Vyber prvniho auta

Pokec nejen o autech...

Moderátoři: Eiffel, Fáboš, Bohuš, Berry, habitat3, Tommy1978, Kane13, Ritchma

Odpovědět
Whitewater
Příspěvky: 6
Registrován: 12 čer 2015 19:24

Vyber prvniho auta

Příspěvek od Whitewater »

Zdar, mam v planu koupi prvniho auta a jak uz to tak byva, chci za malo penez rolls royce :D.

Rozpocet je okolo 30 000 kc, diesel.

Koukal jsem na Vectry, Oktavky (to asi ale budou uplny vraky), Astry, Toleda?

http://www.sauto.cz/osobni/detail/seat/ ... oFrom=list" onclick="window.open(this.href);return false;


Nebo nevite, kam zajet kousek za hranice do nakyho bazaru?

Uživatelský avatar
m.artty
Moderátor
Příspěvky: 8238
Registrován: 23 čer 2009 22:23
Bydliště: Litvínov
Kontaktovat uživatele:

Re: Vyber prvniho auta

Příspěvek od m.artty »

Podle stavu interiéru je to Toledo jen solidně nafocený a 200 tisíc nemá najeto určitě :lol:

Za 30 by mohla být solidní Vectra B, jen to chce dát pozor na motory 2,0 DTI a 2,2 DTI - často problém s čepadlem. Astra to samé jako Vectra... Možná bych tak úplně neupřednostňoval jen diesel :wink:
Současnost: Kadett E 2,0 GSi cabrio & Calibra 2,5 V6 & Omega B 2,5 TD
Minulost: Astra F 1,7 TD, Astra F 1,4 16V sedan, Kadett E 1,6 cabrio, Kadett E 1,6i cabrio, Golf II 1,6D, a pár Kadet na díly

Joyride
Příspěvky: 410
Registrován: 22 lis 2008 21:17
Bydliště: Praha

Re: Vyber prvniho auta

Příspěvek od Joyride »

Za tyhle prachy ideálně Opel Astra G (1998 - x). Pokud chceš šetřit, tak 1.7 DTi /55kW, motor ISUZU/, pokud chceš "závodit", tak 1.8 16V benzín. Auto levný, dílů mraky a za pakatel... Oproti Octě/Golfu nulovej zájem zlodějů.

Vectra neni špatná, ale Astra je podle mě povedenější :D .

Za tyhle peníze se nevyplatí do zahraničí. Bude to víceméně všude +- stejná šlupka :wink: .


A to Toledo, který ukazuješ, je vylítanej Španělskej taxík. Nedoporučuju :D

Uživatelský avatar
Breakthru
Příspěvky: 1804
Registrován: 05 dub 2006 19:59
Bydliště: Třebíč...

Re: Vyber prvniho auta

Příspěvek od Breakthru »

nejlepší volba bude Audi 80 1.9TDI 66kw, popř. C4 100/A6 2.5 TDI, ikdyž tady by byly velký investice třeba už jen do rozvodů...

Octavie bych vynechal, jdou za ty love sehnat, ale není to jednoduchý, toledo je kepl oproti třeba poslední A80...
svět dospělých je pro mne záhadou......

Rudi
Moderátor
Příspěvky: 11957
Registrován: 22 srp 2004 13:03
Bydliště: OK
Kontaktovat uživatele:

Re: Vyber prvniho auta

Příspěvek od Rudi »

m.artty píše:Podle stavu interiéru je to Toledo jen solidně nafocený a 200 tisíc nemá najeto určitě :lol:

Za 30 by mohla být solidní Vectra B, jen to chce dát pozor na motory 2,0 DTI a 2,2 DTI - často problém s čepadlem. Astra to samé jako Vectra... Možná bych tak úplně neupřednostňoval jen diesel :wink:
španělské taxi je španělské taxi :lol:
VW - Very Wonderful
ALUSADY.CZ - originální alu kola na Váš vůz
Dovoz vozidel, odtahy z celé EU, STK

Takeshi
Příspěvky: 3575
Registrován: 01 úno 2006 20:32
Bydliště: PilsN
Kontaktovat uživatele:

Re: Vyber prvniho auta

Příspěvek od Takeshi »

první auto je stejně od toho že skončí na střeše, rozmlácený o sloup nebo v poli, takže kup první co se ti zalíbí :D

Whitewater
Příspěvky: 6
Registrován: 12 čer 2015 19:24

Re: Vyber prvniho auta

Příspěvek od Whitewater »

To doufam, ze ne :D. Jak je na tom ta 1.8 16v u Oplu se spotrebou? Nesezere me to i s botama? :D

Ty Oply se mi dosti libi, koukam po Vectrach a Astrach. Jakej naftovej motor u ty Vectry? Chci diesel, ale taky chci aby to jelo :D. Proto me zajima ta spotreba.

