Fotky aut z ulic

Pokec nejen o autech...

Moderátoři: Eiffel, Fáboš, Bohuš, Berry, habitat3, Tommy1978, Kane13, Ritchma

Odpovědět
Uživatelský avatar
LiberaleMiguel
Příspěvky: 3089
Registrován: 04 srp 2011 19:12
Bydliště: Havířov

Re: Fotky aut z ulic

Příspěvek od LiberaleMiguel »

už jsem to tu házel několikrát, že stavím pro kámoše

Potrubí nemohlo být z hliníku, nedám 10k za svařování a ani to nemám jak nabodovat.
A IC nemohl mít vývody na jednu stranu, protože s potřebnými parametry by se nevleze pod nárazník(trčel by spodem).
A TY bys to nedal nijak, protože tohle bys v životě dokupy nedal 8)

Ale klidně buď dal chytrý, aspoň se pobavím :lol:
Keep /-/atin'

Cokoliv Polsky, Allegro -> SZ nebo ideálně rovnou Facebook

Skořepiny na míru

Ritchma
Moderátor
Příspěvky: 9432
Registrován: 11 úno 2004 21:38

Re: Fotky aut z ulic

Příspěvek od Ritchma »

Lol do me tlaci ze mam zbytecne velkej IC a jaka tam bude "turbo dira" apod kraviny a pak sem da tuhle zrudnost, kde je tak kilometr trubek a jeste napise, ze se neda sehnat IC s vyvodem na jedny strane v tehle parametrech :(
Build shit car, call everyone haters....
Function > Form

Uživatelský avatar
pufko
Příspěvky: 719
Registrován: 24 pro 2009 23:17

Re: Fotky aut z ulic

Příspěvek od pufko »

hliník zvaríš aj CO-čkom, akurát ti treba drôt a k tomu čistý argon miesto CO2 (respektíve 82%Ar + 18%CO2).
Je to síce trochu na puču, lebo to lepí špičku, ale dá sa, ja zváram denne a kludne aj hliník akurát teda skôr TIG-om

UNI IC sa robia v určitých rozmeroch a vo variantách s vývodmi na jednu stranu alebo na dve, čiže rozmery ostávajú zhodné, potrubie by malo byť čo najkratšie

Samozrejme by som to nestaval, lebo to auto má v serii problém preniesť výkon na prednú nápravu aj bez navýšenia a nie to po navýšení výkonu

Už sa opakujem, ale načo sa babrať s takým projektom ked si človek vie kúpiť hotovú Imprezu GT/WRX, finančne to víde na to isté a nemusí robiť nič - môže sa rovno voziť. Bude mať nejakých 160kW alebo aj viac a nebude ho mať problém preniesť na vozovku vdaka 4x4.

Uživatelský avatar
LiberaleMiguel
Příspěvky: 3089
Registrován: 04 srp 2011 19:12
Bydliště: Havířov

Re: Fotky aut z ulic

Příspěvek od LiberaleMiguel »

Ritchma: Jenže tady to jinak nejde ;-) a čti pořádně co jsem napsal, já vím, že s tím máš problém, ale zkus to :kladivo: napsal jsem, že se nedá sehnat s potřebnými parametry, který by se vlezl do nárazníku. Samozřejmě jsem nechtěl nesmyslně řezat do výztuhy kvůli bezpečnosti :hlazeni

Pořád tady ale bude turbo tlačit od cca 3000rpm a nebude to od spoda tak zdechlé jako 2,0 i4, když je to V6 ;-)

pufko: Jenže když svařuješ tenkostěnné trubky, tak je musíš napustit argonem, abys neměl vevnitř smrkance ;-) to je další sraní navíc, které ti jen tak někdo neudělá = další hromada peněz navíc.
A rozměr IC s vývody na jednu stranu a obě strany, pro daný výkon, rozhodně nejsou shodné, ty s vývody na jednu stranu jsou vždycky o trochu větší. Tenhle IC se tady vlezl vyloženě na milimetry.

