Příspěvky: 11957
Registrován: 22 srp 2004 13:03
Bydliště: OK
Kontaktovat uživatele:

Re: Notebook do 20 000

Příspěvek od Rudi »

Já bych vybral Della, líbila se mi jejich podpora NBD, kdy opravy byly opravdu rychlý. Využil sem je teda jenom jednou, když se mi upálila deska pod tunou prachu a bez problémů jí technik vyměnil, ikdyž říkal, že by nemusel, ale bylo by to zbytečný dohadování pro všechny strany :D
VW - Very Wonderful
ALUSADY.CZ - originální alu kola na Váš vůz
Dovoz vozidel, odtahy z celé EU, STK

Uživatelský avatar
Rolljoin
Příspěvky: 1779
Registrován: 26 lis 2006 17:39
Bydliště: BV city?
Kontaktovat uživatele:

Re: Notebook do 20 000

Příspěvek od Rolljoin »

už čtvrté lenovo co se přehřívá, 2x služební ne zrovna levné a 2x přítelkyně a všechny se přehřívaly a vypínaly teď zrovna mám jedno na podložce chladící a gud.
Kdysi dávno jsem měl staré HP a fungovalo 6 let. A ještě jsem měl mini od aceru ale to byla příšernost to jsem asi nemusel ani zmiňovat :-D jo a vlastně jsem měl dell minulý rok asi půl roku kupovaný za necelou dvacku a ten fungoval dobře, za půl roku žádný problém. Přesné modely nevím.
EX: Audi A4 Avant 1,9TDi quattro
NOW: TDpoVWa GIII

niemand
Příspěvky: 217
Registrován: 18 lis 2006 13:45
Kontaktovat uživatele:

Re: Notebook do 20 000

Příspěvek od niemand »

Rolljoin: záleží taky na tom, jak se k tomu člověk chová. Když to někdo tahá do peřin, nechá tam nasát tunu prachu a nikdy to nevyčistí, tak se nesmí divit, že se přehřívá. Kamarád dal za notebook 28k a po roce se mu začal přehřívat tak, že při sledování filmu se ntb po 10 minutách rovnou resetnul.

Nedokážu si představit, že bych notebook nečistil aspoň každého půl roku :)
A car isn't an object, or something you own... it's a part of you!

Mercedes-Benz ML320 CDI

All pizza and no pizza makes pizza a pizza pizza.

Drive hard. Die last.

Uživatelský avatar
Mike Mad
Moderátor
Příspěvky: 2347
Registrován: 11 kvě 2004 10:59
Bydliště: Sleepy Hollow - Dux
Kontaktovat uživatele:

Re: Notebook do 20 000

Příspěvek od Mike Mad »

souhlas s niemandem. cistim pravidelne i znamym v ramci udrzby. co se za pul roku udela za deku mezi ventilatorem a chladicem i kdyz mate nb jen na stole to by jste neverili :D pak se to prehriva a zpomaluje a v konecnem dusledku odchazi komponenty
Volkswagen Jetta Mk2 Coupe US&A 2.0 16V ABF ... reconstruction
Volkswagen Bora Variant 1.9TDI ARL ... daily

Uživatelský avatar
tholis
Moderátor
Příspěvky: 3014
Registrován: 16 dub 2009 07:33

Re: Notebook do 20 000

Příspěvek od tholis »

Co si myslíte o tomhle notebooku?

http://www.alza.cz/acer-aspire-v3-772g- ... 488349.htm" onclick="window.open(this.href);return false;
" www.autowerks.cz "

Uživatelský avatar
MartyCZe
Příspěvky: 1020
Registrován: 10 říj 2011 18:15

Re: Notebook do 20 000

Příspěvek od MartyCZe »

Mike Mad: Bohužel já ani po třech letech jsem nenašel na svoji ATI 6770M, jedinej funkční ovladač, kterej by si rozumněl i s tou intelackou kartou v dualnim režimu a kdykoliv jsem napsal na podporu HP. Odkázali mě na ovladač z roku 2010, kterej tam instalovali seriově.
Musel jsem to řešit přes nějakej šilenej non-ofi lashcat ovladač, kterej to pobral a výkon +- zlepšil o pár fps. Ale i tak je to katastrofa při rozjíždění novějších aplikací (hry, CAD, vyvojove Unity) na lepší výkonost.

Navíc ten Probook je krom pár detailů na šasi stejnej (jak vybavou tak specifikacema) jako Pavilion dv6 co mám doma.
A jestli bude stejna podpora ATI karet od HP jako byla u te dv6. Tak to budoucí majitele teda lituju
Škoda RAPID 1.2 TSI 77kw
Škoda Fabia I. - Hromada Technických Problémů :) - bejvávalo :/

Uživatelský avatar
Jarbi
Příspěvky: 539
Registrován: 24 zář 2008 12:57

Re: Notebook do 20 000

Příspěvek od Jarbi »

Měl sem doma dva ProBooky kupovaný stejně, jeden odešel těsně po záruce AMD+ATI (základní deska) druhej jede bez broblému Intel+integrovaná (asi 4 roky) šasi drželi na obou dobře. 8)

BTW:Nechce někdo LCD k ProBooku? :lol:

Uživatelský avatar
Mike Mad
Moderátor
Příspěvky: 2347
Registrován: 11 kvě 2004 10:59
Bydliště: Sleepy Hollow - Dux
Kontaktovat uživatele:

Re: Notebook do 20 000

Příspěvek od Mike Mad »

NB s AMD procesorem uz nikdy :D to mi stacilo jednou
Volkswagen Jetta Mk2 Coupe US&A 2.0 16V ABF ... reconstruction
Volkswagen Bora Variant 1.9TDI ARL ... daily

walish
Příspěvky: 136
Registrován: 11 zář 2010 13:10

Re: Notebook do 20 000

Příspěvek od walish »

tholis: Vezmi ten,co ti sem dal KRA.
Ten Acer, co jsi sem dal, je bez OS, resp. je tam linux, takže máš další investici a jsi na ceně toho Aceru od KRA v Mironetu a s horšíma parametrama.

Odpovědět

Zpět na „Pokec“