BMW pokec sekce!!!

Moderátor: T-O-M

Odpovědět
Uživatelský avatar
V12
Moderátor
Příspěvky: 5677
Registrován: 08 říj 2004 14:34
Kontaktovat uživatele:

Re: BMW pokec sekce!!!

Příspěvek od V12 »

vsak vsechno to co budes delat, jsem mel na mysli :D
R6 twin turbo + V10 + V12

Uživatelský avatar
watchi
Příspěvky: 353
Registrován: 10 říj 2006 20:16
Bydliště: in da Brno

Re: BMW pokec sekce!!!

Příspěvek od watchi »

moc pekny. muzu vedet odkud je to auto a popr. kolik cca stalo?
Irmscher Omega Caravan 2,5 V6 automat

Uživatelský avatar
pavelini
Příspěvky: 2637
Registrován: 27 lis 2007 12:53
Bydliště: Karlovy Vary
Kontaktovat uživatele:

Re: BMW pokec sekce!!!

Příspěvek od pavelini »

V12 píše:vsak vsechno to co budes delat, jsem mel na mysli :D
Vzdyt na to uz se prece Rado zname ne? Nic jineho by jsi odeme ani necekal ne?
Nejezdím rychleji než létá můj anděl strážný.
Vše zustalo, jen se doma zabydlelo něco rodinného pro kočárek a konečně něco RS a M

Uživatelský avatar
mc-otka
Příspěvky: 1462
Registrován: 24 srp 2005 20:41

Re: BMW pokec sekce!!!

Příspěvek od mc-otka »

teoreticky kdybych vzadu vezl dídě kde se vypnou airbagi?

Uživatelský avatar
T-O-M
Příspěvky: 3342
Registrován: 13 úno 2006 12:25

Re: BMW pokec sekce!!!

Příspěvek od T-O-M »

mc-otka píše:teoreticky kdybych vzadu vezl dídě kde se vypnou airbagi?
Airbag se vypíná (je-li touto funkcí auto vybaveno) jen vpředu u spolujezdce.

Uživatelský avatar
T-O-M
Příspěvky: 3342
Registrován: 13 úno 2006 12:25

Re: BMW pokec sekce!!!

Příspěvek od T-O-M »

Pěkný kočár Pavelini. Při běžný jízdě o xDrivu ani nevíš viď ?

Uživatelský avatar
mc-otka
Příspěvky: 1462
Registrován: 24 srp 2005 20:41

Re: BMW pokec sekce!!!

Příspěvek od mc-otka »

T-O-M píše:
mc-otka píše:teoreticky kdybych vzadu vezl dídě kde se vypnou airbagi?
Airbag se vypíná (je-li touto funkcí auto vybaveno) jen vpředu u spolujezdce.

a co když by si sedl do prostřed do zadu mám malýho bráchu tak se ptám

Uživatelský avatar
T-O-M
Příspěvky: 3342
Registrován: 13 úno 2006 12:25

Re: BMW pokec sekce!!!

Příspěvek od T-O-M »

mc-otka píše:
T-O-M píše:
mc-otka píše:teoreticky kdybych vzadu vezl dídě kde se vypnou airbagi?
Airbag se vypíná (je-li touto funkcí auto vybaveno) jen vpředu u spolujezdce.

a co když by si sedl do prostřed do zadu mám malýho bráchu tak se ptám
Airbag u spolujezdce se vypíná z jednoho důvodu - když na sedadlo spolujezdce připoutáš takový ty jesličky s miminkem. Protože při aktivaci by ten airbag ty jesličky převrátil a miminu tak ublížil. Dospělý člověk sedí normálně na sedačce a je připoután, děti sedí na sedačce v dětských sedačkách a jsou rovněž připotáni, takže suma sumárum všichni sedí tak, že jim airbag v případě nehody neublíží. Tudíž není důvod mít "vypínatelný" airbagy na dalších místech v autě.

Uživatelský avatar
mc-otka
Příspěvky: 1462
Registrován: 24 srp 2005 20:41

Re: BMW pokec sekce!!!

Příspěvek od mc-otka »

hmno dobrý vysvětlení ale stejnak tam mám vzadu nálepku že tam nesmí sedět malé dědi

Uživatelský avatar
ARV6
Moderátor
Příspěvky: 6707
Registrován: 01 dub 2005 22:29
Bydliště: Chodov u KV
Kontaktovat uživatele:

Re: BMW pokec sekce!!!

