Audi A3 1.8T 132kw rok 99

Máš nebo jsi měl problém s autem? Zde ti ho pomůžeme vyřešit :)

Moderátor: Idaho

Odpovědět
LOTUS
Příspěvky: 22
Registrován: 25 lis 2011 20:19

Audi A3 1.8T 132kw rok 99

Příspěvek od LOTUS »

TAK PRVOTNÍ NADŠENÍ Z KOUPĚ AUTA JE FUČ,BOHUŽEL HNED DRUHÝ DEN ODPOLEDNE,KDYŽ JSEM CHTĚL AUTO NASTARTOVAT ,TAK NECHYTLO,STARTÉR TOČÍ,ALE BOHUŽEL NIC.TAK JSEM PROHLÉDL VŠECHNY POJISTKY,PROTOŽE SE V EL.NEVYZNÁM A NIC CHYTŘEJŠÍHO MĚ NENAPADLO,VŠECHNY BYLI V POŘÁDKU,JEN PÁR JICH BYLO ZAOXIDOVANÝCH,TAK JSEM JE OČISTIL A DAL ZPÁTKY,AUTO KUPODIVU NASTARTOVALO,TAK JSEM SI ODDECHL A MYSLEL,ŽE JE PO PROBLÉMU.DNES RÁNO JSEM HO ŠEL JEN TAK ZKUSIT NATOČIT A VŠE VPOŘÁDKU,ALE TET JSEM CHTĚL ODJED A JE TO TU ZASE,AUTO CHYTLO ,ALE PO VTEŘINĚ CHCÍPLO A UŽ NEŠLO NAHODIT,POPRVÉ JSEM SLYŠEL ČERPADLO,ALE TET UŽ SLYŠET NENÍ,ALE DOMNÍVÁM SE,ŽE SYSTÉM JE NATLAKOVANÝ A ČERPADLO SE NEZAPÍNÁ,TAK JSEM VYNDAL VŠECHNY POJISTKY PROSTŘÍKL TO KONTAKTOLEM V DOMĚNÍ,ŽE SE JEDNÁ O NÁKÝ ŠPATNÝ KONTAKT,ALE BOHUŽEL NIC.TAK TET NEVÍM CO S TÍM MÁM DĚLAT.
PORADÍ NĚKDO JAK A KDE HLEDAT PŘÍČINU?KDYŽ JSEM AUTO VE STŘEDU KUPOVAL, TAK NAJELO BĚHEM DNE 400 KM A NĚKOLIKRÁT SE STARTOVALO A VŠE BEZ PROBLÉMU,TAK NEVÍM,JSEM Z TOHO DOCELA SMUTNEJ A TAK PĚKNĚ TO JELO.
DÍK ZA PŘÍPADNOU POMOC HONZA

LOTUS
Příspěvky: 22
Registrován: 25 lis 2011 20:19

Re: Audi A3 1.8T 132kw rok 99

Příspěvek od LOTUS »

Prý se dá udělat náká diagnostika přez displej klimy,je to pravda a pokud ano tak jak?

Tom_
Moderátor
Příspěvky: 3732
Registrován: 05 srp 2005 14:31
Bydliště: Český Těšín
Kontaktovat uživatele:

Re: Audi A3 1.8T 132kw rok 99

Příspěvek od Tom_ »

zkus se zeptat na http://www.audiklub.cz" onclick="window.open(this.href);return false; , tam je mnohem vetsi sance ze Ti nekdo poradi :wink:
Audi Coupe Quattro

LOTUS
Příspěvky: 22
Registrován: 25 lis 2011 20:19

Re: Audi A3 1.8T 132kw rok 99

Příspěvek od LOTUS »

Tom_ píše:zkus se zeptat na http://www.audiklub.cz" onclick="window.open(this.href);return false; , tam je mnohem vetsi sance ze Ti nekdo poradi :wink:
Jo tam jsem to dal součastně,tak třeba někdo bude vědět,kde a jak hledat chybu.

