Korejci jedou

Pokec nejen o autech...

Moderátoři: Eiffel, Fáboš, Bohuš, Berry, habitat3, Tommy1978, Kane13, Ritchma

Odpovědět
Uživatelský avatar
LiberaleMiguel
Příspěvky: 3089
Registrován: 04 srp 2011 19:12
Bydliště: Havířov

Re: Korejci jedou

Příspěvek od LiberaleMiguel »

Tak nemysli, protože jsi fakt mimo :lol:
Keep /-/atin'

Cokoliv Polsky, Allegro -> SZ nebo ideálně rovnou Facebook

Skořepiny na míru

Uživatelský avatar
crocjirka
Příspěvky: 3627
Registrován: 05 kvě 2011 12:53
Bydliště: prágl
Kontaktovat uživatele:

Re: Korejci jedou

Příspěvek od crocjirka »

:D no o svém duševním "ne"zdraví nás tu pořád přesvědčuješ ty :D
ex:opel tigra 1.4 16v,opel tigra 1.6 16v,peugeot 106 1.4 sport,seat leon 1.8T 200PS+,ibiza 1.9TDI 6L 170PS, octavia RS combi 1.8T
NOW: family car skoda octavia 2 RS combi 2.0TSI 200 teplejch poniku...
facebook.com/jiriprokopfotograf

Uživatelský avatar
LiberaleMiguel
Příspěvky: 3089
Registrován: 04 srp 2011 19:12
Bydliště: Havířov

Re: Korejci jedou

Příspěvek od LiberaleMiguel »

Jistě, dle tvého názoru :D stejně jako, dle tebe, i30N nikoho nezajímá :D možná bys měl vytáhnout hlavu z prdele a zkusit se podívat po internetech ;-) a nebo okolo sebe, bo už i na cestách jsou vidět
Keep /-/atin'

Cokoliv Polsky, Allegro -> SZ nebo ideálně rovnou Facebook

Skořepiny na míru

Uživatelský avatar
crocjirka
Příspěvky: 3627
Registrován: 05 kvě 2011 12:53
Bydliště: prágl
Kontaktovat uživatele:

Re: Korejci jedou

Příspěvek od crocjirka »

zatim jsem nevidel ani jednu :D
ex:opel tigra 1.4 16v,opel tigra 1.6 16v,peugeot 106 1.4 sport,seat leon 1.8T 200PS+,ibiza 1.9TDI 6L 170PS, octavia RS combi 1.8T
NOW: family car skoda octavia 2 RS combi 2.0TSI 200 teplejch poniku...
facebook.com/jiriprokopfotograf

Uživatelský avatar
SomČarovný
Příspěvky: 478
Registrován: 13 srp 2014 23:27

Re: Korejci jedou

Příspěvek od SomČarovný »

Ono je rozdíl zajímat a reálně to auto koupit. Jasný, majitelu Coupéček co nad tím i30N slintají je spousta a je jich plnej internet, takže se ten zájem může jevit dost velkej.

Ale ve srovnání s tím, kolik jezdí RS a GTi si myslím, že nemají šanci. Jak psal Croc, GTi není auto primárně na okruh. A RS už vůbec ne. Ale vzhledem k tomu, jakou má křivé H u nás propagaci a marketing, tak se nedivím, že se chtějí srovnávat zrovna s těmahle autama.
7GTD

tireguy
Příspěvky: 155
Registrován: 03 kvě 2016 15:33

Re: Korejci jedou

Příspěvek od tireguy »

všichni majitele koncernu jsou stejni :D radeji budu tlacit golfa nez ridit Hyundai :lol:

Uživatelský avatar
crocjirka
Příspěvky: 3627
Registrován: 05 kvě 2011 12:53
Bydliště: prágl
Kontaktovat uživatele:

Re: Korejci jedou

Příspěvek od crocjirka »

