zapalování

Úpravy interiéru, budíky, sedačky čalounění a elektronika v interiéru ( mimo autohifi ).

Moderátoři: Fáboš, Bohuš, Kane13, Ritchma

Odpovědět
WutrMelun
Příspěvky: 1
Registrován: 11 lis 2022 13:13

zapalování

Příspěvek od WutrMelun »

Zdravím, mám menší, nejspíš i pro někoho hloupý dotaz, na který jsem ale nenašel žádnou odpověď na googlu.
Problém je takový, že když nemám otočený klíč v poloze, kdy svítí světla, fungují stěrače apod. (není ale nastartované), ale mám ho v původní poloze, tak nejde 12V zásuvka v autě. Když ho vytáhnu úplně, vypne se i rádio. Nějaké rady, jak se tohoto zbavit? Stačí mi zásuvka a rádio, nic víc.

Uživatelský avatar
Libor12
Moderátor
Příspěvky: 2298
Registrován: 29 čer 2008 15:14
Bydliště: Dobříš
Kontaktovat uživatele:

Re: zapalování

Příspěvek od Libor12 »

Většina spínacích skříněk má polohu 0 - lock,potom ACC kdy se zapnou spotřebiče jako radio,HF telefonu,hodiny,anténa apod a také se oživí relé okruhu ON - další polohy zapalování. Je tomu tak proto,aby jsi mohl poslouchat třeba rádio na parkovišti nebo v garáži,zásuvka zapalovače je až na poloze ON proto,že s ní lze třeba dobíjet notebook,pumpovat kompresorem kola apod. Kvůli zátěži baterky už by ale měl běžet motor kvůli dobíjení. Je to de facto ochrana před vybitím, když opouštíš vůz. Předělat to samozřejmě lze.
toyota corolla gti 4a-ge 1.6 "V2" 226hp/9500rpm
IMF Master Ignition Forum - http://
imfsoft-forum.eu/


Válcová zkušebna 4X4 až do 1200HP

Odpovědět

Zpět na „Interiér - styling a elektronika“