Leštění hliníku

Plasty, spoilery, čirá optika, neony, zadní lapmy, křídla a tak dále, to najdete v této kategorii.

Moderátoři: Fáboš, Jardafox

Odpovědět
Uživatelský avatar
remix
Příspěvky: 9275
Registrován: 05 srp 2004 01:35
Bydliště: Moravian-Silesian region

Re: Leštění hliníku

Příspěvek od remix »

Dlouhé zimní večery mě taky donutily jít do toho :oops: tak snad se povede, zatím zbroušeno 120kou lak, řeknu vám, hodně kvalitní lak, cca hodinu jedno kolo, než sem se dostal na hliník :shock: (ani tak lak, jako spíš ten bílý podklad pod lakem)

V nejhorším je zase nalakuji :lol:

P.S: Není to tak na hrubo jak to vypadá ;-)
Přílohy
Snímek 013.jpg
Snímek 013.jpg (209.08 KiB) Zobrazeno 9224 x
..:: MB C-Klasse ::..
..:: Škodovka vMPi ::..
..:: Kawa Z750 ::..

Uživatelský avatar
remix
Příspěvky: 9275
Registrován: 05 srp 2004 01:35
Bydliště: Moravian-Silesian region

Re: Leštění hliníku

Příspěvek od remix »

Můj první vyleštěný paprsek kola, nevím proč, ale ta pasta se mi dost "připaluje" :( jedu to prvně zelenou pastou a filcákem, pak modrou a flanelovým... dělám něco špatně? Chvíli leštím a pak to začne černat, poraďte.. celkem mě to odrazovalo leštit dál, pořád sem to připečené musel odstraňovat alumagicem, sem měl sto chutí otevřít plechovku s plničem :(

jinak tady:
Přílohy
Snímek11 007-upr.jpg
Snímek11 007-upr.jpg (144.53 KiB) Zobrazeno 9183 x
Snímek11 006-upr.jpg
Snímek11 006-upr.jpg (226.65 KiB) Zobrazeno 9183 x
..:: MB C-Klasse ::..
..:: Škodovka vMPi ::..
..:: Kawa Z750 ::..

Uživatelský avatar
bóďa
Příspěvky: 2337
Registrován: 12 pro 2005 19:05
Bydliště: Kutná Hora
Kontaktovat uživatele:

Re: Leštění hliníku

Příspěvek od bóďa »

že pasta (a kotouč) zčerná je normální, leštíš slitinu hliníku 8)
pokud se ti fakt připaluje (to se ti rozteče), tak máš moc velký otáčky, ale to se mi stalo jen s dremelkou, když jsem to zkoušel na nejvyšší otáčky (asi 33 000 ot)
a jestli máš na mysli, že ti to nechává černé stopy na kole - takové nánosy, tak používáš moc pasty. To sundej tak, že přes to budeš chvíli lehce jezdit nebo rozpusť nějakým olejem, třeba konkor nebo wd40.

jinak to se někdo má, takový krásný rovný čelní plochy :D

mimochodem zkoušel jsi alu-magic na kotouč, jestli s tím dosáhneš lepšího výsledku? už si moc nepamatuju, jak moc dobře pracoval, jestli ho mám kupovat pro dosažení ještě lepšího lesku po použití bílý pasty
3x Renault Safrane Hartge Biturbo

Uživatelský avatar
remix
Příspěvky: 9275
Registrován: 05 srp 2004 01:35
Bydliště: Moravian-Silesian region

Re: Leštění hliníku

Příspěvek od remix »

No ikdyž dám otáčky úplně pomalé, tak to dělá černé jak ty píšeš nánosy na tom hliníku a čím víc přes to jezdím, tím se mi to zdá zapečenější :( ale jak píšeš, asi to bude moc pasty, musím nějak očistit ten kotouč. Jo a spletl sem se, nedělal sem to filcákem, ale hadrákem tu zelenou ;-)

jo a jinak co se lesku týče, podle mě lepší ta leštící pasta, než alu-magic.. ikdyž i ten je dost kouzelník :)
..:: MB C-Klasse ::..
..:: Škodovka vMPi ::..
..:: Kawa Z750 ::..