:D ja mam koncern jen kvuli tomu ze mi to opravi kazdej :D a jede to za par kacek... pristi auto na 99% koncern nebude ;)
ex:opel tigra 1.4 16v,opel tigra 1.6 16v,peugeot 106 1.4 sport,seat leon 1.8T 200PS+,ibiza 1.9TDI 6L 170PS, octavia RS combi 1.8T
NOW: family car skoda octavia 2 RS combi 2.0TSI 200 teplejch poniku...
facebook.com/jiriprokopfotograf

Uživatelský avatar
LiberaleMiguel
Příspěvky: 3089
Registrován: 04 srp 2011 19:12
Bydliště: Havířov

Re: Korejci jedou

Příspěvek od LiberaleMiguel »

Říct mi mechanik, že dělá jen koncerny, tak i kdybych měl Octavku, tak jdu jinam, protože to není mechanik, ale cvičená opice ;-)

jajiN: Nemluvím jen o ČR ;-) polsko, a hlavně německo, tam to jede fest
Keep /-/atin'

Cokoliv Polsky, Allegro -> SZ nebo ideálně rovnou Facebook

Skořepiny na míru

Uživatelský avatar
SomČarovný
Příspěvky: 478
Registrován: 13 srp 2014 23:27

Re: Korejci jedou

Příspěvek od SomČarovný »

LM: To asi jo. Četl jsem převážně jen tuzemské články. Ale i tak, jak bylo psáno - je to spíš konkurence pro megane RS, focus ST, apod. Ovce RS jsou pořád rodinné/obchoďácké auta, které líp předjíždí a je s něma větší sranda než s obyč. GTI jsou na tom trošku líp, clubsport už je super... ale pořád to jsou auta, které nebyly postaveny za stejným účelem jako i30N. Tak snad jí někdy někde potkám :) Ale ten veloster se mi teda líbí víc 8) :lol:

btw: určitě nikde nepropaguju koncern. máme teď dvě nové i30 v kombíku a není to špatný, akorát ta cena je prostě na určitých věcech znát . . .
7GTD

Gooder
Příspěvky: 2116
Registrován: 13 zář 2011 20:48
Bydliště: Středočeský kraj

Re: Korejci jedou

Příspěvek od Gooder »

To, že mají podobnou cenu přece neznamená, že budou srovnávat dvě odlišná auta. Z toho článku to vypadá, že Golf by ani nedojel, jenže problémem budou jen brzdy. Ale jsme opět u toho, že GTI prostě není primárně určené na okruh jako N. Hyundai srovnává nesrovnatelné. Navíc už v základu má N o 25ps víc, Performance pak o 30ps. Clubsport je podle mě lepším konkurentem a cenově nebyl o tolik jinde.

A to, že N značí Nordschleife a Hyundai nechce sdělit čas mi připadá docela úsměvné :D

Mimochodem, Nurburgring GP 308 GTI vs Golf GTI P vs I30N Performance a tady Hyundai zrovna neexceluje: https://www.youtube.com/watch?v=0DrfMKbd9mc" onclick="window.open(this.href);return false;

Uživatelský avatar
LiberaleMiguel
Příspěvky: 3089
Registrován: 04 srp 2011 19:12
Bydliště: Havířov

Re: Korejci jedou

Příspěvek od LiberaleMiguel »

No ono když to budeš brát hodně doprobna, tak je fakt, že GTi není přímouo konkurencí N, ale zase je to etalon třídy, tak si to prostě o srovnání říká, co už...

Jinak cenově v základu to sice podobné s Clubsportem je, ale jakmile vybavíš Golfa na úroveň Nka, tak jsi cenově o pár set tisíc víc.

