Odstraneni karbonu ve spal. prostoru

Vše o úpravách motorů a vyfuků.

Moderátoři: Fáboš, Bohuš, Kane13, Ritchma, Libor12, Tom_

Odpovědět
Uživatelský avatar
Hasis
Příspěvky: 470
Registrován: 08 črc 2007 11:14
Bydliště: In my PC
Kontaktovat uživatele:

Odstraneni karbonu ve spal. prostoru

Příspěvek od Hasis »

je nejaka srajda, ktera se napr. naleje pres svicku do motoru a rozpusti karbon? hlava, pisty jsou hlinik. auto jezdi rally, takze bych byl rad za poradnou radu:) diky

Uživatelský avatar
ernst
Příspěvky: 376
Registrován: 26 čer 2012 11:30

Re: Odstraneni karbonu ve spal. prostoru

Příspěvek od ernst »

viděl jsem, jak borec čistil motor vodou, do rozehřátého nastartovaného motoru rozprašovačem stříkal vodu a cca po dvou minutkách to vypnul, a spalovák byl pěkně čistej..

Edit: http://www.youtube.com/watch?NR=1&v=HkP ... =endscreen" onclick="window.open(this.href);return false;
tady je to mimo jiné taky řečeno :)
Soob 900NG B204l 136kw (zatím)

Uživatelský avatar
Brdy
Příspěvky: 12
Registrován: 13 lis 2009 18:22
Bydliště: Ženklava
Kontaktovat uživatele:

Re: Odstraneni karbonu ve spal. prostoru

Příspěvek od Brdy »

Pokud sem to video dobře pochopil tak se v něm ale nezaobírá čištěním spalovacího prostoru,ale poukazuje na fakt že za pomocí vstřikování vody lze zvýšit výkon.Na základě ochlazovaní směsi a atd.....To že zůstane spalovák čistej to je vedlejší účinek.Ale to je věc která se používala už z WW II. Pokud jde jen o čistění spalováku za pomocí vody,respektive přehřáté vodní páry,není nic jednodužšího než přez klapku do motoru za pomocí rozprašovače stříkat vodní mlhu.Zbytek udělá motor už sám.
Mitsubishi Eclipse 2G DSM Cars

Uživatelský avatar
Hasis
Příspěvky: 470
Registrován: 08 črc 2007 11:14
Bydliště: In my PC
Kontaktovat uživatele:

Re: Odstraneni karbonu ve spal. prostoru

Příspěvek od Hasis »

ja mu to rikal, ale nechteli me to verit :D
pry ze existuej neco, ze nalejes do spalovaku, nechs nejaky den, vycistis a parkrat opakujes. jde o to, ze ma na kadzem valci tlak +-14 a na jednom sla merka az za roh :D ukazuje max 16.... a nechce sundavat zbytecne hlavu, by s tim musel udelat plno dalsich veci

Uživatelský avatar
JOE_Cik
Příspěvky: 4742
Registrován: 17 srp 2008 20:56
Bydliště: Sokolov-Březová
Kontaktovat uživatele:

Re: Odstraneni karbonu ve spal. prostoru

Příspěvek od JOE_Cik »

Renault Clio 1,2 rv 97-plonkovka...SOLD
Renault Clio 1,8 16V-letadlo..SOLD
Renault Clio Sport 172 Ph2 rv02 - hají v garáži
Renault Megane Grandtour 1,5dCi rv18 - family wagen
Fiat Doblo Maxi 1,6 MTJ 120SX rv18 - služební


Uživatelský avatar
bóďa
Příspěvky: 2337
Registrován: 12 pro 2005 19:05
Bydliště: Kutná Hora
Kontaktovat uživatele:

Re: Odstraneni karbonu ve spal. prostoru

Příspěvek od bóďa »

chvili hledej, nekolikrat se to tu probiralo. cisteni vodni parou, tzn. strikat vodu z rozprasovace primo do klapky. psal tu o tom dost taboo. co si pamatuju, tak držet plyn v cca 3000 ot. a pořád rozprašovat, až se to začne dusit, tak tomu nechat trochu vydechnout a pak hned zase. mě se teda nikdy nepodařilo, aby se začal motor dusit a to jsem to tam valil ze stříkací pistole

na nějaký chemický srágory bych se vysrágořil, jenom to stojí prachy, podle mě to neni zas tak bezpečný a účinky páry snad zná každej...
3x Renault Safrane Hartge Biturbo

Uživatelský avatar
ernst
Příspěvky: 376
Registrován: 26 čer 2012 11:30

Re: Odstraneni karbonu ve spal. prostoru

Příspěvek od ernst »

to že jsi to neudusil bude asi vháněným vzduchem z pistole :D

taky bych nepoužíval žádnou chemii, a dej na ozkoušený postup ;)
Soob 900NG B204l 136kw (zatím)

Uživatelský avatar
Hasis
Příspěvky: 470
Registrován: 08 črc 2007 11:14
Bydliště: In my PC
Kontaktovat uživatele:

Re: Odstraneni karbonu ve spal. prostoru

Příspěvek od Hasis »

ok diky:)

Pjasatoo
Příspěvky: 24
Registrován: 05 zář 2012 14:24
Bydliště: Orlová IV.

Re: Odstraneni karbonu ve spal. prostoru

Příspěvek od Pjasatoo »

No hoši tak já to taky asi zkusím :) Uvidíme kam to poleze no :D
Sunday Lover 1.8 16V (X18XE1)
______________________________________
Please Let Us Live Forever

http://forum.cars.cz/opel-astra-g/viewtopic.php?f=46&t=23994

Uživatelský avatar
Juraj
Příspěvky: 2117
Registrován: 30 črc 2011 21:37

Re: Odstraneni karbonu ve spal. prostoru

Příspěvek od Juraj »

8) az se ti ten karbon zacne odlupovat tak bude hrozne fajn jak se zacne zasirat do krouzku... mimochodem ti ty chemicke mrdky krasne sundavaji olejovy film ze sten valce... na nejake strikani do sani se vyser a kup si proverene aditivum primo do benzinu.. a nebo nejlepe sundej hlavu a vycisti to mechanicky.
Jediná správná poloha ženy a pístů je "V" nehledě na to že "Víc hlav, víc ví..."

Pjasatoo
Příspěvky: 24
Registrován: 05 zář 2012 14:24
Bydliště: Orlová IV.

Re: Odstraneni karbonu ve spal. prostoru

Příspěvek od Pjasatoo »

No já to aditivum kupuju pravidelně....jde jen o to, že jsem to tu pročetl ...a teď zas nevím jestli do toho mám jít.....někdo mluví to a jiný to....přece ta vřelá voda pára má taky nějaký účinek ne ???
Sunday Lover 1.8 16V (X18XE1)
______________________________________
Please Let Us Live Forever

http://forum.cars.cz/opel-astra-g/viewtopic.php?f=46&t=23994

Uživatelský avatar
Juraj
Příspěvky: 2117
Registrován: 30 črc 2011 21:37

Re: Odstraneni karbonu ve spal. prostoru

Příspěvek od Juraj »

zaleží kolik tam toho karbonu je... pokud ho je hodně a začne se odlupovat tak se ti dostane mezi pisty a valce a udělá to pěknou neplechu... nehledě na to že třeba u turbomotoru ti turbo taky nepoděkuje ;-) nejsou to nanosy jen ve spalováku ale především na sacích ventilek kde se usazuje opravdu dost karbonu pri strihu ventilu kdy se vyfukove plyny turbulentne dostavaji do sani. Pokud nepouzivas aditivum nebo lepsi uz od vyrobce aditivovanej benzin tak to je hodne znat. rozhodne je blbost na to srat a pak si rict ze to vycistim... je to to same jako rozpousteni usazenin v olejovem vedeni v bloku, hlave atd... akorad si tim zacpes saci kos, mazaci kanalky atd atd... proste kdyz aditiva tak od zacatku !
Jediná správná poloha ženy a pístů je "V" nehledě na to že "Víc hlav, víc ví..."

