Barevná hudba

Vše o muzice v autě - rady, postupy jak na to, možnost přidávat i fotky instalací.

Moderátoři: Bohuš, Kane13, Dacan

Odpovědět
Uživatelský avatar
ernst
Příspěvky: 376
Registrován: 26 čer 2012 11:30

Barevná hudba

Příspěvek od ernst »

chtěl bych si udělat do bedny se subáčema osvětlení a aby se chovalo takto

http://www.youtube.com/watch?v=xnBsst3y ... re=related" onclick="window.open(this.href);return false;

nevíte někdo o nějakém schéma na elektroniku mezi diody(12V pásky,případně obyč diody) a repro?
zapojovat diody paralelně na repro mi nepřijde jako nejštastnější řešení.. i když by se nemuselo nic stát.

za rady předem díky.
Soob 900NG B204l 136kw (zatím)

Uživatelský avatar
cleman
Příspěvky: 81
Registrován: 28 zář 2009 19:41
Bydliště: Praha 9
Kontaktovat uživatele:

Re: Barevná hudba

Příspěvek od cleman »

Čau. Pleteš jabka z hruškama. Na linku k bedně samo nemůžeš tohle zapojit. To je první nesmysl. Druhej nesmysl je, cokoliv takovýho stavět s takovýma znalostma, který jsem vypozoroval podle textu tvojí otázky ( nechci se tě dotknout ale jsem o tom skoro přesvědčenej ). Kup něco takovýho: http://www.ok-neony.cz/index.php?topMenu=24&cat=153" onclick="window.open(this.href);return false; klidně jinde a ze menší peníz. Tohle je celkem darda. Stříhni si ten konektor do zapalovaní a přes "pojistku" to připoj. Druhý dva fousy připojíš na ten led pásek. Jak to vytvořit ti snad nikdo popisovat nemusí. Prohlídni si o 10 videí víc a bude ti to uplně jasný.
JK Elektroinstalace
Práce v oblasti tekoucího čehosi co není vidět ale kope to jak sviňa. Realizace černých odběrů pro PRE a ČEZ.

Uživatelský avatar
ernst
Příspěvky: 376
Registrován: 26 čer 2012 11:30

Re: Barevná hudba

Příspěvek od ernst »

Na mikrofon jsem se už díval, ale tam si zase nejsem jistej citlivostí, jak moc dobře to bude blikat podle zvuku.
Co jsem se díval na netu, tak to co jsi posílal, jen bliká ve stejné intenzitě, já to ale chci aby to to měnilo i intenzitu svitu podle hlasitosti

A jak to teda asi měl zapojený ten na tom videu? pochybuju že by měl někde k tomu repru zvlášť 12V
Soob 900NG B204l 136kw (zatím)

Uživatelský avatar
cleman
Příspěvky: 81
Registrován: 28 zář 2009 19:41
Bydliště: Praha 9
Kontaktovat uživatele:

Re: Barevná hudba

Příspěvek od cleman »

A ty si myslíš že když to dáš na kabel o bedny že se to rozsvítí???:-D:-D. Pak to jedině řešit nějakou krabičkou a zapojit do toho přímo výstup z rádia. Ale řešíš nesmysl! Kort když tě tak poslouchám tak při prvním zapojení akorát schoří auto:-D
JK Elektroinstalace
Práce v oblasti tekoucího čehosi co není vidět ale kope to jak sviňa. Realizace černých odběrů pro PRE a ČEZ.

Uživatelský avatar
ernst
Příspěvky: 376
Registrován: 26 čer 2012 11:30

Re: Barevná hudba

Příspěvek od ernst »

proč by se to nemělo rozsvítit? myslel jsem nějakou elektroniku .. operační zesilovač nebo něco podobnýho.. nevím (proto jsem se ptal) kterou bych zapojil na výstup zesilovače případně na volné nezapojené vodiče od rádia... napájení samozřejmě kostra a Remote od rádia a výstup samozřejmě na diody...
nevím proč by mi mělo při prvním zapojení shořet auto..
pokud vím tak zesilovače mají ochrany proti zkratu(u rádia právě ale nevím) ale mě jde o to aby se zapojením diod paralelně k repráku nezměnila rezistance, abych neměl místo 4 ohmů na kanál zesilovače třeba 1,5 a já pak zbytečně nezatěžoval zesák... to je to co mmi vrtá hlavou

btw: když ty diody zapojím na výstup pokusného rádia tak se samozřejmě rozblikají, ale až při vyšších hlasitostech(protože to jsou pásky na 12V) a já bych to chtěl právě při trochu nižších hlasitostech,d
Soob 900NG B204l 136kw (zatím)

Uživatelský avatar
Bobek
Příspěvky: 1205
Registrován: 30 led 2012 18:11
Bydliště: Morava

Re: Barevná hudba

Příspěvek od Bobek »

Jak píše cleman.
Kup si senzor a zapoj na to přes pojistku pásek.
A senzor je na tom až moc dobře, na nejvyšší citlivost rozezná i tichý hlas.
Renault Laguna III phase 3, Initiale Paris, 110kw
Renault Mégane Grandtour GT, 151kw
Renault Mégane Grandtour GT220 162kw
Opel Vectra B Caravan 92kw

Uživatelský avatar
ernst
Příspěvky: 376
Registrován: 26 čer 2012 11:30

Re: Barevná hudba

Příspěvek od ernst »

ok :-) stačilo to napsat a ne tady vykládat jak je to špatně, a hlavně zajímalo by mě proč to tak, jak jsem psal nelze?

Jinak ale když nastavím mikrofon na vyšší citlivost, tak při vyšších hlasitostech budou diody asi jen svítit, pokud se nepletu.
Soob 900NG B204l 136kw (zatím)

Uživatelský avatar
Bobek
Příspěvky: 1205
Registrován: 30 led 2012 18:11
Bydliště: Morava

Re: Barevná hudba

Příspěvek od Bobek »

Prostě to nejde :D
Ano budou svítit :)
Renault Laguna III phase 3, Initiale Paris, 110kw
Renault Mégane Grandtour GT, 151kw
Renault Mégane Grandtour GT220 162kw
Opel Vectra B Caravan 92kw

Uživatelský avatar
JOE_Cik
Příspěvky: 4742
Registrován: 17 srp 2008 20:56
Bydliště: Sokolov-Březová
Kontaktovat uživatele:

Re: Barevná hudba

Příspěvek od JOE_Cik »

uz asik 6 let mam v aute na predni repracky napojeny 2 diody... :) ale totalka na cigana systemem ze dioda mela 2 kabely a repraky maji 2 konektory takze to tam mam jenom omotany ....... auto neshořelo a furt to funguje... cim vetsi hlasitost tak se blikani zmeni na sviceni... :-D :-D
Renault Clio 1,2 rv 97-plonkovka...SOLD
Renault Clio 1,8 16V-letadlo..SOLD
Renault Clio Sport 172 Ph2 rv02 - hají v garáži
Renault Megane Grandtour 1,5dCi rv18 - family wagen
Fiat Doblo Maxi 1,6 MTJ 120SX rv18 - služební

Odpovědět

Zpět na „Autohifi“