Povolení olejového filtru

Pokec nejen o autech...

Moderátoři: Eiffel, Fáboš, Bohuš, Berry, habitat3, Tommy1978, Kane13, Ritchma

Gooder
Příspěvky: 2116
Registrován: 13 zář 2011 20:48
Bydliště: Středočeský kraj

Povolení olejového filtru

Příspěvek od Gooder »

Máte někdo tip jak zaručeně povolit olejový filtr? Případně tip na nějaký klíč na filtry? Já mám (teda teď už měl) tento: http://dieselpower.cz/forum/userpix/905_klic_1.jpg" onclick="window.open(this.href);return false; Vždycky to šlo bez problému, ale dneska jsem měl smůlu. Hlavně je tam přístup na hovno, takže sikovkama ho nechytnu, měl jsem problém i s tím klíčem viz výše.

Dneska jsem se s tím mordoval hodinu, filtr se nepovolil, klíč po něm jen klouzal a ve finále se mi ten klíč přetrhnul :kladivo:

dubi
Příspěvky: 854
Registrován: 06 kvě 2009 10:01
Bydliště: ČB, Bernartice

Re: Povolení olejového filtru

Příspěvek od dubi »

U punta jsem tenkrát musel vzít větší šroubovák a prorazit ho skrz filtr, pak to šlo povolit v pohodě. :D
Ex: lOo ==vw== oOl G1 --> //// Punto --> Corsa B --> G3 TDI --> G4 Zender Concept -->Insignia SportsTourer
Now: Calibra C20XE & GV GTI MTM

Gooder
Příspěvky: 2116
Registrován: 13 zář 2011 20:48
Bydliště: Středočeský kraj

Re: Povolení olejového filtru

Příspěvek od Gooder »

To mě taky napadlo, ale říkal jsem si, jestli bych tahem spíš nezvětšil tu díru :D Nemáte zkušenosti s tímto? http://www.auto-doplnky.com/files/_640x ... -09407.jpg" onclick="window.open(this.href);return false;

Ještě mě napadlo, nějaké zkušenosti s olejovými filtry KN? Mají matici na povolování, což se mi zdá lepší.

Uživatelský avatar
m.artty
Moderátor
Příspěvky: 8238
Registrován: 23 čer 2009 22:23
Bydliště: Litvínov
Kontaktovat uživatele:

Re: Povolení olejového filtru

Příspěvek od m.artty »

Používám tento "klíč" http://www.naradi-amat.com/produkt/klic ... uktId=3318" onclick="window.open(this.href);return false; Když se správně nasadí a zakousne se do filtru, tak se mi nikdy nestalo, že bych něco nepovolil. Šroubovák taky funguje.
Současnost: Kadett E 2,0 GSi cabrio & Calibra 2,5 V6 & Omega B 2,5 TD
Minulost: Astra F 1,7 TD, Astra F 1,4 16V sedan, Kadett E 1,6 cabrio, Kadett E 1,6i cabrio, Golf II 1,6D, a pár Kadet na díly

Uživatelský avatar
MartyCZe
Příspěvky: 1020
Registrován: 10 říj 2011 18:15

Re: Povolení olejového filtru

Příspěvek od MartyCZe »

jj mam ten samy s radoby řetězem. Ten paskovej jsem dřív taky měl a moc dobrej nebyl.
Škoda RAPID 1.2 TSI 77kw
Škoda Fabia I. - Hromada Technických Problémů :) - bejvávalo :/

Uživatelský avatar
AR166
Příspěvky: 5538
Registrován: 01 bře 2009 19:36
Bydliště: Sokolov-Svatava
Kontaktovat uživatele:

Re: Povolení olejového filtru

Příspěvek od AR166 »

jednou jsem kamaradovi na bmw motorku vyrabel pripravek na povoleni zbytku filtru. filtr nesel povolit a po pokusech ( i prostrcenym sroubovakem) se musel ostrihat a vytocit timhle. :D .......

........ http://ar166.galerie.cz/6407585-stahova ... u-bmw-moto#" onclick="window.open(this.href);return false;
www.ar166.galerie.cz..........................................................................................................................................Mattig SSF (Sokolov-Svatava-Felgen) :D

Gooder
Příspěvky: 2116
Registrován: 13 zář 2011 20:48
Bydliště: Středočeský kraj

Re: Povolení olejového filtru

Příspěvek od Gooder »

Já doma našel něco takového: http://www.mallring.cz/public/galerie/dop/09405.jpg" onclick="window.open(this.href);return false; Ale s tím mi to přijde ještě horší, ten řetěz se mi nekousne do filtru.

