Lakování víka ventilů

Vše o úpravách motorů a vyfuků.

Moderátoři: Fáboš, Bohuš, Kane13, Ritchma, Libor12, Tom_

Odpovědět
Tom540
Příspěvky: 10
Registrován: 05 kvě 2017 18:06
Bydliště: Praha

Lakování víka ventilů

Příspěvek od Tom540 »

Ahoj, dělám GO motoru a chtěl bych trochu poléčit víko ventilů. Ta barva, která na něm momentálně je, tak je na několika místech popraskaná a odlouplá. Rozhodl jsem se tedy víko opískovat? a následně stříknout z venčí nějakým základem + lakem, který odolá vyšším teplotám. Chtěl jsem se zeptat, jestli je pískování vhodné na víko ventilů z hořčíku, nebo mám zvolit jinou technologii? Źkoušel jsem 4 firmy dotázat, na kolik by pískování vyšlo a jestli to je vůbec možné - Odpověď zněla, že nemají abrazivo na tyto účely a nebo že hořčík nepískujou. Věděl by někdo o firmě v Praze, ktera by to dokázala opískovat?

Uživatelský avatar
LiberaleMiguel
Příspěvky: 3089
Registrován: 04 srp 2011 19:12
Bydliště: Havířov

Re: Lakování víka ventilů

Příspěvek od LiberaleMiguel »

Já u pískování "narazil" spíš na ten problém, že na víku z vnitřní strany je takový krycí plech a firma tady u nás mi řekla, že nedokážou zajistit, aby pod tím plechem náhodou enzůstal nějaký bordel, který by se později dostal do hlavy.....

Ocelový kartáč a jedem :D wapka toho taky zvládne hodně očistit :D pak prostě ručo dobrousit
víka1.jpg
na lakování je super VHT Wrinkle, dělá to hodně pěkný efekt :-) ale je třeba to zapéct třeba v troubě
vika0.jpg
Keep /-/atin'

Cokoliv Polsky, Allegro -> SZ nebo ideálně rovnou Facebook

Skořepiny na míru

Tom540
Příspěvky: 10
Registrován: 05 kvě 2017 18:06
Bydliště: Praha

Re: Lakování víka ventilů

Příspěvek od Tom540 »

Wapkou jsem to zkoušel. Ze zoufalství jsem na to zkoušel i karlan a nefungovalo to. - Karlan očistil jen olej a karbon a nečistoty, ale lak tam furt zůstal.. No vzal jsem si v garáži vrtačku, na ní stopkovej ocelák a zkoušel jsem to trochu očistit.. Abych pravdu řekl, tak jsem neudělal ani jednu desetinu prvního víka (mám V8, takže víka jsou 2 :/), proto volím pískování. Že tam zůstane půl kila písku mi nijak nevadí - stejně to vezmu pak ještě wapkou, pořádně očistím a pak to stříknu. Tím ocelákem to šlo horko těžko z toho magnézia. Hrubý smirek se nechytal ani za boha. Je na tom podle mě nějaká barva, která se vypaluje v pecích a proto drží jak židovská víra. Napadlo mě právě to pískování, ale všude mě s tím poslali do míst, kde slunce nesvítí :mrgreen: :D zkoušel jsem idama.cz, nějakou firmu na libenským ostrově, jednu firmu na P9 na poděbradský a další firma se jmenovala nějak INCOLOUR nebo tak nějak. Potřeboval bych to jen opískovat. Zbytek si vyladím sám :P

Uživatelský avatar
H.o.m.i.e.
Příspěvky: 655
Registrován: 14 črc 2008 16:08
Bydliště: kósek vod Brna

Re: Lakování víka ventilů

Příspěvek od H.o.m.i.e. »

Odlakovač starých nátěrů....plechovka za pár stovej. Párkrát to tím natřeš a tu barvu setřeš normálně hadrou...v horším případě plastovou škrabkou. Dělal jsem teď litý kola takhle a šlo to jedna báseň. A kde to nešlo pomohla druhá vrstva. 8) Uděláš si to doma a máš to za pár hodin hotový.

Tom540
Příspěvky: 10
Registrován: 05 kvě 2017 18:06
Bydliště: Praha

Re: Lakování víka ventilů

Příspěvek od Tom540 »

Díky za tip! :) Mimochodem nevíš, jaký by vhodný základní nátěr na magnezium před lakováním?

Uživatelský avatar
Beaver
Příspěvky: 6553
Registrován: 17 srp 2004 09:01

Re: Lakování víka ventilů

Příspěvek od Beaver »

Nevím proč se jim nechce do toho pískování, jediné co mě napadá je to, že se bojí že by mohli vyvolat jiskření/tření a ten dekl podpálit - což u magnézia je průser, to jen tak neuhasíš. Barvení je druhý problém, magnézium je poměrně porézní a když se to bude zahřívat, tak na tom barvy nechtějí úplně ideálně držet. To je rozdíl třeba oproti kolům, ty se tak nehřejou v porovnání s ventildeklem. Ve fabrice se na to používají nějaké speciální potvory (zkus Gůglit DOW 7 nebo DOW 9), ale tuším, že to není zrovna úplně běžný obchodní artikl. Možná bych doporučil obrátit se na někoho z leteckého průmyslu, přece jenom tam se používá magnézium, dural apod. mnohem intenzivněji.

