aquamist hfs2 vodne vstrekovanie - fast active valve

Vše o úpravách motorů a vyfuků.

Moderátoři: Fáboš, Bohuš, Kane13, Ritchma, Libor12, Tom_

favorit
Příspěvky: 30
Registrován: 21 lis 2015 21:46

aquamist hfs2 vodne vstrekovanie - fast active valve

Příspěvek od favorit »

V aute mam namontovany HFS 2 od aquamist, pouzivam ho na chladenie vzduchu priamo v sani po stlaceni kompresorom. Vacsinou vstrekujem destilovanu vosu s metanolom v pomere 50:50.
Medzi vysokotlakovou pumpou a vstrekovacom vody (nozzle 0.4mm) je umiestneny nejaky FAV ventil (fast acting valve), ktory je ovladany priamo HFS2 jednotkou a ten mi prestal fungovat. Asi po cca 5000 km od namontovania HFS2 kitu.
Neviete poradit naco je tam pouzity a ako by som ho mohol nahradit? Pri DIY kitoch sa casto pouziva len jednosmerny ventil, co by sa mohlo stat ak by som ho pouzil namiesto FAV?
skoda favorit
mx-5 n.a.
mx-5 supercharged
mx-5 turbo
mercedes benz 190 w201
ducati monster 1000 S

Uživatelský avatar
Libor12
Moderátor
Příspěvky: 2298
Registrován: 29 čer 2008 15:14
Bydliště: Dobříš
Kontaktovat uživatele:

Re: aquamist hfs2 vodne vstrekovanie - fast active valve

Příspěvek od Libor12 »

A víš určitě,že je nefunkční ventil? aquamist ho má jako náhradní díl. Ta zpětná klapka není dobré řešení. Ventil prostě uzavře a otevře. Nahradit se dá jakýmkoli solenoidem co udrží tlak cca 20bar a jeho cívka může být ovládaná PWM.
toyota corolla gti 4a-ge 1.6 "V2" 226hp/9500rpm
IMF Master Ignition Forum - http://
imfsoft-forum.eu/


Válcová zkušebna 4X4 až do 1200HP

favorit
Příspěvky: 30
Registrován: 21 lis 2015 21:46

Re: aquamist hfs2 vodne vstrekovanie - fast active valve

Příspěvek od favorit »

Libor12 píše:A víš určitě,že je nefunkční ventil? aquamist ho má jako náhradní díl. Ta zpětná klapka není dobré řešení. Ventil prostě uzavře a otevře. Nahradit se dá jakýmkoli solenoidem co udrží tlak cca 20bar a jeho cívka může být ovládaná PWM.
Myslim ze ano, aquamist ma testovaci rezim po prepojeni jumprov - vysokotlakova pumpa funguje, ked pripojim na jej vystup vstrekovaciu dyzu tak strieka, za "FAV" solenoidom uz nie. Premeral som kable od jednotky k "FAV" tie su tiez ok. Na vystupe z jednotky na ovladanie "FAV" je po spusteni testovacieho rezimu cca 12V. Cievka v solenoide cvaka. Tiez som skusil priamo napojit piny FAV cievky na 12V zdroj - cievka cvaka, ale voda stale nestrieka, vyzera, ze je ventil fakt nefunkcny.Ten samotny ventil stoji ako aquamist nahradny diel cca 100,- €.
Myslel som, ze sa bude dat nahradit niecim lacnejsim hlavne preto, ze som s tym kitom od namontovania spravil len cca 5000 km. Napln som pouzival iba destilovanu vodu a metanol ako je uvedene v specifikacii. Aktivaciu vstrekovania vody/metanolu som mal nastavene pri cca 42% duty cyklu benzinovych vstrekov. Takze ani zdaleka to nevydrzalo fungovat ani tych 5000km. :mad:
skoda favorit
mx-5 n.a.
mx-5 supercharged
mx-5 turbo
mercedes benz 190 w201
ducati monster 1000 S

Uživatelský avatar
tholis
Moderátor
Příspěvky: 3014
Registrován: 16 dub 2009 07:33

