Leštění hliníku

Plasty, spoilery, čirá optika, neony, zadní lapmy, křídla a tak dále, to najdete v této kategorii.

Moderátoři: Fáboš, Jardafox

Odpovědět
Uživatelský avatar
bóďa
Příspěvky: 2337
Registrován: 12 pro 2005 19:05
Bydliště: Kutná Hora
Kontaktovat uživatele:

Re: Leštění hliníku

Příspěvek od bóďa »

pokud chces jenom to vystouply a tamto budes treba strikat, tak bych to vzal pásovou bruskou, ale musis porad celou plochou a hlavne aby sis nekde neskrt, protoze bere hodne. pokud to budes celou dobu brat celou plochou a nejlepe jednim smerem, tak to pak budes mit dokonale rovny, coz pak vypada vylesteny samozrejme super. pak treba vibrackou nejakym jemnejsim a pak uz ruco, ale ten nejvesi kekel a pro srovnani povrchu je ta pasovka, delal jsem takhle drzak motoru, kterej byl taky hrubej odlitek. tu plochu vpravo jak mas to logo tak to musis hold udelat rucne, pokud se nechces zbavit toho loga.
3x Renault Safrane Hartge Biturbo

Uživatelský avatar
RISAK
Příspěvky: 200
Registrován: 04 zář 2010 19:42
Bydliště: Hradec Králové

Re: Leštění hliníku

Příspěvek od RISAK »

jo díky 8) počítám s tím no, že to bude dřina a piplačka

Uživatelský avatar
TemnyMagic
Příspěvky: 19
Registrován: 26 lis 2010 10:35

Re: Leštění hliníku

Příspěvek od TemnyMagic »

chlapi, ma to byt takhle? Mam to v garazi a focene mobilem, ale lesknou se, puvodni majitel rikal ze byli lestene, ale uz tak nevypadali, ja jsem je ocistil a projel postupne smirglem az do 1000, lepsi tu nikde v okoli neni, pak prelestil modrou pastou
Přílohy
odlesk.jpg
odlesk.jpg (63.04 KiB) Zobrazeno 4699 x
kolo.jpg
kolo.jpg (53.44 KiB) Zobrazeno 4699 x

DaNNy
Příspěvky: 352
Registrován: 31 pro 2004 15:51

Re: Leštění hliníku

Příspěvek od DaNNy »

TemnyMagic píše:chlapi, ma to byt takhle? Mam to v garazi a focene mobilem, ale lesknou se, puvodni majitel rikal ze byli lestene, ale uz tak nevypadali, ja jsem je ocistil a projel postupne smirglem az do 1000, lepsi tu nikde v okoli neni, pak prelestil modrou pastou
Sorry, ale takhle to určitě být nemá... Musíš to nejprve předleštit, např. hnědou pastou a pak teprve modrou. Případně zelenou a na finále bílou... Musí to být jak zrcadlo, všude tam máš rýhy od předchozího broušení. Podle foto to vypadá jak když je límec nalakovanej. Lépe brousit a správně leštit, pak bude výsledek jako na fotce níže
Přílohy
OZ-po.jpg
OZ-po.jpg (107.52 KiB) Zobrazeno 4677 x

pandorum
Příspěvky: 92
Registrován: 28 srp 2010 12:57

Re: Leštění hliníku

Příspěvek od pandorum »

ty vypadají krásně ,akorát bych potřeboval osvětu co je to za pasty a kde se dají sehnat?? :pifko:

DaNNy
Příspěvky: 352
Registrován: 31 pro 2004 15:51

Re: Leštění hliníku

Příspěvek od DaNNy »

Já beru pasty a kotouče zde: http://www.brusivo-luko.cz/cz/brusivo/pasty/" onclick="window.open(this.href);return false;
Předleštění filcový kotouč a hnědá pasta, finále modrá pasta a hadrový kotouč, pro zvýšení lesku doporučuju flanelový kotouč a bílou pastu 8)

pandorum
Příspěvky: 92
Registrován: 28 srp 2010 12:57

Re: Leštění hliníku

Příspěvek od pandorum »

super!!!díky :pifko:

Uživatelský avatar
Kesam
Příspěvky: 397
Registrován: 14 úno 2007 13:45
Bydliště: Č.B-D.B
Kontaktovat uživatele:

Re: Leštění hliníku

Příspěvek od Kesam »

Přesně jak píše danny
Ford Fiesta mk3 styling aneb auto ze vsi :-)http://www.kesam.cz
Provádíme STROJNÍ LEŠTĚNÍ ALU KOL i ruční kompletní renovace alu svařování navařování hran rovnání lakování leštění límcu čelních ploch kdo co chce to dostane stačí se ozvat!

rejty
Příspěvky: 778
Registrován: 06 led 2009 12:57
Bydliště: Ustí nad labem
Kontaktovat uživatele:

Re: Leštění hliníku

Příspěvek od rejty »

kluci.mám otazku týkajících se obranych lemů od obrubníku...jak spravujete vrypy????? normalne to zbrousíte??? ale co když je lem ojebany na delce 4 cm a hliník proste oskrabany na hrane o 3 mm donitř..to je uz streasne videt??? jak to mam spravit?
DOMANSKY....Peugeot pozitivní...asi sem už ze Lva na hlavu:D ale porád mne baví

sadové a zahradní upravy...automatické zavlazovaní:) jezirka...piste PM

Uživatelský avatar
F.l.a.n.e.l.
Příspěvky: 14358
Registrován: 05 lis 2004 19:03
Bydliště: Split, Croatia

Re: Leštění hliníku

Příspěvek od F.l.a.n.e.l. »

DaNNy píše:Sorry, ale takhle to určitě být nemá... Musíš to nejprve předleštit, např. hnědou pastou a pak teprve modrou. Případně zelenou a na finále bílou...
já vždy používal jen zelenou a bílou a vždy v pohodě. Hnědou ani modrou moje sání nevidělo a myslím že v pohodě.
Autoservis, diagnostika, geometrie, zprostředkování STK, přihlášení, evidenční kontroly,...


Škoda Rapid 130 (2,0i 16v) Budíž ti země lehká. Děkuju ti za vše :poklona:

Uživatelský avatar
bóďa
Příspěvky: 2337
Registrován: 12 pro 2005 19:05
Bydliště: Kutná Hora
Kontaktovat uživatele:

Re: Leštění hliníku

Příspěvek od bóďa »

kluci, kde sehnat nějaký malý kotoučky? mam 100mm velky a mam zatim vylesteny jedno kolo, ale nedostanu se s tim uz mezi paprsky a uz vubec ne do těch "zářezů" v paprscích. mezi paprskama se dostanu jen na kraj a zbytek jsem doleštil ručně, ale je to naprd, protože tam mám mapy. Ty mapy byly na celym kole, až pak jsem zjistil, že musim prostě leštit tak dlouho, dokud je nevyleštim, že nejsou vidět, takže to růčo nedám, takže to musim mezi paprskama udělat taky vrtačkou. Zkoušel jsem dremelkou, ale to je naprd, nedá se na to přitlačit.
Přílohy
mezi paprskama špatný
mezi paprskama špatný
P1160725.JPG (60.18 KiB) Zobrazeno 4350 x
P1160724.JPG
P1160724.JPG (123.67 KiB) Zobrazeno 4350 x
P1160723.JPG
P1160723.JPG (96.33 KiB) Zobrazeno 4350 x
3x Renault Safrane Hartge Biturbo

Uživatelský avatar
F.l.a.n.e.l.
Příspěvky: 14358
Registrován: 05 lis 2004 19:03
Bydliště: Split, Croatia

Re: Leštění hliníku

Příspěvek od F.l.a.n.e.l. »

ty póry jsou hnus no.... :-(

jinak kotoučky na různých wwww s brusivem atd, je tady spousta odkazu bóďo.
já si raději pohledal v městě a okolí firmy s brusivem a šel jsem se zeptat.
je lepší ten kotouček držet a vidět fyzicky, než na netu. taky přesně vidíš, jestli potřebuješ spíš toto nebo ono
Autoservis, diagnostika, geometrie, zprostředkování STK, přihlášení, evidenční kontroly,...


