Nákup nemovitosti 2017

Pokec nejen o autech...

Moderátoři: Eiffel, Fáboš, Bohuš, Berry, habitat3, Tommy1978, Kane13, Ritchma

Uživatelský avatar
pavelini
Příspěvky: 2637
Registrován: 27 lis 2007 12:53
Bydliště: Karlovy Vary
Kontaktovat uživatele:

Re: Nákup nemovitosti 2017

Příspěvek od pavelini »

Hele, tak to je hlaska jako prase.
To by vlastne skoro nikdo nic nemel, nic by se neprodavalo, nic nekupovalo.
Kdyby kazdy druhy cekal na nabidku snu, CR by do dvou let, skoro nebyla.
Absolutne mimo.
Proste dnes vetsina lidi , za pujcene penize se upisuje bezne na 30 let.
Jako platit najem, kdy nikdy nic vlastnit nebudes, ale budes cekat, ze za cca 20 let, prijde nabidka snu.
To je vazne vtipne.
A jeste celkem pobavila hlaska, mit komplet postaveny barak , na okraji Phy , kort s komplet dilnou za 4 mil.
Co k tomu dodat?
Asi delam neco spatne.Spis ne neco, ale vetsinu. 8)
Nejezdím rychleji než létá můj anděl strážný.
Vše zustalo, jen se doma zabydlelo něco rodinného pro kočárek a konečně něco RS a M

Uživatelský avatar
LiberaleMiguel
Příspěvky: 3089
Registrován: 04 srp 2011 19:12
Bydliště: Havířov

Re: Nákup nemovitosti 2017

Příspěvek od LiberaleMiguel »

Neříkal jsem, že čekat na nabídků snů celý život :D ale prostě nehnat se do hypotéky bezhlavě jen prot, abych měl svoje, viz Jirka, který lítá za děvkama a chlebíčkama. Kupovat nemovitost pro rodinu je smysluplné, proč by ne 8)

A kde jsem psal "na okraji prahy" ? čti trochu pořádně.... Okraj Prahy je taky Praha, cenově teda určitě, to vím moc dobře ;-) teď tam kámoš kupoval barák a nestačil jsem se divit kolik dál za takovou malinkou špeluňku :-(
Keep /-/atin'

Cokoliv Polsky, Allegro -> SZ nebo ideálně rovnou Facebook

Skořepiny na míru

Uživatelský avatar
pavelini
Příspěvky: 2637
Registrován: 27 lis 2007 12:53
Bydliště: Karlovy Vary
Kontaktovat uživatele:

Re: Nákup nemovitosti 2017

Příspěvek od pavelini »

Ano mas pravdu, psal jsi mimo Phu, ne v okoli.
Mas pravdu, to je zasadni rozdil.
Omlouvam se a dam si 10x zdravas.
Co k tomu vic dodat? Vse ostatni je uplne zbytecne.
Nejezdím rychleji než létá můj anděl strážný.
Vše zustalo, jen se doma zabydlelo něco rodinného pro kočárek a konečně něco RS a M

Joyride
Příspěvky: 410
Registrován: 22 lis 2008 21:17
Bydliště: Praha

Re: Nákup nemovitosti 2017

Příspěvek od Joyride »

HondaMan píše:pavelini: v žádném případě nezpochybňuji potřebu bydlení. Sám mám bydlení v žebříčku hodnot velmi vysoko a v poslední době jsem ho intenzivně řešil. Má poznámka směřovala k současné situaci s byty včeobecně a obzvlášť v Praze.

Slušný byt v Praze (pro crocjirku P1 P2 a okolí) pro více než 2 lidi začíná na 8 - 10 mio. Tj. při rozumném financování hypo 25tKč+ na 30 let +všechna "pozitiva" s tím spojená. Panelák či "panelák" někde v polích s hypo na 20 let+ za rozumné bydlení nepovažuji.

Sám půjdu spíš proti trendu a svoji "garsonku" v Pze budu letos/příští rok pouštět dál a nakoupím, až současným "optimistům" skončí fixace hypo :-)

Víceméně souhlasim s tim, co tu píšeš, ale akorát bych nepovažoval za "Prahu" pouze jedničku a dvojku (tzn. centrum).

