Prosím o radu - Cesta do USA

Pokec nejen o autech...

Moderátoři: Eiffel, Fáboš, Bohuš, Berry, habitat3, Tommy1978, Kane13, Ritchma

Odpovědět
Uživatelský avatar
sparco-ikaros
Příspěvky: 336
Registrován: 30 kvě 2007 10:26
Bydliště: kousek od Opavy
Kontaktovat uživatele:

Prosím o radu - Cesta do USA

Příspěvek od sparco-ikaros »

Zdravím chlapci. Určitě z vás někdy někdo cestoval do USA či Kanady, proto prosím o pár rad, čemu se vyhnout, co s sebou nebo co taky dovézt sem do ČR. Za všechny zajímavé rady či typy a vychytávky předem díky 8)
Jsem zarytý koncernista protože vlastním GTi ........ to chceš !

walish
Příspěvky: 136
Registrován: 11 zář 2010 13:10

Re: Prosím o radu - Cesta do USA

Příspěvek od walish »

Možná by ses mohl trochu rozepsat o tvé cestě, zda tam chceš na dovolenou nebo pracovně, jestli Kanada nebo USA, co bys chtěl vidět, na jak dlouho bys tam jel atd.

Uživatelský avatar
m.artty
Moderátor
Příspěvky: 8238
Registrován: 23 čer 2009 22:23
Bydliště: Litvínov
Kontaktovat uživatele:

Re: Prosím o radu - Cesta do USA

Příspěvek od m.artty »

Hlavně neprovokovat a moc nevyčnívat. S nikým se nedohadovat a odpovědět na co se ptají (na letištích). Počítat s tím, že do každé větší budovy nebo památky se jde přes rámy a prohlíží si zavazadla (opět nebrat provokativní věci). Ptej se konkrétněji :wink:
Současnost: Kadett E 2,0 GSi cabrio & Calibra 2,5 V6 & Omega B 2,5 TD
Minulost: Astra F 1,7 TD, Astra F 1,4 16V sedan, Kadett E 1,6 cabrio, Kadett E 1,6i cabrio, Golf II 1,6D, a pár Kadet na díly

Uživatelský avatar
MartyCZe
Příspěvky: 1020
Registrován: 10 říj 2011 18:15

Re: Prosím o radu - Cesta do USA

Příspěvek od MartyCZe »

m.artty: ále prosimtě, dost akčňáků jo


Tlumočim spolužačku z vysoký, která akorát sedí vedle mě. Byla tam červenec-září pracovně, dělala v zážitkovým kampu (Camp Courage kousek od DC), díky vš kterou studujem a teď cely prosinec s rodinou (NY).

Záleží jak tam jedeš, jestli pracovně tak mít pořád u sebe pas s vízem a zelenou (pracovní) kartou. Jestli jako turista tak si všem ukradenej pokuď neděláš bordel. Pokuď nevypadáš jak arabák tak i na letištích při kontrole víz jen mávnou rukou, maximálně se tě zeptají na důvod cesty, pokuď budeš klasickej turista, tak jen mávne rukou a vítej v USA. Pokuď pracovně, čeká tě ověření pracovní karty. Policie a jiny bezpečnostní složky tě kontrolují až ve chvíli kdy mají jistotu, že si udělal něco nelegalního, popř. když je na tebe někdo zavolá. Dokonce se stihla i vyfotit v holubičce na plotu před policejním autem u národního centra a šerifovi to bylo totálně šumák. Co se týká těch vašich rámů z akčňáků tak ty jsou jen na úředních místech a někdy dokonce ani tam ne (školy, radnice, letiště), narazit na ně je celkem zázrak :nono:


Připrav se, že cena v obchodech za jídlo a běžny blbosti je docela vysoko (obecně usa je pro nás "vidláky" drahej stát). Naopak cena běžné hromadné dopravy je hodně levná, místy i levnější než u nás. Je opravdu výhodnější jít do restaurace a dát si něco tam, než litat po krámech (pokuď teda nejedeš do nějaké vesničky). Běžně je ve větších městech tzv. "velkoměstská daň", která nastřeluje hodně ceny nahoru, místama až o 70% (např. u nás šiška salamu stojí 54kč, v NY díky všem daním 20 dolarů).

