"Chiptuning" 2.0 turbo benzin

Pokec nejen o autech...

Moderátoři: Eiffel, Fáboš, Bohuš, Berry, habitat3, Tommy1978, Kane13, Ritchma

Uživatelský avatar
tjk
Příspěvky: 121
Registrován: 25 kvě 2009 21:23
Bydliště: Liberec

"Chiptuning" 2.0 turbo benzin

Příspěvek od tjk »

Dotaz pro mistni.. ac teda slovo chiptuning nesnasim tak at je jasne o co jde..

Shanim doporuceni na nekoho kdo dela upravy RJ... ale rad bych kvalitni praci, ladeni na valci a projeti.. proste poradne..

Moje setava je : Renault 2.0turbo F4r , kompletne po servisu a naplnich, rozvodech, novy svicky, vlekej IS, 3" decat, 3" vyfuk, primy sani, 630 Siemens deka vstriky..

Tohle je osvedcena sestava na moje auto se kterou jde namapovat cca 280+-k a 400+ Nm..

tech 400Nm je reknem bezpecny limit pro ojnice.. i tak se obcas stava ze nekomu vybehnou :-D.. ale jak rikam.. jde i vin nez 400 ale rád bych se dostal na takovéto hodnoty.. zatím mi to stačí...

Více méně je to odzkoušené v anglii na desitkach stejnych aut... ale pro mě nesmysl tam jet i kdyz vim ze by ta prace byla top... a u nas fakt netusim kam koukat...

poradi nekdo?

btw... nepredpokladam ze se budeme bavit o cene 5 tis a pod :-DD jsem pripravenej ze me to treba na 20 vyjde...

diky
Renault Megane RS 225
H&R / HKS SSQV / GTG Catback
K-Tec / Forge IC / GREEN /

Uživatelský avatar
LiberaleMiguel2
Příspěvky: 3841
Registrován: 22 říj 2013 17:21

Re: "Chiptuning" 2.0 turbo benzin

Příspěvek od LiberaleMiguel2 »

tam u tebe co je "po ruce" bych zkusil http://www.falcon-racing.cz/" onclick="window.open(this.href);return false;
JSEM ZPÁTKY NA SVÉM PŮVODNÍM PROFILU, TAKŽE COKOLIV PIŠTE NA LiberaleMiguel (bez dvojky)

Uživatelský avatar
tjk
Příspěvky: 121
Registrován: 25 kvě 2009 21:23
Bydliště: Liberec

Re: "Chiptuning" 2.0 turbo benzin

Příspěvek od tjk »

LiberaleMiguel2 píše:tam u tebe co je "po ruce" bych zkusil http://www.falcon-racing.cz/" onclick="window.open(this.href);return false;

Falcon? neni to nekdo lokalne?

Reference Ok? nemyslim to spatne ale prijde mi ze v Cr ladi kazdej druhej pepik... nemam problem nejam dojet, ale chci to fak resit se zkusenejma lidma... jsem ochotny zalatit za kvalitu...
Renault Megane RS 225
H&R / HKS SSQV / GTG Catback
K-Tec / Forge IC / GREEN /

Uživatelský avatar
LiberaleMiguel2
Příspěvky: 3841
Registrován: 22 říj 2013 17:21

Re: "Chiptuning" 2.0 turbo benzin

Příspěvek od LiberaleMiguel2 »

Má aji tady přezdívku, ale teď si nevzpomenu jakou, házel tady do projektů Sierru s kompresorem, tak si to kdyžtak najdi. Reference dobré, už dvěma kamarádům stavěl komplet auto 8) Ladis je poctivý, zkušený, žádný Karel ze slevomatu
JSEM ZPÁTKY NA SVÉM PŮVODNÍM PROFILU, TAKŽE COKOLIV PIŠTE NA LiberaleMiguel (bez dvojky)

Uživatelský avatar
JRD McLAREN
Příspěvky: 4074
Registrován: 16 črc 2006 21:39
Kontaktovat uživatele:

Re: "Chiptuning" 2.0 turbo benzin

Příspěvek od JRD McLAREN »

Phob .. ??
Člen Klubu Šlapacích Moskvičov
IMF Master Ignition Forum - http://imfsoft-forum.eu/

Uživatelský avatar
tjk
Příspěvky: 121
Registrován: 25 kvě 2009 21:23
Bydliště: Liberec