Co se týče přenosu na silnici, tak až se nahodí samosvor a pořádné gumy, tak s tím nebude problém :-) samozřejmě je třeba jezdit hlavou, jako se vším :-)
Keep /-/atin'

Cokoliv Polsky, Allegro -> SZ nebo ideálně rovnou Facebook

Skořepiny na míru

Uživatelský avatar
SomČarovný
Příspěvky: 478
Registrován: 13 srp 2014 23:27

Re: Fotky aut z ulic

Příspěvek od SomČarovný »

Že něco neumíš, neznamená, že to nejde :kladivo:

A myslím, že to není tak dávno co jsi se tady chvástal, kolik dostaneš peněz za to, že jsi "neoprávněně" seděl . . . a teď škudlíš i na svařování pár trubek?
7GTD

Uživatelský avatar
Angličák
Příspěvky: 832
Registrován: 02 pro 2005 18:27
Bydliště: Opava
Kontaktovat uživatele:

Re: Fotky aut z ulic

Příspěvek od Angličák »

Jsou chvíle, kdy se naopak Migelovi nedivím, že Vás posílá do prdele :zadek:
www.vh-autoservis.cz
H S2000 AP1 / V 850 SW

Uživatelský avatar
LiberaleMiguel
Příspěvky: 3089
Registrován: 04 srp 2011 19:12
Bydliště: Havířov

Re: Fotky aut z ulic

Příspěvek od LiberaleMiguel »

SomČarovný píše:Že něco neumíš, neznamená, že to nejde :kladivo:

A myslím, že to není tak dávno co jsi se tady chvástal, kolik dostaneš peněz za to, že jsi "neoprávněně" seděl . . . a teď škudlíš i na svařování pár trubek?
LiberaleMiguel píše:už jsem to tu házel několikrát, že stavím pro kámoše
A ne, opravdu to nejde jinak, není tam na to místo. Takových staveb už byly desítky a nikdy to nikdo neměl jinak. Jenom jeden s BiTurbem, ale ten tam toho potrubí měl ještě víc. Dalo by se udělat chlazení vzduchu výměníkem voda/vzduch, ale to jsou zase další nemalé peníze navíc. Nevidím důvod, proč se dupat s hliníkem u takového auta, kde se na váhu nijak nehledí.


Angličák: Já si zase říkám, jestli ti lidi jsou tak blbí, že nezvládnou přečíst a pochopit pár vět, nebo jsou tak dementní, že to dělají schválně :lol:
Keep /-/atin'

Cokoliv Polsky, Allegro -> SZ nebo ideálně rovnou Facebook

Skořepiny na míru

Uživatelský avatar
spoon
Příspěvky: 242
Registrován: 20 črc 2014 14:44

Re: Fotky aut z ulic

Příspěvek od spoon »

:zapomel: kriste pane už dosebe zase jebou

Obrázek

Uživatelský avatar
pufko
Příspěvky: 719
Registrován: 24 pro 2009 23:17

Re: Fotky aut z ulic

Příspěvek od pufko »

LiberaleMiguel píše:pufko: Jenže když svařuješ tenkostěnné trubky, tak je musíš napustit argonem, abys neměl vevnitř smrkance ;-) to je další sraní navíc, které ti jen tak někdo neudělá = další hromada peněz navíc.
A rozměr IC s vývody na jednu stranu a obě strany, pro daný výkon, rozhodně nejsou shodné, ty s vývody na jednu stranu jsou vždycky o trochu větší. Tenhle IC se tady vlezl vyloženě na milimetry.
Pre nerez platí to isté, ak sa jedná o tenkostennú trubku tak by sa po správnosti tiež z vnútra mala plniť argonom, tak že v tom nevidím žiaden rozdiel.

A k tomu prenosu výkonu na vozovku - dopredu viete že to bude problém a aj tak ste sa pustili do stavby. Však čo, buchneme tam samosvor za 1000€, ktorý síce trochu pomôže ale nevyrieši problém
Prečo nezvoliť na stavbu zadohrab, kde je menší problém s prenosom výkonu.

