Značková sada nářadí - jakou vybrat?

Pokec nejen o autech...

Moderátoři: Eiffel, Fáboš, Bohuš, Berry, habitat3, Tommy1978, Kane13, Ritchma

Uživatelský avatar
Ivan
Administrátor
Příspěvky: 3794
Registrován: 04 úno 2004 09:41
Bydliště: Brno-Praha
Kontaktovat uživatele:

Značková sada nářadí - jakou vybrat?

Příspěvek od Ivan »

Kolegové, chystám se nakoupit najakou kvalitní "kufříkovou" sadu ručního nářadí na domácí použití. Řada z Vás má zkušenosti z dílny / garáže a dokáže poradit, jakou značku preferovat a jaké se naopak vyhnout. Jsou snad stovky značek a z obrázků nejsem schopen poznat kvalitu. Můžete prosím něco doporučit?

Díky. 8)

Uživatelský avatar
LiberaleMiguel2
Příspěvky: 3841
Registrován: 22 říj 2013 17:21

Re: Značková sada nářadí - jakou vybrat?

Příspěvek od LiberaleMiguel2 »

Zkus upřesnit cenu 8)
Jestli cenu neřešíš, tak Wurth :-)
JSEM ZPÁTKY NA SVÉM PŮVODNÍM PROFILU, TAKŽE COKOLIV PIŠTE NA LiberaleMiguel (bez dvojky)

Uživatelský avatar
Ivan
Administrátor
Příspěvky: 3794
Registrován: 04 úno 2004 09:41
Bydliště: Brno-Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Značková sada nářadí - jakou vybrat?

Příspěvek od Ivan »

Ideálně do 10.000 Kč za sadu, jestli je to možné. Pokud by to bylo méně, tak budu rád :D

Lukinho
Příspěvky: 2445
Registrován: 10 kvě 2012 16:08

Re: Značková sada nářadí - jakou vybrat?

Příspěvek od Lukinho »

jedine mannesmann 8)
ani ty tony uz nejsou co byvaly... :|

Uživatelský avatar
Beaver
Příspěvky: 6553
Registrován: 17 srp 2004 09:01

Re: Značková sada nářadí - jakou vybrat?

Příspěvek od Beaver »

Mě překvapila sada nářadí z Lidlu. Prodává se to tam pod značkou Powerfix a je to až nečekaně dobré. Bohužel se to tam vždycky objevuje spíš jen v různých akcích, takže celkem na houby čekat, kdy to zase bude na prodej.
Toyota Supra 2.5 twin turbo (208 kW/360 Nm)
Lexus RX400h 3.3 VVTi '06 (205 kW/418 Nm)
Toyota RAV4 2.5 Hybrid '16 (114 kW/213 Nm)
Lexus IS200 2.0 VVTi (115 kW/200 Nm)
"Vždycky můžete spát v autě, ale nikdy nemůžete řídit dům"

Uživatelský avatar
Hondzik
Příspěvky: 561
Registrován: 03 úno 2006 23:30
Bydliště: Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: Značková sada nářadí - jakou vybrat?

Příspěvek od Hondzik »

A co si představuješ pod domácím setem nářadí?

Co se týče gola sad, ráčnovek u Lamíka na dílně se jede v BGS a páčí se to občas i přes dvoumetrovou trubku. Drží.

Já používám ruční nářadí od Proskitu, mám od goly, přes kladivo a šroubováky po měřáky. Za tu cenu naprosto super výdrž, za pákový kleště dám hlavu na špalek protože ustojí víc než Knipex za menší prachy. Dostal jsem se k tomu náhodou přes bratrance co to dřív prodával, vzal jsem na zkoušku s nedůvěrou a dokonale mi to přesvědčilo. Jednou ruku tím přeštípnu 6tku natloukačku, klíče drží, gola pecka

Strašně dlouho jsem zvažoval toto, měl jsem to i v ruce. Mezitím jsem nakoupil nářadí okolo, ostatní bych nevyužil až tak často, tak z toho sešlo. http://www.gme.cz/velka-sada-naradi-v-k ... m-p733-084

Wurth fajn, nutno podotknout že sám o sobě Wurth je spíš značka než výrobce. Ele nářadí je převlečený Milwaukee, dřív Bosch atd.
Nicméně špínu na to neházím, jedu ve Wurthu co se týče aku nářadí. Na to že někdy to jede 5-7h denně v kuse, nemůžu říct křivýho slova. S ručním jsem dělal párkrát v Německu, kufříková sada, zpracování fajn, výdrž nemůžu z dlouhodobýho hlediska posoudit
Alfa Romeo 75 2,0TS
Alfa romeo 155 V6 by Engstler
Espasitel

Uživatelský avatar
Ivan
Administrátor
Příspěvky: 3794
Registrován: 04 úno 2004 09:41
Bydliště: Brno-Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Značková sada nářadí - jakou vybrat?

