Zápis jiných kol do TP

Pneumatiky, elektrony, plecháče, podložky, šrouby, štefty, změna rozteče...

Moderátoři: Rudi, m.artty

Odpovědět
Uživatelský avatar
LiberaleMiguel2
Příspěvky: 3841
Registrován: 22 říj 2013 17:21

Re: Zápis jiných kol do TP

Příspěvek od LiberaleMiguel2 »

Musí jim stačit ten český typový list. Ten německý je ti k ničemu, když máš český....

Jinak přeloží ti to kdokoliv kdo má razítko na úřední překlady, stačí hodit do Googlu
JSEM ZPÁTKY NA SVÉM PŮVODNÍM PROFILU, TAKŽE COKOLIV PIŠTE NA LiberaleMiguel (bez dvojky)

brunofol
Příspěvky: 5
Registrován: 15 dub 2015 20:56

Re: Zápis jiných kol do TP

Příspěvek od brunofol »

ála. píše:Tohle bych vůbec neřešil... nikdo ti nikdy nebude zkoumat značku a šířku kola (obzvlášť, když by ho kvůli tomu musel sundat z auta). Stačí dodržet předepsané pneu :)
tak to seš úplně vedle ;) nejen, že chirurgickým zrcátkem kontrolujou kola zezadu aniž by je musl někdo odmontovat, ale kontroloval i všechno na pneu, néjen rozměr a dále VIN kód a stav km....
Martinm píše:Zdravím, mám dotaz, pročítal jsem tento topic tak letem světem ale mám už takové nervy na ty naše úřady, že se prostě zeptám zde. Koupil jsem si nové alu kola na Octavii II 8x17 ET40 značky Borbet, mám k ním český typový list a německý TUV. Na STK kde jsem chtěl potvrdit TL mi řekli, že chtějí český překlad TUV - stačí mít ten stažený na mdcr.cz? Taky mi řekli, že ten český TUV budou chtít na úřadě, jak to tedy je? Byl jsme informován několika prodejci, že to nikdo nikdy nepotřeboval ten TUV česky a ani výrobce to nedodává.


Můžu se zeptat, kde sis to nechal přeložit? Nebo jak postupovat s výše uvedeným mým problémem?

já sám sem si to přeložil a v acrobatu přepsal:) no stránkách borbet sem si stáhnul rozměr kol, který sem potřeboval, protože model co mám už se nedělá, stáhnul sem jiný, čistě z důvodu menšího přepisování. z jejich stránek ti vyjede jen papír o několika stránkách kde jsou modely aut na který se to může dát, ty jsem smazal protože je zbytečný tammít dalších deset modelů, na tom papíru je v pravém horním rohu logo TUV, já sem si k tomu přihodil ještě logo borbet na levou stranu, aby to vypadalo líp :mrgreen:
z mdcr jsem nestahoval vůbec nic, jediné co jsem měl bylo tohle z borbet.de, na stk mi k tomu vystavěli papír, na všechno jsem dostal kulatý razítka technika typu k a jel sem na magistrát... ještě jsem si dopsal jiný profil gum, abych to měl všechno v pořádku a nazdar :lol: všude sou akorát byrokrati, když maj českej TL, nechpu k čemu jim bude přeloženej TUV... :zadek: jestli chceš s něčím pak pomoct, tak mi pošli sz, moc sem nechodím ;)

Joyride
Příspěvky: 410
Registrován: 22 lis 2008 21:17
Bydliště: Praha

Re: Zápis jiných kol do TP

Příspěvek od Joyride »

Brunofol: Můžeš prozradit, kde jsou takoví kulišáci, že kontrolujou zrcátkem kolo zezadu? Já jen, abych se tomu místu vyhnul :roll:

brunofol
Příspěvky: 5
Registrován: 15 dub 2015 20:56

Re: Zápis jiných kol do TP

Příspěvek od brunofol »

řepy:)

