vychytávky do garáže - vaše dílny

Pokec nejen o autech...

Moderátoři: Eiffel, Fáboš, Bohuš, Berry, habitat3, Tommy1978, Kane13, Ritchma

Tom_
Moderátor
Příspěvky: 3732
Registrován: 05 srp 2005 14:31
Bydliště: Český Těšín
Kontaktovat uživatele:

Re: vychytávky do garáže - vaše dílny

Příspěvek od Tom_ »

tireguy píše:JRD nafot zbytek stroje :) (mam v planu tig poridit necham si poradit) :mavani:
Taky mam v planu poridit... 8)
Audi Coupe Quattro

Uživatelský avatar
AR166
Příspěvky: 5538
Registrován: 01 bře 2009 19:36
Bydliště: Sokolov-Svatava
Kontaktovat uživatele:

Re: vychytávky do garáže - vaše dílny

Příspěvek od AR166 »

mam taky novou analni sondu. :D tig neumim. :D
hudba je monstrozni tvl. by me sousedi ukamenovali, uz takhle nejsem kvuli hluku obliben. :lol:
Přílohy
25105388_10209800139420057_816006572_n.jpg
www.ar166.galerie.cz..........................................................................................................................................Mattig SSF (Sokolov-Svatava-Felgen) :D

tireguy
Příspěvky: 155
Registrován: 03 kvě 2016 15:33

Re: vychytávky do garáže - vaše dílny

Příspěvek od tireguy »

ta puvodni sestava moc nehrala tak jsem trosku swapnul 8) premyslim jestli by s tim uz neslo taky svařovat
Přílohy
IMG_20171209_160231.jpg

Uživatelský avatar
remix
Příspěvky: 9275
Registrován: 05 srp 2004 01:35
Bydliště: Moravian-Silesian region

Re: vychytávky do garáže - vaše dílny

Příspěvek od remix »

Hudba musí být, bez hudby ani neoblékám pracovní rukavice :deejay:
..:: MB C-Klasse ::..
..:: Škodovka vMPi ::..
..:: Kawa Z750 ::..

Tom_
Moderátor
Příspěvky: 3732
Registrován: 05 srp 2005 14:31
Bydliště: Český Těšín
Kontaktovat uživatele:

Re: vychytávky do garáže - vaše dílny

Příspěvek od Tom_ »

Tak uz jsem si TIGa poridil, je to super vec, ted jeste vychytat poradne ty svary :D ale na to ze to bylo prvnich cca 20 svaru tak neni to nejhorsi :D

Tady nejaky pozink plech...tloustka 2 mm
Obrázek

a tady nerez, neni to uplne idealni, ale casem snad bude :lol:
Obrázek Obrázek
Audi Coupe Quattro

tireguy
Příspěvky: 155
Registrován: 03 kvě 2016 15:33

Re: vychytávky do garáže - vaše dílny

Příspěvek od tireguy »

tom- jakej typ a kolik stalo 8) ?

Tom_
Moderátor
Příspěvky: 3732
Registrován: 05 srp 2005 14:31
Bydliště: Český Těšín
Kontaktovat uživatele:

Re: vychytávky do garáže - vaše dílny

Příspěvek od Tom_ »

Bral jsem ceskeho vyrobce Omicron Gama 1500L HF TIG. Komplet se vsim (bez helmy, rukavic,dratu, elektrody) cca 13 500
Audi Coupe Quattro

Uživatelský avatar
JRD McLAREN
Příspěvky: 4074
Registrován: 16 črc 2006 21:39
Kontaktovat uživatele:

Re: vychytávky do garáže - vaše dílny

Příspěvek od JRD McLAREN »

..tak to ja som investoval trochu viac..
reku ze nech sa stym da ja hnilik zvarat ...
Přílohy
DSCN4259.JPG
Člen Klubu Šlapacích Moskvičov
IMF Master Ignition Forum - http://imfsoft-forum.eu/

