Homologace laděného výfuku

Vše o úpravách motorů a vyfuků.

Moderátoři: Fáboš, Bohuš, Kane13, Ritchma, Libor12, Tom_

Odpovědět
Uživatelský avatar
Sova
Příspěvky: 3475
Registrován: 07 lis 2006 04:03
Bydliště: Tschechisches Streichholzschächtelchen

Homologace laděného výfuku

Příspěvek od Sova »

Jak je to s homologací laděného výfuku? Mám výfuk, který je výrobcem vyrobený přímo na můj typ vozidla (žádný polský noname) Jedna se ale už o zřejmě zaniklou francouzskou značku Devil, která dělala laďáky na auta a motorky, pak už jen na motorky a teď už nemužu vůbec najít jejich oficiální webovky.
Vyfuk je už značně starý, ale v pohodě. Na STK mě s tím vyhodili.

Poradíte? Měl bych od toho mít nějaký papír nebo je na výfukách nějaký štítek? (nezkoumal jsem to)

Díky
Cléon & Fonte

Uživatelský avatar
LiberaleMiguel
Příspěvky: 3089
Registrován: 04 srp 2011 19:12
Bydliště: Havířov

Re: Homologace laděného výfuku

Příspěvek od LiberaleMiguel »

Vyrobený přímo na tvůj typ vozidla být může, ale jestli nemá homologaci pro provoz na pozemních komunikacích, nemáš k tomu typový list a nemáš to zapsané ve velkém TP, tak je ti to k ničemu.

A když už si bereš na paškál Poláky, tak zrovna třeba polské tlumiče Ulter sport homologaci mají a není s tím nejmenší problém.

Kámoš si takhle vyrobil kompletní výfuk, udělal na něm stejnou povrchovou úpravu jakou mají ty tlumiče a nechal si to prostě zapsat a pohoda :-)
Keep /-/atin'

Cokoliv Polsky, Allegro -> SZ nebo ideálně rovnou Facebook

Skořepiny na míru

Gooder
Příspěvky: 2116
Registrován: 13 zář 2011 20:48
Bydliště: Středočeský kraj

Re: Homologace laděného výfuku

Příspěvek od Gooder »

Jojo, na homologovaných výfukách je homologační štítek.

Uživatelský avatar
honza 2.0 16v
Příspěvky: 1518
Registrován: 09 říj 2005 12:41
Kontaktovat uživatele:

Re: Homologace laděného výfuku

Příspěvek od honza 2.0 16v »

na homologovanejch vejfukách štítek je.. na něm je E v rámečku co značí zemi kde homologaci získal a pak číslo homologace, který je i na papírový dokumentaci, co většinou s vejfukem přijede na základě který to lze dostat do TP.... jelikož ale stačí štítek s Ečkem a číslem homologace, není papíru třeba..

Ulter homologaci nemá (kdyby měl, je cenově naprosto jinde..)... mám tu 2 ultery a přestože jsou na míru,tak na nich žádný E není - jediný co na něm je je typový označení a v krabici s ním přišlo ISO 9001:2000, který akorát signalizuje že maj výrobní kvalitu v pořádku...

jelikož to jsou ale tlumiče pasující bez dodoatečnejch úprav, koncovky nepobuřujou a auta sním nedělaj kravál, tak procházej bez problému (osobně zkušenost na AR 156 SW už 8 let a Giulietta 4 rok, stilo 1.8 6 let a tipo 2.0 ie 10 let..)

fb_paul
Příspěvky: 1
Registrován: 24 kvě 2021 09:50

Re: Homologace laděného výfuku

Příspěvek od fb_paul »

prosím jak ten ulter sport zapíšu dnes byl pokus o zápis a nezdařilo se to protože chtějí evidenčku pro ověření že tam ten díl je a tu mi dvě stk odmítli s tím že nevědí co po nich chci

fb_balaz
Příspěvky: 1
Registrován: 30 srp 2021 08:53

Re: Homologace laděného výfuku

Příspěvek od fb_balaz »

Zdravím chci se zeptat když mám golfa 6 a chtěl bych mu dát GTI výfuk i tak to musím zapsat do. TP a vysvětí mi někdo prosím jak se to dělá? Prosím

Odpovědět

Zpět na „Tuning motoru + výfuky“