Kdo vybrousí světla? - nemazat

Plasty, spoilery, čirá optika, neony, zadní lapmy, křídla a tak dále, to najdete v této kategorii.

Moderátoři: Fáboš, Jardafox

Tommís83
Příspěvky: 489
Registrován: 06 črc 2008 00:02
Bydliště: VWýchodní čechy

Re: Kdo vybrousí světla? - nemazat

Příspěvek od Tommís83 »

Tyjo dobrej nápad, nevěřil bych že to tak půjde, ...

Uživatelský avatar
Rolljoin
Příspěvky: 1779
Registrován: 26 lis 2006 17:39
Bydliště: BV city?
Kontaktovat uživatele:

Re: Kdo vybrousí světla? - nemazat

Příspěvek od Rolljoin »

paráda 8)

jen jsem zvědavý kolik nato zpotřebuješ světel :lol:
EX: Audi A4 Avant 1,9TDi quattro
NOW: TDpoVWa GIII

Uživatelský avatar
Floppy
Příspěvky: 84
Registrován: 01 říj 2007 17:14
Kontaktovat uživatele:

Re: Kdo vybrousí světla? - nemazat

Příspěvek od Floppy »

Hmm :) a má to výhodu že tam zůstane i homologace :-D

Uživatelský avatar
bóďa
Příspěvky: 2337
Registrován: 12 pro 2005 19:05
Bydliště: Kutná Hora
Kontaktovat uživatele:

Re: Kdo vybrousí světla? - nemazat

Příspěvek od bóďa »

njn, chybama se člověk učí :lol:
o víkendu mi kámoš přivezl druhý světlo, tak jsem myslel že vybrousim to, ale je tam malej "pavouk" od kamínku. příští tejden objednám nový z allegra. jen na fotkách to vypadá, že nemaj tu homologaci :x. tak si od někoho půjčim dremelku a vybrousim jí tam :lol: ... mimochodem nevíte, jestli je jiná komologace na halogeny a jiná na xenony?

ono tyhle skla by stejne asi nevypadaly čirý dobře, byly dost ojebaný od kamínků. už mi žáný nepraskne :). udělal jsem blbost, to sklo se fakt mrtě zahřálo, že na něm ani nešla udržet ruka... ale já měl takovou radost jak to jde a chtěl jsem to mít co nejrychlejc protože jsem se těšil na výsledek :lol:
3x Renault Safrane Hartge Biturbo

Uživatelský avatar
Floppy
Příspěvky: 84
Registrován: 01 říj 2007 17:14
Kontaktovat uživatele:

Re: Kdo vybrousí světla? - nemazat

Příspěvek od Floppy »

Já bych to nejrači udělal na svou feldu, sice by byla homologace skel, ale bixenony na feldě :-D to by asi neprošlo :mad:

Jinak na xenony i bixenony je asi stejná homologace, ale je to povolený jen jako seriově z výroby a auto musí mít ostřikovače světel a automatický naklápění světel podle zatížení, resp. zatížení zadní nápravy

Uživatelský avatar
bóďa
Příspěvky: 2337
Registrován: 12 pro 2005 19:05
Bydliště: Kutná Hora
Kontaktovat uživatele:

Re: Kdo vybrousí světla? - nemazat

Příspěvek od bóďa »

Floppy píše:Já bych to nejrači udělal na svou feldu, sice by byla homologace skel, ale bixenony na feldě :-D to by asi neprošlo :mad:

Jinak na xenony i bixenony je asi stejná homologace, ale je to povolený jen jako seriově z výroby a auto musí mít ostřikovače světel a automatický naklápění světel podle zatížení, resp. zatížení zadní nápravy
na feldu se daj koupit i čirý překryty z plexi za pár kil...

s tou homologací to ještě zkouknu u safrana ph. 2 na halogenech a origo xenonech jestli je tam rozdil. jinak ostrikovace tam soupnu (uz je mam pripraveny) a automatický naklápění taky bude, už chybi jen jedno čidýlko :D. nicméně pořád to nebude legální :lol:
3x Renault Safrane Hartge Biturbo

Uživatelský avatar
Floppy
Příspěvky: 84
Registrován: 01 říj 2007 17:14
Kontaktovat uživatele:

Re: Kdo vybrousí světla? - nemazat

Příspěvek od Floppy »

já vim ža na feldu existujou, ale když vybrousim skla tak aspon ty skla budou mít homologaci :wink: ale stejně je to naprd :-D Kdybych měl oktávku např. tak tam to nikdo nepozná, protože tam se xenony dávají z výroby ale na felině nikdy nebyli :-D

