Přepis auta - polopřevod od 1.1.2015

Pokec nejen o autech...

Moderátoři: Eiffel, Fáboš, Bohuš, Berry, habitat3, Tommy1978, Kane13, Ritchma

Odpovědět
Rudi
Moderátor
Příspěvky: 11957
Registrován: 22 srp 2004 13:03
Bydliště: OK
Kontaktovat uživatele:

Přepis auta - polopřevod od 1.1.2015

Příspěvek od Rudi »

Tak konečně trochu změna 8) ještě, že u nás je minimum bazarů, takže tu nebudou takový návaly jako asi ve větších městech, kde bude x zbytečných operací navíc....

Co udělat s odhlášenými auty

Auta, která budou k 1. 1. 2015 v „polopřevodu“ (původní vlastník se odhlásil a nový nenahlásil):
do 30. 6. 2015 je nutné přihlásit vlastníka a doložit, že auto je technicky způsobilé k provozu, prošlo evidenční kontrolou a je pojištěné. Jinak bude vůz vyřazen z registru, tedy považován za zaniklý a už jej nepůjde nikdy přihlásit. Pokud s ním bude někdo jezdit, hrozí mu pokuta v řádu desetitisíců a sebrání řidičského průkazu na půl roku.

Auta, která budou k 1. 1. 2015 v „depozitu“ (dočasně odhlášená s odevzdanými SPZ):
doba dočasného vyřazení méně než 18 měsíců: vlastník nemusí dělat nic, po 31. 12. 2015 se vůz automaticky v registru překlopí do režimu „vyřazeno z provozu“, což je obdoba dnešního depozitu (auto bude úředně existovat, ale bude mít odevzdané značky, nebude se s ním smět jezdit a nebude se na ně muset platit povinné ručení)
doba dočasného vyřazení přesáhla 18 měsíců: vlastník musí do konce roku 2015 nahlásit obecnímu úřadu, kde auto stojí a jak je hodlá využívat. Pak se z dnešního depozitu překlopí do režimu „vyřazeno z provozu“ (viz předchozí bod). Pokud toto vlastník nenahlásí, auto bude definitivně vyřazeno, úředně zanikne a už nebude možné je znovu přihlásit.

Převod má proběhnout na registru vozidel v místě bydliště původního majitele. Dostavit se tam mohou buď jak prodávající, tak kupující, nebo jen jeden z nich. Bude ovšem potřebovat plnou moc od toho druhého, nově úředně ověřenou. Toto razítko stojí 30 korun.

Zdroj: http://ekonomika.idnes.cz/prevody-aut-s ... oprava_nio" onclick="window.open(this.href);return false;

/ edit

Podle nové úpravy nebude odhlášení a přihlášení vozidla dvěma úkony, ale pouze jedním. De facto to znamená, že buď prodávající a kupující zajdou na úřad společně a vozidlo najednou odhlásí a hned přihlásí, nebo jeden zmocní druhého, nebo oba společně zmocní třetí osobu. Z toho vyplývá, že je možno vozidlo odhlásit i přihlásit jak v kraji, odkud vozidlo pochází, tak v kraji, kam je prodáváno; úřady si mezi sebou tuto informaci předají. Potud zjednodušení.

Vlastník vozidla dočasně vyřazeného déle než 18 měsíců ke dni nabytí platnosti zákona, tedy k 1. lednu 2015, musí do 1 roku od nabytí platnosti zákona úřadu ohlásit umístění a způsob využití takovéhoto vozidla. Pokud tak neučiní, vozidlo zaniká. Zánik vozidla znamená, že vozidlo bylo sešrotováno či zničeno živelnou katastrofou, např. povodní či požárem. Vozidlo však de iure nebylo zničeno, bylo-li pouze rozebráno.
Stejná povinnost platí i tehdy, je-li vozidlo vyřazeno z registru na žádost vlastníka a není do něj znovu zaregistrováno do 12 měsíců od vyřazení. Pokud vlastník požadované údaje úřadu neoznámí, vozidlo opět zaniká.

http://www.autoforum.cz/zivot-ridice/pr ... omplikace/" onclick="window.open(this.href);return false;
Naposledy upravil(a) Rudi dne 09 lis 2014 18:08, celkem upraveno 1 x.
VW - Very Wonderful
ALUSADY.CZ - originální alu kola na Váš vůz
Dovoz vozidel, odtahy z celé EU, STK

kony5
Příspěvky: 1337
Registrován: 30 pro 2008 22:21

Re: Přepis auta - polopřevod od 1.1.2015

Příspěvek od kony5 »

nechapu proč auto muže samozaniknout v depozitu bez ekolikvidace a nikoho nezajima co je s vrakem...a když ho chci legalně rušit musim auto odvezt na šroták ....... zas buzerace s tim obnovováním depozitu akorát....

