300 km/h

Pokec nejen o autech...

Moderátoři: Eiffel, Fáboš, Bohuš, Berry, habitat3, Tommy1978, Kane13, Ritchma

Uživatelský avatar
Libor12
Moderátor
Příspěvky: 2298
Registrován: 29 čer 2008 15:14
Bydliště: Dobříš
Kontaktovat uživatele:

Re: 300 km/h

Příspěvek od Libor12 »

Žádné fotky tebou vyrobených svodu pro turbo tam nejsou. Je tam jen čínské turbo položené na kapotě coupé. Můžeš to sem Bobre naházet pokud tam neco takového má. Děkuji!
toyota corolla gti 4a-ge 1.6 "V2" 226hp/9500rpm
IMF Master Ignition Forum - http://
imfsoft-forum.eu/


Válcová zkušebna 4X4 až do 1200HP

Uživatelský avatar
LiberaleMiguel
Příspěvky: 3089
Registrován: 04 srp 2011 19:12
Bydliště: Havířov

Re: 300 km/h

Příspěvek od LiberaleMiguel »

Ty jsi fakt debil Libore, to už se ani slušně říct nedá, když ani číst neumíš :lol: udělej něco pro sebe a pročti si posledních pár příspěvků zpět 8) ale když nepoznáš rozdíl mezi kapotou a plastovým krytem motoru, tak je to s tebou ještě horší než jsem si myslel :lol: :hlazeni
Keep /-/atin'

Cokoliv Polsky, Allegro -> SZ nebo ideálně rovnou Facebook

Skořepiny na míru

Uživatelský avatar
Libor12
Moderátor
Příspěvky: 2298
Registrován: 29 čer 2008 15:14
Bydliště: Dobříš
Kontaktovat uživatele:

Re: 300 km/h

Příspěvek od Libor12 »

Kapota nebo dekl motoru. Každý přece vi co jsem chtěl napsat. Polozit čínské turbo na motor a vyfotit dokáže průměrný bezhodnotný jedinec. Chci vidět fotky svodu nebo vyfuku na v6 coupé.
toyota corolla gti 4a-ge 1.6 "V2" 226hp/9500rpm
IMF Master Ignition Forum - http://
imfsoft-forum.eu/


Válcová zkušebna 4X4 až do 1200HP

Uživatelský avatar
LiberaleMiguel
Příspěvky: 3089
Registrován: 04 srp 2011 19:12
Bydliště: Havířov

Re: 300 km/h

Příspěvek od LiberaleMiguel »

číst Libore, stačí číst....
Keep /-/atin'

Cokoliv Polsky, Allegro -> SZ nebo ideálně rovnou Facebook

Skořepiny na míru

Uživatelský avatar
Beaver
Příspěvky: 6553
Registrován: 17 srp 2004 09:01

Re: 300 km/h

Příspěvek od Beaver »

Libor12 píše:Žádné fotky tebou vyrobených svodu pro turbo tam nejsou. Je tam jen čínské turbo položené na kapotě coupé. Můžeš to sem Bobre naházet pokud tam neco takového má. Děkuji!
Není co házet. Naposled tam svařovali něco před rokem, nebylo to na Hyundai, ale na VR6 a provedení je na facepalm (naroubováno na původní litinové svody). Samotná kvalita toho výrobku taky nic, nad čím bys masturboval... Jinak je to tam vesměs festival výprodeje z Aliexpressu :D Na druhou stranu můžeme směle prohlásit, že se k tomu Miguel opravdu výborně hodí a vlastně bys ho ani nečekal v jiném postavení, než jako prodejce Čínské bižuterie.