Uživatelský avatar
Jyrgen
Příspěvky: 120
Registrován: 31 srp 2007 11:10
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Kdo vybrousí světla? - nemazat

Příspěvek od Jyrgen »

dobrá práce bóďo 8) takovejhle návod se výborně hodí!
nemůžeš vyfotit ty brusný kotouče kterýma si to dělal? já sice nějaký mám, ale obávám se ža na todle trochu nevhodný :?
BTW ty čirý plasty na feldu, no ehm :savle: děkuji nechci, tenký je to, pořádně uchytit to nejde, od kamínků se to hned omlátí :roll: to radši vemu vrtačku a pustím se do broušení když to jde podle fotek tak pěkně :D
NoRisk NoFun Tuning - TUNE YOUR LIFE
www.NRNF.cz

Uživatelský avatar
bóďa
Příspěvky: 2337
Registrován: 12 pro 2005 19:05
Bydliště: Kutná Hora
Kontaktovat uživatele:

Re: Kdo vybrousí světla? - nemazat

Příspěvek od bóďa »

no já to chtel puvodne udelat z plexi, ale odradilo me to, ze jen plexi by stalo asi 1300,- a za chvili by se to omlatilo a poskrabalo. origo plastovy svetla na sobe maj jeste nejakej lak. navic se s tim srat to ohybat atd....

hele kotouček vyfotim, ale je to prostě takovej obyč gumovej kotouček na šťopce, z brusny strany je na stopce utopenej sroub, kterym se pridelavaj brusny papiry a vubec ten gumovej kotouc k ty stopce. proste vzdy si vezmu ten kotoucek, vystrihnu brusnej papir z platna, uprostred udelam diru, dam na ten gumovej kotoucek, prostrcim sroub, z druhy strany chytnu stopku a utahnu. mam jeste ten samej, ale spis plastovej a tim by to nebylo dobry, ten gumovej se precejen ohejba, takze trochu kopiruje tvar a neudelam tim vlny. az budu mit chvilku, tak to blejsknu. musim uznat, ze to fakt nevypada jako naradi, kterym by se melo brousit sklo :lol: hlavne se tesim, az budu mit doma novy skla :). ale teda uz neudelam takovou chybu, ale hezky si vezmu pekac, do nej ledovou vodu a vyskladat hadrama a do toho placnout sklo at se z druhy strany chladi :)
3x Renault Safrane Hartge Biturbo

Uživatelský avatar
Jyrgen
Příspěvky: 120
Registrován: 31 srp 2007 11:10
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Kdo vybrousí světla? - nemazat

Příspěvek od Jyrgen »

aha, tak gumák, no mrknu do Bauhasů atd, brzo mě to taky čeká, hned po namotnování čoček :) a hlavně teda koukám chladit :?:
NoRisk NoFun Tuning - TUNE YOUR LIFE
www.NRNF.cz

Uživatelský avatar
bóďa
Příspěvky: 2337
Registrován: 12 pro 2005 19:05
Bydliště: Kutná Hora
Kontaktovat uživatele:

Re: Kdo vybrousí světla? - nemazat

Příspěvek od bóďa »

no já mam čočky zatim jen v jednom svetle :). o vikendu snad udelam druhe a potom az budu mit novy skla tak je vybrousim a bude... jinak kolem cocky (pokud mas bixenon toho standartniho prumeru) doporucuju dat misku pod kvetinac striklou na stribrno :lol:. porad sem nevedel co tam dam a v kauflandu sem narazil na tohle :lol:
3x Renault Safrane Hartge Biturbo

Uživatelský avatar
Jyrgen
Příspěvky: 120
Registrován: 31 srp 2007 11:10
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Kdo vybrousí světla? - nemazat

Příspěvek od Jyrgen »

misku pod květináč určitě koupím i s květinámčem kterej musím dát zezadu místo původního deklu, xenon sem zkoušel a trochu trčí ven :?:
NoRisk NoFun Tuning - TUNE YOUR LIFE
www.NRNF.cz

Uživatelský avatar
bóďa
Příspěvky: 2337
Registrován: 12 pro 2005 19:05
Bydliště: Kutná Hora
Kontaktovat uživatele:

Re: Kdo vybrousí světla? - nemazat

Příspěvek od bóďa »

jeste musim podrobit zatezove zkouzce, jestli se to neroztece :lol:

jinak ja svetlo nastavil jinym. kus za cockou jsem urizl a nastavil novym kusem z jinyho svetla (krytku se "zavitem") vepředu mi to skoro mlátí o sklo a vzadu to se to nevešlo... nechápu ty nový auta co maj asi dva metry dlouhý světla :lol:
3x Renault Safrane Hartge Biturbo

simon
Příspěvky: 4
Registrován: 16 čer 2009 09:03

Re: Kdo vybrousí světla? - nemazat

Příspěvek od simon »

bóďa píše:PROSÍM NEMAZAT! vim, že se to už řešilo tisíckrát, já to řešil taky a teď jsem to znovu už hledal, ale nic a nikoho konkrétního jsem nenašel.

nastala chvíle, kdy to řeším a potřebuju sehnat někoho, kdo by vybrousil a vyleštil skla předních světel dočira. stačilo by udělat kolečka před čočkama protože co jsem tak četl tak do krajů se stejně nikdo nedostane a navíc bych musel předělávat i blinkry dočira. vim že to dělá xenonman, ale ten děla jenom celý přestavby a za balík, ale to si udělám sám, myslim že s tim ostatním neni zas takovej problém, bixenony s čočkama se tu už daj koupit za pár babek. takže bych prosil o kontakt na někoho, kdo by vyleštil zevnitř jenom skla. díky
......zkus ten dotaz poslat na abmb@seznam.cz ...byl jsem tam když tam něco takového řešili.. za zkoušku to stojí a za poslání nic nedáš..

JirkaToksa
Příspěvky: 4
Registrován: 24 čer 2009 10:39

Re: Kdo vybrousí světla? - nemazat

Příspěvek od JirkaToksa »

Míval jsem čirou optiku, ale už jaksi zmatněla. Nevím, co tam dávaj za plast, ale asi holt když člověk jezdí rychleji, prach v ovzduší ta "skla" časem obrousí do matna.

Je tu někdo, kdo by vyleštil (nebo něčím natřel a pak vyleštil?) původně čirá plastová "skla" hlavních světlometů?

Mám tam orig xenony, takže mít matné kryty asi není nejlepší...

Uživatelský avatar
bóďa
Příspěvky: 2337
Registrován: 12 pro 2005 19:05
Bydliště: Kutná Hora
Kontaktovat uživatele:

Re: Kdo vybrousí světla? - nemazat

Příspěvek od bóďa »

to umim.
3x Renault Safrane Hartge Biturbo

JirkaToksa
Příspěvky: 4
Registrován: 24 čer 2009 10:39

Re: Kdo vybrousí světla? - nemazat

Příspěvek od JirkaToksa »

bóďa píše:to umim.
Jak, kde, za kolik, za jak dlouho? :D

Uživatelský avatar
Jyrgen
Příspěvky: 120
Registrován: 31 srp 2007 11:10
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Kdo vybrousí světla? - nemazat

Příspěvek od Jyrgen »

tak sem brousil, chladil, brousil... už se to celkem rýsovalo... no a najednou puk a sklo v pipči :mad: nu což, tak si teda koupím ty čirý plasty, snad to nebude tak hrozný :P
NoRisk NoFun Tuning - TUNE YOUR LIFE
www.NRNF.cz

Uživatelský avatar
bóďa
Příspěvky: 2337
Registrován: 12 pro 2005 19:05
Bydliště: Kutná Hora
Kontaktovat uživatele:

Re: Kdo vybrousí světla? - nemazat

Příspěvek od bóďa »

mi v pátek přišlo nářadíčko, tak sem brousil, jedno svetlo mam nahrubo vybrouseny (zbaveny drazek), ted musim jeste růčo srovnat povrch a potom leštit
3x Renault Safrane Hartge Biturbo

Uživatelský avatar
Rolljoin
Příspěvky: 1779
Registrován: 26 lis 2006 17:39
Bydliště: BV city?
Kontaktovat uživatele:

Re: Kdo vybrousí světla? - nemazat

Příspěvek od Rolljoin »

uka nějaké fotky
EX: Audi A4 Avant 1,9TDi quattro
NOW: TDpoVWa GIII

Uživatelský avatar
Peugeot.309
Příspěvky: 155
Registrován: 16 bře 2008 16:29
Bydliště: Světlá nad Sázavou

Re: Kdo vybrousí světla? - nemazat

Příspěvek od Peugeot.309 »

Nahoď prosím nějaké fotky,docela dost mě to zajímá! 8)
Peugeot 309 1.6 65kw - minulost
Peugeot 306 1.4 55kw - slouží rodičům
Renault Megane II -2.0 16V 99kw -současnost

