Jak laminovat? Rady, tipy, triky...

Plasty, spoilery, čirá optika, neony, zadní lapmy, křídla a tak dále, to najdete v této kategorii.

Moderátoři: Fáboš, Jardafox

Odpovědět
Jardafox
Moderátor
Příspěvky: 6530
Registrován: 02 srp 2004 11:27

Příspěvek od Jardafox »

to chceš jako do roviny se zbytek toho nárazníku?
Fiat Panda 1.2 >> AR 155 2.0 TS >> BMW E30 318i >> AR Giulietta 2.0 TD >> Ford Sierra 2.0i DOHC >> Saab 9000 CSE 2.0t >> AR 164 2.5 TD >> Ford Sierra 2.0i >> Lancia Lybra 2.4jtd

Uživatelský avatar
homer01
Moderátor
Příspěvky: 2628
Registrován: 16 dub 2006 17:49
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od homer01 »

toitoi píše:to chceš jako do roviny se zbytek toho nárazníku?
přesně tak :wink:

Jardafox
Moderátor
Příspěvky: 6530
Registrován: 02 srp 2004 11:27

Příspěvek od Jardafox »

tak překrejt pár vrstvama lamina no, hele ale není ten nárazník náhodou plastovej? z těch fotek těžko říct....
Fiat Panda 1.2 >> AR 155 2.0 TS >> BMW E30 318i >> AR Giulietta 2.0 TD >> Ford Sierra 2.0i DOHC >> Saab 9000 CSE 2.0t >> AR 164 2.5 TD >> Ford Sierra 2.0i >> Lancia Lybra 2.4jtd

Uživatelský avatar
homer01
Moderátor
Příspěvky: 2628
Registrován: 16 dub 2006 17:49
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od homer01 »

toitoi píše:tak překrejt pár vrstvama lamina no, hele ale není ten nárazník náhodou plastovej? z těch fotek těžko říct....
no co sem na to koukal tak mi to připadá jak laminátový, kdyby to bylo plastový tak by přece z toho nekoukaly ty vlákna :lol: si teda myslím

Uživatelský avatar
Ryba
Příspěvky: 522
Registrován: 22 srp 2005 16:11
Bydliště: Pha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Ryba »

homer01 píše:
toitoi píše:tak překrejt pár vrstvama lamina no, hele ale není ten nárazník náhodou plastovej? z těch fotek těžko říct....
no co sem na to koukal tak mi to připadá jak laminátový, kdyby to bylo plastový tak by přece z toho nekoukaly ty vlákna :lol: si teda myslím
ikdyby to bylo plastový tak to tam mrskni:-) Pokud to uděláš pořádně tak to praskat nebude...

Cali16v
Příspěvky: 78
Registrován: 26 dub 2006 22:11
Bydliště: Kladno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Cali16v »

:)
Calibra 2.0 16v Ecotec
PASSAT B5.5 2.5Tdi 110Kw

Cali16v
Příspěvky: 78
Registrován: 26 dub 2006 22:11
Bydliště: Kladno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Cali16v »

Je z toho dost jasně vidět že je z lamina, pokad to chceš do roviny tak to nejdřív uprav třeba flexou aby si tam neměl ty kusy odlámané ale aby to bylo v rovině pak vem něco rovného třeba nějaký měkký plast hoď přes z nej igelt nebo ho navoskuj a přidělej ho na vnějšek na tu díru a pak ze vnitř dávej vrsty tak 3 lamina a budeš to mít v rovine.
Calibra 2.0 16v Ecotec
PASSAT B5.5 2.5Tdi 110Kw

Uživatelský avatar
golfina
Příspěvky: 21
Registrován: 24 kvě 2006 13:08

Lamino

Příspěvek od golfina »

Nevíte o někom šikovným nebo nějaký firmičce, která by udělala celý nárazníky na Hondu? :pray:

Jardafox
Moderátor
Příspěvky: 6530
Registrován: 02 srp 2004 11:27

Re: Lamino

Příspěvek od Jardafox »

golfina píše:Nevíte o někom šikovným nebo nějaký firmičce, která by udělala celý nárazníky na Hondu? :pray:
www.lamino.cz
Fiat Panda 1.2 >> AR 155 2.0 TS >> BMW E30 318i >> AR Giulietta 2.0 TD >> Ford Sierra 2.0i DOHC >> Saab 9000 CSE 2.0t >> AR 164 2.5 TD >> Ford Sierra 2.0i >> Lancia Lybra 2.4jtd

Uživatelský avatar
golfina
Příspěvky: 21
Registrován: 24 kvě 2006 13:08

Re: Lamino

Příspěvek od golfina »

toitoi píše:
golfina píše:Nevíte o někom šikovným nebo nějaký firmičce, která by udělala celý nárazníky na Hondu? :pray:
www.lamino.cz
No, kromě týhle firmy, tam už jsme 2x psali a bohužel si asi píšem s počítačem či co a nedokázali nám odpovědět na jednoduchou otázku. :( ...takže tuhle firmu jsme vypustili, ale i tak děkuju! 8)

yax
Příspěvky: 21
Registrován: 04 bře 2006 19:36
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od yax »

Ty narazniky na Hondu by se mely vyrobit z nejaky formy, podle nejakejch jinejch, nebo jak? :shock:
Křídla Škoda ... http://yax.sweb.cz

Jardafox
Moderátor
Příspěvky: 6530
Registrován: 02 srp 2004 11:27

Re: Lamino

Příspěvek od Jardafox »

golfina píše:
toitoi píše:
golfina píše:Nevíte o někom šikovným nebo nějaký firmičce, která by udělala celý nárazníky na Hondu? :pray:
www.lamino.cz
No, kromě týhle firmy, tam už jsme 2x psali a bohužel si asi píšem s počítačem či co a nedokázali nám odpovědět na jednoduchou otázku. :( ...takže tuhle firmu jsme vypustili, ale i tak děkuju! 8)
taky jsem tam kdysi psal a hovno, nejlepší je asi zavolat
Fiat Panda 1.2 >> AR 155 2.0 TS >> BMW E30 318i >> AR Giulietta 2.0 TD >> Ford Sierra 2.0i DOHC >> Saab 9000 CSE 2.0t >> AR 164 2.5 TD >> Ford Sierra 2.0i >> Lancia Lybra 2.4jtd

Uživatelský avatar
golfina
Příspěvky: 21
Registrován: 24 kvě 2006 13:08

Re: Lamino

Příspěvek od golfina »

toitoi píše:
golfina píše:
toitoi píše: www.lamino.cz
No, kromě týhle firmy, tam už jsme 2x psali a bohužel si asi píšem s počítačem či co a nedokázali nám odpovědět na jednoduchou otázku. :( ...takže tuhle firmu jsme vypustili, ale i tak děkuju! 8)
taky jsem tam kdysi psal a hovno, nejlepší je asi zavolat
No, po tom stručným vyfuck :lol: ování co nám ten týpek napsal, jsme se na to už .... :?: a už to máme vymyšlený, takže díky za rady. Snad nám to klapne

Uživatelský avatar
OXiDE.cz
Příspěvky: 421
Registrován: 24 bře 2005 09:22
Bydliště: Prachatice
Kontaktovat uživatele:

Re: Jak laminovat? Rady, tipy, triky...

Příspěvek od OXiDE.cz »

Netuhne mi laminát - co s tim?

Pryskyřice je modrá, dám do ní iniciátor a promíchám - změní barvu drobet do zelena, pak laminuju a podle mě (a i návodu) by to mělo do 12 - 20 hodin vytvrdnout. Už to mam 24 hodin a je to pořád lepivý. Ani ten zbytek co mi zbyl v misce neztvrdnul.

V iniciátoru byly nějaký modrý krystalky - který sem tam předtim neměl. Po zamíchání inicátoru to změnilo barvu jako vždycky. Smrdí to stejně - jenom to netvrdne - vytvrdlo mi to v jednom místě. Ta plechovka nebyla originál, před měsícem a půl jsem z toho použil 1/2 a obojí sem pořádně zavřel.

