Jak na dovoz auta z švýcar ???

Pokud sháníte auto nebo chcete poradit co vše je potřeba při dovozu ze zahraničí či při koupi nového auta, pak jste zde správně.

Moderátoři: Berry, Tommy1978, Rudi

Odpovědět
Uživatelský avatar
Nick
Příspěvky: 608
Registrován: 26 pro 2004 12:14
Bydliště: Jeseník/Olomouc
Kontaktovat uživatele:

Jak na dovoz auta z švýcar ???

Příspěvek od Nick »

co je potřeba udělat pro přihlášení auta ze švýcarska , popřípadě , kdo odtamtud vozí auta ?
Z německa jsem si už pár aut dovezl, ale jelikož švýcarsko neni v unii ,tak by mě zajímalo co to všechno obnáší ?

Uživatelský avatar
Pepezx
Příspěvky: 1107
Registrován: 22 led 2006 20:13
Bydliště: Vidlákov za Prahou Hodnost: Pokustón
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Pepezx »

Podle me zaplatit clo a stari do tech 8mi let co byvalo ne ??
podpis odstraněn adminem. Ivan

blázen
Příspěvky: 4642
Registrován: 21 lis 2005 17:21
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od blázen »

navíc zaplatíš asi clo
ted smrdím po naftě :-)

podporuji: http://www.neo2011.cz/

Uživatelský avatar
bleach
Příspěvky: 2129
Registrován: 02 lis 2006 09:11

Příspěvek od bleach »

výcarsko, Německo nebo ostatní země EU?

Dovoz aut ze Švýcarska po našem vstupu do EU téměř úplně ztratil smysl, protože Švýcarsko v EU není a proto se musí každé zboží proclít a zaplatit clo a DPH. Toto obnáší jednak nepředstavitelné množství papírování a jednak clo a DPH nejsou zrovna malé částky. Co se týká kvality těchto automobilů, tak je srovnatelná třeba s automobily z Německa. Dále bych chtěl podotknout, že pověra, že se ve Švýcarsku nesolí je nesmysl! Je naprosto neuvěřitelné jak rychle se tato lživá informace mezi lidmi rozšířila, ale mohu Vás ujistit, že jsem ve Švýcarsku najezdil mnoho Km a solí se tam úplně stejně jako kdekoliv jinde v EU.
Nigga I'm hot as pheonix arizona
I'm utah I got multiple bitches
It's a new law keep a hold of yo riches

Uživatelský avatar
Nick
Příspěvky: 608
Registrován: 26 pro 2004 12:14
Bydliště: Jeseník/Olomouc
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Nick »

bleach píše:
výcarsko, Německo nebo ostatní země EU?

Dovoz aut ze Švýcarska po našem vstupu do EU téměř úplně ztratil smysl, protože Švýcarsko v EU není a proto se musí každé zboží proclít a zaplatit clo a DPH. Toto obnáší jednak nepředstavitelné množství papírování a jednak clo a DPH nejsou zrovna malé částky. Co se týká kvality těchto automobilů, tak je srovnatelná třeba s automobily z Německa. Dále bych chtěl podotknout, že pověra, že se ve Švýcarsku nesolí je nesmysl! Je naprosto neuvěřitelné jak rychle se tato lživá informace mezi lidmi rozšířila, ale mohu Vás ujistit, že jsem ve Švýcarsku najezdil mnoho Km a solí se tam úplně stejně jako kdekoliv jinde v EU.
diky pane blíč

Bordel
Moderátor
Příspěvky: 3887
Registrován: 20 čer 2004 16:07
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Bordel »

Nick píše:
bleach píše:
výcarsko, Německo nebo ostatní země EU?