Uživatelský avatar
bóďa
Příspěvky: 2337
Registrován: 12 pro 2005 19:05
Bydliště: Kutná Hora
Kontaktovat uživatele:

Re: Kdo vybrousí světla? - nemazat

Příspěvek od bóďa »

no jak jinak... jeste to nemam :lol:

pro zmenu mi odesla vrtacka, takze to nemam cim dodelat... jak jsem rikal, zatim mam vybrousene drazky, ted to musim dobrousit dorovna po te brusce a vyleštit.. navic malo casu... vidim to az na pristi vikend :cry:
uz se s tim taky seru pekne dlouho, bixenony s cockama uz mam nekdy od ledna a furt to nemam hotovy :cry:. ale myslim ze to nejhorsi uz mam za sebou...

tak az to budu mit hotove tak hodim fotky i jednotlivych fazi..
3x Renault Safrane Hartge Biturbo

Uživatelský avatar
Peugeot.309
Příspěvky: 155
Registrován: 16 bře 2008 16:29
Bydliště: Světlá nad Sázavou

Re: Kdo vybrousí světla? - nemazat

Příspěvek od Peugeot.309 »

Tak jak?Koukám že už je máš na autě 8) (teda podle avataru)
Peugeot 309 1.6 65kw - minulost
Peugeot 306 1.4 55kw - slouží rodičům
Renault Megane II -2.0 16V 99kw -současnost

Uživatelský avatar
Rolljoin
Příspěvky: 1779
Registrován: 26 lis 2006 17:39
Bydliště: BV city?
Kontaktovat uživatele:

Re: Kdo vybrousí světla? - nemazat

Příspěvek od Rolljoin »

jj uka jak jsi dopadl 8)
EX: Audi A4 Avant 1,9TDi quattro
NOW: TDpoVWa GIII

Uživatelský avatar
bóďa
Příspěvky: 2337
Registrován: 12 pro 2005 19:05
Bydliště: Kutná Hora
Kontaktovat uživatele:

Re: Kdo vybrousí světla? - nemazat

Příspěvek od bóďa »

kluci nic nic.. jsem hrozná lemra :lol:
do světel mám už implantovaný čočky a mám je hotový, ale ty skla.. jedno sklo mám vybroušený do hladka, ale kámoš vodpálil vrtačku a nemam to jak dokoncit a na to abych si ji nekde pucoval sem linej takze nez se zase dokopu k tomu koupit jinou.. navic ted sem furt nemocnej.. to co mam v avataru je facelift :)
jestli budu pristi tejden ok a budu mit hotovou praci co tu mam tak si pujcim vrtacku a kouknu na to, aby se aspon vedelo, jestli to jde..
uz jsem si rikal ze tam prdnu origo skla bo uz to chci na aute, ale zkousel jsem jak to sviti bez skel a jak s tema origo sklama a se sklama se ten paprsek uplne rozesere, to bych tam ty cocky ani nemusel davat, takze to proste vybrousim nez to budu davat na auto... ale neni cas mno :(
tak jestli se nekdo hodne nudi a ma doma dremla a udela to driv nez ja tak mu do sz muzu napsat navod jak to chci udelat
3x Renault Safrane Hartge Biturbo

Uživatelský avatar
bóďa
Příspěvky: 2337
Registrován: 12 pro 2005 19:05
Bydliště: Kutná Hora
Kontaktovat uživatele:

Re: Kdo vybrousí světla? - nemazat

Příspěvek od bóďa »

vrtačka v opravě :lol:

jinak teď jsem tu měl dvě sady (respektive 4, protože u obou sad jedno světlo černý a druhý bílý, takže splácané dohromady vlastně ze 4 sad) origo xenonů ze safrane po faceliftu a na obou je stejný označení jako na halogenech a to včetně HCR. podle mě to nehraje roli a DCR je až u novějších. tohle jsou jedny z 97 a druhý 98.
3x Renault Safrane Hartge Biturbo

BIGPAPA
Příspěvky: 9161
Registrován: 09 čer 2007 01:50
Bydliště: PIT-STOP
Kontaktovat uživatele:

Re: Kdo vybrousí světla? - nemazat

Příspěvek od BIGPAPA »

tak nahoď fotky toho jednoho skla a ipmlantovanejch čoček taky přemejšlím o implantaci čoček
Svět by byl o mnoho bezpečnejší, když by každý před vstupem do letadla musel sníst kousek slaniny....

Odpovědět

Zpět na „Exteriér - styling a elektronika“