Uživatelský avatar
Mike Mad
Moderátor
Příspěvky: 2347
Registrován: 11 kvě 2004 10:59
Bydliště: Sleepy Hollow - Dux
Kontaktovat uživatele:

Re: Přepis auta - polopřevod od 1.1.2015

Příspěvek od Mike Mad »

nejlepsi zpusob jak naskladnit auta na dily je nakoupit je v poloprevodu a stat za vas vyresi zdarma zruseni bez ekolikvidace.

hned po 1.lednu se chystam na urad kvuli Jette co mam v depozitu uz skoro 5 let :D tak sem zvedavej co po mne budou chtit za dokazovani. auto je olakovana kastle na napravach jen a stoji v garazi
Volkswagen Jetta Mk2 Coupe US&A 2.0 16V ABF ... reconstruction
Volkswagen Bora Variant 1.9TDI ARL ... daily

Jardafox
Moderátor
Příspěvky: 6530
Registrován: 02 srp 2004 11:27

Re: Přepis auta - polopřevod od 1.1.2015

Příspěvek od Jardafox »

pro bazary nic moc teda. to budou muset krom zařízení převodu na sebe tím pádem vlastně platit i POV u aut, co většinu času akorát stojí na ploše :roll:
Fiat Panda 1.2 >> AR 155 2.0 TS >> BMW E30 318i >> AR Giulietta 2.0 TD >> Ford Sierra 2.0i DOHC >> Saab 9000 CSE 2.0t >> AR 164 2.5 TD >> Ford Sierra 2.0i >> Lancia Lybra 2.4jtd

Rudi
Moderátor
Příspěvky: 11957
Registrován: 22 srp 2004 13:03
Bydliště: OK
Kontaktovat uživatele:

Re: Přepis auta - polopřevod od 1.1.2015

Příspěvek od Rudi »

kony5 píše:nechapu proč auto muže samozaniknout v depozitu bez ekolikvidace a nikoho nezajima co je s vrakem...a když ho chci legalně rušit musim auto odvezt na šroták ....... zas buzerace s tim obnovováním depozitu akorát....
Já sem zvědavej, jak to bude nadále, jestli to bude stejnej způsob? Uložit auto na rok a půl do depozitu a pak zmizí, jinak jedině s papírem :?
VW - Very Wonderful
ALUSADY.CZ - originální alu kola na Váš vůz
Dovoz vozidel, odtahy z celé EU, STK

kony5
Příspěvky: 1337
Registrován: 30 pro 2008 22:21

Re: Přepis auta - polopřevod od 1.1.2015

Příspěvek od kony5 »

nechal bych depozit depozitem a nehrabal do nej zbytecne....toto je nedoresene..mam v depu auto i motorku obe pojizdne stoji mi v dilne neni na to cas a ted by jako meli zaniknout proc?...ty co stim vyjebavaj si vzdycky klicku najdou....ne ze bych s ekopoplatkama souhlasil....ale dalsi otravovani lidi asi jako s mesicnim dph..... k tomu mi jeste pridaji co?...chodit na zdravotni pojistovnu kazdy mesic hlasit jim ze ziju?