Re: aquamist hfs2 vodne vstrekovanie - fast active valve

Příspěvek od tholis »

fovrit: já trošku odbočím.. Máš někde projekt své mazdy? Docela mě zajímá přeplňování na MX-5 :mrgreen:
" www.autowerks.cz "

Uživatelský avatar
Libor12
Moderátor
Příspěvky: 2298
Registrován: 29 čer 2008 15:14
Bydliště: Dobříš
Kontaktovat uživatele:

Re: aquamist hfs2 vodne vstrekovanie - fast active valve

Příspěvek od Libor12 »

Jestli slyšíš "cvakat cívku" tak to nedělá cívka,ale jádro ventilu které uzavírá sedlo ventilu. Je tam EPDM těsnění kterému neděla dobře benzín. Rozebral jsi ten ventil? Vidím že jako náhradní díl mají i samotné tělo ventilu. Zkoušel si uplatnit záruku?
Já siraději stavím ty kity sám a trochu jinak. :wink:
toyota corolla gti 4a-ge 1.6 "V2" 226hp/9500rpm
IMF Master Ignition Forum - http://
imfsoft-forum.eu/


Válcová zkušebna 4X4 až do 1200HP

favorit
Příspěvky: 30
Registrován: 21 lis 2015 21:46

Re: aquamist hfs2 vodne vstrekovanie - fast active valve

Příspěvek od favorit »

Libor12 píše:Jestli slyšíš "cvakat cívku" tak to nedělá cívka,ale jádro ventilu které uzavírá sedlo ventilu. Je tam EPDM těsnění kterému neděla dobře benzín. Rozebral jsi ten ventil? Vidím že jako náhradní díl mají i samotné tělo ventilu. Zkoušel si uplatnit záruku?
Já siraději stavím ty kity sám a trochu jinak. :wink:
Ano presne tak, mas pravdu cvakat pocut ten ventil, nie cievku. Skusil som ho rozobrat, prefukat, ale bohuzial nepomohlo. Ten samotny ventil vychadza 88,-€, co sa mi zdalo aj celkom dost, a hlavne ak ma tendenciu odchadzat takto casto, tak to fakt nie je bohvieco. Skusal som uplatnit zaruku, ale nechcu ju uznat, stale mi vypisuju o nejakej hydrokarbonovej kontaminacii, pritom som vsak pouzival len metanol s destilovanou vodou v roznych pomeroch. V mailoch ma tiez upozornovali na metanol z otvoreneho kontajneru, preco to neviem, vy ste v Cechach ale mate odbornikov :twisted: na metanol tak mozno bude niekto vediet upresnit. Ja metanol kupujem v uzavretych flaskach. Takisto sa v mailoch namiesto zaslania noveho ventilu, "chvalili" ze ten ich ventil je rucne vyrobeny specialne pre poziadavky pouzitia v aquamist kite (co je podla mna pekna blbost). Este nerozumiem, ze ak je jeho regulacia riesena pwm modulaciou, mal by mat 3 kable - napajanie plus pwm signal, do cievky vsak idu z aquamist jednotky len 2 napajacie kable.

Uz od zaciatku bol s aquamist-om dost problem, v upne novom kite chybali v krabici male srobenia, bez ktorych ho nebolo mozne spojazdnit, tak som ihned pisal reklamaciu a prisla naozaj necakana odpoved : ze bude najjednoduchse objednat chybajuce suciastky u "lokalneho predajcu vzduchotechniky". Na Slovensku som ich zohnat nevedel, ale podarilo sa mi ich objednat v Polsku.
Aquamist som objednal pretoze sa mi pozdavalo davkovanie podla impulzov vstrekovacov, ale teraz uz zistujem, ze za tu cenu to teda nie je bohvieco...