Škoda Rapid 130 (2,0i 16v) Budíž ti země lehká. Děkuju ti za vše :poklona:

Uživatelský avatar
bóďa
Příspěvky: 2337
Registrován: 12 pro 2005 19:05
Bydliště: Kutná Hora
Kontaktovat uživatele:

Re: Leštění hliníku

Příspěvek od bóďa »

právěže na netu jsem našel minimálně 7cm, což je stejně hodně. v našem prdelákově maj jenom dvě velikosti filcovejch kotoučků a to je celý :lol:

njn, tak se zkusim jeste nekde poptat nebo popripade vytůnit ten sedmicentimetrovej
3x Renault Safrane Hartge Biturbo

Magic12
Příspěvky: 2
Registrován: 01 úno 2011 23:34

Re: Leštění hliníku

Příspěvek od Magic12 »

čau , mám kola Obrázek fotka z netu protože nemužu vyfotit svoje , a chci se zeptat jestli by šli vyleštit tak jako kola výše v příspěvcích téměř jako zrcadlo :) nebo jestli to nepůjde , a ještě co to je to broušení pod vodou jemným šmirglem. díky.

Uživatelský avatar
maRkus
Příspěvky: 5343
Registrován: 15 zář 2006 13:08
Bydliště: Praha 13
Kontaktovat uživatele:

Re: Leštění hliníku

Příspěvek od maRkus »

spis me napada, ma cenu lestit zrovna tohle ???
AUTOSERVIS, PNEUSERVIS, AUTOSKLO, RYCHLOSERVIS, mechanické práce, klempířina, lakovaní, odtah vozidel. (Praha 5) - SZ nebo 603 909 767, http://www.freshlak.cz" onclick="window.open(this.href);return false;

https://www.flickr.com/photos/130435261@N04/" onclick="window.open(this.href);return false;

rejty
Příspěvky: 778
Registrován: 06 led 2009 12:57
Bydliště: Ustí nad labem
Kontaktovat uživatele:

Re: Leštění hliníku

Příspěvek od rejty »

takhle vypadalo to kolo co delam

Obrázek

Obrázek

a 1200 smirgl

Obrázek

Obrázek

akorat nevimjak to dopadne:D:D:D:D
DOMANSKY....Peugeot pozitivní...asi sem už ze Lva na hlavu:D ale porád mne baví

sadové a zahradní upravy...automatické zavlazovaní:) jezirka...piste PM

Uživatelský avatar
Chosse
Příspěvky: 3622
Registrován: 19 led 2006 07:17
Bydliště: u Prostějova...
Kontaktovat uživatele:

Re: Leštění hliníku

Příspěvek od Chosse »

maRkus píše:spis me napada, ma cenu lestit zrovna tohle ???
Budu je mít na zimu :D
Není třeba...

Uživatelský avatar
maRkus
Příspěvky: 5343
Registrován: 15 zář 2006 13:08
Bydliště: Praha 13
Kontaktovat uživatele:

Re: Leštění hliníku

Příspěvek od maRkus »

na zimu ???? lesteny kolo vs. sul ???? to se bojim ze asi z vysledku nebudes nadsenej :lol:
AUTOSERVIS, PNEUSERVIS, AUTOSKLO, RYCHLOSERVIS, mechanické práce, klempířina, lakovaní, odtah vozidel. (Praha 5) - SZ nebo 603 909 767, http://www.freshlak.cz" onclick="window.open(this.href);return false;

https://www.flickr.com/photos/130435261@N04/" onclick="window.open(this.href);return false;

Kubajz

Re: Leštění hliníku

Příspěvek od Kubajz »

rejty píše:takhle vypadalo to kolo co delam

Obrázek

Obrázek

a 1200 smirgl

Obrázek

Obrázek

akorat nevimjak to dopadne:D:D:D:D
Prozradíš jak si spravil okousané hranky? :?:

rejty
Příspěvky: 778
Registrován: 06 led 2009 12:57
Bydliště: Ustí nad labem
Kontaktovat uživatele:

Re: Leštění hliníku

Příspěvek od rejty »

NAHODIL NA AUTO..NASTARTOVAL,zaradil petku a jelo se..strhnul sem to kusem zeleza a pilníkem:D :D
DOMANSKY....Peugeot pozitivní...asi sem už ze Lva na hlavu:D ale porád mne baví

sadové a zahradní upravy...automatické zavlazovaní:) jezirka...piste PM

Uživatelský avatar
Hemi.cz
Příspěvky: 466
Registrován: 24 čer 2007 17:04
Bydliště: Hlučín

Re: Leštění hliníku

Příspěvek od Hemi.cz »

není ten kousek na poslední fotce koplý?

rejty
Příspěvky: 778
Registrován: 06 led 2009 12:57
Bydliště: Ustí nad labem
Kontaktovat uživatele:

Re: Leštění hliníku

Příspěvek od rejty »

jo tam je to vykously od obrubníku..to se dovaří..tohle kolo bylo na zkousku....ted brousim dalsi:D ten clovek co je mel prede mnou je upa zprasil:( x plnic x lak..to nez zbrousim zas:(
DOMANSKY....Peugeot pozitivní...asi sem už ze Lva na hlavu:D ale porád mne baví

sadové a zahradní upravy...automatické zavlazovaní:) jezirka...piste PM

Uživatelský avatar
Chosse
Příspěvky: 3622
Registrován: 19 led 2006 07:17
Bydliště: u Prostějova...
Kontaktovat uživatele:

Re: Leštění hliníku

Příspěvek od Chosse »

maRkus píše:na zimu ???? lesteny kolo vs. sul ???? to se bojim ze asi z vysledku nebudes nadsenej :lol:
já nejsem ten kdo je bude leštit :lol: zůstanou v barvě 8)
Není třeba...

Uživatelský avatar
Kesam
Příspěvky: 397
Registrován: 14 úno 2007 13:45
Bydliště: Č.B-D.B
Kontaktovat uživatele:

Re: Leštění hliníku

Příspěvek od Kesam »

Hranu nejlépe doma srazíš excentrickou bruskou když je to to do 2 mm jak je to už nad 3 tak je navařuji tigem v práci pak pokračuji.Kdyžtak koukněte tady mám galerku na FB :D nejni tam všechno ale něco jo. nejenom kola :lol:http://www.facebook.com/album.php?id=10 ... &aid=21825" onclick="window.open(this.href);return false;
Ford Fiesta mk3 styling aneb auto ze vsi :-)http://www.kesam.cz
Provádíme STROJNÍ LEŠTĚNÍ ALU KOL i ruční kompletní renovace alu svařování navařování hran rovnání lakování leštění límcu čelních ploch kdo co chce to dostane stačí se ozvat!

Uživatelský avatar
Filip:)
Příspěvky: 784
Registrován: 18 lis 2010 01:31
Bydliště: Praha 5

Re: Leštění hliníku

Příspěvek od Filip:) »

pěkný jak používáš ty budvary k měření lesku :D :lol: jak dlouho ti tak trvá jedna sada(průměrně složitá) :)
►Volvo V40 T4 - B4194 T (16V) 147kW/200hp @5500rpm, 300 N·m...
Ex: BMW E36 318i saloon.. 83kW...

