1 - 3 roky stará ojetina?

Pokud sháníte auto nebo chcete poradit co vše je potřeba při dovozu ze zahraničí či při koupi nového auta, pak jste zde správně.

Moderátoři: Berry, Tommy1978, Rudi

Odpovědět
Uživatelský avatar
Jirka.Kolouch
Příspěvky: 1630
Registrován: 27 úno 2008 20:56

1 - 3 roky stará ojetina?

Příspěvek od Jirka.Kolouch »

Přítelkyně rodiče chtějí měnit vozidlo a tak nějak se pídí co vybrat.
Výběr není velice omezený. Momentálně měli od novoty C-Maxe od Fordu... Ale chtějí vyměnit za novější.

Podmínky:
Auto jezdí převážně krátké trasy ( do práce denně 7 km, víkendy výlety, takže nějaké trošku delší trasy), takže z tohoto důvodu zřejmě atmosféru benzín
Aby to bylo co nejvíce bezúdržbové ( blbě řečeno, aby se do toho léla jenom voda do ostřikovačů a benzín, sem tam to dali do servisu na výměnu oleje a tím to hasne)
Z důvodu o řádek výše aby to bylo auto bylo kvalitní, tzn. nesralo se to
Rozumná spotřeba (výkon ani sportovní jízda s tím nebude potřeba)
Výbava taky nějaký normál, nic víc, nic míň není potřeba - okna + zrcátka v el., klima, stačí jednoduchý palubák,...

Cenový strop spíš podle toho, co to bude a jaké to bude. Nějaká klasika. Třeba po Octavii se dívali atd.
Spíš jde o nějaký nápad. Co kdo ví, že je absolutně bezproblémové a mě nenapadne. Výběr je velice široký...
Bramborák f paketu s motorem - bejvávalo

Český sen a pár dalších krámů

walish
Příspěvky: 136
Registrován: 11 zář 2010 13:10

Re: 1 - 3 roky stará ojetina?

Příspěvek od walish »

No a co takhle třeba nová ix20? Záruka 7 let, takže jen jedno za rok zajedou na garančku a tím to hasne. Je to vyšší, takže se do toho dobře nastupuje, 1.4 benzín pro ně bude bohatě stačit a bude to levnější, jak ojetá oktávka.
Klima bude, palubní PC bude, okna + zrcátka v el., hill holder....podle mě by to mohla být dobrá volba.

BIGPAPA
Příspěvky: 9161
Registrován: 09 čer 2007 01:50
Bydliště: PIT-STOP
Kontaktovat uživatele:

Re: 1 - 3 roky stará ojetina?

Příspěvek od BIGPAPA »

a je to prostorné rodinné kombi 8)
Svět by byl o mnoho bezpečnejší, když by každý před vstupem do letadla musel sníst kousek slaniny....

walish
Příspěvky: 136
Registrován: 11 zář 2010 13:10

Re: 1 - 3 roky stará ojetina?

Příspěvek od walish »

Asi jsem slepý, ale tento požadavek na prostorné rodinné kombi nevidím. Pro 2 starší lidi je to plně dostačující.
A pokud by chtěli kombi, tak i30cw jako skladovka taky vychází pěkně...

Uživatelský avatar
LiberaleMiguel2
Příspěvky: 3841
Registrován: 22 říj 2013 17:21

Re: 1 - 3 roky stará ojetina?

Příspěvek od LiberaleMiguel2 »

Papy si nevšímej, on je prodejce VW aka Malý soused z Boleslavi :lol:
JSEM ZPÁTKY NA SVÉM PŮVODNÍM PROFILU, TAKŽE COKOLIV PIŠTE NA LiberaleMiguel (bez dvojky)

Uživatelský avatar
SubTera
Příspěvky: 3289
Registrován: 21 čer 2008 00:46
Bydliště: Slaný

Re: 1 - 3 roky stará ojetina?