ghost-rider
Příspěvky: 4
Registrován: 05 črc 2009 23:46

Re: Leštění hliníku

Příspěvek od ghost-rider »

zdar chklapi tak sem se pustil taky do leštění kol...Když sem je koupil byly místy odrbaný od obrubníku ale nic šílenýho a druhá věc byl místy lak pryč takže tam byly ty bílý pavučinky...napatlal sem to odstranovačem laku a na věčině míst mi slezl lak až na hlinik..Začal sem tedy brousit od nějaké 600 po 2000.Pak sem zkusil přeleštit sadou co mam z obi je tam hneda a modrá pasta a nějakej kotouč jako zpletenj z provázku a druhej je látkovej.S tou hnedou psatou rozdíl znatelnej ale s tou modrou pastou nic a příde mi že skoro nejde ani nanšet...fotky hodím níž... zkouším zatim jen jedno kolo a to jen límec tak kdyžtak dejte tip co dělám špatně..díky


http://ghost-rider.rajce.idnes.cz/alukola/" onclick="window.open(this.href);return false;

Uživatelský avatar
Kesam
Příspěvky: 397
Registrován: 14 úno 2007 13:45
Bydliště: Č.B-D.B
Kontaktovat uživatele:

Re: Leštění hliníku

Příspěvek od Kesam »

ghost-rider píše:zdar chklapi tak sem se pustil taky do leštění kol...Když sem je koupil byly místy odrbaný od obrubníku ale nic šílenýho a druhá věc byl místy lak pryč takže tam byly ty bílý pavučinky...napatlal sem to odstranovačem laku a na věčině míst mi slezl lak až na hlinik..Začal sem tedy brousit od nějaké 600 po 2000.Pak sem zkusil přeleštit sadou co mam z obi je tam hneda a modrá pasta a nějakej kotouč jako zpletenj z provázku a druhej je látkovej.S tou hnedou psatou rozdíl znatelnej ale s tou modrou pastou nic a příde mi že skoro nejde ani nanšet...fotky hodím níž... zkouším zatim jen jedno kolo a to jen límec tak kdyžtak dejte tip co dělám špatně..díky


http://ghost-rider.rajce.idnes.cz/alukola/" onclick="window.open(this.href);return false;
No nic moc chlape musíš začít někde jinde než na 600 pokud jsi tam měl oxidaci :-)
Ford Fiesta mk3 styling aneb auto ze vsi :-)http://www.kesam.cz
Provádíme STROJNÍ LEŠTĚNÍ ALU KOL i ruční kompletní renovace alu svařování navařování hran rovnání lakování leštění límcu čelních ploch kdo co chce to dostane stačí se ozvat!

DaNNy
Příspěvky: 352
Registrován: 31 pro 2004 15:51

Re: Leštění hliníku

Příspěvek od DaNNy »

Jak píše kesam, chce to začít hrubším broušením, např. hrubost 120. Pak je odlesk jasnější a hlubší, protože se vybrousí více zoxidovaných míst. Pak ty kotouče-z obi jsou nic moc, také jsem s nimi začínal. Chce to v první řadě filcový kotouč-ten provázkový je k ničemu. Filcákem si to s tou hnědou pastou předleštíš. Pak to tím hadrákem a modrou pastou přejedeš doleštit. A nakonec flanelový kotouč a bílá pasta a lesk jak zrcadlo. Je to ale dřina, pokud má být výsledek super! Jestli chceš, mohu ti to vyleštit...

remix-hezký odlesk, škoda že jen na jednom paprsku. Celé kolo bude pecka. Poradím ti s tím připalování. Jak už psali přede mnou, máš hodně pasty. Maž kotouč jen maličko, přimazat můžeš kdykoli. Je zapotřebí mít vždy čisté kotouče. Já to dělám tak, že si roztočím kotouč a proti směru otáčení přidržím nůž. Nečistoty a zbytky pasty se krásně odstaní. Nebo je možné použít flexu a stranový smirek, tím to vezmeš až na čistou plochu kotouče...

