australie

Pokec nejen o autech...

Moderátoři: Eiffel, Fáboš, Bohuš, Berry, habitat3, Tommy1978, Kane13, Ritchma

kony5
Příspěvky: 1337
Registrován: 30 pro 2008 22:21

australie

Příspěvek od kony5 »

Vím že je tu pár lidí dle fotek v au tak kdyby někdo něco málo napsal byl bych rád.... za 2 měsíce odjíždím na pul roku do usa a pak bych se rád podíval tam ...možná tam i zůstal... finančně to nebude problem.. řekněme že jsem si zde vybudoval domov, vlastní práci a vše co jsem chtěl ale stejně mně to tady nenaplňuje.....

Uživatelský avatar
MartyCZe
Příspěvky: 1020
Registrován: 10 říj 2011 18:15

Re: australie

Příspěvek od MartyCZe »

Napiš uživateli Ritchma, ten tam žije.

Jinak na tvém místě neváhám a jen utíkej poznat nějaky svět a klidně tam i zůstaň. Sám to mám v plánu a po tom co jsem procestoval pár zemí tak říkám, všude dobře - mimo čechy nejlíp 8)
Škoda RAPID 1.2 TSI 77kw
Škoda Fabia I. - Hromada Technických Problémů :) - bejvávalo :/

Uživatelský avatar
badczech
Příspěvky: 197
Registrován: 11 dub 2007 14:50
Bydliště: Maroubra Beach

Re: australie

Příspěvek od badczech »

Jsem tu 9 let... Co presne rad bys vedel?
TOYOTA LANDCRUISER PRADO

Jardafox
Moderátor
Příspěvky: 6530
Registrován: 02 srp 2004 11:27

Re: australie

Příspěvek od Jardafox »

MartyCZe píše:Napiš uživateli Ritchma, ten tam žije.

Jinak na tvém místě neváhám a jen utíkej poznat nějaky svět a klidně tam i zůstaň. Sám to mám v plánu a po tom co jsem procestoval pár zemí tak říkám, všude dobře - mimo čechy nejlíp 8)
já čím víc cestuju, tím víc si říkám, že se tady zase tak špatně nemáme
pokud chceš bejt celej život lopata, tak tě amerika i austrálie vítá s otevřenou náručí. nic lepšího tam ale nečeká a emerickej sen se ti brzy rozplyne
Fiat Panda 1.2 >> AR 155 2.0 TS >> BMW E30 318i >> AR Giulietta 2.0 TD >> Ford Sierra 2.0i DOHC >> Saab 9000 CSE 2.0t >> AR 164 2.5 TD >> Ford Sierra 2.0i >> Lancia Lybra 2.4jtd

Ritchma
Moderátor
Příspěvky: 9432
Registrován: 11 úno 2004 21:38

Re: australie

Příspěvek od Ritchma »

Jardafox píše:
já čím víc cestuju, tím víc si říkám, že se tady zase tak špatně nemáme
pokud chceš bejt celej život lopata, tak tě amerika i austrálie vítá s otevřenou náručí. nic lepšího tam ale nečeká a emerickej sen se ti brzy rozplyne
S tím bych nesouhlasil. Životní úroveň je tu nesrovnatelně vyšší než v čr. Ale není to až tak úplně jednoduchý zůstat. I když záleží jak pro koho....
Build shit car, call everyone haters....
Function > Form

Uživatelský avatar
Alfoun
Příspěvky: 1071
Registrován: 12 říj 2005 11:53
Bydliště: now Smethwick,B-ham
Kontaktovat uživatele:

Re: australie

Příspěvek od Alfoun »

Blbost... Jsem v UK 10 let a sedmym rokem delam svoji profesi automechanika a zaroven provadim MOT(STK a emise) coz se v CZ skloubit neda. Bud dela clovek na dilne a nebo je na stk.
Ale i tak me to tady nenaplnuje. spek Doma je doma. Proto jsem v UK. Aus nebo Usa je na me moc daleko.
http://forum.corradoclub.cz
FB Corrado R32T
Corrado R32 turbo 509BHP/640NM
Yamaha YZF-R1 4XV 150hp

