Skoda Octavia (pro vsechny cleny fora)

Tuningová scéna ve Varech a okolí
Uživatelský avatar
Mikael
Příspěvky: 5384
Registrován: 13 dub 2005 23:24
Bydliště: Chodov
Kontaktovat uživatele:

Skoda Octavia (pro vsechny cleny fora)

Příspěvek od Mikael »

Absolvoval jsem cestu Chodov-Zlin-Chodov s autem Skoda Octavia Combi 1,9 TDi 66 kW....nejakejch 900 km najetejch,prumerna rychlost 120 km/h(takze ne zrovna pomalu) a prumerna spotreba 6,5 litru.... :(

Secteno podtrzeno.... Nebudu hodnotit auto jako celek,protoze me nicim nenadchlo a hodnotil bych ho dle sebe,takze zaujate.Takze jen par pripominek... :wink:
Hlasite zavirani dveri,natoz zadniho vika.
Interier nepohodlny a me osobne se nelibi.
Podvozek prijemny,pri prejizdeni nerovnosti a kocicich hlav v pohode,zadne rany nebo drnceni v interieru.
Motor naprosto prekvapil.Prijemne zatahuje,docela ochotne se vytaci a je omerne pruznej.Predjizdet se dalo v pohode.Na nejaky mysky to chtelo silnejsi motor s lepsi akceleraci.Na zavodeni to rozhodne neni,ale do normalniho provozu (mesto/okresky i dalnice) je to naprosto dostacujici.
Spotreba je opravdu pohodova.Pri 160 nebyl hluk v aute nijak velky.Nebyl problem jet tachometrovych 200 km/h....(pri 160 tacho promerovalo o 10 km/h dle navigace)...
Zaver :
Octavia 1,9 TDi 66 kW opravdu jede pekne a picu zere.... :P
Pro normalni jezdeni je to fain auto,na delsi trasy bych ho kvuli nepohodlnym sedackam prilis nedoporucil. :?:
Naposledy upravil(a) Mikael dne 05 dub 2007 16:05, celkem upraveno 3 x.
Clarion DXZ 958 RMC
Morel MT-22
Morel Hybrid Ovation
Focal Utopia
Denon DCA-3180
Mosconi AS 300.2
STEG K2.02

Uživatelský avatar
ARV6
Moderátor
Příspěvky: 6707
Registrován: 01 dub 2005 22:29
Bydliště: Chodov u KV
Kontaktovat uživatele:

Re: Skoda Octavia

Příspěvek od ARV6 »

no to jde, ale tos musel jet furt naplno ne, ten rychl. prumer je dost vysokej...

Ale nemuzu to neporovnat s otcovo AR, 110kW a zere stejne, o dalsich parametrech nemluve...

Ale to samo plati o ostatnich znackach delajicich moderni diesely (Skoda to neni) :D
BMW M3 3.2 Convertible
BMW M3d2 Touring
Alfa Romeo 164 Super 3.0 24V - Zombie

Uživatelský avatar
Mikael
Příspěvky: 5384
Registrován: 13 dub 2005 23:24
Bydliště: Chodov
Kontaktovat uživatele:

Re: Skoda Octavia

Příspěvek od Mikael »

K rychlosti bych dodal,ze cesta zpet se vesla pod 4 hodiny,coz vypovida i o rychlostnim prumeru.Po ceste tam sme chytli i nejakou tu zacpu.
Clarion DXZ 958 RMC
Morel MT-22
Morel Hybrid Ovation
Focal Utopia
Denon DCA-3180
Mosconi AS 300.2
STEG K2.02

Uživatelský avatar
Sádra
Příspěvky: 527
Registrován: 20 lis 2005 11:03
Bydliště: Karlovy Vary
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Sádra »

Jezdim touhle octavkou uz celkem dlouho...jen bych si rejpla ze je to 1.9 TDi...66kw je v tom naprosto dostacujich na to abych si to auto uzila i po prakticke strance...spotreba je naprosto bajecna...nedavno jsem absolvovala cestu K.Vary - mnichov - K.Vary a parada.....urcite jsou daleko lepsi auta...ale na to aby me to nekam dovezlo,trochu to vypadalo a nerozpadlo se to mi to bohate staci...ne,fakt jsem spokojena...mela jsem mezitim Fabku 1.9Tdi 74kw a auto mi nevyhovovalo po jedine strance,jasny mohlo to byt kusem,ale spotreba silena,pohodly nulovy,prakticnost taky o nicem atd....