Libor a ako si riesil svoj DIY kit H2O vstrekovania? Hlavne by ma zaujimalo to davkovanie, ci si pouzil za vysokotlakovou pumpou, len jednoduchy jednosmerny ventil, ci nieco sofistikovanejsie? Alebo ste to tu uz rozoberali v niektorom vlakne fora?
tholis píše:fovrit: já trošku odbočím.. Máš někde projekt své mazdy? Docela mě zajímá přeplňování na MX-5 :mrgreen:
?
Nie, tu na fore este nemam, som tu len newbie, iba nedavno, ked som nieco hladal tak som sa prepracoval k par zaujimavym veciam co sa na tomto fore rozoberali.
Je to mx-5 model NB s 1.8 motorom BP4W, samosvor torsen, kompresor eaton mp62 je namontovany priamo na sacom potrubi, riadiacu elektroniku som pouzil megasquirt MS2 standalone s pnp kablovym zvazkom, vstrekovace su pouzite sekundarne z RX-8, vacsia skrtiaca klapka,cievky vymenene za COP z toyoty, bez intercoolera, preto doplnene o vstrekovanie vody, ktore teraz nefunguje :)).
Přílohy
20151104_121211.jpg
skoda favorit
mx-5 n.a.
mx-5 supercharged
mx-5 turbo
mercedes benz 190 w201
ducati monster 1000 S

Uživatelský avatar
Libor12
Moderátor
Příspěvky: 2298
Registrován: 29 čer 2008 15:14
Bydliště: Dobříš
Kontaktovat uživatele:

Re: aquamist hfs2 vodne vstrekovanie - fast active valve

Příspěvek od Libor12 »

No on celý ten jejich kit jde samozřejmě poskladat za trochu jinou cenu. Na ovládání cívky pomocí PWM ti stačí jen dva dráty,to si s něčím pleteš. Tomu těsnění ve ventilu se stačí na olej nebo benzín jen podívat když jde kolem a je po něm. Já jsem také začínal na hotovém kitu od coolingmist stage 3. Časem jsem se dopracoval k řešení pomocí vibračního čerpadla do espressa. :)
toyota corolla gti 4a-ge 1.6 "V2" 226hp/9500rpm
IMF Master Ignition Forum - http://
imfsoft-forum.eu/


Válcová zkušebna 4X4 až do 1200HP

Uživatelský avatar
Beaver
Příspěvky: 6553
Registrován: 17 srp 2004 09:01

Re: aquamist hfs2 vodne vstrekovanie - fast active valve

Příspěvek od Beaver »

Ono po pravdě řešit absenci IC aquamistem mi přijde dost úchylné :D Já bych ho tam doporučoval doplnit.
Toyota Supra 2.5 twin turbo (208 kW/360 Nm)
Lexus RX400h 3.3 VVTi '06 (205 kW/418 Nm)
Toyota RAV4 2.5 Hybrid '16 (114 kW/213 Nm)
Lexus IS200 2.0 VVTi (115 kW/200 Nm)
"Vždycky můžete spát v autě, ale nikdy nemůžete řídit dům"

favorit
Příspěvky: 30
Registrován: 21 lis 2015 21:46

Re: aquamist hfs2 vodne vstrekovanie - fast active valve

Příspěvek od favorit »

Beaver píše:Ono po pravdě řešit absenci IC aquamistem mi přijde dost úchylné :D Já bych ho tam doporučoval doplnit.
A kde by si ho namontoval ked je kompresor priamo na sani? Rozmyslal som nad laminovou (water to air) ale rozmerovo sa nezmesti do sacieho potrubia.
skoda favorit
mx-5 n.a.
mx-5 supercharged
mx-5 turbo
mercedes benz 190 w201
ducati monster 1000 S

Uživatelský avatar
Beaver
Příspěvky: 6553
Registrován: 17 srp 2004 09:01

Re: aquamist hfs2 vodne vstrekovanie - fast active valve

Příspěvek od Beaver »

Njn, já si nevšimnul, že to je vlastně ten Fast Forward coldside kit rovnou na sání (hlavně jak jsem zvyklej z Toyot že na straně spolujezdce je výfuk) - primárně je samozřejmě "chyba" v tom kitu, který bohužel tím pádem vylepšení o IC neumožňuje a upřímně bych si ho osobně nevybral přesně z toho důvodu co teď řešíš - jakmile jdeš přes určité limity, začne ten IC chybět. Mě se na tom Aquamistu nejvíc nelíbí, že to je jednak další věc, co se může posrat (což se bohužel i tobě stalo) a jednak to používá "spotřební materiál", tj. je potřeba doplňovat tu vstřikovanou směs.