Příspěvek od Ivan »

@Hondzik: díky za tipy, moje představa je kombinace gola sady s dalším ručním nářadím (kleště, kladivo apod.), ale samozřejmě je také varianta nakoupit to kusově...

Uživatelský avatar
Hondzik
Příspěvky: 561
Registrován: 03 úno 2006 23:30
Bydliště: Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: Značková sada nářadí - jakou vybrat?

Příspěvek od Hondzik »

otázka co jsem řešil já- potřebuju tahat nařadí s sebou a třeba u mě mi z 90% stačí basa ( kleště, šroubováky, malinká gola do 10mm, nože, metr, drobný montážní mat) Občas se přidá gola, očka, ele nářadí... A tahat třeba do 5týho patra celej arzenál nechci.

Samozřejmě celej set má kouzlo v přehlednosti, vidíš že chybí zatoulaný kus, je to lepší na skladování. Což třeba já u basy, zvlášť když do ní lezou i kluci nemám. Pořád něco chybí, ztrácí se, já doplňuju. A přesejpá se to, přehazuje...

Polož si otázku- potřebuju to někam vozit, nebo si to vyskládáš doma na ponk? Pokud varianta 2, volil bych kvalitní golu , sadu ráčnovek, sadu oček, imbus+ torx, sadu šroubováků, štipky, kombinačky, siky a pak spec nářadí dle zaměření- auta? elektro? instalace?...
Alfa Romeo 75 2,0TS
Alfa romeo 155 V6 by Engstler
Espasitel

Uživatelský avatar
rejchy
Příspěvky: 573
Registrován: 09 kvě 2006 14:24
Bydliště: V podkérkonoší

Re: Značková sada nářadí - jakou vybrat?

Příspěvek od rejchy »

Naprosto dostatečné pro domácí použití,používají to i známí co dělaj auta "doma" a v pohodě.

http://gola-sady.heureka.cz/atx-profi-g ... a-94-dilu/" onclick="window.open(this.href);return false;

Tom_
Moderátor
Příspěvky: 3732
Registrován: 05 srp 2005 14:31
Bydliště: Český Těšín
Kontaktovat uživatele:

Re: Značková sada nářadí - jakou vybrat?

Příspěvek od Tom_ »

Ja mam doma taky BGS sadu a zatim bez problemu. Muzu rict, ze zatim jsem s tou sadal sundal,rozebral a slozil cely spodek auta do sroubku. Na 99% veci na aute to staci. Na nektery veci je treba mit primo specialni naradi na dany vuz, ale vzdy se da nejak improvizovat, takze je to o sikovnosti, tak i o pohodlnosti...Ale s BGS zatim zadny problem...K tomu vsemu mam zvedak BAHCO a muzu rict ze uplne super... 8) 8)
Audi Coupe Quattro

posero
Příspěvky: 584
Registrován: 02 kvě 2007 12:45

Re: Značková sada nářadí - jakou vybrat?

Příspěvek od posero »

záleží, co s tím chceš dělat, jak velká sada to má být atd ... jestli to chceš nosit sebou nebo to mít na doma. jak moc často to chceš užívat a jaké máš nároky

já sem úchyl na nářadí a preferuji opravdu věci které fungují, nicméně ne vždy to znamená, že to jsou jen značkové věci
Honda Civic EG turbo
Civic aerodeck
Toyota Celica GT4

Uživatelský avatar
Ivan
Administrátor
Příspěvky: 3794
Registrován: 04 úno 2004 09:41
Bydliště: Brno-Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Značková sada nářadí - jakou vybrat?

Příspěvek od Ivan »

posero píše:záleží, co s tím chceš dělat, jak velká sada to má být atd ... jestli to chceš nosit sebou nebo to mít na doma. jak moc často to chceš užívat a jaké máš nároky

já sem úchyl na nářadí a preferuji opravdu věci které fungují, nicméně ne vždy to znamená, že to jsou jen značkové věci
Sám přesně nevím, třídím si myšlenky podle Vašich příspěvků. Klidně napiš, s čím jsi/nejsi spokojený, a to bez ohledu na to, jak to budu nebo nebudu já používat. Díky.