Uživatelský avatar
Kane13
Moderátor
Příspěvky: 1737
Registrován: 17 lis 2009 23:33
Bydliště: Ecce Homo

Re: Přepis auta - polopřevod od 1.1.2015

Příspěvek od Kane13 »

Jardafox píše:pro bazary nic moc teda. to budou muset krom zařízení převodu na sebe tím pádem vlastně platit i POV u aut, co většinu času akorát stojí na ploše :roll:
POV platí bazary pokaždé, většinou mají vytvořenou flotilu... Kdyby neplatili, tak půlka bazarů zanikne za asistence chlapců ČKP
Bad things happen when good people pretend nothing is wrong. - Corey Mother Fuckin´Taylor

Uživatelský avatar
maRkus
Příspěvky: 5343
Registrován: 15 zář 2006 13:08
Bydliště: Praha 13
Kontaktovat uživatele:

Re: Přepis auta - polopřevod od 1.1.2015

Příspěvek od maRkus »

bazary POV neplatí protože CKP poslou dopis ze auto stoji mimo pozemni komunikaci a mrdat je do ucha..
co se bazaru, tak ty mas ty prevozni znacky (zelene pismo na bilem podkladu), na to se plati pov a plati to zrovna na auto ktere na to jezdi..
AUTOSERVIS, PNEUSERVIS, AUTOSKLO, RYCHLOSERVIS, mechanické práce, klempířina, lakovaní, odtah vozidel. (Praha 5) - SZ nebo 603 909 767, http://www.freshlak.cz" onclick="window.open(this.href);return false;

https://www.flickr.com/photos/130435261@N04/" onclick="window.open(this.href);return false;

Uživatelský avatar
Kane13
Moderátor
Příspěvky: 1737
Registrován: 17 lis 2009 23:33
Bydliště: Ecce Homo

Re: Přepis auta - polopřevod od 1.1.2015

Příspěvek od Kane13 »

To nedělají zdaleka všechny bazary. Spíš bazary, který dovážejí auta ze zahraničí. Ale to je debata mimo, pojďme to tu nezasírat, tohle téma má potenciál
Bad things happen when good people pretend nothing is wrong. - Corey Mother Fuckin´Taylor

kony5
Příspěvky: 1337
Registrován: 30 pro 2008 22:21

Re: Přepis auta - polopřevod od 1.1.2015

Příspěvek od kony5 »

využijme tento skryty potencial a dohodněme demonstraci (defenestraci ? :D ) před parlamentem ....

Uživatelský avatar
Rendis
Příspěvky: 1853
Registrován: 09 zář 2004 19:43
Kontaktovat uživatele:

Re: Přepis auta - polopřevod od 1.1.2015

Příspěvek od Rendis »

Jsem z toho jelen :(
BMW e34/M5 4.0 V8
BMW e34/M5 3.6
BMW e34 2.5i 24v vanos
2x dopr.prostředek: 1.3 MPi;
ex BMW e36 1.8i R.I.P

Uživatelský avatar
m.artty
Moderátor
Příspěvky: 8238
Registrován: 23 čer 2009 22:23
Bydliště: Litvínov
Kontaktovat uživatele:

Re: Přepis auta - polopřevod od 1.1.2015

Příspěvek od m.artty »

Aspoň mě to donutí vyřešit resty :lol: Smysl to asi má, udělá se v tom trochu pořádek... sice zbyde spousta auto bez papírů, ale zase na druhou stranu, nemají to lidi mít v bordelu.
Současnost: Kadett E 2,0 GSi cabrio & Calibra 2,5 V6 & Omega B 2,5 TD
Minulost: Astra F 1,7 TD, Astra F 1,4 16V sedan, Kadett E 1,6 cabrio, Kadett E 1,6i cabrio, Golf II 1,6D, a pár Kadet na díly

Uživatelský avatar
SomČarovný
Příspěvky: 478
Registrován: 13 srp 2014 23:27

Re: Přepis auta - polopřevod od 1.1.2015

Příspěvek od SomČarovný »

Mě by zajímalo, když bude spojeno odhlášení s přihlášením na jednom místě, jak to bude s vydáváním RZ? To mi chcete říct, že na úřadě budou mít vždycky značky z každého kraje, kdyby náhodou to chtěl někdo přihlásit? To je asi pěkně nedomyšlená blbost ne?
7GTD

kony5
Příspěvky: 1337
Registrován: 30 pro 2008 22:21

Re: Přepis auta - polopřevod od 1.1.2015

Příspěvek od kony5 »

m.artty píše:Aspoň mě to donutí vyřešit resty :lol: Smysl to asi má, udělá se v tom trochu pořádek... sice zbyde spousta auto bez papírů, ale zase na druhou stranu, nemají to lidi mít v bordelu.
jde tu o to že lidi co jezdí v odhlášce si zas nějakou kličku najdou .... mně to nevadí proto že bych jezdil v odhlášce i když nemám tu jejich ekodaň rád na autě sem to zaplatil abych to měl v pořadku jak to má být... ale že mám něco z nějakeho duvodu v depozitu a zas tam budu muset chodit.... i to dph mi tak moc nevadí nebudu to počítat co 3 měsice ale jednou za měsíc takže to ho zas nebude tolik ... ale zas tam musím jít... ten čas mi jako osvč co musím lítat po uřadech nikdo neproplatí a na ty jejich otravene hnusne xichty nejsem zvědavy ....