Ritchma
Moderátor
Příspěvky: 9432
Registrován: 11 úno 2004 21:38

Re: australie

Příspěvek od Ritchma »

Tak to samozřejmě záleží na člověku jak mu to kde vyhovuje. V tomhle směru pak není lepší či horší země, prostě to člověku musí sednout. U mě je to rozhodně Austrálie. Nemít doma rodiče a kamarády, vůbec bych se nevracel. Čr mi nechybí ani trošku...
Build shit car, call everyone haters....
Function > Form

Uživatelský avatar
Bufik
Příspěvky: 439
Registrován: 19 srp 2013 12:53
Bydliště: Kladno

Re: australie

Příspěvek od Bufik »

Já plánuju příští léto dát working holidays na zélandu, tak snad dostanu vízum :)
The Ultimate Driving Machine. (OO=[][]=OO)

Uživatelský avatar
MartyCZe
Příspěvky: 1020
Registrován: 10 říj 2011 18:15

Re: australie

Příspěvek od MartyCZe »

Jardafox píše:
MartyCZe píše:Napiš uživateli Ritchma, ten tam žije.

Jinak na tvém místě neváhám a jen utíkej poznat nějaky svět a klidně tam i zůstaň. Sám to mám v plánu a po tom co jsem procestoval pár zemí tak říkám, všude dobře - mimo čechy nejlíp 8)
já čím víc cestuju, tím víc si říkám, že se tady zase tak špatně nemáme
pokud chceš bejt celej život lopata, tak tě amerika i austrálie vítá s otevřenou náručí. nic lepšího tam ale nečeká a emerickej sen se ti brzy rozplyne
Jak tu už dost lidí napsalo. Je to o tom, co ti tam bude dostačovat a s čím chceš skončit.
Já mám půlku rodiny ve Finsku a už i tak jsem dostával nabídky jít dělat například do Nokia Com. Technics (to neni ta prodana divize microsoftu) a podobné, kde bych vystačil s AJ.

A s tím co jsem procestoval po světě a mám známý mimo čr. Vím, že to málokdo rád přizná, ale opravdu všude je rozhodně líp než u nás. Stačí se adaptovat, třeba byrokracie jakou tu máme v čechách všude funguje pomocí online formulářů, kdy ti poštou dojdou doklady do tydne domů, už tohle bych nechal bez komentáře k "naší" zemi.

Jasně, ceny benzínu, ojetin apod jsou levný. Ale životní úroveň je taky u nás žalostně malá oproti všem ostatním státům, kde nás dokonce předbíhaj už i Estonci.
Škoda RAPID 1.2 TSI 77kw
Škoda Fabia I. - Hromada Technických Problémů :) - bejvávalo :/

Uživatelský avatar
badczech
Příspěvky: 197
Registrován: 11 dub 2007 14:50
Bydliště: Maroubra Beach

Re: australie

Příspěvek od badczech »

Jardafox píše:
MartyCZe píše:Napiš uživateli Ritchma, ten tam žije.

Jinak na tvém místě neváhám a jen utíkej poznat nějaky svět a klidně tam i zůstaň. Sám to mám v plánu a po tom co jsem procestoval pár zemí tak říkám, všude dobře - mimo čechy nejlíp 8)
já čím víc cestuju, tím víc si říkám, že se tady zase tak špatně nemáme
pokud chceš bejt celej život lopata, tak tě amerika i austrálie vítá s otevřenou náručí. nic lepšího tam ale nečeká a emerickej sen se ti brzy rozplyne
Tak to je presne vono.. Jak muzes rict ze tu budes jenom lopata? Ty snad vis jak to chodi? Jak je tezky/lehky je tu ziskat praci ve tvem oboru?