Příspěvek od ARV6 »

mc-otka píše:hmno dobrý vysvětlení ale stejnak tam mám vzadu nálepku že tam nesmí sedět malé dědi
To bude platit jen bez autosedacky nebo podsedaku, s nima je to urcite OK :wink:
BMW M3 3.2 Convertible
BMW M3d2 Touring
Alfa Romeo 164 Super 3.0 24V - Zombie

Uživatelský avatar
mc-otka
Příspěvky: 1462
Registrován: 24 srp 2005 20:41

Re: BMW pokec sekce!!!

Příspěvek od mc-otka »

jo tak to jo díky :O)

Uživatelský avatar
pavelini
Příspěvky: 2637
Registrován: 27 lis 2007 12:53
Bydliště: Karlovy Vary
Kontaktovat uživatele:

Re: BMW pokec sekce!!!

Příspěvek od pavelini »

T-O-M píše:Pěkný kočár Pavelini. Při běžný jízdě o xDrivu ani nevíš viď ?
No ty brdo, plna pravda. A uz jsem se neudrzel a vydal se ho na tajnacku otestovat.
Celkem jsem cucel, jak se za silneho deste drzi.Proste jsem ho neutrhnul a to je u me co rict. No budu v tom cas od casu, nezne pokracovat. 8) 8)
Nejezdím rychleji než létá můj anděl strážný.
Vše zustalo, jen se doma zabydlelo něco rodinného pro kočárek a konečně něco RS a M

Uživatelský avatar
mc-otka
Příspěvky: 1462
Registrován: 24 srp 2005 20:41

Re: BMW pokec sekce!!!

Příspěvek od mc-otka »

někdo hodnej kdo poradí? :hlazeni

začlo se mi psát a ukazovat toto logo,doufoukl jsem pneu všude bylo akorákt jenom na jedné zadní bylo 1,9 mám tam pneu 235/35 19.chci se zeptat na 2 věci tam je nějaký čídlo nebo tak něco co měří tlak v pneu jsem přezouval kola a ničeho jsem si nevšiml.a za druhé na prvním obrazku je že pro restart si mám přečist manual ale mám jenom německej a stejnak sem to tam nenašel.nebo se to musí napojit na počítač díky za rady
Přílohy
13112010204.jpg
13112010204.jpg (42.52 KiB) Zobrazeno 5826 x
13112010205.jpg
13112010205.jpg (39.88 KiB) Zobrazeno 5826 x
13112010207.jpg
13112010207.jpg (49.98 KiB) Zobrazeno 5826 x

Uživatelský avatar
T-O-M
Příspěvky: 3342
Registrován: 13 úno 2006 12:25

Re: BMW pokec sekce!!!

Příspěvek od T-O-M »

BC tě díky čidlu v kolech upozornilo na nízký tlak v pneu (čidlo nerozeznává nízký tlak a proraženou gumu - Puncture=defekt). Jestli jsi kolo dofouknul, tak zbývá v BC vymazat tu chybu. Návod by měl právě být v manuálu. Doporučil bych ti, si jej koupit v čestině u autorizovaného dealera. Stojí sice asi 2 tácy (knížka), ale jak vidíš, teď by se ti hodil. Jinak nejsem si jist, ale v PDF formátu by ti ho mohl autorizák poslat snad i zadarmo. Informuj se!

Uživatelský avatar
Butcher
Příspěvky: 3186
Registrován: 15 říj 2006 23:48
Bydliště: Sodom and Gomorrah
Kontaktovat uživatele:

Re: BMW pokec sekce!!!

Příspěvek od Butcher »

KEHO rennsport

Uživatelský avatar
mc-otka
Příspěvky: 1462
Registrován: 24 srp 2005 20:41

Re: BMW pokec sekce!!!

Příspěvek od mc-otka »


díky moc 8) snad to dojde co nejdřív už mně to sere jak to furd všude ukazuje :( :D

Uživatelský avatar
mc-otka
Příspěvky: 1462
Registrován: 24 srp 2005 20:41

Re: BMW pokec sekce!!!

Příspěvek od mc-otka »

super tak vyřešeno nakonec jsem to našel přes googlu na nějakým bmw foru přeloženo googlem

Pokud váš typ BMW 5.serie je E60/61 potvrdit vzduchu pneumatiky presure a reset RPA (Reifen Pannen anzaige) v i-Drive menu / nastavení / auto / RPA

Uživatelský avatar
mc-otka
Příspěvky: 1462
Registrován: 24 srp 2005 20:41

Re: BMW pokec sekce!!!

Příspěvek od mc-otka »

nějaký napady co na zimu do kufru? váha-cena? :O)

Uživatelský avatar
paca
Příspěvky: 471
Registrován: 22 říj 2007 14:11

Re: BMW pokec sekce!!!