Nicméně celé to předělávat asi nebudeš, takže jako bych nic nenapsal :D Snad se teda aspoň podaří najít nějakou vhodnou náhradu ventilu.
Toyota Supra 2.5 twin turbo (208 kW/360 Nm)
Lexus RX400h 3.3 VVTi '06 (205 kW/418 Nm)
Toyota RAV4 2.5 Hybrid '16 (114 kW/213 Nm)
Lexus IS200 2.0 VVTi (115 kW/200 Nm)
"Vždycky můžete spát v autě, ale nikdy nemůžete řídit dům"

favorit
Příspěvky: 30
Registrován: 21 lis 2015 21:46

Re: aquamist hfs2 vodne vstrekovanie - fast active valve

Příspěvek od favorit »

Beaver píše:Njn, já si nevšimnul, že to je vlastně ten Fast Forward coldside kit rovnou na sání (hlavně jak jsem zvyklej z Toyot že na straně spolujezdce je výfuk) - primárně je samozřejmě "chyba" v tom kitu, který bohužel tím pádem vylepšení o IC neumožňuje a upřímně bych si ho osobně nevybral přesně z toho důvodu co teď řešíš - jakmile jdeš přes určité limity, začne ten IC chybět. Mě se na tom Aquamistu nejvíc nelíbí, že to je jednak další věc, co se může posrat (což se bohužel i tobě stalo) a jednak to používá "spotřební materiál", tj. je potřeba doplňovat tu vstřikovanou směs.

Nicméně celé to předělávat asi nebudeš, takže jako bych nic nenapsal :D Snad se teda aspoň podaří najít nějakou vhodnou náhradu ventilu.
:wink: Zase na druhej strane ma vyhodu rychlej reakcie na pridanie plynu a nie je problem s nastavenim volnobehu - pouzitie 2 skrtiacich klapiek pri "hotside". Samozrejme s kompresorom na hotside strane alebo s turbom sa da ist s vykonom dalej.

Skusim, uz som nejaky objednal, tak uvidim ci bude fungovat.
skoda favorit
mx-5 n.a.
mx-5 supercharged
mx-5 turbo
mercedes benz 190 w201
ducati monster 1000 S

Uživatelský avatar
Beaver
Příspěvky: 6553
Registrován: 17 srp 2004 09:01

Re: aquamist hfs2 vodne vstrekovanie - fast active valve

Příspěvek od Beaver »

Noooooo, co jsem měl možnost slyšet a číst, tak ten rozdíl v odezvě není zase nějaké drama. Ono i rozumně zvolené turbo nemá nějaký zásadní lag. Ale to už je stejně mimo tuhle debatu :) Co je na tom kitu hezké je to, jak je kompaktní - zapluje prostě do motorového prostoru a vypadá tam přirozeně a relativně nenápadně.
Toyota Supra 2.5 twin turbo (208 kW/360 Nm)
Lexus RX400h 3.3 VVTi '06 (205 kW/418 Nm)
Toyota RAV4 2.5 Hybrid '16 (114 kW/213 Nm)
Lexus IS200 2.0 VVTi (115 kW/200 Nm)
"Vždycky můžete spát v autě, ale nikdy nemůžete řídit dům"

Uživatelský avatar
Libor12
Moderátor
Příspěvky: 2298
Registrován: 29 čer 2008 15:14
Bydliště: Dobříš
Kontaktovat uživatele:

Re: aquamist hfs2 vodne vstrekovanie - fast active valve

Příspěvek od Libor12 »

Beaver píše: jakmile jdeš přes určité limity, začne ten IC chybět.
A je to přesně naopak. Tam kde už je ic neúčinný nebo jeho velikost není přijatelná se používá vstřikování vody/metanolu. Takže proč ho tam nedat rovnou. Záměrně neargumentuji vahou ic a vedení,to vyrovnává nádrž pro WI. O učinnosti IC a WI asi polemizovat nebudem že? :wink: Smysl WI je ochlazovat přímo spalovací prostor - respektive proces. Při takových to přestavbách odpadá i vymýšlení kudy a řezání do nárazníku a podobně.
Beaver píše: je potřeba doplňovat tu vstřikovanou směs
Uplně stejné jako doplňovat palivo. Správně nastavený system doplnuješ stejně jako tankuješ plnou nádrž.
toyota corolla gti 4a-ge 1.6 "V2" 226hp/9500rpm
IMF Master Ignition Forum - http://
imfsoft-forum.eu/


