Vývoj IT technologií do budoucna (Vize,Vývoj)

Pokec nejen o autech...

Moderátoři: Eiffel, Fáboš, Bohuš, Berry, habitat3, Tommy1978, Kane13, Ritchma

Odpovědět
Tom_
Moderátor
Příspěvky: 3732
Registrován: 05 srp 2005 14:31
Bydliště: Český Těšín
Kontaktovat uživatele:

Vývoj IT technologií do budoucna (Vize,Vývoj)

Příspěvek od Tom_ »

Studuji na OPF SLU v Karviné a jednou částí ke splnění daného předmětu je rozpoutat věcnou diskuzi na téma "Vývoj IT technologií" popříkladě co nás může čekat v brzké nebo i daleké budoucnosti? Jelikož vím, že tady na tomhle fóru je dostatek členů, kteří v IT pracují a taky hodně členů, kteří rádi diskutují, myslím, že úvahy, které tady budou zaznívat, budou určitě zajímavé.

Budoucnost technologií lze jen těžko předpovídat a dokáže to pouze velmi málo lidí na celé planetě. Jedním z nich byl například Steve Jobs, který svými vizionářskými pohledy dokázal změnit celé jedno odvětví a tím vlastně i celý svět. I přes to lze jednoznačně říci, že svět bude směřovat k další miniaturizaci a možné integraci mnoha zařízení do jednoho. Stejně, jako tomu je i v průběhu posledních několika let, kdy se z přehrávače hudby, fotoaparátu, mobilního telefonu či hodinek stalo jedno jediné zařízení.

Jako příklad pomalu se měnící společnosti může posloužit nejmladší generace, kde jsou rozdíly nejvíce znatelné. Dnešní děti tráví mnoho času před počítačem či mobilním telefonem a jen velmi málo z nich si chodí hrát ven na dětské hřiště. Přitom tomu bylo ještě před necelými dvaceti lety zcela naopak. V té době děti trávily většinu svého času venku s kamarády. Jak to bude vypadat v budoucnu? Budeme žít zcela izolovaně a budeme komunikovat pouze prostřednictvím sociálních sítí? Na tuto otázku nelze v dnešní době zcela jednoznačně odpovědět. Jedno je ale jisté, nové technologie člověka stále více a více izolují od svého okolí.

Co nás může čekat v brzké i daleké budoucnosti?

Prosím, zapojte se do diskuze...

Díky moc 8) 8) :pifko:
Audi Coupe Quattro

kony5
Příspěvky: 1337
Registrován: 30 pro 2008 22:21

Re: Vývoj IT technologií do budoucna (Vize,Vývoj)

Příspěvek od kony5 »

tipuju že za pár let nebude peněženka občanka ani klíče ale jen smartphone s bezdotykovou platbou a otvíráním auta i domu.... :D a každý občan povinně bude muset mít jeden :D

Uživatelský avatar
m.artty
Moderátor
Příspěvky: 8238
Registrován: 23 čer 2009 22:23
Bydliště: Litvínov
Kontaktovat uživatele:

Re: Vývoj IT technologií do budoucna (Vize,Vývoj)

Příspěvek od m.artty »

Já si myslím, že se lidé přestanou mezi sebou normálně bavit a budou si jen psát. Již dnes je to vidět, když v hospodě u stolu sedí lidé, co drží celej večer telefon v ruce a vůbec se spolu nebaví. Postupem času se lidé sami úplně zbaví soukromí a vše budou sdílet na internetu. Také by se lidem měly přetvořit prsty pro snadnější ovládání dotykových věcí...

Aktuálně by bylo velice vhodné založit léčebnu pro odvykání závislosti na mobilních telefonech, internetu a sociálních sítí - mnoho lidí už bez toho nedokáže vůbec fungovat. Trošku více do budoucna by mohli vzniknout místa (jako jsou třeba dneska lázně), kde nebude pokrytí telefoním signálem a nebude tam možnost připojení k internetu...

Jsem divnej - nepoužívám dotykový telefon, nemám telefon připojený k internetu, nemám účet na žádné sociální síti, nerad se fotím, nemám potřebu něco nestále sdílet a vnucovat to svému okolí, na zprávy a maily odpovídám až když se mi chce, ne hned když to přijde...
Současnost: Kadett E 2,0 GSi cabrio & Calibra 2,5 V6 & Omega B 2,5 TD
Minulost: Astra F 1,7 TD, Astra F 1,4 16V sedan, Kadett E 1,6 cabrio, Kadett E 1,6i cabrio, Golf II 1,6D, a pár Kadet na díly

Uživatelský avatar
KRA
Příspěvky: 215
Registrován: 23 pro 2009 23:01

Re: Vývoj IT technologií do budoucna (Vize,Vývoj)

Příspěvek od KRA »

Zrovna v dnešní době to je docela easy na tohle odpovědět.