Uživatelský avatar
pufko
Příspěvky: 719
Registrován: 24 pro 2009 23:17

Re: vychytávky do garáže - vaše dílny

Příspěvek od pufko »

Tom_ píše:Tak uz jsem si TIGa poridil, je to super vec, ted jeste vychytat poradne ty svary :D ale na to ze to bylo prvnich cca 20 svaru tak neni to nejhorsi :D

Tady nejaky pozink plech...tloustka 2 mm
Obrázek

a tady nerez, neni to uplne idealni, ale casem snad bude :lol:
Obrázek Obrázek
TIG-om sa má zvárať dokonale očistený material!!! Aj obyčajné čierne železo bez hrzdze treba prebehnúť šmirglákom, alebo normálne brúsnym kotúčom, žiadna mastnota, okuje, farba. Na bordel typu zinok to už vôbec nie je vhodné, ideálne je to na nerez.
Na nerez stačia polovičné ampére voči železu. Čokolvek čo sa ide zvárať by malo byť ideálne zlícované - doslova na tupo bez medzery, fugy 3-5mm nie sú pre TIG ale MIG (CO2)
A mať stále zabrúsenú elektrodu, inak oblúk horí niekam do <> a material sa zle zlieva

Ja si brúsim zuby na TIG AC/DC z práce, ale až sa kúpi nový. Starý Formig 249 som si odkúpil za 25€ :lol: :lol: :lol: Na bazoší 600€

Tom_
Moderátor
Příspěvky: 3732
Registrován: 05 srp 2005 14:31
Bydliště: Český Těšín
Kontaktovat uživatele:

Re: vychytávky do garáže - vaše dílny

Příspěvek od Tom_ »

Ano, to vsechno jsem jiz zjistil po prvnim zkusebnim svarovani, holt je to pro mne neco noveho a stale se ucim. :wink:
Audi Coupe Quattro

Tom_
Moderátor
Příspěvky: 3732
Registrován: 05 srp 2005 14:31
Bydliště: Český Těšín
Kontaktovat uživatele:

Re: vychytávky do garáže - vaše dílny

Příspěvek od Tom_ »

Tak jsem dneska trosku si zasvaroval....Prvne jsem zkousel nejaky zelezo (prvni obrazek)...Tloustka cca 5-6mm... Wolf elektroda 1,6mm, drat 1,6mm, Amps okolo 80..A moc mi to neslo, je fakt, ze to obrouseni nebylo uplne idealni . Obcas se mi nalepil material na elektrodu, nebo se mi prilepila,ale vzdy po tom jsem ji obrousil do pozadovaneho tvaru
Potom jsem si zkusil nerez. Drat 2mm, Amps cca 80, tloustka okolo 2mm...Mam pocit ze ten nerez mi jde lepe..Nejaky rady?
Na fotkach jde videt jak vysunout wolf el. mam...
Budu rad za jakykoliv rady

Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek
Audi Coupe Quattro

Uživatelský avatar
pufko
Příspěvky: 719
Registrován: 24 pro 2009 23:17

Re: vychytávky do garáže - vaše dílny

Příspěvek od pufko »

Chce to hlavne vela skúšať. Nerez ide pochopitelne krajšie, lebo je to čistý material, železo je bordel, preto som písal prebehnúť šmirglákom, alebo rezným kotúčom 2mm (1mm by mohol prasknúť) "oblízať" povrch aby si nenarobil ryhy ako s klasickým brúsnym.