Poraďte mi jak to opravit. Chtěl jsem to zejtra kitovat a brousit a nalakovat. Protože mam vedle v místnosti 15° C tak to lehce fenuju. Vytvrdlo to v místě, kde na to celej den svítilo luníčko.


Předem dík za rady.
Felda forever

Lubinni
Příspěvky: 4
Registrován: 24 lis 2006 15:16

Příspěvek od Lubinni »

Hele Kucí, na to moje auto sem nenasel skoro zadny plasty, a penez taky neni nazbyt. A potom sem nasel tanhle odkaz http://www.geocities.com/silverkit98/ - kliknete dole na to Body Kit Section. Kdyby jste mi k tomu mohli neco blizsiho rict, jako co k tomu vsechno potrebuju, a jak by jste to delali, thx.
Hyundai Accent 1.5 - 97

Uživatelský avatar
OXiDE.cz
Příspěvky: 421
Registrován: 24 bře 2005 09:22
Bydliště: Prachatice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od OXiDE.cz »

Lubinni píše:Hele Kucí, na to moje auto sem nenasel skoro zadny plasty, a penez taky neni nazbyt. A potom sem nasel tanhle odkaz http://www.geocities.com/silverkit98/ - kliknete dole na to Body Kit Section. Kdyby jste mi k tomu mohli neco blizsiho rict, jako co k tomu vsechno potrebuju, a jak by jste to delali, thx.
docela dobrý, zajímalo by mně, čim je obalenej ten polystyren - laminát nebo je to jenom překytovaný.
Ale výsledek je pěknej.
Felda forever

Lubinni
Příspěvky: 4
Registrován: 24 lis 2006 15:16

Příspěvek od Lubinni »

Tak ci lidi, neporadíte? Já bych se do toho s chutí pustil, ale nikdy jsem to nedelal. Asi bych to udelal z laminatu, vy jste nikdo nic takovyho nedelali????
Hyundai Accent 1.5 - 97

Uživatelský avatar
RifleMan
Příspěvky: 471
Registrován: 08 pro 2005 20:17
Bydliště: Uherské Hradiště
Kontaktovat uživatele:

Re: Jak laminovat? Rady, tipy, triky...

Příspěvek od RifleMan »

V jednom starším čísle Tuning Magazinu to myslím řešili jak si udělat vlastní nárazník.
Obrázek

Velbloud
Příspěvky: 2230
Registrován: 01 dub 2004 17:03
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Jak laminovat? Rady, tipy, triky...

Příspěvek od Velbloud »

Můžu mít otázečku?? Jsem v laminování úplnej začátečník a tak se to chci naučit na vnitřku.. kde se dá v Praze sehnat - rozumě cenově - pro začátek nějaká "sada" a jakou by jste doporučili?? ;o) a dále jakej kit na dokitování??
Obrázek Corsa B Sport 1.4 16V (X14XE) - Hyundai Getz 1.5 16V CRDI VGT Champion

Uživatelský avatar
Lukaash
Příspěvky: 843
Registrován: 21 dub 2005 13:05
Bydliště: Chomutov
Kontaktovat uživatele:

Re: Jak laminovat? Rady, tipy, triky...

Příspěvek od Lukaash »

OXiDE.cz píše:Netuhne mi laminát - co s tim?

Pryskyřice je modrá, dám do ní iniciátor a promíchám - změní barvu drobet do zelena, pak laminuju a podle mě (a i návodu) by to mělo do 12 - 20 hodin vytvrdnout. Už to mam 24 hodin a je to pořád lepivý. Ani ten zbytek co mi zbyl v misce neztvrdnul.

V iniciátoru byly nějaký modrý krystalky - který sem tam předtim neměl. Po zamíchání inicátoru to změnilo barvu jako vždycky. Smrdí to stejně - jenom to netvrdne - vytvrdlo mi to v jednom místě. Ta plechovka nebyla originál, před měsícem a půl jsem z toho použil 1/2 a obojí sem pořádně zavřel.