Budoucnost budou hlavě hologramy a 3D brýle. Které budou propojené v real světě a virtuálním světem.
Stačí se podívat co buduje Microsoft.
https://www.youtube.com/watch?v=qym11JnFQBM" onclick="window.open(this.href);return false;

Dále budou smartphone ktere budou celoohebné které si dáš třeba na ruku. Momentálně budou smartphony které budou ve velikosti tabletu a lehce je složíš do malé velikost.

Dále to vidím na to že si budeme skládat smartphone jak aktuálně třeba počítače. Že si zvolíš co hlavně preferuješ za HW a ten si tam dáš.

Dále vidím vývoj 3D Tiskáren (Jsem vývojář) A věřím že za pár let bude mít 3D tiskárnu doma každý.
Za pár let bude možné vytisknout orgán který je s tvých vlastní částí.

Dále budou auta které bude řídit počítač. A bude to nejbezpečnější prostředek na světě zadáš pouze souřadnice a bude klid.
Dále to vidím na celou hromadnou dopravu která bude řízena centrálním počítačem na určité město. Bez fatálních chyb člověka.
Dále třeba letadla řízené pouze počítačem. Jelikož lidský faktor je ten nejhorší..

Za pár let určité profese vymizí.. Třeba prodavač... Budou automatické pokladny. (real už třeba v Tesku)
Nebo mnoho dělnických profesí.. Skladníci, svářeči atp..

A ještě mě napadlo čipování. Že se člověk narodí a dostane čip a v tom bude vše. Přes OP,ŘP, Kreditku a tak.

Možná vidíte že jsem blázen ale tohle všechno bude. Tak si třeba za par desítek let na mě vzpomenete :-)

Je toho dost, ale psát se mi to už moc nechce.

Uživatelský avatar
SomČarovný
Příspěvky: 478
Registrován: 13 srp 2014 23:27

Re: Vývoj IT technologií do budoucna (Vize,Vývoj)

Příspěvek od SomČarovný »

Taky je docela zajímavý film "HER", kde se mi zdá, že je docela věrně zobrazena blízká budoucnost :)
7GTD

Uživatelský avatar
habitat3
Moderátor
Příspěvky: 3804
Registrován: 06 srp 2005 22:24
Bydliště: Karlovy Vary
Kontaktovat uživatele:

Re: Vývoj IT technologií do budoucna (Vize,Vývoj)

Příspěvek od habitat3 »

Bohužel mě štve kam, to všechno směřuje... Jsem ještě z té generace, co pamatuje odřená kolena, hra "na cokoliv" v lese atd... Dnešní relativně mladí neustále čumí do PC/telefonu. Hlavně FB, vše lajknou. Život se přesouvá bude přesouvat na síť. Už se to děje, lidi se raději spolu baví skrz telefon a pomalu (někteří) nejsou schopni mluvit s reálným člověkem vedle sebe. :(



Dopadne to jako tady: https://www.youtube.com/watch?v=h1BQPV-iCkU" onclick="window.open(this.href);return false;

kony5
Příspěvky: 1337
Registrován: 30 pro 2008 22:21

Re: Vývoj IT technologií do budoucna (Vize,Vývoj)

Příspěvek od kony5 »

a klasické pc a noteboky zaniknou... a na pc se budem doma připojovat smartphonem k tv a ovládat hlasem a gesty... případně budou projektory a ty stoly s monitorem jako v avataru určitě :D

Uživatelský avatar
Beaver
Příspěvky: 6553
Registrován: 17 srp 2004 09:01

Re: Vývoj IT technologií do budoucna (Vize,Vývoj)

Příspěvek od Beaver »

Klasické PC nejspíš nahradí cloudy. Jakmile bude masově dostupná ještě rychlejší konektivita (hlavně co se týká času odezvy), tak nebude problém hrát třeba hry z "terminálu". Už teď některé podobné věci fungují a třeba Majkrosoft takhle pro firmy nabízí balík Office online. Notebooky se budou držet dlouho, jakýkoliv tablet nebo mobil je pro klasické pracovní použití pořád špatný, ta klasická klávesnice tomu chybí.

3D brýle v budoucnosti určitě ne, budoucnost je v klasicky promítaném hologramu viditelném i za denního světla.