Uživatelský avatar
petrsk
Příspěvky: 201
Registrován: 02 pro 2006 22:50
Bydliště: Ústí nad Labem
Kontaktovat uživatele:

Re: Značková sada nářadí - jakou vybrat?

Příspěvek od petrsk »

ja jsem dostal od jezoura pred 3 lety Triumf 171 dilnou a ted se koukam je to na chlup stejny jak ta BGS.asi stejnej oddil. zatim drzi.
Rover 825 SD .V kůži a dřevě. R.I.P
Autocrossovy Swišť 1.3 prodáno
Daewoo Nubira 2.0

Uživatelský avatar
maRkus
Příspěvky: 5343
Registrován: 15 zář 2006 13:08
Bydliště: Praha 13
Kontaktovat uživatele:

Re: Značková sada nářadí - jakou vybrat?

Příspěvek od maRkus »

tohle stalo trojku a mam to na dilne uz 5 let a ani jedna vec neni znicena a to za to taham tyci, razovym utahovakem, a jede to denne 8 hodin...

https://im9.cz/iR/importprodukt-orig/4d ... 965a19.jpg" onclick="window.open(this.href);return false;

vyrobce BGS

http://gola-sady.heureka.cz/pronax-bgs- ... u/galerie/" onclick="window.open(this.href);return false;
AUTOSERVIS, PNEUSERVIS, AUTOSKLO, RYCHLOSERVIS, mechanické práce, klempířina, lakovaní, odtah vozidel. (Praha 5) - SZ nebo 603 909 767, http://www.freshlak.cz" onclick="window.open(this.href);return false;

https://www.flickr.com/photos/130435261@N04/" onclick="window.open(this.href);return false;

Uživatelský avatar
JRD McLAREN
Příspěvky: 4074
Registrován: 16 črc 2006 21:39
Kontaktovat uživatele:

Re: Značková sada nářadí - jakou vybrat?

Příspěvek od JRD McLAREN »

ja som posledne kupoval klieste a srubovaky na lincos.sk
..so zamerom .. nech je nieco doma v supliku...
..a ono to prekvapivo spolahlivo drzi a funguje..
aj prevedenie rukovati je pomerne dobre a zo spravnych materialov...

inak mam doma "vsehochut" ...
jeden cas som vymakol akciove srubovaky v Hornbachu ...
kde ma clovek sancu si to ohmatat ... a tie tiez drzia..

co sa el. naradia tyka, tak ta cierna Back&Decker karboska sa po 20tich rokoch pokazila...
nic to nevydrzi... :mrgreen:
Srobovacka je DeWalt, uz prerobena na Li-On baterky,
vrtacky som onoho casu nakupil Metabo , a druhu karbosku mam tiez Metabo..

Podla mojho nazoru... kazdy vyrobca ma aj kvalitne aj menej kvalitne produkty...
..kde hlavnym ukazatelom kvality bude cena...
Člen Klubu Šlapacích Moskvičov
IMF Master Ignition Forum - http://imfsoft-forum.eu/

Uživatelský avatar
Hondzik
Příspěvky: 561
Registrován: 03 úno 2006 23:30
Bydliště: Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: Značková sada nářadí - jakou vybrat?

Příspěvek od Hondzik »

ATX na domácí žvýkání oka. Při denním použití na autě odejde jak ráčna, tak ořechy. Dvě takový sady mám sesypaný doma v krabici, U Lamíka jich odhadem v přepravce bude 4-5 sad. Jako přezout s tím auto, drobný občasný opravy jo. Až nasadíš 32 na trhák a na ten narveš dvoumetrovou tyč a budeš rvát matici na poloose a tuhle proceduru zopakuješ parkrát tak o tom budem diskutovat.

Markusovo sadu má na dílně i Lama, potvrzuju. Za nejmenší ráčnu můžu zarvat jak za ATX velkou aniž by protestovala. Malý ATX urvu v pazourech.

Jinak souhlas s Poserem-ne vše neznačkový je blbý a naopak
Kupříkladu bity Parkside z Lidlu jsou Bosch a drží za tu cenu nadprůměrně i při použití v aku nářadi.

Ele a aku nářadí by bylo na delší povídání
Alfa Romeo 75 2,0TS
Alfa romeo 155 V6 by Engstler
Espasitel

Uživatelský avatar
Goldies
Příspěvky: 2701
Registrován: 04 čer 2004 06:18
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Značková sada nářadí - jakou vybrat?