Uživatelský avatar
m.artty
Moderátor
Příspěvky: 8238
Registrován: 23 čer 2009 22:23
Bydliště: Litvínov
Kontaktovat uživatele:

Re: Přepis auta - polopřevod od 1.1.2015

Příspěvek od m.artty »

Tomu rozumím, protože mě to taky štve někde lítat. Víceméně bydlím v Praze, ale bydliště mám v Litvínově, kam se dostanu většinou jen na víkendy. Tím pádem jsem v prd... protože tam se pracuje jen v pondělí a středu. Každopádně dlouhodobý depozit by se měl chodit po půl roce prodlužovat, ne? Taky se snažím mít věci v cajku... i bych je měl, kdyby úřady spolupracovaly s lidma a mezi s sebou... a úředníci se netvářili jako že je všechno sere a nic nejde.
Současnost: Kadett E 2,0 GSi cabrio & Calibra 2,5 V6 & Omega B 2,5 TD
Minulost: Astra F 1,7 TD, Astra F 1,4 16V sedan, Kadett E 1,6 cabrio, Kadett E 1,6i cabrio, Golf II 1,6D, a pár Kadet na díly

Uživatelský avatar
Mike Mad
Moderátor
Příspěvky: 2347
Registrován: 11 kvě 2004 10:59
Bydliště: Sleepy Hollow - Dux
Kontaktovat uživatele:

Re: Přepis auta - polopřevod od 1.1.2015

Příspěvek od Mike Mad »

no ja se tam furt hodim na ten deposit ptat kdyz jdu kolem a pored mi rikaji ze nci nemusim ze az to budu vyzvedavat. tak treba mne ceka prekvapeni ze uz mi to davno vyradili bez meho vedomi
Volkswagen Jetta Mk2 Coupe US&A 2.0 16V ABF ... reconstruction
Volkswagen Bora Variant 1.9TDI ARL ... daily

Uživatelský avatar
matt
Příspěvky: 1931
Registrován: 17 črc 2007 15:20
Bydliště: Plzeň

Re: Přepis auta - polopřevod od 1.1.2015

Příspěvek od matt »

Hodně lidí kupuje auta mimo úřední hodiny takže se v podstatě nic nezmění..

Spíše by mi zajímalo, jak to bude on nového roku s čistopisama.. Dost lidí tvrdí že čistopisy budou také zrušeny.. Zná někdo na toto odpověď ?
Dovoz aut ze zahraničí, Non-stop odtah, Kompletní péče o vozidlo (mytí, leštění, tepování, leštění světel), Zařízení STK, Diagnostika vozidel, Rychlé sjednání pojistky za fajn cenu, Servis.
Plzeň 775115675

Uživatelský avatar
F.l.a.n.e.l.
Příspěvky: 14358
Registrován: 05 lis 2004 19:03
Bydliště: Split, Croatia

Re: Přepis auta - polopřevod od 1.1.2015

Příspěvek od F.l.a.n.e.l. »

Dle výkladu se změny týkají auto : dočasně vyřazných, či v převodu.
Tipuju, že s čistopisema nic měnit nebude, jelikož tyto auta ještě nebyly nikdy přihlášené.
Budou se brát dle mého jako nová auta
Autoservis, diagnostika, geometrie, zprostředkování STK, přihlášení, evidenční kontroly,...


Škoda Rapid 130 (2,0i 16v) Budíž ti země lehká. Děkuju ti za vše :poklona:

Joyride
Příspěvky: 410
Registrován: 22 lis 2008 21:17
Bydliště: Praha

Re: Přepis auta - polopřevod od 1.1.2015

Příspěvek od Joyride »

Asi úplně nerozumim tomuhle čupr zákonu. Možná se mýlim, ale snad na idnes.cz byl ten článek ještě trochu delší...

