Garanční prohlídky po záruce-ANO či NE?

Moderátor: Ritchma

Odpovědět
Uživatelský avatar
BATMAN
Příspěvky: 176
Registrován: 18 dub 2005 20:26
Bydliště: Zlín-Uherské Hradiště
Kontaktovat uživatele:

Garanční prohlídky po záruce-ANO či NE?

Příspěvek od BATMAN »

Mozna bude muj dotaz nekomu pripadat nesmyslny ci komicky,ale nikdy jsem to neresil tak se v tom nevyznam.

Koupil jsem Megane II, je asi mesic po zaruce.
Do garancni prohlidky v 60.000 mi uz moc nezbyva a ja vlastne nevim zda na ni jezdit a davat za vymenu oleje a "okouknuti" 5000,- misto 1500,-

Slysel jsem neco o zaruce Renault Mobility,ale nevim co to je a jake to ma vyhody a podminky.

Muze nekdo laicky vysvetlit ci poradit?
Renault Megane II GrandTout 1.5dTi
Výroba na CNC.

Uživatelský avatar
Jord
Příspěvky: 2108
Registrován: 17 čer 2004 22:52
Bydliště: Panelový dům
Kontaktovat uživatele:

Re: Garanční prohlídky po záruce-ANO či NE?

Příspěvek od Jord »

dej to do renaultu za 300,- na jarní prohlídku, daj ti papír se stavem a pak utíkej do normálního servisu..v renaultu si už nenechám vyměnit ani žárovku :D
...

Rudi
Moderátor
Příspěvky: 11957
Registrován: 22 srp 2004 13:03
Bydliště: OK
Kontaktovat uživatele:

Re: Garanční prohlídky po záruce-ANO či NE?

Příspěvek od Rudi »

Todle je třeba u VW, podobný to bude asi u Renaultu.
http://www.volkswagen.cz/servis/nonstop/" onclick="window.open(this.href);return false;

Když to tak shrnu, auto musíš pravidelně servisovat, při každý z těch prohlídek ti můžou něco najít a doporučej vyměnit. Pokud budeš jednat dle jejich rad a auto se ti pak náhodou někde na cestě vysralo, tak veškerej odtah + služby s tím spojený, by ti měli uhradit, čili bys nic neměl platit, ale vžycky se něco dá najít a nemusíš to mít zdarma.

Pokud máš známýho někde v obyč servisu nebo garážníka, nech si to dělat u něj a ušetříš :D
VW - Very Wonderful
ALUSADY.CZ - originální alu kola na Váš vůz
Dovoz vozidel, odtahy z celé EU, STK

Uživatelský avatar
BATMAN
Příspěvky: 176
Registrován: 18 dub 2005 20:26
Bydliště: Zlín-Uherské Hradiště
Kontaktovat uživatele:

Re: Garanční prohlídky po záruce-ANO či NE?

Příspěvek od BATMAN »

Mozna jsis poradne neprecetl muj dotaz,mam 2 roky stare auto kteremu krom vrzajici palubce(France quaulity) nici neni.

Jde mi o to zda to ma cenu, a provedou kvalitni kontrolu motoru, a jinych cicovin nebo jen vymeni olej a dolejou vodu do ostrikovacu.

Ta jarni prohlidka co se da zvladnout za 5minut/auto ale vypovida spis o tom ze se na to mam vysrat co?
Renault Megane II GrandTout 1.5dTi
Výroba na CNC.

Uživatelský avatar
SubTera
Příspěvky: 3289
Registrován: 21 čer 2008 00:46
Bydliště: Slaný

Re: Garanční prohlídky po záruce-ANO či NE?

Příspěvek od SubTera »