Nevis...

Tak neprepinej...


Ja delam to co jsem vystudoval v cechcah od stredni skoly, mam praxi z Cech a vice mene mi tu trvalo pet let se dostat na pozici o stupen vyssi ve stejnem oboru co jsem delal v CZ.. Pohoda teplicko, prace 9-5, plaze, sluzebni auto a relax..

Osobne muzu rict, ze cechu si tu vazi jako pracovniku a rekl bych ze jsou zadani protoze dovedou makat. Problem je ovsem s vizama a s omezenima ktere s tim souvisi.. (Jako student muzes legalne pracovat 20 hodin tydne - a to si nevydelas ani na najem s jidlem a pitim) A ne kazdej si lajskne to ze te zamestna nelegalne nebo ti da vic hodin nez by mel.. Obvzlaste na nejake vyssi pozici.

To je ale na tobe jak dobre se dovedes zorientovat a vyuzit kontaktu a schponosti ktere jsi dostal do vinku..

V mem okoli co znam cechy tak pracujou bud na sebe (neco jako zivnostak) v IT oborech, Architekti, automechanici, na stvabach, nebo vlastni jakejkolkiv bussiness, hospody, restaurace, delivery drivers...atd.. Studenti berou vse co se namane, od uklizeni, pres barmany, home delivery, nursing atd..

Jakmile ale ziskas Permanent residency, nebo (jako ja a spousta cechu tady) uz mame dve obcanstvi.. Ceske a Australske.. A to uz je foxik.. Nerikam ze to bylo vzdy jednoduche a kolikrat jsem si hrabnul na dno, ale zvyknes si a priste uz vis jak na vec. Nakonec po praci kdyz si jdes lehnout na plaz jen si odfrknout reknes si, ze to za to stoji..
TOYOTA LANDCRUISER PRADO

Uživatelský avatar
badczech
Příspěvky: 197
Registrován: 11 dub 2007 14:50
Bydliště: Maroubra Beach

Re: australie

Příspěvek od badczech »

Ritchma píše:Tak to samozřejmě záleží na člověku jak mu to kde vyhovuje. V tomhle směru pak není lepší či horší země, prostě to člověku musí sednout. U mě je to rozhodně Austrálie. Nemít doma rodiče a kamarády, vůbec bych se nevracel. Čr mi nechybí ani trošku...

Souhlasim v plnym zneni...

Jeste pripomenu, ze jsem treba pred domem nezamknul auto uz pres tri roky.. Nikdo by mi sem nevlezl a to stojim na driveway cca 10m od silnice bez plotu nebo branky.. Zkus tohle v Praze
TOYOTA LANDCRUISER PRADO

Uživatelský avatar
starter
Příspěvky: 831
Registrován: 03 dub 2006 15:21
Bydliště: kousek vod Prahy

Re: australie

Příspěvek od starter »

ještě pořád tam lítaj při mluvení mouchy do pusy?
odtah od 7kč/km 731810210

Uživatelský avatar
Libor12
Moderátor
Příspěvky: 2298
Registrován: 29 čer 2008 15:14
Bydliště: Dobříš
Kontaktovat uživatele:

Re: australie

Příspěvek od Libor12 »

badczech píše: Jeste pripomenu, ze jsem treba pred domem nezamknul auto uz pres tri roky.. Nikdo by mi sem nevlezl a to stojim na driveway cca 10m od silnice bez plotu nebo branky.. Zkus tohle v Praze
Vidíš a já to dělám dnes a denně 25let. To proto že toyoty se nekradou nejen v čechach ale ani v austrálii :rock: :lol: V au jsem byl 2x na měsíc s odstupem 3 let... jako turista a stačilo...už mne tam neuvidíte. :) Já se rád podívám za hranice - hlavně karibik - doporučil bych Portorico a Jamaicu,ale ani Kajmany nejsou špatné,Kuba jako bašta komunismu OK,ale jedna návštěva skanzenu stačí...a tak nějak mám rád ty bramborové knedlíky a pivo a to nikde v takové kvalitě nedostanu,navíc jsem středočech,takže ty horka nic moc pro mne dlouhodobě.
toyota corolla gti 4a-ge 1.6 "V2" 226hp/9500rpm
IMF Master Ignition Forum - http://
imfsoft-forum.eu/