Uživatelský avatar
LiberaleMiguel
Příspěvky: 3089
Registrován: 04 srp 2011 19:12
Bydliště: Havířov

Re: Fotky aut z ulic

Příspěvek od LiberaleMiguel »

Protože adekvátní zadohrab v sérii by stál víc než celá tahle stavba ? Třeba.... Nebo třeba proto, že kámoš prostě chtěl upravit Coupe a když jsem se s ním seznámil, tak už v něm měl nějaké peníze a objednáne díly za několik tisíc euro ? Vyber si ;-)
Keep /-/atin'

Cokoliv Polsky, Allegro -> SZ nebo ideálně rovnou Facebook

Skořepiny na míru

Uživatelský avatar
JRD McLAREN
Příspěvky: 4074
Registrován: 16 črc 2006 21:39
Kontaktovat uživatele:

Re: Fotky aut z ulic

Příspěvek od JRD McLAREN »

pufko píše:A k tomu prenosu výkonu na vozovku - dopredu viete že to bude problém a aj tak ste sa pustili do stavby. Však čo, buchneme tam samosvor za 1000€, ktorý síce trochu pomôže ale nevyrieši problém
Prečo nezvoliť na stavbu zadohrab, kde je menší problém s prenosom výkonu.
do tohto ti trochu skocim ...
..s "prenosom vykonu" ma problem aj Favorit, ..
ba dokonca aj "jemne poladena" skoda 105 ..

s prenosom vykonu ma problem aj moja haraburda s cca 220-230ps ..
s prenosom vykonu ma problem aj upravene BMW 3 E46 3.2

to co je na tom celom podstatne ..
je kolko toho vykonu, teda po spravnosti krutiaceho momentu
chcem / potrebujem preniest na vozovku bez preklzu, a na ktorom prevodovom stupni

a tiez aj to ci je ten "preklz" zelany / chceny ... alebo nie ..

..isteze, su "premotorovane predokolky" , kde ti odtrhne aj petku rychlost .. ked sa ti nafukne turbo ..
a rovnako tak to moze byt aj u zadokolky aj u 4 kolky ...

a pripadna trakcia nezavisi iba od vykonu motora ci sprevodovania ... :mrgreen:
Člen Klubu Šlapacích Moskvičov
IMF Master Ignition Forum - http://imfsoft-forum.eu/

Uživatelský avatar
LiberaleMiguel
Příspěvky: 3089
Registrován: 04 srp 2011 19:12
Bydliště: Havířov

Re: Fotky aut z ulic

Příspěvek od LiberaleMiguel »

Ono se stačí podívat kolik "drifterů" jezdí s 325i v sérii :D a kolik těch už opravdových Drifterů jezdí výkony i menší než bude mít tohle a lítají s tím bokem jako nic :-)

Na tomhle se dělalo i všechno komplet na podvozku, počítá se s LSD i lehkou úpravou převodovky na začátku příštího roku.....

A když teda se tu tak rozjelo, tak přidám ještě jedno foto :D poslední trubka co se dělala :-)
screamer4.jpg
Chtěl jsem to tady, jak to bude celé hotové, dát do Projektů, ale jak to tak vidím, tak se na to můžu vysrat :D když zdejší odborníci vědí už dopředu, že to bude k hovnu :lol:
Keep /-/atin'

Cokoliv Polsky, Allegro -> SZ nebo ideálně rovnou Facebook

Skořepiny na míru

Ritchma
Moderátor
Příspěvky: 9432
Registrován: 11 úno 2004 21:38

Re: Fotky aut z ulic

Příspěvek od Ritchma »

Neboj se ja cist umim, ale ty se neumis vyjadrit. Neni to o tom ze se IC vhodnych rozmeru s vyvodem na jedny strane neda sehnat, ale neda se sehnat z tech vasich levnejch zdroju, tak delate saskarny a jeste se k tomu hloupe vymlouvas.
Build shit car, call everyone haters....
Function > Form

Uživatelský avatar
LiberaleMiguel
Příspěvky: 3089
Registrován: 04 srp 2011 19:12
Bydliště: Havířov

Re: Fotky aut z ulic

Příspěvek od LiberaleMiguel »

Max rozměry jsou 500x180x70mm, potřebuju uchladit 400 koní. Tak hoď link na něco 8)

Očekávám teď výmluvu na nedostatek času, nebo něco podobné stupidního, proč to nebudeš hledat.....
Keep /-/atin'

Cokoliv Polsky, Allegro -> SZ nebo ideálně rovnou Facebook

Skořepiny na míru

binford
Příspěvky: 103
Registrován: 15 led 2006 09:51

Re: Fotky aut z ulic

Příspěvek od binford »

Migueli, na Seznamu jsem někde viděl, že se prodává OI RS Hundert Jahre Motorsport. Má to souvislost s těmi, jak jsi je sem nedávno dával?