Příspěvek od Goldies »

Na dilne pouzivame denne aku a elekticky naradi Festool :-) jedeme 6 rok a nedam na to dopustit ;-) kdyztak Sz :-)
Japonci na konci
Nissan Pathfinder - jen tak na práci
Honda Civic 8g 1.8 V-tec - jen tak pro ženu
Toyota MR2 ZZW30 2ZZ - jen tak pro radost
Yamaha Majesty 250 - jen tak na lítačku

Uživatelský avatar
Ivan
Administrátor
Příspěvky: 3794
Registrován: 04 úno 2004 09:41
Bydliště: Brno-Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Značková sada nářadí - jakou vybrat?

Příspěvek od Ivan »

Díky všem. Jak byste hodnotili toto? http://www.tonaexpert.cz/?action=detail&id=ID643#" onclick="window.open(this.href);return false;

Uživatelský avatar
LiberaleMiguel2
Příspěvky: 3841
Registrován: 22 říj 2013 17:21

Re: Značková sada nářadí - jakou vybrat?

Příspěvek od LiberaleMiguel2 »

Jestli chceš Tonu, tak sežeň něco staršího než tenhle režim :D jinak to stojí za piču
JSEM ZPÁTKY NA SVÉM PŮVODNÍM PROFILU, TAKŽE COKOLIV PIŠTE NA LiberaleMiguel (bez dvojky)

posero
Příspěvky: 584
Registrován: 02 kvě 2007 12:45

Re: Značková sada nářadí - jakou vybrat?

Příspěvek od posero »

málo muziky za hodně peněz
Honda Civic EG turbo
Civic aerodeck
Toyota Celica GT4

Gooder
Příspěvky: 2116
Registrován: 13 zář 2011 20:48
Bydliště: Středočeský kraj

Re: Značková sada nářadí - jakou vybrat?

Příspěvek od Gooder »

Já jsem byl spokojený s Betou.

Jinak k té gola sadě z Lidlu, mám ji doma 2 nebo 3 roky a nemůžu na ni říct křívého slova. Rozebrala mi celou Corsu a všechny díly pořád fungují jako nové. Za ty peníze se snad nic lepšího sehnat nedá :D 8)

Uživatelský avatar
Hondzik
Příspěvky: 561
Registrován: 03 úno 2006 23:30
Bydliště: Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: Značková sada nářadí - jakou vybrat?

Příspěvek od Hondzik »

Takhle asi nee

Když si to spočteš- vezmi si tu BGS sadu co Házel Posero (3t), sada šroubováků ( 300-600,- ?) Siky, štipky, kombinačky ( cca 1500,- ?) Sadu imbusů + torxu ( mimochodem jsou i v tý BGS, ale občas se hodí klasika ( 300-600,-) a očko- plochý klíče (800,- ?)

Získáš za stejný peníze dvojnásobnej a funkční arsenál, kvalitativně jinde
Alfa Romeo 75 2,0TS
Alfa romeo 155 V6 by Engstler
Espasitel

Uživatelský avatar
Hondzik
Příspěvky: 561
Registrován: 03 úno 2006 23:30
Bydliště: Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: Značková sada nářadí - jakou vybrat?

Příspěvek od Hondzik »

Kluci, je ale rozdíl mezi tím "rozebral jsem s tím celý jedno auto" a "denně to jede na servisu 8h už pět let"
Alfa Romeo 75 2,0TS
Alfa romeo 155 V6 by Engstler
Espasitel

Gooder
Příspěvky: 2116
Registrován: 13 zář 2011 20:48
Bydliště: Středočeský kraj

Re: Značková sada nářadí - jakou vybrat?

Příspěvek od Gooder »

Já jen reagoval na Beaverův příspěvek, kde ji zmiňoval. Samozřejmě autoservis nemám, ale dělám s ní hodně často a pořád drží. Spoustu jiných nástavců se mi podařilo zničit a 2 goly, ale tahle všechno ustála. Jen říkám, že za těch 1000Kč je to hodně muziky ;)

Pochopitelně to nesrovnávám s tou Betou, kterou jsem nějakou dobu měl. To tu snad nikoho nenapadlo...

Uživatelský avatar
Beaver
Příspěvky: 6553
Registrován: 17 srp 2004 09:01

Re: Značková sada nářadí - jakou vybrat?