Uživatelský avatar
maRkus
Příspěvky: 5343
Registrován: 15 zář 2006 13:08
Bydliště: Praha 13
Kontaktovat uživatele:

Re: Vyber prvniho auta

Příspěvek od maRkus »

dame otazecku.... kolik mas na vstupni udrzbu ????? kazda nafta potrebuje investice u kterych se ti u benzinu ani nezda... a pokud chces tdi od koncernu ktere nebude uplny vrak tak za tyhle penize rovnou zapomen... za tyhle penize se prodavaji slusne trojky golfy a B4 passati.. a taky nejsou nic moc...
AUTOSERVIS, PNEUSERVIS, AUTOSKLO, RYCHLOSERVIS, mechanické práce, klempířina, lakovaní, odtah vozidel. (Praha 5) - SZ nebo 603 909 767, http://www.freshlak.cz" onclick="window.open(this.href);return false;

https://www.flickr.com/photos/130435261@N04/" onclick="window.open(this.href);return false;

Whitewater
Příspěvky: 6
Registrován: 12 čer 2015 19:24

Re: Vyber prvniho auta

Příspěvek od Whitewater »

Od koncernu uz pomalu upoustim, protoze za normalnich okolnosti na Oktavku ci neco z koncernu s dieselem asi nenarazim.

Zameril jsem se ted na ty Oply :D

Uživatelský avatar
maRkus
Příspěvky: 5343
Registrován: 15 zář 2006 13:08
Bydliště: Praha 13
Kontaktovat uživatele:

Re: Vyber prvniho auta

Příspěvek od maRkus »

octavka ano... ale pod 50 neexistuje.... a za 50 bude mit najeto 700000 a bude cekat na dvacet tisic do udrzby....
AUTOSERVIS, PNEUSERVIS, AUTOSKLO, RYCHLOSERVIS, mechanické práce, klempířina, lakovaní, odtah vozidel. (Praha 5) - SZ nebo 603 909 767, http://www.freshlak.cz" onclick="window.open(this.href);return false;

https://www.flickr.com/photos/130435261@N04/" onclick="window.open(this.href);return false;

dubi
Příspěvky: 854
Registrován: 06 kvě 2009 10:01
Bydliště: ČB, Bernartice

Re: Vyber prvniho auta

Příspěvek od dubi »

Taky koukám po vectrách. 1,8 16v jsou dobrý motory. Je víc verzí, předface má 85kw a ta by měla být v pohodě, pak se montovala 92kw s označením X18Xe1 a tam občas odchází řídící jednotky,ale ty pozdější 92kw verze už by měly zase být OK. Spotřebu budeš mít podle nohy a podle toho, kde jezdíš, kámoš má 92kw a kombinovanou má 6,8l/100. Jo a rozhodně se vyhni 1,6 16v. 8)
S tou naftou přesně jak píše maRkus, navíc u VeBe je to docela loterie :D
Ex: lOo ==vw== oOl G1 --> //// Punto --> Corsa B --> G3 TDI --> G4 Zender Concept -->Insignia SportsTourer
Now: Calibra C20XE & GV GTI MTM

milosh
Administrátor
Příspěvky: 8037
Registrován: 03 úno 2004 13:57

Re: Vyber prvniho auta

Příspěvek od milosh »

Takeshi píše:první auto je stejně od toho že skončí na střeše, rozmlácený o sloup nebo v poli, takže kup první co se ti zalíbí :D
My co jsme se ucili jezdit na S105 jsme podobne problemy co popisujes neresili :)

Uživatelský avatar
Lio666
Příspěvky: 81
Registrován: 11 úno 2012 17:21

Re: Vyber prvniho auta

Příspěvek od Lio666 »

Tak zrovna 105ku bych nechtěl otočit na střechu, ani potkat sloup ve 40 km/h +...
Tigra C20LET@180kW

Joyride
Příspěvky: 410
Registrován: 22 lis 2008 21:17
Bydliště: Praha

Re: Vyber prvniho auta

Příspěvek od Joyride »

Jak tu bylo řečeno, 1.8 16V jsou dvě varianty.
A rozhodně je lepší než 1.6 16V (74kW), ta většinou bere olej. Spotřeba +- stejná, 1.8 jede víc.
Kombinovaná 6,8 mi z vlastní zkušenosti přijde úsměvná, ale pokud někdo jezdí jako klobouk, budiž :D .

