Neznámá porucha

Forum pro web http://www.seat-ibiza.wz.cz" onclick="window.open(this.href);return false;
Odpovědět
Uživatelský avatar
MELLODY
Příspěvky: 26
Registrován: 21 dub 2005 12:02

Neznámá porucha

Příspěvek od MELLODY »

Nazdar lidi, tak moje ibi me zacala zlobit. Sednu do auta, muzu ujet treba 15-20 km a pak zacne zlobit. Nejdriv parkrat cukne. A pak bud zacne ztracet vykon. Jinak receno, kdyz vyradim rychlost a seslapnu plyn a z na podlahu, vyleti motor do otacek a hned spadne i kdyz mam nohu porad na plynu a pak zacne silene skubat a strilet do vyfuku. Vypnu motor. Chvilku ho necham, nastartuje a je to zas nejakou dobu v pohode. Myslel sem ze to je v elektrice, tak sem vymenil kabely ke svickam, svicky, vicko rozdelovace. Nekdo rikal, ze to bude ucpany vstrikovani jinej zase ze to muze byt civka. Nesetkal se nekdo z vas s necim podobnym?

Uživatelský avatar
JamesT
Příspěvky: 223
Registrován: 23 úno 2005 19:12
Bydliště: Görsdorf in Grotau bei Reichenberg

Příspěvek od JamesT »

Jestli to škobe, střílí a klesá výkon, mohlo by tam jít špatná směs, otázka jen. proč...!!! To je mi divná věc!!! Určitě ňáký čidlo......když to dělá až po další době a ne hned!!! Co lambda, nebo vzduchová váha?!? Nechci chytračit, jsou to jen moje dedukce, jak bych asi hledal závadu já!!!
$

Uživatelský avatar
Bulda
V.I.P.
Příspěvky: 1640
Registrován: 01 dub 2005 20:48

Příspěvek od Bulda »

typnul bych to na skrtici klabku

Uživatelský avatar
JamesT
Příspěvky: 223
Registrován: 23 úno 2005 19:12
Bydliště: Görsdorf in Grotau bei Reichenberg

Příspěvek od JamesT »

Já se nehádám, jen přemejšlim, co by bylo s klapkou???
$

Uživatelský avatar
Bulda
V.I.P.
Příspěvky: 1640
Registrován: 01 dub 2005 20:48

Příspěvek od Bulda »

proste blbe cidlo to se u VW stava nebo je tam oksidace

Uživatelský avatar
JamesT
Příspěvky: 223
Registrován: 23 úno 2005 19:12
Bydliště: Görsdorf in Grotau bei Reichenberg

Příspěvek od JamesT »

No dyť to říkám: čidlo:-)!!! Ale pokud neporadí někdo, kdo to měl a odstranil, tak to vyřeší snad jen pokus - omyl!!!
$

Uživatelský avatar
MELLODY
Příspěvky: 26
Registrován: 21 dub 2005 12:02

Příspěvek od MELLODY »

Dalsi lidi mi rikali, ze si mam nechat seridit predstih, kvuli tomu strileni do vyfuku. Vaha vzduchu je v pohode, ale hadice od ni je popraskana. Navic to neni druhovyroba, takze se blbe shani.

Uživatelský avatar
l86m
Příspěvky: 265
Registrován: 09 úno 2005 20:30
Bydliště: Děčín

Příspěvek od l86m »

to bude skrtici klapka vyndej vahu vzduchu a vsechny ty hadice aby ses na tu klapku dostal vem technickej benzin a vycistiji...a pak nastratuj a at ti nekdo seslapne plyn at se kouknes estli funguje dobre...u novejch aut se ani necisti ale rovnou vyhazuje ale ty asi na vyber nemas tak zkus tohle
seat ibiza r.92 1.2GLX system porsche(52kw)

Uživatelský avatar
Bulda
V.I.P.
Příspěvky: 1640
Registrován: 01 dub 2005 20:48

Příspěvek od Bulda »

vycistito a nech udelat zakladni nastaveni to musis

Uživatelský avatar
JamesT
Příspěvky: 223
Registrován: 23 úno 2005 19:12
Bydliště: Görsdorf in Grotau bei Reichenberg

Příspěvek od JamesT »

Když to říkáte,kuci, tak to tak asi bude!!! Jinak na plyn Ti nikdo šlapat nemusí, to můžeš udělat ručně - u klapky je ta "kladka" na kerou vede plynový lanko, jde s ní otočit (přidat plyn) růčo!!!
$

Uživatelský avatar
l86m
Příspěvky: 265
Registrován: 09 úno 2005 20:30
Bydliště: Děčín

Příspěvek od l86m »

Jj to vim ja jen nevedel estli to vis ty tak jednodusi bylo ti napsat slapat na pedal:-))))Ona totiz ta kladka neni videt:-)
seat ibiza r.92 1.2GLX system porsche(52kw)

Uživatelský avatar
JamesT
Příspěvky: 223
Registrován: 23 úno 2005 19:12
Bydliště: Görsdorf in Grotau bei Reichenberg

Příspěvek od JamesT »

Jo, je vidět blbě!!! Jen mě tak zas napadlo, že na klapku nebude moct koukat, jak fachá při nastartovanym motoru, páč bude muset mít připojenou vzduch. váchu, jinak se to bude dusit!!!
$

Uživatelský avatar
Bulda
V.I.P.
Příspěvky: 1640
Registrován: 01 dub 2005 20:48

Příspěvek od Bulda »

tak co jak to dopadlo

Uživatelský avatar
l86m
Příspěvky: 265
Registrován: 09 úno 2005 20:30
Bydliště: Děčín