Re: "Chiptuning" 2.0 turbo benzin

Příspěvek od tjk »

jj právě proto se ptám.. určitě je dost lidí kteří se vypracovali a mjí zkušenosti a poctivý přístup.. takovým lidem rád zaplatím za odvedenou práci radši než borcovi kterej založí sročko na uploadování genrickej map od oka...

navíc je to auto víkendovka, najeto mám 75tis, servis dostaval vždy plnej, oleje 1x za rok, vždy dochlazovaný, nikdy nehoněný za studena.. na to mám to auto moc rád..

btw.. Phob to je nick někoho odsud?
Renault Megane RS 225
H&R / HKS SSQV / GTG Catback
K-Tec / Forge IC / GREEN /

Uživatelský avatar
Beaver
Příspěvky: 6553
Registrován: 17 srp 2004 09:01

Re: "Chiptuning" 2.0 turbo benzin

Příspěvek od Beaver »

Rozumím tomu správně že tam máš teď velké vstřiky a žádnou jinou mapu než sérii ? :lol:
Toyota Supra 2.5 twin turbo (208 kW/360 Nm)
Lexus RX400h 3.3 VVTi '06 (205 kW/418 Nm)
Toyota RAV4 2.5 Hybrid '16 (114 kW/213 Nm)
Lexus IS200 2.0 VVTi (115 kW/200 Nm)
"Vždycky můžete spát v autě, ale nikdy nemůžete řídit dům"

Uživatelský avatar
tjk
Příspěvky: 121
Registrován: 25 kvě 2009 21:23
Bydliště: Liberec

Re: "Chiptuning" 2.0 turbo benzin

Příspěvek od tjk »

vstriky jsou objednané.. nasadit samo půjdou až na místě při úpravě... teď samozřejmě jezdím origo.. ale mám pocit že už slyším občasné zakuckání a párkrát jsem už zažil něco jako fuelcut na cca 4tis na 3ku pri plnym plynu.. ale teď zase dobré... navíc origo vstřiky stejně nemají kapacitu a tyhle siemens dekka jsou na takových to úpravách odzkoušené bez problému...
Renault Megane RS 225
H&R / HKS SSQV / GTG Catback
K-Tec / Forge IC / GREEN /

Uživatelský avatar
LiberaleMiguel2
Příspěvky: 3841
Registrován: 22 říj 2013 17:21

Re: "Chiptuning" 2.0 turbo benzin

Příspěvek od LiberaleMiguel2 »

tjk píše:btw.. Phob to je nick někoho odsud?
jo 8) mám pocit, že na brzdu jezdí právě do Falconu, klucí bydlí kousek od sebe
JSEM ZPÁTKY NA SVÉM PŮVODNÍM PROFILU, TAKŽE COKOLIV PIŠTE NA LiberaleMiguel (bez dvojky)

Uživatelský avatar
tjk
Příspěvky: 121
Registrován: 25 kvě 2009 21:23
Bydliště: Liberec

Re: "Chiptuning" 2.0 turbo benzin

Příspěvek od tjk »

LiberaleMiguel2 píše:
tjk píše:btw.. Phob to je nick někoho odsud?
jo 8) mám pocit, že na brzdu jezdí právě do Falconu, klucí bydlí kousek od sebe

díky.. tak třeba sem mrknou
Renault Megane RS 225
H&R / HKS SSQV / GTG Catback
K-Tec / Forge IC / GREEN /

Uživatelský avatar
Beaver
Příspěvky: 6553
Registrován: 17 srp 2004 09:01

Re: "Chiptuning" 2.0 turbo benzin

Příspěvek od Beaver »

tjk píše:vstriky jsou objednané.. nasadit samo půjdou až na místě při úpravě... teď samozřejmě jezdím origo.. ale mám pocit že už slyším občasné zakuckání a párkrát jsem už zažil něco jako fuelcut na cca 4tis na 3ku pri plnym plynu.. ale teď zase dobré... navíc origo vstřiky stejně nemají kapacitu a tyhle siemens dekka jsou na takových to úpravách odzkoušené bez problému...
Origo vstřiky vždycky mají nějakou rezervu, jinak by jely na doraz. Ale zase u Francouzů je možný všechno... spek
Toyota Supra 2.5 twin turbo (208 kW/360 Nm)
Lexus RX400h 3.3 VVTi '06 (205 kW/418 Nm)
Toyota RAV4 2.5 Hybrid '16 (114 kW/213 Nm)
Lexus IS200 2.0 VVTi (115 kW/200 Nm)
"Vždycky můžete spát v autě, ale nikdy nemůžete řídit dům"

