Weber nebo ne ??

Vše o rally,formuli 1,moto gp,dtm atd..

Moderátor: Bohuš

Odpovědět
misan26
Příspěvky: 26
Registrován: 27 úno 2013 14:59
Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele:

Weber nebo ne ??

Příspěvek od misan26 »

Ahoj,

mám otázku chtěl bych se zeptat spíš poradit. Stavím feldu na rally Motor tam je 1.3Mpi teď je komplet rozhozený a dává se do kupy ( řešíme vačku jestli se nepletu tak k weberum se dá použít vačka 300/300 a víš a k elektronice mi na fóru mi říkali že k elektronice takhle ostrá být nemá. ). A teď jsem slyšel dva rozdílné názory. Někdo říká ať nechám elektro řízení motoru a druhá strana ať dám weber. Mohu se zeptat někoho kdo otom ví o jeho názor.
Jaké jsou výhody elektro nevýhody ( do jaké míry jde použít seriová jednotka a jak moc jde upravit když bududávat jinou vačku a tak.....) . To samé druhé strany weber. Někdo říkal že se musí ladit před každým závodem podle vlhkosti počasí a tak. Předem děkuji

Uživatelský avatar
tholis
Moderátor
Příspěvky: 3014
Registrován: 16 dub 2009 07:33

Re: Weber nebo ne ??

Příspěvek od tholis »

Já bych do motoru s natřikrát uložnou klikou moc neinvestoval. Za moc peněz málo muziky :(
" www.autowerks.cz "

Lukinho
Příspěvky: 2445
Registrován: 10 kvě 2012 16:08

Re: Weber nebo ne ??

Příspěvek od Lukinho »

Co to .... pokud si dobre pamatuju, tak naposledy 3x ulozenou mela, mozna tak 120. spek

misan26
Příspěvky: 26
Registrován: 27 úno 2013 14:59
Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele:

Re: Weber nebo ne ??

Příspěvek od misan26 »

Ano mají na 3 krát uloženou. Ale stím nic nenadělám vybral jsem si felícii tak jí mám no. Ale co se týče motoru tak zas tak špatný to není. Ale někde sem viděl na netu projekt sice to je favorit ale zajímavé http://skoda-virt.cz/cz/clanky/motor/95 ... ?offset=15" onclick="window.open(this.href);return false;

Ale spíš řeším co je lepší jeslti weber nebo elektronika. noooo

Uživatelský avatar
JRD McLAREN
Příspěvky: 4074
Registrován: 16 črc 2006 21:39
Kontaktovat uživatele:

Re: Weber nebo ne ??

Příspěvek od JRD McLAREN »

Bacil2 ma 4x karbec z motorky, to je lepsia cesta ako weber...

ci dat ECU a vstrekovanie + ITB
alebo dat karbec, ci 4 ...

to sa musis rozhodnut sam...

ale potom pocitaj stym ze pri takomto "setup"e bude ten motor pouzitelny az v tych vyssich otackach...
Člen Klubu Šlapacích Moskvičov
IMF Master Ignition Forum - http://imfsoft-forum.eu/

misan26
Příspěvky: 26
Registrován: 27 úno 2013 14:59
Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele:

Re: Weber nebo ne ??

Příspěvek od misan26 »

Mne prave zajimaj vyhody ci nevyhody a co se u ceho da pouzit s vysima otackama pocitam ze to bude pouzitelny

Uživatelský avatar
tholis
Moderátor
Příspěvky: 3014
Registrován: 16 dub 2009 07:33

Re: Weber nebo ne ??

Příspěvek od tholis »

Lukinho: dokonce jeste fabie meli stary skodovacky spodek i kdyz samo prepracovany. Matne si vzpominam ze se prevrtavali fela motory a davali se streva z fabie bo naopak..kazdopadne vysoka motorarina a efekt maly :( :( Skoda feldy ja rad.
" www.autowerks.cz "

Uživatelský avatar
JRD McLAREN
Příspěvky: 4074
Registrován: 16 črc 2006 21:39
Kontaktovat uživatele:

Re: Weber nebo ne ??

Příspěvek od JRD McLAREN »

no tak inaaac....

"v com si dobry" .. ??

budes sa vedet pohrat z dratkami a ladit ECU ..??
alebo racej pootocit rozdelovacom, a tryskou v karburatore ..??

oboje ma svoje plus a minus...
Člen Klubu Šlapacích Moskvičov
IMF Master Ignition Forum - http://imfsoft-forum.eu/

misan26
Příspěvky: 26
Registrován: 27 úno 2013 14:59
Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele:

Re: Weber nebo ne ??

Příspěvek od misan26 »

Ja sem tak v elektro programovani procesoru a komplet slabo proud. Zazim zjistuju informace prave :-)

Uživatelský avatar
JRD McLAREN
Příspěvky: 4074
Registrován: 16 črc 2006 21:39
Kontaktovat uživatele:

Re: Weber nebo ne ??