Válcová zkušebna 4X4 až do 1200HP

Uživatelský avatar
badczech
Příspěvky: 197
Registrován: 11 dub 2007 14:50
Bydliště: Maroubra Beach

Re: australie

Příspěvek od badczech »

Libor12 píše:
badczech píše: Jeste pripomenu, ze jsem treba pred domem nezamknul auto uz pres tri roky.. Nikdo by mi sem nevlezl a to stojim na driveway cca 10m od silnice bez plotu nebo branky.. Zkus tohle v Praze
Vidíš a já to dělám dnes a denně 25let. To proto že toyoty se nekradou nejen v čechach ale ani v austrálii :rock: :lol: V au jsem byl 2x na měsíc s odstupem 3 let... jako turista a stačilo...už mne tam neuvidíte. :) Já se rád podívám za hranice - hlavně karibik - doporučil bych Portorico a Jamaicu,ale ani Kajmany nejsou špatné,Kuba jako bašta komunismu OK,ale jedna návštěva skanzenu stačí...a tak nějak mám rád ty bramborové knedlíky a pivo a to nikde v takové kvalitě nedostanu,navíc jsem středočech,takže ty horka nic moc pro mne dlouhodobě.

Hele kazdymu co vyhovuje.. Netvrdim ze je to pro kazdyho. Ale jsem na tom stejne jako Richma a spousta jinejch lidi.. Spousta veci mi z Cech chybi, cechy samotne jsou nadherny kus zeme, ale tohle tady se neda srovnat.. Jako misto na trvale ziti je to tady podle me lepsi..
TOYOTA LANDCRUISER PRADO

Uživatelský avatar
MartyCZe
Příspěvky: 1020
Registrován: 10 říj 2011 18:15

Re: australie

Příspěvek od MartyCZe »

badczech píše:Hele kazdymu co vyhovuje.. Netvrdim ze je to pro kazdyho. Ale jsem na tom stejne jako Richma a spousta jinejch lidi.. Spousta veci mi z Cech chybi, cechy samotne jsou nadherny kus zeme, ale tohle tady se neda srovnat.. Jako misto na trvale ziti je to tady podle me lepsi..
<---------


Ono, že my se máme jak prasata apod. řeči maj většinou lidi, který jsou už usedlý a smířili se s tím, že to tu už lepší nebude 8)

Ty ostatní raději utíkají pryč a sem se vrací na dovolenou
Škoda RAPID 1.2 TSI 77kw
Škoda Fabia I. - Hromada Technických Problémů :) - bejvávalo :/

Uživatelský avatar
Rostack
Příspěvky: 807
Registrován: 12 zář 2012 14:22

Re: australie

Příspěvek od Rostack »

Mým snem je jednou Zéland, uvidíme 8)
life's too short to drive slow

Jardafox
Moderátor
Příspěvky: 6530
Registrován: 02 srp 2004 11:27

Re: australie

Příspěvek od Jardafox »

badczech píše:
Jardafox píše:
MartyCZe píše:Napiš uživateli Ritchma, ten tam žije.

Jinak na tvém místě neváhám a jen utíkej poznat nějaky svět a klidně tam i zůstaň. Sám to mám v plánu a po tom co jsem procestoval pár zemí tak říkám, všude dobře - mimo čechy nejlíp 8)
já čím víc cestuju, tím víc si říkám, že se tady zase tak špatně nemáme
pokud chceš bejt celej život lopata, tak tě amerika i austrálie vítá s otevřenou náručí. nic lepšího tam ale nečeká a emerickej sen se ti brzy rozplyne
Tak to je presne vono.. Jak muzes rict ze tu budes jenom lopata? Ty snad vis jak to chodi? Jak je tezky/lehky je tu ziskat praci ve tvem oboru?

