Výběr foťáku

Vše co se točí kolem počítačů, her, mobilů a elektroniky

Moderátor: Rudi

Odpovědět
Uživatelský avatar
Neluška
Příspěvky: 1359
Registrován: 03 bře 2005 16:19
Kontaktovat uživatele:

Výběr foťáku

Příspěvek od Neluška »

Chtěla bych poradit ohledně výběru foťáku.

Potřebuji na něj vyčerpat částku tak 16-17 tisíc s DPH, možná až 24tisíc s DPH. To dle toho jestli mi dovolí profinancovat i jinou věc.

Nerozumím tomu vůbec, takže si nechám velmi ráda poradit.
Audi 80 cabrio

Ondra.
Příspěvky: 312
Registrován: 08 srp 2007 23:09
Bydliště: Tábor
Kontaktovat uživatele:

Re: Výběr foťáku

Příspěvek od Ondra. »

záleží, jestli chceš zrcadlovku nebo superzoom nebo nějaký malý cvakátko do kapsy

v případě zrcadlovky se seťovým objektivem:
> potřebuješ u foťáku natáčet videa?
- pokud ne, tak koukni na Canon EOS 450d - cena cca 16 500Kč se seťovým objektivem (v případě pouze těla cena kolem 14 000Kč)
- pokud ano, tak já osobně používám EOS 500d, který má videa ve FULL HD... Koupil jsem ten nejlevnější nový možný na internetu za 17 500 tělo + objektiv.... A jsem s tím totálně max spokojen....


> pokud chceš superzoom, doporučuju se podívat na modely od Canonu - SX100 nebo SX10 (nejsem si teď jistý jak se jmenuje).. Měl jsem kdysi S5 IS superzoom - 8Mpx, 12x optický zoom.. Max spokojenost... SX100/10 má tuším 12Mpx rozlišení a 18x optický zoom......

každopádně ať se rozhodneš jak chceš, přeju hodně hezkých fotografií

Uživatelský avatar
Neluška
Příspěvky: 1359
Registrován: 03 bře 2005 16:19
Kontaktovat uživatele:

Re: Výběr foťáku

Příspěvek od Neluška »

Videa zřejmě nepotřebuju, mám dvě kamery a celkem myslím že kvalitní
a malý cvakátko do kapsy mám taky

potřebuju něco co by dokázalo alespoň trošku pěkněji vyfotit plísně a houby. Potřebuji prostě co nejrychleji utratit peníze z grantu a foťák je tak jediné co mně napadlo co bych mohla koupit a co by mi prošlo, což si myslím že ˇfoták určitě projde protože to potřebuji pro svou práci. Je to věc ve které se teda bohužel neorientuju :P

Takže jsem opravdu vděčná za každou radu:-) a názor

A canon eos 450d už mi i někdo radil :-)
Audi 80 cabrio

Ondra.
Příspěvky: 312
Registrován: 08 srp 2007 23:09
Bydliště: Tábor
Kontaktovat uživatele:

Re: Výběr foťáku

Příspěvek od Ondra. »

já bych šel do 450d, je to slušný cvakadlo.... jen se rozmyslet, jestli to koupit se seťovým objektiem (což bych osobně zamítl) nebo koupit jen tělo a k tomu nějaký objektiv 8)

michalka
Příspěvky: 19
Registrován: 25 říj 2009 15:00
Kontaktovat uživatele:

Re: Výběr foťáku

Příspěvek od michalka »

Tak určitě bych se rozhodovala pro Nikon, Canon anebo Olympus. Já mám zrcadlovku Canon a jsem s ní nad míru spokojená. Jedná se o tento typ: CANON EOS 450D. Investice se mi určitě vyplatila. Focení je pro mě zábava a koníček. Pokud chceš vědět nějaké parametry fotoaparátu, tak jsou například zde: http://www.alza.cz/canon-eos-450d-zrcadlovka-d89113.htm" onclick="window.open(this.href);return false;
iruceni.cz - levné povinné ručení

Uživatelský avatar
m.artty
Moderátor
Příspěvky: 8238
Registrován: 23 čer 2009 22:23
Bydliště: Litvínov
Kontaktovat uživatele:

Re: Výběr foťáku

Příspěvek od m.artty »

Nechci zakládat nové téma, ale rád bych se zeptal místních fotografů, co si myslejí o foťáku Olympus SP-800UZ. Máme nabídku na starší kousek za 2500 Kč...

- má to smysl?
- je to rozumná cena?
- na co se případně u staršího stroje předem podívat?

Víceméně by šlo o amatérské focení pro radost.
Současnost: Kadett E 2,0 GSi cabrio & Calibra 2,5 V6 & Omega B 2,5 TD
Minulost: Astra F 1,7 TD, Astra F 1,4 16V sedan, Kadett E 1,6 cabrio, Kadett E 1,6i cabrio, Golf II 1,6D, a pár Kadet na díly

Uživatelský avatar
xciba
Příspěvky: 1694
Registrován: 30 pro 2010 22:12
Bydliště: Praha

Re: Výběr foťáku

Příspěvek od xciba »

rekl bych dle zkusenosti a pouziteho cipu ze bude fakt hodne sumet (neva pokud budes chtit fotit za dobreho svetla) a bude trosku pomalejsi, ale jinak za ty prachy asi ok..
Vauxhall omega 2.5V6 ->VXR edition -> crazy omega https://www.youtube.com/watch?v=cd65a5H3yHI -> MV6
Ford Fiesta ST150
Golf VI GTI

Uživatelský avatar
pufko
Příspěvky: 719
Registrován: 24 pro 2009 23:17

Re: Výběr foťáku

Příspěvek od pufko »

Radšej by som si kúpil kompakt, kde je max 10x zoom, ako ultrazoom s 30x priblížením, ktoré využiješ tak na 5% a aj to vtedy ked to budeš chcieť vyskúšať

Odpovědět

Zpět na „IT sekce“