Dalšia vec je prídavný material, radej tenší aby sa lahšie natavoval, 2 či 2,4mm používam len na hliník, inak skôr 1,6mm niekedy si normálne odstrihnem na železo kus drôtu z CO2 1mm
Ked si neleješ na ihlu tak rovno môžeš brúsiť, Tak isto dbať na to aby si prídavný material neodtiahol daleko, lebo ak ho máš žeravý a vytiahneš ho daleko od hubice tak sa okysličí a ked ho následne pridáš tak ti môže urobiť vadu, začne pórovať
Ihlu máš asi moc vytiahnutú a asi by som dal aj väčšiu hubicu

Až hliník bude sranda, tam sa človek nenaponáhla, aby šlo zvárať musí mať material rozumnú teplotu a až potom pridávať prídavný material. Je to asi tak 3x náročnejšie ako nerez, horšie sa to zlieva, ba sa to nechcene rozlieva, na to treba daleko viac cviku

Tom_
Moderátor
Příspěvky: 3732
Registrován: 05 srp 2005 14:31
Bydliště: Český Těšín
Kontaktovat uživatele:

Re: vychytávky do garáže - vaše dílny

Příspěvek od Tom_ »

Tak nejaky muj prvni vyrobek :D :D Jeste mam par napadu jak to doladit, tak snad pres vikend dodelam :D . JInak pufko diky za rady 8)

Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek
Audi Coupe Quattro

monty01
Příspěvky: 122
Registrován: 07 led 2006 20:03

Re: vychytávky do garáže - vaše dílny

Příspěvek od monty01 »

Vysunutí elektrody cca 3mm (nejjednodussi je oprit si hubici o material v pozici v jake budes svarovat a elektrodu vysunout zhruba o 1mm min. Pri svarovani se drzethodne blizko .
prutok argonu cca 8 m3 (nejsem si jistej jed.otkou) na budiku za redukcakem proste "8".pokud bude malo bude elektroda cerna od sazi . Nezapomenout na dofuk ,min 4s.+.
Brouseni elektrody uhly a tvar najdes nanetu ,maly proudy (nerez) kuzel 30 st pozor musi byt jemny brus a brousit spici "proti"kotouci aby ryhy pobrouseni nebyly kolmo ale po spicce ty vrypy kolmo pak rozptyluji oblouk .
Idealni si zajit nekde kde s tigem delaji nebo lip si pozvat k sobe aby ti ukazal spravny serizeni masiny ,brouseni ,pozice,rychlost atd.
nejde? divný slovo,co vlastně znamená?

Honda Prelude 3G

Uživatelský avatar
AR166
Příspěvky: 5538
Registrován: 01 bře 2009 19:36
Bydliště: Sokolov-Svatava
Kontaktovat uživatele:

Re: vychytávky do garáže - vaše dílny

Příspěvek od AR166 »

jen doplnim to množství plynu. je to 8 litru za minutu. 8) konecne jsem se v TIG tématu chytnul. :D :lol:
www.ar166.galerie.cz..........................................................................................................................................Mattig SSF (Sokolov-Svatava-Felgen) :D

Tom_
Moderátor
Příspěvky: 3732
Registrován: 05 srp 2005 14:31
Bydliště: Český Těšín
Kontaktovat uživatele:

Re: vychytávky do garáže - vaše dílny

Příspěvek od Tom_ »

Ja pouzivam od 5-7l za minutu...
Audi Coupe Quattro

Gooder
Příspěvky: 2116
Registrován: 13 zář 2011 20:48
Bydliště: Středočeský kraj

Re: vychytávky do garáže - vaše dílny

Příspěvek od Gooder »

Máte nějaký tip, jak zjistit místo úniku tlaku mezi turbem a klapkou? Bublinková metoda mi moc nefunguje. Není to pravidlem, ale občas se stane, že při určitém tlaku turba se ozve pískání, jak někde uniká tlak. Stačí ale lehce přidat a je ticho. Asi to nebude velký únik, protože to ani není vidět na logu.