Příspěvek od JRD McLAREN »

tak v tom pripade, ti to bude asi jedno...

ja osobne by som do weberu nesiel, lebo natryskovat to by mi robilo vacsi problem,
nez upravit davku paliva v ECU.

aj ked vytvorit/doladit prvotnu mapu paliva a predzapal tiez nieje sranda.

ja v pripade ze by som daval karburatory, tak z R1, ci niecoho podobneho..
povodne MPI sanie je "brutalne dlhe", a pre vacky 280+ podla mna nepouzitelne...

zapalovanie mozes pouzit feliciacke s nejakou jednotkou..
rozdelovac neni zly, ale...
Člen Klubu Šlapacích Moskvičov
IMF Master Ignition Forum - http://imfsoft-forum.eu/

misan26
Příspěvky: 26
Registrován: 27 úno 2013 14:59
Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele:

Re: Weber nebo ne ??

Příspěvek od misan26 »

Takže každé má své pro a proti. No já to spíš vidím že asi zůstanu u elektroniky. Tam by asi i celkově pro mně byla snadná diagnostika poruchy, než se pak montovat v karburátorech o kterých nic nevím. Zeptám se ohledně vačky, kterou by jste osobně zvolili jeslti Vačková hřídel 278°/270° a nebo spíš Závodní vačková hřídel 296°/296° samozřejmě k této se prodávají silnější pružiny, předpokládám že to je z důvodu rychlejšího zavíraní ventilů jestli to říkám dobře. Jinak jsem si plně vědom že auto bude použitelné až ve vyších otačkách. Vše jsem našel na shopu http://www.engitec.cz" onclick="window.open(this.href);return false;. Děkuji

Uživatelský avatar
beck
Příspěvky: 541
Registrován: 26 čer 2007 18:14
Bydliště: Hrochov/Prostějov/Brno

Re: Weber nebo ne ??

Příspěvek od beck »

pokud chce vykon a drzak motor, tak 1400 z fabie MPI blok a pote uz doskladavat komponenty,pouzijes z 136,hlavu a ventily z bawka myslim 316 a 2x weber 40 ....jinak na skodovacky motor jedine 2x weber,v levnejsim pripade dellorto 8)
Müller Motorsport & Customs - Autoservis Prostějov
- servis, lakovna, karosárna, svařování plastů, geometrie, klimatizace , zajistení stk
- rámování, renovace veteranu, tuning a offroad upravy + shop, výroba z lamina a uhlíku

Uživatelský avatar
JRD McLAREN
Příspěvky: 4074
Registrován: 16 črc 2006 21:39
Kontaktovat uživatele:

Re: Weber nebo ne ??

Příspěvek od JRD McLAREN »

IMG_2900s.JPG
karburator verzia...
Člen Klubu Šlapacích Moskvičov
IMF Master Ignition Forum - http://imfsoft-forum.eu/

misan26
Příspěvky: 26
Registrován: 27 úno 2013 14:59
Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele:

Re: Weber nebo ne ??

Příspěvek od misan26 »

To vypada dobre :-)

Uživatelský avatar
honza 2.0 16v
Příspěvky: 1518
Registrován: 09 říj 2005 12:41
Kontaktovat uživatele:

Re: Weber nebo ne ??

Příspěvek od honza 2.0 16v »

1) co s autem budeš jezdit (odlejvající se karbce dokážou např. v autokrose potrápit..)
2) vačka na volbu jesli řj (samozřejmě programovatelná), či karbce nemá vliv -to je klasickej internetovej blábol nejtěžšího kalibru
3) finančně to vychází nastejno (nový webery+sací potrubí k nim, nebo ECU+kabeláž, čidla a odladění vychází na cca 30000,-)..zkušenost je taková -jetý webery stojej za starou bačkoru a minimálně vyžadujou repas (sada 3000,-) pokud je vydřený futro, jsou náklady větší a potom se vyplatí pořídit nový kteýr většinou dodavatel dokáže +/- osadit potřebám tvýho motoru, že jseš schopen bez velkýho ladění karbcenasadit, a nastartovat +minimálně doladit nějakej přechodovej režim...

-motorkový karbce rozjezdilo pořádně málo lidí...nedoporučuju (pokud se ale naladěj, maj lepší chování jak webery, protože webery maj konstatní průřez difuzoru, zatímco motorkový maj konstantní podtlak v difuzory)


osobně se zabejvám již léta škodou favorit/fabia OHV pro rallyecross/autoskijerink, hobyrallye... pokud chceš třídu 1400 ve feldě, doporučuju jako základ fabii - silná klika, blok, poměrně dobrý ojnice (střeva volíš kam to chceš šponovat.. pokud na 135-150PS tak bych to bejt svěřil motorářoj -např. p. Fiedler u nás v Lomnici, pokud se takto ptáš)

karbce buď průměr 40 pro bahno/sníh a 45 na asfalt (difuzory a natryskování volíš/ladíš dle konkrétního setupu motoru, zapalování jde předělat z VW GolfII, nebo dát IMFsoft..)

sání MPI stojí za hovno.. použij klasický z favorita, pokud seš šikovnej a odvážnej, protlač tím kulovou frézu 34-36mm (podle toho co máš v hlavě) a nasaď na to klidně karbec ze škody 130L pokud nebudešřešit nějakou 1 klapku (MPI i tak by šlo docela vhodně upravit na lepší decign..ale chtělo by to tig a něco o tom vědět:)

Odpovědět

Zpět na „Motorsport“