Kdyby měl někdo zájem něco přeleštit, nechť se ozve.
Přílohy
límec.jpg
límec.jpg (126.11 KiB) Zobrazeno 9007 x

Uživatelský avatar
Kesam
Příspěvky: 397
Registrován: 14 úno 2007 13:45
Bydliště: Č.B-D.B
Kontaktovat uživatele:

Re: Leštění hliníku

Příspěvek od Kesam »

Danny:tak tedkla mě čekají tyhle límečky na moje RM ty malé už mám :) Pecka práce já jedu žlutou mastnou a pak zelenou unipol a bílou alfou finálko jinak z kotouče odstranuji pastu drátěným kartáčem.Kde nakupuješ hele filcáky kotouče já si je musím vyřezávat.
Ford Fiesta mk3 styling aneb auto ze vsi :-)http://www.kesam.cz
Provádíme STROJNÍ LEŠTĚNÍ ALU KOL i ruční kompletní renovace alu svařování navařování hran rovnání lakování leštění límcu čelních ploch kdo co chce to dostane stačí se ozvat!

DaNNy
Příspěvky: 352
Registrován: 31 pro 2004 15:51

Re: Leštění hliníku

Příspěvek od DaNNy »

Kesam píše:Danny:tak tedkla mě čekají tyhle límečky na moje RM ty malé už mám :) Pecka práce já jedu žlutou mastnou a pak zelenou unipol a bílou alfou finálko jinak z kotouče odstranuji pastu drátěným kartáčem.Kde nakupuješ hele filcáky kotouče já si je musím vyřezávat.

Já si filcáky také vyrábím sám :lol:
Jakou myslíš bílou alfu?

ghost-rider
Příspěvky: 4
Registrován: 05 črc 2009 23:46

Re: Leštění hliníku

Příspěvek od ghost-rider »

Danny díky za tip ale to bych se asi určitě nedoplatil :-D Jinak filcakem taky řešim že to zanechava takový nánosy jako když se to speče hlavně pokud to dělám filcovým kotoučem a navíc porad sou vidět ty malinky škrabanečky to je normální?

DaNNy
Příspěvky: 352
Registrován: 31 pro 2004 15:51

Re: Leštění hliníku

Příspěvek od DaNNy »

Proč nedoplatil? Leštění límců dělám za cca 2tis. Záleží na velikosti kol, stavu, poškození. A když si je obrousíš sám a já je jen vyleštím, tak ta cena by byla ani ne poloviční....

Uživatelský avatar
remix
Příspěvky: 9275
Registrován: 05 srp 2004 01:35
Bydliště: Moravian-Silesian region

Re: Leštění hliníku

Příspěvek od remix »

DaNNy já několik hodin zbavoval ty kola jen laku a pak sem čistě ze zvědavosti jeden paprsek zkusil vyleštit, takže až do jemnosti 1500 pak ty pasty no a jak už sem psal, pořád se mi to pálilo tak sem se na to vysral, od té doby sem se do garáže zatím nedostal :D Pokusím se ale tedy ten kotouč pořádně vyčistit, protože i na něm je dost takového černého zapečeného bordelu a pak minimum pasty, třeba na to přijít, učený z nebe nespadl :mrgreen:

Ty kola si lesk zaslouží :?:

Obrázek
..:: MB C-Klasse ::..
..:: Škodovka vMPi ::..
..:: Kawa Z750 ::..

DaNNy
Příspěvky: 352
Registrován: 31 pro 2004 15:51

Re: Leštění hliníku

Příspěvek od DaNNy »

Zrovna na tuhle fotku jsem nedávno koukal. Pecka kola, pecka celý auto... Držím palce s leštěním, je to běh na dlouhou trať, je třeba si optimální postup najít, tak snad ho najdeš!

Uživatelský avatar
Kesam
Příspěvky: 397
Registrován: 14 úno 2007 13:45
Bydliště: Č.B-D.B
Kontaktovat uživatele:

Re: Leštění hliníku

Příspěvek od Kesam »

No tak to jo já je taky řežu jenže pruser je že sou tak malé že se nedostanu všude.Taky dělám límce 2ka základ cena 8)
Ford Fiesta mk3 styling aneb auto ze vsi :-)http://www.kesam.cz
Provádíme STROJNÍ LEŠTĚNÍ ALU KOL i ruční kompletní renovace alu svařování navařování hran rovnání lakování leštění límcu čelních ploch kdo co chce to dostane stačí se ozvat!

ghost-rider
Příspěvky: 4
Registrován: 05 črc 2009 23:46

Re: Leštění hliníku

Příspěvek od ghost-rider »

tak pokus 2 více sem brousil a i leštil..co je ještě špatně??

http://ghost-rider.rajce.idnes.cz/test/" onclick="window.open(this.href);return false;

DaNNy
Příspěvky: 352
Registrován: 31 pro 2004 15:51

Re: Leštění hliníku

Příspěvek od DaNNy »

ghost-rider píše:tak pokus 2 více sem brousil a i leštil..co je ještě špatně??

http://ghost-rider.rajce.idnes.cz/test/" onclick="window.open(this.href);return false;
Už je to lepší, kdyby jsi ale měl pořádné kotouče, tak už by to bylo OK...