Nevis...

Tak neprepinej...


Ja delam to co jsem vystudoval v cechcah od stredni skoly, mam praxi z Cech a vice mene mi tu trvalo pet let se dostat na pozici o stupen vyssi ve stejnem oboru co jsem delal v CZ.. Pohoda teplicko, prace 9-5, plaze, sluzebni auto a relax..

Osobne muzu rict, ze cechu si tu vazi jako pracovniku a rekl bych ze jsou zadani protoze dovedou makat. Problem je ovsem s vizama a s omezenima ktere s tim souvisi.. (Jako student muzes legalne pracovat 20 hodin tydne - a to si nevydelas ani na najem s jidlem a pitim) A ne kazdej si lajskne to ze te zamestna nelegalne nebo ti da vic hodin nez by mel.. Obvzlaste na nejake vyssi pozici.

To je ale na tobe jak dobre se dovedes zorientovat a vyuzit kontaktu a schponosti ktere jsi dostal do vinku..

V mem okoli co znam cechy tak pracujou bud na sebe (neco jako zivnostak) v IT oborech, Architekti, automechanici, na stvabach, nebo vlastni jakejkolkiv bussiness, hospody, restaurace, delivery drivers...atd.. Studenti berou vse co se namane, od uklizeni, pres barmany, home delivery, nursing atd..

Jakmile ale ziskas Permanent residency, nebo (jako ja a spousta cechu tady) uz mame dve obcanstvi.. Ceske a Australske.. A to uz je foxik.. Nerikam ze to bylo vzdy jednoduche a kolikrat jsem si hrabnul na dno, ale zvyknes si a priste uz vis jak na vec. Nakonec po praci kdyz si jdes lehnout na plaz jen si odfrknout reknes si, ze to za to stoji..
v americe jsem byl 4xvždycky na léto pracovat a v podstatě od začátku se rozhlížel po možnostech, jak tam získat kvalifikovanou práci a bejt tam delší dobu. kvalifikovanou myslím, kde ti uznaj náš vš diplom, nějaká firma se za tebe zaručí, dostaneš pracovní víza a budeš mít nějakou budoucnost, že si časem budeš moct zažádat o zelenou kartu, nebudeš se pořád muset ohlížet apod...realita je ale taková, že kdokoliv tam za těch 5 let, co jsem tam jezdil zůstal, nikdy se nikam nedostal...vždycky to budou jen imigranti, kteří v drtivý většině dřou rukama - sklady, supermarkety, mekáče, různej maintenance apod, rodilí amíci se na tebe dívaj skrz prsty, přátelství je tam povrchní a člověk dřív nebo později skončí v nějaký východoevropský komunitě (česko-polsko-rusko) což je samo o sobě cesta do pekel, protože se tam většinou pracuje na černo, dost chlastá a je to v podstatě časovaná bomba (znám případ co tam borec žil a makal deset let, měl tam rodinu, majetek, pak se jednou vožral, usnul v autě, našli ho čerti a bezdebat táhl zpět do česka)
austrálie, novej zéland - nevěřím tomu, že by to tam bylo o něco lepší - znám dost lidí co tam za prací jeli, byli spokojení, něco vydělali, ale dřív nebo později se vrátili. ale hlavně - dřeli tam jak mezci
práci v zahraničí se určitě nebráním, ale jak už tady několikrát zaznělo, každýmu sedne něco jinýho. osobně si myslím, že taková západní evropa je co se týče životní úrovně na tom možná líp než třeba usa a lidi se tam na vás nedívají tolik zkrz prsty, mají nám bližší povahu a celkově tam není takovej problém s žitím, pracovním povolením apod.
Fiat Panda 1.2 >> AR 155 2.0 TS >> BMW E30 318i >> AR Giulietta 2.0 TD >> Ford Sierra 2.0i DOHC >> Saab 9000 CSE 2.0t >> AR 164 2.5 TD >> Ford Sierra 2.0i >> Lancia Lybra 2.4jtd

Uživatelský avatar
Breakthru
Příspěvky: 1804
Registrován: 05 dub 2006 19:59
Bydliště: Třebíč...