AR: No moc jsi mě nepotěšil :D

Uživatelský avatar
JOE_Cik
Příspěvky: 4742
Registrován: 17 srp 2008 20:56
Bydliště: Sokolov-Březová
Kontaktovat uživatele:

Re: Povolení olejového filtru

Příspěvek od JOE_Cik »

s tim řezízkem bych byl opatrnej ...... jednou sem povoloval povoloval povoloval ...... az to povolilo a ja sem setrvačností proříznul hadici u chladiče..... :-D :-D :-D :-D
Renault Clio 1,2 rv 97-plonkovka...SOLD
Renault Clio 1,8 16V-letadlo..SOLD
Renault Clio Sport 172 Ph2 rv02 - hají v garáži
Renault Megane Grandtour 1,5dCi rv18 - family wagen
Fiat Doblo Maxi 1,6 MTJ 120SX rv18 - služební

Uživatelský avatar
Svobda
Příspěvky: 183
Registrován: 10 pro 2009 00:06
Bydliště: KV kraj
Kontaktovat uživatele:

Re: Povolení olejového filtru

Příspěvek od Svobda »

Běžně používám ten co mas případně už jsem vkládal smirgl mezi filtr a povolovak . To same z řetízkem .
Může se stát ze po proražení sroubovakem opravdu rpztrhas ale často se po kousku zakousne a jde natvrdo ,ale záleží jestli mas pak ještě místo zabrat no.
stavitelné podvozky www.DGR-PODVOZKY.cz
DOVOZ-ODTAH-OPRAVY aut

Gooder
Příspěvky: 2116
Registrován: 13 zář 2011 20:48
Bydliště: Středočeský kraj

Re: Povolení olejového filtru

Příspěvek od Gooder »

Místo tam není, tím klíčem můžu pohybovat max tak 5cm. Takže zvažuju něco takového, jak jsem psal výše: http://www.auto-doplnky.com/files/_640x ... -09407.jpg" onclick="window.open(this.href);return false; S řetízkem si zkusím ještě zítra večer pohrát.

Ideální by bylo tohle: http://shop.alfavaria.cz/userdata/produ ... 169-76.jpg" onclick="window.open(this.href);return false; ale dávat za to 600Kč moc nechci :D

Uživatelský avatar
Svobda
Příspěvky: 183
Registrován: 10 pro 2009 00:06
Bydliště: KV kraj
Kontaktovat uživatele:

Re: Povolení olejového filtru

Příspěvek od Svobda »

To v prvním odkazu maka taky ,ale dle filtru chce to správnou velikost na danej filtr . .
stavitelné podvozky www.DGR-PODVOZKY.cz
DOVOZ-ODTAH-OPRAVY aut

Vres
Příspěvky: 9
Registrován: 22 pro 2013 23:14

Re: Povolení olejového filtru

Příspěvek od Vres »

Taky sem s tim zapasil na 1.8T a nakonec to celkem lehce vyresil sroubovak... 8)

Uživatelský avatar
JRD McLAREN
Příspěvky: 4074
Registrován: 16 črc 2006 21:39
Kontaktovat uživatele:

Re: Povolení olejového filtru

Příspěvek od JRD McLAREN »

tak tak..
srubovak skrz... lacne jednoduche rychle...
...

mna by skor zaujimalo, ze kdo zabudol namazat gumicku pri vymene toho filtru...
Člen Klubu Šlapacích Moskvičov
IMF Master Ignition Forum - http://imfsoft-forum.eu/

Gooder
Příspěvky: 2116
Registrován: 13 zář 2011 20:48
Bydliště: Středočeský kraj

Re: Povolení olejového filtru

Příspěvek od Gooder »

Ten filtr jsem měnil já a gumičku jsem nezapomněl namazat, na to si dávám pozor ;) Dotaženo rukou a pak čtvrt otáčky klíčem. Jestli bude zítra čas, zkusím ten řetěz ještě, pak kdyžtak šroubovák, pokud najdu vhodné místo pro manipulaci :D

Gooder
Příspěvky: 2116
Registrován: 13 zář 2011 20:48
Bydliště: Středočeský kraj

Re: Povolení olejového filtru

Příspěvek od Gooder »

Dnes jsem pokračoval s pokusy. Vzal jsem ten řetězový klíč a po několika pokusech jsem to vzdal, když jsem zjistil, že plášť filtru jsem zdeformoval :kladivo: Co jsem koukal, tak ten šroubovák tam jen tak nedostanu, určitě ne kolmo vůči filtru. Spíš se bojím, že ho celý rozpářu, když ten řetěz zohýbal plášť.