Ritchma
Moderátor
Příspěvky: 9432
Registrován: 11 úno 2004 21:38

Re: Fotky aut z ulic

Příspěvek od Ritchma »

180 je preklep nebo je opravdu tak malej? Nebudu hledat kdo je schopnej udelat intercooler na zakazku. Ty si hrajes na odbornika, ty by si to mel vedet. Muzu ti poslat nekolik odkazu na zdejsi firmy kde ti vyroby na co si vzpomenes, ale to ti asi k nicemu nebude.
Build shit car, call everyone haters....
Function > Form

Uživatelský avatar
LiberaleMiguel
Příspěvky: 3089
Registrován: 04 srp 2011 19:12
Bydliště: Havířov

Re: Fotky aut z ulic

Příspěvek od LiberaleMiguel »

Není to překlep ;-) firmy co dělají IC na zakázku taky znám, ale prostě do těhle rozměrů se nikdo s jednostranným IC nevleze :hlazeni
Keep /-/atin'

Cokoliv Polsky, Allegro -> SZ nebo ideálně rovnou Facebook

Skořepiny na míru

Uživatelský avatar
LiberaleMiguel
Příspěvky: 3089
Registrován: 04 srp 2011 19:12
Bydliště: Havířov

Re: Fotky aut z ulic

Příspěvek od LiberaleMiguel »

binford píše:Migueli, na Seznamu jsem někde viděl, že se prodává OI RS Hundert Jahre Motorsport. Má to souvislost s těmi, jak jsi je sem nedávno dával?
No to bude jedna z nich pravděpodobně. Nebo jedna z těch dalších dvou co kámoš před pár dny dovezl :D on jich prodal už několik
Keep /-/atin'

Cokoliv Polsky, Allegro -> SZ nebo ideálně rovnou Facebook

Skořepiny na míru

Uživatelský avatar
pufko
Příspěvky: 719
Registrován: 24 pro 2009 23:17

Re: Fotky aut z ulic

Příspěvek od pufko »

JRD McLAREN píše:
pufko píše:A k tomu prenosu výkonu na vozovku - dopredu viete že to bude problém a aj tak ste sa pustili do stavby. Však čo, buchneme tam samosvor za 1000€, ktorý síce trochu pomôže ale nevyrieši problém
Prečo nezvoliť na stavbu zadohrab, kde je menší problém s prenosom výkonu.
do tohto ti trochu skocim ...
..s "prenosom vykonu" ma problem aj Favorit, ..
ba dokonca aj "jemne poladena" skoda 105 ..

s prenosom vykonu ma problem aj moja haraburda s cca 220-230ps ..
s prenosom vykonu ma problem aj upravene BMW 3 E46 3.2

to co je na tom celom podstatne ..
je kolko toho vykonu, teda po spravnosti krutiaceho momentu
chcem / potrebujem preniest na vozovku bez preklzu, a na ktorom prevodovom stupni

a tiez aj to ci je ten "preklz" zelany / chceny ... alebo nie ..

..isteze, su "premotorovane predokolky" , kde ti odtrhne aj petku rychlost .. ked sa ti nafukne turbo ..
a rovnako tak to moze byt aj u zadokolky aj u 4 kolky ...

a pripadna trakcia nezavisi iba od vykonu motora ci sprevodovania ... :mrgreen:
Ja to vidím vždy tak že ked to má problém s prenosom výkonu na vozovku tak je niečo na puču. Trebárs tomu chýba pohon druhej nápravy
Ked chce niekto driftovať tak pochopitelne nepotrebuje aby mu ťahalo každé koleso, ale iba zadné
Premotorovaná predokolka je najväčšia hovadina. Ja auto beriem tak že ma musí uspokojiť aj za sucha, aj mokra aj ked bude snežiť.
Ked má niekto dalšie auto čisto na hobby tak nech má, len aj tak mi to moc nedáva logiku máť kopec výkonu na prednú nápravu

Uživatelský avatar
JRD McLAREN
Příspěvky: 4074
Registrován: 16 črc 2006 21:39
Kontaktovat uživatele:

Re: Fotky aut z ulic

Příspěvek od JRD McLAREN »

..Ano ..
aj toto je pohlad na vec..