Obrázek

Obrázek
Toyota Supra 2.5 twin turbo (208 kW/360 Nm)
Lexus RX400h 3.3 VVTi '06 (205 kW/418 Nm)
Toyota RAV4 2.5 Hybrid '16 (114 kW/213 Nm)
Lexus IS200 2.0 VVTi (115 kW/200 Nm)
"Vždycky můžete spát v autě, ale nikdy nemůžete řídit dům"

Uživatelský avatar
LiberaleMiguel
Příspěvky: 3089
Registrován: 04 srp 2011 19:12
Bydliště: Havířov

Re: 300 km/h

Příspěvek od LiberaleMiguel »

Bobr klasicky nezklamal :lol: Ani jsem nečekal, že bys tady hodil ty svody z S4, kde se hrálo fakt o milimetry :-)
Jen tak mimochodem, svody z auta, které loni bralo 2. místo v MČR ve sprintu :-) a to ještě nebylo doladěné :lol:

Můžeš nám tady teda aji vysvětlit co je špatného na použití litinových svodů, když se na nich jezdí i setupy s výkonem 2x vyšším(600++hp) než má tenhle konkrétní Golf ?
Beaver píše: plus nějaká běžná lakýřina
A tohle taky pobavilo :lol: Když u nás není problém udělat laky, které nikdo jiný v ČR dělat nechce, bo je v dostatečné kvalitě neumí :-) viz ten oranžový Hyundai nebo chameleoní A3 (ta sice byla lakovaná do chameleonu už předtím, ale kvalita provedení totální shit, celé auto bylo pruhované. Od nás je to Top :-) )
Keep /-/atin'

Cokoliv Polsky, Allegro -> SZ nebo ideálně rovnou Facebook

Skořepiny na míru

Uživatelský avatar
Fifi
Příspěvky: 657
Registrován: 15 lis 2006 20:20
Bydliště: Ostrava

Re: 300 km/h

Příspěvek od Fifi »

Taki jsem turbyl, a taki jsem hral o mily metry, protože mi dochazely elektrody, tak jsem to nakonec dovařil hřebíkama Obrázek

Uvažuju nad seriovou vyrobou, chtělibiste?
Když někomu řekneš že je blbec, chytrého to z tebe neudělá!

Uživatelský avatar
Juraj
Příspěvky: 2117
Registrován: 30 črc 2011 21:37

Re: 300 km/h

Příspěvek od Juraj »

jakou jsem tedy schopen dosahnout max. rychlost s Alfou romeo 156 která má cx 0,31 a výkon 400ps??? docela by mě to zajímalo... ve 260km/h mě zastaví už omezovač otáček na 5tou rychlost :-) udělá taky 300??? :lol: :lol:
Přílohy
sdf.JPG
Jediná správná poloha ženy a pístů je "V" nehledě na to že "Víc hlav, víc ví..."

Uživatelský avatar
Taboo
Příspěvky: 2759
Registrován: 26 lis 2004 18:27
Bydliště: Des Moines, IA, USA

Re: 300 km/h

Příspěvek od Taboo »

Juraj píše:udělá taky 300??? :lol: :lol:
Teoreticky (bez omezovace) ano, ale trvalo by ti VELICE dlouho se na tu rychlost dopracovat. V realite by ti nejspis drive odesel motor.
:wink:
IQ stylingem nenahradis.

kybork23
Příspěvky: 52
Registrován: 20 črc 2011 19:30

Re: 300 km/h

Příspěvek od kybork23 »

I když téměř nepřispívám, tak teď už musím...
nejlepší turba a lakování jedině u Miguela, co na tom nechápete??? :lol: :lol: :lol:
Laky co nikdo jinej nezvládne... Opět si pobavil :potlesk:
clio 1.8 16v
octavia combi 2003 1.8T

Uživatelský avatar
Juraj
Příspěvky: 2117
Registrován: 30 črc 2011 21:37

Re: 300 km/h

Příspěvek od Juraj »

Taboo píše:
Juraj píše:udělá taky 300??? :lol: :lol:
Teoreticky (bez omezovace) ano, ale trvalo by ti VELICE dlouho se na tu rychlost dopracovat. V realite by ti nejspis drive odesel motor.
:wink:

motor je držák, závod se jede na 20min a taky to vydrží :-) ... těch 200 tam je do 500m. na 260 uz to zabere podstatně déle :-) není problém dát delší stály převod. Otázkou je ovšem Proč? na okruh 260 stačí i na SK ring či brno. Lausitz taky ok...
Jediná správná poloha ženy a pístů je "V" nehledě na to že "Víc hlav, víc ví..."

raddy
Příspěvky: 270
Registrován: 12 led 2006 11:57

Re: 300 km/h

Příspěvek od raddy »

dal by ten motor 5 minut vkuse na plny plyn na najvyssom prev. stupni?

