přestavba na turbo

Vše o úpravách motorů a vyfuků.

Moderátoři: Fáboš, Bohuš, Kane13, Ritchma, Libor12, Tom_

Uživatelský avatar
Fugo
Příspěvky: 601
Registrován: 18 pro 2005 18:43
Bydliště: LBC
Kontaktovat uživatele:

Re: přestavba na turbo

Příspěvek od Fugo »

kozorozecek píše:tak pokud jsem to dobre pochopil proti dvojici vstřiku nemaš nic ale určo jit do elektroniky a jednoho turba?jake turbo bys doporučil?ja puvodne přemejšlel o gt 35r ale nikde jsem nesehnal jeho cenu ale všude ho chvalej a kde se da takove turbo obedna ale prosim česke stranky co se tyče jazyku jsem neznalej.ja chtel použit dve mala turba kvuli rychlejšimu roztočeni .doted jsem jel jen v karbecech tak mam trošku strach ze vstrikovani ale vim že vstiřik ma daleko lepši nastupy ma snaha je dostat se s dvoulitrem ke 400kobilek jakym koliv zpusobem a pokud možno lacino.jinak se zeptam co stoji nitrousove vstřiky ?ja mam jednovstřikovej ale udelal jsem si sadu tak že jsem ten jeden okopčil jen doufam že to zmakne je to ze stejneho matroše tak by mel.
Nic ve zlým, ale nebuď línej a nejprve si to tu celé pročti a neboj se použít funkci Hledat a klíčová slova jako AEM,EGT,A/F,IAT atd. Dále stránky www.mkvi.cz a www.200sx.cz a tam mají také kouzelné tlačítko hledat. Nastuduj základy ať potom víš když ti někod napíše o čem je řeč. 8)
BMW 750iAL BiTurbo PRODÁNO, nyní KAWASAKI ZX10R
>>>Pneuservis, Klimatizace<<<
>>>Antény a satelity<<< http://www.volny.cz/antenysatelity

Uživatelský avatar
MarAt
Příspěvky: 682
Registrován: 10 říj 2004 11:10
Bydliště: Česká republika
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od MarAt »

Gt35R za 30tis bez dph se zárukou,1000ccm vstřiky za 10tis(dovoz)
crx 4x4 boosted- 10.23s
8x národní rekord ve sprintu na 1/4míle
exige gt3,gsx,mr2,200sx aj.
www.marat.cz

blázen
Příspěvky: 4642
Registrován: 21 lis 2005 17:21
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od blázen »

MarAt píše:Gt35R za 30tis bez dph se zárukou,1000ccm vstřiky za 10tis(dovoz)
to je super cena,.. když to porovnám s GT28
ted smrdím po naftě :-)

podporuji: http://www.neo2011.cz/

Uživatelský avatar
kozorozecek
Příspěvky: 618
Registrován: 02 říj 2007 21:02
Bydliště: Louny
Kontaktovat uživatele:

Re: přestavba na turbo

Příspěvek od kozorozecek »

fugo opravdu nevim co vetšina tech zkratek znamena ale ty co jsem tu zatim mel jsem vedel nebo si je dohledal ale pokud by se ti chtelo mužeš mi je vipsat určo by to zajimalo vicero lidi
mercedes C w202 141kw
holky a auta to je moje

Uživatelský avatar
kozorozecek
Příspěvky: 618
Registrován: 02 říj 2007 21:02
Bydliště: Louny
Kontaktovat uživatele:

Re: přestavba na turbo

Příspěvek od kozorozecek »

marat tak to jsem čekal mnohem vic za to turbo ale to nebude asi nove nebo snad jo ja počital že ty turbiny se pohybujou daleko nad třicet
mercedes C w202 141kw
holky a auta to je moje

Uživatelský avatar
kozorozecek
Příspěvky: 618
Registrován: 02 říj 2007 21:02
Bydliště: Louny
Kontaktovat uživatele:

Re: přestavba na turbo

Příspěvek od kozorozecek »

fugo jo a ted mi došlo naco jsi odpovidal nejsou to zkratky ale značky firem jo jo trošku jsem si sednul na vedeni sorry
mercedes C w202 141kw
holky a auta to je moje

Uživatelský avatar
Fugo
Příspěvky: 601
Registrován: 18 pro 2005 18:43
Bydliště: LBC
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Fugo »

:D jediná firma je AEM ostatní jsou opravdu zkratky, opravdu hledej a čti, nejde o to napsat co je to za zkratky, chce to fakt vědět alespoň základy, a v těchto příspěvcích to je popsaný, samozřejmě jsou tam i nesmysly ale je tu pár lidí dle kterých se můžeš orientovat že to co napíšou je ok (Taboo,leon4x4,Higgi,Marat....), já nepostupoval jinak, a tyto lidi jsem začal "obtěžovat" až potom co jsem již něco věděl. Ono stále něco vysvětlovat dokola docela otráví.
BMW 750iAL BiTurbo PRODÁNO, nyní KAWASAKI ZX10R
>>>Pneuservis, Klimatizace<<<
>>>Antény a satelity<<< http://www.volny.cz/antenysatelity