Uživatelský avatar
Yellow01
Příspěvky: 62
Registrován: 17 bře 2014 19:12
Bydliště: Třeboň

Re: Vyber prvniho auta

Příspěvek od Yellow01 »

Taky máme Vectru B 1,8 16V a spotřeba 6,8 opravdu nehrozí. Když jezdím co nejvíc to jde na tempomat do těch 110 km/h, tak se vejde do 8 litrů. :)
http://tuning-forum.org/viewtopic.php?f=116&t=117147" onclick="window.open(this.href);return false;
http://yellow01.rajce.idnes.cz/" onclick="window.open(this.href);return false;

Whitewater
Příspěvky: 6
Registrován: 12 čer 2015 19:24

Re: Vyber prvniho auta

Příspěvek od Whitewater »

A jak je to stema vectram,serou se? Mám počítat s nakyma investicema?

Uživatelský avatar
m.artty
Moderátor
Příspěvky: 8238
Registrován: 23 čer 2009 22:23
Bydliště: Litvínov
Kontaktovat uživatele:

Re: Vyber prvniho auta

Příspěvek od m.artty »

Když to nebude rezevej vylítanej vrak nebo auto, kde je kutilsky opravovaná/dodělávaná elektrika, tak by neměly být nějaké zásadní problémy. Po koupi bych určitě počítal s investicí do oleje (nic zásadního, GM olej není drahý) a rozvodů (tady dle zvoleného motoru).

Hlavně se neukvap a raději se zeptej i na blbost :wink:

http://tuning-forum.org/viewtopic.php?f=88&t=117334" onclick="window.open(this.href);return false; Podívej se i na tuhle. Myslím si, že je za rozumnou cenu a máš narovinu napsáno co autu je a není.
Současnost: Kadett E 2,0 GSi cabrio & Calibra 2,5 V6 & Omega B 2,5 TD
Minulost: Astra F 1,7 TD, Astra F 1,4 16V sedan, Kadett E 1,6 cabrio, Kadett E 1,6i cabrio, Golf II 1,6D, a pár Kadet na díly

Uživatelský avatar
MartyCZe
Příspěvky: 1020
Registrován: 10 říj 2011 18:15

Re: Vyber prvniho auta

Příspěvek od MartyCZe »

Na naftu se vyser, jestli už teď řešíš kolik to žere tak je předem jasny, že ročně neujezdíš víc jak 30 klacků a budeš mít akorat vyhrkanej vrak, na kterym se ti podělá jedna věc a dojezdil si.
Když ti to řeknu s dobrym srdcem, tak naftu si kupuji lidi co maji penize a ne lidi co se ptaji jak moc se na tom dá ušetřit. Všichni si mladý představuji, že si koupi dehet co bude litat jak batmobil a bude s tim stylem pořád žrát do šesti litrů :nono: Neříkam, že sem byl jinej, ale když poznáš realitu tak si sám zanadáváš.
Kup si nějakej adekvátní benzín, buď menší objem nebo nějakou zlatou střední cestu. Aspoň z tebe nebude další leonovej pozer.
Škoda RAPID 1.2 TSI 77kw
Škoda Fabia I. - Hromada Technických Problémů :) - bejvávalo :/

Uživatelský avatar
maRkus
Příspěvky: 5343
Registrován: 15 zář 2006 13:08
Bydliště: Praha 13
Kontaktovat uživatele:

Re: Vyber prvniho auta

Příspěvek od maRkus »

presne tak..... zivit naftu je nakladnejsi nez benzin... kdyz budes jezdit za 8 benzinu tak to je ve finale porad levnejsi nez davat dokupy vylitanou naftu
AUTOSERVIS, PNEUSERVIS, AUTOSKLO, RYCHLOSERVIS, mechanické práce, klempířina, lakovaní, odtah vozidel. (Praha 5) - SZ nebo 603 909 767, http://www.freshlak.cz" onclick="window.open(this.href);return false;

https://www.flickr.com/photos/130435261@N04/" onclick="window.open(this.href);return false;

Whitewater
Příspěvky: 6
Registrován: 12 čer 2015 19:24

Re: Vyber prvniho auta

Příspěvek od Whitewater »

Ta Zender vypada skvele, ale 2.2 je asi moc, spotreba a pojistka. Koukam na ty 1.8cky. Stou naftou je to asi pravda, moc toho nenajezdim, tech 30 tisic rocne urcite ani nenajezdim.

