Jak odstranit chrom z masky?

Plasty, spoilery, čirá optika, neony, zadní lapmy, křídla a tak dále, to najdete v této kategorii.

Moderátoři: Fáboš, Jardafox

Odpovědět
Uživatelský avatar
Berry_MLK
Příspěvky: 201
Registrován: 21 čer 2008 21:38
Bydliště: Mělník City

Jak odstranit chrom z masky?

Příspěvek od Berry_MLK »

Zdravím,
začíná jezdit například dost Octavii a Fabii s maskou nastříkanou na černý klavír.

Já teď řeším podobný problém. lakoval sem kola na černo, a chtěl bych stříknout i chrom znáčky co jsou na pokličkách od Alu kol.
Jde o to, jestli ten chrom za každou cenu dostávat dolu, a nebo ho jen zdrsnit smirkem, plnič a lakovat.

Zkoušel jsem ten chromový povrch naříznout a že bych to loupal. Pak jsem to zkoušel smirkem, to jde jen málo a dost pomalu.
Drží to jako čert. Vůbec to nejde.
Neřešil jste to někdo? Třeba to něčim naleptat, nebo jiný trik?
Díky za rady
eX Opel Astra G 1,8 16V OPC Styling
eX Corsa C low and slow
Astra H 1.9CDTi

Uživatelský avatar
mc-otka
Příspěvky: 1462
Registrován: 24 srp 2005 20:41

Re: Jak odstranit chrom z masky?

Příspěvek od mc-otka »

vnitřky světel jsem jemným šmirglem zdrsnil a stříknul a drží to zatím 4 roky

Uživatelský avatar
maRkusVT
Příspěvky: 1596
Registrován: 18 říj 2006 09:36
Bydliště: Praha 13
Kontaktovat uživatele:

Re: Jak odstranit chrom z masky?

Příspěvek od maRkusVT »

Vnitrek svetel drzi, protoze nemusi odolavat pocasi, kaminkum, mycce atd... doporucuju to nechat polepit folii, nerozeznas to od laku a nebude se to loupat.. Ja mam cerny znaky VW, a loupe se to porad, protoze ten chrom je svina a nic na nem nedrzi. jedine to fakt zbrousit az na krev.
NICK SEM PRESTAL POUZIVAT, ADMINI NEREAGOVALI NA PROZBU O ZMENU TAK MAM NOVEJ NICK MARKUS(bez toho vt), TAKZE PROSIM SZ PSAT NA NOVEJ NICK

Uživatelský avatar
tholis
Moderátor
Příspěvky: 3014
Registrován: 16 dub 2009 07:33

Re: Jak odstranit chrom z masky?

Příspěvek od tholis »

Z masky octávky se dá chrom sloupat..Je to extrémně ostrý takže bacha!! Pak tam drží barva jedna báseň..Jinak je barva po pár měsícíh otřískaná a chrom prosvítá.. Druhá varianta je lepící páska v barvě jakou by sis přál..
" www.autowerks.cz "

Uživatelský avatar
mc-otka
Příspěvky: 1462
Registrován: 24 srp 2005 20:41

Re: Jak odstranit chrom z masky?

Příspěvek od mc-otka »

nemáte nějakej e-shop na folie asi nejlep 3M

Uživatelský avatar
HANYSx
Příspěvky: 1009
Registrován: 26 kvě 2005 11:51
Bydliště: vinohradycity

Re: Jak odstranit chrom z masky?

Příspěvek od HANYSx »

už sem to tu několikrát psal, existuje reaktivní základovka na chromový a leštěný kovový povrchy, která funguje na 100% dycky to radši pod ní trochu ohladim 1000 a pořádně odmastim, pak už na základovku rovnou požadovaná barva :wink:
na hondě sem takhle udělal zrcátka před třema rokama, jedno někdo nedávno urazil na parkovišti, zrcátko vodřený a rozlámaný, ale chrom nikde nevykouk 8)
to markusvt: když si byl u mě tak sem ti nabízel, že znaky uděláme tak aby se neloupaly

machajda
Příspěvky: 17
Registrován: 05 pro 2008 23:49

Re: Jak odstranit chrom z masky?

Příspěvek od machajda »

zdar....varianta je..kyselina solna....potreboval jsem dostat chrom z masky fabie...ponoril jsem ji do toho,par dnu to trvalo,ale chrom se zacal rozpoustet..

Lori
Příspěvky: 27
Registrován: 21 čer 2010 18:29

Re: Jak odstranit chrom z masky?

Příspěvek od Lori »

HANYSx píše:už sem to tu několikrát psal, existuje reaktivní základovka na chromový a leštěný kovový povrchy, která funguje na 100% dycky to radši pod ní trochu ohladim 1000 a pořádně odmastim, pak už na základovku rovnou požadovaná barva :wink:
na hondě sem takhle udělal zrcátka před třema rokama, jedno někdo nedávno urazil na parkovišti, zrcátko vodřený a rozlámaný, ale chrom nikde nevykouk 8)
to markusvt: když si byl u mě tak sem ti nabízel, že znaky uděláme tak aby se neloupaly
Jak se ta zakladovka menuje? Akorad resim problem s koly u motorky, brousit to je pekne nahovno a odvazet to na piskovani kvuli 1rafku se mi zas nechce... Opravdu to funguje a nic se neloupe?

Uživatelský avatar
remix
Příspěvky: 9275
Registrován: 05 srp 2004 01:35
Bydliště: Moravian-Silesian region

Re: Jak odstranit chrom z masky?

Příspěvek od remix »

U kazde audinky co sem mel, sem vzdy lakoval chromovy ramecek kolem masky. Pokazde sem to brousil co to slo, jemneji a jemneji a stejne stacilo se parkrat projet a sutriky to proste otriskaly. Takze bud to zbrousit hrubo az na holy plast, pak zaklad na plast, strikacak, plnic, lak (pak to vydrzi uz vsechno) a nebo tu folii a je taky klid ;-)
..:: MB C-Klasse ::..
..:: Škodovka vMPi ::..
..:: Kawa Z750 ::..

Uživatelský avatar
HANYSx
Příspěvky: 1009
Registrován: 26 kvě 2005 11:51
Bydliště: vinohradycity

Re: Jak odstranit chrom z masky?

Příspěvek od HANYSx »

Body 960 wash primer... a nic se neloupe :wink:

Uživatelský avatar
mathias22
Příspěvky: 772
Registrován: 03 úno 2009 19:42
Bydliště: OVA

Re: Jak odstranit chrom z masky?

Příspěvek od mathias22 »

ja sem masku na svojem nechal lakovat a taky drzi!ale je pravda ze s tim jezdim jednou za uhersky rok a v mycce sem nikdy nebyl!mam tam ale dost vrstev,takze kaminky to asi nesloupnou!
chocolatE36 in progress

Odpovědět

Zpět na „Exteriér - styling a elektronika“