Uživatelský avatar
Mikael
Příspěvky: 5384
Registrován: 13 dub 2005 23:24
Bydliště: Chodov
Kontaktovat uživatele:

Re: Skoda Octavia

Příspěvek od Mikael »

Jejda...tiskarsky sotek asi...
Clarion DXZ 958 RMC
Morel MT-22
Morel Hybrid Ovation
Focal Utopia
Denon DCA-3180
Mosconi AS 300.2
STEG K2.02

Uživatelský avatar
Sádra
Příspěvky: 527
Registrován: 20 lis 2005 11:03
Bydliště: Karlovy Vary
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Sádra »

V poho,koukam ze to tam dole mas uz spravne...ale jsem rada ze i takovy skromny auto tu nekdo probere...pro nas smrtelniky je tezky az nemozny hodnotit takovy ty luxusni auta....

Uživatelský avatar
Generics
Příspěvky: 1306
Registrován: 10 pro 2006 13:00
Bydliště: Kladno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Generics »

Ja absolvoval 15km v Octe, kterou si kamarad koupil, Ale pozor, koupil 1.6 55kW, skleneny svetla, vzadu stary, palubka protahla (takze stara), kombinace sedo-cerna. vybava: vubec, ale vubec nic, ani central, jen cudlik na varovky, 14ky kola, doplnky v cerny barve. Co nezjistil, ze byla bourana docela dost na zadek a ma strikany oba predni blatniky. Serviska neni, na tachaci 120, podle vseho pres 200tkm. A cena? 130 tisic, v leasingu zaplati jeste o sto vic. Svezeni sileny, trabant je proti tomu delo. Bomba koupe bomba auta:)
japonec a korejec....

Uživatelský avatar
V12
Moderátor
Příspěvky: 5677
Registrován: 08 říj 2004 14:34
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od V12 »

Generics píše:Ja absolvoval 15km v Octe, kterou si kamarad koupil, Ale pozor, koupil 1.6 55kW, skleneny svetla, vzadu stary, palubka protahla (takze stara), kombinace sedo-cerna. vybava: vubec, ale vubec nic, ani central, jen cudlik na varovky, 14ky kola, doplnky v cerny barve. Co nezjistil, ze byla bourana docela dost na zadek a ma strikany oba predni blatniky. Serviska neni, na tachaci 120, podle vseho pres 200tkm. A cena? 130 tisic, v leasingu zaplati jeste o sto vic. Svezeni sileny, trabant je proti tomu delo. Bomba koupe bomba auta:)
kdo umi, ten umi... 8)
R6 twin turbo + V10 + V12

Uživatelský avatar
wrenklin
Příspěvky: 907
Registrován: 27 pro 2005 14:47
Bydliště: jamahov a bavorákov

Příspěvek od wrenklin »

ja sem ridil tu novou koktavku v kombu d i cerveny v automatu na marianky docela to slo ale ZLATEJ BRAMBORAK
dis vezmu ze za tu koktavku dala pres 750 tak si ani neumim predstavit co by zato bylo bramboraku :oops:

Uživatelský avatar
Generics
Příspěvky: 1306
Registrován: 10 pro 2006 13:00
Bydliště: Kladno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Generics »

je, chlapi, ja se vam platu do KV, myslel jsem, ze to je pokec. Tak sorry:)
japonec a korejec....

