Leštění kol

Pneumatiky, elektrony, plecháče, podložky, šrouby, štefty, změna rozteče...

Moderátoři: Rudi, m.artty

Uživatelský avatar
Goldies
Příspěvky: 2701
Registrován: 04 čer 2004 06:18
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Leštění kol

Příspěvek od Goldies »

Tak snad me tady nikdo neumlati, ale pomoci fce hledat sem to nenasel... Takze jak a cim by se daly vylestit do lesko AL kola? aby byl vysledek podobny jako na http://www.lestenikol.cz
Japonci na konci
Nissan Pathfinder - jen tak na práci
Honda Civic 8g 1.8 V-tec - jen tak pro ženu
Toyota MR2 ZZW30 2ZZ - jen tak pro radost
Yamaha Majesty 250 - jen tak na lítačku

Uživatelský avatar
bohhy
Příspěvky: 357
Registrován: 23 kvě 2005 21:35
Bydliště: Beroun
Kontaktovat uživatele:

Re: Lesteni kol

Příspěvek od bohhy »

Sada na lesteni hliniku z Hornbachu(dva kotoucky a dve pasty) a smirgly 200,400,800,1200 a popripade nejakej barvozrout a TRPELIVOST
Wrangler YJ + BMW M3 E92 + BMW E34 525i + BMW E30 340V8 M3look

Uživatelský avatar
Goldies
Příspěvky: 2701
Registrován: 04 čer 2004 06:18
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Lesteni kol

Příspěvek od Goldies »

pocitam, ze na vrtacku to pujde pouzit,ze? A presnejsi postup prace by nebyl?
Japonci na konci
Nissan Pathfinder - jen tak na práci
Honda Civic 8g 1.8 V-tec - jen tak pro ženu
Toyota MR2 ZZW30 2ZZ - jen tak pro radost
Yamaha Majesty 250 - jen tak na lítačku

Uživatelský avatar
bohhy
Příspěvky: 357
Registrován: 23 kvě 2005 21:35
Bydliště: Beroun
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od bohhy »

Uz sem to tady popisoval.Nejdriv musis sundat ten lak a barvu a vsechno co prekazi v ceste k cistymu hliniku.Az to co chces lestit bude cistej hlinik tak ho sbrousis postupne 200 az 1200 smirglem pod vodou(ale poradne to se nesmi odflaknout jinak tam budou skrabance a je to hnusny). No a az to bude vybrouseny tak vezmes z ty sady sisalovej kotoucek(je to jako kotoucek z kartackem) naneses prislusnou pastu a PREDLESTIS.Potom vezmes flanelovej a naneses pastu a udelas finalni DOLESTENI a je to hotovo.Kdyz to budes delat poradne tak jedno kolo zhruba tak 6 hodin tvrdy prace a bolavych rukou. Ty kotoucky jsou do vrtacky a ja vzdycky jeste nanesu na ten kotoucek trosku oleje ve spreji ale to neni podminkou jenom mi pripadalo ze to lesti lip. 8)
Wrangler YJ + BMW M3 E92 + BMW E34 525i + BMW E30 340V8 M3look

Uživatelský avatar
Goldies
Příspěvky: 2701
Registrován: 04 čer 2004 06:18
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Lesteni kol

Příspěvek od Goldies »

OOOO! Super, diky za radu! Tak nastesti mam kola jenom 4 a do jara casu dost :) Jo a cim odstranit tu prvni vrstvu?
Japonci na konci
Nissan Pathfinder - jen tak na práci
Honda Civic 8g 1.8 V-tec - jen tak pro ženu
Toyota MR2 ZZW30 2ZZ - jen tak pro radost
Yamaha Majesty 250 - jen tak na lítačku

Uživatelský avatar
bohhy
Příspěvky: 357
Registrován: 23 kvě 2005 21:35
Bydliště: Beroun
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od bohhy »

viewtopic.php?t=21746&postdays=0&postor ... i&start=16
Tady koukni tam dole to je moje prace (ty BMW pavuciny) :)
A odstran ji barvozroutem.V drogerce se to jemnuje ODSTRANOVAC STARYCH NATERU
Wrangler YJ + BMW M3 E92 + BMW E34 525i + BMW E30 340V8 M3look

Uživatelský avatar
Goldies
Příspěvky: 2701
Registrován: 04 čer 2004 06:18
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Lesteni kol

Příspěvek od Goldies »

Jo, tak to je mazecek! Ja bych chtel vylestit RHcka...
Japonci na konci
Nissan Pathfinder - jen tak na práci
Honda Civic 8g 1.8 V-tec - jen tak pro ženu
Toyota MR2 ZZW30 2ZZ - jen tak pro radost
Yamaha Majesty 250 - jen tak na lítačku