Stejným způsobem jsem dotahoval všechny filtry a tohle se mi nikdy nestalo.

Uživatelský avatar
AR166
Příspěvky: 5538
Registrován: 01 bře 2009 19:36
Bydliště: Sokolov-Svatava
Kontaktovat uživatele:

Re: Povolení olejového filtru

Příspěvek od AR166 »

kdyz uz nebude jina moznost a filtr rozstrihas, popisu ti postup na ten pripravek. :D byl hotovej za hodinu a z toho jsem 30min uklizel draty z dratenyho kotouce do flexy, ze kteryho jsem pouzil matici. :lol: :D
Naposledy upravil(a) AR166 dne 20 říj 2015 20:43, celkem upraveno 1 x.
www.ar166.galerie.cz..........................................................................................................................................Mattig SSF (Sokolov-Svatava-Felgen) :D

Gooder
Příspěvky: 2116
Registrován: 13 zář 2011 20:48
Bydliště: Středočeský kraj

Re: Povolení olejového filtru

Příspěvek od Gooder »

Tohle bych nerad, protože by musel jít dolů celý chladič :D

kony5
Příspěvky: 1337
Registrován: 30 pro 2008 22:21

Re: Povolení olejového filtru

Příspěvek od kony5 »

to zté stránky je uplně na nic...ja si vyrobil povolovák na filtry jednoduše .. řetěz je potřeba nějaký na motorku (mám ze svojí ninjy :lol: :lol: :D ) nebo z rozvodů atd (rozuměj - širší než ten z kola nebo více článku vedle sebe ... ) ještě než to udělaš je dobre ho nabrousit . normálně bruskou na něj vybrousit ostré zuby - a pak ho navaříš na nějaký starý oříšek z goly.... nasadíš golu ... řetízek se kousne a povolíš všechno - povoluju stím i filtry na kamiony a tam jich je víc než jeden a drží taky pěkně.... a nejlepe ho kousnout co nejblíž k závitu... nebo kvalitní kleště.... mam jedny nějaké z Lídlu takový hasák pěkně ostré zuby a nemá rovnou čelist ale kulatou přesně padne na filtr... a to chytnu normálně na ten slisovaný spoj a je to.... hlavně stím moc nelomcovat ať nězalomíš to šrtoubení filtru které je v 99% v hliniku

Gooder
Příspěvky: 2116
Registrován: 13 zář 2011 20:48
Bydliště: Středočeský kraj

Re: Povolení olejového filtru

Příspěvek od Gooder »

Mám doma metrový hasák, ale opět je problém s místem. Nikde ho nechytnu tak, aby byl kolmo k filtru a abych s ním mohl otáčet (i kdyby měl 40cm, tak ho tam nedostanu). Ten klíč, jak jsem ukazoval výše, co jsem zničil, tak s tím jsem mohl pohybovat v rozmezí 5cm, což je problém pro něco většího.

Jinak tou stránkou myslíš ten povolovák s těmi 3 tyčkami, co "obejmou" filtr?

kony5
Příspěvky: 1337
Registrován: 30 pro 2008 22:21

Re: Povolení olejového filtru

Příspěvek od kony5 »

ne myslel sem ten první... ten co si posílal s tou planetovou převodovkou nemám odzkoušený ... ten hazet originál jo ale ten zas neni na všechny filtry..... sežen řetěž z motorky nabrus ... oba konce svař k ořechu z golovky...jemnou ráčnu a uvidíš že to pujde..hlavně to dobře nabrousit...na čem to vlastně povoluješ? ... dívej ja taky koupil xy připravku na filtry neb na kamionu to dělam furt a nakonec sem se nas*al... svařil si ten svůj bazmek za 15min. a dneska si ho odemně x lidí jezdí pujčovat když jim něco nejde povolit :D .... zitra ti hodím foto jestli si na to vzpomenu a vyfotím to

Uživatelský avatar
JRD McLAREN
Příspěvky: 4074
Registrován: 16 črc 2006 21:39
Kontaktovat uživatele:

Re: Povolení olejového filtru

Příspěvek od JRD McLAREN »

rozvodova retaz 105-120-130 :mrgreen:
Člen Klubu Šlapacích Moskvičov
IMF Master Ignition Forum - http://imfsoft-forum.eu/

kony5
Příspěvky: 1337
Registrován: 30 pro 2008 22:21

Re: Povolení olejového filtru

Příspěvek od kony5 »