Uživatelský avatar
bóďa
Příspěvky: 2337
Registrován: 12 pro 2005 19:05
Bydliště: Kutná Hora
Kontaktovat uživatele:

Re: Leštění hliníku

Příspěvek od bóďa »

Kesame, ty ses dobrej blazen ty kluku 8)
ja se tu morim s jednou sadou kol a po prvnim kole uz mam dost... :spac:
3x Renault Safrane Hartge Biturbo

Uživatelský avatar
Kesam
Příspěvky: 397
Registrován: 14 úno 2007 13:45
Bydliště: Č.B-D.B
Kontaktovat uživatele:

Re: Leštění hliníku

Příspěvek od Kesam »

Filip:) píše:pěkný jak používáš ty budvary k měření lesku :D :lol: jak dlouho ti tak trvá jedna sada(průměrně složitá) :)
To se nedá říc takhle ale nejdražší byli ty lorinsery na mergla ty jsem dělal 40 hodin leštění a lakování a katastrofickej stav a brutální oxidace a 1 sada pro někoho límce dělám od 5cm 2 litery sadu výhoda umění svařovat hliník a mašina v práci nejni tolik lítání.Dneska jsem připravoval na leštění 6 límcu až sem si prodřel prsty do krve :(
Ford Fiesta mk3 styling aneb auto ze vsi :-)http://www.kesam.cz
Provádíme STROJNÍ LEŠTĚNÍ ALU KOL i ruční kompletní renovace alu svařování navařování hran rovnání lakování leštění límcu čelních ploch kdo co chce to dostane stačí se ozvat!

Uživatelský avatar
Kesam
Příspěvky: 397
Registrován: 14 úno 2007 13:45
Bydliště: Č.B-D.B
Kontaktovat uživatele:

Re: Leštění hliníku

Příspěvek od Kesam »

bóďa píše:Kesame, ty ses dobrej blazen ty kluku 8)
ja se tu morim s jednou sadou kol a po prvnim kole uz mam dost... :spac:
Hele já jedu i když teče krev :D http://www.autohificlub.cz/forum/13/140 ... la-krev-/0" onclick="window.open(this.href);return false;
Ford Fiesta mk3 styling aneb auto ze vsi :-)http://www.kesam.cz
Provádíme STROJNÍ LEŠTĚNÍ ALU KOL i ruční kompletní renovace alu svařování navařování hran rovnání lakování leštění límcu čelních ploch kdo co chce to dostane stačí se ozvat!

dubi
Příspěvky: 854
Registrován: 06 kvě 2009 10:01
Bydliště: ČB, Bernartice

Re: Leštění hliníku

Příspěvek od dubi »

Někdy v budoucnu se chystám na moje ATS. Jakej postup by jste mi doporučili, aby vypadaly jako ty druhý? Nejdřív lak, pak leštit nebo naopak? Bude asi docela těžký trefit ten límeček a přechod do paprsku.
Rád bych si s tim pohrál sám, ale nvm jestli jak to dopadne s dovařováním a rovnáním, bo nevim jestli to ten dotyčnej ještě dělá. Přinejhorším bys měl asi další práci Kesame :D

Obrázek
Obrázek
Ex: lOo ==vw== oOl G1 --> //// Punto --> Corsa B --> G3 TDI --> G4 Zender Concept -->Insignia SportsTourer
Now: Calibra C20XE & GV GTI MTM

Uživatelský avatar
Kesam
Příspěvky: 397
Registrován: 14 úno 2007 13:45
Bydliště: Č.B-D.B
Kontaktovat uživatele:

Re: Leštění hliníku

Příspěvek od Kesam »

dubi píše:Někdy v budoucnu se chystám na moje ATS. Jakej postup by jste mi doporučili, aby vypadaly jako ty druhý? Nejdřív lak, pak leštit nebo naopak? Bude asi docela těžký trefit ten límeček a přechod do paprsku.
Rád bych si s tim pohrál sám, ale nvm jestli jak to dopadne s dovařováním a rovnáním, bo nevim jestli to ten dotyčnej ještě dělá. Přinejhorším bys měl asi další práci Kesame :D

Obrázek
Obrázek
Zdar já leštím pak olepuji pak doleštuji :-)
Ford Fiesta mk3 styling aneb auto ze vsi :-)http://www.kesam.cz
Provádíme STROJNÍ LEŠTĚNÍ ALU KOL i ruční kompletní renovace alu svařování navařování hran rovnání lakování leštění límcu čelních ploch kdo co chce to dostane stačí se ozvat!

Odpovědět

Zpět na „Exteriér - styling a elektronika“