Uživatelský avatar
LiberaleMiguel
Příspěvky: 3089
Registrován: 04 srp 2011 19:12
Bydliště: Havířov

Re: 300 km/h

Příspěvek od LiberaleMiguel »

kybork23 píše:Laky co nikdo jinej nezvládne... Opět si pobavil :potlesk:
najdi mi lakovnu co ti udělá v perfektní kvalitě perleť Lamborghini Arancio Borealis 8) nebo třeba ten chameleoní lak ;-) tu oranžovou chtěl jeden kámoš z Mostecka, nenašel jedinou lakovnu, která by mu to byla ochotná nastříkat(mě tehdy ještě neznal), a to mu bylo fakt úplně jedno kolik to bude stát ;-) takže nakonec skončil s hnusnou KTM oranžovou :hlazeni totéž platí o Chameleonu. Už jsem pár takových celolaků viděl, ale všechny byly flekaté ;-)
Keep /-/atin'

Cokoliv Polsky, Allegro -> SZ nebo ideálně rovnou Facebook

Skořepiny na míru

Uživatelský avatar
Juraj
Příspěvky: 2117
Registrován: 30 črc 2011 21:37

Re: 300 km/h

Příspěvek od Juraj »

to nelze prakticky zjistit protoze by se muselo jednat o usek dlouhy nejmene 18km ve kterem by tě nikdo při jízdě nesměl omezit ;-) ... ono už 200km co najedu za závod na okruhu (tréningy, kvalifikace, závod) na max. možnou zátěž motoru v dannou chvíli nevydrží většina aut co by jsi sebral ze silnice :-)
Jediná správná poloha ženy a pístů je "V" nehledě na to že "Víc hlav, víc ví..."

Uživatelský avatar
LiberaleMiguel
Příspěvky: 3089
Registrován: 04 srp 2011 19:12
Bydliště: Havířov

Re: 300 km/h

Příspěvek od LiberaleMiguel »

Na testovacím oválu VW by to šlo :D ale tam tě asi jen tak, a ještě s italem, nepustí :D
Keep /-/atin'

Cokoliv Polsky, Allegro -> SZ nebo ideálně rovnou Facebook

Skořepiny na míru

Uživatelský avatar
Juraj
Příspěvky: 2117
Registrován: 30 črc 2011 21:37

Re: 300 km/h

Příspěvek od Juraj »

8) nastesti to nepotrebuju... :-) jak rikam 260 je az az... staci na 100% evropskych výkonů pro auto s vykonem do 500ps a hmotností 1100kg.. :-)
Jediná správná poloha ženy a pístů je "V" nehledě na to že "Víc hlav, víc ví..."

Uživatelský avatar
Beaver
Příspěvky: 6553
Registrován: 17 srp 2004 09:01

Re: 300 km/h

Příspěvek od Beaver »

Tak výjimečně pro dnes dávám fotku toho, co neumím, nedělám a nikdy jsem neviděl, protože přece jenom sedím u PC :mrgreen: Bypass intercooleru je tam dočasně samozřejmě. Dneska se řešilo např. vytažení live dat z ECU skrz OBD2 konektor, který tam ale běžně jaksi není a navíc se k tomu žádná běžná diagnostika neumí připojit, protože to nepoužívá standardní protokol :D Plus spousta práce kolem elektriky, ke které chybí dostatek dokumentace a která se různě propojuje na existující svazek a vychytávají se problémy. Až se to trochu poladí, mohlo by to pak 300 km/h udělat taky :evil: Bohužel tam není ani Čínské turbo, ani nový lak ze vzorníku Lamborghini, ani na tom nedělal žádný bývalý vězeň co má Hyundai, takže to určitě specifická skupina lidí neocení, ale mě víc záleží na tom, jestli s tím potom bude spokojený majitel toho auta :lol:
IMG_20170318_143504.jpg
Toyota Supra 2.5 twin turbo (208 kW/360 Nm)
Lexus RX400h 3.3 VVTi '06 (205 kW/418 Nm)
Toyota RAV4 2.5 Hybrid '16 (114 kW/213 Nm)
Lexus IS200 2.0 VVTi (115 kW/200 Nm)
"Vždycky můžete spát v autě, ale nikdy nemůžete řídit dům"