Věci jako mobil se možná zminimalizují do nějakých náramků apod., prim bude hodně hrát hlasové ovládání - rozpoznávání řeči je už dneska dost daleko, takže realizace není zásadní problém.

Automatické řízení aut - to je hodně daleko i když se o tom pořád mluví. Aby auto skutečně někoho odvezlo úplně samo, bude potřeba ještě hodně vývoje nebo instalace podpůrných systémů, protože podle GPS neprojedete např. tunel.

Čipy do lidí - ne, rozhodně ne brzo. Ale integrace různých funkcí do jedné karty nebo zařízení není daleko. Občanky s čipem už jsou teď, jen se to pořádně nevyužívá. Dá se čekat, že budeme mít jednu kartu, kde bude občanka, řidičák, pas, zbroják, rybářský lístek, krevní skupina, údaje o dárcovství orgánů apod.

Uživatelský avatar
crocjirka
Příspěvky: 3627
Registrován: 05 kvě 2011 12:53
Bydliště: prágl
Kontaktovat uživatele:

Re: Vývoj IT technologií do budoucna (Vize,Vývoj)

Příspěvek od crocjirka »

osobne si myslim, ze nam realne hrozi film matrix, az na to, ze nas nezotroci stroje, ale my sami.... uz ted vynalezy jako oculus rift atd nas tomu priblizuji... staci se kouknout kolem sebe.. vsichni pricucli na telefonech.. deti kdyz uz vyrazi ven, tak zase resi jen mobily.... hnus... desim se toho, ze az budu mit syna(doufam), tak ze ho vezmu do lesa se vzduchovkou a on mi rekne.. tywe fogy to je nuda, pojd radsi zahrat mariokart na wiicku...
ex:opel tigra 1.4 16v,opel tigra 1.6 16v,peugeot 106 1.4 sport,seat leon 1.8T 200PS+,ibiza 1.9TDI 6L 170PS, octavia RS combi 1.8T
NOW: family car skoda octavia 2 RS combi 2.0TSI 200 teplejch poniku...
facebook.com/jiriprokopfotograf

Uživatelský avatar
Jarbi
Příspěvky: 539
Registrován: 24 zář 2008 12:57

Re: Vývoj IT technologií do budoucna (Vize,Vývoj)

Příspěvek od Jarbi »

Já doufám že už brzo půjde pc ovládat jenom myšlenkama, nebo pohledem. A taky vymyslet lepší způsob napájení než baterie, to je zásadní věc co by se měla změnit 8) .

Uživatelský avatar
LiberaleMiguel2
Příspěvky: 3841
Registrován: 22 říj 2013 17:21

Re: Vývoj IT technologií do budoucna (Vize,Vývoj)

Příspěvek od LiberaleMiguel2 »

kony5 píše:tipuju že za pár let nebude peněženka občanka ani klíče ale jen smartphone s bezdotykovou platbou a otvíráním auta i domu.... :D a každý občan povinně bude muset mít jeden :D
To už tu mělo být před pár lety :-) štve mě furt tahat po kapsách tolik věcí :D mobil stačí. Technologie na to jsou, jen to zavedení trvá.... Osobně třeba nepochopím v čem je takový problém nacpat platební kartu do mobilu. Stejně tak občanku, pas, řidičák. Však na to všechno stačí NFC, a kromě řidičáku už všude ty čipy jsou. Stejně jako v otvírání dveří u baráků, aut....
JSEM ZPÁTKY NA SVÉM PŮVODNÍM PROFILU, TAKŽE COKOLIV PIŠTE NA LiberaleMiguel (bez dvojky)

Uživatelský avatar
MartyCZe
Příspěvky: 1020
Registrován: 10 říj 2011 18:15

Re: Vývoj IT technologií do budoucna (Vize,Vývoj)

Příspěvek od MartyCZe »

Já si myslim, že po tom co se z čech stane znova Ruskej protektorát, se to tu vyvine do stejny podobny jako v roce 1968 :lol:

Ne, teď vážně. Všichni to vidíte moc černě. Před 15ti lety si všichni řikali jak v tomhle roce budou auta lítat, jak bude AI hodně věcí ulehčovat apod. Se podívejte kde dneska jsme. Dotyková technologie tu byla už v době kdy mi bylo 7, jen to byla krabice velka jak monitor. Turbokompresory v autech tu byly taky už x let.

Podle mě žádnej hologram nezažijem v domácnostech, jednak je tahle technologie furt v plenkách, nebo je "ojebavana" přes technologie zobrazovacích miny led diod, podobně jako to maj google glass. Akorát se bude doba neustále zrychlovat s rostoucí spotřebou.