Dovoz aut ze Švýcarska po našem vstupu do EU téměř úplně ztratil smysl, protože Švýcarsko v EU není a proto se musí každé zboží proclít a zaplatit clo a DPH. Toto obnáší jednak nepředstavitelné množství papírování a jednak clo a DPH nejsou zrovna malé částky. Co se týká kvality těchto automobilů, tak je srovnatelná třeba s automobily z Německa. Dále bych chtěl podotknout, že pověra, že se ve Švýcarsku nesolí je nesmysl! Je naprosto neuvěřitelné jak rychle se tato lživá informace mezi lidmi rozšířila, ale mohu Vás ujistit, že jsem ve Švýcarsku najezdil mnoho Km a solí se tam úplně stejně jako kdekoliv jinde v EU.
diky pane blíč
Pokud to kupujes od soukromnika, tak se s nim domluvis na nizsi cene, ze ktery pak zaplatis clo a dan. Nejlepsi je to pry udelat v Rakousku, kdyz umis dobre nemecky. Pokud je to auto vyrobeno v EU, tak je clo o 10% nizsi, ale to si musis nekdy vyhadat. V CR bys zaplatil jeste dan z projetyho benzinu tam a zpet.
O tom stavu aut, ze je stejny bych moc nesouhlasil, ale to je kazdyho vec...
http://www.odtahnito.cz <<< Půjčovna odtahového speciálu, stačí řidičák sk. B. Nejlevnější způsob převozu vozu svépomocí. Praha, ČR i zahraničí.

Uživatelský avatar
milonovo
Příspěvky: 992
Registrován: 25 lis 2004 21:15
Bydliště: Praha

Příspěvek od milonovo »

To s tou fakturou je dost diskutabilní,ty idioti na celnicích totiš kolikrát neuznaj ani fakturu na cenu za kterou si to opravdu koupil,takže se klidně může stát,že zaplatíš víc.Několikrát jsem si tím prošel a jelikoš si vozím auta jen pro sebe,neměl jsem tam nikoho známýho,tak ta bezmoc proti tomu zmrdovi je neskutečná.Ono si můžeš stát za svým a nakonec skutečně zaplatit co máš,ale auto Ti mezi tím hnije v celním skladu.Já už bych do toho nešel,ještě že to odpadlo.Jedině kdyby tam byl nějakej zvláštní kousek a měl známýho celníka...

Rudi
Moderátor
Příspěvky: 11957
Registrován: 22 srp 2004 13:03
Bydliště: OK
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Rudi »

no hlavně todle dříve zneužívali češi, když vozívali před lety auta z německa, že auto za 100 tisíc, koupili jako 20tis. a frčeli, ale pak je na hranicích překvapili, když se neřídili kupní cenou, ale vzali tabulky a podle těch to zpočetli.
VW - Very Wonderful
ALUSADY.CZ - originální alu kola na Váš vůz
Dovoz vozidel, odtahy z celé EU, STK

Uživatelský avatar
Ozzy_Vita
Moderátor
Příspěvky: 2357
Registrován: 01 dub 2006 00:24
Bydliště: Los Bukeros
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Ozzy_Vita »

jak je to u aut se stářím nad 8 let ? Třeba ročník 78

Uživatelský avatar
milonovo
Příspěvky: 992
Registrován: 25 lis 2004 21:15
Bydliště: Praha

Příspěvek od milonovo »

Rudi píše:no hlavně todle dříve zneužívali češi, když vozívali před lety auta z německa, že auto za 100 tisíc, koupili jako 20tis. a frčeli, ale pak je na hranicích překvapili, když se neřídili kupní cenou, ale vzali tabulky a podle těch to zpočetli.
Jasně že se toho zneužívalo,ale na sruhou stranu většina lidí tam nejezdila proto aby tam koupili auto dráž než tady,zaplatili dovoz,přihlášení a případnou opravu a prodala to s prodělkem,takže ty jejich tabulky byly taky dost z cesty.Já si třeba byl pro sierru (kdysi dávno) a úplně náhodou jsme tam našli Uno logo za 200DM s uvařeným motorem,otec ho koupil pro mámu,fakt super kauf a ten polodement nám spočítal clo na víc než stálo auto...