Uživatelský avatar
LiberaleMiguel
Příspěvky: 3089
Registrován: 04 srp 2011 19:12
Bydliště: Havířov

Re: 300 km/h

Příspěvek od LiberaleMiguel »

Wow Bobre, to ej mazec, fakt smekám nad tvým skvělým uměním dělat věci komplikovaněji, když na tohle prostě stačí pár budíků :lol: nebo tam dát pořádnou jednotku a vytáhnout si to přes ní 8)
Keep /-/atin'

Cokoliv Polsky, Allegro -> SZ nebo ideálně rovnou Facebook

Skořepiny na míru

Uživatelský avatar
Beaver
Příspěvky: 6553
Registrován: 17 srp 2004 09:01

Re: 300 km/h

Příspěvek od Beaver »

Díky za potvrzení, že víš hovno o tom, co se s tím dělá 8)
Toyota Supra 2.5 twin turbo (208 kW/360 Nm)
Lexus RX400h 3.3 VVTi '06 (205 kW/418 Nm)
Toyota RAV4 2.5 Hybrid '16 (114 kW/213 Nm)
Lexus IS200 2.0 VVTi (115 kW/200 Nm)
"Vždycky můžete spát v autě, ale nikdy nemůžete řídit dům"

Uživatelský avatar
LiberaleMiguel
Příspěvky: 3089
Registrován: 04 srp 2011 19:12
Bydliště: Havířov

Re: 300 km/h

Příspěvek od LiberaleMiguel »

Ano vím, když o tom nic neřekneš, komediante :lol: a tvoje práce to stejně není, tak co :lol: že jsi tam chytračil kolem kablíků ? Jo, je už z tebe velký tuner :lol: co takhle nejdřív dodělat to vedení vzduchu ? :D
Keep /-/atin'

Cokoliv Polsky, Allegro -> SZ nebo ideálně rovnou Facebook

Skořepiny na míru

Uživatelský avatar
Libor12
Moderátor
Příspěvky: 2298
Registrován: 29 čer 2008 15:14
Bydliště: Dobříš
Kontaktovat uživatele:

Re: 300 km/h

Příspěvek od Libor12 »

No vidíš a mne je třeba naprosto jasné co tam dělal.
toyota corolla gti 4a-ge 1.6 "V2" 226hp/9500rpm
IMF Master Ignition Forum - http://
imfsoft-forum.eu/


Válcová zkušebna 4X4 až do 1200HP

Uživatelský avatar
Taboo
Příspěvky: 2759
Registrován: 26 lis 2004 18:27
Bydliště: Des Moines, IA, USA

Re: 300 km/h

Příspěvek od Taboo »

Beaver píše:Dneska se řešilo např. vytažení live dat z ECU skrz OBD2 konektor, který tam ale běžně jaksi není a navíc se k tomu žádná běžná diagnostika neumí připojit, protože to nepoužívá standardní protokol :D
Co to je za ECU? (ja se zeptam par lidi, kteri by mozna byli schopni pomoci)
:wink:
IQ stylingem nenahradis.