Co se týká IT, tak tam bych viděl budoucnost v náramkách s micro headsetem, kterej v podstatě nahradí běžny telefon. Dojde ke zjedodušení dotykové technologie na paprskovou, ktera se bude umět přizpůsobit povrchu materialu (tohle už i funguje btw).

PC nebudou vubec žadny přistupovy terminaly, kdy vypočty bude dělat nějakej kontrolní server to je blbost. Takovy služby to už několikrát byly a i se stalym rychlym připojením to byl velkej fail (kolikrát bereš i cely pc sebou na ruzny akce apod, či se stěhuješ a potřebuješ rovnou makat). I když tu značku nemám rád, tak to pujde ve stopách Applu, kdy se ze stolních pc stanou prostě jen monitory s pluginama (klavesnice, repro, myš,HW), tohle už se taky jentak mimochodem prodava i v non-apple, jen je cena pořád vysoko.

Co se týká těch multifunkčních karet, v tom budoucnost taky nebude. Jednat kvůli bezpečnosti, druhak kvůli faktoru lidský blbosti. Někomu ukážeš občanku a ten ti ji zlomí, rázem si bez prostředků a čus, nedostaneš se domů, k penězům, nic.
Spíš bych viděl budoucnost v možnosti fingerprintu nebo jinymu elektronickýmu podpisu, díky kterýmu se pozná, že se opravdu jedná o tebe a ne o podvodníka.

Čipování lidí je taky blbost. Lidi nejsou zas až takovy dementi na to, aby si dobrovolně vzali svobodu tímhle.

Co se týká toho vašeho soustavnýho bečení na téma "děcka s ajfouny", kdy vám sakra dojde, že tohle je fail rodičů a výchovy a ne technologií?
Vy jako rodiči jste tak neschopný, že raději děckam do rukou strčíte tablet s hrama, než aby jste si s nima třeba hráli s legem. Za ty měsíce co žiju ve skandinavii jsem tohle u dětí ani u mládeže vůbec neviděl, že by si sedli ke stolu a ksicht zarovnanej s telefonem... že by zase Česká "pohodlnost a výmluva"?
Ohebný telefony rozhodně nečekejte, sice tu máte iPhone 6, ale to je jina liga. Viděl jsem už pár telefonů s "pružným" ovládáním a šasi, nicméně vzhled toho telefonu byl asi na úrovni nokie 5110, načež se po únavě materialu (cca 1000 ohnutí jedný strany) celej telefon rozpadl. Ohnout display problém není (hold se místo promítacího skla použije folie), ale ohybat i elektronický šasi je zatím nemožný.

Co se týká dopravy auta/busy,letadla automatizovat rozhodně v dohledný době (100 let) rozhodně ne. Důvodů jsou miliony, nejrozumnější vysvětlení je asi to, že jsou to stroje bez pevné dráhy pohybu, což počítač jednodušše nenaučíš. I když ho naučíš trasu, tak ho nenaučíš "náhodu", např. dopravní nehodu, dítě co ti skočí do silnice, nutnost "na prasáka" někde projet při bordelu na silnici apod.
Tramvaje/Vlaky - Ano. V Japonsku a Dubaji jsem už něco takovyho viděl. Jsou to vozidla co mají pevnou dráhu trasy, tudíž je naprogramovat na různé tratě a doplnit čidlama pro "zvláštní" situace není tak technologicky náročné, aby to měla třeba za par let i ČR. Opět i tady hraje faktor lidský blbosti podstatnou roli, je to prostě něco co stroj nenaučíš, i když tady se chyb najde nejmíň.
Škoda RAPID 1.2 TSI 77kw
Škoda Fabia I. - Hromada Technických Problémů :) - bejvávalo :/

Uživatelský avatar
m.artty
Moderátor
Příspěvky: 8238
Registrován: 23 čer 2009 22:23
Bydliště: Litvínov
Kontaktovat uživatele:

Re: Vývoj IT technologií do budoucna (Vize,Vývoj)

Příspěvek od m.artty »

LiberaleMiguel2 píše:Osobně třeba nepochopím v čem je takový problém nacpat platební kartu do mobilu.
Mám bezkontaktní samolepku, co se můžeš nalepit kam chceš, takže "karta v mobilu" víceméně je... Jen mě úplně jedno a leží to někde v šuplíku... platím penězma, kartou velice vyjímečně...
Současnost: Kadett E 2,0 GSi cabrio & Calibra 2,5 V6 & Omega B 2,5 TD
Minulost: Astra F 1,7 TD, Astra F 1,4 16V sedan, Kadett E 1,6 cabrio, Kadett E 1,6i cabrio, Golf II 1,6D, a pár Kadet na díly