Uživatelský avatar
bohhy
Příspěvky: 357
Registrován: 23 kvě 2005 21:35
Bydliště: Beroun
Kontaktovat uživatele:

Re: Lesteni kol

Příspěvek od bohhy »

RH7 ? Ty sem kamosovi zkousel lestit a slo to hodne spatne. tipoval bych to na nejakej divnej druh hliniku ale nerikam ze ty tvoje nepujdou 8)
Naposledy upravil(a) bohhy dne 25 led 2006 21:06, celkem upraveno 1 x.
Wrangler YJ + BMW M3 E92 + BMW E34 525i + BMW E30 340V8 M3look

Tom_
Moderátor
Příspěvky: 3732
Registrován: 05 srp 2005 14:31
Bydliště: Český Těšín
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Tom_ »

tady neco mas ale uz nevim odkud to mam stahnuty :



Až na hliník

Začneme docela hrubým brusným papírem. Doporučuji hrubost 80 až 120, podle toho, jak jsou kola zoxidovaná, popř. kolikrát už byla stříkána. Moje kola měla dobře 2milimetrovou vrstvu barvy, proto jsem začínal na hrubosti 80. Brousíme vše, co chceme mít vyleštěno. Zde připadá v úvahu celé kolo, pouze jeho část popř. límec. Začínal jsem límcem (1) a pokračoval jsem plochami (2). V mém případě jsem obrousil celé kolo.



Nekonečné přebrušování

Pokud se dostanete do té fáze, že máte všechna kola obroušená až na „hliník“, máte v podstatě půlku práce hotové. Už se bude stále jen přebrušoval jemnějším a jemnějším papírem. Před každým přebroušením doporučuji kolo nastříkat černou barvou ve spreji (3). Ptáte se: „Proč si to mám stříkat na černo, když to chci leštit?“. Černá zde plní funkci kontrolní barvy. Při broušení tak vybrousíte všechny hluboké rýhy, které byste jinak nevybrousili a po přeleštění by na kole zůstali rýhy. Při broušení vždy musíme všechnu černou barvu odstranit (4). Barva nám také nedovolí, abychom na některou část kola zapomněli (5). Po každém přebroušení si kolo znovu nastříkáme kontrolní barvou. Já jsem začínal na hrubosti 80, šel jsem přes 240, 400, 600.



Vnitřek kol do barvy

Po hrubosti 600 jsem si kola nastříkal opět černě, obrousil jsem je zevnitř. Pro větší efekt, jsem kola nastříkal zevnitř do barvy auta (6). Kola si v tuto fázi musela odpočinout, aby lak pořádně zaschnul a abych si při dalším broušení neponičil patky (7).

Když jsem usoudil, že lak se „vyzrálý“ (nechal jsem kola 3 dni na sluníčku - příroda na mě byla hodná), pokračoval jsem v téměř nekonečném broušení. Kromě černé, mi v první fázi posloužila jako kontrolní barva i má oranžová (8). Poctivě jsem postupoval kolo po kolu, jemnějším a jemnějším papírem. Hlavně na žádnou plochu nezapomenout (9). Vše jsem dále brousil papírem o hrubosti 1000, 1500 a nakonec 2000.



Leštíme - huráááá

Pokud budete dostatečně trpěliví, jedno ráno se probudíte a uvědomíte si, že jsou kola již obroušena i hrubostí 2000. Co ale dál? - už jen samá radost. Začnete totiž kola leštit (10). Je to práce krásná, ale zároveň neuvěřitelně špinavá. Osobně jsem použil leštící pastu od firmy Sonax, ale myslím, že stejnou „práci“ odvede i jakákoliv jiná pasta na leštění chromu, nerezu a dalších kovů. Úplně nakonec doporučuji kola vyleštit suchým čistým hadrem nebo ještě lépe, papírovými kapesníky.



Výsledek - fantazie

Pokud Vaše trpělivost a odhodlání nezná mezí, výsledný efekt bude takový (11). Na kola je možné pohlížet i z jiného úhlu. A to např. takovéhoto (12).



Pár cenných rad

Několik rad na závěr: nepokoušejte se kola lakovat - stojí to peníze a nakonec stejně lak oloupete, protože povrch je tak jemný, že se lak neudrží. Po nalakování ztratí kola lesk a Vaše práce není vůbec vidět.

Kola lze udržet bez oxidace tím, že vše leštěné natřete silikonovým olejem. Má to ale také jednu nevýhodu. Kola také ztrácí částečně les. Stačí jim ale před každým srazem věnovat půl hodiny a jen v rychlosti je přebrousit pastou (půl hodiny trvají moje celá kola). Po srazu doporučuji znovu olej.