Uživatelský avatar
Taboo
Příspěvky: 2759
Registrován: 26 lis 2004 18:27
Bydliště: Des Moines, IA, USA

Re: přestavba na turbo

Příspěvek od Taboo »

Smazano
Naposledy upravil(a) Taboo dne 26 srp 2014 06:34, celkem upraveno 1 x.
IQ stylingem nenahradis.

Uživatelský avatar
Taboo
Příspěvky: 2759
Registrován: 26 lis 2004 18:27
Bydliště: Des Moines, IA, USA

Příspěvek od Taboo »

Smazano
Naposledy upravil(a) Taboo dne 26 srp 2014 06:34, celkem upraveno 1 x.
IQ stylingem nenahradis.

Uživatelský avatar
kozorozecek
Příspěvky: 618
Registrován: 02 říj 2007 21:02
Bydliště: Louny
Kontaktovat uživatele:

Re: přestavba na turbo

Příspěvek od kozorozecek »

hmm prave proto jsem chtel jit do mechaniky protože te elektroniky se dost bojim ale zkusim to tady ješte prořadne proštudovat a třeba se pohnu protože uprava motoru co se tyče manualni prace obrobeni současti svařeni nerezovich svodu a tak podobne neni takovy problem jako se dorozumet s pc ale pokud je lepši elektronika (necham si poradit) tak se dotoho zkusim nejak zakousnout
mercedes C w202 141kw
holky a auta to je moje

Uživatelský avatar
kozorozecek
Příspěvky: 618
Registrován: 02 říj 2007 21:02
Bydliště: Louny
Kontaktovat uživatele:

Re: přestavba na turbo

Příspěvek od kozorozecek »

jinak desitky zničenych motoru tak jsem na dobre ceste:-)
mercedes C w202 141kw
holky a auta to je moje

Uživatelský avatar
kozorozecek
Příspěvky: 618
Registrován: 02 říj 2007 21:02
Bydliště: Louny
Kontaktovat uživatele:

Re: přestavba na turbo

Příspěvek od kozorozecek »

jen mi prosim ješte poradte co mam hledat a co vlastne potřebuju kde to hledat ale jen češtinu je toho nejak namne moc nestighamvztřebavat
mercedes C w202 141kw
holky a auta to je moje

Uživatelský avatar
Idaho
Moderátor
Příspěvky: 4345
Registrován: 24 kvě 2004 13:55
Bydliště: EU
Kontaktovat uživatele:

Re: přestavba na turbo

Příspěvek od Idaho »

literatury je spousta, bohužel v cestine jen uplné základy - i když hodnotné :( pokud chces neco poznat do hloubky a porozumnet, angličtine se nevyhnes :(
Je mezi námi stále více lidí, kteří poskytují konzultace a vědí jak se co má udělat, ale stále méně tech kteří do udělat dokáží.
web : www.dicompracing.cz / www.jdmengines.cz

Uživatelský avatar
kozorozecek
Příspěvky: 618
Registrován: 02 říj 2007 21:02
Bydliště: Louny
Kontaktovat uživatele:

Re: přestavba na turbo

Příspěvek od kozorozecek »

tak to abych se nejprve naučil angličtine a pak se cpal do aut to neni moc povzbuzujici a nejaka ta literatura aspon tech zakladu??
mercedes C w202 141kw
holky a auta to je moje

Tom_
Moderátor
Příspěvky: 3732
Registrován: 05 srp 2005 14:31
Bydliště: Český Těšín
Kontaktovat uživatele:

Re: přestavba na turbo

Příspěvek od Tom_ »

kozorozecek píše:tak to abych se nejprve naučil angličtine a pak se cpal do aut to neni moc povzbuzujici a nejaka ta literatura aspon tech zakladu??
no zalezi, protoze jedna knizka na zaklady je docela malo, mam tedka objednany knihy a je to 6 dilu, jedna se o knihu venovanou podvozku,motoru,elektriky atd.... vyslo me to na cca 1330 kč plus nepocitam knihy v elektronicke podobe v anglictine jako je Maximum Boost , Haynes,atd...