Uživatelský avatar
tjk
Příspěvky: 121
Registrován: 25 kvě 2009 21:23
Bydliště: Liberec

Re: "Chiptuning" 2.0 turbo benzin

Příspěvek od tjk »

Beaver píše:
tjk píše:vstriky jsou objednané.. nasadit samo půjdou až na místě při úpravě... teď samozřejmě jezdím origo.. ale mám pocit že už slyším občasné zakuckání a párkrát jsem už zažil něco jako fuelcut na cca 4tis na 3ku pri plnym plynu.. ale teď zase dobré... navíc origo vstřiky stejně nemají kapacitu a tyhle siemens dekka jsou na takových to úpravách odzkoušené bez problému...
Origo vstřiky vždycky mají nějakou rezervu, jinak by jely na doraz. Ale zase u Francouzů je možný všechno... spek
podle těch co mapují tyhle auta v UK (desitky aut).. tak prostě strop těhle vstřiků je někde u 260k kde by měly být někde u 95% duty... mají odzkoušené tyhle 630 a s nimi to prostě funguje a jezdí bez problému... zatím jsem nezaznamena že by na jejich práci někdo nadával a v UK těhle aute jezdí tisíce oproti desítkám u nás.. takže s tím už mají dlouhodobé zkušenosti... proto té jejich sestavě veřím
Renault Megane RS 225
H&R / HKS SSQV / GTG Catback
K-Tec / Forge IC / GREEN /

Uživatelský avatar
SomČarovný
Příspěvky: 478
Registrován: 13 srp 2014 23:27

Re: "Chiptuning" 2.0 turbo benzin

Příspěvek od SomČarovný »

Není Phob náhodou z Ostravska? To jen tak btw :)
7GTD

Uživatelský avatar
Kane13
Moderátor
Příspěvky: 1737
Registrován: 17 lis 2009 23:33
Bydliště: Ecce Homo

Re: "Chiptuning" 2.0 turbo benzin

Příspěvek od Kane13 »

Oni jsou hlavně dva: Phob. (s tečkou) je z Ostravska a jezdí OII. A pak je PhoB (bez tečky) a to je ten, co dělá zázraky s autama...
Bad things happen when good people pretend nothing is wrong. - Corey Mother Fuckin´Taylor

Uživatelský avatar
tjk
Příspěvky: 121
Registrován: 25 kvě 2009 21:23
Bydliště: Liberec

Re: "Chiptuning" 2.0 turbo benzin

Příspěvek od tjk »

Takze mam hledat PhoBa :-)
Renault Megane RS 225
H&R / HKS SSQV / GTG Catback
K-Tec / Forge IC / GREEN /

Uživatelský avatar
honza 2.0 16v
Příspěvky: 1518
Registrován: 09 říj 2005 12:41
Kontaktovat uživatele:

Re: "Chiptuning" 2.0 turbo benzin

Příspěvek od honza 2.0 16v »

nejprv si zjisti co máš za řj - výrobce a typ..podle toho se ti tady v čr může zůžit výběr úpravců natolik, že se na to vyprdneš a budeš rád za serii...

ne každej dělá nějakou exotiku ( v čr nikdo...už jsem bádal, i když HW na to někteří mají, ale zas nevěřím, že to udělaj live spíš jen pouze nalejou SW ve stylu tady přidáme a tady ubereme.....)a už vůbec ne live což budeš potřebovat vzhledem ke vstřikům

(snad jen v Berouně to inzerujou že dokážou jet live a jen na Bosh..)..... co tu jede je převážně Bosh a u Phoba i nějakej ten Weber-Marelli...

jedna dobrá rada -pokud to má bejt pořádně, projetý km za ladičem nehrajou roli... :pifko:


pokud je to osvědčená sestava tak si nech poslat nějakej hotovej program (nebo pošli řj ať ti to tam nalejou ) - třeba to pojede :)
Já takhle vyřešil soft na alfě...mám setup, na kterej existuje soft, poslal jsem řj úpravci do Holandska, ten to tam nalil a poslal z5 a vesele si jezdím s pár mechanickejma úpravama (vačky, velký sání, svody..).. překvapivě to vyšlo levněji a jede to líp než kdyby to tady řešil nějakej zaklínač hadů... :P

Uživatelský avatar
tjk
Příspěvky: 121
Registrován: 25 kvě 2009 21:23
Bydliště: Liberec

Re: "Chiptuning" 2.0 turbo benzin

Příspěvek od tjk »

tak jasne ze kilometry nejrajou roli ale 3400km jen kvuli mape je celkem blbost...