Ceny v centru jsou naprosto mimo rozum, ale ani jako Pražák nechápu, k čemu to je dobrý a kdo to koupí. Pokud se pořád bavíme o lokalitě, kterou píšeš - zaparkovat auto neni kde. Pokud jo, parkuje se nárazník na nárazník. Garáž? Je jich minimum, cena jako za malou garsonku. A pokud bude za těch 8 až 10 mil., bude to starej hnusnej činžák, nejlépe bez výtahu. Jediná výhoda je dobrá dostupnost (ale jsme na TF, tak kdo jezdí MHD, že :D :D :D ). Ale pokud někdo ty peníze má a chce je investovat do bydlení, vybod bych se na centrum (bude jezdit 10 minut metrem do místa ABC), ale rozhod se pro třeba novostavbu XY (Strašnice, Jarov, nevim) a je to 20 min metrem...


Měl jsem možnost vidět byt 3+1 na Vinohradech, který obýval kamarád v podnájmu, následně se ho skutečný majitel rozhodl prodat. Když jsem viděl ten inzerát, chtělo se mi smát :D . Kromě tradičních plků o skvělý dostupnosti, perfektní lokalitě, bezproblémovym parkování... tam ještě byly perly typu - dobová okna z kvalitního dřeva, zachovalé dřevěné zárubně a dveře, krásná parketová podlaha.
To ve skutečnosti znamenalo starý vydrolený a oloupaný vokna, kterejma táhlo i pokud jste stáli metr od nich, futra a dveře ohmataný a ve fešné slonové kosti, rozvrzaný a do lavoru sešlapaný parkety, že se daly hrát kuličky :D . Za mě k totální rekonstrukci...
A nikdo už nezmínil, že díky 3,40 stropům a na ho*no topení tam byla furt zima, v baráků vlhko a poch*aný rohy od pejsků místních důchodců :D .
Sehnat místo na parkování nereálný prakticky v jakoukoliv dobu, navíc modrý zony.
A tenhle skvost se údajně prodal za 9 milionů (aspoň tak byl v inzerátu)...

Nepochopim :?:

Uživatelský avatar
crocjirka
Příspěvky: 3627
Registrován: 05 kvě 2011 12:53
Bydliště: prágl
Kontaktovat uživatele:

Re: Nákup nemovitosti 2017

Příspěvek od crocjirka »

ja nevim no... ale tak kdyz se budu chtit prestehovat napr za praci, tak uz ted vim, ze za najem vydelam cca 4k mesicne a samozdrejmne zaplacene vsechny naklady na byt....
ex:opel tigra 1.4 16v,opel tigra 1.6 16v,peugeot 106 1.4 sport,seat leon 1.8T 200PS+,ibiza 1.9TDI 6L 170PS, octavia RS combi 1.8T
NOW: family car skoda octavia 2 RS combi 2.0TSI 200 teplejch poniku...
facebook.com/jiriprokopfotograf

Uživatelský avatar
Beaver
Příspěvky: 6553
Registrován: 17 srp 2004 09:01

Re: Nákup nemovitosti 2017

Příspěvek od Beaver »

Tak samozřejmě. Sestřenka pracovala v Praze, koupila si na hypo byt někde 20 kiláků za Prahou a za dva roky potom to tady zapíchla a odstěhovala se do Kanady. Byt je pronajatý a nájemníci jí prakticky platí hypotéku. Když se bude chtít vrátit, má tu buď zajištěné bydlení a nebo naopak investici. Akorát někteří lidi v tom furt hledají nějaké problémy :wink:
Toyota Supra 2.5 twin turbo (208 kW/360 Nm)
Lexus RX400h 3.3 VVTi '06 (205 kW/418 Nm)
Toyota RAV4 2.5 Hybrid '16 (114 kW/213 Nm)
Lexus IS200 2.0 VVTi (115 kW/200 Nm)
"Vždycky můžete spát v autě, ale nikdy nemůžete řídit dům"

Uživatelský avatar
HondaMan
Příspěvky: 377
Registrován: 30 kvě 2009 23:17

Re: Nákup nemovitosti 2017

Příspěvek od HondaMan »

Joyride: "P1 a P2 a okolí" jsem myslel i zajímavé casti Podolí, Smichova, Vinohrad, Letné a Karlina...

Já třeba byty, které jsi popsal tj. vysoké stropy, staré dveře a okna... mám rád. V jednom jsem pár let v Praze bydlel a maximální spokojenost. Naopak jsem byl velmi zklamaný z kvality většiny novostaveb. S parkováním s Tebou souhlasím. Je to boj, ale přežít se to dá.

Takže za mě raději starý barák s ochcanym rohem, vysokými stropy a okny kterými trochu táhne (nemusí) než nové voňavé hnízdečko v králikárně mezi polema. Žít v centru a jezdit do centra za zábavou se srovnat nedá.