Martinm
Příspěvky: 3
Registrován: 28 dub 2015 21:05

Re: Zápis jiných kol do TP

Příspěvek od Martinm »

brunofol píše:
ála. píše:Tohle bych vůbec neřešil... nikdo ti nikdy nebude zkoumat značku a šířku kola (obzvlášť, když by ho kvůli tomu musel sundat z auta). Stačí dodržet předepsané pneu :)
tak to seš úplně vedle ;) nejen, že chirurgickým zrcátkem kontrolujou kola zezadu aniž by je musl někdo odmontovat, ale kontroloval i všechno na pneu, néjen rozměr a dále VIN kód a stav km....
Martinm píše:Zdravím, mám dotaz, pročítal jsem tento topic tak letem světem ale mám už takové nervy na ty naše úřady, že se prostě zeptám zde. Koupil jsem si nové alu kola na Octavii II 8x17 ET40 značky Borbet, mám k ním český typový list a německý TUV. Na STK kde jsem chtěl potvrdit TL mi řekli, že chtějí český překlad TUV - stačí mít ten stažený na mdcr.cz? Taky mi řekli, že ten český TUV budou chtít na úřadě, jak to tedy je? Byl jsme informován několika prodejci, že to nikdo nikdy nepotřeboval ten TUV česky a ani výrobce to nedodává.


Můžu se zeptat, kde sis to nechal přeložit? Nebo jak postupovat s výše uvedeným mým problémem?

já sám sem si to přeložil a v acrobatu přepsal:) no stránkách borbet sem si stáhnul rozměr kol, který sem potřeboval, protože model co mám už se nedělá, stáhnul sem jiný, čistě z důvodu menšího přepisování. z jejich stránek ti vyjede jen papír o několika stránkách kde jsou modely aut na který se to může dát, ty jsem smazal protože je zbytečný tammít dalších deset modelů, na tom papíru je v pravém horním rohu logo TUV, já sem si k tomu přihodil ještě logo borbet na levou stranu, aby to vypadalo líp :mrgreen:
z mdcr jsem nestahoval vůbec nic, jediné co jsem měl bylo tohle z borbet.de, na stk mi k tomu vystavěli papír, na všechno jsem dostal kulatý razítka technika typu k a jel sem na magistrát... ještě jsem si dopsal jiný profil gum, abych to měl všechno v pořádku a nazdar :lol: všude sou akorát byrokrati, když maj českej TL, nechpu k čemu jim bude přeloženej TUV... :zadek: jestli chceš s něčím pak pomoct, tak mi pošli sz, moc sem nechodím ;)

No já hleděl na to, proč po mě chcou TUV česky vůbec, když mám kola schválené pro Octavii dle TL. Možná, že chtějí zkontrolovat podmínky jak jsou A10 atd, to jsem teď sehnal v češtině, aspoň to a zkusím to dneska zas na STK. Když mě zas vyhodí, ozvu se. A možná to ten borec na STK nepřežije. :D

Uživatelský avatar
AlesiBoss
Příspěvky: 720
Registrován: 05 říj 2012 14:26

Re: Zápis jiných kol do TP

Příspěvek od AlesiBoss »

Evidencka na kola musi byt schvalena na zaklade typovyho listu a kolo na sobe musi mit KBA xxxxx (cislo schvaleni) nic vic nic min, pokud by te mel vyhodit jen proto, ze nemas TUV, asi bych se dost hadal, zaprve protoze nejen ja uz jsem tak prosel a zadruhe protoze nez jsem tak prosel tak sem si to dost intenzivne zjistoval a presne tuhle info uvadi i ministerstvo dopravy... navic TUV v cechach nema zandou vahu...
už nemám hnujdaj...

Martinm
Příspěvky: 3
Registrován: 28 dub 2015 21:05

Re: Zápis jiných kol do TP

Příspěvek od Martinm »

Nakonec už mám TL potvrzený, tak už jen ve středu na úřad, snad nebudou dělat problémy zase s českým TUV, už bych neměl moc nervy a slušný bych opravdu nebyl. :kladivo:

Uživatelský avatar
Rostack
Příspěvky: 807
Registrován: 12 zář 2012 14:22

Re: Zápis jiných kol do TP

Příspěvek od Rostack »