Příspěvek od Beaver »

Ani nevím co to stálo, ale vím, že to bylo relativně levný - ve finále jsem ji dostal od bráchy k Vánocům :D Jediná věc co mi na ní nefunguje je klíč na svíčky - resp. on funguje dobře, ale svíčka v tom nedrží a u motorů kde jsou svíčky "utopené" je tak potřeba použít něco jiného na jejich vytažení ven.

Obrázek

Každopádně ty ořechy jsou podle všeho fakt docela kvalitní. Ještě mám někde v koutě hozenou jakousi Gola sadu z Intersparu a nic horšího jsem nikdy neviděl - několik ořechů se rozlomilo už když byl šroub na autě moc utažený :D Ovšem je to taková ta klasická no-name a tu by Ivan stejně nekoupil ani kdyby byl ožralej na plech, takže to zařazuju jen pro pobavení :D Pokud bych kupoval novou, vzal bych osobně asi taky BGS.
Toyota Supra 2.5 twin turbo (208 kW/360 Nm)
Lexus RX400h 3.3 VVTi '06 (205 kW/418 Nm)
Toyota RAV4 2.5 Hybrid '16 (114 kW/213 Nm)
Lexus IS200 2.0 VVTi (115 kW/200 Nm)
"Vždycky můžete spát v autě, ale nikdy nemůžete řídit dům"

Lamik
Příspěvky: 114
Registrován: 14 kvě 2013 23:03

Re: Značková sada nářadí - jakou vybrat?

Příspěvek od Lamik »

:) BGS máme na dílně asi 5let. Vrakování aut, servis. Jede to bomby rvem to trubkama. Bušíme do toho kladivama. Nesereme se s tím. Spíš ořech ztratím než zničím.

Kdyby si chtěl BGS nářadí tak ti na něj můžu udělat nějakou cenu teď ho začínám i prodávat. Nechci prodávat něco čemu nevěřím. Mám od nich i ráčnové klíče. Kdyby mi kamarád neztratil 10tku tak už 3 roky drží a ne že bych se s tím sral. :D Jinak umím i Knipex, Tona atd.
Jsem to já jak zamlada :) Vaše L.A.M.A.

Tom_
Moderátor
Příspěvky: 3732
Registrován: 05 srp 2005 14:31
Bydliště: Český Těšín
Kontaktovat uživatele:

Re: Značková sada nářadí - jakou vybrat?

Příspěvek od Tom_ »

Tak ja s tim BGS delam taky pomerne casto, ale nepouzivam to 8denne, jelikoz servis nemam, tudiz nabizim muj pohled na vec. Myslim, ze Ivanovi bude tahle znacka bohate stacit a vydrzi mu to navždy :D Nevim jak moc si auta opravuje sam, ale řekl bych, že spíše jen občas a když už tak některý opravy/úpravy...
Audi Coupe Quattro

Lukinho
Příspěvky: 2445
Registrován: 10 kvě 2012 16:08

Re: Značková sada nářadí - jakou vybrat?

Příspěvek od Lukinho »

Hele hosi, bez debat je nejlepsi gola sada tohle. :lol: :D

z tyhle sady, se mi jeste nic nepodarilo zku... :D

Obrázek

Uživatelský avatar
LiberaleMiguel2
Příspěvky: 3841
Registrován: 22 říj 2013 17:21

Re: Značková sada nářadí - jakou vybrat?

Příspěvek od LiberaleMiguel2 »

Souhlas s Lukinem :D mám dvě, heč :D ale to je tak trochu nesehnatelný model už :D
JSEM ZPÁTKY NA SVÉM PŮVODNÍM PROFILU, TAKŽE COKOLIV PIŠTE NA LiberaleMiguel (bez dvojky)

Uživatelský avatar
petrsk
Příspěvky: 201
Registrován: 02 pro 2006 22:50
Bydliště: Ústí nad Labem
Kontaktovat uživatele:

Re: Značková sada nářadí - jakou vybrat?

Příspěvek od petrsk »

Lukinho píše:Hele hosi, bez debat je nejlepsi gola sada tohle. :lol: :D

z tyhle sady, se mi jeste nic nepodarilo zku... :D

Obrázek

ja mam racnu zavarenou na trhak. ozubeni nevydrzelo. stari cca jako ja :) (50)
Rover 825 SD .V kůži a dřevě. R.I.P
Autocrossovy Swišť 1.3 prodáno
Daewoo Nubira 2.0

Odpovědět

Zpět na „Pokec“