Poraďte mi jak to opravit. Chtěl jsem to zejtra kitovat a brousit a nalakovat. Protože mam vedle v místnosti 15° C tak to lehce fenuju. Vytvrdlo to v místě, kde na to celej den svítilo luníčko.


Předem dík za rady.
kdyz uz bych neco podobnyho resil (jako ze ne) vykaslal bych se na laminat, sehnal si kusy plastu z ktereho je naraznik (treba nejakej starej, rozstipanej), poradne odstranil barvu a zavaril to plastem...

Uživatelský avatar
jvk-motorsports
Příspěvky: 7
Registrován: 28 lis 2006 15:45
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od jvk-motorsports »

potrebuju pomoct:)

pro priblizeni meho problemu:

jsem magor do carbonu :lol: a rad bych si jim vyzdobil vuz :vztek: . Konkretne jeden dil na palubce a spoiler. Palubka je buvijakej plast, ale kridlo by bylo z laminatu.

OTAZKA :twisted: : je mozny koupit karbonovou tkaninu a nejak to na to napatlat, aby to melo carbon-look?

Diky Diky Diky za odpovedi :wink:

PS: folii nechci..
www.kitcarsweb.com

www.rallycars.cz

Honda Civic 93´ Hatch

Uživatelský avatar
Idaho
Moderátor
Příspěvky: 4345
Registrován: 24 kvě 2004 13:55
Bydliště: EU
Kontaktovat uživatele:

Re: Jak laminovat? Rady, tipy, triky...

Příspěvek od Idaho »

Nedoufal jsme že se tuzeřina dotkne i mne, ale už mi asi nic jiného nezbývá :) -joke-

poradte jak upevnit laminátovou kapotu o VELK0M rozmeru ( cca 1,5x1,5m aby sem mel jistotu že vydrží zavřená a neporhen se? v oiginální kapote ( 37kg ) je zámek veprostřed. Auto má navíc mrkačk yzapuštené do kapoty ( takže kapota má jakoby vyřízlé rohy.

Jak vyřešit zámek kapoty? vydrží to laminát pokud bych ho nechla zalaminovat do té kapoty? ( je mi jasné že tím nebudu moct třískat jako doted :) ) pokud bude jeden zámek uprostřed nebudou se při vyšší rychlosti zvedat kraje kapoty ? nemám zkušenost s pružností laminátu na takhle velké kapote.
Je mezi námi stále více lidí, kteří poskytují konzultace a vědí jak se co má udělat, ale stále méně tech kteří do udělat dokáží.
web : www.dicompracing.cz / www.jdmengines.cz

Uživatelský avatar
Lukaash
Příspěvky: 843
Registrován: 21 dub 2005 13:05
Bydliště: Chomutov
Kontaktovat uživatele:

Re: Jak laminovat? Rady, tipy, triky...

Příspěvek od Lukaash »

pokud tam nejsou, urco bych zespoda zalaminoval do kapoty vostiny jako vyztuhy (lehky a pevny)...

mozna by nebylo uplne od veci popremyslet o "zavodnich" (nevim jak to nazvat) zamcich kapoty do rohu, nad svetla (pokud by se zvedaly)...

pod origo zamek bych zalaminoval plech (250x250?), aby se snizil tlak na laminat...

co vy na to?

Uživatelský avatar
Idaho
Moderátor
Příspěvky: 4345
Registrován: 24 kvě 2004 13:55
Bydliště: EU
Kontaktovat uživatele:

Re: Jak laminovat? Rady, tipy, triky...

Příspěvek od Idaho »

Lukaash píše:pokud tam nejsou, urco bych zespoda zalaminoval do kapoty vostiny jako vyztuhy (lehky a pevny)...

mozna by nebylo uplne od veci popremyslet o "zavodnich" (nevim jak to nazvat) zamcich kapoty do rohu, nad svetla (pokud by se zvedaly)...

pod origo zamek bych zalaminoval plech (250x250?), aby se snizil tlak na laminat...

co vy na to?
Vostiny - co to je?

právě ty zámky v rozích se mi vubec nelíbí ale asi nic jiného nezbyde :(
Stím plechem myslíš zalaminovat ku s plechu a k nemu to přišroubovat nebo jak ten plech spojit s s tím zámkem?
A co ty držáky na panty?
Je mezi námi stále více lidí, kteří poskytují konzultace a vědí jak se co má udělat, ale stále méně tech kteří do udělat dokáží.
web : www.dicompracing.cz / www.jdmengines.cz

Uživatelský avatar
Lukaash
Příspěvky: 843
Registrován: 21 dub 2005 13:05
Bydliště: Chomutov
Kontaktovat uživatele:

Re: Jak laminovat? Rady, tipy, triky...