Uživatelský avatar
Mikael
Příspěvky: 5384
Registrován: 13 dub 2005 23:24
Bydliště: Chodov
Kontaktovat uživatele:

Re: Skoda Octavia

Příspěvek od Mikael »

V pohode...sem muze prispivat kazdej....
Clarion DXZ 958 RMC
Morel MT-22
Morel Hybrid Ovation
Focal Utopia
Denon DCA-3180
Mosconi AS 300.2
STEG K2.02

teabe
Příspěvky: 243
Registrován: 25 lis 2006 22:00
Bydliště: Karlovy Vary

Re: Skoda Octavia (pro vsechny cleny fora)

Příspěvek od teabe »

Mikael píše:Absolvoval jsem cestu Chodov-Zlin-Chodov s autem Skoda Octavia Combi 1,9 TDi 66 kW....nejakejch 900 km najetejch,prumerna rychlost 120 km/h(takze ne zrovna pomalu) a prumerna spotreba 6,5 litru.... :(

Secteno podtrzeno.... Nebudu hodnotit auto jako celek,protoze me nicim nenadchlo a hodnotil bych ho dle sebe,takze zaujate.Takze jen par pripominek... :wink:
Hlasite zavirani dveri,natoz zadniho vika.
Interier nepohodlny a me osobne se nelibi.
Podvozek prijemny,pri prejizdeni nerovnosti a kocicich hlav v pohode,zadne rany nebo drnceni v interieru.
Motor naprosto prekvapil.Prijemne zatahuje,docela ochotne se vytaci a je omerne pruznej.Predjizdet se dalo v pohode.Na nejaky mysky to chtelo silnejsi motor s lepsi akceleraci.Na zavodeni to rozhodne neni,ale do normalniho provozu (mesto/okresky i dalnice) je to naprosto dostacujici.
Spotreba je opravdu pohodova.Pri 160 nebyl hluk v aute nijak velky.Nebyl problem jet tachometrovych 200 km/h....(pri 160 tacho promerovalo o 10 km/h dle navigace)...
Zaver :
Octavia 1,9 TDi 66 kW opravdu jede pekne a picu zere.... :P
Pro normalni jezdeni je to fain auto,na delsi trasy bych ho kvuli nepohodlnym sedackam prilis nedoporucil. :?:
Mám ten samej typ a když jedu těch 90 a šolíchám to tak jedu tak 3,9 - 4,3 MAximálně..Když jí přišplápnu na těch 150-220 tak těch 7L si to vezme..A spokojenost? 100% Akorát mě mrzí že oktávky jsou docela tvrdý :cry: Na passata to nemá mno
Chipforum.cz OII RS TDI | 210PS

Uživatelský avatar
ARV6
Moderátor
Příspěvky: 6707
Registrován: 01 dub 2005 22:29
Bydliště: Chodov u KV
Kontaktovat uživatele:

Re: Skoda Octavia (pro vsechny cleny fora)

Příspěvek od ARV6 »

Ja bych to klidne bral jako sluzebak 8) jinak asi nee
BMW M3 3.2 Convertible
BMW M3d2 Touring
Alfa Romeo 164 Super 3.0 24V - Zombie

Uživatelský avatar
Mikael
Příspěvky: 5384
Registrován: 13 dub 2005 23:24
Bydliště: Chodov
Kontaktovat uživatele:

Re: Skoda Octavia (pro vsechny cleny fora)

Příspěvek od Mikael »

Prave jako sluzebak to neni moc dobry.Teda pokud by to bylo nekde tady nebo do tech 150 km tak v pohode.Ale cesta na druhej konec republiky byla drsna.Jeste ted me boli zada.
Clarion DXZ 958 RMC
Morel MT-22
Morel Hybrid Ovation
Focal Utopia
Denon DCA-3180
Mosconi AS 300.2
STEG K2.02

Uživatelský avatar
ARV6
Moderátor
Příspěvky: 6707
Registrován: 01 dub 2005 22:29
Bydliště: Chodov u KV
Kontaktovat uživatele:

Re: Skoda Octavia (pro vsechny cleny fora)

Příspěvek od ARV6 »

nojono zlaty nase stary pekace
BMW M3 3.2 Convertible
BMW M3d2 Touring
Alfa Romeo 164 Super 3.0 24V - Zombie

Uživatelský avatar
Mikael
Příspěvky: 5384
Registrován: 13 dub 2005 23:24
Bydliště: Chodov
Kontaktovat uživatele:

Re: Skoda Octavia (pro vsechny cleny fora)