Re: australie

Příspěvek od Breakthru »

životní úroveň je u nás bídná už jen proto, že lidi se raději spokojí s 15 000 na měsíc a s minimem starostí, než třeba s trojnásobkem za větší úsilí.Stejně tak nechuť lidí dojíždět někam dál za prácí nebo se učit cizím jazykům......
A není pravda, že venku každej dělá lopatu.Na začátek možná budiž, ale záleží na schopnostech každýho....Pokud teda lopatou není myšlená každá manuální práce.Ale sedět v kanclu bez perfektní znalosti jazyka taky nejde....
svět dospělých je pro mne záhadou......

Jardafox
Moderátor
Příspěvky: 6530
Registrován: 02 srp 2004 11:27

Re: australie

Příspěvek od Jardafox »

nemakačenka najdeš v každý zemi
Fiat Panda 1.2 >> AR 155 2.0 TS >> BMW E30 318i >> AR Giulietta 2.0 TD >> Ford Sierra 2.0i DOHC >> Saab 9000 CSE 2.0t >> AR 164 2.5 TD >> Ford Sierra 2.0i >> Lancia Lybra 2.4jtd

Uživatelský avatar
bóďa
Příspěvky: 2337
Registrován: 12 pro 2005 19:05
Bydliště: Kutná Hora
Kontaktovat uživatele:

Re: australie

Příspěvek od bóďa »

badczech píše:V mem okoli co znam cechy tak pracujou bud na sebe (neco jako zivnostak) v IT oborech, Architekti, automechanici, na stvabach, nebo vlastni jakejkolkiv bussiness, hospody, restaurace, delivery drivers...atd..
jak přesně funguje toto? nepředpokládám, že tam přijede pepa z horní dolní a jde si pro živnosťák.
co jsem tak pochopil, tak to jde jedině na studentské vízum..? dík 8)
3x Renault Safrane Hartge Biturbo

Uživatelský avatar
Breakthru
Příspěvky: 1804
Registrován: 05 dub 2006 19:59
Bydliště: Třebíč...

Re: australie

Příspěvek od Breakthru »

Jardafox píše:nemakačenka najdeš v každý zemi
nejde o nemakačenka a ani o nějaký příživníky nebo flákače, ale o kvalifikovaný lidi, který třeba remcaj nad svým platem, ale prostě být doma odpoledne, pohodička a do práce cestovat max 20 minut je pro ně zásadní.Přitom jsou to kvalifikovaní řemeslníci, co by v zahraničí vydělali hodně slušný peníze.Jazyk je jedna věc, bez ní to nejde, ale pokud člověk nic neumí, nemá chuť do práce nebo je neschopnej, tak štěstí jen tak nepotká.Hlavní je rozumět práci....
svět dospělých je pro mne záhadou......

Uživatelský avatar
LiberaleMiguel2
Příspěvky: 3841
Registrován: 22 říj 2013 17:21

Re: australie

Příspěvek od LiberaleMiguel2 »

.....a takových lidí je v ČR naprostá většina. A smutné je, že to ti staří přenášejí na mladé, kdy do firmy nastoupí mladý klučina plný plánů atd a ti pupkati fotři ho tak semelou, že za pár měsíců remcá jako oni.... Kafe v ruce, plat na piču, práce na piču, baba na piču, po šichtě honem na pivo, aby stihnul tramvaj a zase znova...
JSEM ZPÁTKY NA SVÉM PŮVODNÍM PROFILU, TAKŽE COKOLIV PIŠTE NA LiberaleMiguel (bez dvojky)

Uživatelský avatar
Breakthru
Příspěvky: 1804
Registrován: 05 dub 2006 19:59
Bydliště: Třebíč...