Pjasatoo
Příspěvky: 24
Registrován: 05 zář 2012 14:24
Bydliště: Orlová IV.

Re: Odstraneni karbonu ve spal. prostoru

Příspěvek od Pjasatoo »

Ano a taktéž i poměr :) To také hraje roli :) Jelikož je to moje 2hé auto, tak je dobré, že jsem tohle auto koupil v dobrém stavu a hlavně není z bazaru, je vidět že se majitel hezky staral...až na pár maličkostí :) Teď se snažím udělat jen to dobré v můj prospěch...tohle auto zas nechci tak rychle odepsat jako předchozí káru ...20. DTI ...a odešel mi VP44 a prachy na repas ?? Ty voe tolik klacků jsem neměl a za to bych to ani nedal..Nejvíc mě sralo to, že jsem to opečovával jako ko*** a k hovnu :D Od té doby raději benzín než Diesel...v této značce....
Sunday Lover 1.8 16V (X18XE1)
______________________________________
Please Let Us Live Forever

http://forum.cars.cz/opel-astra-g/viewtopic.php?f=46&t=23994

Uživatelský avatar
bóďa
Příspěvky: 2337
Registrován: 12 pro 2005 19:05
Bydliště: Kutná Hora
Kontaktovat uživatele:

Re: Odstraneni karbonu ve spal. prostoru

Příspěvek od bóďa »

ernst píše:to že jsi to neudusil bude asi vháněným vzduchem z pistole :D
kua to mě nenapadlo :lol: nicméně když jsem to dával z rozprašovače, tak to teda už vůbec nedávalo :wink:
Juraj píše:8) az se ti ten karbon zacne odlupovat tak bude hrozne fajn jak se zacne zasirat do krouzku... mimochodem ti ty chemicke mrdky krasne sundavaji olejovy film ze sten valce... na nejake strikani do sani se vyser a kup si proverene aditivum primo do benzinu.. a nebo nejlepe sundej hlavu a vycisti to mechanicky.
a k čemu je to super aditivum? neprotiřečíš si trošku? nemyslim si, že by se ten karbon odlupoval a pokud snad ano, tak okamžitě shoří... a pokud má fungovat to aditivum, jak je tedy opatřeno, aby se "karbon neodlupoval a nezasíral kroužky"?

čištění párou je vyzkoušený, takže asi není potřeba teorizovat......
3x Renault Safrane Hartge Biturbo

Uživatelský avatar
Juraj
Příspěvky: 2117
Registrován: 30 črc 2011 21:37

Re: Odstraneni karbonu ve spal. prostoru

Příspěvek od Juraj »

asi tak... psal jsme vyse... pouzivani aditiva ano ale neustale a ne jednou za 10 let... kdyz budes aditivovat pravidelne tak se ti zadny velky nanos karbonu ani nevytvori... jinak kdybych nemel kazdy tyden pod rukama minimalne jeden motor kde karbon at uz z jakehokoli duvodu vydrapal steny valce tak bych to netvrdil...
Jediná správná poloha ženy a pístů je "V" nehledě na to že "Víc hlav, víc ví..."

Uživatelský avatar
Rolljoin
Příspěvky: 1779
Registrován: 26 lis 2006 17:39
Bydliště: BV city?
Kontaktovat uživatele:

Re: Odstraneni karbonu ve spal. prostoru

Příspěvek od Rolljoin »

starší téma, ale něco tam bude 8) viewtopic.php?f=33&t=18677&hilit=prolil" onclick="window.open(this.href);return false;
EX: Audi A4 Avant 1,9TDi quattro
NOW: TDpoVWa GIII

Odpovědět

Zpět na „Tuning motoru + výfuky“