Příspěvek od SubTera »

Zaruku ma 5 let (je prenositelna) a kom i je to mozna tak podle technicaku, v realu ix20 obr rozhodne neni.

Uživatelský avatar
pufko
Příspěvky: 719
Registrován: 24 pro 2009 23:17

Re: 1 - 3 roky stará ojetina?

Příspěvek od pufko »

A ten súčasný C-Max v niečom nevyhovuje ? Či rodičia priatelky len tak z nudy idú opláchnuť peniaze ?

Nech idú radšej niekam na dovolenku, s novými autami je to len horšie a horšie

Uživatelský avatar
ernst
Příspěvky: 376
Registrován: 26 čer 2012 11:30

Re: 1 - 3 roky stará ojetina?

Příspěvek od ernst »

Co třeba Kia Venga nebo Rio jako alternativu te Ix20 ?
akorát osobně raději 1.6ku, ty 1,4ky měly(mají) problémy s pístními čepy a rozvody, inovovaná konstrukce motoru je až od prosince 2014. Ačkoli jsou to nachlup (krom vrtání) stejné motory, tak je 1.4ka poruchovější. (možná to ani neni podstatné, závady motoru se stejně řeší do 150 000km/7 let garančně :) )
Soob 900NG B204l 136kw (zatím)

Uživatelský avatar
pufko
Příspěvky: 719
Registrován: 24 pro 2009 23:17

Re: 1 - 3 roky stará ojetina?

Příspěvek od pufko »

Záruka aj auto v takom prípade stojí akurát tak za velkú puču. Dobré auto je také ktoré do servisu nemusí a nie tam jazdí na "týždnovky" riešiť reklamácie a záručné opravy. Všetko nové čo je lacné stojí tiež za puču

Uživatelský avatar
Bobek
Příspěvky: 1205
Registrován: 30 led 2012 18:11
Bydliště: Morava

Re: 1 - 3 roky stará ojetina?

Příspěvek od Bobek »

pufko sory, ale ty si fakt dement. Nesmyslně kafráš v každém tématu úplně mimo mísu a myslíš si, že si king nebo co? Leda hovno.

Nauč se už konečně, že ne každý názor a komentář stojí za to, aby si ho napsal a nakonec i odeslal - tohle pochopil i Michal, který je teď v klidu a štafetu si přebral ty.

Btw to, co píšeš o autě je blbost. Dle tebe by bylo nejlepší, kdyby si koupil auto ve full palbě za co nejmíň peněz, aby jezdilo na vodu a nebylo třeba řešit provozní věci jako destičky, svíčky, výfuk, olej, etc.

Už se konečně zamysli nad tím, co píšeš, protože svojí hloupostí nikomu nepřispíváš.

Srry za spam, ale mám blbou náladu a tohle mě už dlouho sere, tak si potřebuju ulevit :lol:

Btw Hyundai se jeví jako dobrá stránka :)
Renault Laguna III phase 3, Initiale Paris, 110kw
Renault Mégane Grandtour GT, 151kw
Renault Mégane Grandtour GT220 162kw
Opel Vectra B Caravan 92kw

Uživatelský avatar
ernst
Příspěvky: 376
Registrován: 26 čer 2012 11:30

Re: 1 - 3 roky stará ojetina?

Příspěvek od ernst »

V tomhle s tebou asi nebudu souhlasit.. tedy konkrétně s kií. (pracuji v ní) Na dílně se objevují především roční(nebou dvouleté) prohlídky,brzdy, sem tam se vyskytne nějaké rozbité zrcátko,sklo,plasty nebo klepající nebo přeskočená 1.4ka(MPI) atd o dost méně podvozky a ještě méně pak elektro. Za ten rok co dělám kie jsem ještě nedělal nic závažného na nafťáku.. pokud nepočítáme žhaviče, nebo natankovaný benzín.. (mluvím o CR ne o starých rotačkách jako je např K2500), Benzíny se serou akorát 1.4ky,dost vzácně 1.6 .. ty1.4 mají korejci nějak špatně vyladěné.. nicméně každá značka má mouchy. ať je to evropan nebo třeba japonec to si prostě nevybereš
Soob 900NG B204l 136kw (zatím)

Lukinho
Příspěvky: 2445
Registrován: 10 kvě 2012 16:08

Re: 1 - 3 roky stará ojetina?