Uživatelský avatar
Beaver
Příspěvky: 6553
Registrován: 17 srp 2004 09:01

Re: 300 km/h

Příspěvek od Beaver »

Stock ECU z Toyoty Crown Athlete. Bojujeme trochu s DBW (které je v tomhle případě spíš napůl DBW a napůl klasické lanko) a hlavně se zapojením. I když do značné míry je to shodné s JZX110 (Toyota Chaser) tak jsou tam nějaké odlišnosti. Bylo by nejspíš jednodušší udělat vlastní harness a používat třeba EMU, ale jsou to výrazné náklady navíc, takže pokud to půjde, používat se bude série. Prozatím i ten motor samotný nemá žádné úpravy. Bohužel ECU je pro A/T a tak se nám objevovalo hodně chyb a vyblikání je zdlouhavé. I proto jsem tam zapojoval to JOBD, je potom samozřejmě výrazně snadnější a rychlejší si ověřit, na co si ECU stěžuje :D
Toyota Supra 2.5 twin turbo (208 kW/360 Nm)
Lexus RX400h 3.3 VVTi '06 (205 kW/418 Nm)
Toyota RAV4 2.5 Hybrid '16 (114 kW/213 Nm)
Lexus IS200 2.0 VVTi (115 kW/200 Nm)
"Vždycky můžete spát v autě, ale nikdy nemůžete řídit dům"

Uživatelský avatar
LiberaleMiguel
Příspěvky: 3089
Registrován: 04 srp 2011 19:12
Bydliště: Havířov

Re: 300 km/h

Příspěvek od LiberaleMiguel »

Takže další sto let stará japonská mrdka a ještě k tomu v sérii :lol:

A do mě se bude srát, že dělám low cost stavby :lol:
Keep /-/atin'

Cokoliv Polsky, Allegro -> SZ nebo ideálně rovnou Facebook

Skořepiny na míru

Uživatelský avatar
Beaver
Příspěvky: 6553
Registrován: 17 srp 2004 09:01

Re: 300 km/h

Příspěvek od Beaver »

Je rozdíl dělat low cost s použitím původních OEM poměrně kvalitních věcí a low cost s Čínskýma mrdkama. Navíc se tebou v tomhle ohledu nikdy nebaví, tak zase zalez a objednávej dál na Aliexpressu :wink: Nehledě na to, že ty akorát sedíš v jeřábu a objednáváš jebky, který pak bůh ví kdo namontuje - jelikož ty o tom víš absolutní hovno, jak dokazuje tvůj nedávný dotaz na to, jaké výhody má externí WG. Někdo, kdo "dělá turbokity" by nikdy takový dotaz nepoložil protože by tím dokázal, že je kokot, který neví, co prodává :lol: Je ale na druhou stranu neuvěřitelně zábavné sledovat, jak každou chvilku dokazuješ, jaký jsi opravdu loser s nulovýma znalostma, který umí na cílenou kritiku reagovat jen jedním způsobem - začneš nadávat ostatním. Takže do toho, zareaguj svým typickým způsobem a potvrď mi to spek
Toyota Supra 2.5 twin turbo (208 kW/360 Nm)
Lexus RX400h 3.3 VVTi '06 (205 kW/418 Nm)
Toyota RAV4 2.5 Hybrid '16 (114 kW/213 Nm)
Lexus IS200 2.0 VVTi (115 kW/200 Nm)
"Vždycky můžete spát v autě, ale nikdy nemůžete řídit dům"

Uživatelský avatar
LiberaleMiguel
Příspěvky: 3089
Registrován: 04 srp 2011 19:12
Bydliště: Havířov

Re: 300 km/h

Příspěvek od LiberaleMiguel »

Já odpověď znal, jen jsem se chtěl ujistit :-)

Takže to co děláš vlastně není tuning, jen servis s použitím dílů někde z vrakáče :D bravo :lol:

Já tam dal čínské jenom turbo, kde to prostě má naprosto jednoduché opodstatnění :-) všechno ostatní jsou kvalitní díly. A montuju to s kamarádem všechno, takže těmahle tvýma pindama mě fakt nenasereš :D

Nadával jsem akorát Liborpvi, když je tak dementní, že neumí ani pořádně číst a používat Fcebook :hlazeni :D
Keep /-/atin'

Cokoliv Polsky, Allegro -> SZ nebo ideálně rovnou Facebook

Skořepiny na míru

Uživatelský avatar
Taboo
Příspěvky: 2759
Registrován: 26 lis 2004 18:27
Bydliště: Des Moines, IA, USA

Re: 300 km/h

Příspěvek od Taboo »

To Beaver:
Jedna se o ten samy 9.0:1 1JZ-GTE, ktery se pouzival take v Japonske a Australske MKIII? Pokud ano, posli mne SZ s tim, co potrebujes (mozna by se mi podarilo zajistit M/T JZA70 ECU, coz by byla mnohem lepsi volba).
:wink:
IQ stylingem nenahradis.