Uživatelský avatar
Kesam
Příspěvky: 397
Registrován: 14 úno 2007 13:45
Bydliště: Č.B-D.B
Kontaktovat uživatele:

Re: Leštění hliníku

Příspěvek od Kesam »

DaNNy píše:
ghost-rider píše:tak pokus 2 více sem brousil a i leštil..co je ještě špatně??

http://ghost-rider.rajce.idnes.cz/test/" onclick="window.open(this.href);return false;
Už je to lepší, kdyby jsi ale měl pořádné kotouče, tak už by to bylo OK...
Tohle stojí pořád za hovno sory ,ale je to tak.Skus jiné kotouče jak píše Danny nebo víc brousit.
Ford Fiesta mk3 styling aneb auto ze vsi :-)http://www.kesam.cz
Provádíme STROJNÍ LEŠTĚNÍ ALU KOL i ruční kompletní renovace alu svařování navařování hran rovnání lakování leštění límcu čelních ploch kdo co chce to dostane stačí se ozvat!

Wild
Příspěvky: 65
Registrován: 10 črc 2007 12:59
Kontaktovat uživatele:

Re: Leštění hliníku

Příspěvek od Wild »

chtel bych si zkusit lesteni hliniku..
pustim se do vylesteni ventilovyho vika (felicie) ..
byl bych rad za par strucnych rad v par bodech jak na to..
vim ze je tu toho hafo, ale nemam k dispozici plnou dilnu s vybavenim
diky !

Kroci
Příspěvky: 3214
Registrován: 22 čer 2005 16:09
Bydliště: P-Town
Kontaktovat uživatele:

Re: Leštění hliníku

Příspěvek od Kroci »

smirgluj smirglama od 100-2500 a pak to vem nejakou lestici pastou na lestene plochy ...
Stilyng objemem nenahradýš

Kód: Vybrat vše

www.strasse.cz - oblečení s autotématikou

Wild
Příspěvky: 65
Registrován: 10 črc 2007 12:59
Kontaktovat uživatele:

Re: Leštění hliníku

Příspěvek od Wild »

pastou, jako jen hadrem ? nebo pouzit nejakej kotouc ? mam po ruce jen klasickou vrtacku..

Kroci
Příspěvky: 3214
Registrován: 22 čer 2005 16:09
Bydliště: P-Town
Kontaktovat uživatele:

Re: Leštění hliníku

Příspěvek od Kroci »

Wild píše:pastou, jako jen hadrem ? nebo pouzit nejakej kotouc ? mam po ruce jen klasickou vrtacku..
ja mam treba pastu co se nepouziva na vrtacku ale jen hadrem ...
Stilyng objemem nenahradýš

Kód: Vybrat vše

www.strasse.cz - oblečení s autotématikou

ghost-rider
Příspěvky: 4
Registrován: 05 črc 2009 23:46

Re: Leštění hliníku

Příspěvek od ghost-rider »

to kesam : a jaky teda kotouče???Mam ty oreginál provazkovej a hadrovej,potom filcovej a na závěr ještě nákej hedvábnej či co to je hrozně měkounkej a hebounkej je to jak leštička na lak

Wild
Příspěvky: 65
Registrován: 10 črc 2007 12:59
Kontaktovat uživatele:

Re: Leštění hliníku

Příspěvek od Wild »

jeste dotaz kde sehnat ty lestici pasty ? filcovy a lestici kotouce sem v krame obevil, ale z past maximalne silichrom nebo jak se tomu nadava.. :/

Uživatelský avatar
tragicomix
Příspěvky: 815
Registrován: 24 pro 2009 08:18
Bydliště: Přerov
Kontaktovat uživatele:

Re: Leštění hliníku

Příspěvek od tragicomix »

to ze se pasta pripaluje na kotouci je uplne normalni, staci ho orovnat, ja to delam o ocelovej kartac a je klid, vzdycky po chvili..