Uživatelský avatar
milonovo
Příspěvky: 992
Registrován: 25 lis 2004 21:15
Bydliště: Praha

Příspěvek od milonovo »

Ozzy_Vita píše:jak je to u aut se stářím nad 8 let ? Třeba ročník 78
78 podle mě na veteránský,pokud to není tuctovka a daj ti je.

qpc
Příspěvky: 1459
Registrován: 18 lis 2005 18:41
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od qpc »

hlavně nekupovat typ,co se tady neprodával.jelikož švýcarsko neni EU ,tak pak bys musel dodělávat homologaci(jako já :-/ )

Uživatelský avatar
rallik
Příspěvky: 1594
Registrován: 14 črc 2005 15:45
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od rallik »

No ale tak teď už to s těma hranice neplatí, když jsme v tom Schengenu(nevim jak se to píše), tak už vás na hranicích žádní celníci kontrolovat nebudou(mluvim o tom Německu, Rakousku atd...
KEHO rennsport

Uživatelský avatar
milonovo
Příspěvky: 992
Registrován: 25 lis 2004 21:15
Bydliště: Praha

Příspěvek od milonovo »

Tak ty tě nekontrolovali od roku 2005.

Rudi
Moderátor
Příspěvky: 11957
Registrován: 22 srp 2004 13:03
Bydliště: OK
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Rudi »

rallik píše:No ale tak teď už to s těma hranice neplatí, když jsme v tom Schengenu(nevim jak se to píše), tak už vás na hranicích žádní celníci kontrolovat nebudou(mluvim o tom Německu, Rakousku atd...
no mladíku, ale tady se mluví o Švýcarech :lol:
VW - Very Wonderful
ALUSADY.CZ - originální alu kola na Váš vůz
Dovoz vozidel, odtahy z celé EU, STK

Uživatelský avatar
Zemi
Moderátor
Příspěvky: 8750
Registrován: 29 čer 2004 19:52
Bydliště: 608372848
Kontaktovat uživatele:

Re: Jak na dovoz auta z švýcar ???

Příspěvek od Zemi »

No a jak to je k dnesku? Kamos koupil dovezenou MR2 ktera je pochopitelne starsi 8mi let a pruser.
(nejen) UK (United Kingdom - Anglie) DOVOZ VOZIDEL - DÍLŮ

> DOVOZ - ODTAH - PROVĚŘENÍ vozidel v celé EU <

tel. 608 372 848

Uživatelský avatar
goddess
Příspěvky: 8
Registrován: 01 lis 2013 18:07

Re: Jak na dovoz auta z švýcar ???

Příspěvek od goddess »

Zkus zavolat na dekru, jestli ti nepomůžou.

Motorista pozná mezi ostatními štítky na vozidle typový štítek jednoznačně tak, že je na něm uvedeno číslo VIN (sedmnáctimístný znak), které je rovněž vyraženo na karoserii.
Pokud na uvedeném štítku najde znak, jehož skladba je e . .*. . / . . * . . . .* . ., jedná se s velkou pravděpodobností o osvědčení o homologaci typu ES (globální homologaci).
Je zde ovšem třeba uvést, že osvědčení o homologaci typu ES (globální homologace) je v zemích Evropské unie udělována od roku 1993, kdy se toto týkalo omezeného počtu typů vozidel. Pokud na vozidle v rámci dovozu jednotlivého vozidla najdete označený výrobní štítek tak jak je uvedeno výše, prokážete tím požadované schválení typu ES. Uvedené vozidlo pak lze dovést ve většině případů bez ohledu na jeho stáří.
Jediným omezením zde je, aby na vozidle nebyly provedeny konstrukční změny oproti schválenému typu (např. rozšířený a snížený podvozek, nestandardní úpravy motoru, sportovní výfuková soustava, odlišné provedení čelní masky z hlediska osvětlení, deformační zóny, startovačů airbagů atd.).