Ja ti len chcem naznacit, ze tvoj "tak s radostou pouzivany argument" ..
"ze vykonna predokolka je nahovno" .. nieje tak celkom spravny. !

A ako si sam "nacrtol" v tvojom prispevku .. tak kazdy ma ine preferencie.
len aj tak mi to moc nedáva logiku máť kopec výkonu na prednú nápravu
...tebe to mozno logiku nedava...
..a inemu mozno ano ...
Člen Klubu Šlapacích Moskvičov
IMF Master Ignition Forum - http://imfsoft-forum.eu/

Uživatelský avatar
pufko
Příspěvky: 719
Registrován: 24 pro 2009 23:17

Re: Fotky aut z ulic

Příspěvek od pufko »

Dáva to logiku vtedy ked vieš na čo to chceš. Ty si tiež s Nexiou chodil na okruh, sem tam asi nejaký šprint, ale postaviť to auto akože do bežnej premávky je totálne mrhanie peniazmi
Lebo ako som písal ten výkon je ťažko preniesť za ideálnych podmienok a nie to za mokra či nebodaj snehu. Také auto kde mi po pridaní plynu neustále preklzujú kolesá a mixuje mi to z volantom mi je na prd...

Preto mám 4x4 a bárs nemám výkonu na rozdávanie (mizerných 121kW) tak ho dokážem rozumne preniesť aj na snehu. A fakt nie je nad to ked človek v zime stojí v križovatke a vie že nemusí čakať pol hodinu aby sa mohol zaradiť, najväčšia zábava je sledovať pred sebou predohraby ako im nemohúcne preklzujú kolesá a snažia sa zaradiť. Alebo idem v zime na Martinské hole a 2WD-čkári sa tam babrú s reťazami (bez reťazí hore nepúšťajú), auto celé od brečky, kolesá zasraté a už si len zababrať poriadne ruky či bundu...
Prídem ja, obehnem celú tú kolonu 20-30tich áut čo sa serú s reťazami a pánko na rampe pozdraví a mávne mi rukou v zmysle "bež", respektíve pristaví a povie že nech dávam pozor že to hore trochu šmýka

Mne to tu v europe príde že celé sa to tu dosralo, automobilky šetria na výrobe (pohon 4x4 by auto pochopitelne predražil, takže akože netreba) a tak isto aj kvôli spotrebe, respektíve emisiam. No a potom životná úroven - keby ludia normálne zarábali, tak si kludne kúpia jedno auto na leto, jedno na zábavu, a jedno na zimu.
Ale tu si ludia kupujú Fabiu ako rodinné auto, motor dynamikou stačí ledatak pre nenáročného vodiča bez posádky a batožiny a potom vykrikujú ako im to stačí (4 osoby sú v tom jak sardinky) a ako by im 4x4 bolo na nič. Ano u najslabšej motorizácie je 4x4 naozaj k ničomu.

Dalšie auto čo som teraz nedávno používal bol Renault Scénic I s 2.0i 102kW, mna zdochliny jednoducho neoslovujú
Naposledy upravil(a) pufko dne 12 zář 2017 18:25, celkem upraveno 1 x.

Uživatelský avatar
LiberaleMiguel
Příspěvky: 3089
Registrován: 04 srp 2011 19:12
Bydliště: Havířov

Re: Fotky aut z ulic

Příspěvek od LiberaleMiguel »

Kámoš má 310hp 400Nm v Coupe a s 235/40 bez špéry nemá s přenosem výkonu problém. Takže fakt tady řešíš úplnou zbytečnost.
Tohle jednak bude mít stjený rozměr gum a jednak to dostane i samosvor.