no taky uz jsem o tom premyslel, maji krabicku, pripojis a jezdis, po naky dobe sundas a posles data k nim, oni pak poslou upravenou mapu podle logu ... ale je to heneric mapa... sice podle aut kterejch uz odbrzdili kvanta ale furt generic mapa...
jinak bych tam mel mit bosch jednotku
Renault Megane RS 225
H&R / HKS SSQV / GTG Catback
K-Tec / Forge IC / GREEN /

m1tv
Příspěvky: 426
Registrován: 07 led 2007 21:58
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: "Chiptuning" 2.0 turbo benzin

Příspěvek od m1tv »

muj ukol? sp(r)asit svět:)opravy a upravy vozu 739208725

Uživatelský avatar
tjk
Příspěvky: 121
Registrován: 25 kvě 2009 21:23
Bydliště: Liberec

Re: "Chiptuning" 2.0 turbo benzin

Příspěvek od tjk »

od K-tecu max ten vyfuk co mam.. protoze to pro ne vyrabi piper... zbyku se obloukem vyhnout... a rozhodne ne mapu.. v UK je dost aut ktery naladili i skoro 440Nm a 300+k .. coz seriovy turbo proste nenatlaci a hlavne to skoro zadnej motor nevydrzi... navic je x aut ktery byly obrzdeny jinde a meli radove nizsi vykon...

navic kdyz uz si z nich anglani delaji prdel a rikaji jim Crap-tec.. tak asi tak :-D
Renault Megane RS 225
H&R / HKS SSQV / GTG Catback
K-Tec / Forge IC / GREEN /

Uživatelský avatar
goreff
Příspěvky: 273
Registrován: 30 srp 2007 20:26
Bydliště: zwischen Ol und Pv

Re: "Chiptuning" 2.0 turbo benzin

Příspěvek od goreff »

co tihle páni http://www.fastchip.nl" onclick="window.open(this.href);return false; ?

Uživatelský avatar
tjk
Příspěvky: 121
Registrován: 25 kvě 2009 21:23
Bydliště: Liberec

Re: "Chiptuning" 2.0 turbo benzin

Příspěvek od tjk »

tak opět zpět na zem... nevím. zatím to vypadá že u nás v ČR to asi nebude snadný najít někoho kdo by to byl schopný upravit... díky pomoci p. Třasáka z Falconu (moc díky ještě jednou) vím že mám jednotku Sagem... což ve falkonu nedají a PhoB bohužel také ne... nějaké další návrhy nejsou? Někde jsem viděl odkaz na úpravy u Krámského a ještě něco ale nemůžu si vzpomenout...

For: Renault Megane 2.0T 225PS / 165.5KW
ECU Manufacturer : Sagem
ECU type : 3000
ECU Hardware Number : 8200384398/--
ECU Software Number : 8200198095

edit: tak krámský ještě nefunguje (dědické řízení)... dál fakt nevím
Renault Megane RS 225
H&R / HKS SSQV / GTG Catback
K-Tec / Forge IC / GREEN /

Uživatelský avatar
LiberaleMiguel2
Příspěvky: 3841
Registrován: 22 říj 2013 17:21

Re: "Chiptuning" 2.0 turbo benzin

Příspěvek od LiberaleMiguel2 »

Co takhle tam nacpat jinou jednotku ? něco plně programovatelného nebo piggyback ?
JSEM ZPÁTKY NA SVÉM PŮVODNÍM PROFILU, TAKŽE COKOLIV PIŠTE NA LiberaleMiguel (bez dvojky)

Uživatelský avatar
tjk
Příspěvky: 121
Registrován: 25 kvě 2009 21:23
Bydliště: Liberec

Re: "Chiptuning" 2.0 turbo benzin

Příspěvek od tjk »

v tom se vubec nevyznam.. ale prijde mi ze uz se pohybujeme v radech 10sitek tisic za jednotku + to same za programovani... to uz je zase krapet nesmysl na "seriovy motor" a +70k/100Nm
Renault Megane RS 225
H&R / HKS SSQV / GTG Catback
K-Tec / Forge IC / GREEN /

Uživatelský avatar
LiberaleMiguel2
Příspěvky: 3841
Registrován: 22 říj 2013 17:21

Re: "Chiptuning" 2.0 turbo benzin

Příspěvek od LiberaleMiguel2 »

Digitun.pl

Piggyback od Ecu master, bere si 10k za zapojení, jednotku a ladění 8)