BTW s ohledem na to hoření bych ten ocelák neriskoval :wink:
Toyota Supra 2.5 twin turbo (208 kW/360 Nm)
Lexus RX400h 3.3 VVTi '06 (205 kW/418 Nm)
Toyota RAV4 2.5 Hybrid '16 (114 kW/213 Nm)
Lexus IS200 2.0 VVTi (115 kW/200 Nm)
"Vždycky můžete spát v autě, ale nikdy nemůžete řídit dům"

Tom540
Příspěvky: 10
Registrován: 05 kvě 2017 18:06
Bydliště: Praha

Re: Lakování víka ventilů

Příspěvek od Tom540 »

Co mi sdělily do telefonu, tak nechtějí pískovat z toho důvodu, že se zaměřují na železo typu ocel, nerez, atp. Prý pro o mají připravené abrazivo. údajně to pískování dělají jako předchozí krok před další povrchovou úpravou. Nevím, jestli to je čiště magnézium / hořčík, ale údajně ty ventyl dekly minimálně 60% hořčíku obsahují. Jedná se o BMW e39 540iA motor M62B44TU. Co se týče jiskření a oceláku, tak to ani nejiskřilo. spíš ten ocelák tu barvu vůbec nesundal. Strávil jsem na tom hodiny a jediné co je "očištěné". jsou rovné plochy, které jsem se snažil vyčistit asi hodinu. Nedokážu si představit, jak bych tímto způsobem čistil oba ventildekly ve všech zákoutí.

Uživatelský avatar
woodys
Příspěvky: 123
Registrován: 05 říj 2008 20:50

Re: Lakování víka ventilů

Příspěvek od woodys »

Já sice nepískoval víko, ale jiné citlivé součástky pro gastro a někde jsem našel, že se to dělá jemnou pískovačkou na sklo. Tu jsem neshnal, ale nakonec mi to udělal kameník co pískuje písmena do náhrobních kamenů. Sundával mi dolů chrom.

Uživatelský avatar
JRD McLAREN
Příspěvky: 4074
Registrován: 16 črc 2006 21:39
Kontaktovat uživatele:

Re: Lakování víka ventilů

Příspěvek od JRD McLAREN »

..moja oblubena soda bikarbona ... by mozno pomohla..
Člen Klubu Šlapacích Moskvičov
IMF Master Ignition Forum - http://imfsoft-forum.eu/

Tom540
Příspěvky: 10
Registrován: 05 kvě 2017 18:06
Bydliště: Praha

Re: Lakování víka ventilů

Příspěvek od Tom540 »

co to je ta soda bikarbona?
Jinak za kazdy tip do it your self home, budu moc vdecny

Tom540
Příspěvky: 10
Registrován: 05 kvě 2017 18:06
Bydliště: Praha

Re: Lakování víka ventilů

Příspěvek od Tom540 »

Já jsem nesehnal žádného člověka, co mi to opískuje - at uz jemným pískem nebo hrubým pískem, nebo ledem

Uživatelský avatar
woodys
Příspěvky: 123
Registrován: 05 říj 2008 20:50

Re: Lakování víka ventilů

Příspěvek od woodys »

Možná by nebylo špatné napsat odkud jsi.

Tom540
Příspěvky: 10
Registrován: 05 kvě 2017 18:06
Bydliště: Praha

Re: Lakování víka ventilů

Příspěvek od Tom540 »

1. příspěvek, poslední věta - je tam uvedeno praha :pifko:

Uživatelský avatar
woodys
Příspěvky: 123
Registrován: 05 říj 2008 20:50

Re: Lakování víka ventilů

Příspěvek od woodys »

:D jsem přehlídl
V Ostravě bych věděl.

Uživatelský avatar
LiberaleMiguel
Příspěvky: 3089
Registrován: 04 srp 2011 19:12
Bydliště: Havířov

Re: Lakování víka ventilů

Příspěvek od LiberaleMiguel »

V Ostravě je aji firma co dělá chemický odlak, tam by to možná taky šlo :-)
Ale nevím jak se jmenuje :D jen jak se tam jede :D je to ve Vítkovicích někde....

Vzhledem k tomu jaký má problém to vyřešit, tak mu asi bude jedno kde to bude :D pospta funguje
Keep /-/atin'

Cokoliv Polsky, Allegro -> SZ nebo ideálně rovnou Facebook

Skořepiny na míru

feličita
Příspěvky: 273
Registrován: 28 led 2012 11:32
Bydliště: Kassa

Re: Lakování víka ventilů

Příspěvek od feličita »

JRD asi myslel dať dole farbu elektrochemicky. autonabijačka a soda bikarbona..