Příspěvek od l86m »

Jj to mas recht vlastne sem zapomnel na vahu vzduchu...jj nepojede ti to bez zapojeny vahy vzduchu to sem uz zkousel auto se ti udusi jak pises :wink:
seat ibiza r.92 1.2GLX system porsche(52kw)

Uživatelský avatar
reskator
Příspěvky: 31
Registrován: 29 říj 2007 10:01
Bydliště: LTM
Kontaktovat uživatele:

Re: Neznámá porucha

Příspěvek od reskator »

MELLODY píše:Nazdar lidi, tak moje ibi me zacala zlobit. Sednu do auta, muzu ujet treba 15-20 km a pak zacne zlobit. Nejdriv parkrat cukne. A pak bud zacne ztracet vykon. Jinak receno, kdyz vyradim rychlost a seslapnu plyn a z na podlahu, vyleti motor do otacek a hned spadne i kdyz mam nohu porad na plynu a pak zacne silene skubat a strilet do vyfuku. Vypnu motor. Chvilku ho necham, nastartuje a je to zas nejakou dobu v pohode. Myslel sem ze to je v elektrice, tak sem vymenil kabely ke svickam, svicky, vicko rozdelovace. Nekdo rikal, ze to bude ucpany vstrikovani jinej zase ze to muze byt civka. Nesetkal se nekdo z vas s necim podobnym?
No ja jsem mel neco podobneho,myslel jsemm ze to je vaha ale bylo to nacate cerpadlo v nadrzi,jednou slo a pak zase ne.

Uživatelský avatar
reskator
Příspěvky: 31
Registrován: 29 říj 2007 10:01
Bydliště: LTM
Kontaktovat uživatele:

Ibiza 021A

Příspěvek od reskator »

:? Tak už je to tady zase,bez váhy to natočím pak ji připojím chvilku jede a pak se dusi a chcípne.Jedu kousíček tak kilometr a to samé už jsem sté mojí IBI na mozek,nevíte někdo čím to může být?Já si myslím že to je váha vduchu ale nejsem si 100% jistý.Díky moc všem předem za radu.
Přílohy
Tak to je ta IBI co zlobí....
Tak to je ta IBI co zlobí....
91.jpg (81.2 KiB) Zobrazeno 6973 x

Uživatelský avatar
icespeed
Příspěvky: 102
Registrován: 08 črc 2005 18:28

Re: Ibiza 021A

Příspěvek od icespeed »

reskator píše::? Tak už je to tady zase,bez váhy to natočím pak ji připojím chvilku jede a pak se dusi a chcípne.Jedu kousíček tak kilometr a to samé už jsem sté mojí IBI na mozek,nevíte někdo čím to může být?Já si myslím že to je váha vduchu ale nejsem si 100% jistý.Díky moc všem předem za radu.
resim podobnou vec kamos mi rikal ze mel neco podobneho nakonec to byla lambda sonda
:lol:

Uživatelský avatar
JamesT
Příspěvky: 223
Registrován: 23 úno 2005 19:12
Bydliště: Görsdorf in Grotau bei Reichenberg

Re: Neznámá porucha

Příspěvek od JamesT »

Čaues!!! Asi tejden po tom, co jsem Reskatorovi odeslal váhu se mi přihodilo totéž!!! Jednou ráno, jsem ani za nic nemohl nastartovat, jen občas to párkrát zablafalo, že už to jako chce naskočit, ale nakonec nic!!! Po vytřískání baterky jsem připojil paralelně ešče jednu, abych pokračoval v oživovacích pokusech a to už najednou naskočila f pohodě!!! Potom kolem osmýho kilometru jízdy najednou vysadil motor, ale po chvilce zase naskočil!!! Už mi bylo jasný, že mi Ibiza někde chcípne a taky že jo, 4 kiláky na to!!! A zase nešla nastartovat!!! Vzpomněl jsem si na tu vzduchovou váhu a taxem zkontroloval konektor k ní a kdesi cosi a potom s posledním dechem vytřískaný baterky naščestí naskočila!!! Cestou domu mě taky zradila asi po 18ti kilometrech, taxem zkusil odpojit ten konektor z váhy a to nastartovat šla, sice nedržel volnoběh a pod 2000 toček kuckala a škubala, ale domu dojet šlo!!! Doma jsem si pročetl tyhle témata a hlavně příspěvek tai Icespeeda, qůli inspiraci a jal jsem se měnit díly!!! Protože jsem lambdu nemohl z katu povolit, taxem ji vyměnil i s katem.....sranda je, že ten už to stejně potřeboval, protože ta keramická vložka v něm byla totálně vočouzená a skoro neprůchodná!!! Vyměnil jsem ešče palec rozdělovače, protože byl jakejsi propálenej!!! Ne v místech, kde předává "jiskru" víčku, tam byl f poho, ale....prostě jinde!!! Z toho mi vyplývá, že se skutečně má palec měnit s víčkem, i když vypadá sebevíc good!!! Každopádně závada je pryč, jen nevim, jestli to bylo lambdou, bo tim palcem, ale spíš bych se přikláněk k tý lambdě!!! Takže dík vám fšem za inspirující příspěfky, zvláště pak...vždyť ty víš ,prej!!!
$

Uživatelský avatar
icespeed
Příspěvky: 102
Registrován: 08 črc 2005 18:28

re

Příspěvek od icespeed »

tak hlavne ze se zdarilo ja tu lambdu taky nemohl povolit ona ona je ta mrska z tepelnym cidlem
:lol:

Odpovědět

Zpět na „Ibiza 021A“