Příspěvek od Mikael »

ARV6 píše:nojono zlaty nase stary pekace
Ono zase nase auta jsou v uplne jiny tride.Coz by nekdo mohl namitnout...
Clarion DXZ 958 RMC
Morel MT-22
Morel Hybrid Ovation
Focal Utopia
Denon DCA-3180
Mosconi AS 300.2
STEG K2.02

Uživatelský avatar
Gajda
Příspěvky: 1061
Registrován: 05 dub 2005 15:54
Bydliště: Špaňelská riviéra
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Gajda »

i když chlapcí já si myslim že jseš po delší cestě zlámanej v každém autě :twisted: nohy ti ztuhnou tak jako tak a prdel bolí taky vždy :wink:

Uživatelský avatar
V12
Moderátor
Příspěvky: 5677
Registrován: 08 říj 2004 14:34
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od V12 »

Gajda píše:i když chlapcí já si myslim že jseš po delší cestě zlámanej v každém autě :twisted: nohy ti ztuhnou tak jako tak a prdel bolí taky vždy :wink:
mno hodne zalezi na aute....a na dalky je treba tempomat k nezaplaceni....hlavne kvuli tem noham.....me stacilo kdyz jsem s ladou jeli za ty jeseniky...to uz jsem myslel, ze mi ta noha upadne ono skoro 10h plnej plyn zadna slava :lol:
R6 twin turbo + V10 + V12

Uživatelský avatar
Mikael
Příspěvky: 5384
Registrován: 13 dub 2005 23:24
Bydliště: Chodov
Kontaktovat uživatele:

Re: Skoda Octavia (pro vsechny cleny fora)

Příspěvek od Mikael »

Docela paradoxne me zada nebolely ze sedacky v Kadettu,se kterym jsem jel do Havlickova Brodu...
Ze Saaba me taky nikdy nebolely,ale s tim jsem byl nejdal v Ingolstadtu,nebo v Benesove...
Clarion DXZ 958 RMC
Morel MT-22
Morel Hybrid Ovation
Focal Utopia
Denon DCA-3180
Mosconi AS 300.2
STEG K2.02

Uživatelský avatar
Gajda
Příspěvky: 1061
Registrován: 05 dub 2005 15:54
Bydliště: Špaňelská riviéra
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Gajda »

tak mě třeba záda z aut nebolí ale jak říkám nohy vždy ztuhnou a to i když jedu v autě stempomatem a prdel mě bolí i ze sedačky z obíváku která stála 100t :D je pravda že jsem jel zatim v nejdraším autě cca 1 300 000,- dálku a taky jsem byl zlámanej. A to auto bylo rok výroby 2006 tak nevim jestli mám takovej názor jen sám :wink:

teabe
Příspěvky: 243
Registrován: 25 lis 2006 22:00
Bydliště: Karlovy Vary

Příspěvek od teabe »

Gajda píše:tak mě třeba záda z aut nebolí ale jak říkám nohy vždy ztuhnou a to i když jedu v autě stempomatem a prdel mě bolí i ze sedačky z obíváku která stála 100t :D je pravda že jsem jel zatim v nejdraším autě cca 1 300 000,- dálku a taky jsem byl zlámanej. A to auto bylo rok výroby 2006 tak nevim jestli mám takovej názor jen sám :wink:
Nemáš takovej názor sám :lol: Já občas jezdím pro Šosmana.Má cestovku ve Varech pro rusáky a má to nový Vito..Vary -Vídeň -Vary..A chodíš jak kačer..A to má docela pohodlný sedačky..A i když jedeš s tempomatem,tak pořád ty nohy nemají tu správnou polohu aby ti neztuhly :D :)
Chipforum.cz OII RS TDI | 210PS

Uživatelský avatar
zvooky
Příspěvky: 7483
Registrován: 22 bře 2005 23:10
Kontaktovat uživatele:

Re: Skoda Octavia (pro vsechny cleny fora)

Příspěvek od zvooky »

kupte si Sintru a nebudete muset tohle resit, naježdeno mraky kilometru a nic me z toho neboli...
BBS Motorsport