Re: australie

Příspěvek od Breakthru »

a to je to, proč je naše životní úroveň na hovno.Začít maj lidi u sebe.Staří remcaj jak nemohli za komančů studovat, cestovat atd. a dneska, když má vejšku skoro každej, co má do prdele díru a člověk v podstatě může během pár hodin bejt kdekoliv na světě, tak jsou všichni doma.....Když jsme se s lidma bavil o práci v zahraničí, tak základní problém, že je to daleko, neumí řeč a neví, co by tam dělali.Tady maj hovno, ale zas to hovno maj jistý...Pohodlnost je prostě cesta do pekel, proto fandím všem, co se seberou a jdou makat třeba do Australie, USA, UK atd....
svět dospělých je pro mne záhadou......

Uživatelský avatar
Jarbi
Příspěvky: 539
Registrován: 24 zář 2008 12:57

Re: australie

Příspěvek od Jarbi »

To jo, ať dou, všichni 8)

Ritchma
Moderátor
Příspěvky: 9432
Registrován: 11 úno 2004 21:38

Re: australie

Příspěvek od Ritchma »

Podle toho co píše Jardafox to tady bude bude trošku jinak než v Usa. Je tu hodně cizinců na všech různých pozicích, takže je tu trošku snažší se vypracovat.
Navíc dostat se sem není úplně levná záležitost, takže už to samo o sobě zajišťuje, že lidi co sem z čr přijedou už mají nějakou úroveň a nebojí se makat. A lidi co makaj tu ocení, protože australani jsou většinou lenoši a na všechno mají dost času.
No a co se týče platů. I při nezajímavý práci na plný úvazek tu i přes vyšší ceny člověk dokáže bez většího snažení za měsíc ušetřit víc, než průměrný člověk v čr vydělá. Když má pak člověk svůj business nebo už se vypracoval někam výš, platy jsou úplně jinde.

A jak už tu padlo, opravdu každému vyhovuje něco jiného. Mě už kromě rodiny a kamarádů nechybí z čr vůbec nic.
Build shit car, call everyone haters....
Function > Form

Uživatelský avatar
MartyCZe
Příspěvky: 1020
Registrován: 10 říj 2011 18:15

Re: australie

Příspěvek od MartyCZe »

Breakthru píše:a to je to, proč je naše životní úroveň na hovno.Začít maj lidi u sebe.Staří remcaj jak nemohli za komančů studovat, cestovat atd. a dneska, když má vejšku skoro každej, co má do prdele díru a člověk v podstatě může během pár hodin bejt kdekoliv na světě, tak jsou všichni doma.....Když jsme se s lidma bavil o práci v zahraničí, tak základní problém, že je to daleko, neumí řeč a neví, co by tam dělali.Tady maj hovno, ale zas to hovno maj jistý...Pohodlnost je prostě cesta do pekel, proto fandím všem, co se seberou a jdou makat třeba do Australie, USA, UK atd....
:potlesk: :poklona:

Doslova vystiženo
Škoda RAPID 1.2 TSI 77kw
Škoda Fabia I. - Hromada Technických Problémů :) - bejvávalo :/

Uživatelský avatar
badczech
Příspěvky: 197
Registrován: 11 dub 2007 14:50
Bydliště: Maroubra Beach

Re: australie

Příspěvek od badczech »

Jardafox píše:austrálie, novej zéland - nevěřím tomu, že by to tam bylo o něco lepší - znám dost lidí co tam za prací jeli, byli spokojení, něco vydělali, ale dřív nebo později se vrátili. ale hlavně - dřeli tam jak mezci
práci v zahraničí se určitě nebráním, ale jak už tady několikrát zaznělo, každýmu sedne něco jinýho. osobně si myslím, že taková západní evropa je co se týče životní úrovně na tom možná líp než třeba usa a lidi se tam na vás nedívají tolik zkrz prsty, mají nám bližší povahu a celkově tam není takovej problém s žitím, pracovním povolením apod.