Navíc jen idiot jezdí s nohou na podlaze i na mokru nebo sněhu ;-)

A majitel toho černého má skoro za barákem Slovakia ring, takže když se bude chtít fakt vyřádit, tak může kdykoliv tam. Jízdy pro veřejnost jsou tam skoro každý víkend....
Keep /-/atin'

Cokoliv Polsky, Allegro -> SZ nebo ideálně rovnou Facebook

Skořepiny na míru

Uživatelský avatar
pufko
Příspěvky: 719
Registrován: 24 pro 2009 23:17

Re: Fotky aut z ulic

Příspěvek od pufko »

LiberaleMiguel píše:Navíc jen idiot jezdí s nohou na podlaze i na mokru nebo sněhu ;-)
To nie je o tom že jazdiť ako idiot. Ale mať auto na zábavu, ktorému nemôžeš za určitých okolností šlapnúť na krk...
Vieš, to je ako kúpiť si niečo ostré čo má trepnem 200kW a jazdiť s tým vyslovene iba na spotrebu - dosť mi uniká zmysel zakúpenia takého auta. Tak ako mi uniká zmysel kúpiť si predohrab čo má trebárs v základe 150kW a môcť ich naplno využívať len za ideálnch podmienok. Načo u takého auta ešte upravovať výkon, ked nedokážem rozumne preniesť ani tie seriové kilowatty?

Teraz mám atmosféru, ktorá odspdu je tupšia ako turbo. Ale ked som jazdil oturbený diesel, ktorý mal sprostých 72kW tak po sezone boli predné gumy patrične viac zošlahané ako zadné a to som ani nejak z miesta tomu nenakladal. Ono to čiastočne preklzuje bárs to človek nepočuje. Teraz ked mám 4x4 tak po sezone sú pneu doslova zhodne zodraté a takto mi to príde že to je v poriadku a nie ako ked som si čítal diskusiu o Focuse ST, kde dotyčný písal že predné pneu zoderie aj za 5000km. To je to kedy vravím že je asi niečo na puču a nie je to pre medzikus medzi volantom a sedačkou ale chyba výrobcu, ktorý k danému výkonu nenamontoval 4x4. Nejaký protipreklzový asistent ktorý krotí výkon nie je riešenie

Keby som to použil na úplne inom prípade, kde sa ani tak nejedná o výkon tak by to bolo kúpiť si SUV kde je iba 2WD...
Naposledy upravil(a) pufko dne 12 zář 2017 18:50, celkem upraveno 1 x.

Uživatelský avatar
LiberaleMiguel
Příspěvky: 3089
Registrován: 04 srp 2011 19:12
Bydliště: Havířov

Re: Fotky aut z ulic

Příspěvek od LiberaleMiguel »

Okey, napíšu ti to jinak: Jen idiot bude blbnout s autem na mokru nebo sněhu. Už to chápeš ? Na blbnutí mají být ideální podmínky, protože nikdo z nás není závodní jezdec, aby přesně věděl kolik ztrácí trakce na mokré/trochu mokré/zasněžené/prašné cestě. Tak to prostě je.

A jinak tohle auto bude normálně použitelné na denní ježdění, nevidím důvod proč ne, spotřebu majitel neřeší.

Proč by mělo být na piču, když u auta s předním náhonem, a 65+% hmotnosti váhy na přední nápravě, sjedeš gumy dřív na předku než na zadku ? To je přece naprosto normální, fyzika funguje jak má. Totéž bude platit u zadohrabu a zadních gum, vždycky padnou dřív, pokud tomu aspoň občas naložíš.
A je jasné, že u 4x4 se budou opotřebovávat stejně, když jsou hnané všechny kola. To asi jenom tobě na tom přijde něco divného :lol:
Keep /-/atin'

Cokoliv Polsky, Allegro -> SZ nebo ideálně rovnou Facebook

Skořepiny na míru

Uživatelský avatar
pufko
Příspěvky: 719
Registrován: 24 pro 2009 23:17

Re: Fotky aut z ulic

Příspěvek od pufko »