Příspěvek od paca »

mc-otka píše:nějaký napady co na zimu do kufru? váha-cena? :O)
proč?

Smithy
Příspěvky: 1881
Registrován: 11 kvě 2005 21:26

Re: BMW pokec sekce!!!

Příspěvek od Smithy »

dva pytle brambor
500 0,9T

Uživatelský avatar
mc-otka
Příspěvky: 1462
Registrován: 24 srp 2005 20:41

Re: BMW pokec sekce!!!

Příspěvek od mc-otka »

zbytky dlaždic a knižky a jede to hned líp :O)

Uživatelský avatar
máca
Příspěvky: 2415
Registrován: 18 úno 2006 01:20
Bydliště: mostecko

Re: BMW pokec sekce!!!

Příspěvek od máca »

no ttreba tricitky v kabru meli v kufru v bocni kapse original bmw zavazi, a delalo se i na dalsi karosarsky varianty jako doplnkova vybava, tak treba neco podobnyho existuje i pro e 60 :lol: ale zas u takovyhodle auta se to asi neresi, ne? to se proste kazdou zimu poradne! obuje a musi si s tim ta elektronika poradit :lol: ja bydlel dva roky na horach a s bawem jsem nemel sebensi problem, ze bych nevyjel, a to tam zustavali i takovy auta jako S120 a pod stat, proste kazdou zimu na zadek novy znackovy! gumy a kein problem
cabrio bukvice

Uživatelský avatar
máca
Příspěvky: 2415
Registrován: 18 úno 2006 01:20
Bydliště: mostecko

Re: BMW pokec sekce!!!

Příspěvek od máca »

jo a jinak to snimani prehustene a nebo podhustene pneu, bud je snimac na disku u ventilku a nebo nektery auta to snimaji z cidel ABS, porovnava to ujetou drahu jednotlivych kol/jinek obvod kola/jinak dlouha ujeta draha
cabrio bukvice

Uživatelský avatar
pavelini
Příspěvky: 2637
Registrován: 27 lis 2007 12:53
Bydliště: Karlovy Vary
Kontaktovat uživatele:

Re: BMW pokec sekce!!!

Příspěvek od pavelini »

mc-otka píše:nějaký napady co na zimu do kufru? váha-cena? :O)
Chlape, muzes jen litovat, ze jsi neporidil 530XD, ja mam svou X5 v garazi a v tomto marastu, kterej zde panuje pouzivam kdyz to jde, jen XD, Kam se na nej hrabe X5, ale vazne............
Nejezdím rychleji než létá můj anděl strážný.
Vše zustalo, jen se doma zabydlelo něco rodinného pro kočárek a konečně něco RS a M

Uživatelský avatar
mc-otka
Příspěvky: 1462
Registrován: 24 srp 2005 20:41

Re: BMW pokec sekce!!!

Příspěvek od mc-otka »

no nějak jsem zaspal a ještě mám letnačky ale dneska došly zimačky ve středu elektrony.ale auto mám před domem a nejezdím stím.tak uvidíme.veřím že x je super ale zas přes léto nevím škoda že nedělaj bmw jak je třebas nissan navara že si přepneš zadek nebo 4X4 :o)

Uživatelský avatar
T-O-M
Příspěvky: 3342
Registrován: 13 úno 2006 12:25

Re: BMW pokec sekce!!!

Příspěvek od T-O-M »

mc-otka píše:veřím že x je super ale zas přes léto nevím škoda že nedělaj bmw jak je třebas nissan navara že si přepneš zadek nebo 4X4 :o)
No protože udělat 4x4 kde si připojíš zadek umí každej Čínan. Pak je auto nedotáčivý až běda. Ale pohon (xDrive) kde rozvodovka s elektronicky řízenou lamelovou spojkou rozděluje krouťák mezi předek a zadek ve spolupráci se stabilizací (DSC), která pernamentně vyhodnocuje situaci (trakci obou náprav) a je schopna reagovat v řádech 0.01 sec je jiná káva. Na suchu vlastně ani nevíš, že jedeš se čtyřkolkou. A to byl cíl těch co to vymysleli - naprosto uživatelsky příjemný pohon, který pracuje sám. Tím nechci zatracovat zadokolky a ty od BMW už vůbec ne, sám jednu vlastním, ale neni 4x4 jako 4x4. Jasně, na závody je lepší mít zašperovaný diferenciály vpředu i vzadu a k tomu chytrej mezinápravovej diferenciál viz Lancer a Impreza a v těžkým terénu zase redukce a možnost sám si uzamknout diff kterej je třeba, ale v civilním silničním autě či SUV to BMW vymyslelo moc dobře.