Uživatelský avatar
kozorozecek
Příspěvky: 618
Registrován: 02 říj 2007 21:02
Bydliště: Louny
Kontaktovat uživatele:

Re: přestavba na turbo

Příspěvek od kozorozecek »

hmm tak to budu mit hodne težky
mercedes C w202 141kw
holky a auta to je moje

Tom_
Moderátor
Příspěvky: 3732
Registrován: 05 srp 2005 14:31
Bydliště: Český Těšín
Kontaktovat uživatele:

Re: přestavba na turbo

Příspěvek od Tom_ »

kozorozecek píše:hmm tak to budu mit hodne težky
chce to hlavne chtit a mit ty informace a pak ty informace vyuzivat v prakticke casti, samo ti to do hlavy nikdo nenatluce :D :wink: 8)

Uživatelský avatar
Idaho
Moderátor
Příspěvky: 4345
Registrován: 24 kvě 2004 13:55
Bydliště: EU
Kontaktovat uživatele:

Re: přestavba na turbo

Příspěvek od Idaho »

Tom_ píše:
kozorozecek píše:hmm tak to budu mit hodne težky
chce to hlavne chtit a mit ty informace a pak ty informace vyuzivat v prakticke casti, samo ti to do hlavy nikdo nenatluce :D :wink: 8)
dost pomohou správne mířené dotayz na správné osoby - tim ymslím konkrétní dotazy na konkrétn veci, ne obecné dotazy typu - jak oturbit NA :D
Je mezi námi stále více lidí, kteří poskytují konzultace a vědí jak se co má udělat, ale stále méně tech kteří do udělat dokáží.
web : www.dicompracing.cz / www.jdmengines.cz

Tom_
Moderátor
Příspěvky: 3732
Registrován: 05 srp 2005 14:31
Bydliště: Český Těšín
Kontaktovat uživatele:

Re: přestavba na turbo

Příspěvek od Tom_ »

Idaho píše:
Tom_ píše:
kozorozecek píše:hmm tak to budu mit hodne težky
chce to hlavne chtit a mit ty informace a pak ty informace vyuzivat v prakticke casti, samo ti to do hlavy nikdo nenatluce :D :wink: 8)
dost pomohou správne mířené dotayz na správné osoby - tim ymslím konkrétní dotazy na konkrétn veci, ne obecné dotazy typu - jak oturbit NA :D
presne tak,ale to az bude aspon vedet zakladni veci a zakladni postupy , s takovou kdyby se ptal kazdou chvili co znamenaj zkratky typu AFR,EGT. Preci jen otravovat s kazdou veci ktera se da nekde precist je trosku blbe.. :wink:

Uživatelský avatar
Idaho
Moderátor
Příspěvky: 4345
Registrován: 24 kvě 2004 13:55
Bydliště: EU
Kontaktovat uživatele:

Re: přestavba na turbo

Příspěvek od Idaho »

no mylsím že dost s edozví už jen tim že proleze fora, teda spíš získá přehled o tech zkratkách..
Je mezi námi stále více lidí, kteří poskytují konzultace a vědí jak se co má udělat, ale stále méně tech kteří do udělat dokáží.
web : www.dicompracing.cz / www.jdmengines.cz

Tom_
Moderátor
Příspěvky: 3732
Registrován: 05 srp 2005 14:31
Bydliště: Český Těšín
Kontaktovat uživatele:

Re: přestavba na turbo

Příspěvek od Tom_ »

Idaho píše:no mylsím že dost s edozví už jen tim že proleze fora, teda spíš získá přehled o tech zkratkách..
njn ale zkratky sou zkratky :D 8)
no jako prolezt to je dobre,ale spis bych to videl na jiny fora,preci jen na TF se vetsinou resi jaky vyfuk a jaky filtr a par lidi tady resi zazivnejsi veci 8)

Uživatelský avatar
kozorozecek
Příspěvky: 618
Registrován: 02 říj 2007 21:02
Bydliště: Louny
Kontaktovat uživatele:

Re: přestavba na turbo

Příspěvek od kozorozecek »

hmm a vtech zkratkach dost plavu ale jinak duk budu se muset nejak snažit a zapracovat natom
mercedes C w202 141kw
holky a auta to je moje

Tom_
Moderátor
Příspěvky: 3732
Registrován: 05 srp 2005 14:31
Bydliště: Český Těšín
Kontaktovat uživatele:

Re: přestavba na turbo

Příspěvek od Tom_ »

kozorozecek píše:hmm a vtech zkratkach dost plavu ale jinak duk budu se muset nejak snažit a zapracovat natom
kdyz bys neco nenasel na foru tak mrkni napr tady www.wikipedia.org

Uživatelský avatar
Idaho
Moderátor
Příspěvky: 4345
Registrován: 24 kvě 2004 13:55
Bydliště: EU
Kontaktovat uživatele:

Re: přestavba na turbo

Příspěvek od Idaho »

pokud neumí naglicky tak mu vikijna moc nepomuže protože česká část obsahuje furu chyb nebo dokonce chybí..
Je mezi námi stále více lidí, kteří poskytují konzultace a vědí jak se co má udělat, ale stále méně tech kteří do udělat dokáží.
web : www.dicompracing.cz / www.jdmengines.cz

Uživatelský avatar
Idaho
Moderátor
Příspěvky: 4345
Registrován: 24 kvě 2004 13:55
Bydliště: EU
Kontaktovat uživatele:

Re: přestavba na turbo

Příspěvek od Idaho »

Tom_ píše:
Idaho píše:no mylsím že dost s edozví už jen tim že proleze fora, teda spíš získá přehled o tech zkratkách..
njn ale zkratky sou zkratky :D 8)
no jako prolezt to je dobre,ale spis bych to videl na jiny fora,preci jen na TF se vetsinou resi jaky vyfuk a jaky filtr a par lidi tady resi zazivnejsi veci 8)
samozřejme fora už tu nekdo vypisoval, já se na české scene moc neorientuju a tm kam chodím on zase nerozumí :( každopádne i tady na TF se pro úplneho začátečníka dost basic vecí dozví...
Je mezi námi stále více lidí, kteří poskytují konzultace a vědí jak se co má udělat, ale stále méně tech kteří do udělat dokáží.
web : www.dicompracing.cz / www.jdmengines.cz

Uživatelský avatar
kozorozecek
Příspěvky: 618
Registrován: 02 říj 2007 21:02
Bydliště: Louny
Kontaktovat uživatele:

Re: přestavba na turbo

Příspěvek od kozorozecek »

a jaky fora bys doporučil jsem internatovej začatečnik teprve před tydnem jsem obevil toto forum
mercedes C w202 141kw
holky a auta to je moje

Uživatelský avatar
kozorozecek
Příspěvky: 618
Registrován: 02 říj 2007 21:02
Bydliště: Louny
Kontaktovat uživatele:

Re: přestavba na turbo

Příspěvek od kozorozecek »

možna to je divny v dnešni počitačovi generaci ale ja se teto tecnice do ted vyhejbal mam tak pul roku pc muj prvni pc tak se nemužete divit že radši vše v mechanice nebo karbecu ale doba jde dal a čovek se musi přispusobyt tak se snažim
mercedes C w202 141kw
holky a auta to je moje

Tom_
Moderátor
Příspěvky: 3732
Registrován: 05 srp 2005 14:31
Bydliště: Český Těšín
Kontaktovat uživatele:

Re: přestavba na turbo

Příspěvek od Tom_ »

Idaho píše:
Tom_ píše:
Idaho píše:no mylsím že dost s edozví už jen tim že proleze fora, teda spíš získá přehled o tech zkratkách..
njn ale zkratky sou zkratky :D 8)
no jako prolezt to je dobre,ale spis bych to videl na jiny fora,preci jen na TF se vetsinou resi jaky vyfuk a jaky filtr a par lidi tady resi zazivnejsi veci 8)
samozřejme fora už tu nekdo vypisoval, já se na české scene moc neorientuju a tm kam chodím on zase nerozumí :( každopádne i tady na TF se pro úplneho začátečníka dost basic vecí dozví...
jo vlastne ja zapomel ze on chce neco ceskyho, no treba takovy procteni DTC fora neni vubec na skodu,
jinak taky uz chodim vetsinou na US fora,tam se zabyvaj vic do hloubky věcí.

jinak tady je odkaz na to DTC forum http://www.drag-tuning-club.com/

ale vem ze i fora ti stacit nebudou,vetsinou se tam bavi lidi kteri uz neco vi a vymenujou si "feedback" a experience (zkušenosti) , a na vsichni sou ochotni se bavit s novackem

milosh
Administrátor
Příspěvky: 8037
Registrován: 03 úno 2004 13:57

Re: přestavba na turbo

Příspěvek od milosh »

Delam inventuru TF a myslim ze tady mame temata ktery si zaslouzi byt na prvnich strankach a ne nekde na 50-ty :)
Toto je jedno z nich.

Lubos06
Příspěvky: 1
Registrován: 29 srp 2015 20:02

Re: přestavba na turbo

Příspěvek od Lubos06 »

Zdravím, přeďelal jsem svůj žigulík na turbo a vstřikování z octavie 1.8T 110kw.
Jezdí to dobře všechno je ok jen řídící jednotka omezuje výkon snížením předstihu.
Už když motor stojí tak diagnostika ukazuje snížení úhlu zážehu aktivní.
Co by to mohlo zpusobovat ? jedna z veci je sešlápnutá spojka to ma ok, mohlo by to delat že nemam zapojenou jednouku ABS a Airbagu?

Odpovědět

Zpět na „Tuning motoru + výfuky“