Jinak k tomu N: "N bylo zrozeno v Namyangu, v globálním výzkumném a vývojovém středisku společnosti Hyundai"
Keep /-/atin'

Cokoliv Polsky, Allegro -> SZ nebo ideálně rovnou Facebook

Skořepiny na míru

Gooder
Příspěvky: 2116
Registrován: 13 zář 2011 20:48
Bydliště: Středočeský kraj

Re: Korejci jedou

Příspěvek od Gooder »

O to mi právě jde, že to není přímá konkurence. GTI je ikona, to ano, ale zaměřená trochu jinak. Ale pokud se tímhle snaží Hyundai postrašit Škodovku RS, tak se jim musí nechat, že to GTI se jim ke srovnávání hodí víc :D

Oproti klasickému GTI to vybavené lépe bude, co jsem tak viděl. Výbavu Clubsporta ale netuším a upřímně se mi to hledat nechce, ale ten Clubsport byl lépe vybavený než GTI. Nechci vyvolávat flame, jen ty výkřiky od Hyundai mi přijdou občas úsměvné.

A k tomu označení. Kromě toho Namyangu by to mělo odkazovat i na Nurburgring.
Samotné písmeno znamená Nürburgring, kde byl i tento ostrý hatchback testován. A pak "N" znamená také Namyang, jedno z vývojových center Hyundaie v Korei. Při technickém briefingu však Albert Biermann nezapomněl opomenout, že "N" vlastně může znamenat i Nošovice, kde se tento stroj vyrábí.

Uživatelský avatar
LiberaleMiguel
Příspěvky: 3089
Registrován: 04 srp 2011 19:12
Bydliště: Havířov

Re: Korejci jedou

Příspěvek od LiberaleMiguel »

No ale vzniklo to podle toho města, Ring se k tomu jen pak hodil :D

Já když zkoušel klasické GTi dát do výbavy co Nko, tak bylo GTi skoro o 400k dražší. Což už je ranec
Keep /-/atin'

Cokoliv Polsky, Allegro -> SZ nebo ideálně rovnou Facebook

Skořepiny na míru

Uživatelský avatar
SomČarovný
Příspěvky: 478
Registrován: 13 srp 2014 23:27

Re: Korejci jedou

Příspěvek od SomČarovný »

S tímhle má koncern problém. Výbava mnohdy dělá skoro půlku celkové ceny :lol: když vyšlo GTi/GTD mk7, tak všude psali jak je to za super cenu (obě dvě v základu stojí stejně), lehce přes 600k . . . pár kliků a je golf za meloun :lol:
7GTD

Uživatelský avatar
LiberaleMiguel
Příspěvky: 3089
Registrován: 04 srp 2011 19:12
Bydliště: Havířov

Re: Korejci jedou

Příspěvek od LiberaleMiguel »

Ono obecně tohle asi paltí u všech němců :D kámoš kdysi kupoval 330D a když ho něho nacpal výbavu, tak bylo o mega dražší oproti základu :lol:

To se mi právě na Korejcích taky líbí, že u těch nejvyšších modelů je prostě automaticky cpou v max výbavě, připlatit můžeš vesměs jen za drobnosti.
Keep /-/atin'

Cokoliv Polsky, Allegro -> SZ nebo ideálně rovnou Facebook

Skořepiny na míru

Idaho von Věšín
Příspěvky: 91
Registrován: 21 bře 2013 09:07

Re: Korejci jedou

Příspěvek od Idaho von Věšín »

LiberaleMiguel píše:Říct mi mechanik, že dělá jen koncerny, tak i kdybych měl Octavku, tak jdu jinam, protože to není mechanik, ale cvičená opice ;-)

V tomhle ti třeba budu oponovat, lidí co dělaj vše a tudíž všemu rozuměj tak na 50% je všude fura. My se třeba specializuje na toy děláme jen Toy a v dusledku toho u nás kolikrát končí auta co od garážistů "co dělaj vše" prošli i několika značkovkami kde si s nimi také nevěděli rady a nakonec končí přes pul republiky ( někdy i celou ) u nás.. Každej mi říkal že na vsi nebudeme mít při specializaci na toy práci a ve finále je to spíše o tom že práci prostě nestíháme a lidi objendávám i 4 měsíce dopředu. Mě někdo říct, že dělá jen koncern ( a já mít koncern ) tak naopak u něj zustanu co nejdýl, protože pokud dělá jen koncern a dělá to tak x let, tak i vzhledem k tomu kolik lidí dělá vše a on má přesto práci, bude asi dobrej..


osobně si myslím že ve specializaci je větší potenciál než dělat vše..
RB/1+2JZ/13B/KLZE - Dovoz JDM motoru na zakázku, přestavby, swapy, renovace - info po mailu
Swapy 1/2/3UZFE takřka do čehokoliv :)
Transport podvalem po celé EU za příznivé ceny.