Příspěvek od Lukinho »

co neco takovyho ? http://www.sauto.cz/osobni/detail/nissa ... oFrom=list" onclick="window.open(this.href);return false;

Nebo nejaky dzouk s 1.6 N/A :D

Uživatelský avatar
pufko
Příspěvky: 719
Registrován: 24 pro 2009 23:17

Re: 1 - 3 roky stará ojetina?

Příspěvek od pufko »

Bobek ty si mierne nechápavy asi. Na čo ti je 7 ročná záruka ? Čo ti uznajú po 4 rokoch a 100tkm na budíku ? Vymenia ti grátis zodraté brzdy ? Vymenia ti hučiaci náboj kolesa ? Vymenia ti opotrebené tlmiče, či iné elementy podvozku / riadenia ?
Reagoval som presne na tento príspevok
Co třeba Kia Venga nebo Rio jako alternativu te Ix20 ?
akorát osobně raději 1.6ku, ty 1,4ky měly(mají) problémy s pístními čepy a rozvody, inovovaná konstrukce motoru je až od prosince 2014. Ačkoli jsou to nachlup (krom vrtání) stejné motory, tak je 1.4ka poruchovější. (možná to ani neni podstatné, závady motoru se stejně řeší do 150 000km/7 let garančně :) )
Toto má byť akože výhra ? Kúpiš si nové auto a naťahuješ sa s predajcom o záruku ? Motor kaput auto stojí mesiac v servise, ale hlavne že mám záruky 7 rokov...Obrázek

Máš záruku, ale neviem na čo, ked všetok bežný servis si platíš z vlastného vačku.
A za druhé to bolo myslené tak že záruka mi je u auta na puču ak ju treba využívať, dobré auto je také kde záruka plynie a do servisu chodíš tak na výmenu oleja

Uživatelský avatar
ernst
Příspěvky: 376
Registrován: 26 čer 2012 11:30

Re: 1 - 3 roky stará ojetina?

Příspěvek od ernst »

Máš záruku, ale neviem na čo, ked všetok bežný servis si platíš z vlastného vačku.
osobně bych se kii nebo i hyundai nebránil.. dneska je to uplně něco jiného jak dřív..
A netvrď mi, že u jiných značek máš snad servis zadarmo.. (nebo uveď příklad)

A to že jsem upozornil na nejhorší motor tak nějak nic moc neznamená...
to je asi jako kdyby sem napsal někdo od VW že se na 2.5 PDčkkách sr*al nikasil že vypraskával.. nebo vypadávaly zátky na vahadlech PD což vedlo ke zvýšenému opotřebení vaček...
každá značka má nějaké vadné kusy.. a je uplně jedno jaká..
Bobek ty si mierne nechápavy asi. Na čo ti je 7 ročná záruka ? Čo ti uznajú po 4 rokoch a 100tkm na budíku ? Vymenia ti grátis zodraté brzdy ? Vymenia ti hučiaci náboj kolesa ? Vymenia ti opotrebené tlmiče, či iné elementy podvozku / riadenia ?
Reagoval som presne na tento príspevok
Brzdy ti nikde nikdo zdarma nevymění.. to je běžné opotřebení..
ale ostatní co jsi vypsal se opravdu řeší záručně. pokud na autě není zjištěno že bylo bourané.
Pročti si záruční podmínky..pak si ti piš co chceš.
Soob 900NG B204l 136kw (zatím)

Odpovědět

Zpět na „Ojetá auta / Nová auta“