Dobjéj...
Určitě to tu už padlo, ale chci se zeptat...
Chtěl bych na jedničkovou lagunu kde mám zapsaný 195/65/15 dát origo Renault kola z dvojkový laguny 17tky... jak je to s tím typovým listem, když to jsou origo kola? respektive jaký by byl teď postup, abych na nich mohl legálně jezdit?
life's too short to drive slow

Uživatelský avatar
Beaver
Příspěvky: 6553
Registrován: 17 srp 2004 09:01

Re: Zápis jiných kol do TP

Příspěvek od Beaver »

Ideální je napsat do zastoupení Renaultu, jestli vydají potvrzení, že auto může mít alternativní rozměr ráfků xxx/yy/zz a potom to jen na úřadě nechat dopsat do TP.
Toyota Supra 2.5 twin turbo (208 kW/360 Nm)
Lexus RX400h 3.3 VVTi '06 (205 kW/418 Nm)
Toyota RAV4 2.5 Hybrid '16 (114 kW/213 Nm)
Lexus IS200 2.0 VVTi (115 kW/200 Nm)
"Vždycky můžete spát v autě, ale nikdy nemůžete řídit dům"

Uživatelský avatar
SomČarovný
Příspěvky: 478
Registrován: 13 srp 2014 23:27

Re: Zápis jiných kol do TP

Příspěvek od SomČarovný »

Nemůžeš jít s papírem od prodejce na úřad :kladivo:

Musíš mít typák od kol a s něma na technickou, kde Ti pověřený technik ty kola prohlídne - měly by mít na sobě specifickou značku (většinou začíná KBA + nějaké čísla). Když to sedí, potvrdí Ti ten papír a s tím až jdeš na úřad.

Jinak přeju hodně štěstí, přímo fabriky tyhle papíry vydávají dost nerady. Pak je jedině možnost sehnat kola se stejným rozměrem a udělat to s nima
7GTD

Uživatelský avatar
Beaver
Příspěvky: 6553
Registrován: 17 srp 2004 09:01

Re: Zápis jiných kol do TP

Příspěvek od Beaver »

Můžeš s tím jít na úřad. Zapisovat chci rozměr a ne konkrétní typ kol. Logika věci je celkem zřejmá - chci koupit kola, dejme tomu originál z vrakoviště, k tomu pochopitelně neexistuje nějaký typový list. Proto se zeptám zastoupení, jestli schvalují použití kol o daném rozměru na moje auto. Pokud ano a jsou schopní vystavit na to potvrzení, je vyhráno. De facto se to v TP změní jako oprava/doplnění údajů. Vždycky to takhle fungovalo. Ne vždycky samozřejmě to potvrzení dostaneš, což je smůla.
Toyota Supra 2.5 twin turbo (208 kW/360 Nm)
Lexus RX400h 3.3 VVTi '06 (205 kW/418 Nm)
Toyota RAV4 2.5 Hybrid '16 (114 kW/213 Nm)
Lexus IS200 2.0 VVTi (115 kW/200 Nm)
"Vždycky můžete spát v autě, ale nikdy nemůžete řídit dům"

dubi
Příspěvky: 854
Registrován: 06 kvě 2009 10:01
Bydliště: ČB, Bernartice

Re: Zápis jiných kol do TP

Příspěvek od dubi »

Taky jsem to zkoušel a na G3 mi nepovolí víc než 6x15" :roll: , takže hodně štěstí :mrgreen:
Ex: lOo ==vw== oOl G1 --> //// Punto --> Corsa B --> G3 TDI --> G4 Zender Concept -->Insignia SportsTourer
Now: Calibra C20XE & GV GTI MTM

Pancho159
Příspěvky: 37
Registrován: 30 črc 2010 23:02
Bydliště: Strakonice (občas Sokolov)
Kontaktovat uživatele:

Re: Zápis jiných kol do TP

Příspěvek od Pancho159 »

Povolit resp. zapsat do TP jde pomalu vše, pokud to nejsou extrémy. Není problém pro Passat B5 zapsat kola 19" (klidně i 20" by šly), když jsme u toho, na Golf 3 cabrio jsem viděl zapsaný 7Jx17.
Jo a TÜV sice chtějí, ale zatím nechtěli nikdy český překlad.