Za plně programovatelnou stand alone chce cca 33k se vším všudy

Kdyžtak mu zkus napsat, mluví polsky, německy a anglicky
JSEM ZPÁTKY NA SVÉM PŮVODNÍM PROFILU, TAKŽE COKOLIV PIŠTE NA LiberaleMiguel (bez dvojky)

Uživatelský avatar
tjk
Příspěvky: 121
Registrován: 25 kvě 2009 21:23
Bydliště: Liberec

Re: "Chiptuning" 2.0 turbo benzin

Příspěvek od tjk »

to zni celkem dobre.. možná že jít směrem sandalone by byla lepší volba s ohledem na budoucí plán...

jinak teda nic proti polské národnosti.. ale jak jsou na tom s referencemi?.. upřímě takových firem je kvanta... těžko poznat kdo je a není dobrej...
Renault Megane RS 225
H&R / HKS SSQV / GTG Catback
K-Tec / Forge IC / GREEN /

Uživatelský avatar
LiberaleMiguel2
Příspěvky: 3841
Registrován: 22 říj 2013 17:21

Re: "Chiptuning" 2.0 turbo benzin

Příspěvek od LiberaleMiguel2 »

Zkus si na YouTube najít videa s Digitun v popisu. Zvou si ho i do Německa na ladění atd. "Jeho" auta jezdí i na Unlim 500+ ;-) patří ke špičce

Jestli máš v plánu další progres, tak bych se Stand alone neváhal 8)
JSEM ZPÁTKY NA SVÉM PŮVODNÍM PROFILU, TAKŽE COKOLIV PIŠTE NA LiberaleMiguel (bez dvojky)

Uživatelský avatar
tjk
Příspěvky: 121
Registrován: 25 kvě 2009 21:23
Bydliště: Liberec

Re: "Chiptuning" 2.0 turbo benzin

Příspěvek od tjk »

ok.. tak já mu napíšu.. to zní dobře..
Renault Megane RS 225
H&R / HKS SSQV / GTG Catback
K-Tec / Forge IC / GREEN /

Uživatelský avatar
honza 2.0 16v
Příspěvky: 1518
Registrován: 09 říj 2005 12:41
Kontaktovat uživatele:

Re: "Chiptuning" 2.0 turbo benzin

Příspěvek od honza 2.0 16v »

pokud pujdeš cestou jiné ECU, připrav se že auto připravíš o komfortní funkce (pokud ji nezapojíš paralelně k seriový ECU..)...rozuměj tím i např. stahování oken, klimu...pokud máš plány všechno ven..nic ti bránit nebude...

málokterý dnešní auto toto toleruje... prošel jsme si tím u stila, kde mam nakonec Piggyback...

Uživatelský avatar
LiberaleMiguel2
Příspěvky: 3841
Registrován: 22 říj 2013 17:21

Re: "Chiptuning" 2.0 turbo benzin

Příspěvek od LiberaleMiguel2 »

Řešil jsem tohle teda zatím jenom pro Coupe, ale Digitun s tím propojením s origo ECU, aby fungovaly komfortní funkce, nemá problém 8) v dnešní době si myslím, že dělat jednotky bez tohohle je totálně mimo. Spousta lidí chce koně v komfortním autě
JSEM ZPÁTKY NA SVÉM PŮVODNÍM PROFILU, TAKŽE COKOLIV PIŠTE NA LiberaleMiguel (bez dvojky)

Uživatelský avatar
tjk
Příspěvky: 121
Registrován: 25 kvě 2009 21:23
Bydliště: Liberec

Re: "Chiptuning" 2.0 turbo benzin

Příspěvek od tjk »

více méně je to tak že auto je trochy vykuchaný, bez rádia ale komfortní funkce zachované.. takový prasopes :-)

Krzystof Kropa (Digitun) Sagem umi.. takze to je schopen nalait na seriove jednotce... 2-3 dny.. takze vice mene jediny problem jak se tam dostat (400+km) nechat tam auto a co pak ty 2-3 dny delat nez to bude hotove :-)

zatim nevim.. ale celkem me presvedcil ze vi o cem mluvi... a hlavne to fakt bude delat na valcich.. coz me utvrzuje v tom ze by to melo byt pouzitelne a nejak generic mapa ktera muze ale i nemusi fungovat spravne...
Renault Megane RS 225
H&R / HKS SSQV / GTG Catback
K-Tec / Forge IC / GREEN /

Odpovědět

Zpět na „Pokec“