Další věcí, na kterou se připrav je to, že většina američanů nemá totálně žádnej smysl pro orientaci, většina usedlíků z měst v životě v jinym městě ani nebyla a když se na něco jako turista budeš ptát, pravidelně tě pošlou blbě i když to úmyslně nedělají. Nadruhou stranu ulice jsou dobře čitelny a hodně po městech jsou InfoSporty, kam se můžeš na cestu jít zeptat.

Co v NY stojí za vidění je asi Rockefeller Centrum (velke náměstí s kluzištěm kde se konají představení) a Radio City Music Hall
Obrázek - (snad se fotka z fb zobrazí)
Kdyby tě napadlo něco specifickyho tak se jen ptej, můžu pozjišťovat.
Škoda RAPID 1.2 TSI 77kw
Škoda Fabia I. - Hromada Technických Problémů :) - bejvávalo :/

Uživatelský avatar
m.artty
Moderátor
Příspěvky: 8238
Registrován: 23 čer 2009 22:23
Bydliště: Litvínov
Kontaktovat uživatele:

Re: Prosím o radu - Cesta do USA

Příspěvek od m.artty »

MartyCZe píše:m.artty: ále prosimtě, dost akčňáků jo
Byl jsem tam loni koncem prázdnin....

Už v Londýně na letišti se vyptával pracovník AA, proč tam jedu, co si vezu, kde mi balil kufr, jestli mám NB, tablet a podobné věci. Poté na JFK, opět stejné otázky + kde budu bydlet, jak dlouho tam budu, kdy letím domu a klasika v podobě skenování otisků a fotky.

Za 10 dní v NY a Washingtonu jsem nešel do muzeu, kde nebyly rámy - snad jen v muzeu NY metra, to si napamatuju. Když jsem nosil batoh, tak vždy chtěli minimálně nahlédnout.

Na letišti při odjezdu šla předemnou na prohlídku nějaká asiatka a protože měla u sebe 2 foťáky a kameru, tak si jí odvedli na hloubkovou prohlídku.
Současnost: Kadett E 2,0 GSi cabrio & Calibra 2,5 V6 & Omega B 2,5 TD
Minulost: Astra F 1,7 TD, Astra F 1,4 16V sedan, Kadett E 1,6 cabrio, Kadett E 1,6i cabrio, Golf II 1,6D, a pár Kadet na díly

walish
Příspěvky: 136
Registrován: 11 zář 2010 13:10

Re: Prosím o radu - Cesta do USA

Příspěvek od walish »

Tak já letěl letos v září do SF, měl jsem foťák, nějaké ty skla, noťas atd. a na letišti jsem to ani nemusel vybalovat, zapínat ani nic takového. Imigrační taky zcela v pohodě, jen si vzal pas, udělal fotku, otisky, popřál hezký pobyt a šel jsem pryč. V USA na letišti ale samozřejmě celotělové rámy.

Jen vsuvka - do USA nepotřebuješ vízum, ale ESTU - povolení ke vstupu. Dělá se online, stojí pár $ a platí dva roky, ovšem je tam omezený jednotlivý pobyt.

Kdybys chtěl vědět něco k západu, tak se ptej. Nevím vůbec proč a kam jedeš, tak se nebudu zbytečně rozepisovat, ale kdyby něco, klíďo se ptej. Co mohu poradit z fleku - LA můžeš klidně vynechat :) Není tam nic, stojí to za prd, zbytečná ztráta času. Pokud bys tam projížděl, tak se akorát můžeš zastavit na Rodeo Drive na oběd, u té kašny to má svoje kouzlo a jídlo je tam supr. I domácí limonáda, co tam mají :)