Zkoušel jsem udělat kouřový test, ale nevím, co udrží tlak třeba 4 bary, kde rozdělám oheň. Zkoušel jsem bedýnku na munici, ale při tlaku 2 bary se nafoukla, bohužel 2 bary nestačí na natlačení vedení, přes ventil jsem to do vedení nedostal. Víc jsem se bál pustit do té bedýnky. Nevíte, kolik barů může taková bedýnka udržet?
Obrázek

Uživatelský avatar
JRD McLAREN
Příspěvky: 4074
Registrován: 16 črc 2006 21:39
Kontaktovat uživatele:

Re: vychytávky do garáže - vaše dílny

Příspěvek od JRD McLAREN »

,,,konecne bola ta spravna povianocna AKCIA ...
Přílohy
DSCN4678.JPG
Člen Klubu Šlapacích Moskvičov
IMF Master Ignition Forum - http://imfsoft-forum.eu/

Uživatelský avatar
H.o.m.i.e.
Příspěvky: 655
Registrován: 14 črc 2008 16:08
Bydliště: kósek vod Brna

Re: vychytávky do garáže - vaše dílny

Příspěvek od H.o.m.i.e. »

Já momentálně pracuju na svářecím/ pracovním stolu. Ještě je to rozpracovaný ale už se to rýsuje. Dá se roztahovat do boku asi o 50cm z každé strany tak že bude celá pracovní plocha v jedné rovině. Taky jsem to chtěl celý rozbíratelný takže jak horní tak dolní plechová deska se dá sundat, roztahovací část taky, kolečka taktéž. Dělal jsem to tak aby se to dalo lehce nastěhovat přes léto venku do dílny a přes zimu hezky do tepla uvnitř domu. Někdo se možná pozastaví nad umístěním lahve Argonu že je naležato ale zjišťoval jsem si to a argon může být. Plán byl udělat relativně kompaktní stůl co se rozměrů týče s maximální pracovní plochou a možností s tím popojíždět ven a do garáže. Ještě dodělám nějaký držáky na nářadí, hořák a kabely, plech pod svářečku místo toho dřeva co je tam provizorně ale jinak už je to skoro hotový. Samozřejmě jak to bude tak se pochlubím :D
Přílohy
IMG_2590.JPG
IMG_2591.JPG
IMG_2588.JPG

Uživatelský avatar
JRD McLAREN
Příspěvky: 4074
Registrován: 16 črc 2006 21:39
Kontaktovat uživatele:

Re: vychytávky do garáže - vaše dílny

Příspěvek od JRD McLAREN »

DSCN4933s.JPG
Člen Klubu Šlapacích Moskvičov
IMF Master Ignition Forum - http://imfsoft-forum.eu/

Gooder
Příspěvky: 2116
Registrován: 13 zář 2011 20:48
Bydliště: Středočeský kraj

Re: vychytávky do garáže - vaše dílny

Příspěvek od Gooder »

Nemáte někdo tip, z čeho udělat tester na únik tlaku od turba? Potřeboval bych nádobu, kde bych vytvářel dým, který bych kompresorem natlačil do sací soustavy. Pouhým natlakováním a hledáním bublinkovou metodou úspěšný nejsem, rád bych na to použil kouř. Zkoušel jsem to s bednou od munice, kam jsem našrouboval spojky na kompresor, na sací hadici mám ucpávku s ventilkem. Jenže jakmile jsem začal tlačit kompresorem nižším tlak, tlak mi neprofoukl ventilek a bedna od munice se nafoukla jak balonek :D

Napadla mě nádoba od vysavače na popel. Ale dočetl jsem se, že běžné vysavače produkují podtlak 200mB, takže ten by mi asi tlak z kompresoru taky nevydržel.

Uživatelský avatar
Beaver
Příspěvky: 6553
Registrován: 17 srp 2004 09:01

Re: vychytávky do garáže - vaše dílny

Příspěvek od Beaver »

Stará expanzní nádoba z topení by to řešila.
Toyota Supra 2.5 twin turbo (208 kW/360 Nm)
Lexus RX400h 3.3 VVTi '06 (205 kW/418 Nm)
Toyota RAV4 2.5 Hybrid '16 (114 kW/213 Nm)
Lexus IS200 2.0 VVTi (115 kW/200 Nm)
"Vždycky můžete spát v autě, ale nikdy nemůžete řídit dům"

Odpovědět

Zpět na „Pokec“