Válcová zkušebna 4X4 až do 1200HP

Uživatelský avatar
Beaver
Příspěvky: 6553
Registrován: 17 srp 2004 09:01

Re: aquamist hfs2 vodne vstrekovanie - fast active valve

Příspěvek od Beaver »

Jo, to já chápu, ale osobně beru Aquamist spíš jako doplněk IC než jeho alternativu :wink: Samozřejmě, že palivo musíš doplňovat, ale Aquamist je prostě DALŠÍ věc, co musíš doplňovat :mrgreen: Tohle je ovšem spíš už taková ta filozofická debata jaké má kdo preference, takže řešit to dál asi nemusíme :)
Toyota Supra 2.5 twin turbo (208 kW/360 Nm)
Lexus RX400h 3.3 VVTi '06 (205 kW/418 Nm)
Toyota RAV4 2.5 Hybrid '16 (114 kW/213 Nm)
Lexus IS200 2.0 VVTi (115 kW/200 Nm)
"Vždycky můžete spát v autě, ale nikdy nemůžete řídit dům"

favorit
Příspěvky: 30
Registrován: 21 lis 2015 21:46

Re: aquamist hfs2 vodne vstrekovanie - fast active valve

Příspěvek od favorit »

Beaver píše:Noooooo, co jsem měl možnost slyšet a číst, tak ten rozdíl v odezvě není zase nějaké drama. Ono i rozumně zvolené turbo nemá nějaký zásadní lag. Ale to už je stejně mimo tuhle debatu :) Co je na tom kitu hezké je to, jak je kompaktní - zapluje prostě do motorového prostoru a vypadá tam přirozeně a relativně nenápadně.
Kamaratovi sme spravili to iste auto ale s turbom (pouzilo sa td04 plus maly intercooler) a fakt to vobec nie je zle, bol som prekvapeny, ze zabera uz dost nizko. Kompresor ma nabeh krutiaceho momentu o cosi nizsie, ale turbo zase vyslo o dost lacnejsie. Prikladam grafy z brzdy, prvy je s turbom, druhy s kompresorom.
Přílohy
mx-5 supercharger brzda.jpg
meranie res.jpg
Naposledy upravil(a) favorit dne 12 pro 2015 12:10, celkem upraveno 3 x.
skoda favorit
mx-5 n.a.
mx-5 supercharged
mx-5 turbo
mercedes benz 190 w201
ducati monster 1000 S

Uživatelský avatar
Libor12
Moderátor
Příspěvky: 2298
Registrován: 29 čer 2008 15:14
Bydliště: Dobříš
Kontaktovat uživatele:

Re: aquamist hfs2 vodne vstrekovanie - fast active valve

Příspěvek od Libor12 »

favorit píše: ale podarilo sa mi ich objednat v Polsku.
Kdyby jsi ještě někdy potřeboval http://www.az-sroubeni.cz/kategorie/kov ... vl-matici/" onclick="window.open(this.href);return false;
Čím menší kapky,tím větší učinnost. Už u coolingmistu jsem nahradil čerpadlo tímto http://www.mistcooling.com/12vdc-misting-pump.html" onclick="window.open(this.href);return false;
toyota corolla gti 4a-ge 1.6 "V2" 226hp/9500rpm
IMF Master Ignition Forum - http://
imfsoft-forum.eu/


Válcová zkušebna 4X4 až do 1200HP

favorit
Příspěvky: 30
Registrován: 21 lis 2015 21:46

Re: aquamist hfs2 vodne vstrekovanie - fast active valve

Příspěvek od favorit »