Uživatelský avatar
habitat3
Moderátor
Příspěvky: 3804
Registrován: 06 srp 2005 22:24
Bydliště: Karlovy Vary
Kontaktovat uživatele:

Re: Vývoj IT technologií do budoucna (Vize,Vývoj)

Příspěvek od habitat3 »

MartyCZe píše: Co se týká toho vašeho soustavnýho bečení na téma "děcka s ajfouny", kdy vám sakra dojde, že tohle je fail rodičů a výchovy a ne technologií?
Vy jako rodiči jste tak neschopný, že raději děckam do rukou strčíte tablet s hrama, než aby jste si s nima třeba hráli s legem. Za ty měsíce co žiju ve skandinavii jsem tohle u dětí ani u mládeže vůbec neviděl, že by si sedli ke stolu a ksicht zarovnanej s telefonem... že by zase Česká "pohodlnost a výmluva"?
S tím souhlasím. Jeden známý je toho příkladem, raději dítě posadí k TV, tabletu a nebo PC a je klid.. Nechápu to. Já jako malej trávil hodiny u lega a vymejšlel svoje auta, letadla.. cokoliv.. :D

Uživatelský avatar
LiberaleMiguel2
Příspěvky: 3841
Registrován: 22 říj 2013 17:21

Re: Vývoj IT technologií do budoucna (Vize,Vývoj)

Příspěvek od LiberaleMiguel2 »

MartyCze: K těm autům.... Ty technologie už tu taky jsou, a fungují. Objetí překážky, automatické parkování, brzdění atd. Problém je v tom, že technologie na "vnímání" okolí nejsou zatím dost spolehlivé, protože v tomhle je i 0,001% obrovská

M.artty: Hyzdit si telefon nějakou nálepkou by připadalo v úvahu jen v případě, že bych do ní mohl nahrát vše jmenované. Ale jedna nálepka id banky mi potřebu nenosit peněženku neodstraní....
JSEM ZPÁTKY NA SVÉM PŮVODNÍM PROFILU, TAKŽE COKOLIV PIŠTE NA LiberaleMiguel (bez dvojky)

Uživatelský avatar
Breakthru
Příspěvky: 1804
Registrován: 05 dub 2006 19:59
Bydliště: Třebíč...

Re: Vývoj IT technologií do budoucna (Vize,Vývoj)

Příspěvek od Breakthru »

utopisti.....pára koně nikdy nenahradí!
svět dospělých je pro mne záhadou......

Uživatelský avatar
Beaver
Příspěvky: 6553
Registrován: 17 srp 2004 09:01

Re: Vývoj IT technologií do budoucna (Vize,Vývoj)

Příspěvek od Beaver »

MartyCZe píše:PC nebudou vubec žadny přistupovy terminaly, kdy vypočty bude dělat nějakej kontrolní server to je blbost. Takovy služby to už několikrát byly a i se stalym rychlym připojením to byl velkej fail (kolikrát bereš i cely pc sebou na ruzny akce apod, či se stěhuješ a potřebuješ rovnou makat).
No, počkej si ještě chvilku a pak si o tom popovídáme znovu :D Navíc žádné "kontrolní výpočty" server nedělá - na serveru prostě běží všechno a tobě se plus mínus přenese jen obraz. Pro přenositelnost je to naprosto ultimativní, protože pracovat můžeš právě kdekoliv, klidně u někoho naprosto cizího a protože se u něj nebude reálně nic ukládat, tak je to navíc poměrně bezpečná věc. Částečně takhle už fungují online hry, kvůli kapacitám připojení se ale přenáší jen poloha hráče, obsah inventáře atd. Data jsou zpravidla zálohovaná mnohem líp, než mají lidi sami - což vidím sám jak lidi skuhrají, že mají v prdeli fotky za X let po té, co jim zdechne disk v notebooku.
MartyCZe píše:Co se týká těch multifunkčních karet, v tom budoucnost taky nebude. Jednat kvůli bezpečnosti, druhak kvůli faktoru lidský blbosti. Někomu ukážeš občanku a ten ti ji zlomí, rázem si bez prostředků a čus, nedostaneš se domů, k penězům, nic.
Spíš bych viděl budoucnost v možnosti fingerprintu nebo jinymu elektronickýmu podpisu, díky kterýmu se pozná, že se opravdu jedná o tebe a ne o podvodníka.
Odemykání bytu/domu občankou je nesmysl a kombinace občanky s platebníma kartama taky. Tos už překombinoval. Já mluvil o konsolidaci dokladů do jednoho. V podstatě nemůžeš ani v současnoti nakombinovat dohromady platební karty, protože bezdotykově si nejsi schopný vybrat, kterou platíš (což se mi už stalo, protože karty mám 4, dvě mají bezdotyk a když jsem mávnul celou peněženkou nad terminálem, tak mi to odečetlo prachy z úplně jiné, než jsem čekal :D ). Nicméně např. co se týká těch zámků, tak kamarád si staví inteligentní dům, klasický zamykací zámek tam vůbec mít nebude a vstup do baráku má přes RFID - po tmě nehledáš klíčovou dírku, ale jen přiložíš třeba přívěšek nebo čipové "hodinky" a dveře se odemknou. Je to docela praktické. Jinak citlivější věci zpravidla tak jako tak chrání nějaký PIN, takže to zneužití podvodníkem se tím omezí.