Sám Pavelini tady může referovat (prosím ho o to) jak zásadní je rozdíl v jeho X5, kde je krouťák rozdělován v pevném poměru 38:62 (předek-zadek) a mezi xDrive v 5er a dokonce i xDrive v X6, kde je Dynamic performance control, který umí navíc rozdělovat sílu nejen předek-zadek ale i levá-pravá na zadní nápravě. O Lancerech a Imprezách rovněž 8)

Uživatelský avatar
V12
Moderátor
Příspěvky: 5677
Registrován: 08 říj 2004 14:34
Kontaktovat uživatele:

Re: BMW pokec sekce!!!

Příspěvek od V12 »

U X5 e53 je rozdil ve 4x4 podle roku vyroby... do cca. pulky 2003 to byla mechanicka rozvodovka a po uz xDrive...
R6 twin turbo + V10 + V12

Uživatelský avatar
pavelini
Příspěvky: 2637
Registrován: 27 lis 2007 12:53
Bydliště: Karlovy Vary
Kontaktovat uživatele:

Re: BMW pokec sekce!!!

Příspěvek od pavelini »

Tak ja to s ohledem na svuj cas kuci sepisu, presneji rodinnou X6 rv09, coz TOMe muzes sam poreferovat, pac s tim vasim motorem bych byl jednou rad, aby presne takove auto, ale s nasim interierem bylo naslednikem me X5, hihi, pak mou X5 rv 06 a dalsi spolubydlici meho ixka cimz je 530XD rv07.
Chce to pouze cas, coz je u me problem, ale slibuji, ze vazne dodam podrobne a snad realne info. 8) 8) 8) 8)
Nejezdím rychleji než létá můj anděl strážný.
Vše zustalo, jen se doma zabydlelo něco rodinného pro kočárek a konečně něco RS a M

Uživatelský avatar
mc-otka
Příspěvky: 1462
Registrován: 24 srp 2005 20:41

Re: BMW pokec sekce!!!

Příspěvek od mc-otka »

T-O-M píše:
mc-otka píše:veřím že x je super ale zas přes léto nevím škoda že nedělaj bmw jak je třebas nissan navara že si přepneš zadek nebo 4X4 :o)
No protože udělat 4x4 kde si připojíš zadek umí každej Čínan. Pak je auto nedotáčivý až běda. Ale pohon (xDrive) kde rozvodovka s elektronicky řízenou lamelovou spojkou rozděluje krouťák mezi předek a zadek ve spolupráci se stabilizací (DSC), která pernamentně vyhodnocuje situaci (trakci obou náprav) a je schopna reagovat v řádech 0.01 sec je jiná káva. Na suchu vlastně ani nevíš, že jedeš se čtyřkolkou. A to byl cíl těch co to vymysleli - naprosto uživatelsky příjemný pohon, který pracuje sám. Tím nechci zatracovat zadokolky a ty od BMW už vůbec ne, sám jednu vlastním, ale neni 4x4 jako 4x4. Jasně, na závody je lepší mít zašperovaný diferenciály vpředu i vzadu a k tomu chytrej mezinápravovej diferenciál viz Lancer a Impreza a v těžkým terénu zase redukce a možnost sám si uzamknout diff kterej je třeba, ale v civilním silničním autě či SUV to BMW vymyslelo moc dobře.


Sám Pavelini tady může referovat (prosím ho o to) jak zásadní je rozdíl v jeho X5, kde je krouťák rozdělován v pevném poměru 38:62 (předek-zadek) a mezi xDrive v 5er a dokonce i xDrive v X6, kde je Dynamic performance control, který umí navíc rozdělovat sílu nejen předek-zadek ale i levá-pravá na zadní nápravě. O Lancerech a Imprezách rovněž 8)

jasný hej bereš to moc vážně jen jsem to tak placl už jsou zimačky a je to rozdíl hned.je jasný srovnávat zadek a X na sněhu nejde.o tom žádná

Uživatelský avatar
mc-otka
Příspěvky: 1462
Registrován: 24 srp 2005 20:41

Re: BMW pokec sekce!!!

Příspěvek od mc-otka »

když je pod -10 a auto dlouho stojí nic moc start chvilu to trvá a tak 4 sekundy neklidnej chod motoru.muže to bejt něco jinýho než vstřikovače?

Odpovědět

Zpět na „BMW Cars“