Hoření motoru (DOSLOVA)

Máš nebo jsi měl problém s autem? Zde ti ho pomůžeme vyřešit :)

Moderátor: Idaho

Odpovědět
matty01a
Příspěvky: 3
Registrován: 08 srp 2016 08:09

Hoření motoru (DOSLOVA)

Příspěvek od matty01a »

Zdravím,
Včera při cestě po dálnici Praha -> Plzeň. Mi mé autíčko (Opel Corsa B 1.4 16V) začalo doutnat. Tak jsem si přibrzdil a podíval se pod kapotu, kupodivu jsem měl motor v plamenech a byl ohozen olejem. Vytáhl jsem rychle hasičák a uhasil jej, ale..

Při cca hodinové pauze jsem auto nastartoval. Klapalo tak jak mělo, žádný problém, ač pod autem jsem našel kousek hadičky, vroubkované. Popojel jsem z dálnice z blikačkama a ejhle, brzdy v čudu, sice trochu fungovali, ale ne až tak moc skvěle, Parkovačky vepředu také bez reakce (asi vypálená elektrika z důvodu žáru), dokážete mi vyčíslit orientační cenu kolik by mohla stát oprava? Auto šlape, jede, ale i tak jsme auto vzali na lano, aby se něco nezlikvidovalo ještě víc.

Nějaké rady? V Plzni neznám nikoho z autoservisu a ani nemám ponětí kolik by si mohli účtovat. Díky

Uživatelský avatar
starter
Příspěvky: 831
Registrován: 03 dub 2006 15:21
Bydliště: kousek vod Prahy

Re: Hoření motoru (DOSLOVA)

Příspěvek od starter »

vozit hasičák je super
takhle od stolu je to těžké, musí se to vidět...
odtah od 7kč/km 731810210

matty01a
Příspěvky: 3
Registrován: 08 srp 2016 08:09

Re: Hoření motoru (DOSLOVA)

Příspěvek od matty01a »

Nevím vůbec kam, všichni mají v Plzni plno a čekací lhůta týden a více :oops:

Uživatelský avatar
Breakthru
Příspěvky: 1804
Registrován: 05 dub 2006 19:59
Bydliště: Třebíč...

Re: Hoření motoru (DOSLOVA)

Příspěvek od Breakthru »

máš štěstí, že si nehořel taky.Když ti hoří motor, tak je kravina otvírat kapotu.....
svět dospělých je pro mne záhadou......

matty01a
Příspěvky: 3
Registrován: 08 srp 2016 08:09

Re: Hoření motoru (DOSLOVA)

Příspěvek od matty01a »

To vím, jednal jsem ve zkratu. Vše proběhlo v pořádku. Kdybych ji neotevřel mohl bych být ve zprávách..

Uživatelský avatar
Bobek
Příspěvky: 1205
Registrován: 30 led 2012 18:11
Bydliště: Morava

Re: Hoření motoru (DOSLOVA)

Příspěvek od Bobek »

Oprava elektriky tě bude stát to, co tě bude stát jiná corsa, tady bych to asi neřešil. Ale rozsah škod může být menší, těžko říct. Nech to posoudit odborníkem a pak se rozhodni.
Renault Laguna III phase 3, Initiale Paris, 110kw
Renault Mégane Grandtour GT, 151kw
Renault Mégane Grandtour GT220 162kw
Opel Vectra B Caravan 92kw

awaj12
Příspěvky: 788
Registrován: 17 říj 2007 07:04

Re: Hoření motoru (DOSLOVA)

Příspěvek od awaj12 »

Breakthru píše:máš štěstí, že si nehořel taky.Když ti hoří motor, tak je kravina otvírat kapotu.....
To ví každý a zajímalo by mě kdo to vymyslel :D ... Dvakrát jsem hasil auto na trati co mu hořel motorák, vždy došlo k otevření kapoty, jinak to nikdy neuhasíš ;).

To je taková paušalizovaná poučka pro někoho kdo stejně nemá odvahu ten hasičák do ruky vzít, nevyhneš se tomu, když to chceš zachránit...

Gooder
Příspěvky: 2116
Registrován: 13 zář 2011 20:48
Bydliště: Středočeský kraj

Re: Hoření motoru (DOSLOVA)

Příspěvek od Gooder »

Já viděl při rallycrossu hašení motoru a traťový komisař kapotu neotvíral, hasil to přes masku a pak ještě vrchem.

Uživatelský avatar
AlesiBoss
Příspěvky: 720
Registrován: 05 říj 2012 14:26

Re: Hoření motoru (DOSLOVA)

Příspěvek od AlesiBoss »

pred par lety sem nekde v televizi videl, ze hasit motor se ma tak, ze kapotu jen mirne pootevres abys mohl hasit, ale nemas ji otevirat, opravdu jen tolik abys tam strcil hasicak. Davalo mi to smysl, tak si to drzim v palici az budu muset hasit... Ale s CO2 bych se mozna nebal hasit pres masku a jakekoliv volne otvory, to by se tam teoreticky melo dostat. Prasek asi ne no...
už nemám hnujdaj...

Uživatelský avatar
Breakthru
Příspěvky: 1804
Registrován: 05 dub 2006 19:59
Bydliště: Třebíč...

Re: Hoření motoru (DOSLOVA)

Příspěvek od Breakthru »

awaj12:zůstal bych u pootevřený kapoty, jak píše AlesiBoss.Nikdy nevíš jakej je rozsah toho hoření pod kapotou...

a vím o lidech, kterejm se stalo to, že je to ožehlo, jinak bych to tu nepsal....
svět dospělých je pro mne záhadou......

Uživatelský avatar
Beaver
Příspěvky: 6553
Registrován: 17 srp 2004 09:01

Re: Hoření motoru (DOSLOVA)

Příspěvek od Beaver »

Vozte spolu s hasičákem rukavice. Ta kapota může být celkem horká zrovna na místě, kde je zámek a potom se holou rukou otevírá blbě :wink:
Toyota Supra 2.5 twin turbo (208 kW/360 Nm)
Lexus RX400h 3.3 VVTi '06 (205 kW/418 Nm)
Toyota RAV4 2.5 Hybrid '16 (114 kW/213 Nm)
Lexus IS200 2.0 VVTi (115 kW/200 Nm)
"Vždycky můžete spát v autě, ale nikdy nemůžete řídit dům"

Uživatelský avatar
AlesiBoss
Příspěvky: 720
Registrován: 05 říj 2012 14:26

Re: Hoření motoru (DOSLOVA)

Příspěvek od AlesiBoss »

Beaver píše:Vozte spolu s hasičákem rukavice. Ta kapota může být celkem horká zrovna na místě, kde je zámek a potom se holou rukou otevírá blbě :wink:
8) diky za tip, hned rano ji tam odnesu... ze me to nenapadlo
už nemám hnujdaj...

Odpovědět

Zpět na „Poruchy, závady, rady, tipy“