Pokud teda chápu dobře, v TP bude i bazar jako majitel, protože si každej všechno bude muset ihned přihlásit. Status "první majitel" tim pádem neexistuje.
Jak tu někdo dobře zmínil, takže jedno auto vystřídá asi milion SPZ (co bazar, to jedna) a třeba nám v Praze dojdou značky asi tak za měsíc, protože jen Áčka s Esou budou teoreticky dohlašovat všechny svoje auta. Ptákovina, neskutečná.

A co když auto neni schopný evidenčky, tzn. i přihlášení? Pokud koupíte od někoho nepojízdný auto nebo bouračku, co s tim? Nikdo vás přeci nemůže donutit, aby měl člověk podval a auto dopravil na evidenčku...

A úplně nejlepší je auto od leasingovky nebo firmy. Plnou moc nikdo nechce dát, maj svýho člověka, kterej odhlašuje. Ale podle novýho zákona začne zobat antidepresiva, protože si s každym kupujícim bude muset domluvit schůzku na úřadě, aby auto rovnou převedli 8) 8) 8) .


Za mě - v praxi NEUSKUTEČNITELNÝ.


Omlouvám se, pokud jsem něco zkomolil, ale už jsem slyšel tolik teoretickejch variant novýho zákona...

Uživatelský avatar
maRkus
Příspěvky: 5343
Registrován: 15 zář 2006 13:08
Bydliště: Praha 13
Kontaktovat uživatele:

Re: Přepis auta - polopřevod od 1.1.2015

Příspěvek od maRkus »

asi tak.... radsi nechat tento debilni system jak je do ted... zadna uprava ulehcujici proces tam neni...
AUTOSERVIS, PNEUSERVIS, AUTOSKLO, RYCHLOSERVIS, mechanické práce, klempířina, lakovaní, odtah vozidel. (Praha 5) - SZ nebo 603 909 767, http://www.freshlak.cz" onclick="window.open(this.href);return false;

https://www.flickr.com/photos/130435261@N04/" onclick="window.open(this.href);return false;

Uživatelský avatar
Zemi
Moderátor
Příspěvky: 8750
Registrován: 29 čer 2004 19:52
Bydliště: 608372848
Kontaktovat uživatele:

Re: Přepis auta - polopřevod od 1.1.2015

Příspěvek od Zemi »

Joyride zabil... Je to kravina.
(nejen) UK (United Kingdom - Anglie) DOVOZ VOZIDEL - DÍLŮ

> DOVOZ - ODTAH - PROVĚŘENÍ vozidel v celé EU <

tel. 608 372 848

šindyk
Příspěvky: 47
Registrován: 24 zář 2012 13:32

Re: Přepis auta - polopřevod od 1.1.2015

Příspěvek od šindyk »

Chtěl bych se zeptat: v roce 2002 jsem podědil motorku, byla v depozitu a je tam pořád. Nemám ji přepsanou na sebe. Do budoucna ji chci ale přihlásit. Jak v této vym*dávce rozumět? Mám si to přepsat na sebe, říct na úřadě, že stojí ve sklepě a nechat dál v depozitu?

Uživatelský avatar
starter
Příspěvky: 831
Registrován: 03 dub 2006 15:21
Bydliště: kousek vod Prahy

Re: Přepis auta - polopřevod od 1.1.2015

Příspěvek od starter »

to není vymr*ávka, ale bič na vymr*ávače
odtah od 7kč/km 731810210

Uživatelský avatar
Zemi
Moderátor
Příspěvky: 8750
Registrován: 29 čer 2004 19:52
Bydliště: 608372848
Kontaktovat uživatele:

Re: Přepis auta - polopřevod od 1.1.2015

Příspěvek od Zemi »

Nalezena jiz nejaka ojebavka? :D Jsem si na to pred chvili vzpomnel...
(nejen) UK (United Kingdom - Anglie) DOVOZ VOZIDEL - DÍLŮ

> DOVOZ - ODTAH - PROVĚŘENÍ vozidel v celé EU <

tel. 608 372 848

Uživatelský avatar
m.artty
Moderátor
Příspěvky: 8238
Registrován: 23 čer 2009 22:23
Bydliště: Litvínov
Kontaktovat uživatele:

Re: Přepis auta - polopřevod od 1.1.2015

Příspěvek od m.artty »