remix: mam tyhle kola a taky premejslim o vylesteni, ale neda mi jak jsi brousil ty mista kolem stredu..normalne rucne?? nebo na to mas nejakej figl?:)

cena 2tis. za lesteni limcu je uplne cajk, ja kdyz lestim kola beru si 4500,- ale kdysi jsem to pocital a 1500,- je jen material (pasty, smirky, kotouce atd.)

ted jsem delal jedny a jejich prodej mi lamal srdce:(
Přílohy
23022011580.jpg
23022011580.jpg (27.8 KiB) Zobrazeno 8701 x
tohle je puvodni stav
tohle je puvodni stav
23022011592.jpg (23.25 KiB) Zobrazeno 8701 x
konecnej stav
konecnej stav
19022011574.jpg (34 KiB) Zobrazeno 8701 x
www.plasti-dip-it.cz / http://www.facebook.com/PlastiDipIt

TEKUTÁ FÓLIE “ aplikování odstranitelné matné barvy “

Uživatelský avatar
remix
Příspěvky: 9275
Registrován: 05 srp 2004 01:35
Bydliště: Moravian-Silesian region

Re: Leštění hliníku

Příspěvek od remix »

excentr do 400 pak rucne 8)
..:: MB C-Klasse ::..
..:: Škodovka vMPi ::..
..:: Kawa Z750 ::..

eskimak
Příspěvky: 15
Registrován: 23 úno 2011 10:52

Re: Leštění hliníku

Příspěvek od eskimak »

AHOJ VŠEM, včera sem měl doporučeno tohle téma jako kvalitní zdroj informací, tak se jdu zeptat na jednu věc:) Chci leštit kola, ale mám silný, myslím i oprávněný, tušení, že dostat se na hliník, přes stávající lak nebo komaxit nebo co to je za pekelstvo, bude marast. Jako nejjednodušší řešení pro mě připadá v úvahu otryskání.....no a v tom to je, nikde tu v okolí Litovle netryskají pískem, ale jen "kuličkama" . Slyšel sem, že "kuličkama"(asi hliníkovejma) to prej nebude moc dobrý pro případný další leštění. Může mi tuhle domněnku někdo potvrdit nebo naopak vyvrátit?:) za každou radu jsem rád, tak sem s nima:) kola na kterejch chci řádit jsou na obrázku.
budou na fiat stilo MW.
budou na fiat stilo MW.
kola.jpg (38.47 KiB) Zobrazeno 8570 x

Uživatelský avatar
Chosse
Příspěvky: 3622
Registrován: 19 led 2006 07:17
Bydliště: u Prostějova...
Kontaktovat uživatele:

Re: Leštění hliníku

Příspěvek od Chosse »

Písek dělají v Prostějově :wink:
Není třeba...

eskimak
Příspěvky: 15
Registrován: 23 úno 2011 10:52

Re: Leštění hliníku

Příspěvek od eskimak »

no jenže já mám možnost to mít tady u chlapů v HOPAXu za pár šlupek a budu to mít na počkání:) tak mě právě zajímá jestli to těma "kuličkama" neva:) mám to 2km od baráku

Uživatelský avatar
Chosse
Příspěvky: 3622
Registrován: 19 led 2006 07:17
Bydliště: u Prostějova...
Kontaktovat uživatele:

Re: Leštění hliníku

Příspěvek od Chosse »

Zkus to na nějakým kole ze sběru :)
Není třeba...

Uživatelský avatar
Mike Mad
Moderátor
Příspěvky: 2347
Registrován: 11 kvě 2004 10:59
Bydliště: Sleepy Hollow - Dux
Kontaktovat uživatele:

Re: Leštění hliníku

Příspěvek od Mike Mad »

kulicky a vubec piskovani nedoporucuju. nadrzes se pri lesteni. lepe nechat v chemicke lazni odlakovat.

kulicky, stredove venecky jsou sklem
Obrázek

ve vysledku i kdyz se lakuje tak i pres vrstvu strikaciho kitu a brouseni to neni dokonale, zvlast tam kde se nejde poradne dostat na vybrouseni.
Obrázek
Volkswagen Jetta Mk2 Coupe US&A 2.0 16V ABF ... reconstruction
Volkswagen Bora Variant 1.9TDI ARL ... daily

Odpovědět

Zpět na „Exteriér - styling a elektronika“