LOTUS
Příspěvky: 22
Registrován: 25 lis 2011 20:19

Re: Audi A3 1.8T 132kw rok 99

Příspěvek od LOTUS »

Oranžová kontrolka se symbolem klíče(předpokládám imo),po chvilce zhasne,tak snad to je OK.
Příčina nenastartování muže být jedině ,že není přívod paliva,nebo jiskra na svíčce,nebo ještě něco jiného?

Uživatelský avatar
maRkus
Příspěvky: 5343
Registrován: 15 zář 2006 13:08
Bydliště: Praha 13
Kontaktovat uživatele:

Re: Audi A3 1.8T 132kw rok 99

Příspěvek od maRkus »

kdyz se v tom jak pises nevyznas odvez to do servisu... jinac zaklad je zjistit zda jde do motoru palivo a jiskra... takze hadice kabely ven a zjistit
AUTOSERVIS, PNEUSERVIS, AUTOSKLO, RYCHLOSERVIS, mechanické práce, klempířina, lakovaní, odtah vozidel. (Praha 5) - SZ nebo 603 909 767, http://www.freshlak.cz" onclick="window.open(this.href);return false;

https://www.flickr.com/photos/130435261@N04/" onclick="window.open(this.href);return false;

LOTUS
Příspěvky: 22
Registrován: 25 lis 2011 20:19

Re: Audi A3 1.8T 132kw rok 99

Příspěvek od LOTUS »

Ale já udělám cokoliv,kdyby mi někdo řekl co :D .Čerpadlo u tohodle auta a motorizace je slyšet při každém otočení klíčku,nebo se to natlakuje a když to nenastartuje,tak se čerpadlo znovu nesepne?Dneska jsem s tim zkusil otočit a čerpadlo neslyším.Kde to má čerpadlo v nádrži?

Uživatelský avatar
maRkus
Příspěvky: 5343
Registrován: 15 zář 2006 13:08
Bydliště: Praha 13
Kontaktovat uživatele:

Re: Audi A3 1.8T 132kw rok 99

Příspěvek od maRkus »

odpoj privod benzinu do motoru a otoc klickem :D a nemusis resit cerpadlo, jinac je pod zadnimi sedackami
AUTOSERVIS, PNEUSERVIS, AUTOSKLO, RYCHLOSERVIS, mechanické práce, klempířina, lakovaní, odtah vozidel. (Praha 5) - SZ nebo 603 909 767, http://www.freshlak.cz" onclick="window.open(this.href);return false;

https://www.flickr.com/photos/130435261@N04/" onclick="window.open(this.href);return false;

LOTUS
Příspěvky: 22
Registrován: 25 lis 2011 20:19

Re: Audi A3 1.8T 132kw rok 99

Příspěvek od LOTUS »

Tak jsem nevydržel čekat na nákou radu a šel se do toho pustit sám.První věc,vyndal jsem svíčky a zkusil jiskru,tak tu to dává,čili el.tam jde.U palivového čerpadla el.také v pořádku.Přizapnutém klíčku jsem zjistil,že píská vstřikovací lišta,po odpojení konektoru od krokového motorku na klapce sání,pískání přestalo,po znovuzapojení,znova píská.Tak jsem rozdělal hadici od klapky sání a stříknul mu sprej na čičtění brzd,protože start sprej jsem nenašel A EJHLE AUTO ZAČALO CHYTAT,tak jsem to párkrát prostřík a chvilku běžel,zadál jsem hadici a už to chytá normálně.Tak nevím kde je přesně chyba,ale tet při každém otočení klícku je slyšet čerpadlo,což předtim nebylo.Tak pokud je propojené čerpadlo s klapkou sání,tak bude náký problém v té klapce.Co si o tom myslíte,ale poprosím jen odpovědi od lidí co o tom opravdu něco vědí,abych nedělal blbosti.

Uživatelský avatar
pufko
Příspěvky: 719
Registrován: 24 pro 2009 23:17

Re: Audi A3 1.8T 132kw rok 99

Příspěvek od pufko »

Že to je blbosť, klapka len dáva informácie do ECU v akej je polohe s benzínovým podávacím čerpadlom nemá nič spoločné.