Pozn. na konec: celkové náklady odhaduji tak do 1000,-Kč bez stříkání vnitřků kola a 2000,- s vnitřkem kol (pokud beru v úvahu pouze materiál). Na takto členitých kolech jsem strávil přes 250 hodin práce. Pokud by se jednalo o kola tvarově jednodušší, čas by se rapidně snižoval, protože by bylo možné použít např. vibrační brusku. Pokud jen o vyleštění límců, troufám si říct, že je to záležitost jednoho víkendu.
Audi Coupe Quattro

Uživatelský avatar
Goldies
Příspěvky: 2701
Registrován: 04 čer 2004 06:18
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Lesteni kol

Příspěvek od Goldies »

viewtopic.php?t=26150 tyhle bych rad :)
Japonci na konci
Nissan Pathfinder - jen tak na práci
Honda Civic 8g 1.8 V-tec - jen tak pro ženu
Toyota MR2 ZZW30 2ZZ - jen tak pro radost
Yamaha Majesty 250 - jen tak na lítačku

Uživatelský avatar
bohhy
Příspěvky: 357
Registrován: 23 kvě 2005 21:35
Bydliště: Beroun
Kontaktovat uživatele:

Re: Lesteni kol

Příspěvek od bohhy »

Jooo ty by mohli bejt dobry vylesteny ale chce to opravdu poradne zbrousit aby ta velka plocha nebyla hrbolata, ale kdyz se to povede tak budou good
Wrangler YJ + BMW M3 E92 + BMW E34 525i + BMW E30 340V8 M3look

Uživatelský avatar
Goldies
Příspěvky: 2701
Registrován: 04 čer 2004 06:18
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Lesteni kol

Příspěvek od Goldies »

No to sem si taky rikal, do jinak to stoji kolem 6k a to se me davat nechce :(
Japonci na konci
Nissan Pathfinder - jen tak na práci
Honda Civic 8g 1.8 V-tec - jen tak pro ženu
Toyota MR2 ZZW30 2ZZ - jen tak pro radost
Yamaha Majesty 250 - jen tak na lítačku

Uživatelský avatar
Ilegaltuner
Příspěvky: 3826
Registrován: 22 pro 2005 22:24
Bydliště: Český Těšín Věk:už 28
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Ilegaltuner »

to:bohhy - ty šroby na tvojich kolech si taky leštil,nebo jsi dával nový a co je to za matriál ty šrouby?já je mám na kolech nějaké orezlé nebo co a zvažuju,že koupím nové.
Commodore B 3.0 24V Nitro
Audi A8 D3 4,2i

Uživatelský avatar
bohhy
Příspěvky: 357
Registrován: 23 kvě 2005 21:35
Bydliště: Beroun
Kontaktovat uživatele:

Re: Lesteni kol

Příspěvek od bohhy »

To je dost ale lidska prace je dneska draha.No ale stejne bych to udelal sam.Clovek se priuci bude ho to stat do 1000 a ma z toho lepsi pocit nez kdyz si to necha udelat.
Wrangler YJ + BMW M3 E92 + BMW E34 525i + BMW E30 340V8 M3look

Uživatelský avatar
bohhy
Příspěvky: 357
Registrován: 23 kvě 2005 21:35
Bydliště: Beroun
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od bohhy »

Ilegaltuner píše:to:bohhy - ty šroby na tvojich kolech si taky leštil,nebo jsi dával nový a co je to za matriál ty šrouby?já je mám na kolech nějaké orezlé nebo co a zvažuju,že koupím nové.
Hmm s tema sroubama mam ted taky problem.jsou normalne kovove tak sem je taky vylestlil.A cekal sem kdy zacnou reznout a vydrzelo to rok.ted uz sou taky trosku orezly.Dal bych novy ale nemam kde protoze sou nestandartni maji pod hlavickou tisicihran na tom driku a zarazi se do rafku a z druhy strany dotahnou. No a nenasel sem nikoho kdo by mi ty hlavicky dokazal povrchove nejak upravit treba pozlatit nebo cokoliv jak si psal ty.
Wrangler YJ + BMW M3 E92 + BMW E34 525i + BMW E30 340V8 M3look