Libor12 píše:
favorit píše: ale podarilo sa mi ich objednat v Polsku.
Kdyby jsi ještě někdy potřeboval http://www.az-sroubeni.cz/kategorie/kov ... vl-matici/" onclick="window.open(this.href);return false;
Čím menší kapky,tím větší učinnost. Už u coolingmistu jsem nahradil čerpadlo tímto http://www.mistcooling.com/12vdc-misting-pump.html" onclick="window.open(this.href);return false;
Presne tieto srobenia mi chybali... :wink:
A potom z vysokotlakoveho cerpadla ides priamo do dyzy?
skoda favorit
mx-5 n.a.
mx-5 supercharged
mx-5 turbo
mercedes benz 190 w201
ducati monster 1000 S

favorit
Příspěvky: 30
Registrován: 21 lis 2015 21:46

Re: aquamist hfs2 vodne vstrekovanie - fast active valve

Příspěvek od favorit »

Beaver píše:Jo, to já chápu, ale osobně beru Aquamist spíš jako doplněk IC než jeho alternativu :wink: Samozřejmě, že palivo musíš doplňovat, ale Aquamist je prostě DALŠÍ věc, co musíš doplňovat :mrgreen: Tohle je ovšem spíš už taková ta filozofická debata jaké má kdo preference, takže řešit to dál asi nemusíme :)
Pomocou pristreku vody/metanolu klesne v mojom setupe teplota na AIT cidle priamo v nasavacom potrubi o 25-30 C. Tym som bol prekvapeny, cakal som o dost nizsiu ucinnost. Cim vacsie zatazenie/viac plynu tym sa teplota viac znizuje, ak sa zvolni tempo a vstrekovanie sa deaktivuje, teplota sa zacne pomaly zvysovat. Nevyhodou je potreba doplnania dalsej kvapaliny a hlavne to, co sa mi stalo teraz - cim viac komplikovanych zariadeni, tym vacsia pravdepodobnost, ze sa nieco poserie. Zlyhanie som ale predvidal, pri zvyseni teploty sa postupne zacne myslim od 40 alebo 50C kazdych 5C navyse oneskorovat predstih o 1 stupen. Vlastne aj cela mapa predzapalu je pre istotu ladena dost konzervativne.

So setupe s intercoolerom (s TD04) nemozem porovnat znizenie teploty pred a za intercoolerom (AIT cidlo je umiestnene len za nim), ale ani v lete pri plnej akceleracii do obmedzovaca nikdy nepresiahla 45C. A netreba nic doplnat ani kontrolovat. Mechanicke poskodenie intercoolera je tiez menej pravdepodobne ako poskodenie aquamistu.
Naposledy upravil(a) favorit dne 12 pro 2015 15:48, celkem upraveno 1 x.
skoda favorit
mx-5 n.a.
mx-5 supercharged
mx-5 turbo
mercedes benz 190 w201
ducati monster 1000 S

Uživatelský avatar
Beaver
Příspěvky: 6553
Registrován: 17 srp 2004 09:01

Re: aquamist hfs2 vodne vstrekovanie - fast active valve

Příspěvek od Beaver »

Právě, to je přesně ta filozofie co mám já rád - dám to tam a už na to nemusím šahat, nic doplňovat a pravděpodobně ani měnit (turbo má životnost poměrně vysokou, IC zpravidla člověk neprorazí, pokud ho nemá hodně nízko a nedrhne s ním o zem, maximálně mu vystřelí spojka potrubí, pokud blbě utáhne spony :D ). Pokud člověk nehledá nějaký vysloveně vysoký výkon, tak to malé turbo udělá hodně parády právě díky nárůstu plnícího tlaku už v nižších otáčkách. Myslím, že spousta lidí je "zblblá" díky různým klipům na YouTube, kde jsou často dost zásadně upravená auta a brutální výkony dosahují díky velkému turbu co prostě při 2500 rpm nenatlačí nic - a následně pak tvrdí, že oturbení je špatné, protože to "má turbodíru" (ponechme stranou fakt, že oni bez turba mají turbodíru od volnoběhu až do omezovače... :lol: ).