Uživatelský avatar
Dacan
Moderátor
Příspěvky: 1528
Registrován: 08 kvě 2010 12:05
Kontaktovat uživatele:

Re: Lakování víka ventilů

Příspěvek od Dacan »

a nebo možná...pískování sodou :lol:

feličita
Příspěvky: 273
Registrován: 28 led 2012 11:32
Bydliště: Kassa

Re: Lakování víka ventilů

Příspěvek od feličita »

noo možno aj to, mi nenapadlo.. :mrgreen:

Tom540
Příspěvky: 10
Registrován: 05 kvě 2017 18:06
Bydliště: Praha

Re: Lakování víka ventilů

Příspěvek od Tom540 »

S pískováním souhlasím, ale kde to v Praze opískují? V několika firmách mi řekli, že na to nemají abrazivo (že díly na motory nedělají, aby neměly zaflákaný abrazivo) :( Ještě jsem zvažoval ultrazvukem. Tam to sice vychází o trochu dráž, ale cenu neřeším. spíš tam byl problém v tom, že ty víka nejsou zrovna uplně malý a spíš dělají jen malé díly, takže ultrazvuk jsem zavrhl, protože firem, ktreré se zaměřují na čištění ultrazvukem je ještě méně než firem, které pískují.

A že bych se na to vykašlal taky nepřipadá v úvahu - každý díl z motoru jsem vyblejskal tak, že to je jak nový, tak chci mít vygruntovaný i ventil dekly.

Takhle se blejská každý díl z motoru, tak ať se to blejská celý jako psí kulky :D
IMG_20160717_200231.jpg

Uživatelský avatar
LiberaleMiguel
Příspěvky: 3089
Registrován: 04 srp 2011 19:12
Bydliště: Havířov

Re: Lakování víka ventilů

Příspěvek od LiberaleMiguel »

Když neřešíš cenu, tak proč si nekoupíš malou pískováčku a neuděláš si to sám ? Však to moc nestojí....
Keep /-/atin'

Cokoliv Polsky, Allegro -> SZ nebo ideálně rovnou Facebook

Skořepiny na míru

Tom540
Příspěvky: 10
Registrován: 05 kvě 2017 18:06
Bydliště: Praha

Re: Lakování víka ventilů

Příspěvek od Tom540 »

přijde mi to trochu zbytečné kupovat pískovačku kvuli dvěma ventil deklům. Vím že pískovačka moc nestojí

Uživatelský avatar
Beaver
Příspěvky: 6553
Registrován: 17 srp 2004 09:01

Re: Lakování víka ventilů

Příspěvek od Beaver »

Tak jedině ukecat někoho s pískovačkou s tím, že abrazivo si dodáš vlastní (tu sodu).
Toyota Supra 2.5 twin turbo (208 kW/360 Nm)
Lexus RX400h 3.3 VVTi '06 (205 kW/418 Nm)
Toyota RAV4 2.5 Hybrid '16 (114 kW/213 Nm)
Lexus IS200 2.0 VVTi (115 kW/200 Nm)
"Vždycky můžete spát v autě, ale nikdy nemůžete řídit dům"

Uživatelský avatar
Libor12
Moderátor
Příspěvky: 2298
Registrován: 29 čer 2008 15:14
Bydliště: Dobříš
Kontaktovat uživatele:

Re: Lakování víka ventilů

Příspěvek od Libor12 »

http://www.youtube.com/watch?v=QZhBQXm4yBY" onclick="window.open(this.href);return false;
toyota corolla gti 4a-ge 1.6 "V2" 226hp/9500rpm
IMF Master Ignition Forum - http://
imfsoft-forum.eu/


Válcová zkušebna 4X4 až do 1200HP

Uživatelský avatar
F.I.K
Příspěvky: 193
Registrován: 12 pro 2010 11:52

Re: Lakování víka ventilů

Příspěvek od F.I.K »

Jestli to jde ocelovým kartáčem do vrtačky pomalu, tak zkus to same na malou flexu, funguje to úplně jinak. :wink:

LJay
Příspěvky: 670
Registrován: 02 pro 2010 23:30
Kontaktovat uživatele:

Re: Lakování víka ventilů

Příspěvek od LJay »

Otryskání víka pískem, ti může přinést víc škody než užitku. Písek se totiž většinou dostane pod přepázku odvětrání ventilovýho víka a pokud ho odtamtud opravdu všechen nedostaneš, tak hrozí že se ti nasledně dostane do oleje a přidře motor.

Mně se na sundavání barvy z ventilovýho víka osvědčilo zabalení nabarvený části víka do hadrů namočených v acetonu. To celý pak zabalit do igelitovýho pytle a uzavřít, aby aceton nevytěkal. Po pár hodinách se barva sama sloupe a je to prakticky bez práce.
www.jfperformance.cz

Odpovědět

Zpět na „Tuning motoru + výfuky“