Příspěvek od Lukaash »

voštiny ... google

jj, presne...kus plechu se zavity, nebo navarenymi stefty, panty asi obdobne...nenapada me jiny, funkcni reseni :-(

Uživatelský avatar
Idaho
Moderátor
Příspěvky: 4345
Registrován: 24 kvě 2004 13:55
Bydliště: EU
Kontaktovat uživatele:

Re: Jak laminovat? Rady, tipy, triky...

Příspěvek od Idaho »

Vostiny sem nasel - mylsíš nalaminovat ej tam nastojáka jako výztuhy.. jak s epohybují cenově? nikde jsem nenašel cenu ..
Je mezi námi stále více lidí, kteří poskytují konzultace a vědí jak se co má udělat, ale stále méně tech kteří do udělat dokáží.
web : www.dicompracing.cz / www.jdmengines.cz

tom28
Příspěvky: 665
Registrován: 17 pro 2006 13:44
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od tom28 »

Ahoj všichni jsem tu novej a tak narychlo jsem tu něco pročetl. Asi před půl rokem jsem se dal do výroby zadního nárazníku na svoje auto bmw e21. Dopadlo to velice zdařile. Teď bych se chtěl pustit do výroby zadního víka kufru. Už jsem si vyrobil formu, ale problém je, že zadní víko je už docela velká plocha, a aby to drželo svůj tvar, tak by to z laminátu mělo asi stejnou váhu jak plech.díl.
Dělám to z takový laminátový rohože. Je více druhů laminátů dají se koupit nějaký "pevnější" druhy laminátu, nebo už jenom karbon, kevlar?

Uživatelský avatar
máca
Příspěvky: 2415
Registrován: 18 úno 2006 01:20
Bydliště: mostecko

Příspěvek od máca »

taky si jdu pro radu, mam kopyto z montazni peny a plastu, ted to potrebuju poahnout laminem, muzu dat lamino primo na to kopyto, nebo nejak obaliy potravinarskou folii, nebo co??kopyto zustane na aue, ale jde o to tojakoby stmelit tim laminatem v jeden celek, nesezere mi ta pryskyrice tu montazku? vim, ze redidlo ji rozlepta a normalne se jekoby vypari, tak aby mi neudelala to samy ta pryskyrice

tom28
Příspěvky: 665
Registrován: 17 pro 2006 13:44
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od tom28 »

Já když laminuju, tak to kopito namastím vazelínou. Takouvou co se kupuje do ložisek kol. Ale je asi jedno jakou. Hlavně aby byla mastná, a aby se dobře roztírala. A když začnu laminovat, tak je lepší na to nejdív položit laminát, a pak teprve sytit pryskyřicí. Když dáš nejprve pryskyřici, tak ta má snahu tu vazelínu sejmout z toho kopyta " při nanášení štetcem"

Jardafox
Moderátor
Příspěvky: 6530
Registrován: 02 srp 2004 11:27

Příspěvek od Jardafox »

já teda když jsem měl kopito z montážní pěny, tak jsem to nejdřív ještě potáhnul kitem a až na to lamino....
Fiat Panda 1.2 >> AR 155 2.0 TS >> BMW E30 318i >> AR Giulietta 2.0 TD >> Ford Sierra 2.0i DOHC >> Saab 9000 CSE 2.0t >> AR 164 2.5 TD >> Ford Sierra 2.0i >> Lancia Lybra 2.4jtd

Odpovědět

Zpět na „Exteriér - styling a elektronika“