Jak bude fungovat to rušení aut z depa? Když to tam hodím, nechám to být, tak oni ho třeba za rok zruší? Nebo to platí jen pro ty auta, co tam jsou teď dlouhodobě?
Současnost: Kadett E 2,0 GSi cabrio & Calibra 2,5 V6 & Omega B 2,5 TD
Minulost: Astra F 1,7 TD, Astra F 1,4 16V sedan, Kadett E 1,6 cabrio, Kadett E 1,6i cabrio, Golf II 1,6D, a pár Kadet na díly

Uživatelský avatar
habitat3
Moderátor
Příspěvky: 3804
Registrován: 06 srp 2005 22:24
Bydliště: Karlovy Vary
Kontaktovat uživatele:

Re: Přepis auta - polopřevod od 1.1.2015

Příspěvek od habitat3 »

Super, jsem zvědavej jak budu řešit TP na fitchly co mám dlouhodobě v depozitu.. :kladivo:

Uživatelský avatar
deywis
Příspěvky: 608
Registrován: 15 zář 2008 17:09
Bydliště: Vyškov

Re: Přepis auta - polopřevod od 1.1.2015

Příspěvek od deywis »

"Převod má proběhnout na registru vozidel v místě bydliště původního majitele. Dostavit se tam mohou buď jak prodávající, tak kupující, nebo jen jeden z nich. Bude ovšem potřebovat plnou moc od toho druhého, nově úředně ověřenou. Toto razítko stojí 30 korun."

Takze pokud budu prodavat/kupovat auto tak nemuzu o vikendu nebo je tam nejaka lhuta do kdy se musi ten ukon udelat? Treba u nas na urade pokud se neobjednas tak prakticky neni sance ten den se dostat na radu. Aby to nedopadlo tak ze prodam auto, dam plnou moc kupujicimu a ten se na to vysere a bude jezdit na moje doklady.

To sem z toho zas jelen...
OpenWine.cz - jedinečná vína z Chille, Argentiny a Uruguaye dodávaná přímo od výrobce. V případě většího odběru využijte množstevní slevy. Kontaktujte mne prostřednictvím soukromých zpráv.

Uživatelský avatar
Zemi
Moderátor
Příspěvky: 8750
Registrován: 29 čer 2004 19:52
Bydliště: 608372848
Kontaktovat uživatele:

Re: Přepis auta - polopřevod od 1.1.2015

Příspěvek od Zemi »

Prvni problem....

Chci koupit v CR zboreny nepojizdny auto. Co ted? Dejme tomu po 1.1. samozrejme....
(nejen) UK (United Kingdom - Anglie) DOVOZ VOZIDEL - DÍLŮ

> DOVOZ - ODTAH - PROVĚŘENÍ vozidel v celé EU <

tel. 608 372 848

Uživatelský avatar
m.artty
Moderátor
Příspěvky: 8238
Registrován: 23 čer 2009 22:23
Bydliště: Litvínov
Kontaktovat uživatele:

Re: Přepis auta - polopřevod od 1.1.2015

Příspěvek od m.artty »

Já můžu prodávat jen v pondělí a středu... jindy na úřadě otevřeno není a plnou moc nikomu dávat nebudu, protože se na to vy*ere a budou akorát problémy.

Zemi: Nejde :lol:
Současnost: Kadett E 2,0 GSi cabrio & Calibra 2,5 V6 & Omega B 2,5 TD
Minulost: Astra F 1,7 TD, Astra F 1,4 16V sedan, Kadett E 1,6 cabrio, Kadett E 1,6i cabrio, Golf II 1,6D, a pár Kadet na díly

Uživatelský avatar
Zemi
Moderátor
Příspěvky: 8750
Registrován: 29 čer 2004 19:52
Bydliště: 608372848
Kontaktovat uživatele:

Re: Přepis auta - polopřevod od 1.1.2015

Příspěvek od Zemi »

Ad bouracky kde je rozsekany vinko atd... No to je sracka mi to prve nedoslo...
(nejen) UK (United Kingdom - Anglie) DOVOZ VOZIDEL - DÍLŮ

> DOVOZ - ODTAH - PROVĚŘENÍ vozidel v celé EU <

tel. 608 372 848

Odpovědět

Zpět na „Pokec“