Uživatelský avatar
SomČarovný
Příspěvky: 478
Registrován: 13 srp 2014 23:27

Re: Zápis jiných kol do TP

Příspěvek od SomČarovný »

Beaver: Mám teda jinou zkušenost. A to jsem nezapisoval konkrétní typ kol, ale pouze rozměr kol + k tomu alternativní pneu. A všechno muselo jít ještě přes mezičlánek a to technika na STK. Je to už ale dva roky zpět. Taky možná existuje stále "jinej kraj, jinej mrav" a všude je to jinak.
7GTD

Progresss
Příspěvky: 1018
Registrován: 11 pro 2007 08:46

Re: Zápis jiných kol do TP

Příspěvek od Progresss »

Jojo já si stáhl první typovej list co jsem potkal na internetu, v malování smazal údaje, dopsal co jsem potřeboval. Vytiskl a jel na STK - technik napsal že rozměr ALU nesouhlasí s údaji v techničáku, orazitkoval typovej list, orazítkoval to lejstro od nich pro změnu údajů. Já jel na úřad - zaplatil jsme 50kč ? za změnu údajů a jel dom :lol: :lol:

Uživatelský avatar
FMsedan
Příspěvky: 18
Registrován: 21 zář 2008 07:33

Re: Zápis jiných kol do TP

Příspěvek od FMsedan »

nazdarek lidi nema tady nekdo zapsane 17 " z fiatu stilo na fiatu marea nejlepe weekend a este lepe 1.9 jtd? Volam 3 dny do fiatu a nejakemu chlapkovi a ve finale mi reknou ze budou chtit 2000 za vypsani rozmeru kol,ale ze pry fiat to nerad povoluje abych spis pocital s tim ze jen tak prijdu o 2000kc. tak jsem volal do elektrony.cz a tam mi rekli ze mi to nedaj na kola ktere nemaj v nabydce. potrebuji radu jak v Rokycanech na urade zapsat 17 kola na me auto... Nebo kdyby nekdo alespon vedel 100% ze to ten fiat dopise a nebo nejak na cernocha budu moc vdecny.
Fiat Marea 1.9 jtd

Uživatelský avatar
maRkus
Příspěvky: 5343
Registrován: 15 zář 2006 13:08
Bydliště: Praha 13
Kontaktovat uživatele:

Re: Zápis jiných kol do TP

Příspěvek od maRkus »

facebook... a uzivatel jmenem TYPOVE LISTY 8)
AUTOSERVIS, PNEUSERVIS, AUTOSKLO, RYCHLOSERVIS, mechanické práce, klempířina, lakovaní, odtah vozidel. (Praha 5) - SZ nebo 603 909 767, http://www.freshlak.cz" onclick="window.open(this.href);return false;

https://www.flickr.com/photos/130435261@N04/" onclick="window.open(this.href);return false;

Uživatelský avatar
FMsedan
Příspěvky: 18
Registrován: 21 zář 2008 07:33

Re: Zápis jiných kol do TP

Příspěvek od FMsedan »

vyzkoušim dík 8)
Fiat Marea 1.9 jtd

Uživatelský avatar
honza 2.0 16v
Příspěvky: 1518
Registrován: 09 říj 2005 12:41
Kontaktovat uživatele:

Re: Zápis jiných kol do TP

Příspěvek od honza 2.0 16v »

nezapsatelný.., pokud ti vyloženě výrobce auta neschválí danej rozměr

na OEM kola neseženeš žádnej KBA dokument... tím už jsem si prošel..jelikož to jsou speedliny, tak jsem řešil na coupe origo 20VT kola - tam pomohlo vajádření výrobce auta..ronal v čr chtěl pomoci, ale neměl jak, dostal jsme se až do itálie na management speedlinu, odkud mi přišlo že jde o OEM kola pro fiat coupe - použitelný/schválený prouze pro to auto.. což mi ale stále v boji s češkým úředníkem bylo k ničemu...- ten chce typovej list, kterje prostě ronal/speedline nevydá, neexistuje ani posudek (pokud si ho nějakje německej tuner nenechal zhotovit -ale pak ho těžko dostaneš, rpože TUV ti posudek jentak nedá-to mam i vyjádření od TUV, že třetím stranám posudy neposkytujou.. nejsem zadavatel ..)