Uživatelský avatar
Ilegaltuner
Příspěvky: 3826
Registrován: 22 pro 2005 22:24
Bydliště: Český Těšín Věk:už 28
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Ilegaltuner »

jo z šrobbama je problém a jak si je leštil,to museli jít dost blbě,co?Tet mě napadlo vyleštil límce,šrouby,nalakovat středy a pak to celé přelakovat tím spešl bezbarvým lakem co drží na vyleštěných plochách,snad by to pak reznout nezačalo.Pak jsem ještě uvažoval o pochromováni v kopřivnici,ale někdo říka že ten chrom nepřežije dotažení šroubu a někdo že to zas přežije,tak nevím,nevím:roll:
Commodore B 3.0 24V Nitro
Audi A8 D3 4,2i

Bordel
Moderátor
Příspěvky: 3887
Registrován: 20 čer 2004 16:07
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Lesteni kol

Příspěvek od Bordel »

na www.few-rabbits.com je taky jeden navod...
http://www.odtahnito.cz <<< Půjčovna odtahového speciálu, stačí řidičák sk. B. Nejlevnější způsob převozu vozu svépomocí. Praha, ČR i zahraničí.

Uživatelský avatar
bohhy
Příspěvky: 357
Registrován: 23 kvě 2005 21:35
Bydliště: Beroun
Kontaktovat uživatele:

Re: Lesteni kol

Příspěvek od bohhy »

ja je mel origo pochromovany nebo neco takovyho takze to musi vydrzet.Ale byly dost volezly takze vratit je tam tak jak vypadali nepripadavalo v uvahu.Lestit sli uplne na hovno ale kdyz bych je chtel nachromovat tak se musi stejne vylestit.Tak jeste uvidim co stim udelam.Kdyby si na neco narazil tak dej please vedet beru kazdou moznost.A s tim nalakovanim sem uvazoval ale jelikoz my ty kola vydrzela celej rok stejne vylestena tak je nechci kazit lakem ten to trosku zmatovati.Jo a s tou barvou na ty srouby nemam zkusenost takze nevim ale taky sem o tom uvazoval.
Wrangler YJ + BMW M3 E92 + BMW E34 525i + BMW E30 340V8 M3look

Uživatelský avatar
Ilegaltuner
Příspěvky: 3826
Registrován: 22 pro 2005 22:24
Bydliště: Český Těšín Věk:už 28
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Ilegaltuner »

leštit zy šrouby pžed pochromovánim není třeba,kámoš tet vezl 4 nárazníky a ještě zrcádka a jiné blbosti pochromovat a bylo to místama total orezlý.Oni si to tam už připraví a chemicky z toho sundají te n starý chrom.Ńevím na kolik by vyšly šrouby já jich mám na kolech 170ks,ale za jeden nárazník z muscle car chtěj cca 5000kč i s přípravou
Commodore B 3.0 24V Nitro
Audi A8 D3 4,2i

Uživatelský avatar
bohhy
Příspěvky: 357
Registrován: 23 kvě 2005 21:35
Bydliště: Beroun
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od bohhy »

No jasne ja vim ze to neni treba.Delam do veteranu a s chromovanim mam trosku zkusenosti. Ale nejdyl na tom chromovani trva ta priprava, takze kdyz si to pripravis sam tak oni to pak jen odmasti a ponori do lazne a netrva to tak dlouho.A ja jich tam mam 136 takze taky porcicka.tak kdyz se pujdes ptat tak rekni kolik si za to vezmou zajimalo by me to taky. 8)
Wrangler YJ + BMW M3 E92 + BMW E34 525i + BMW E30 340V8 M3look

Uživatelský avatar
Ilegaltuner
Příspěvky: 3826
Registrován: 22 pro 2005 22:24
Bydliště: Český Těšín Věk:už 28
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Ilegaltuner »

jak se pojede pro nárazníky tak se poptám 8)
Commodore B 3.0 24V Nitro
Audi A8 D3 4,2i

Uživatelský avatar
Fazeey
Příspěvky: 4726
Registrován: 09 bře 2004 17:06
Bydliště: nýr da Melnik sidé
Kontaktovat uživatele:

Re: Lesteni kol

Příspěvek od Fazeey »

tojebordel píše:na www.few-rabbits.com je taky jeden navod...
kdo to psal :lol: ? kolik to přidá koní? a sedí pak líp to auto?? nebo se tim odlehčuje??? :lol: :lol:
V8 fbiturbu fautomatu hrabeto žeretojakkokot if ekomodu

Uživatelský avatar
K2
Příspěvky: 5
Registrován: 19 zář 2005 13:29
Bydliště: u Hradce Králové

Re: Lesteni kol

Příspěvek od K2 »

Nešly by z toho odstranit jenom ty fleky?Ty disky už jsou dost jetý...
Přílohy
album_pic.jpeg
album_pic.jpeg (40.97 KiB) Zobrazeno 1737 x
album_pic3.jpeg
album_pic3.jpeg (36.99 KiB) Zobrazeno 1725 x
album_pic2.jpeg
album_pic2.jpeg (45.47 KiB) Zobrazeno 1724 x

