PHOTOSHOP nebo GIMP?

Vše co se točí kolem počítačů, her, mobilů a elektroniky

Moderátor: Rudi

Odpovědět
Uživatelský avatar
MSG
Příspěvky: 1078
Registrován: 15 lis 2004 10:17
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

PHOTOSHOP nebo GIMP?

Příspěvek od MSG »

Ahoj, resim na PC vyber graf.editoru, do ktereho bych chtel investovat svuj cas a naucit se s nim.

Vyuziti by bylo hlavne na pokrocilejsi upravy fotek, s kteryma by stalo za to se babrat + sem tam nejaka fotomontaz.

Drobnou zkusenost mam s Photoshopem, ktery jsme mel na predchozim pocitaci. Ale nic co by mi v hlave vyrazne utkvelo...

Nechci za to utracet, takze PS bych musel schanet nekde po znamych, coz sice neni uplne k.o. kriterium, ale jsem liny (nemoralni a liny:-)

Ma nekdo zkusenost s obojim a muze to porovnat? Hlavne s ted novou verzi Gimpu, ktera vysla cca pred mesicem - po sesti letech.
MSG

Uživatelský avatar
Beaver
Příspěvky: 6553
Registrován: 17 srp 2004 09:01

Re: PHOTOSHOP nebo GIMP?

Příspěvek od Beaver »

Na pokročilejší úpravy je lepší Photoshop, protože k tomu máš mraky návodů na Internetu a Youtube, k dispozici hafo pluginů a je to program, který přesně na tyhle věci je dělaný a vyvíjený. GIMP je univerzální nástroj na jednodušší věci - profi výsledek s tím dosáhneš teoreticky taky, ale bude to pracnější než u Photoshopu. Pokud jsi nemorální a hlavně se tím nehodláš živit, nakup Photoshop z uloz.to, v opačném případě se plácni přes kapsu a zacáluj plnou verzi - hlavně pokud toho plánuješ dělat víc, je určitě lepší mít ofiko podporu k dispozici.
Toyota Supra 2.5 twin turbo (208 kW/360 Nm)
Lexus RX400h 3.3 VVTi '06 (205 kW/418 Nm)
Toyota RAV4 2.5 Hybrid '16 (114 kW/213 Nm)
Lexus IS200 2.0 VVTi (115 kW/200 Nm)
"Vždycky můžete spát v autě, ale nikdy nemůžete řídit dům"

Gooder
Příspěvky: 2116
Registrován: 13 zář 2011 20:48
Bydliště: Středočeský kraj

Re: PHOTOSHOP nebo GIMP?

Příspěvek od Gooder »

Kolega v práci dělá v Gimpu a je s ním spokojený, zatím nenarazil na něco, co by Gimp neuměl. Já dělám několik let s Photoshopem a jsem na něj zvyklý, takže nemám důvod měnit. Nezvažoval jsi ještě Lightroom? Kamarád ho používá a chválil si ho. Nenabízí tolik možností jako Photoshop, ale myslím si, že na "základnější" úpravy je dostačující.

Joyride
Příspěvky: 410
Registrován: 22 lis 2008 21:17
Bydliště: Praha

Re: PHOTOSHOP nebo GIMP?

Příspěvek od Joyride »

Já jsem teda fanda GIMPu a umí +- to samé jako PS. Jen některé funkce jsou tak záhadně schované a jak už tu bylo psáno, na PS existuje mnohem víc návodů...

Uživatelský avatar
MSG
Příspěvky: 1078
Registrován: 15 lis 2004 10:17
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: PHOTOSHOP nebo GIMP?

Příspěvek od MSG »

Diky za vase postrehy, panove.

Ja jsem mival ruzne ACDsee nebo Zonery, takove ty prvotni verze 10 let nazpet, co moc jeste neumely, a na slozitejsi upravy (napr. vyber casti fotky a zesvetlit jenom tu atd.) jsem mel PS. Pak jeste Irfanview, ale to obladani bylo dost nekomfortni. Takze je asi fakt, ze to bude chtit i neco vic user friendly. Na druhou stranu, ted uz fotim primarne jen na mobil a max. delam orezy v Malovani :-)

Jeste jsem si vzpomnel na jednu vec, co budu chtit delat a sice dokoncovat kresby. Tj. nakreslim neco tuzkou na papir, oskenuju, a v Pc se to odladi a dodají stiny a barvy. To je taky ukol pro PS / Gimp nebo je na to jeste nejaky jiny special SW?
MSG

Uživatelský avatar
AlesiBoss
Příspěvky: 720
Registrován: 05 říj 2012 14:26

Re: PHOTOSHOP nebo GIMP?

Příspěvek od AlesiBoss »

GIMP je takova hracka, photoshop je profi nastroj (plati i pro dokreslovani kreseb)... roky delam v obojim a gimp me neustale dokaze prekvapovat tim jak spatne je udelanej, ale tak proti gustu... Zvyknout si jde asi na vsechno...
už nemám hnujdaj...

Odpovědět

Zpět na „IT sekce“