Ja som ti dal príklad trebárs zaradenie z vedlajšej cesty na hlavnú. Vieš kolko sa niekedy nažundrem ked predomnou stoja autá, ktoré nejdú len preto lebo to auto ma na snehu nulovú trakciu a ja tam kvôli nim pomaly vystojím jamu, ale keby si sa ich opýtal tak sa každý bude dušovať ako 4x4 nepotrebuje. Alebo ako tlačí auto z parkoviska, lebo v noci padlo 5cm snehu a nedokáže sa ani pohnúť

Uživatelský avatar
LiberaleMiguel
Příspěvky: 3089
Registrován: 04 srp 2011 19:12
Bydliště: Havířov

Re: Fotky aut z ulic

Příspěvek od LiberaleMiguel »

pufko: Ale to je ten tvůj fašismus, že 4x4 je to nejlepší co může být a přes to nejede vlak. Vozit 100+kg zátěže celý rok jen kvůli těm asi 6 dnům, kdy jedu po sněhu ? Sorry, ale to je nesmysl. A ti lidi, kteří čekají na křižovatce, aby měli jistotu, že jejich výjezd bude na 101% bezpečný to dělají velice správně a taky k nim patřím. A to i na suché cestě 8) a že se za mnou nějaký uspěchaný idiot může posrat je mi úplně u prdele
Keep /-/atin'

Cokoliv Polsky, Allegro -> SZ nebo ideálně rovnou Facebook

Skořepiny na míru

Uživatelský avatar
JRD McLAREN
Příspěvky: 4074
Registrován: 16 črc 2006 21:39
Kontaktovat uživatele:

Re: Fotky aut z ulic

Příspěvek od JRD McLAREN »

LiberaleMiguel píše:pufko: Ale to je ten tvůj fašismus, že 4x4 je to nejlepší co může být a přes to nejede vlak.
Tak s tymto suhlasim ... spek
---------------------------------------------

Pufko, bez ohladu na to, kto tu na tomto fore mame ake auto, alebo ake mame preferencie a poziadavky na auta,
na co ich hodlame vyuzivat, alebo ako si ich hodlame "upravit" .. ci dobastlit...

si treba uvedomit jednu vec....

Je tu stale ta majoritna cast populacie a vodicov, ktory maju auto iba ako prostriedok ...
Ich technicke vedomosti, vodicske zrucnosti, a celkovy zaujem o auta, sa rovna NULE ...
Auto maju iba ako vec, rovnako ako vysavac, ci zehlicku, pracku a pod.

a znova opakujem, ze tvoj argument ..
"ze niesom schopny preniest vykon na vozovku pokial mam len predokolku (ci zadokolku) - tak naco upravovat"
je nespravny...
Člen Klubu Šlapacích Moskvičov
IMF Master Ignition Forum - http://imfsoft-forum.eu/

Uživatelský avatar
pufko
Příspěvky: 719
Registrován: 24 pro 2009 23:17

Re: Fotky aut z ulic

Příspěvek od pufko »

Zle to chápete.
Mám auto ktoré má trebárs 100kW a logicky ten výkon nedokáže preniesť bez preklzu cez jednu nápravu, môžem mu samozrejme ešte dvihnúť výkon, čím dosiahnem akurát to že ten preklz bude trvať dlhšie.
Jasné môžem dať samosvor aby sa trakcia zlepšila, ale je to také "zalepenie" problému...

Na čo sa budem škrabať lavou nohou za pravým uchom, ked si viem kúpiť posranú WRX ktorá má hned 165kW a má daleko menší problém s prenosom výkonu na vozovku a aj ked sa výkon dvihne na 200kW tak problém s trakciou sa nijak nezhoršil...

A ked si niekto kúpi WRX, lebo sa mu nechce babrať s úpravami, nechce sa mu babrať s brzdami tak je to len bežný vodič - obyčajný "lojzo" čo má auto len ako nejakú vec a nerozumie sa technike???
Ja by som povedal že ked si niekto kúpi WRX, tak presne vie prečo.