JRD McLAREN píše:rozvodova retaz 105-120-130 :mrgreen:
přesně 8) :D

Gooder
Příspěvky: 2116
Registrován: 13 zář 2011 20:48
Bydliště: Středočeský kraj

Re: Povolení olejového filtru

Příspěvek od Gooder »

Ten s tou převodovkou v Autokelly stojí 300Kč, tak mě napadlo ho vyzkoušet. Možnost výroby toho Tvého doma nemám. Někoho bych asi sehnal v okolí, ale teď ve všední dny se nějak nikam nedostanu. Jinak jde o koncernový 1.8T v Octavii ;)

V práci ještě zkusím v dílnách, jestli nemají něco na způsob toho Hazetu. Předpokládám, že koncernové motory budou mít průměr toho filtru stejný. Potom přijdou na řadu už ne tak dobře dostupné rady typu šroubovák, ten Tvůj nástroj atp :D

Uživatelský avatar
ernst
Příspěvky: 376
Registrován: 26 čer 2012 11:30

Re: Povolení olejového filtru

Příspěvek od ernst »

Obrázek

Tohle používám denně a nikdy nezklamalo. i když je filtr hodně zaseklej tak tohle ho umí i zmačkat na poloviční velikost ale nakonec stejně povolí :)


Ten tříramennej jsem už 2x zlomil, není to zrovna kvalitní věc a navíc filtry s menším průměrem si moc nedává, občas po nich klouže.
Soob 900NG B204l 136kw (zatím)

Gooder
Příspěvky: 2116
Registrován: 13 zář 2011 20:48
Bydliště: Středočeský kraj

Re: Povolení olejového filtru

Příspěvek od Gooder »

To bude něco, jako si vyrobil kony předpokládám :) Hledám, jestli to nemají někde v Praze skladem a zatím nic, ale objevil jsem v Auto Kelly tento s řetězem. Sice ten řetěz není tak tlustý, ale zkusit bych to mohl, když říkáš, že se ten převodový láme (co na to říká záruka?).
Obrázek

Uživatelský avatar
LiberaleMiguel2
Příspěvky: 3841
Registrován: 22 říj 2013 17:21

Re: Povolení olejového filtru

Příspěvek od LiberaleMiguel2 »

na ten povolovák by byl ideál řatěz z motorovky, ne ? :lol:
JSEM ZPÁTKY NA SVÉM PŮVODNÍM PROFILU, TAKŽE COKOLIV PIŠTE NA LiberaleMiguel (bez dvojky)

Uživatelský avatar
ernst
Příspěvky: 376
Registrován: 26 čer 2012 11:30

Re: Povolení olejového filtru

Příspěvek od ernst »

Nevím co na to záruka... zavařil jsem ho a po čase prasklo jiné ramínko.. pak vypadávaly šroubky, ty jsou taky bodnuté COčkem.. teď je ten povolovák někde.. nevím kde.. ale určitě ne na reklamaci, možná tak na recyklaci :)
Soob 900NG B204l 136kw (zatím)

kony5
Příspěvky: 1337
Registrován: 30 pro 2008 22:21

Re: Povolení olejového filtru

Příspěvek od kony5 »

Jj to je presne ono...jen ja to mam na pevno k orechu ...

Uživatelský avatar
Bobek
Příspěvky: 1205
Registrován: 30 led 2012 18:11
Bydliště: Morava

Re: Povolení olejového filtru

Příspěvek od Bobek »

Jebni do toho šroubovák a nevymyslej :-D to mi vždycky pomohlo narozdíl od tech povolovaku :-)
Renault Laguna III phase 3, Initiale Paris, 110kw
Renault Mégane Grandtour GT, 151kw
Renault Mégane Grandtour GT220 162kw
Opel Vectra B Caravan 92kw

Gooder
Příspěvky: 2116
Registrován: 13 zář 2011 20:48
Bydliště: Středočeský kraj

Re: Povolení olejového filtru

Příspěvek od Gooder »

Tak pokračování telenovely. Sehnal jsem tu misku, která se nasadí na filtr a opět, ani hovno. Miska sklouzne nebo se pootočí. Posílám foto, aby bylo vidět, že na šroubovák tam není místo, jen v případě, že sundám chladič. Všechny větší části, co jsou vidět, tak jsou pod filtrem. Abych otočil golou, musím mít 2 nástavce.

V Kellyně prodávají ještě toto: http://images.zbozi.cz/image?id=53cc412 ... =350&h=350" onclick="window.open(this.href);return false; Něco podobného jako tamto, sice to je 2x dražší, ale vypadá to, že to má tlustší řetěz.
Přílohy
WP_20151021_001.jpg

Odpovědět

Zpět na „Pokec“