Za studena blbosti

Máš nebo jsi měl problém s autem? Zde ti ho pomůžeme vyřešit :)

Moderátor: Idaho

Odpovědět
Uživatelský avatar
bóďa
Příspěvky: 2337
Registrován: 12 pro 2005 19:05
Bydliště: Kutná Hora
Kontaktovat uživatele:

Za studena blbosti

Příspěvek od bóďa »

nevim si rady.. Espace V6, za studena (ráno nebo po celym dni stání) nejede na všech 6 válců (jeden na 4-5). když přidám plyn, otáčky nesmyslně vylítnou a buďto v otáčkách jede na 6 nebo je to "zamaskovaný" že to není poznat. po chvíli otáčky zase klesnou na volnoběh popřípadě různě lítaj, protože s tim chce chudák něco udělat. Nevyjedu s tím ani kopec u baráku, teda teď už jo, zjistil jsem, že když šlapu na plyn jak na zelí (on/off) pořád dokola, tak to jede, jinak když stojim na plnym plynu tak se za chvíli zastavim.
tento jev trvá cca 1-2 minuty a pak je vše OK. auto je na LPG a pokud se přepne na LPG dříve, než to přestane dělat ty nesmysly na benzín, tak je to taky OK (což je divné). takže na LPG to nedělá. a za telpla to taky nedělá.

dle diagnostiky vše OK.
zkoušel jsem měnit: svíčky, cívky, zapalovací kabely, vstřiky

moc si s tím nevím rady. dělá to opravdu jen studené, respektive několik hodin odstavné. trochu jsem se upnul na to "studené", ale možná že je to jen tou několikahodinovou pauzou bez běžícího motoru, protože to dělá víceméně stejně v zimě i v létě.

můj další tip je jestli je nějakým způsobem možné, aby dávala palivová pumpa ze začátku málo paliva..?

předem díky za rady
3x Renault Safrane Hartge Biturbo

Uživatelský avatar
LiberaleMiguel2
Příspěvky: 3841
Registrován: 22 říj 2013 17:21

Re: Za studena blbosti

Příspěvek od LiberaleMiguel2 »

Zkus pár set metrů od baráku vypnout LPG a dojet domů na benzín. Jestli to na druhý den neudělá, tak zajeď na seřízení LPG 8)
Tenhle problém jsem měl taky a tuhle radu mi plynaři dali, následné seřízení pomohlo

Nebo necháváš v nádrži moc málo benzínu prostě :D
JSEM ZPÁTKY NA SVÉM PŮVODNÍM PROFILU, TAKŽE COKOLIV PIŠTE NA LiberaleMiguel (bez dvojky)

Uživatelský avatar
bóďa
Příspěvky: 2337
Registrován: 12 pro 2005 19:05
Bydliště: Kutná Hora
Kontaktovat uživatele:

Re: Za studena blbosti

Příspěvek od bóďa »

hele to jsem taky zkoušel, navíc dělalo to ještě než jsem tam nechal dát LPG

občas sice v nádrži málo benzínu mam ( :x zblblej palivoměr při jízdě na plyn), ale dělá to furt :wink:
3x Renault Safrane Hartge Biturbo

Uživatelský avatar
m.artty
Moderátor
Příspěvky: 8238
Registrován: 23 čer 2009 22:23
Bydliště: Litvínov
Kontaktovat uživatele:

Re: Za studena blbosti

Příspěvek od m.artty »

Pokud máš náhradní, zkus vyměnit teplotní čidlo... může dávat jednotce špatné údaje a pošla tam málo/moc benzínu když je to studené.
Současnost: Kadett E 2,0 GSi cabrio & Calibra 2,5 V6 & Omega B 2,5 TD
Minulost: Astra F 1,7 TD, Astra F 1,4 16V sedan, Kadett E 1,6 cabrio, Kadett E 1,6i cabrio, Golf II 1,6D, a pár Kadet na díly

Uživatelský avatar
Kuno
Příspěvky: 199
Registrován: 02 pro 2013 20:15
Bydliště: Zlín-Malenovice

Re: Za studena blbosti

Příspěvek od Kuno »

jak už bylo psáno výše-zblblé benzinové korekce díky špatně nastaveným spal.mapám LPG nebo-pokud to dělalo už před přestavbou na LPG,je nízký tlak paliva.
Chysler PT Cruiser,Mitsubishi 3000GT,VW Transporter,Renault Kangoo.
Bylo:R.Megane II 1.9DCI,VW Passat,R.Scenic,R.5,Š.Octavia 1.9tdi,Honda CRX VTEC,VW Vento,Lancia Delta 2000 HF Turbo.....a x dalších aut různých značek. :)))

Uživatelský avatar
bóďa
Příspěvky: 2337
Registrován: 12 pro 2005 19:05
Bydliště: Kutná Hora
Kontaktovat uživatele:

Re: Za studena blbosti

Příspěvek od bóďa »

teplotní čidlo mě taky napadlo, ale na diagnostice to ukazuje reálné údaje.

nízký tlak paliva - ale proč? palivová pumpa? palivový regulátor vyměnej i se vstřiky a vstřik. lištami
3x Renault Safrane Hartge Biturbo

Odpovědět

Zpět na „Poruchy, závady, rady, tipy“