Ja nemám peniaze na rozhadzovanie, človek má aj iné koníčky - starosti a preto mám jedno auto, ktoré musí byť "univerzálne". Výkonu na rozdávanie nemám ale tých 121kW mi stačí, musí byť pohodlné, musí byť tiché, musí mať dostatok priestoru aj pre pasažierov vzadu, musí mať AT - kvaltovať má dávno prestalo baviť (šaltpáka u mna hrozí len u hobby auta - trebárs tá WRX), musí mať výborné jazdné vlastnosti a taká vec ako 4x4 je len další bonus k dobru

Ked niekedy budem mať peniaze navyše a zbytočný priestor na dalšie auto tak si trebárs kúpim aj tú WRX a ked budem mať chuť tak jej dvihnem mierne výkon. Ja sa jednoducho nebudem srať s nejakým "lajnom" čo má chabý výkon, pol roka strávim prestavbou aby som z toho dostal dalších 50PS, ked si môžem rovno kúpiť auto, ktoré bude mať viac výkonu ako to "lajno" po úpravách. Už len preto čo obnáša prestavba atmo na turbo by som do takej úpravy nikdy nešiel.

PS: trebárs sa opýtajte "Ritchma" prečo si nekúpil nejaké "lajno" ktoré mohol oturbiť, prečo šiel rovno do EVO. Ja silno predpokladám že určite nie preto lebo je len bežný spotrebitel čo k autám nemá žiaden vzťah a má to len ako dopravný prostriedok. Podla mna presne vedel prečo práve EVO
PS2: Keby som žiaden vzťah k autám nemal, tak nikdy nemám Subaru, ale mal by som pred domom Octaviu TDI a honil by som si pipík nad spotrebou 4,8l/100km...
Naposledy upravil(a) pufko dne 12 zář 2017 22:23, celkem upraveno 1 x.

Uživatelský avatar
JRD McLAREN
Příspěvky: 4074
Registrován: 16 črc 2006 21:39
Kontaktovat uživatele:

Re: Fotky aut z ulic

Příspěvek od JRD McLAREN »

...dokazes sa odosobnit .. ?? :roll:
Naposledy upravil(a) JRD McLAREN dne 12 zář 2017 22:33, celkem upraveno 1 x.
Člen Klubu Šlapacích Moskvičov
IMF Master Ignition Forum - http://imfsoft-forum.eu/

Uživatelský avatar
JRD McLAREN
Příspěvky: 4074
Registrován: 16 črc 2006 21:39
Kontaktovat uživatele:

Re: Fotky aut z ulic

Příspěvek od JRD McLAREN »

pufko píše:A ked si niekto kúpi WRX, lebo sa mu nechce babrať s úpravami, nechce sa mu babrať s brzdami tak je to len bežný vodič - obyčajný "lojzo" čo má auto len ako nejakú vec a nerozumie sa technike???
Ja by som povedal že ked si niekto kúpi WRX, tak presne vie prečo.
ANO SU AJ TAKY ... !!!!!
PRECO SI KUPIL WRX .. ???
LEBO SUSED SI KUPIL EVO 10 A ON NEMOZE BYT HORSIIII .... !!!!


STRETAVAM TAKYCH LUDI BEZNE, NA OKRUHOCH A ROZNYCH MOTORSPORTOVYCH PODUJATIACH ...
MAJU CORVETTY, PORSCHAKY, MUSTANGY ... A NEDOKAZU NARABAT S VOLANTOM ANI LEN Z DALEKA TAK DOBRE
AKO DOKAZE NARABAT S JEHO KOKOTOM TA BLONDYNKA CO MU SEDI VEDLA NA SEDADLE ... !!!!

UZ SOM MAL OBONE DVA KRAT POTYCKU S MAJITELOM A5 (S-line) a JEDNYM MAJITELOM "RAAAAAADOBY WRX"
KTORY MALI OSOBNY PROBLEM STYM, ZE NA "DECATLON - RACINGU" NEDOKAZALI PREDBEHNUT POJEBANE DAEWOO .. !!!!
Člen Klubu Šlapacích Moskvičov
IMF Master Ignition Forum - http://imfsoft-forum.eu/

Odpovědět

Zpět na „Pokec“