Uživatelský avatar
8laz3r
Příspěvky: 129
Registrován: 26 srp 2011 10:55

Re: Vyber prvniho auta

Příspěvek od 8laz3r »

Ja jen cumim ze tu nikdo zatim nedoporucil nejaky slavny hjonde

Uživatelský avatar
JEKL
Příspěvky: 344
Registrován: 27 úno 2007 20:47

Re: Vyber prvniho auta

Příspěvek od JEKL »

Já začínal na tomhle http://www.sauto.cz/osobni/detail/merce ... oFrom=list má to samí výhody a jednu nevýhodu - nejede to, což je na začátek taky výhoda, bude to mít delší životnost spek
Mercedes W201 a W208, ex W124

dave.g3
Příspěvky: 14
Registrován: 06 zář 2012 06:19

Re: Vyber prvniho auta

Příspěvek od dave.g3 »

Whitewater píše:Ta Zender vypada skvele, ale 2.2 je asi moc, spotreba a pojistka. Koukam na ty 1.8cky. Stou naftou je to asi pravda, moc toho nenajezdim, tech 30 tisic rocne urcite ani nenajezdim.

2.2 vectru mám v combíku.. pojistka 2 900 Kč ročně spotřeba? podle nohy.. umím stím jezdit za 6,5l do 10... teď mám průměr na cca 800km 7,4 a to mám město +- něco mimo no..

Co ji mám cca 3-4 roky nevím přesně investice byla střední a zadní díl výfuku a měměny silentbloky na napravách ... jinak nic... teď mi akorát nefunguje klimakompresor a mám prdlé svody + vlnovec tak to budu muset někde splašit a opravit...

Jízda pohodlná a když chceš předjet tak nemusíš mít strach, že ti dojdou koně... ale už teď to je pro mě slabé...

Já chtěl kupovat 2.0 vectru ale sem rád že jsem se nechal překecat do 2.2i...

Olej mi ten motor žere tak 0,5l na 1-2tis km...

Whitewater
Příspěvky: 6
Registrován: 12 čer 2015 19:24

Re: Vyber prvniho auta

Příspěvek od Whitewater »

On tam pise 9.5l po meste :/ kdyby to bylo jak pises, tak samozrejme super

dave.g3
Příspěvky: 14
Registrován: 06 zář 2012 06:19

Re: Vyber prvniho auta

Příspěvek od dave.g3 »

Samozřejmě kdybych jezdil jenom město tak bych tam byl asi taky... nevím nikdy jen město nejezdím (a není město jako město :lol: )

Ale musíš brát v potaz že jestli chceš jezdit za 4-6 litrů tak si kup něco malého s malým výkonem a v plynu...

ja sám sem překvapený že když jedu jak důchodce (podle pravidel) a jedu někde dál tak mám spotřebu kolem 6 - 6,5l... je to o zvyku a jak se naučíš s tím autem jezdit...

Hold výběr na tobě..

Jardafox
Moderátor
Příspěvky: 6530
Registrován: 02 srp 2004 11:27

Re: Vyber prvniho auta

Příspěvek od Jardafox »

cokoliv italskýho s 1.9jtd bude jezdit za 4,5 - 6,5
Fiat Panda 1.2 >> AR 155 2.0 TS >> BMW E30 318i >> AR Giulietta 2.0 TD >> Ford Sierra 2.0i DOHC >> Saab 9000 CSE 2.0t >> AR 164 2.5 TD >> Ford Sierra 2.0i >> Lancia Lybra 2.4jtd

Uživatelský avatar
Lukáš.N
Příspěvky: 66
Registrován: 22 črc 2011 22:03
Bydliště: Skoropolsko

Re: Vyber prvniho auta

Příspěvek od Lukáš.N »

Astra G na tom proti vektře bude lépe co se týče koroze. Jinak motor 1.8 92KW (Z18XE) spotřeba cca 6,5l.(na blbnutí mám jiné auto se kterým jezdím 11)

Odpovědět

Zpět na „Pokec“