Uživatelský avatar
Mickael
Příspěvky: 370
Registrován: 04 čer 2006 13:54
Bydliště: Praha

Re: Prosím o radu - Cesta do USA

Příspěvek od Mickael »

m.arttyho profilovka na facebooku

Obrázek
R33 GTST Mspec2 '97

Uživatelský avatar
MartyCZe
Příspěvky: 1020
Registrován: 10 říj 2011 18:15

Re: Prosím o radu - Cesta do USA

Příspěvek od MartyCZe »

m.artty: Asi jsi schytal hold blbou vlnu, je možny že to bylo ještě ve vlivu společně s tim utokem v Bostnu? Ono při každym většim průseru se celkově ochrana na letištích na čas zpřísní. Ale aby opravdu každyho prohledavali zda-li nema nezdaněny žvejkačky v kapse to fakt ne, měl jsi spíš smůlu.

Když jsi napsal to co si napsal, hned mě napadlo něco ve stejnym stylu jako sem dal Mickael tu fotku :D
Škoda RAPID 1.2 TSI 77kw
Škoda Fabia I. - Hromada Technických Problémů :) - bejvávalo :/

Uživatelský avatar
m.artty
Moderátor
Příspěvky: 8238
Registrován: 23 čer 2009 22:23
Bydliště: Litvínov
Kontaktovat uživatele:

Re: Prosím o radu - Cesta do USA

Příspěvek od m.artty »

Jestli to není běžné, tak to bude tím, že jsme tam byli na konci srpna a v září se otevírala Freedom Tower, ne?
Současnost: Kadett E 2,0 GSi cabrio & Calibra 2,5 V6 & Omega B 2,5 TD
Minulost: Astra F 1,7 TD, Astra F 1,4 16V sedan, Kadett E 1,6 cabrio, Kadett E 1,6i cabrio, Golf II 1,6D, a pár Kadet na díly

Uživatelský avatar
phaeton_esc
Příspěvky: 1064
Registrován: 20 led 2009 00:06
Bydliště: Sudety

Re: Prosím o radu - Cesta do USA

Příspěvek od phaeton_esc »

m.artty píše: Už v Londýně na letišti se vyptával pracovník AA, proč tam jedu, co si vezu, kde mi balil kufr, jestli mám NB, tablet a podobné věci. Poté na JFK, opět stejné otázky + kde budu bydlet, jak dlouho tam budu, kdy letím domu a klasika v podobě skenování otisků a fotky.
Podobnou zkušenost mám když jsem tam letěl v roce 2012, ovšem neletěl jsem jako turista, nýbrž pracovně na J1 vízum. Imigrační úředník se ptal přesně na to samé. Jinak souhlas s výše uvedenými příspěvky:

1) na jídlo je levnější jít do restaurace, v krámech drahý a celkově i docela nekvalitní (Wallmart)
2) cestování levné, ať už se bavíme o půjčovném auta, nebo hromadné dopravě (vnitrostátní [urlhttp://letenky-prodejci.letuska.cz/cs/index.php?prodejce=L000059]letenky[/url] - tam akorát bacha, za větší než palubní kufřík sem platil navíc 20 USD)

Jinak dost záleží kam letíš, já procestoval kus Aljašky, národní parky - Yellowstone, Grand Teton a Grand Canyon, Floridu (hlavně Florida Keys) a potom NY, případně se klidně ptej co by tě zajímalo
Fiat Stilo MW 1.6 16v LPG & Mazda MX-5 NBfl 1.8

Uživatelský avatar
sparco-ikaros
Příspěvky: 336
Registrován: 30 kvě 2007 10:26
Bydliště: kousek od Opavy
Kontaktovat uživatele:

Re: Prosím o radu - Cesta do USA

Příspěvek od sparco-ikaros »

Sám toho moc nevím více informací o cestě a přesnější instrukce pobytu dostanu až v pátek ale jedná se o pracovní cestu do Kanady konkrétně do Londonu cca týden a pak přelet do USA konkrétněji Atlanta na 2 týdny. Zatím díky za veškeré informace 8)
Jsem zarytý koncernista protože vlastním GTi ........ to chceš !