Tom_
Moderátor
Příspěvky: 3732
Registrován: 05 srp 2005 14:31
Bydliště: Český Těšín
Kontaktovat uživatele:

Re: Korejci jedou

Příspěvek od Tom_ »

Souhlasim s Honzou...Taky mam takovou zkusenost, ze kdyz nekdo se specializuje na jednu znacku, tak vetsinou to byva ze v dane oblati je fakt profik :wink:
Audi Coupe Quattro

binford
Příspěvky: 103
Registrován: 15 led 2006 09:51

Re: Korejci jedou

Příspěvek od binford »


Uživatelský avatar
SomČarovný
Příspěvky: 478
Registrován: 13 srp 2014 23:27

Re: Korejci jedou

Příspěvek od SomČarovný »

Frajer si to docela dává :pifko:
7GTD

Uživatelský avatar
LiberaleMiguel
Příspěvky: 3089
Registrován: 04 srp 2011 19:12
Bydliště: Havířov

Re: Korejci jedou

Příspěvek od LiberaleMiguel »

Obrázek

https://www.autoblog.com/amp/2018/02/13 ... ngine-car/" onclick="window.open(this.href);return false;

tak tohle vypadá hodně zajímavě :-)
Keep /-/atin'

Cokoliv Polsky, Allegro -> SZ nebo ideálně rovnou Facebook

Skořepiny na míru

Uživatelský avatar
Bobek
Příspěvky: 1205
Registrován: 30 led 2012 18:11
Bydliště: Morava

Re: Korejci jedou

Příspěvek od Bobek »

Jo, korejci fakt jedou :wink:
https://ekonomika.idnes.cz/hyundai-sika ... koakcie_jn

Btw píšeš, že se o eNko zajímá spousta lidí. Já o něj nezavadil ani okem, ani jsem ho nevyhledával na netu. Pro mě je takhle automobilka odpad a i nadále bude.
Renault Laguna III phase 3, Initiale Paris, 110kw
Renault Mégane Grandtour GT, 151kw
Renault Mégane Grandtour GT220 162kw
Opel Vectra B Caravan 92kw

Uživatelský avatar
LiberaleMiguel
Příspěvky: 3089
Registrován: 04 srp 2011 19:12
Bydliště: Havířov

Re: Korejci jedou

Příspěvek od LiberaleMiguel »

Jo, tak když ty se o to nezajímáš a máš k tomu nesmyslné předsudky, tak to určitě bude děsný shit :lol:

A že někdo má problémy je jeho problém. Já znám spoustu prodejců co prodávají jak na běžícím pásu ;-) Dokonce jsem zažil situaci, kdy borec naskladil 11 Tucsonů a na druhý den měl už jen jednoho ;-)
Keep /-/atin'

Cokoliv Polsky, Allegro -> SZ nebo ideálně rovnou Facebook

Skořepiny na míru

Rudi
Moderátor
Příspěvky: 11957
Registrován: 22 srp 2004 13:03
Bydliště: OK
Kontaktovat uživatele:

Re: Korejci jedou

Příspěvek od Rudi »

:smich: :smich2: a teď tu o 4x4 zase :smich:
VW - Very Wonderful
ALUSADY.CZ - originální alu kola na Váš vůz
Dovoz vozidel, odtahy z celé EU, STK

Uživatelský avatar
LiberaleMiguel
Příspěvky: 3089
Registrován: 04 srp 2011 19:12
Bydliště: Havířov