Kontakt:

DEKRA CZ a.s.
Ing. Petr Říha, vedoucí zkušebny Chodovec
Email: petr.riha@dekra.cz
Türkova 1001
149 00, Praha 4
tel.: 267 288 243

Uživatelský avatar
F.l.a.n.e.l.
Příspěvky: 14358
Registrován: 05 lis 2004 19:03
Bydliště: Split, Croatia

Re: Jak na dovoz auta z švýcar ???

Příspěvek od F.l.a.n.e.l. »

Nechce se mi to číst celé, každopádně správně tady píšete, že CH není v EU, nicméně Schengenský prostor má podepsaný, čili volný pohyb zboží osob služeb ;-)
Autoservis, diagnostika, geometrie, zprostředkování STK, přihlášení, evidenční kontroly,...


Škoda Rapid 130 (2,0i 16v) Budíž ti země lehká. Děkuju ti za vše :poklona:

kony5
Příspěvky: 1337
Registrován: 30 pro 2008 22:21

Re: Jak na dovoz auta z švýcar ???

Příspěvek od kony5 »

Prihlasoval sem motorku... Tolik obstrukci kolem.. a to je to par let z5... Myslim ze mr2 ze svycar je neprihlasitelna.... Individualni dovoz sem si delal... Ale cr ma zakon stari dovozu do 7mi let ..ne svycarsko... Merily mi vysku blatniku a sirku rafku ..lital sem z uradu na stk a z5... Potrebujes prvne prelozit tp ze svycarska od firmy s atestaci... Pak velka prohlidka na stk..kde potrebujes papir z dekry. Jak ma to auto vypadat .. pak na urad.. a nech si na stk udelat fotky s razitkem a vytiskni je jinak budes muset na urad i s autem...z nepochopitelneho duvodu ten technik z uradu chce to auto/motorku videt.... A samozrejme doklady z celnice o procleni a papir o doplaceni dph ... Nenech se odbyt na uradu ...mne ji taky nechteli prihlasit ale nakonec to slo... I kdyz toto asi nepujde :-(

Uživatelský avatar
Zemi
Moderátor
Příspěvky: 8750
Registrován: 29 čer 2004 19:52
Bydliště: 608372848
Kontaktovat uživatele:

Re: Jak na dovoz auta z švýcar ???

Příspěvek od Zemi »

Panove dekuji... Vlákno jsem přeposlal. 8)
(nejen) UK (United Kingdom - Anglie) DOVOZ VOZIDEL - DÍLŮ

> DOVOZ - ODTAH - PROVĚŘENÍ vozidel v celé EU <

tel. 608 372 848

Uživatelský avatar
goddess
Příspěvky: 8
Registrován: 01 lis 2013 18:07

Re: Jak na dovoz auta z švýcar ???

Příspěvek od goddess »

Dopadlo to nějak?

Uživatelský avatar
Zemi
Moderátor
Příspěvky: 8750
Registrován: 29 čer 2004 19:52
Bydliště: 608372848
Kontaktovat uživatele:

Re: Jak na dovoz auta z švýcar ???

Příspěvek od Zemi »

Nakonec se volalo vekslakum od kterych se koupilo a zadnej problem.... Dal me to prestalo zajimat. :-D
(nejen) UK (United Kingdom - Anglie) DOVOZ VOZIDEL - DÍLŮ

> DOVOZ - ODTAH - PROVĚŘENÍ vozidel v celé EU <

tel. 608 372 848

swizly
Příspěvky: 3
Registrován: 11 zář 2006 23:36

Re: Jak na dovoz auta z švýcar ???

Příspěvek od swizly »

zhruba kazdej rok - dva si dovazim soukromne (pro vlastni potrebu) auto ze svycarska, a ted od noveho roku to jde nejjednodusejs prihlasit za poslednich 15 let... zadny vekove omezeni resp. globalni homologace jiz neni potreba.
jedine co se musi porad resit a je trochu opruz je clo (ale jen u vyrobku mimo eu) a dph.

Odpovědět

Zpět na „Ojetá auta / Nová auta“