Pár známých se teď stěhovalo/kupovali byty v Letňanech, Hájích, Stodůlkách... Když jsem u nich byl, tak mi jejich volba dávala pramalý smysl... A to že nekde za devatero panelákama a devatero zelenýma pruhama plnýma psích hoven je stanice metra, která je odveze do centra... Děkuji nechci.

Uživatelský avatar
Libor12
Moderátor
Příspěvky: 2298
Registrován: 29 čer 2008 15:14
Bydliště: Dobříš
Kontaktovat uživatele:

Re: Nákup nemovitosti 2017

Příspěvek od Libor12 »

HondaMan píše:Žít v centru a jezdit do centra za zábavou se srovnat nedá.
Do 99 jsem bydlel v Opatovické P1naproti hotelu Koruna(o odstěhování rozhodlo zřízení hospody přímo v baráku) a přísahám,že raději budu jezdit 100km za zábavou z vesnice než se tam na jediný den vrátit. Ono 200m k Flekům kdy Ti od večera do rána z Křemencové kde snad každý barák má hospodu trousí skupinky ožralých zmrdů směrem k národní,aby se houfovali s dalšíma ožralejma zmrdama,co řvou a ničí jen tak pro zábavu co je napadne až do 5ti ráno,opravdu děkuji nechci. Po tehdy nové previi (1200km) se mi prošli po střeše ožralí zmrdi auto jsem opravil a pojištovna to uhradila (190000). Když se to samé stalo o půl roku později,uhradila pouze 50% s tím že to je běžný vandalismus a auto mám parkovat jinde. Byt v centru - ani zdarma a když ano,tak na kšeft pro debily co nevědí o čem to je.
toyota corolla gti 4a-ge 1.6 "V2" 226hp/9500rpm
IMF Master Ignition Forum - http://
imfsoft-forum.eu/


Válcová zkušebna 4X4 až do 1200HP

Tom_
Moderátor
Příspěvky: 3732
Registrován: 05 srp 2005 14:31
Bydliště: Český Těšín
Kontaktovat uživatele:

Re: Nákup nemovitosti 2017

Příspěvek od Tom_ »

Ja jsem taky zastance radsi si postavit/koupit dum nekde na okraji nez "zit" v byte a v centru(za ty penize). Tak ci tak si dneska vetsina lidi musi na byt ci barak vzit hypo, ale kvalita zivota je uplne jinde.Druha vec je, ze kazdy ma jiny priority, ale byt v panelaku je nouzovka a radsi za praci dojizdet. Nehlede na to, ze jak clovek nema garaz, tak je vicemene amen s auty jako konickem, protoze si moc neodkazu predstavit neco delat na sidlisti a nedejboze mit do auta neco malo nainvestovany a auto bud nekdo ukradne, nebo dormda a pojistovny cloveka kopnou do riti viz Libor
Audi Coupe Quattro

Uživatelský avatar
LiberaleMiguel
Příspěvky: 3089
Registrován: 04 srp 2011 19:12
Bydliště: Havířov

Re: Nákup nemovitosti 2017

Příspěvek od LiberaleMiguel »

že si Libor nechal nasrat na hlavu od pojišťovny je jeho problém :D

od 14ti bydlím po bytech a s autem nemám problém :-) a dělalo se na tom ledacos 8)

Jinak s tou Prahou je to celkově po piči. Kámoš před rokem kupoval barák asi 30km za Prahou. Takovou špeluňku 3+1 bez garáže a strašně se rozplýval za jak super cenu to má :-( tuším za to dal 2 mega ? Což je Prahu asi fajn, ale za ty prachy si u nás postavím 4+1 s garáží a aji s pozemkem, když se budu trochu snažit :-( prostě je to díra ta velká zatáčka na D1 :lol:
Keep /-/atin'

Cokoliv Polsky, Allegro -> SZ nebo ideálně rovnou Facebook

Skořepiny na míru

Uživatelský avatar
crocjirka
Příspěvky: 3627
Registrován: 05 kvě 2011 12:53
Bydliště: prágl
Kontaktovat uživatele:

Re: Nákup nemovitosti 2017

Příspěvek od crocjirka »

LiberaleMiguel píše: prostě je to díra ta velká zatáčka na D1 :lol:
ta hlavne ze se nam sem samej vydlak sere......