Ohledně poklesu teploty - při testu co proběhnul v Mighty Car Mods (hrnuli teplý vzduch do IC) vykazoval jejich IC pokles teploty 38 stupňů když teplo jen vyzařoval do okolí a 100 stupňů pokud skrz IC navíc hnali větrákem vzduch (simulace jízdy). Sice to byly takové "laboratorní podmínky", ale je i tak vidět, že ten IC opravdu dělá hodně. Na druhou stranu musím uznat, že ty tvoje poklesy teplot s Aquamistem jsou opravdu hezké a osobně bych asi tolik taky nečekal.

Ty grafy jsou dost zajímavé, člověk by čekal, že od 2 do 4 tisíc otáček bude kompresor víc ve výhodě, ale reálně ty grafy vypadají nakonec skoro stejně. To turbo má navíc evidentně ještě nějakou rezervu ve výkonu, protože krouťák se drží na plus mínus stabilní hodnotě a neklesá ani ke konci křivky.
Toyota Supra 2.5 twin turbo (208 kW/360 Nm)
Lexus RX400h 3.3 VVTi '06 (205 kW/418 Nm)
Toyota RAV4 2.5 Hybrid '16 (114 kW/213 Nm)
Lexus IS200 2.0 VVTi (115 kW/200 Nm)
"Vždycky můžete spát v autě, ale nikdy nemůžete řídit dům"

Uživatelský avatar
Libor12
Moderátor
Příspěvky: 2298
Registrován: 29 čer 2008 15:14
Bydliště: Dobříš
Kontaktovat uživatele:

Re: aquamist hfs2 vodne vstrekovanie - fast active valve

Příspěvek od Libor12 »

Jen tak pro info... jaké používáš plnící tlak a jaka je hodnota AFR v plné zátěži vs předstih? Předpokládám že to je 1.6?
toyota corolla gti 4a-ge 1.6 "V2" 226hp/9500rpm
IMF Master Ignition Forum - http://
imfsoft-forum.eu/


Válcová zkušebna 4X4 až do 1200HP

favorit
Příspěvky: 30
Registrován: 21 lis 2015 21:46

Re: aquamist hfs2 vodne vstrekovanie - fast active valve

Příspěvek od favorit »

Tak dnes som namontoval "cinsky" solenoid s ventilom, vyzera masivnejsie ako povodny aquamist "FAV".
Cievka povodneho aquamist FAV ventilu mala odber cca 1A, tento cinsky 1,28A, tak som ho zapojil priamo na vystup aqaumist jednotky.
Vystup z neho som napojil na hadicku s tryskou prichytenou o stierac. Funguje bezproblemov a aj v zavislosti od otacok a zatazenia sa zvysuje jeho vstrekovacia davka/vykon.
Stal cca 10 euro aj s postovnym. Za aqumist FAV by som musel platit 96 e s postou.
Přílohy
solenoid.jpg
skoda favorit
mx-5 n.a.
mx-5 supercharged
mx-5 turbo
mercedes benz 190 w201
ducati monster 1000 S

Uživatelský avatar
Libor12
Moderátor
Příspěvky: 2298
Registrován: 29 čer 2008 15:14
Bydliště: Dobříš
Kontaktovat uživatele:

Re: aquamist hfs2 vodne vstrekovanie - fast active valve

Příspěvek od Libor12 »

8) A odpověd na mou předešlou otázku?
toyota corolla gti 4a-ge 1.6 "V2" 226hp/9500rpm
IMF Master Ignition Forum - http://
imfsoft-forum.eu/


Válcová zkušebna 4X4 až do 1200HP

favorit
Příspěvky: 30
Registrován: 21 lis 2015 21:46

Re: aquamist hfs2 vodne vstrekovanie - fast active valve

Příspěvek od favorit »

Vyssie vo vlakne som pisal, ze je to motor 1.8 BP-4W, AFR je cca 12, mozem Ti idealne poslat mapu predzapalu, alebo nejaky datovy log z MS ak by si chcel.
skoda favorit
mx-5 n.a.
mx-5 supercharged
mx-5 turbo
mercedes benz 190 w201
ducati monster 1000 S

Uživatelský avatar
Libor12
Moderátor
Příspěvky: 2298
Registrován: 29 čer 2008 15:14
Bydliště: Dobříš
Kontaktovat uživatele:

Re: aquamist hfs2 vodne vstrekovanie - fast active valve

Příspěvek od Libor12 »

AFR 12 se vstřikováním nebo bez? Zatímco voda se spalovaciho procesu neúčastní, tak metanol ano a se stechio pomerem 6 uz AFR ovlivňuje . Můžeš sem dát nějaké print screeny vstriku a predstihu.
toyota corolla gti 4a-ge 1.6 "V2" 226hp/9500rpm
IMF Master Ignition Forum - http://
imfsoft-forum.eu/


Válcová zkušebna 4X4 až do 1200HP

favorit
Příspěvky: 30
Registrován: 21 lis 2015 21:46

Re: aquamist hfs2 vodne vstrekovanie - fast active valve

Příspěvek od favorit »

palivova mapa - benzin
Přílohy
fuel map benzin.jpg
skoda favorit
mx-5 n.a.
mx-5 supercharged
mx-5 turbo
mercedes benz 190 w201
ducati monster 1000 S

favorit
Příspěvky: 30
Registrován: 21 lis 2015 21:46

Re: aquamist hfs2 vodne vstrekovanie - fast active valve

Příspěvek od favorit »

ignition map - benzin
Přílohy
ignition map benzin.jpg
skoda favorit
mx-5 n.a.
mx-5 supercharged
mx-5 turbo
mercedes benz 190 w201
ducati monster 1000 S

favorit
Příspěvky: 30
Registrován: 21 lis 2015 21:46

Re: aquamist hfs2 vodne vstrekovanie - fast active valve

Příspěvek od favorit »

ignition map e85
Přílohy
ignition map e85.jpg
skoda favorit
mx-5 n.a.
mx-5 supercharged
mx-5 turbo
mercedes benz 190 w201
ducati monster 1000 S

favorit
Příspěvky: 30
Registrován: 21 lis 2015 21:46

Re: aquamist hfs2 vodne vstrekovanie - fast active valve

Příspěvek od favorit »

Ked som uz vymenil ten aquamist FAV za cinsky solenoid tak som dnes spravil T-cko rozdvojku a doplnil este jeden maly 0,3 mm vodny vstrek pred kompresor, IAT islo zase dole uz je okolo 35-45C.
Spravil som log dat a vsimol som si zvlastnu vec - v megasquirte v tuner studiu mi pri volnobehu ukazuje cca AFR 14,7 ,ale na budiku AEM uego je hodnota okolo 14,3. V booste je rozdiel este vacsi, ked AEM uego budik ukazuje 12,2 AFR v tuner studiu je cca 13. Ako je to mozne, vystup z AEM uego budiku ide do ECU MS2 (biely kabel 0-5V), tazke hodnota by mala korespondovat z udajom na budiku. A hlavne ktora hodnota je smerodajna?
Lambda je este Bosch LSU4.2. M Co by ste poradili , mam kupit komplet celu novu sadu AFR budiku s novou lambdou ,uz ale LSU4.9, alebo je nejaky sposob synchronizacie?
skoda favorit
mx-5 n.a.
mx-5 supercharged
mx-5 turbo
mercedes benz 190 w201
ducati monster 1000 S

Uživatelský avatar
JRD McLAREN
Příspěvky: 4074
Registrován: 16 črc 2006 21:39
Kontaktovat uživatele:

Re: aquamist hfs2 vodne vstrekovanie - fast active valve

Příspěvek od JRD McLAREN »

a co tak strata napatia na tom dratiku co ide z aem do ms2 .. :roll:
Člen Klubu Šlapacích Moskvičov
IMF Master Ignition Forum - http://imfsoft-forum.eu/

favorit
Příspěvky: 30
Registrován: 21 lis 2015 21:46

Re: aquamist hfs2 vodne vstrekovanie - fast active valve

Příspěvek od favorit »

Myslim ze to je blbost, ta strata je minimalna, prierez kabla je 0,5qmm a jeho dlzka ani nie 1m.
skoda favorit
mx-5 n.a.
mx-5 supercharged
mx-5 turbo
mercedes benz 190 w201
ducati monster 1000 S

Odpovědět

Zpět na „Tuning motoru + výfuky“