Uživatelský avatar
Beaver
Příspěvky: 6553
Registrován: 17 srp 2004 09:01

Re: 300 km/h

Příspěvek od Beaver »

@Taboo:
Mk3 měla tu early verzi s paralelním twinturbem. Tohle je už VVTi singleturbo. Hlavně to je poslední verze s elektronickou klapkou, takže starší ECU nelze použít (navíc twinturbo používá MAP, VVTi přešlo na MAF). Do posledních Soarerů se ještě používal VVTi, ale bez elektronické klapky, takže ani taková ECU nám nepomůže, jedině pokud by se udělal i swap throttle body. Ale nevadí, prostě to stojí za pokus rozchodit tak jak to je :-) Každopádně za nabídku díky, vážím si toho!
Toyota Supra 2.5 twin turbo (208 kW/360 Nm)
Lexus RX400h 3.3 VVTi '06 (205 kW/418 Nm)
Toyota RAV4 2.5 Hybrid '16 (114 kW/213 Nm)
Lexus IS200 2.0 VVTi (115 kW/200 Nm)
"Vždycky můžete spát v autě, ale nikdy nemůžete řídit dům"

Uživatelský avatar
Taboo
Příspěvky: 2759
Registrován: 26 lis 2004 18:27
Bydliště: Des Moines, IA, USA

Re: 300 km/h

Příspěvek od Taboo »

Beaver píše:Tohle je už VVTi singleturbo. Hlavně to je poslední verze s elektronickou klapkou, takže starší ECU nelze použít (navíc twinturbo používá MAP, VVTi přešlo na MAF).
Oh, OK, ja myslel ze ta VVT-i verze s tim CT15B mohla byt i v te Japonske/Australske MKIII. Takze potrebujes to co mas (VVT-i DBW ECU), ale pouze M/T verzi, spravne? I kdyz skoncis s tou A/T ECU, budes schopen prepsat pres ten OBD2 konektor ty A/T mapy (pokud se nejedna o standartni protokol), etc.?
IQ stylingem nenahradis.

Uživatelský avatar
Beaver
Příspěvky: 6553
Registrován: 17 srp 2004 09:01

Re: 300 km/h

Příspěvek od Beaver »

Teoreticky ta A/T ECU nevadí, kvůli chybějící převodovce ale bude stále generovat chyby kvůli nepřítomnosti solenoidů, Dočasně to nepovažujeme za problém. Sice to bude trvale rozsvěcovat check engine light, ale "problém" převodovky by neměl způsobit limp mode pro motor. Přepsat se s mým vybavením nic nedá a ta ECU to pokud vím ani neumožňuje, hlavní cíl bylo dostat nějaké informace z jednotky - např. jsme měli podezření, že může být problém se "sensor ground" a jednotka chybně vyhodnocuje teplotu vody. Plus byly pochybnosti o správné funkci lambdy (což se např. částečně potvrdilo - diagnostika hlásila vadu výhřevu a ECU neviděla ani žádné údaje, takže jsme odhalili chybu v zapojení kabeláže a chybějící napájeni +12V pro lambdu a MAF :D ). Ale tak něco to dělá... :twisted:

https://youtu.be/gCu_i5OY6xQ" onclick="window.open(this.href);return false;
Toyota Supra 2.5 twin turbo (208 kW/360 Nm)
Lexus RX400h 3.3 VVTi '06 (205 kW/418 Nm)
Toyota RAV4 2.5 Hybrid '16 (114 kW/213 Nm)
Lexus IS200 2.0 VVTi (115 kW/200 Nm)
"Vždycky můžete spát v autě, ale nikdy nemůžete řídit dům"

Odpovědět

Zpět na „Pokec“