Uživatelský avatar
Taboo
Příspěvky: 2759
Registrován: 26 lis 2004 18:27
Bydliště: Des Moines, IA, USA

Re: Prosím o radu - Cesta do USA

Příspěvek od Taboo »

V Atlante se ti bude libit :lol: . Polovina obyvatel cernych a dvojnasobek prumerne kriminality. Davej na sebe pozor (to myslim naprosto vazne :wink: ).
IQ stylingem nenahradis.

Uživatelský avatar
Yaris WRC
Příspěvky: 266
Registrován: 16 říj 2005 19:54

Re: Prosím o radu - Cesta do USA

Příspěvek od Yaris WRC »

okrem toho co bolo spomenute ohladom spravania sa vyssie pribal si do kufra este jeden kufor (aspon ja to tak robim) ked pojdes nahodou na nakupy a donesies domov hafo veci za 1/2 - 1/3 ceny co su u nas :)

walish
Příspěvky: 136
Registrován: 11 zář 2010 13:10

Re: Prosím o radu - Cesta do USA

Příspěvek od walish »

Co se týče jídla, tak teda se mi moc nezdá to, že by v restauraci bylo levněji jak v obchodě, to teda rozhodně ne.
Pokud bude teplo, tak ve wallmartu prodávají super čerstvé saláty(caesar, south - west salad apod) za 3$, je toho hodně a je to supr.
Jinak pokud natrefíš na řetězec Carl´s Jr. , tak si dej hambáč Texas BBQ a taky Original Six Dollar. Jsou fantastické. A samozřejmě 1/2 lb. :)

Uživatelský avatar
sparco-ikaros
Příspěvky: 336
Registrován: 30 kvě 2007 10:26
Bydliště: kousek od Opavy
Kontaktovat uživatele:

Re: Prosím o radu - Cesta do USA

Příspěvek od sparco-ikaros »

Díky díky za tipy a rady. V pátek snad budu vědět. Dám sem čerstvé informace a třeba někdo bude mít přímo zkušenost s danou situaci. Ještě jednou díky kluci 8)
Jsem zarytý koncernista protože vlastním GTi ........ to chceš !

Jardafox
Moderátor
Příspěvky: 6530
Registrován: 02 srp 2004 11:27

Re: Prosím o radu - Cesta do USA

Příspěvek od Jardafox »

Taboo píše:V Atlante se ti bude libit :lol: . Polovina obyvatel cernych a dvojnasobek prumerne kriminality. Davej na sebe pozor (to myslim naprosto vazne :wink: ).
musím souhlasit, Atlanta je plná houmlesáků a nic moc pro běžnýho turistu tam není
můžeš jít do CNN budovy, muzeum coca-coly, akvárium titanic aquatic, olympískej park, případně M.Luther King birthouse
Fiat Panda 1.2 >> AR 155 2.0 TS >> BMW E30 318i >> AR Giulietta 2.0 TD >> Ford Sierra 2.0i DOHC >> Saab 9000 CSE 2.0t >> AR 164 2.5 TD >> Ford Sierra 2.0i >> Lancia Lybra 2.4jtd

Uživatelský avatar
sparco-ikaros
Příspěvky: 336
Registrován: 30 kvě 2007 10:26
Bydliště: kousek od Opavy
Kontaktovat uživatele:

Re: Prosím o radu - Cesta do USA

Příspěvek od sparco-ikaros »

K upřesnění informací .... přílet Toronto - autem směr London , po týdnu odlet směr Atlanta - autem směr Dublin. K dispozici je firemni auto na 1 i 2 stanovišti. Takže Kluci kdyby jste měli někdo zkušenost s okolním prostředím těchto 2 měst ( London - Dublin ) uvítám všechny rady či tipy :-) Díky
Jsem zarytý koncernista protože vlastním GTi ........ to chceš !

Odpovědět

Zpět na „Pokec“