Uživatelský avatar
Alan 07
Příspěvky: 23
Registrován: 21 bře 2005 19:19
Bydliště: Vysočina,Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Lesteni kol

Příspěvek od Alan 07 »

bohhy píše:Sada na lesteni hliniku z Hornbachu(dva kotoucky a dve pasty) a smirgly 200,400,800,1200 a popripade nejakej barvozrout a TRPELIVOST
jj taky sem to takle dělal s Jurrym, ale nám chyběla ta poslední přísada - TRPĚLIVOST. Zkoušeli sme jen jedno kolo na zkoušku(trochu navalenej liťák) a je to dost záběr. Celý odpoledne ve dvou a výsledek nic moc :( , tak přeju hodně zdaru :D

Uživatelský avatar
bohhy
Příspěvky: 357
Registrován: 23 kvě 2005 21:35
Bydliště: Beroun
Kontaktovat uživatele:

Re: Lesteni kol

Příspěvek od bohhy »

To K2: Hmm bohuzel pokud dobre koukam tak ty fleky to je odloupanej bezbarvej lak a je tam zoxidovanej ten hlinik.Kvuli tomu sem lestil ja ty svoje.Leda z toho sundat barvozroutem ten lak trosku prebrousit to misto kde je to zoxidovany a pak to znova nalakovat.
Wrangler YJ + BMW M3 E92 + BMW E34 525i + BMW E30 340V8 M3look

Uživatelský avatar
radek28
Příspěvky: 143
Registrován: 24 bře 2004 06:16
Bydliště: Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: Lesteni kol

Příspěvek od radek28 »

to bohry:chlape máš vyzkoušený nějaký barvožrout???čeká mi to ted taky tak se ptám...jo a co by vyšel nachromovat jeden ten šroub?mužu sehnat novej zlato nebo chrom za 1euro takže kdyby byla cena podobná tak to neřeším
Ps: ten lak už je nenávratnej,je to z fabriky a pochybuji ,že se někdo trefí do složení a vypadalo by to napikaču
vectra2000 2.0 16v 160ps -PRODÁNO
nově:VECTRA CARAVAN SPORT 2.0DTH FACELIFT(ČERNÁ SPLAŠENÁ ROPA :-) opel warriors pilsen
[/img]

Bordel
Moderátor
Příspěvky: 3887
Registrován: 20 čer 2004 16:07
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Lesteni kol

Příspěvek od Bordel »

Fazeey píše:
tojebordel píše:na www.few-rabbits.com je taky jeden navod...
kdo to psal :lol: ? kolik to přidá koní? a sedí pak líp to auto?? nebo se tim odlehčuje??? :lol: :lol:
psal to nejakejj no_name clovek :shock:
http://www.odtahnito.cz <<< Půjčovna odtahového speciálu, stačí řidičák sk. B. Nejlevnější způsob převozu vozu svépomocí. Praha, ČR i zahraničí.

Uživatelský avatar
WRCteam
Příspěvky: 664
Registrován: 21 črc 2005 16:10
Bydliště: turnau
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od WRCteam »

lesteni lol:))) jediny co s tema kolama muzes udelat aby to vypadalo hezky tak lestit .----
wrceho mazlicek a dvojcatko a http://www.tuningxcars.com/

Uživatelský avatar
bohhy
Příspěvky: 357
Registrován: 23 kvě 2005 21:35
Bydliště: Beroun
Kontaktovat uživatele:

Re: Lesteni kol

Příspěvek od bohhy »

radek28 píše:to bohry:chlape máš vyzkoušený nějaký barvožrout???
Jediny co mam vyskouseny tak kazdej kterej sem koupil v pixle v drogerce tak fungoval luxusne :) ,ale pouzivam normalni steteckovani zadny spreje nebo tak nejak.
Wrangler YJ + BMW M3 E92 + BMW E34 525i + BMW E30 340V8 M3look

Uživatelský avatar
Ilegaltuner
Příspěvky: 3826
Registrován: 22 pro 2005 22:24
Bydliště: Český Těšín Věk:už 28
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Ilegaltuner »

presně tak,je to taková orange sračka 8) Bacha na oči vystřeluje z toho víčko když je teplo a je to žiravina jak sviňa prsklo mi to do ksychtu,a málem jsem to nestih k vodě :lol:
Commodore B 3.0 24V Nitro
Audi A8 D3 4,2i

Odpovědět

Zpět na „Disky + Pneumatiky“