Tou zapadni evropou myslis co presne? Nemecko? Francii? Anglii? Tam si fakt myslis ze na tebe nebudou koukat pres prsty? Ze se nebudes muset stykat s ceskou komunitou? To si trochu protirecis.. Ale jasny no.. Radsi bys nekam bliz a neco jednodussiho, to uz je na tobe co si vyberes...
TOYOTA LANDCRUISER PRADO

Uživatelský avatar
badczech
Příspěvky: 197
Registrován: 11 dub 2007 14:50
Bydliště: Maroubra Beach

Re: australie

Příspěvek od badczech »

bóďa píše:
badczech píše:V mem okoli co znam cechy tak pracujou bud na sebe (neco jako zivnostak) v IT oborech, Architekti, automechanici, na stvabach, nebo vlastni jakejkolkiv bussiness, hospody, restaurace, delivery drivers...atd..
jak přesně funguje toto? nepředpokládám, že tam přijede pepa z horní dolní a jde si pro živnosťák.
co jsem tak pochopil, tak to jde jedině na studentské vízum..? dík 8)

Presne tak.. Neni to az tak jednoduchy ale. Proste vyplnis on line formular a behem chvilky mas tzv ABN number. To je jako cislo zivnostaku. A pak muzes delat to na co si zadas. Cokoliv.. Ta mene jednoducha cast je ta, ze presto ze muzes podnikat v cemkoliv a chces mit pojisteni a moznost ziskavat zakazky od vetsich - opatrnejsich subjektu musis dokazat proskoleni v danem oboru (neco jako nastavba stredni - kurzy co se delaji dalkove nebo jednou za tejden vecer. Jsou celkem jednoduchy hlavni je tam byt a na zaver udelat jakysi test - skoleni si musis zaplatit) Samozrejme cim vice jsi proskolen tim jednodusi je sehnat si praci..
TOYOTA LANDCRUISER PRADO

Uživatelský avatar
AlesiBoss
Příspěvky: 720
Registrován: 05 říj 2012 14:26

Re: australie

Příspěvek od AlesiBoss »

K tomu co psal Jardafox reknu jediny - pokud chcete v Americe a vubec kdekoliv zustat, nemeli byste tam chtit byt zamestnani, ale spis zacit svoje podnikani... Jasny, je spousta vyjimek a jde to i jinak, ale prave to podnikani je nejrychlejsi a nejjednodussi cesta z toho pekla kdy makate jen prackama v supermarketu apod.
už nemám hnujdaj...

Uživatelský avatar
MartyCZe
Příspěvky: 1020
Registrován: 10 říj 2011 18:15

Re: australie

Příspěvek od MartyCZe »

AlesiBoss píše:K tomu co psal Jardafox reknu jediny - pokud chcete v Americe a vubec kdekoliv zustat, nemeli byste tam chtit byt zamestnani, ale spis zacit svoje podnikani... Jasny, je spousta vyjimek a jde to i jinak, ale prave to podnikani je nejrychlejsi a nejjednodussi cesta z toho pekla kdy makate jen prackama v supermarketu apod.
Podnikání myslíš asi ve smyslu se živit "melouchařinou". Nebo si nedokážu představit jak někdo odjede do zahraničí a začne podnikat v jakýmkoliv odnoží bez znalosti nároků trhu a jeho mentality.
A hlavně dnes už máš miliony nadnárodních firem, kde tě vezmou i jako cizince pokud obstojíš v AJ
Škoda RAPID 1.2 TSI 77kw
Škoda Fabia I. - Hromada Technických Problémů :) - bejvávalo :/

Odpovědět

Zpět na „Pokec“