Uživatelský avatar
Gajda
Příspěvky: 1061
Registrován: 05 dub 2005 15:54
Bydliště: Špaňelská riviéra
Kontaktovat uživatele:

Re: Skoda Octavia (pro vsechny cleny fora)

Příspěvek od Gajda »

zvooky píše:kupte si Sintru a nebudete muset tohle resit, naježdeno mraky kilometru a nic me z toho neboli...
jééééé to bych chtěl vidět :lol: budte soudný přeci vemte to logicky :D

Uživatelský avatar
zvooky
Příspěvky: 7483
Registrován: 22 bře 2005 23:10
Kontaktovat uživatele:

Re: Skoda Octavia (pro vsechny cleny fora)

Příspěvek od zvooky »

Gajda píše:
zvooky píše:kupte si Sintru a nebudete muset tohle resit, naježdeno mraky kilometru a nic me z toho neboli...
jééééé to bych chtěl vidět :lol: budte soudný přeci vemte to logicky :D
:nono: hele v sobotu se mnou pojed pod Stuttgart a uvidime...520 km jedna cesta... :lol:
BBS Motorsport

Uživatelský avatar
Gajda
Příspěvky: 1061
Registrován: 05 dub 2005 15:54
Bydliště: Špaňelská riviéra
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Gajda »

:lol: to jo a aby mě museli pak odvážet sanitou neeeeee :lol:

Uživatelský avatar
zvooky
Příspěvky: 7483
Registrován: 22 bře 2005 23:10
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od zvooky »

Gajda píše::lol: to jo a aby mě museli pak odvážet sanitou neeeeee :lol:
ale hovno, nebud srab, v pet rano vyjedeme a odpoledne jsme doma :lol:
BBS Motorsport

Uživatelský avatar
Gajda
Příspěvky: 1061
Registrován: 05 dub 2005 15:54
Bydliště: Špaňelská riviéra
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Gajda »

:savle: v pět ráno jo to ani nestávám v týdnu na tož v sobotu :lol:

Uživatelský avatar
V12
Moderátor
Příspěvky: 5677
Registrován: 08 říj 2004 14:34
Kontaktovat uživatele:

Re: Skoda Octavia (pro vsechny cleny fora)

Příspěvek od V12 »

hele ja nevim...ale ja treba ze sedmy rozlamanej nebejval....a sintrou jsem se zvookym taky jel a taky v pohode, tak bud jste mooc nobl herecky bo neumite normalne sedet..... :lol:
R6 twin turbo + V10 + V12

Uživatelský avatar
ARV6
Moderátor
Příspěvky: 6707
Registrován: 01 dub 2005 22:29
Bydliště: Chodov u KV
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od ARV6 »

Mikael píše:
ARV6 píše:nojono zlaty nase stary pekace
Ono zase nase auta jsou v uplne jiny tride.Coz by nekdo mohl namitnout...
To jo ale zase technika za 13let pokrocila (teda mela by...) :?:
V12 píše:hele ja nevim...ale ja treba ze sedmy rozlamanej nebejval....a sintrou jsem se zvookym taky jel a taky v pohode, tak bud jste mooc nobl herecky bo neumite normalne sedet..... :lol:
V Alfe zatim ve vsech 3 sedackach :D pohoda, jenom vzdycky prava noha mi ztuhne (neni tempovat, jen US verze... ) tak s ni musim obcas zahejbat a ok... Jo a obcas si nastavim bederni operku, to je fajn vec

To mate z toho ze sedite jak tuneri, hlava mezi sedacky a operadlo sklopeny co to de :lol: :)
BMW M3 3.2 Convertible
BMW M3d2 Touring
Alfa Romeo 164 Super 3.0 24V - Zombie

Uživatelský avatar
Gajda
Příspěvky: 1061
Registrován: 05 dub 2005 15:54
Bydliště: Špaňelská riviéra
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Gajda »

no to je fakt že spousta sedí jako tuneři :D ale já ne a fakt i z Volva XC 90 rok 2006 a v Brně jsem byl deth :( asi jsem už děda nooooo a vše mě bolí :lol:

Odpovědět

Zpět na „Karlovy Vary“