libor: prave.. prijde mi, ze v techle lokalitach fakt muze bydlet jen naplava nebo turisti.. normalni clovek co chce normalne zit jde spis k okraji..
ex:opel tigra 1.4 16v,opel tigra 1.6 16v,peugeot 106 1.4 sport,seat leon 1.8T 200PS+,ibiza 1.9TDI 6L 170PS, octavia RS combi 1.8T
NOW: family car skoda octavia 2 RS combi 2.0TSI 200 teplejch poniku...
facebook.com/jiriprokopfotograf

Uživatelský avatar
LiberaleMiguel
Příspěvky: 3089
Registrován: 04 srp 2011 19:12
Bydliště: Havířov

Re: Nákup nemovitosti 2017

Příspěvek od LiberaleMiguel »

Od nás všichni co tam jeli, tak se zase rychle vrátili :D prý není o co stát
Keep /-/atin'

Cokoliv Polsky, Allegro -> SZ nebo ideálně rovnou Facebook

Skořepiny na míru

Uživatelský avatar
crocjirka
Příspěvky: 3627
Registrován: 05 kvě 2011 12:53
Bydliště: prágl
Kontaktovat uživatele:

Re: Nákup nemovitosti 2017

Příspěvek od crocjirka »

dalo by se rict muj nejlepsi kamarad je z havirova.. a jak si v praze libuje.. jen se musi snazit a nemysli si, ze kazdej mu hned da vse zadarmo... ale to je zas diskuze na jine tema ;)
ex:opel tigra 1.4 16v,opel tigra 1.6 16v,peugeot 106 1.4 sport,seat leon 1.8T 200PS+,ibiza 1.9TDI 6L 170PS, octavia RS combi 1.8T
NOW: family car skoda octavia 2 RS combi 2.0TSI 200 teplejch poniku...
facebook.com/jiriprokopfotograf

Uživatelský avatar
JOE_Cik
Příspěvky: 4742
Registrován: 17 srp 2008 20:56
Bydliště: Sokolov-Březová
Kontaktovat uživatele:

Re: Nákup nemovitosti 2017

Příspěvek od JOE_Cik »

praha nebo polsko....
na zapade je nejlip .... sice tu bydli par buziku (ar166, pavelini atd...) ale jinak tu je hezky :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
Renault Clio 1,2 rv 97-plonkovka...SOLD
Renault Clio 1,8 16V-letadlo..SOLD
Renault Clio Sport 172 Ph2 rv02 - hají v garáži
Renault Megane Grandtour 1,5dCi rv18 - family wagen
Fiat Doblo Maxi 1,6 MTJ 120SX rv18 - služební

Uživatelský avatar
LiberaleMiguel
Příspěvky: 3089
Registrován: 04 srp 2011 19:12
Bydliště: Havířov

Re: Nákup nemovitosti 2017

Příspěvek od LiberaleMiguel »

Ono je to člověk od člověka, že jo :-) Já jsem tady nad míru spokojený, jak co se práce, tak bydlení týče. Hlavně kdekoliv jinde v ČR bych neměl takové možnosti co se tuningu týče, v tomhle prostě Ostravsko vede :-) a není to jen můj názor.... Co tady dokážou lidi udělat za 3,50Kč to ti kdekoliv jinde budou tvrdit, že tě bude stát obě ledviny a ještě to udělají na piču :lol:
Keep /-/atin'

Cokoliv Polsky, Allegro -> SZ nebo ideálně rovnou Facebook

Skořepiny na míru

Uživatelský avatar
pavelini
Příspěvky: 2637
Registrován: 27 lis 2007 12:53
Bydliště: Karlovy Vary
Kontaktovat uživatele:

Re: Nákup nemovitosti 2017

Příspěvek od pavelini »

JOE_Cik píše:praha nebo polsko....
na zapade je nejlip .... sice tu bydli par buziku (ar166, pavelini atd...) ale jinak tu je hezky :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
:D :D :D :D :D
Nejezdím rychleji než létá můj anděl strážný.
Vše zustalo, jen se doma zabydlelo něco rodinného pro kočárek a konečně něco RS a M

Uživatelský avatar
remix
Příspěvky: 9275
Registrován: 05 srp 2004 01:35
Bydliště: Moravian-Silesian region

Re: Nákup nemovitosti 2017

Příspěvek od remix »

Já bych poprosil ten dům s dílnou za 4míče :pray: :pray:

Tohle fakt ne, pokud to chceš mít komplet hotové. Anebo dělám něco špatně :kladivo:
..:: MB C-Klasse ::..
..:: Škodovka vMPi ::..
..:: Kawa Z750 ::..

Odpovědět

Zpět na „Pokec“