Re: Korejci jedou

Příspěvek od LiberaleMiguel »

Rudi: hyundai club je veřejný, psal to tam Tomáš Balis, tak si to klidně najdi 8)

A popojedem :-)

https://www.tyden.cz/rubriky/auta/aktua ... 67122.html" onclick="window.open(this.href);return false;
Keep /-/atin'

Cokoliv Polsky, Allegro -> SZ nebo ideálně rovnou Facebook

Skořepiny na míru

Rudi
Moderátor
Příspěvky: 11957
Registrován: 22 srp 2004 13:03
Bydliště: OK
Kontaktovat uživatele:

Re: Korejci jedou

Příspěvek od Rudi »

Vidíš a takhle to vzniká vždy, JPP. Nejdřív nám ty řekneš, že si zažil situaci a pak nám ve finále řekneš, že to tam někdo tvrdil...
VW - Very Wonderful
ALUSADY.CZ - originální alu kola na Váš vůz
Dovoz vozidel, odtahy z celé EU, STK

Uživatelský avatar
LiberaleMiguel
Příspěvky: 3089
Registrován: 04 srp 2011 19:12
Bydliště: Havířov

Re: Korejci jedou

Příspěvek od LiberaleMiguel »

Zažil jsem situaci stylem, že tam hodil nabídku an ty naskladněné vozy a na druhý den psal, že už má jen jednoho černého. Problém ?
Keep /-/atin'

Cokoliv Polsky, Allegro -> SZ nebo ideálně rovnou Facebook

Skořepiny na míru

Uživatelský avatar
LordMMX
Příspěvky: 263
Registrován: 26 úno 2012 01:19
Bydliště: v Haliči priamo v nexii na zadnych sedadlach
Kontaktovat uživatele:

Re: Korejci jedou

Příspěvek od LordMMX »

ja som síce viac fanúšik Daewoo v akejkoľvek forme, ale palec hore aj za hyundai-kia :)
Daewoo Leganza 2.0 16V CDX bordová - ABS/TCS,ABG,DigiAC,Wifi,GPS,Park.sensor
Daewoo ?
ex: Lanos, Corsa, Evanda
rip: 2xNexia, Espero, Marea, Vectra

Uživatelský avatar
Dacan
Moderátor
Příspěvky: 1528
Registrován: 08 kvě 2010 12:05
Kontaktovat uživatele:

Re: Korejci jedou

Příspěvek od Dacan »

Asi to nebude tak moc moc top....
http://www.autoforum.cz/zajimavosti/kde ... -internetu" onclick="window.open(this.href);return false;

Gooder
Příspěvky: 2116
Registrován: 13 zář 2011 20:48
Bydliště: Středočeský kraj

Re: Korejci jedou

Příspěvek od Gooder »

Ale u Hyundaie přece nejde o časy, na to nezapomínej :D Výše jsem dával taky odkaz, kde i30 pohořelo na malém Nurburgringu, 308 tam porazila i Golfa. O té 308 se tolik nemluví a při tom se jim povedla.

eNko jsem zatím potkal dvakrát, obě v jednom víkendu, modré a šedé. V té šedé vypadalo o mnoho lépe.

Uživatelský avatar
LiberaleMiguel
Příspěvky: 3089
Registrován: 04 srp 2011 19:12
Bydliště: Havířov

Re: Korejci jedou

Příspěvek od LiberaleMiguel »

Taky jsem četl o té 308, že se fakt hodně povedla....

A u jakéhokoliv článku z Autofora není hlavně top to, že je z Autofora :lol: čímž ale netvrdím, že nemůže být 308 lepší. Ale zkus si najít srovnání s jinými konkurenty.... Něco jsem tu i házel
Keep /-/atin'

Cokoliv Polsky, Allegro -> SZ nebo ideálně rovnou Facebook

Skořepiny na míru

Odpovědět

Zpět na „Pokec“