na mařenu, kde byly maximálně origo 15 víc jak 15 fiat nepovolí... zkušenost mam takovou, že to co povolí, zavisí na náladě člověka co opisuje tabulku pro daný auto...

např. na AR 147 je pro všechny motorizace v příručce od 195/65/15 po 215/45/17 -což mam i v TP, mám 156tku V6, kde je v TP to samý co mam na 147, ale v knížce i pro V6 je maximálně 205/55/16... ale bylo koupeno v čr jako nové a ty kola tam zapsal už prodejce jako origo příslušenství, na další 156tce jsem chtěl dát 17", ale jelikož ty nejsou v knížce ani v žádným "ofiko" dokumentu, tak mi ani FIAT nepomohl.. prostě vypsali rozměry pro danou motorizaci (musíš poslat VIN, kopii TP a foto auta/vin)

jediný řešení - pujčit kola stejnejch rozměrů, a ty nechat zapsat...případně vzít TUV posudek nějakejch rozměrově stejnejch kol, kde je zmíněný i tvoje auto/motorizace... a zkusit to jen přes tento posudek u člověka na úřadě co má rozum (ideálně nějakej technik, co trochu má přehled) - ne u ženský co neví která bije a je posraná jen z toho že tam člověk přijde s papírem že chce zapsat vyjímku na umístění SPZ pro alfy.....to mi poradil člověk z DEKRY...

Uživatelský avatar
FMsedan
Příspěvky: 18
Registrován: 21 zář 2008 07:33

Re: Zápis jiných kol do TP

Příspěvek od FMsedan »

díky za radu moc si mne nepotěšil.... asi je budu muset prodat :-/ v TP mam 16 tak seženu 16 a kašlu na to protože nejspíš nikoho kdo má 17" v tp nebo alespoň 17" na autě v okolí a hlavně kdo by mi je pujčil nejspíš nenajdu :-/ i když jde jen o rozměry a stk :-/ docela mne to štve protože jsem je sehnal za super prachy a měl jsem s nima něco v plánu ale asi to vážně padne. A hlavně věřim že kdybych někoho sehnal tak mi na úřadě napíšou ne jen značku pneu ale i typ a značku kol :-/
Fiat Marea 1.9 jtd

Uživatelský avatar
Rostack
Příspěvky: 807
Registrován: 12 zář 2012 14:22

Re: Zápis jiných kol do TP

Příspěvek od Rostack »

já budu řešit zápis příští týden, origo mám 15" a nechávám dopisovat 17" z novější generace modelu... napíšu jak jsem dopadl popř. zkušenosti 8)
life's too short to drive slow

Uživatelský avatar
maRkus
Příspěvky: 5343
Registrován: 15 zář 2006 13:08
Bydliště: Praha 13
Kontaktovat uživatele:

Re: Zápis jiných kol do TP

Příspěvek od maRkus »

pokud jde o OEM kola, tak ano na ty typovy list nejde, ale jde napsat na jakykoli jiny kola ve stejnym rozmeru, na stk technik da razitko tak ci tak a urad to zapise a rozmery sedi
AUTOSERVIS, PNEUSERVIS, AUTOSKLO, RYCHLOSERVIS, mechanické práce, klempířina, lakovaní, odtah vozidel. (Praha 5) - SZ nebo 603 909 767, http://www.freshlak.cz" onclick="window.open(this.href);return false;

https://www.flickr.com/photos/130435261@N04/" onclick="window.open(this.href);return false;

Uživatelský avatar
FMsedan
Příspěvky: 18
Registrován: 21 zář 2008 07:33

Re: Zápis jiných kol do TP

Příspěvek od FMsedan »

to sice jo,ale te zenske jsem proste nevysvetlil ze,kdyz napise znacku kol napr ronal a oemka budou taky od ronalu,kdo na stk pozna ze to neni typ xy na ktery mam tl proste pacienti. proste vam to nedame a tecka
Fiat Marea 1.9 jtd

Uživatelský avatar
maRkus
Příspěvky: 5343
Registrován: 15 zář 2006 13:08
Bydliště: Praha 13
Kontaktovat uživatele:

Re: Zápis jiných kol do TP

Příspěvek od maRkus »

na stk vzdy resi rozmery, nikdy ne vyrobce... takze muzes tam klidne mit AEZ 8x17et30, 225/45R17 ..... technik koukne na 225/47/17 a ostatni nebude resit protoze to je stejny vyrazeny zevnitr kola :D
AUTOSERVIS, PNEUSERVIS, AUTOSKLO, RYCHLOSERVIS, mechanické práce, klempířina, lakovaní, odtah vozidel. (Praha 5) - SZ nebo 603 909 767, http://www.freshlak.cz" onclick="window.open(this.href);return false;

https://www.flickr.com/photos/130435261@N04/" onclick="window.open(this.href);return false;

Uživatelský avatar
FMsedan
Příspěvky: 18
Registrován: 21 zář 2008 07:33

Re: Zápis jiných kol do TP

Příspěvek od FMsedan »

je mi to jasný,ale kde seženu TL na tohle auto? na nějaký 17 kola. typový list z FB se neozývá a u nás mi to prostě nedaj :-/
Fiat Marea 1.9 jtd

Uživatelský avatar
FMsedan
Příspěvky: 18
Registrován: 21 zář 2008 07:33

Re: Zápis jiných kol do TP

Příspěvek od FMsedan »

a nevím ani jak vyčtu rozměry těhle kol jsou tam nějaký čísla a písmena,ale žádný 7j,et atd.... tam nenacházim nebo jsem slepej :-D a nevim ani značku kol jedná se o tohle. Na každym paprsku je plno čísel a na středu jsou vyražený značky či co ale nic co připomíná rozměry kol
Přílohy
fiat stilo7J x17H2ET41rozteč4x98.jpg
Naposledy upravil(a) FMsedan dne 26 úno 2016 10:33, celkem upraveno 1 x.
Fiat Marea 1.9 jtd

Uživatelský avatar
maRkus
Příspěvky: 5343
Registrován: 15 zář 2006 13:08
Bydliště: Praha 13
Kontaktovat uživatele:

Re: Zápis jiných kol do TP

Příspěvek od maRkus »

se mnou komunikuje v pohode a udelal mi uz 3 auta, to je divny... jedine pockat no, nebo na FB tuning bazar... tam to taky nabizi dost lidi... napsal bych pozadavek co a jak v jakym kraji a je to 8)
AUTOSERVIS, PNEUSERVIS, AUTOSKLO, RYCHLOSERVIS, mechanické práce, klempířina, lakovaní, odtah vozidel. (Praha 5) - SZ nebo 603 909 767, http://www.freshlak.cz" onclick="window.open(this.href);return false;

https://www.flickr.com/photos/130435261@N04/" onclick="window.open(this.href);return false;

dubi
Příspěvky: 854
Registrován: 06 kvě 2009 10:01
Bydliště: ČB, Bernartice

Re: Zápis jiných kol do TP

Příspěvek od dubi »

maRkus: A nějaký normál rozměry nebo co si "vymyslíš"? Přemýšlim co koupit na G3 a moc se mi nechce omezovat jen na 6x15" :lol:
Ex: lOo ==vw== oOl G1 --> //// Punto --> Corsa B --> G3 TDI --> G4 Zender Concept -->Insignia SportsTourer
Now: Calibra C20XE & GV GTI MTM

Uživatelský avatar
honza 2.0 16v
Příspěvky: 1518
Registrován: 09 říj 2005 12:41
Kontaktovat uživatele:

Re: Zápis jiných kol do TP

Příspěvek od honza 2.0 16v »

no tak z těch kol sundej pokličku - rozměry, ET atd je pod pokličkou, zezadu je označení Speedline, a typ kol (nějaký SL11XX)

Uživatelský avatar
FMsedan
Příspěvky: 18
Registrován: 21 zář 2008 07:33

Re: Zápis jiných kol do TP

Příspěvek od FMsedan »

pry uz je to ted tak ze jeden list ma majitel kol a druhy firma a ze si to overujou. je to tak?
Fiat Marea 1.9 jtd

Odpovědět

Zpět na „Disky + Pneumatiky“