Uživatelský avatar
LiberaleMiguel2
Příspěvky: 3841
Registrován: 22 říj 2013 17:21

Re: Vývoj IT technologií do budoucna (Vize,Vývoj)

Příspěvek od LiberaleMiguel2 »

Pro mobily už existuje aplikace se kterou si vybereš z vícero uložených karet kterou chceš primárně/momentálně platit. Nevidím důvod, proč by v takové aplikaci nemohla bylt aji položka Posilovna, Dům, Občanka
JSEM ZPÁTKY NA SVÉM PŮVODNÍM PROFILU, TAKŽE COKOLIV PIŠTE NA LiberaleMiguel (bez dvojky)

Uživatelský avatar
MartyCZe
Příspěvky: 1020
Registrován: 10 říj 2011 18:15

Re: Vývoj IT technologií do budoucna (Vize,Vývoj)

Příspěvek od MartyCZe »

Beaver:

1) Výpočty sem psal, protože takhle to funguje, procesor počítá instrukce, který vyhodnocuje, GPU děla to same. Když ti to řeknu laicky, jako hráč potřebuješ pro plnej zážitek odpovídající HW (pokuď nevíš jak funguje procesor, tak procesor laicky počítá, proto se tomu říká "počítač" :-) ). Před třema rokama tu byly služby na tomhle principu, jmenovalo se to StreamPlay (či nějak takhle, druhou si už nepamatuju). Služba takhle fungovala, mohl sis koupit či jenom "pujčit" hru a v prohlížeči si hrál na netbooku či starší sestavě novy tituly. Tahle služba skončila bankrotem po pěti měsících. Proč? Protože ne každej má v dnešní době možnost kompletního pokrytí netem a hodně lidem to právě kvůli tomuhle nevonělo. Navíc jak jsem psal. Jsou situace kde pc potřebuješ, ať už k hraní nebo k práci, nejčastěji to jsou "terenní" podmínky a tam bys s tupou obrazovkou dělal co? Nic.
Pro budoucí dobu to je nevhodný řešení. Jediný řešení bych viděl jenom v případě, že by Wi-Fi bylo něco jako signal pro telefony, tzn full pokrytí celý země, což se díky žabožroutů nestane, protože free wifi po celym světě by byl zánik největšího zisku.
Zároveň když si vezmeš, že na každou hlavou by musel někde být superpočítač, který by se musel dokola upgradovat s rostoucí dobou, je to z hlediska údržby, provozu apod krajně nevyhodný a nevýnosný. Jedině, že by sis koupil obrazovku a měsíčně platil poplatek za to, že ji můžeš používat. Proto říkám za mě, že budoucnost je ve zmenšení výpočetního HW a jejich implementace do monitorů.

Podobnou technologii co vim tak nabízí i steam, tj, že v domácnosti máš jeden silný PC, který táhne všechny aplikace a ty skrze streamování na jiném PC přenášíš pouze zvuk a video. Ale zase jsi opět u samotnýho problému. Jedna rodina na jeden silnější HW prostě nestačí, si zapneš naročnou aplikaci, tvůj syn taky, dcera začne koukat na film v blu-rayi, žena si zapne skype s kámoškou. To ti neutahne dohromady ani sestava za 50 táců v dnešní době. A vem si, že by si musel každý druhý rok tuhle sestavu vylepšovat.