2 roky stary a je po zaruce? Mne zbejva jeste 4 roky a 11 mesicu a vzdy jsem mel minimalne 3roky/100tkm. Je videt, kdo svym vozu veri.
Dalsi dve auta mam po zaruce, jedno tesne, jedno uz nejakou chvili. Ani jedno se do autorizaku uz nepodiva. Ani kdybych si privezl vlastni dily a platil jim jen praci. At jsem jel do jakykoliv znacky, malokde jsem se setkal s odborniky na danou znacku. Spis jsem mel problem s tim, ze najimaji ucne a nechaji je ucit se na mych autech.
Segra ma posledni model Corsy, pred 14ti dny ji skoncila dvouleta zaruka a zadni tlumic vyfuku prorezavel skrz na skrz (az minuly vikend se to zacalo projevovat i zvukove - tak jsem po tom zacal patrat). Par dni pred koncem zaruky byla na agarancce (20 tisic km) a nechteli ji vymenit ani vadnou jednotku bezpecnostnich pasu (nakonec to udelali, protoze jsme delali bububu). A toho nahnileho vyfuku si zarucene "nevsimli" kdyz to meli na zvedaku :kladivo:
Tot muj pristup ke garanckam a autorizovanym servisum. Znam i lidi, co se pri koupi noveho vozu zaruky vzdali, protoze dnes uspet s necim na vymenu v ramci garance je velky uspech, ale to uz se netyka Tveho problemu.
Shrnuto: servisovat v neautorizovanem, ale dodrzovat striktne intervaly + eventualne menit to, co se vysere predcasne

Rudi
Moderátor
Příspěvky: 11957
Registrován: 22 srp 2004 13:03
Bydliště: OK
Kontaktovat uživatele:

Re: Garanční prohlídky po záruce-ANO či NE?

Příspěvek od Rudi »

BATMAN píše:Mozna jsis poradne neprecetl muj dotaz,mam 2 roky stare auto kteremu krom vrzajici palubce(France quaulity) nici neni.

Jde mi o to zda to ma cenu, a provedou kvalitni kontrolu motoru, a jinych cicovin nebo jen vymeni olej a dolejou vodu do ostrikovacu.

Ta jarni prohlidka co se da zvladnout za 5minut/auto ale vypovida spis o tom ze se na to mam vysrat co?
v 90% autorizáku je to, co píše SubTera, proto ti doporučim poptat se po známejch, jestli nemaj zkušenost i s někým mimo autorizák. Vzhledem k tomu, že máš těch 60tis., tak tě budou čekat jen výměny oleje, případně filtrů a to zvládne každej...
VW - Very Wonderful
ALUSADY.CZ - originální alu kola na Váš vůz
Dovoz vozidel, odtahy z celé EU, STK

Uživatelský avatar
BATMAN
Příspěvky: 176
Registrován: 18 dub 2005 20:26
Bydliště: Zlín-Uherské Hradiště
Kontaktovat uživatele:

Re: Garanční prohlídky po záruce-ANO či NE?

Příspěvek od BATMAN »

ok, ja to chtel jen kvuli doplnovani servisky (vyhoda pri dalsim prodeji) a precejen jsem chtel vokuknout jestli je vse co ma byt ok, ale asi chci zase zbytecne rvat do auta prachy jako dycky, tak si jako vzdy objednam olej a vymenu u kamosa za kilo a dokud se nic nevysere nebudu to resit.

diky 8)
Renault Megane II GrandTout 1.5dTi
Výroba na CNC.

Rudi
Moderátor
Příspěvky: 11957
Registrován: 22 srp 2004 13:03
Bydliště: OK
Kontaktovat uživatele:

Re: Garanční prohlídky po záruce-ANO či NE?

Příspěvek od Rudi »

záleží, kdy chceš auto prodávat, pokud za 4 roky, kdy budeš mít na autě natočeno cca 120tis., tak se serviska může hodit, na druhou stranu ti bude plno lidí volat, že by radši 4 letý auto s 60tis., který sice servisku nemá, ale na tachu je 60tis. :wink:
VW - Very Wonderful
ALUSADY.CZ - originální alu kola na Váš vůz
Dovoz vozidel, odtahy z celé EU, STK

Uživatelský avatar
BATMAN
Příspěvky: 176
Registrován: 18 dub 2005 20:26
Bydliště: Zlín-Uherské Hradiště
Kontaktovat uživatele:

Re: Garanční prohlídky po záruce-ANO či NE?

Příspěvek od BATMAN »

Tak tohle bez komentare :kladivo: :lol:

K prodeji bude za 2-3 roky a to bude mit stale pod 100.000 (ted je 52) takze to se stacet nebude :nono:

Do ty doby budu doufam jen dolivat olej a naftu.........
Renault Megane II GrandTout 1.5dTi
Výroba na CNC.

Odpovědět

Zpět na „French cars“