Folie na světla - chameleon

Plasty, spoilery, čirá optika, neony, zadní lapmy, křídla a tak dále, to najdete v této kategorii.

Moderátoři: Fáboš, Jardafox

Odpovědět
dpark
Příspěvky: 5
Registrován: 08 kvě 2016 00:12

Folie na světla - chameleon

Příspěvek od dpark »

Dobrý den.
Našel jsem něco takového na netu.
Myslíte že by s tím byl problém na pozemní komunikaci ?
Viděl jsem už po městě (PCE) jezdit několik aut s touhle fólií.

Nemůžu najít nějaké info. Děkuji :)
Přílohy
Chamo_01.JPG
Chamo_04.JPG
Chamo_07.JPG
Naposledy upravil(a) dpark dne 08 kvě 2016 00:21, celkem upraveno 1 x.

Uživatelský avatar
8laz3r
Příspěvky: 129
Registrován: 26 srp 2011 10:55

Re: Folie na světla - chameleon

Příspěvek od 8laz3r »

"Vydel" notypico
Edit: ah, to potom sorry 8)
Naposledy upravil(a) 8laz3r dne 08 kvě 2016 00:45, celkem upraveno 2 x.

dpark
Příspěvky: 5
Registrován: 08 kvě 2016 00:12

Re: Folie na světla - chameleon

Příspěvek od dpark »

omlouvám se, jsem cizinec

Uživatelský avatar
8laz3r
Příspěvky: 129
Registrován: 26 srp 2011 10:55

Re: Folie na světla - chameleon

Příspěvek od 8laz3r »

Abych byl taky k tematu: Nevim jak problem na komunikaci, ale pri kontrolach to policiste bezne pokutuji. :wink:

Uživatelský avatar
H.o.m.i.e.
Příspěvky: 655
Registrován: 14 črc 2008 16:08
Bydliště: kósek vod Brna

Re: Folie na světla - chameleon

Příspěvek od H.o.m.i.e. »

Nejsem znalec ale nedávno jsem slyšel rozhovor s nějakým ředitelem automotoklubu ČR kde se bavili tak všeobecně co se smí a nesmí. Říkal tam že před světlem nesmí být nic - mřížka, fólie..cokoliv. Ani třeba diodová žárovka protože to světlo je konstruováno na klasickou. Vysvětloval to tím že klasická žárovka prostě vyzařuje jinými směry než ta diodová a nejsou na ni ty odrazové plochy konstuované. Nebyl to žádnej rejpal ale dával tam potom příklad že pokud by jsi třeba srazil chodce byť by ti tam třeba z nenadání vběhl tak může přijít policista/ pojiťovna a konstatovat že tam máš fólii a tudiž jsi změnil vlastnost světla a to nesvítilo jak by mělo takže jsi chodce přehlédl a jsi viník nehody. Asi tak :wink:


...pokud to teda na sobě nemá "Éčko". Pokud je to homologované tak si to na světlo dát můžeš tam říkal taky abych nekecal.

dpark
Příspěvky: 5
Registrován: 08 kvě 2016 00:12

Re: Folie na světla - chameleon

Příspěvek od dpark »

A našel by se tady někdo kdo to má na autě nebo to měl ? Chtěl bych info jak to řeší při normálním namatkovém zastavení policisty. nebo STK,

Jak jsem říkal, viděl sem to už u více aut u nás ve městě.

Uživatelský avatar
Dacan
Moderátor
Příspěvky: 1528
Registrován: 08 kvě 2010 12:05
Kontaktovat uživatele:

Re: Folie na světla - chameleon

Příspěvek od Dacan »

jezdíme, je to od domluvě, někdo si toho ani nevšimne, někdo se nechá ukecat...a zbytek...(dejte to do správního) :lol:

dpark
Příspěvky: 5
Registrován: 08 kvě 2016 00:12

Re: Folie na světla - chameleon

Příspěvek od dpark »

No tak děkuji. Nejde o mě, ale chce to po mě udělat několik lidí, a ptali se mě taky na to jestli to právě něčemu vadí nebo jak to je s STK.
No a že by si toho někdo nevšiml, to je celkem viditelná věc :D že by si někdo nevšiml transparetní fólii, to bych bral, ale právě tohle no nevím.

Každopádně jestli to ještě nekdo čte. Každé další info pomůže.

Uživatelský avatar
Lordík
Příspěvky: 1501
Registrován: 31 črc 2011 16:12
Bydliště: Budvar city

Re: Folie na světla - chameleon

Příspěvek od Lordík »

já měl přední světla vnitřky komplet černá lesklá a k tomu ještě černá folie přes světla na daily autě :lol: stavěli mě obden a nikdy nic nikdy pokuta za kola nikdy za světla naopak zkontrolovali pochválili a jelo se dál 8)
Ophell Vectra B Zender Sport 2.1 16V BIG Turbo Nitro! 300HP / 350HP / 400HP Club! Clean engine / car design , Airlift 3P dual Viar, 8piston brake 370mm wave rotor RS3, 3tlg. Schmidt vn-line 19" stretch, Prosport EVO, Sparco, Coming soon 2K18!

Uživatelský avatar
Kane13
Moderátor
Příspěvky: 1737
Registrován: 17 lis 2009 23:33
Bydliště: Ecce Homo

Re: Folie na světla - chameleon

Příspěvek od Kane13 »

Lordík píše: zkontrolovali pochválili a jelo se dál 8)
To tě jako pochválili, že to nesvítí??
Bad things happen when good people pretend nothing is wrong. - Corey Mother Fuckin´Taylor

Mileš
Příspěvky: 7
Registrován: 09 kvě 2016 13:47

Re: Folie na světla - chameleon

Příspěvek od Mileš »

Na tohle se nedá uplně odpovědět, protože prostě záleží kdo tě s jakou náladou chytne. Tohle samozřejmě upoutá a aspoň jednu pokutu jednou za čas s tim zaplatíš, ale s čim taky ne, žejo? :D

Uživatelský avatar
m.artty
Moderátor
Příspěvky: 8238
Registrován: 23 čer 2009 22:23
Bydliště: Litvínov
Kontaktovat uživatele:

Re: Folie na světla - chameleon

Příspěvek od m.artty »

Stejnetak by mela dostavat pokuty ta auta, ktera maji uplne mlecna svetla od starnuti plastu. Protoze ve vysledku muze zafoliovane svetlo svitit lepe nez stare s cinskou zarovkou. Jsou nekde uvedeny hodnoty, ktere ma svetlo splnit?
Současnost: Kadett E 2,0 GSi cabrio & Calibra 2,5 V6 & Omega B 2,5 TD
Minulost: Astra F 1,7 TD, Astra F 1,4 16V sedan, Kadett E 1,6 cabrio, Kadett E 1,6i cabrio, Golf II 1,6D, a pár Kadet na díly

Odpovědět

Zpět na „Exteriér - styling a elektronika“