2) To jsem nějak nepochopil cos tím myslel, ale co se týče čipů a podobných zařízení co fungují na principu pasivního čtení ze čtečky tak to se dá ojebat mnohem snadněji jak ukrást někomu klíče z tašky.
Škoda RAPID 1.2 TSI 77kw
Škoda Fabia I. - Hromada Technických Problémů :) - bejvávalo :/

Uživatelský avatar
LiberaleMiguel2
Příspěvky: 3841
Registrován: 22 říj 2013 17:21

Re: Vývoj IT technologií do budoucna (Vize,Vývoj)

Příspěvek od LiberaleMiguel2 »

Marty přečti si jakých rychlostí a s jakou "snadností" v pokrývání může dosáhnout LTE nebo budoucí sítě 5. generace a zjistíš, že Wifi zvoní hrana.... Pak bude stačit tupá obrazovka se SIM kartou ;-)
Mimchodem, tohle vzdálené hranil rozjíždí teď NVidia :-)
JSEM ZPÁTKY NA SVÉM PŮVODNÍM PROFILU, TAKŽE COKOLIV PIŠTE NA LiberaleMiguel (bez dvojky)

Uživatelský avatar
MartyCZe
Příspěvky: 1020
Registrován: 10 říj 2011 18:15

Re: Vývoj IT technologií do budoucna (Vize,Vývoj)

Příspěvek od MartyCZe »

LiberaleMiguel2 píše:Marty přečti si jakých rychlostí a s jakou "snadností" v pokrývání může dosáhnout LTE nebo budoucí sítě 5. generace a zjistíš, že Wifi zvoní hrana.... Pak bude stačit tupá obrazovka se SIM kartou ;-)
Mimchodem, tohle vzdálené hranil rozjíždí teď NVidia :-)
Ano, LTE, který momentálně dělá už jen v praze to, že ten kdo ho používá tak se nedovolá nikomu telefonem, ale hlavně že ma rychlou připojku k internetu :D
LTE je ještě v plenkách a sami operátoři doporučuji ho nepoužívat, protože se na to musí překopat vysílače. Nehledě na to, že já jsem myslel tím celosvětovým pokrytím i to, že nebudeš pořád jak vocas platit za mobilní data.

Co se týká Nvidia GRID, tak ta už schytala taky hodně nevole, protože nutí zákazníky kupovat jejich Shield, kterej nikdo nechce a byl označenej jako totální fail. Nvidia se tak snaží lidi donutit k možnosti "hrát" nový tituly i na tom bezvykonem Shieldu, popř na te nové sestavě. To si rovnou můžeš koupit PS4, místo honění signálu v budovách s malym Shieldem.
Škoda RAPID 1.2 TSI 77kw
Škoda Fabia I. - Hromada Technických Problémů :) - bejvávalo :/

Uživatelský avatar
Beaver
Příspěvky: 6553
Registrován: 17 srp 2004 09:01

Re: Vývoj IT technologií do budoucna (Vize,Vývoj)

Příspěvek od Beaver »

Marty, ty tady zavrhuješ nové trendy budoucnosti na základě jejich posouzení současným limitem kapacity připojení :wink: Rychlosti furt rostou, věř tomu, že to nakonec půjde. Neznamená to totální konec notebooků nebo PC, ale velmi pravděpodobně se v rámci cloudu bude objevovat víc a víc věcí. Jinak díky za objasnění toho, jak funguje CPU a počítač. Pokusím se tyhle high-level vědomosti nějak pochopit, ale jsem bohužel jen hloupý sysadmin co živí administrací serverů, sítí, middleware a telekomunikačních aplikací jen asi 10 let, takže nic nezaručuju :lol:

Ad ochrana bezkontaktních karet - všechno jde vždycky nějak ukrást, ale ono i to zabezpečení půjde dopředu, takže bych se toho zas tak moc nebál.

Moncicak130929
Příspěvky: 2
Registrován: 08 dub 2015 18:45

Re: Vývoj IT technologií do budoucna (Vize,Vývoj)

Příspěvek od Moncicak130929 »

Zdravím, taky přidám nějaký ten postřeh :potlesk:
Je každopádně super, že se technologie vyvíjí a jde velkou rychlostí kupředu, v mnohých odvětvích si dnes již bez této IT technologie práci nedokážeme představit. Díky vývoji IT je dnes možné např. v lékařství dosahovat mnohem lepších výsledků, je možné lépe zpracovávat vzorky, umožňují konzultace
online lékařů na různých místech a mnoho mnoho dalších výhod ...
Jenže jako všude i zde v této oblasti je mnoho nevýhod... IT technologie jsou dobrými sluhy, ale špatnými pány, nesmíme dopustit aby nás ovládaly.
Velká spousta mladých je dnes závislá na IT technologiích, bez mobilu, noťasu, tabletu neudělají ani krok... DOchází k problémum v komunikaci těchto osob,
jelikož neumí mluvit s jinými lidmi, pouze si dopisovat, mají problémy s gramatikou a další další nevýhody ... :lol:

Uživatelský avatar
Beaver
Příspěvky: 6553
Registrován: 17 srp 2004 09:01

Re: Vývoj IT technologií do budoucna (Vize,Vývoj)

Příspěvek od Beaver »

To je fajn, že to píšeš tady na fóru. Píšeš to z PC, tabletu nebo mobilu ? :lol:

Majim
Příspěvky: 1
Registrován: 18 dub 2015 21:28

Re: Vývoj IT technologií do budoucna (Vize,Vývoj)

Příspěvek od Majim »

Vývoj IT jde mílovými kroky kupředu. Je toho tolik, že laik nemá šanci být v obraze a často vůbec neví o co go :spac:

Smutné je, že lidem opravdu začíná stačit být na sociálních sítí a upřednostňují to před osobním setkáním. Přitom, když se sejde správná parta lidí, tak to nemá chybu.
Na druhou stranu, když je člověk časově vytížený, tak přes síť má pocit, že je stále s okolím v kontaktu, i když virtuálním. Jsou pro i proti.

Minituarizace ano a přitom se mobily a tablety dělají pořád s větší obrazovkou, jde o to, kdo má větší placku.
Dnešní mladí a závislost na pc, mobilech? Hrozné, ale taková je doba. Nicméně, jde zdárně děckám omezit hraní her na pc nebo být nonstop na síti, ale je je třeba zaujmout něčím jiným, ukázat jim jiné hodnoty života. Nesmí to brát, jako že je omezuješ nebo jim něco zakazuješ.

Čipování se už testuje ve Švédsku na dobrovolnících, slouží jako průkaz vstupu do budovy, ke spuštění tiskárny a kopírky, využívá se k otevírání dveří, v městské dopravě místo lístku. Časem se má propojit s chytrým telefonem, mají nahradit klíče a identifikační karty, měřiče tepu a další zařízení schopná průběžně sledovat kondici. To mě snad mine. To už radši sejmutí sítnice nebo otisku.

Jednoznačně velká budoucnost čeká 3D tiskárny. To co se může tisknout na 3D tiskáren, je šílené - potraviny, lidské orgány, zbraně.. a výzkum jde stále dopředu.

KarelBrezina
Příspěvky: 1
Registrován: 15 kvě 2015 09:00

Re: Vývoj IT technologií do budoucna (Vize,Vývoj)

Příspěvek od KarelBrezina »

Budoucnost IT odvětví byla dobře popsána v předchozích příspěvcích. Abych to shrnul já osobně, podle mého mínění.

1) 3D tiskárny

O 3D tiskárnách jsem měl ještě donedávna mínění, že povedou k masivnějšímu rozšíření a předpokládal jsem, že již touto dobou budou masově oblíbenou záležitostí. Moje předpoklady byli naivně pozitivní avšak určitý progres tady je. Zejména se promítá v čím dál menší cenové relaci za tiskárnu a čím dál vyšší přesnosti a uživatelské přívětivosti. Například 3D tiskárna Robox, kterou máme ve škole se dá sehnat do 35 000 (například zde - http://www.3dwiser.com/produkt/robox-3/), což je cena jedné dovolené. A její ovládání je velice intuitivní (troufám si tvrdit, že by to zvládla i předchozí generace), podporuje totiž plug´n´play, což bylo ještě před pár lety nemožné.

Co se týče tisku jídla, na to už tiskárny jsou, ale myslím že na českém trhu ještě nejsou dostupné, nijak extra jsem po nich nepátral. Tisk orgánů je taky hudba budoucnosti, kterou ovšem podle mě za našeho života ještě uslyšíme :).

2) 3D brýle

Google glass a Microsoft Hololense jsou témata, která rezonují mezi IT odborníky, ale i širokou veřejností. Koncept neustále nasazené virtuální reality nás rozděluje na dva tábory. Jedni se domnívají, že budou jen dalším milníkem v sociálním odlučování (představte si pár lidí co spolu sedí v hospodě s nasazenými brýlemi a každý si v nich prohlíží něco jiného). Navíc se obávám různých hacků a virů v těchto zařízeních, které mohou významně ovlivnit naše soukromí.

Je to ovšem nedílná součást technologického progressu. Žijeme v době pokroku a myslím že se máme ještě na co těšit :)

Odpovědět

Zpět na „Pokec“