Ja by som to tipol na to podávacie čerpadlo, ked ho predtým nebolo vždy počuť, otázka už len je či je vada v čerpadlo (opotrebené), alebo v kábloch či relé

LOTUS
Příspěvky: 22
Registrován: 25 lis 2011 20:19

Re: Audi A3 1.8T 132kw rok 99

Příspěvek od LOTUS »

pufko píše:Že to je blbosť, klapka len dáva informácie do ECU v akej je polohe s benzínovým podávacím čerpadlom nemá nič spoločné.

Ja by som to tipol na to podávacie čerpadlo, ked ho predtým nebolo vždy počuť, otázka už len je či je vada v čerpadlo (opotrebené), alebo v kábloch či relé
Ale v ničem jiném jsem se nehrabal a když jsem něco udál,tk jsem šel vždycky zkusit nastartovat a nikdy nic,až na ten sprej.Mě to spíš příde,že čerpadlo bylo natlakované ,tak se neseplo,jako by nedostali vstřiky povel otevřete se :-),ale jak už jsem psal,el.nerozumím,jsou to jenom dohady a pokus omil.Nejhorší je kdyby to byly náké náhodné poruchy,to se asi pak těžko hledá.

LOTUS
Příspěvky: 22
Registrován: 25 lis 2011 20:19

Re: Audi A3 1.8T 132kw rok 99

Příspěvek od LOTUS »

Kde najdu relé čerpadla?

Uživatelský avatar
Lio666
Příspěvky: 81
Registrován: 11 úno 2012 17:21

Re: Audi A3 1.8T 132kw rok 99

Příspěvek od Lio666 »

Čerpadlo se sepne pokaždý (nejspíš když se začne točit motor), jedno jestli se otevřou vstřiky nebo ne, na liště se drží ten tlak pomocí regulátoru tlaku paliva a přebytek jde zpátky do nádrže.
Tigra C20LET@180kW

LOTUS
Příspěvky: 22
Registrován: 25 lis 2011 20:19

Re: Audi A3 1.8T 132kw rok 99

Příspěvek od LOTUS »

Ne spínana druhé poloze klíčku a samozřejmě ,že když je nastartováno,tak běží pořád,ale tet jsem to třeba nastartoval ,čerpadlo jsem slyšel,po chvilce jsem to chcíp a už zase slyšet není,ale startuje to a zkusil jsem to několikrát za sebou a na druhou polohu klíčku ho neslyšíš,ale startuje,podle mě je to prostě pod tlakem a sepne až když nastartuješ.

LOTUS
Příspěvky: 22
Registrován: 25 lis 2011 20:19

Re: Audi A3 1.8T 132kw rok 99

Příspěvek od LOTUS »

Lio666 píše:Čerpadlo se sepne pokaždý (nejspíš když se začne točit motor), jedno jestli se otevřou vstřiky nebo ne, na liště se drží ten tlak pomocí regulátoru tlaku paliva a přebytek jde zpátky do nádrže.
No pokud se vstřiky neotevřou,tak to nemuže chytit,protože to nemá benzín a mě by zajímalo co těm vstřikum dává impul aby se právě otevřeli,nebo na čem je to závislé?

Uživatelský avatar
Beaver
Příspěvky: 6553
Registrován: 17 srp 2004 09:01

Re: Audi A3 1.8T 132kw rok 99

Příspěvek od Beaver »

Na ECU.
Toyota Supra 2.5 twin turbo (208 kW/360 Nm)
Lexus RX400h 3.3 VVTi '06 (205 kW/418 Nm)
Toyota RAV4 2.5 Hybrid '16 (114 kW/213 Nm)
Lexus IS200 2.0 VVTi (115 kW/200 Nm)
"Vždycky můžete spát v autě, ale nikdy nemůžete řídit dům"

Odpovědět

Zpět na „Poruchy, závady, rady, tipy“